r i ikTiW *ipfll i m iSport - -Gcko No. 68 Grotestraat 205, Waalwijk, tel. 04160-2621 0N SPORT MAANDAG 25 AUGUSTUS 1969 Bijlage van "DE ECHO VAN HET ZUIDEN" Waalwijkse en Langstraatse Courant Voetbal is nog steeds een zeer populaire sport die tienduizenden Nederlanders iedere week enkele uren ontspanning biedt. Velen bevolken aktief de velden, anderen vinden hun vermaak in het aanschouwen van de verrichtingen van de 22 spelers. Het grote publiek heeft al enkele weken kunnen genieten van het spel der „betaalde voetballers". De Langstraat telt veel voetbalclubs. Het zijn juist deze verenigingen die in de speciale Sport-Echo alle aandacht krijgen. In deze uitgave vindt men alles over de Langstraatse voetbalclubs en de com petitie. De foto op deze pagina toont een aantal spelers in de Feijenoord-kuip aan het werk. Het zijn spelers van alle clubs uit de omgeving. Onze fotograaf bracht ze in het stadion bijeen. Hun spel zal het komende seizoen weer velen boeien. Om nog eens extra de aandacht te vestigen op alle amateurclubs uit de Langstraat hebben we aan deze foto 'n prijsvraag verbonden. Op pagina 13 vindt u er meer over 'y Wie de verhalen in deze extra Echo-uit gave leest, zal het opvallen hoeveel clubs naar verbetering van hun accom modatie streven. Het zijn vooral de kleedgelegenheden die in veel gevallen onder de maat blijken te zijn. Bij som mige verenigingen ontbreekt zelfs een goede sanitaire voorziening. Uitbreiding van de sportaccommodatie stuit in de meeste gevallen op gebrek aan finan ciën. Hoewel de meeste verenigingen geluk kig geen nadelig saldo op hun balans hebben is hun financiële positie nu ook weer niet zo, dat grote investeringen ge pleegd kunnen worden. Bijna alle club besturen stellen zich op het standpunt dat het kleine beetje geld wat soms na een seizoen overblijft bestemd is voor de jeugd. Dat is een gezond standpunt. Een vereniging is er immers op de al lereerste plaats voor, om de leden ak tief ontspanning te bieden. Het grootste gedeelte van die leden zijn jeugdigen. Speciale akties moeten dus het geld binnen brengen wat ^estemd is voor verbetering er. uitbreiding van de ac commodatie. Op steun van de gemeente hoeft in de meeste gevallen niet gere kend te worden. Het zal dus bijna steeds een langdurige geschiedenis worden om de zo noodzakelijke verbeteringen aan te brengen. Dat is een jammerlijke zaak, want het is in het belang van de sport dat in ieder geval die voorzienin gen getroffen worden die voor 'n goeoe sportbeoefening noodzakelijk zijn. In de Langstraat ontbreekt het aan be taald voetbal. Daar is beslist niemand treurig om. Het blijkt immers ieder jaar opnieuw dat voor de meeste clubs die in de ere-, eerste- of tweede divisie strijden, betaald voetbal geen haalbare zaak is. Wie goed amateurvoetbal wil zien krijgt daar in deze streek alle kans voor. Waalwijk en Kaatsheuvel hebben in RKC en DESK een eerste klasser. Dat betekent aantrekkelijke duels, o.m. tegen landskampioen Middelburg. Ver der zijn er in iedere klas wel vereni gingen uit de buurt. Soms meerdere en dan staan er leuke derby's op het pro gramma. In Sprang-Capelle komen SSC en Sprang in de hoogste afdeling van het zaterdagvoetbal uit. Nu er volgend jaar één landelijke topklasse in het zater dagvoetbal wordt ingevoerd, zal het in deze competitie zeker niet aan span ning ontbreken. De liefhebbers van goed en attraktief voetbal komen in deze streek voor dit seizoen dan ook zeker aan hun trekken. Nu de competitie van het ama teur-voetbal voor de deur staat, brengt de Echo van het Zuiden een speciale Sport-editie, waarin aandacht wordt geschonken aan alle Langstraatse voetbalclubs. Deze speciale Sport-Echo kwam tot stand onder redaktie van: Peter Gons. Verder werkten mee: Arie van Pas, Ben Ouwerkerk, Hub. Kamp, Ad Berkelmans.

Echo van het Zuiden | 1969 | | pagina 19