40-jarig „Waspik" luidt een nieuwe periode in White Boys start met nevensports zeven handbal RKDVC rekent op betere start dan vorig jaar Veel veranderingen bij „Vlijmense Boys" OOK DE JEUGD KRIJGT EEN KANS GEMATIGD OPTIMISME VOOR NIEUWE SEIZOEN Oud-RKC-er Jan Timmermans nieuwe trainer Nieuwe tegenstanders De jeugd Drie geblesseerden zijn weer fit Geen trainer Jeugdspelers "SPORT-ECHO" Bijlage van "DE ECHO VAN HET ZUIDEN" Op de meest essentiële punten zijn er in de voetbalvereniging Waspik de meest rigoureuze veranderingen aangebracht: een nieuw bestuur, een andere trainer, er staat nog een nieuwe elf talcommissie op stapel en last not least: een andere ^deling voor de competitiewedstrijden. Men mag dan ook met recht stel len dat het bO-jarige Waspikmet de aanvang van de nieuwe competitie ook een periode van haar bestaan gaat afsluiten om, bruisend van energie, een nieuw tijdperk in te luiden. De heer A. Kerst werd onlangs door de vergadering tot voorzitter van de club gebombardeerd. Zijn naaste medewerkers zijn J. Zwaans, secre taris, Th. v. d. Wassenberg, penn.- meester en de heren A. Kools, B. Kuyten, J. v. d. Hooven en C. Fit ters. Als eerste taak ziet de heer Kerst een delegeren van diverse za ken, om mede daardoor de cluble den een bepaalde medeverantwoor delijkheid te geven en te laten dra gen. Met name ook de zelfwerk zaamheid zal de heer Kerst trach ten te bevorderen. Er is de laatste weken alweer ijverig gewerkt aan kleedlokalen en terreinen. Ook de kantine zal enige uitbreiding onder gaan. Ondermeer is vergunning aange vraagd om een nieuwe bestuurska mer aan te bouwen. In een der laat ste vergaderingen werd ook de con tributie opgetrokken van 1,50 naar 2,50 voor de werkende leden. Rus tende leden betalen 1,75 en heb ben daarmee ook stemrecht. De ac tieve jeugdcommissie geeft leiding aan 4 junioren-teams en 2 pupillen- elftallen. In het nieuwe seizoen zal bij wedstrijden ook gebruik kunnen worden gemaakt van een nieuwe geluidsinstallatie, welke door de supportersvereniging werd geschon ken. De senioren zullen weer twee maal per week gaan trainen onder leiding van de oud-RKC-er J. Tim mermans uit Waalwijk. Het spelers materiaal waarover de heer Tim mermans zal kunnen beschikken, is enigszins uitgebreid. Tegenover het verlies van Paul Donks, die zijn ac tieve loopbaan als speler beëindig de, staat de rentree van Paul Smits Lzn., die vorig jaar halverwege de competitie wegens ziekte werd uit geschakeld. Dan zijn er 4 junioren leden naar de senioren overgegaan, waaronder beslist talent schuilt. Met de indeling van de competitie is Waspik bepaald gelukkig. Er - staan weer een aantal interessante derby's op het programma nu Don gen, Raamsdonk, SCO, Chaam, Ves, Advendo, UUV, Riel, Gloria en VVR tot de tegenstanders behoren. De eerste wedstrijd van de competitie, 7 september, is al tegelijk een vuur proef. Dan zal SCO uit Oosterhout zich in Waspik willen doen gelden. Ter voorbereiding is er een oefen programma samengesteld, waarin 'n aantal nieuwelingen kunnen worden getest. RKC komt met twee combi natie-teams naar Elzenhage, gevolgd door HNC op 30 augustus 7 uur, Made op 24 augustus om 14.30 uur en Nieuwkuijk op 30 augustus om 5 uur. Waspik, dat al vele jaren m de kop van de ranglijst meedraaide, behoort ook dit seizoen ongetwij feld tot toonaangevende clubs van de afdeling. Het nieuwe seizoen zal voor „Vlij mense Boys" als vereniging een seizoen van matig optimisme zijn, daar er nog al fikse veranderingen tot stand zijn gekomen. Op de eer ste plaats de indeling in de tweede klas A, waarin de Boys voorgaande jaren steeds hebben gespeeld, doch vorig seizoen niet in uitkwamen, toen men richting West-Brabant en Zeeland moest spelen. De financiële kant hiervan is zeer gunstig, omdat men minder reiskosten heeft en aan trekkelijker tegenstanders. Trainer Ruitenberg heeft zijn ont slag gevraagd en gekregen. Tn zijn plaats is benoemd de heer Jansen, waarvan wij weten dat hij Haar steeg naar de derde klas K.N.V.B. bracht. Vorig seizoen had hij Best Vooruit onder zich. Hij ziet het ko mende seizoen voor Vlijmense Boys met optimisme tegemoet. Het spe lersmateriaal is wel verzwakt door vertrek van de Gebrs. v. d. Burgt naar Wilhelmina, S. Joosten en N. van Esdonk naar DESK en K. van O verdijk naar Haarsteeg. Als enige aanwinst is P. Verschuren terugge komen van Nieuwkuijk. Verder heeft B. Parijs de schoenen aan de kapstok gehangen. Als pluspunt staat hier tegenover, dat vier jeugd spelers zijn overgegaan naar de se lectie voor het eerste en tweede elf tal. Ook keeper G. Vos heeft de Boys verlaten. Hiervoor heeft men een goede vervanger, in de persoon van T. v. Engelen. Verder heeft de vaste leider van 't tweede elftal voor deze functie be dankt, wat zeer jammer is, daar de heer Wijkmans twee seizoenen ach ter elkaar dit elftal kampioen maak te. Wat het verdere verenigingsleven betreft, er heerst veel aktiviteit. Men denkt aan verschillende akties zoals het organiseren van een wie lerronde en andere festiviteiten. Tevens zal op de jaarvergadering de goedkeuring worden gevraagd voor het bouwen van een kantine, in eigen beheer. Vlijmense Boys zal het komende seizoen dus niet alleen op voetbalgebied van zich laten ho ren. RKDVC wacht vol vertrouwen het komende seizoen af. Dit wil niet zeggen dat het eerste elftal nü al aspiraties voor de bovenste plaats heeft. Evenals vorig jaar, is dit elf tal in de groep Tilburg ingedeeld. De Drunenaren hopen echter een hetere start te hebben dan in het vorige seizoen. Toen werden er van de eerste zes wedstrijden immers 4 met 10 verloren. In de tweede competitiehelft werd echter nog wel de vierde plaats in de eindstand be reikt. De training staat dit jaar onder lei ding van de heer G. Lourenz. Er wordt vol overgave twee keer per week getraind. RKDVC 1 komt het komende seizoen uit in de 4e klasse K.N.V.B. en het tweede elftal in de Reserve 3e klasse K.N.V.B. Voor beide elftaliën heeft men hoge ver wachtingen, daar jeugdige spelers ongetwijfeld hun kans zullen krij gen. Dit is trouwens wel gebleken in de oefenwedstrijden, waarin DVC goed voor de dag kwam. Verder zullen er nog vijf senioren elftallen in de Afd. Noord-Brabant uitkomen, totaal dus 7 seniorenelf tallen in de competitie. Ook de jeugdafdeling is weer volop bezig met de voorbereidingen voor de nieuwe competitie. De training is hier hervat onder de algehele lei ding van de heer H. Mees. Dit jaar zal voor het eerst ook door de pu pillen aan de officiële competitie worden deelgenomen. Gezien de grote animo waardoor zo wel bij de senioren als bij de junio ren aan de training wordt gewerkt, geloven we wel dat het Drunense voetbalpubliek op de komende zon dagen, maar ook op de zaterdagen bij de jeugd, de nodige spannende wedstrijden mag verwachten. De voetbalvereniging White Boys heeft de eerste stap gezet naar een uitgroei tot een sportvereniging in breder verband. Onder de gelederen van de voetbalclub heeft men enkele maanden ge leden een handbalvereniging opgericht in het kader waarvan aanvankelijk meisjes het zevenhandbal zullen gaan spelen. De heer en mevrouw P. Lodewijks zijn hiervan de promotors. Men heeft aansluiting gezocht bij de landelijke bond en zal in het nieuwe seizoen zowel met junioren- als met aspirantenteams aan de competitie deelnemen. Op 2b augustus zal voor deze sport het eerste toernooi worden georganiseerd, waarvoor men al volop in training is, liefst tweemaal per week. De senioren-teams van White Boys zullen weer over al haar spelers kunnen beschikken. Piet Kuyten en Jan v. d. Velden, resp. wegens been operatie en knieblessure beiden voor bijna 1 jaar op non-actief zijn weer geheel fit en ook op Bert v. d. Velden kan weer een beroep wor den gedaan, na 'n gedwongen rust periode, wegens kwetsure. White Boys is er tot nu toe niet in geslaagd een nieuwe trainer aan te trekken als opvolger van de heer v. Seeters uit Raamsdonksveer. Het bestuur heeft een der eigen leden bereid gevonden deze taak op zich te nemen. Het is Huub Kuyten die de trainingsavonden, tweemaal per week, zal leiden. Deze steunpilaar van het eerste elftal zal daarom zelf niet meer in het team worden op genomen. Blijft men voor blessures gespaard, dan zal White Boys in de nieuwe competitie hoge ogen gaan gooien. Right 'Oh gedegradeerd, DVVC en Viola beide gepromoveerd en GSBW uit Goirle zijn de vier nieuwe tegenstanders van White B. Daarnaast komen de Bredase clubs Groen Wit, PCP en Fortuna, terwijl Dussen, Be Ready en Terheijden de zaak completeren. Voor het eerste team zal men dit jaar niet putten uit de jeugdspelers. Het B-team van vorig jaar wil men liever als geheel bij elkaar houden om wedstrijdroutine op te doen. Vandaar dat deze knapen als A- jeugd de competitie ingaan, spelers van 1618 jaar. Het tweede team van de senioren is ook enigszins versterkt, terwijl men vooral grote verwachtingen heeft voor het derde elftal. Vorig jaar als 2e geëindigd, biedt dit team grote perspectieven voor een titel, nu het beslist nog sterker voor de dag zal komen. Be halve twee jeugdteams, heeft White Boys tevens nog een pupillen-elftal ingeschreven. Tijdens de jaarverga dering van 23 augustus a.s., zal er weer een technische commissie van drie personen worden gekozen. De bestuursfuncties zijn in handen van Chr. van Turnhout, voorzitter, J. J. Kuysters, secretaris, P. Verschu ren, penningmeester, P. Lodewijks, H. v. Etten, G. Akkermans en J. Buyks. In twee oefenwedstrijden werd al enige ervaring opgedaan voor het nieuwe seizoen: 71 winst op Dongen 2 en een 3—0 nederlaag tegen Nieuwkuijk. Op 21 augustus komt Dongen 1 om half zeven op bezoek en op 24 augustus speelt White Boys in Oosterhout tegen Sportclub Oosterhout. Dan start 7 september de competitie met een uitwedstrijd tegen Be Ready, Hank. Ongetwijfeld een moeilijke start, maar ook vorig jaar zat er winst in deze uitwedstrijd. De verwachtin gen zijn daarom zeker niet pessi mistisch.

Echo van het Zuiden | 1969 | | pagina 33