D.E.S.K. betrekt dit seizoen nieuwe sportaccommodatie Gematigd optimisme bij 2e Iclasser Uno Animo KAATSHEUVELSE EERSTE KLASSER 40 JAAR GELEDEN OPGERICHT in de top ACCOMMODATIE WORDT VERBETERD Nieuw speelveld krijgt ook een overdekte tribune Berkdijk tracht dit seizoen verloren terrein te herwinnen De accommodatie Spelers Win met onze foto-wedstrijd een geldprijs Zie pagina 13 9 "SPORT-ECHO" Bijlage van "DE ECHO VAN HET ZUIDEN" o Het voetbalseizoen 1969-1970 zal bij DESK gepaard gaan met twee belangrijke gebeurtenissen die speciaal de aandacht vragen. Op de eerste plaats is het 't volgend jaar veertig jaar geleden dat deze vereniging werd opgericht. Vanzelfsprekend zal men deze mijlpaal niet geruisloos passeren. Er is reeds een speciale commissie geformeerd, die zich met de eerste voorbereidingen voor de viering van dit jubileum zal gaan bezighouden. Niet minder belangrijk en vooral ingrijpend is de grote verhui zing, waartoe de Kaatsheuvelse eerste-klasser noodgedwongen nog tijdens het verloop van de a.s. competitie zal moeten over gaan. Na ca. 5 jaren op het huidige hoofdveld te hebben gespeeld en waaraan dus een enorme brok historie verbonden is, zal men deze gelegenheid, waarop menige bezoekende club, gezien de riante ligging, jaloers was, moeten verwisselen voor een accom modatie, die men bezig is te realiseren op het voormalige vuil nisterrein aan de Heikant, dat eveneens tot het domein van het Natuurpark „De Efteling" behoort. Deze verandering, die we jammer genoeg voorlopig nog niet als een verbetering kunnen zien, we denken o.a. alleen maar aan de hui dige toestand van de enige toe gangsweg en de beperkte parkeer gelegenheid heeft voor DESK Trainer Fr. Tausch Berkdijk, dat het afgelopen seizoen degradeerde uit de eerste klasse K.N.V.B. Afd. Noord-Brabant, is al geruime tijd hard aan het werk om te trachten het verloren terrein in te halen. Daarbij weet men bij Berkdijk zich gesteund door nieuwe aanwinsten, zoals Harrie Vermeer, W. Cooymans, T. Kuis en Hans Mus- kens, welke laatste tevens de trai ning verzorgt. Wie een bezoek brengt aan een van de trainingsavonden, zal merken dat de animo bijzonder groot is. Het is duidelijk te zien; men wil er iets voor doen. Daarnaast is er een oe fenprogramma, dat alle zondagen van augustus omvat. Het oefensche ma bevat wedstrijden tegen W.S.C., S.C. Oosterhout, T.O.P., Korvel en Audacia. Na dit oefenprogramma zal pas blijken in welke formatie aan de competitiewedstrijden zal worden begonnen. Wat betreft het aantal elftallen: Berkdijk zal met 13 a 14 elftallen aan de competitie deelnemen. Al met al een bewijs dat Berkdijk een gezonde vereniging is, die een bezoek aan het terrein op de Baan I volledig rechtvaardigt. echter ook een gelukkige bijkom stigheid. Het nieuwe speelveld zal n.l. worden verrijkt met een over dekte tribune met daaronder, naast kleedkamers en alles wat er hij hoort, een eigen clubhuis. Met dit laatste vooral zal een lang gekoes terde wens in vervulling gaan en ongetwijfeld zal deze gelegenheid er straks belangrijk toe kunnen bij dragen om een goede geest en het saamhorigheidsgevoel in de grote DESK-gemeenschap nog eens extra aan te wakkeren. Een eigen home met al z'n voor delen, waar men na afloop van trai ning of wedstrijd o.a. nog eens on gestoord en gezellig kan „nakaar ten", heeft men bij DESK jarenlang node gemist en men kan zich voor stellen dat deze aanwinst over en kele maanden met grote vreugde in gebruik zal worden genomen. Over de verwachtingen en de kan sen in de a.s. competitie is men bij DESK doorgaans altijd aan de ge reserveerde kant. Men waagt zich, overigens zeer terecht, niet aan voorspellingen, omdat zo gemakke lijk onverwacht optredende factoren de soms hooggespannen verwachtin gen kunnen torpederen. Het afge lopen seizoen leverde DESK 'n uit stekende prestatie door slechts één punt onder de latere landskampioen Middelburg te eindigen. De voorzit ter van de afdeling technische za ken, de heer A. van Es, hoopt na tuurlijk ook nu op goede resultaten: „We zullen ons best doen en wan neer we tegen het einde opnieuw in de top belanden, dan zal natuurlijk het uiterste worden gegeven om 't 40-jarig bestaan met een kampioen schap te vieren". Trainer Fr. Tausch heeft een vrij grote kern van spe lers tot z'n beschikking, maar het is thans nog een zoeken en tasten naar de mogelijkheden van dit ma teriaal en zeker zal eerst het oefen programma achter de rug moeten zijn, alvorens het elftal geformeerd Voor de komende competitie heeft Uno Animo uit Loon op Zand geen al te hoge verwachtingen. Wel ge looft men zich te kunnen handha ven. Er zal van alle kanten gepro beerd worden een zo goed mogelijk resultaat te behalen. Een en ander werd ons verteld door de penning meester van de vereniging, de heer G. van Esch. Er zijn op de laatste vergadering geen veranderingen in het bestuur opgetreden. Een feit, dat wel ge memoreerd mag worden is, dat ter gelegenheid van het 40-jarig be staan door de heer Broxks, namens de KNVB, op de jaarvergadering de Bondsvlag werd uitgereikt. De ver wachtingen van de competitie zijn niet zo hoog gespannen, maar men hoopt toch wel goed mee te kunnen draaien. Men is blij in de 2e klasse mee te kunnen komen, ondanks het feit dat de resultaten van het afge lopen jaar niet zo denderend zijn geweest. Er zijn twee spelers vertrokken, n.l. Linkels en Meyer (oud-Willem II- ers) die nu naar RKTVV zijn ge gaan. Aan de andere kant heeft men H. Lugters, oud-DESK-speler, kun nen aantrekken. In hem hoopt men een doelpuntenmaker te hebben, die voor de zo nodige punten zal kun nen zorgen. Men verwacht dan ook een plaats in de'middenmoot. Dit jaar zal voor de vierde competitie als trainer fungeren de heer Broers uit Tilburg. Wat de accommodatie betreft, zijn er ook bij Uno Animo wel enkele wensen. De plannen van de Ge meente Loon op Zand zijn al in een vergevorderd stadium, om te komen tot verbetering van de bestaande situatie. Zo zal o.m. een parkeerter rein worden aangelegd en zal de toegang tot de terreinen worden verbreed. De terreinen hebben een grote opknapbeurt ondergaan en zijn weer gereed om het publiek op een optimale wijze te kunnen ont vangen. Dringend uitbreiding be hoeft de kleedgelegenheid. Op het ogenblik heeft men slechts de be schikking over een tweetal kleed kamers en dat is voor de elftallen die Uno Animo in het veld brengt toch wel aan de magere kant. In samenwerking met het Gemeente bestuur wordt getracht ook voor wordt, waarmee men van start zal gaan. Jammer genoeg zal b.v. Jan Boor verstek moeten laten gaan, omdat hij zijn werktijden niet meer met voetbal kan combineren. Hans Mus- kens verdween tegen het einde van het vorig seizoen reeds van het to neel en verhuisde als trainer-speler naar plaatsgenote Berkdijk, terwijl de jeugdige Gerrit Laros een con tract kreeg bij Willem II. Daarte genover kreeg DESK een niet on aanzienlijke versterking middels Th. v. d. Bogaard (Longa), T. Broers (Willem II), Arn. v. Esdonk en R. Joosten (Vlijmense Boys) en H. v. Rooij (F.C. Den Bosch), stuk voor stuk bekwame voetballers, die bo vengenoemde verliezen dus ruim schoots compenseren. Maar voorlo pig zal moeten worden afgewacht hoe het allemaal zal uitpakken. deze problemen een oplossing te kunnen vinden. Het aantal leden is constant geble ven. De diverse elftallen hebben 't niet slecht gedaan in de afgelopen competitie. Ook de jeugd deed haar best en voor het komend seizoen hoopt men op nog betere resultaten. Gezien het peil van de jeugd, zit er dit dan ook wel in. Ook heeft men een goed draaiende pupillen-afde ling en wat ook voor anderen geldt, geldt ook voor Uno Animo: wie de jeugd heeft, heeft de toekomst. En dat is iets waar men in Loon op Zand evenals een betere accom modatie op blijft hopen.

Echo van het Zuiden | 1969 | | pagina 27