PAARDENPRAAT Utrechtse paardendagen waren weer een groot succes Waalwijkse politie arresteert beruchte misdadiger Handbalver. Tachos speelde op toernooi in Kerkrade en Breda TAFELZEIL 4.95 PLAKPLASTIC 1.70 WAALWIJK KOMBI MAN PLEEGDE MAANDAGNACHT ROOFOVERVAL IN UDDEL V 15 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN DONDERDAGAVOND 21 AUGUSTUS 1969 15 WL Hockey Een gezellig verzilverd THEEGLAS Alleen bij üombi Landelijke ruiters faalden niet ïn Utrecht Eerste dag Dames Tweede dag PLECHTIGE GELOFTE FRATER LENGLET Tweespannen Wilde achtervolging in centrum van Waalwijk Nieiiwkuëjk Arrestatie Berucht Waalwijk En september groot nazornerfeest In Vlijmen Programma In Breda speelden de dames junioren II, de meisjes aspiranten, de jongens aspiranten en de heren junioren. In Kerkrade: de dames senioren, de he ren senioren, de dames junioren L. De dames junioren L wisten in Kerk rade beslag te leggen op de eerste prijs en dus de beker. In de beslis singswedstrijden tegen Caesar en Maasbracht kwamen ze tot volle winst De heren senioren beschouwden hel als een inspelen op het komende veld- handbalseizoen en de dames senioren hadden de winst en beker in handen tegen VHC uit Valkenswaard, want met een 3-1 voorsprong in de rust, liet hei zich aanzien dat zij de over winning zouden behalen. Tachos kwam echter niet meer tot scoren, terwijl VHC 3x de Waalwijkse ver dediging tot wanhoop bracht. Hier mede ging ook de tweede plaats ver loren, aaar Schinnen een beter doel- gemidaelde had. Het tweede dames seniorenteam verloor 2 wedstrijden, maar itgen Kerkrade lieten ze zien dat zt ook konden handballen. De uitslag was 8-0 voor Tachos. In Breda speelden de heren junioren - voor de laatste keer in de kampioens formatie. 4 junioren gaan naar de se- niorenafdeling en in dit afscheids- tournooi licien ze weer zien dat het een geweUig team was. Tegen Rapid uit Bieda weid met 11 -- 1 gewonnen en de tweede wedstrijd was tegen Go Fo Frem uit Denemarken, het team dat naar ieders mening met de eerste EXTRA AANBIEDING met wollen rug, in moderne en klassieke dessins, 115 cm. breed nu per meter Zelfplakkende folie in talrijke kleuren en dessins, voor het decoreren en beschermen van voorwerpen en oppervlakken. Plakt op hout, steen, metaal, glas, porcelein enz. 45 cm. breed EXTRA VOORDELIG nu per meter Zaterdag 23 en zondag 24 augus tus wordt in Waalwijk het liockey- seizoen '69-'70 geopend met het tra ditionele tweedaagse seniorenho- ckey tournooi. De gasten worden zaterdagmiddag reeds in Waalwijk verwacht voor de officiële opening om 15.00. Om 15.30 uur vngen dan de eerste wedstrijden aan. Zaterdag avond wordt in het voor deze gele genheid feestelijk versierde pavil joen een groot toernooibal georgani seerd, waarop naast de gasten, hun gastheer/gastvrouw ook de eigen seniorleden van KMHC welkom zijn. De nacht van zaterdag op zondag brengen de gasten door bij vele gastvrije Waalwijkse hockeyvrien- den. Zondag 24 augustus wordt om 11 uur weer met de wedstrijden aan gevangen. Het toernooi is ook dit jaar weer sterk bezet. De deelne mende verenigingen zijn: MHC „BEST", DES, Kaatsheuvel, HOD, Valkenswaard, Liberty, Dongen, „Sittard", HBS, Bloemendaal, KMHC „Waalwijk" 1 en KMHC 2. Ook de beide Waalwijkse heren en dames reserveelftallen nemen dus deel. Heren en dames komen in af zonderlijke poules tegen elkaar uit en spelen een halve competitie te weten 7 wedstrijden van 25 minu ten. De prijsuitreiking - inzet is de Th. v. Dongen wisselbeker - zal on- middelijk na afloop der wedstrijden geschieden om circa 18.00 uur. Zo als men ziet heeft de aktieve toer- nooicommissie bestaande uit mej. C. Zeegers en de heren P. v. Daal, J. Hoffmans, Fr. de Jongh, H. v. Mil wederom gezorgd voor een uniek sportgebeuren in Waalwijk, waarbij enerzijds ontspanning en gezellig heid niet ontbreken, maar waarbij ook een weekend lang continue ge hockeyd wordt, zodat spelers en coaches hun conditie flink kunnen testen en een warming up hebben voor het naderende competitiege- beuren. prijs naar huis zou gaan. In het team van Go Fo Frem speelde een speler mee uit he: nationale jeugdteam van Denemarken. In een uiterst spannen de en prachtige partij handbal bleet Tachos de cterkste en met een 9 - o overwinning lag er een kans. Toch was het juist tegen het Duitse team uit Lüöklemburg, dat Tachos alle kansen verspeelde. Tachos had met de ervaring in Unna kunnen we ten dat de Duitsers alles op alles zou den spelen. Met een voorsprong van 2 - 0 in het begin en een gelijk spel bij de rust was de beker nog in zicht, maar door 't snelle spel van de Duit sers kwam de verdediging een paar maal te veel in paniek en de neder laag was wel eervol, maar doordat er maar een ploeg uit kon komen in de finale, was het een schrale troost te zien, dat het juist dit Duitse team was dat met de eerste prijs en de be ker naar huis ging. Het tweede team van de dames junio ren kwam niet tot winst en de meisjes aspiranten, die voor het eerst in deze formatie speelden, kwamen mei tot scoren. De grootste verrassing voor Tadhos was het optreden van de jon gens aspiranten, die hoewel ze nog in barokstijl, met hitte-bestendig Jena-glas vanaf 7,25 nooit eerder in officiële wedstrijden uitgekomen waren, de sterksten ble ken te zijn van alle Brabantse teams. Te weten Rapid uit Breda, Were Dit uit Tilburg en Gilze. Alleen Fortuna uit Bergen op Zoom (dat resoneert onder de afd. Zeeland) was sterker en kwam in de finale. Alles hij elkaar 2 goed gespeelde tournooien, waarbij Taohos Voor het komende veldhand- balseizoen veel beloften inhoudt. De Utrechtse paardendagen hebben in het afgelopen weekend weer aan een 20 duizend paardenminnende mensen een paar genotvolle da gen geven. De Irene-hal had voor de laatste keer, na 5 jaren hiervoor gebruikt te zijn, wederom de echte sfere in haar bannen, die aan dit Europees grootste paardengebeurenaltijd eigen is. Het waren niet de landelijke ruiters die faalden, en Gerrit en Jan Maathuis die alleen de toon aangaven van dit paardenfestijn, zoals in een groot regionaal dagblad in het zuiden /Van ons land de lezers in 'n verslagje voorgeschoteld kregen. Inderdaad de landelijke ruiters pres teerden de eerste dag niet wat we van hen gewend zijn. Dit is geen blaam voor de lande lijke ruiters want Nederlands top- springruiters presenterden ook niet wat we op andere indoor-concour- sen van he gezien hebben. Als de ze schrijver zich een hippisch ver slaggever wil noemen, dan zouden we gaarne het geheugen willen op frissen van het laatst gehouden in door concours in zijn eigen hoofd stad. Daar waren de landelijke veel beter en ook Nederlands topruiters. Dat zij te Utrecht minder presteerde moet een andere oorzaak hebben dan schrijver zich heeft voorgesteld. Men moet als verslaggever zich wel afvragen wat kan er toch aan de hand zijn als prestaties beneden peil zijn. Een totaal van 740 punten in een springconcours Speel Uw Spel is ook aan de lagen kant. En dit wa ren dan prestaties van Nederlands topruiters. Persoonlijk hebben we kontakt gehad met de voornaamste springruiters en met hen „het waar om" besproken. De landelijke rui ters zijn over het algemeen meer „aangeklede" hindernissen gewend. Deze doen voor de paarden geheel anders aan, ze zijn voller en lijken daardoor zwaarder en hierop rea geren de paarden. Ook de afvaardi ging van de landelijke ruiters loopt altijd niet zoals dat de commissie graag zou hebben; er moet rekening gehouden worden met het werk op de boerderij. De nationale ruiters gaan wekelijks op concours en zijn hier beter op ingesteld. De nationale springkampioen heeft ook in U- trecht na zijn eerste manches ver der niet met al zijn aanwezige paar den uit durven te komen. Hij heeft ze gespaard. Als oorzaken gaf Jan Maathuis mij op: zomer te mooi en met dit warme weer was het niet te harde in de overdekte maneges en zodoende te weinig voorbereid en de paarden voelen zich zenuwachtig en opgesloten als zij dan de hal bin nenkomen. Er was ook te weinig licht in de hal vanwege het donkere weer. Het voorterrein was te U- trech't volgens zijn mening hopeloos èn mocht in de pers wel eens op ge wezen worden. Na 2 of 3 sprongen landen de paarden met de hoeven op de stenen en dit vergeten ze niet in het komende parcours ver zekerde ons deze zegsman. Het was ook te zien want met de oren in de nek landen de paarden na elke hin dernis, De bodem was wel hard maar niet bezwaarlijk. De harde bo dem was wel een bezwaar voor de landelijke, deze was op het indoor te Den' Bosch beter. In het Brabants verslag werd vermeld dat de overi ge landelijke ruiters hun fouten- aantal schommelde tussen de 20 en 30 terwijl er maar één ruiter meer dan 20 strafpunten kreeg genoteerd. In de loop van de voormiddag za gen we de bloem van Nederlands fokproducten, het veelzijdigheids- type, rijpaard, halfbloeds en de tuigpaarden aan de hand voorge bracht. Het concours hippique begon 's middags met de eenspannen nieu weling klasse, paarden dus welke nog nimmer een prijs hebben ge wonnen. Doorsnee gehalte goed met twee fraaie tuigpaarden aan de kop. Het kampioenschap dekhengsten was wederom voor de hengst Dakota, zoon van de beroemde tuigpaardfok- hengst Oregon, begint zijn vader te evenaren, wordt telkenjare beter, dit jaar als nooit tevoren. Bij de Fo rest pony's zowel hengsten als mer- riën waren pony's met uitstekende gangen. Bij de hengsten voorop Flo- ki, als veulentje gekend heeft bij zondere goede gangen, vlakke rui me stap idem draf en een fraaie ga lop met bijzondere stuwing van de achterhand. Het défilé dat hierop volgde was een zeer grote reclame van de warmbloedfokkerij in Nederland met haar vier fokinrichtingen. Te meer kwam nog naar voren bij het défilé van de kampioen. Specifiek voor de paardendagen zijn 'de eenspannen tuigpaarden ge reden door dame alleen. Het elegan te Utrechtse nummer werd gewon nen door mej. B. Damen met het concourspaard Humanus van van Tuyl te Gameren, ook kreeg zij de prijs voor het schoonste geheel. Trekken niet alleen de N'ed. tuig paarden hun aandacht, de hackney- hengsten met hun formidabele gan gen brachten de bezoekers in extase. Bij het over rijden van de twee hoogst geplaatste jureerde het pu bliek mee. De kennis van het publiek bleek juist te zijn, machtige ruime grijpen de gangen heeft deze kleine hack- ney Harden Mascot. In de voormiddag een grote rund vee-paarden, varkens, geiten en schapen tentoonstelling met in de namiddag het grote concourshippi- que. Na een muziek show van de Kon. Biltse harmonie de 2e limiet klasse eenspanen tuigpaarden. Ze- Op zaterdag 6 september a.s. zal frater Adrianiïs Maria Jacobus Lenglet, zoon van de bekende oud- Waalwijkse arts Lenglet, de plechti ge gelofte afleggen volgens de Re gel van de heilige Vader Benedictus in de Abdij St. Benedictusberg bij Vaals. BIREKTIE-WISSELING BIJ NED. MIDDENSTANDSBANK De heer J. Israël, beheerder van het bijkantoor van de Ned. Midden stands Bank in Waalwijk is be noemd tot Krediet Inspekteur van de NMB. Als gevolg van deze be noeming moet hij zijn funktie in Waalwijk neerleggen. Op donderdag 28 augustus kan men van 16.00- 18.00 uur op het kantoor van de bank aan de Grotestraat afscheid nemen van de heer Israël en kennis maken met zijn opvolgers, de heer S. van Staveren. NED. BOND VAN OUDSTRIJDERS j AFD. WAALWIJK Op zaterdag 6 september ais. or- ganiseert het District Noord-Brabant van de Nederlandse Bond van Oud- strijders haar jaarlijks ontspan- ningsdag. Dit jaar op de vliegbasis Vol'kel, die om 14.15 uur aanvkngt. Leden van de afdeling Waalwijk die j aan deze ontspanningsdag wensen i deel te nemen worden verzocht zich I UITERLIJK vrijdag 29 augustus a.s. I op te geven bij het Sekretariaat, Mr. v. Coothstraat 63, of de Hr. Ophorst, Kasteellaan 7. ventien deelnemers, een zeer sterk bezet nummer maar was van bui tengewoon gehalte. Edeling van Buynsters uit Breda was de omge ving wat vreemd, aanvankelijk uit haar balans ook wel toe te schrij ven aan de grote ovatie die hij kreeg toegezwaaid door het publiek al voor het plaatsen. Formidabele gangen heeft deze Uron-zoon. Bij de Shetlanders was het kampioenschap voor de zoveelste maal voor Henny van Ammerzoden van Mej. Lisman in het concours eenspannen. De open klasse eenspannen tuig paarden was wederom van Utrechts gehalte. Dat hier de hengst Dakota die daags tevoren het kampioen schap behaalde in de klasse mocht meedoen kunnen we niet inkomen, hij won glansrijk. De hackney's kleine maat was met tien stuks zeer goed bezet. Harden Moonbeam van v. d. Touw uit Den Haag was onverslaanbaar. Ook heel best in de achterhand. De liemietklasse tweespannen tuigpaarden was van zeer hoog ge halte. Het tweespan van v. Dijk Em- meloord, Hassan en Harras onder vond veel concurentie van het zwar te span van Damen. De eindstrijd van de competitie vond te Utrecht plaats tussen de spannen Haya en Maya en het span Friso en Friko van Dirkx te Eind hoven. Beide hadden in het afgelo- nen seizoen 46 punten behaald. De beslissing viel ten gunste van de 3- jarige merrie en ruin Haya en Ma ya,, een bijzondere prestatie op de ze leeftijd. Een span met zeer veel toekomst. Bij de halfbloedpaarden onder den zadel was het de 6-jarige Xebec- i zoon Gonzales die aan de kop kwam, I een zeer goed type rijpaard met zeer j goede gangen. Tweespannen tuigpaarden open klasse was voor de vermaarde 19- jarige Alfred met thans als spange- noot Ziezo van v. Dijk met als twee de het vermaarde span Stormy en Dormy van Damen, Neerlangbroek, voor een twee-wielig rijtuig met daarvoor nog één paard. Alfred voornoemd met als voorpaard Zie zo was naar onze smaak niet de bes te, daar Ziezo nie* voldoende strijd- lus had en daardoor de strengen niet voldoende strak bleven. Stor my en Dormy waren hier beslist be ter. Dit was een bijzonder shownum mer dat in drie manches werd ver reden. Vrijdagmiddag, vrijdagavond en zaterdag waar de beslissing viel. De slotapothese was zeer spannend. Dit nummer liet zien hoe vroeger ieder naar de jaarmarkt trok. Op hun best gekleed met wagens als Goudse Kaasbriek, Victoria, Duitse Jachtbrik, Barochette, Dos a Dos en nog andere namen zij deel aan de wedstrijd en het was een zeer waar dig slot van dit op zo'n hoog peil staand paardensport evenement. J. C. VERHOEVEN 1 (Van onze verslaggever) WAALWIJK De gemeentepolitie van Waalwijk heeft in de nacht van dinsdag op woensdag een goede slag geslagen. De serveillance-dienst slaagde er in na een wilde achtervolging door het centrum van Waalwijk, een auto aan te houden waarin zich de 38-jarige Rotterdammer J. van B. bevond. De man be kende tijdens het nachtelijk verhoor op het politiebureau maandagavond een gewapende overval te hebben gepleegd in Uddel (Apeldoorn). Hij is inmiddels overgebracht naar Apeldoorn. Ook de tweede overvaller die hierbij betrokken was is in Rotterdam gearresteerd. Zoals bekend hebben de twee mannen in de nacht van maandag op dinsdag een gewapende roofoverval gepleegd in een boerderij in Uddel. Dankzij het kor date optreden van de boerin die met BILJARTEN De heer P. v. d. Loo heeft tijdens de strijd om de DES biljartcup n Haarsteeg met 63 caramboles de hoogste serie behaald (cadre 38/2). Het hoogste gemiddelde was voor P. v. d. Loo (cadre 38/2 met 15.63). De uitslag van de laatste strijd zag er als volgt uit: W. v. d. Berk (105 libre) 105, A. Treure (280 libre) 125, A. de Groot (100 libre) 115, Th Vugts (175 libre) 120, P v. d. Loo (250 cadre 38/2 250). KORFBALVERENIGING In een jubileumwedstrijd behaal de de korfbalvereniging Wit-Zwart een 5—3 overwinning op Sportlust In de eerste helft zat het de thuis club niet mee en zo werd gedraaid met de stand 22. Na de rust nam Wit-Zwart door enkele felle door braken een 42 voorsprong. Sport lust scoorde tegen, maar Wit-Zwart liet het daarbij niet zitten en bracht de eindstand op 53. De doelpunten Voor Wit-Zwart werden gemaakt door Carin Buys, Piet Ketels (2x), Wim Beekmans en Leny van En gelen. BILJARTVERENIGINGEN In Elshout werd de returnwed strijd gehouden om de wisselbeker gespeeld tussen de biljartverenigin gen K.O.T. en Juliana. De eerste ontmoeting was geëindigd in een ge lijk spel, maar op eigen laken bleek K.O.T. sterker te zijn. De Els- houtse club won 8 van de 13 par tijen en legde beslag op de wissel beker. VOETBALTOERNOOI Sinds enkele jaren wordt in Haar steeg en Vlijmen een voetbaltoer nooi gespeeld tussen het personeel van diverse firma's en bezoekers van plaatselijke café's en cafetarias. Na 19 wedstrijden kwamen in de finle het elftal van „De Hut" uit Haarsteeg in de ploeg van cafetaria J. v. d. Ven uit Vlijmen tegen el kaar uit. Het Vlijmense team zege vierde overtuigend met 80 en kwam voor een jaar in 'het bezit van de prachtige wisseltrofee. WIELRENNEN De wielrenner Piet Kuis behaal de zaterdag een eerste plaats in Ou de Tonge en een zege in Liempde. In de weken daarvoor was hij in Ul- venhout, tweede in Spoordonk en St. Michielsgestel en derde in Strij- een revolver werd bedreigd en haar zoon konden de overvallers worden ver dreven. De boerenzoon die zich mei 'n stoel verdedigde wist een van de man nen zwaar te verwonden. Met achterla ting van hun vuurwapen en auto gingen de mannen er vandoor. Dinsdagnacht ontdekte de serveillan- ce-groep van de Waalwijkse politie - die de laatste tijd in de stad vrij intensief patrouilleert - een man die zich met zijn auto in de Nieuwstraat, naibij de fabriek van Bloch Stibbe- HoIIandia, verdacht ophield. Toen dc man de politie in de gaten kreeg ging hij er met zijn auto met een vaart van zéker 100 km p.u. vandoor, achter volgd door de politiewagen. De twee agenten wisten de auto in de Grotestraat nabij de stoplichten in Besoyen klein te rijden en de man aan te houden, Tijdens een verhoor op het politiebureau veitelde de Rotterdam mer een onsamenhangend verbaal dat hij in Waalwijk onderdak zocht. De Waalwijkse recherche was er echter snel achter dat hier om een van de twee verdachten in de Uddelse rcof- zaak ging. Dc man, die werd ingeslo ten, is woen&dag door de Apeldoorn- se politie opgehaald. De tweede ver dachte konwosnsidag in Rotterdam worden gearresteerd. Dc politie in Apeldoorn was met de vangst in Waalwijk bijzon Ier blij. J. B. is namelijk een gevatrlijl: mis dadiger, die 4 jaar geleden reeds ver oordeeld is wegens een roofoverval in Epe. De man - die meestal gewa pend is - heeft meerdere inbraken op zijn naam staan. Wat de man in de nacht van dinsdag op woensdag in Waalwijk zocht is niet bekend. (Jii T gebeuren, in Waalwijk, is weer eens vast komen te staan hoe nuttig het in- tensief patrouilleren van de politie is. GEWESTELIJK ARBEIDSBUREAU Grotestraat 405. Waalwük Dagelijks geopend: van 8 30 uil' to* 12.30 uur. Uitsluitend voor werkenden boven dien: vrijdagavond tussen 19.00-20.00 uur. GEMEENTELIJKE SOCIALE DIENST Waalwijk, Grotestraat 196, dagelijks geopend van 8.30 - 12.30 uur. Uitsluitend voor werkenden of volgens afspraak vrijdagavond van 7.00 - 8.00 uur. De volgende maand, van 12 tot en met 21 september, worden in Groot Vlijmen voor de eerste keer - op grootse wijze - nazomer feesten ge houden. Alle bevolkingslage zullen in die dagen aan hun trekken ko men. Drie verenigingen hebben hun schouders onder de organisatie ge zet. Zij hopen ieder uit de opbreng sten van de festiviteiten andere ini tiatieven te kunnen ontplooien. Naar het uitgebreid programma zich laat aanzien, moeten de komende activiteiten op een succes uitlopen. De nazomerfeesten worden reeds op zondag 24 augustus geopend met de Ronde van de Vliedberg te Nieuw- kuyk. Om technische-organisatorische redenen vormt dit wielerspektakel voor de aspiranten, nieuwelingen en amateurs een onderdeel van de in september te houden feesten. De Wielerclub „De Zwaluw" is belast met de orga nisatie hiervan. Op het plein zal een 450 vierkante meter grote tent worden opgeslagen. Er zullen ook enkele kermisattrac ties worden opgebouwd. De sfeer rond het vermaakcentrum zal nog worden verhoogd met een feestver lichting. Hoogtepunten van de feest- week zijn zonder twijfel: bokswed strijden, autorally, Beierseavorid en het optreden van de beatgroep: The Cats. Het doel van de opgezette festivi teiten is met name het voorkomen van snipperacties met een gering rendement. De carnavalsvereniging hoopt uit de opbrengst haar tweede lustrum te kunnen vieren. De Boys hiervan verzorgen The Indeps een sportpark „De Hoge Heide" in Nieuwkuyk. De beide zangkoren willen activiteiten voortzetten met hernieuwde uitvoering van opera's. De organisatoren hopen de hoge on kosten er uit te krijgen door de op brengst der feesten. Alleen het op treden van de beatgroep The Cats vraagt al een bedrag van 2500,-. De nazomerfeesten worden 12 september geopend met bokswed strijden. Op de tweede dag heeft de eerste tieneravond plaats. De zon dag staat in het teken van moderne muziek. Diezelfde zondagmiddag kunnen autosportliefhebbers deel nemen aan een orientatierit die wordt georganiseerd door de Dru- nense Hunerijders. De schoolgaan de jeugd komt 17 september aan bod. Zij kunnen dan genieten van een jeugdvoorstelling „Haak en Bol letje". Zaterdag 20 september is het weer beat-tijd. Dan treedt de beatgroep Sereen op. Zondap 21 september aantreden van het Nederlands beat- gezelschap The Cats. Voorafgand wensen een ruime kantine op het matinee. Het is niet uitgesloten dat er nog verschillende andere pro gramma onderdelen worden toege voegd.

Echo van het Zuiden | 1969 | | pagina 15