„Baardwijk" hoopt in derde klas op een goede klassering Geroutineerder W.S.C. wil dit seizoen opnieuw in de slag Hockey wordt in Waalwijk steeds populairdere sport BIJNA 500 AKTIEVE LEDEN PLANNEN VOOR CLUBPAVILJOEN IN VERGEVORDERD STADIUM K.M.H.G. „WAALWIJK" HOOPT OP SUCCES Viering van het 50-jarig jubileum was hoogtepunt De competitie A. Schrover is nieuwe trainer Clubpaviljoen im arief "SPORT-ECHO" Bijlage van "DE ECHO VAN HET ZUIDEN' Het voornaamste van het afgelopen seizoen was wel, zo zegt voorzitter C. v. Eekert van de voetbalvereniging „Baardwijk", de viering van het 50-jarig bestaan. Dit feit maak je maar eens in je leven mee. Als ge boren niet-Waalwijker, heb ik alle bewondering voor het programma, zoals dit door het jubileum-comité in elkaar was gezet. Bovendien he ik kunnen bemerken, wat een hechte band de Baardwijk-familie vormt. Maar goed, evenals vorig jaar komt ook dit jaar het eerste elftal uit in de derde klas. Vorige competitie hebben we ons kunnen handhaven. Een aantal faktoren waren de oor zaak dat we niet hoog geëindigd zijn. En dit jaar? Ja, we spelen weer in dezelfde afdeling tegen na genoeg dezelfde elftallen. Dat we een vooraanstaande rol zullen gaan spelen, geloof ik niet, maar ik ver wacht daarentegen wel een goede klassering op het einde van de com petitie; belangrijk hoger dan het af gelopen jaar. Het elftal heeft door de komst van L. v. Heumen en A. Verhoofstad zeker aan kracht ge wonnen, terwijl ook enkele veelbe lovende spelers van de jeugdafde ling de gelederen van de senioren zijn komen versterken. We hebben een goed team en we hopen dat dit in de prestaties tot uitdrukking zal komen. Het tweede elftal heeft zich in haar klasse kunnen handhaven en zal met nog meer élan proberen komen de competitie de kroon op het werk te kunnen zetten. Het derde elftal is gepromoveerd en voor de nood zakelijke doorstroming is dit zeker goed te noemen. De opvangmoge lijkheden zijn beter, doordat 't ver schil tussen de verschillende elftal len minder is geworden. Bovendien verheugt het de heer v. Eekert, zo zegt hij, dat de lagere elftallen van de vereniging iedere competitie weer zo'n belangrijke rol spelen bij het bepalen van wie er kampioen wordt. De lagere elftallen van Baardwijk zijn dan ook gevreesde tegenstanders. Jammer vindt hij het, dat 't hoofd klasseteam gedegradeerd is. Maar ze hebben een grote ervaring opge daan het afgelopen jaar en hopelijk kunnen ze die gebruiken om dit seizoen terug te komen. Het aantal leden is weer gegroeid en begint nu de 500 te naderen. De uitbreiding van het ledenaantal geeft wel een aantal problemen met betrekking tot de accommodatie en speciaal de kleedgelegenheid. Zoals bekend, is er ook een verlichtingsfonds. Het comité dat hieraan werkt, heeft al behoorlijk wat geld binnen, maar er dient nog meer te komen. Daarom zal er een loterij op touw worden gezet, waarvoor reeds toe stemming is verkregen. Het trainersprobleem is bij Baard wijk weer voor een jaar opgelost, nu de heer J. van de Heuvel zich andermaal bereid heeft getoond ge durende het komende seizoen de elftallen onder zijn hoede te nemen. In de laatste jaarvergadering zijn een aantal punten besproken en ook vonden de verkiezingen plaats voor het bestuur. Afscheid van het bestuur heeft genomen de heer Chr. van Herwijnen, die veel, heel veel verdiensten heeft gehad voor de vereniging. Men heeft hem dan ook geëerd door hem te benoemen tot ere-voorzitter van de vereniging Baardwijk. Het gejuich langs het W.S.C.-terrein verstomde het vorige seizoen halverwege de competitie. De oranje-zwarten die toen lange tijd mede aan de leiding stonden, leden verlies op verlies. „Gebrek aan routine, de jeugdige ploeg draaide goed, maar tegenslagen kwam men niet te boven. Ook de druk om steeds te moeten win nen, was zwaar. We gaan op 7 september met dezelfde spelers aan de competitie beginnen. Ze zijn wat geroutineerder, z°dat tegenslagen gemakkelijk opgevangen kannen worden vertelt de heer Bergmans, voorzitter van de perscommissie van W.S.C. Ook de hockey-sport heeft een vaste plaats verworven in de Waal- wijkse sportgemeenschap in de vorm van de Katholieke Mixed Hockey Club „Waalwijk", kortweg genoemd: K.M.H.C. „Waalwijk", welke ver eniging op 7 mei 1948 werd opgericht. Na de, voor jonge verenigingen, meestal gebruikelijke omzwervingen, bespeelt de vereniging met meer dan 215 leden nu reeds 10 jaar de velden achter de tennisbanen aan de Olympiaweg en heeft daarnaast de beschikking over prachtige kleedlokalen en een verenigingslokaal. Als traditionele opening van elk hockey-seizoen worden door diver se verenigingen hockey-toernooien georganiseerd met deelnemers uit naaste omgeving en uit districten waarmee men normaal in competi tie-verband geen kontakt heeft. Ook de K.M.H.C. „Waalwijk" start het seizoen 1969'70 op 23 en 24 augustus met een 2-daags toernooi voor dames- en herenteams van de verenigingen DES (Kaatsheuvel), LIBERTY (Dongen), BEST (Best), H.O.D. (Valkenswaard), SITTARD (Sittard), H.B.S. (Bloemendaal) en uiteraard van de organiserende ver eniging zelf. Op 7 september start dan voor de meeste elftallen de compe titie, waaraan door Waalwijk met de volgende elftallen zal worden deelgenomen: Dames I in de 2e klasse (vorig sei zoen kampioen en promotie). Dames II in de res. 2e klasse. Dames III in de res. 4e klasse (vo rig seizoen kampioen, echter geen promotie). Heren I in de 3e klasse (na in drie seizoenen steeds als nr. 2 geëindigd te zijn, zullen de heren trachten dit seizoen hogerop te komen). Heren II in de res. 4e klasse. Heren III in de res. 4e klasse (vo rig seizoen kampioen en promotie). Heren IV in de districtscompetitie. Ook de jeugd (11—18 jaar) is ge lukkig ruim vertegenwoordigd en speelt onder leiding van een jeugd- kommissie met 4 meisjes- en 2 jon genselftallen in de diverse jeugd- competities. De wedstrijden hier voor worden op zaterdagmiddagen gespeeld. De competities lopen van begin sep tember tot 15 december en van 1 februari tot eind april. Tussen 15 december en 1 februari worden geen wedstrijden gespeeld, maar verplaatst men zich naar een sporthal voor het spelen van zaal hockey. Ook deze vorm van hoc keyen wordt door de leden van K.M.H.C. „Waalwijk" beoefend en wel op de zaterdagmiddagen (in ge noemde periode) in de Gemeente lijke sporthal. Spelers en bestuur zijn verheugd met de nieuwe trainer: Ad Schro ver, die van „St. Michielsgestel" komt. Hij is de man die ondermeer ook „Wijk" kampioen maakte. Trai ner Schrover komt uit de oude school van B.V.V. en heeft hier on der leiding van de befaamde Jack son gespeeld. Men hoopt dat hij de ploeg op het niveau kan brengen waarop ze thuis hoort. In tegenstel ling tot verleden jaar, toen een elf tal-commissie met de samenstelling was belast, gaat trainer Schrover voortaan bepalen wie er in 't top- team speelt. De heer Bergmans vindt het belang rijk dat de spelers vertrouwen in eigen capaciteiten hebben. Als men de ervaring, vorig jaar opgedaan, nu een woordje laat spreken, zitten er zeker kansen in om weer hoog op de ranglijst te eindigen. Aan pro motie durft men in het W.S.C.-kamp niet te denken. Die hoop is vele ja ren tevergeefs geweest. W.S.C. (450 leden) gaat aan de competitie deelnemen met 7 senio ren-, 6 junioren- en 6 pupillen-elf tallen. Het tweede veld, gelegen achter 't hoofdveld, zal waarschijn lijk worden afgekeurd als wed strijd-terrein. Daarvoor in de plaats mag de vereniging gebruik maken van een tweede terrein van het ge meentelijk sportcomplex. Op 't ge bied van de terreinen zijn er dus geen moelijkheden. Het ontbreekt de oranje-zwarte ver eniging al vele jaren aan een goed clubpaviljoen. De gemeente Waal wijk kwam twee jaar geleden met een plan, dat, zo vertelde de heer Bergmans, vanwege de financiële consequenties geen goedkeuring van Ged. Staten heeft gekregen. Men is niet bij de pakken blijven neerzit ten. Uit eigen middelen wil men t paviljoen gaan financieren. De bouwplannen zijn in een verge vorderd stadium. Men hoopt op kor te termijn de opdracht voor de bouw van dit pré-fab paviljoen te geven. De heer Bergmans is er van overtuigd dat het gebouwtje er bin nen enkele maanden staat, zodat W.S.C. in deze competitie nog de beschikking krijgt over een club paviljoen, met bestuurskamer. Een ander hoofdstuk is het kleed kamergebouw. De kleedgelegenhe den zijn beslist beneden peil, terwijl elke redelijke sanitaire voorziening ontbreekt. Aanpassing kost veel geld en daarover beschikt de vereniging niet. Het clubpaviljoen laat men prevaleren. Daar moeten de beschikbare gelden aan worden besteed. Dit neemt echter niet weg dat de gebrekkige kleedaccommo datie voortdurend een zorgenkind voor de vereniging is. Het bestuur, waarin de laatste tijd veel nieuwe gezichten zijn versche nen en waarin bovendien per 1 ja nuari voorzitter N. v. Loon afscheid neemt, heeft een aantal plannen op financieel gebied. Vast staat dat er bezuinigd zal moeten worden. On getwijfeld zal er ook een beroep op de leden worden gedaan. De kleed gelegenheden moeten in ieder geval de komende jaren ook worden ver beterd. Wil een voetbalvereniging met een dergelijk groot aantal le den goed blijven funktioneren, dan is een goede accommodatie immers onontbeerlijk.

Echo van het Zuiden | 1969 | | pagina 25