S Als akties slagen heeft RKC nog dit jaar terrein-verlichting RWB wil jeugdige spelers opleiden voor eerste elftal VOETBAL WAALWIJK «n Jeugd in 2e elftal routine op laten doen u Voorhoede van le klasser is belang rijk versterkt "SPORT-ECHO" Bijlage van "DE ECHO VAN HET ZUIDEN" WAALWIJK Ook dit jaar is Waalwijk in het amateur-voetbal goed vertegenwoordigd. In elk van de vier klassen komt één vereniging uit. RKC heeft, hetzij met veel moeite en twee span nende beslissingswedstrijden te gen UNA, haar verblijf in de eer ste klas weten te prolongeren. Nu de aanval aanmerkelijk ver sterkt is hoopt men voor dit sei zoen op een betere klassering. RWB, dat Waalwijk al weer heel wat jaartjes in de tweede klas vertegenwoordigt hoopt dit sei zoen verder aan het opbouw schema te kunnen werken. Men wil geleidelijk aan de jeugd een plaats in het eerste elftal geven Blijkbaar heeft het feest rond het 40-jarig bestaan van „Baardwijk" de spelers vorig jaar uit hun con centratie gehaald. Deze derde klasser hoopt voor dit seizoen op betere resultaten. Het jeugdige elftal van WSC kan dit keer wel eens voor een ver rassing zorgen in de vierde klas. Het afgelopen seizoen liet men het na een hoge klassering hal verwege de competitie afweten. Nu er meer routine is opgedaan kan het wel eens anders gaan. Opvallend is dat deze vier Waal- wijkse voetbalclubs aliemaa! naar verbetering en uiibieiding van aa accommodatie streven. Wat de bestuursleden over de komende competitie denken leest u op de ze pagina alsmede op pagina 7. Het afgelopen seizoen heeft de Waalwijkse eerste klasser R.K.C. vooral te kampen gehad met een zwakke en weinig schotvaardige aanval. Een beeld dat tekenend is voor veel verenigingen, zowel in de ama teur- als betaalde sector. Voorzitter C. Hesselberth rekent er op dat in dit nieuwe seizoen de vaart in de aanval is teruggekeerd. De twee in het zaterdagvoetbal beruchte goalgetters Paul en Bert Paulides uit Sprang, moeten mede voor de tempo-verhoging èn voor de goals gaan zorgen. Als we op het publiek mogen afgaan, dan gaat R.K.C. dit sei zoen een vooraanstaande rol spelen. „Op papier zo vertrouwde ons 'n man bij de kapper toe is het een van de sterkste elftallen uit de eer ste klas". Bij kappers worden vaak wijze uitspraken gedaan over het voetbal. Als we het team op deze wijze bekijken, heeft de man mis schien nog gelijk ook. In de voor hoede zijn Paul en Bert Paulides belangrijke aanwinsten. Verder is Rini de Leur weer teruggekeerd op het oude nest. Hij heeft bij FC Den Bosch ongetwijfeld aan routine ge wonnen en kan zo meer rust geven in de achterhoede. Het keepers-ar senaal is versterkt door de komst van Jan de Vos vanVlijmense Boys. „Och, een voorspelling doen is zo moeilijk. Een elftal dat kampioen wordt, moet een flinke dosis geluk hebben. Met voetbal alleen behaal je geen titel. Wij waren het vorige seizoen bijvoorbeeld verstoken van elk geluk. Belangrijk is ook of we niet met blessures krijgen te kam pen. Gelukkig hebben we nu een kern van 16 spelers, die we alle maal in het eerste team kunnen op stellen", vertelt voorzitter Hessel berth. De samenstelling van 't elf tal is in handen van trainer Klaas- sen, die de algehele leiding heeft. Voetbal en zeker top-spel, is in een gemeente als Waalwijk onmisbaar. Met top-voetbal doelt de heer Hes selberth op een le klasser, géén be taald voetbal. Daaraan wil hij niet denken. Wil een gemeente top-voet bal behouden, dan moet men ook faciliteiten verlenen, vindt de RKC- voorzitter. Een eerste-klasser is vol gens hem plaatselijk bezit. Wat voor faciliteiten? vragen wij de heer Hesselberth. „Vooral op 't ge bied van de accommodatie. Wij spe len het komende seizoen met 27 elftallen in de competitie. Voor die elftallen en natuurlijk ook voor on ze gasten staan 4 kleedkamers ter beschikking. Dat is absoluut te wei nig. Zeker voor de zondag, als er twee kamers gereserveerd dienen te worden voor ons eerste team en de bezoekers. We hebben een plan voor de bouw van tenminste 4 kamers onder de tribune. Het plan ligt ech ter al enkele jaren voor goedkeu ring bij Ged. Staten". „Nog veel hopelozer is het gesteld met de verlichting. Er is een hoek met beperkte verlichting, waarop - Deze foto toont het gemeente lijk sportcomplex, waarop R.K.C. en Baardwijk spelen. Beide verenigingen hebben plannen om een verlichting rond het hoofdveld aan te brengen. Als alle uitbreidings plannen voltooid zijn, heeft Waalwijk een fraai sportpark. We hebben een paar jaar met pech te kampen gehad, zo zegt voorzitter M. Bruurmijn van RWB, maar ik geloof toch wel te kunnen stellen dat een goede plaats in de middenmoot dit jaar voor ons weggelegd moet zijn. Hij baseert dit op het elftal dat men komende competitie in het veld zal brengen en op de jeugd. Bovendien doet het gezegde: wie de jeugd heeftook voor RWB opgang. Ons eerste jeugdelftal is afgelopen seizoen kampioen geworden van de zaterdag-afdeling. We konden toen kiezen uit twee mogelijkheden. Of wel het eerste en tweede elftal versterken met jeugdige spelers, ofwel proberen de jeugd in het zondag-juniorenvoetbal te laten uitkomen. Bewust heeft men gekozen voor het eerste. Het doel is namelijk om het tweede elftal te verjongen en dit elftal te laten doordringen naar de Reserve 3e klasse van de KNVB. Voedt men bovendien het tweede elftal met jonge spelers, dan kunnen deze hier de noodzakelijke routine opdoen om later een rol te kunnen spelen in 't eerste elftal. Dat men het eerste jaar van dit systeem niet alles mag verlangen realiseert men zich bij RWB maar toch heeft men alle ver trouwen in de spelers, die een en ander waar zullen moeten trachten te maken. Lukt het namelijk dit jaar niet, dan heeft men alle hoop voor de daaropvolgende competitie. Men zou het dan ook kunnen zien als een planning op wat langere ter mijn. De andere senioren-elftallen hebben het 't afgelopen jaar niet zo goed gedaan. Men wist zich wel te hand haven, maar daar is het dan ook bij gebleven. Wel mag niet voorbij wor den gegaan aan de prestaties van 't zesde elftal, dat geheel bestaat uit oudere spelers. Lange tijd hebben zij meegestreden om de bovenste plaats, maar tenslotte hebben zij de eer moeten laten aan DESK, dat ook met oudere spelers over wat meer adem wist te beschikken. Trainer blijft dit jaar de heer H. Nelissen, die zal proberen om zijn spelers naar hogere klasseringen te voeren. Evenals de andere verenigingen in Waalwijk kampt ook RWB met ge brek aan goede kleedgelegenheid. door ale elftallen - getraind moet worden. Als het eventjes regent, is deze trainingshoek - die avond aan avond bezet is - een moderpoel en helemaal kapot gespeeld. Het is dan ook bittere noodzaak dat we goede verlichting krijgen". De heer Hes selberth zet de plannen hierover nader uiteen: „We moeten een ter reinverlichting voor ons hoofdveld hebben. Het ene deel van de mas ten moet draaibaar zijn, zodat ook het bij veld hierdoor verlicht kan worden; le. het bijveld dat voor de training gebruikt wordt, is dan goed verlicht; 2e. het is dan mogelijk lichtwedstrijden te spelen". Het spelen van lichtwedstrijden kan een aantrekkelijke zaak zijn, omdat veel clubs uit het betaalde voetbal graag op woensdagavond in Waal wijk tegen RKC willen spelen. Ook uit het oogpunt van training zijn deze wedstrijden voor een le klas ser belangrijk. In september start RKC met een verlichtings-aktie. Men denkt o.a. aan het afsluiten van renteloze leningen. Als alles mee zit, zal het RKC-veld nog deze win ter in het licht baden. Behalve de 7 senioren-elftallen, ne men ook 9 junioren- (waaronder 'n hoofdklasse-team) en 11 pupillen- elftallen aan de competitie deel. Voor deze jeugdteams wordt dit jaar weer een jeugdtoto gehouden. „Onze jeugd - 400 leden - kost veel. Maar dit is ook >de belangrijkste taak van de vereniging. Tenslotte moeten we trachten uit de jeugd spelers voor het eerste elftal te se lecteren. Dat is meestal geen ge makkelijke zaak. Maar we moeten het proberen, tenslotte zijn we een Waalwijkse club voor Waalwijkse sportliefhebbers", vindt RKC-voor- zitter C. Hesselberth. Er is volop medewerking van de ge meente Waalwijk, maar in no time zijn wij ook niet in staat alle pro blemen op te lossen, mede als ge volg van het feit dat er in Waalwijk vier verenigingen zijn die met de zelfde problemen te maken hebben. Maar toch heeft de heer Bruurmijn alle hoop voor de toekomst. Het aantal elftallen is voor het ko mend seizoen hetzelfde gebleven, met als enige uitzondering dat er twee pupillenelftallen zijn bijgeko men. De pupillen-competitie en dat is iets nieuws wordt vanaf dit jaar in KNVB-verband georga niseerd, wat inhoudt, dat er enkele clubs meer zullen zijn. Over de or- pillen zegt de heer Bruurmijn, dat ganisatie van de competitie der pu- die goed geweest is in het verleden, maar het is nu eenmaal een veror dening van de KNVB.

Echo van het Zuiden | 1969 | | pagina 21