wAAlwijkse en UnqstRAAtse couR^nt Amateurs spelen dinsdag in Spr.-Capelle selectiewedstrijd voor Nederlands elftal Voor de 5e maal toernooi om wisseltrofee „Het Hert" Hoe laat is het? Kijiopuw Prisma horlege! StassgS, WASPIK Meisjeskoor Romantica organiseert weer officiële skelterraces SPELERS VAN ZONDAG- EN ZATERDAGVOETBAL UIT ZUID NEDERLAND IN AKTIE OP SSC-TERREIN BILJARTWEDSTRIJDEN IN ELSHOUT OP 6 - 7 SEPTEMBER IN DRUNEN Autorijschool- Wedstrijd wordt bijgewoond door George Kessler Internationals Veel belangstelling Spelers Opening van biljartseizoen Kombinatie VA-MO Huis-aan-huis- collecte van Kon. Wilhelmina Fonds HO**00** Waspik SUPPORTERSCLUB Ploegen Individuelen Fa. Schuurmans DONDERDAGAVOND 21 AUGUSTUS 1969 - -r-rr-v~. 92e JAARGANG No. 67 van Uitgever Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tieten Hoofdredakteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Brieven onder nummer 50 ct. extra Abonnement p. week (0,33+ 2 ct. inc.k.) 0,35 p. mnd. (1,45+10 et. inc.k.) 1,55 p. kwrt. (3,95+10 ct. inc.k.) ƒ4,05 p.kwrt. p.post 4,75 bij girobetaling (bij incasso p.postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs 15 cent per mm Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaus Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621-2746 Kaatsheuvel Dr. van Beurdenstraat 8, Tel. 04167-2002 Telegram-adres „ECHO" (Van onze verslaggever) SPRANG-CAPELLE - De liefhebbers van een goede voetbalwedstrijd kunnen volgende week dinsdag in Sprang-Capelle hun hart ophalen. In het sportpark van "S.S.C.'55" aan de Bernhardstraat wordt dan in het kader van de voorbereidingen van het Nederlands amateur elftal voor wedstrijden om de Europa Cup selectiewedstrijd gespeeld tussen het zondagamateur-elftal en het zaterdagamateur-elftal. De wedstrijd wordt gespeeld bij kunstlicht. Omdat SSC over een prachtige verlichtingsinstallatie be schikt en verder een uitstekende ac commodatie heeft kan de wedstrijd in Capelle worden gespeeld. Het is voor het eerst dat een dergelijke se lectie wedstrijd voor het Nederlands elftal in de Langstraat wordt ge speeld. Het is dan ook een eer voor de gemeente Sprang-Capelle en de voetbalvereniging SSC dat deze wedstrijd hier gespeeld mag wor den. Van de zijde van de K.N.V.B. heeft men zich al meermalen lovend uitgelaten over de fraaie sportac commodatie van SSC die geheel aan de eisen des tijds is aangepast en bovendien van een moderne verlich tingsinstallatie is voorzien, waarop menige club in het betaalde voet bal jalours is. De elftallen zijn samengesteld uit spelers van district Zuid 1, Brabant en Zeeland. De zondag-amateurse lectie bevat de bekende internatio nals A. Delmotte van landskampioen Middelburg en J. van Avoird van T.S.C. uit Oosterhout. In de zater dag-amateurselectie heeft de inter national Jan den Rooyen van SSC '55 (Sprang Capelle) en D. Fran cken van „De Meeuwen" in de gele deren. .•F™'- jr MULO; A. Delmotte, Middelburg; M. Hendriks, R.K.V.V.U.; H. Kuy- pers, Sparta'25; P. Kuipers, Sparta '25; J. v. d. Hoofd, Terneuzen; Th. van Bakel, T.O.P.; J. v. d. Avoird, T.S.C.M. Raaijmakers, T.S.C.H. Luybregts, Veerse Boys; H. Schippe ren, Veerse Boys; W. Bos, Vlissin- gen A. Doeland, Zeeland Sport. De opstelling van het Zaterdagama teur-selectie is: Doel: v. d. Anker, S.D.O. Achter: J. Lagrouw, S.S.C. '55; D. Patteniers, De Meeuwen; C. v. d. Schans, Sprang; A. v. d. Hoek, Smerdiek; Midden: J. den Rooijen, S.S.C.'55; J. Groeneveld, Koz. Boys. Voor: T. v. d. Heuvel, Koz. Boys; P. Faro, S.S.C.'55; D. Franke, De Meeu wen; F. v. d. Heijden, De Meeuwen. Voor het zaterdagamateur elftal fungeren als reserve en eventueel wisselspelers: W. Baks, Zuilichem; L. Dingemans, De Meeuwen; Y. Ver straten, Woudrichem en Andr. van Beek, Wit Zwart (Sprang-Capelle). De wedstrijd zal worden bijgewoond door bondscoach George Kessler en de trainers van het Nederlands ama teur elftal Siem Ployer en Arie de Vroet. Ongetwijfeld zal er voor de ze interessante wedstrijd veel be langstelling bestaan. Het terrein van SSc kan echter vele duizenden be zoekers trekken. J. den Rooyen Het elftal voor de zondagamateur selectie is nog niet samengesteld. Voor dit team zijn uitgenodigd: C. Soeterboek, D.E.S.K.; C. v. d. Kerkhof, MULO; W. v. d. Kerkhof, (Van onze verslaggever) DRUNEN - De komende weken organiseert de biljartvereniging K.O.T. uit Elshout voor de vijfde maal het toernooi van de wisseltrofee Het Hert. De wedstrijden worden gehouden op vrijdag 22, zaterdag 23, zondag 24, vrijdag 29, zaterdag 30 en zondag 31 september in het clublokaal café Van Oirschot aan de Heusdenseweg in Elshout. Aan dit lustrum toernooi wordt weer door een groot aantal biljarters deelgeno men. De deelnemers voor dit jaar zijn de eerste klasse-spelers: H. Soeter boek van bv Euponia te Kaatsheu vel (winnaar 1967 en 1968), C. van de Sanden van bv Ons Genoegen te Waalwijk (winnaar 1965), P. van Cromvoirt, van bv B.S.V. te Waal wijk, J. van Remmeren van bv De Eftellng te Kaatsheuvel, M. van Eijk van bv O.B.K. te Vlijmen, W. Pouwels van bv. „Pas Buiten" te St. Michielsgestel. Het belooft dit jaar een spannend toernooi te worden. Wanneer Soe terboek er opnieuw in slaagd het toernooi te winnen dan wordt de Het Hert trofee definitief zijn eigen dom. Ongetwijfeld zal H. Soeterboek veel tegenstand ondervinden van de overige deelnemers, die op een spor tieve manier zullen trachten de Kaatsheuvelnaar van zijn zege af te houden en op deze wijze ook het De Autorijschool voor U Waalwijk: Grotestraat 358 tel. 04160 -3678-3920 Kaatsheuvel: Jan de Rooystraat 47 tel. 04167 -3422 -3430 voorbestaan van het toernooi te waarborgen. Vooral de deelnemers M. van Eijk en G. van Veldhoven en Cor van de Sanden die alle vijf de toernooien hebben meegespeeld zullen alles in het werk zetten om de trofee mee naar huis te kunnen nemen. Na een afwezigheid van een jaar is de heer Pouwels weer terug. Tot de kans hebbers kunnen zeker ook P. van Cromvoirt en J. Kemmeren gere kend worden. Aan spanning zal het dan ook ze ker niet ontbreken wanneer vrijdag avond om 7 uur de eerste partijen een aanvang nemen. Zondag 31 au gustus wordt om 7 uur de finale gespeeld. Dan zal bekend zijn of de heer Soeterboek er voor de derde maal in geslaagd is de trofee te win nen. Dit toernooi geldt als de ope ning van 't biljartseizoen 1969-1970. en zal zeker veel biljartliefhebbers naar Elshout trekken. Door het comité Waalwijk van het Koningin Wilhelmina Fonds voor de Kankerbestrijding zal in de periode van 25 augustus t.m. 7 sep tember a.s. in deze gemeente een huiscollecte - via bijdragezakjes - worden gehouden ten bate van het Koningin Wilhelmina Fonds voor de Kankerbestrijding. Uit dit fonds worden jaarlijks grote bedragen geput om de volks ziekte „Kanker" met alle ter be schikking staande middelen te be strijden. Speciale aandacht vraagt het co mité voor Z.E. P.J.S. de Jong, Mi nister-President, die zich via de T.V. (Ned. 1 Stichting Socutera) op woensdag 27 augustus a.s. van 20.20 tot 20.25 uur tot het Nederlandse Volk zal wenden met een woord van aanbeveling voor deze belangrijke geldinzameling. Het plaatselijk comité doet ook dit jaar weer een dringend beroep op de Waalwijkse bevolking om het uiters belangrijke werk van het Ko ningin Wilhelmina Fonds daadwer kelijk te steunen door de collecte, te houden door genoemd comité, ruim te gedenken. Het is ons aller plicht. Het Waalwijks comité van het Ko ningin Wilhelmina Fonds: Mevr. A. Bernards, mevr. G. C. W. van Boven, mevr. H. M. Dercksen, mevr. J. M. Duyvelaar, mevr. A. L. van Mossel veld, mej. G. M. J. Scholt, mevr. H. Smits, mevr. A. M. A. Steemers, mevr. A. J. M. Verhulst, mevr. A. Wiesman, heer J. L. Cové, heer J. A. Timmerman. PRISMA doublé dameshorloge, exclusief model 105,- geslote" SFEER OP DE TORENFEESTEN Met name de jeugd heeft met vol le teugen genoten van de torenfees ten welke afgelopen weekeinde in de Theresia-parochie van Waspik- Boven werden georganiseerd. Voor de kleintjes was er een filmvoor stelling, voor de grotere jongens en meisjes trad de Waspikse Beatgroep The Same op terwijl voor de oudere generatie John Lamers zijn orkest deed klinken. Het was een uitver kocht gemeenschapshuis waarin dit torenfeest naar een klimax groeide. Ook de jeugd uit de omtrek liet zich niet onbetuigd. De opbrengst van deze activiteiten dient als een eer ste aanzet van de f 25.009,- welke nodig zijn om de nieuwe centrale verwarming in de Theresiakerk te financieren. OEFENWEDSTRIJDEN Supporters van Waspik en White Boys kunnen deze week nog hun voetbalhart ophalen bij enkele oefenwedstrijden van hun favorie ten. Op donderdag 21 augustus speelt White Boys in Waspik-Boven om half zeven tegen Dongen 1. Was pik ontvangt om 7 uur die avond het eerste team van HNC uit Capel le op Elzenhage. Op zondag 24 augustus gaat White Boys naar Sportclub Oosterhout, Op Elzenhage treedt Waspik om half drie aan tegen Made, dat met twee teams naar Waspik komt. Op za terdag 30 augustus tenslotte geld de thuiswedstrijd tegen Nieuwkuyk om 5 uur 's middags als de generale re petitie voor de start van de compe titie. ZILVEREN PROFESSIE Op maandag 25 augustus aan staande zal zuster Blandina van de zusters van O.L.V. v. h. H. Hart te Waspik haar zilveren professiefeest vieren. Ruim elf jaar is zuster Blan dina hoofd van de lagere meisjes school te Waspik. Vanzelfsprekend zal daarom haar feest maandag ook op school worden gevierd. Om 10 uur 's morgens is er een Eucharis tieviering met de schoolgemeen schap. In het gemeenschapshuis in de Kerkstraat zal er tussen half 7 en half 8 's avonds gelegenheid zijn zuster Blandina persoonlijk geluk te wensen tijdens een receptie. ELFTALCOMMISSIE Tijdens een vergadering van de voetbalclub Waspik kozen de leden we technische commissie welke zich voor het komende seizoen een nieu- moet gaan belasten met de samen- legde de vergadering op de schou- stelling van de elftallen. Deze taak ders van de heren A. v. d. Wassen- berg en H. de Wit. Met trainer J. Timmermans krijgen zij de verant woording voor dit moeilijke werk. MUZIEKSCHOOL De afdeling Waspik van de Waal wijkse muziekschool gaat per 1 sep tember weer nieuwe leerlingen aan werven. Kinderen vanaf de 2e klas van de lagere school kunnen zich voor het AMV onderwijs opgeven. De lessen Algemene Muzikale Vor ming worden 's-zaterdags in de Ja- cinta-school gegeven, voormiddag. Leerlingen die al enige tijd de AMV-lessen volgden kunnen zich nu ook aanmelden voor blokfluit en gitaarlessen in groepsverband. Op zaterdag 23 augustus a.s. zal in de kantine van de voetbalvereni ging Waspik (op Elzenhage) de jaar lijkse kontaktavond worden belegd door en voor de leden van de sup portersclub. Het Tilburgse cabaret duo „Hij en van 't Zelfde" zal de no dige amusement aandragen. HARMONIE In de loop van deze maand nog zal de harmonie V. en V. te Waspik haar donateursactie houden. Het dekken van de hoge onkosten kost de harmonie elk jaar vele hoofdbre kens. Er zijn kaarten vanaf 2,- tot 25,-. Vanaf f 5,- geeft een dona- teurskaart recht op vrije toegang, ondermeer tot het jaarlijkse kermis- matinee. Hét sukses van vorig jaar heeft het bestuur van de harmonie doen besluiten dit matinee weer door „eigen artiesten" te doen ver zorgen. KERKDIENSTEN Ned. Herv. Kerk Waspik, zondag 24 aug. 9.30 en 18.30 uur, ds. W. Hey- boer. MEDISCHE DIENST Waspik, zaterdag 23 en zondag 24 aug. zal de medische dienst worden waargenomen door dokter R. F. Wijffels, tel. 250. (Van onze verslaggever) DRUNEN - Het meisjeskoor Romantica blijft bijzonder actief. Na de geslaagde auto-cross staan er nu weer skelterraces op het programma. Op zater en zondag 6 en 7 september organiseert de Skelterbrigade Ne derland namelijk weer races op de speelplaats van de lagere school aan de Prins Hendrikstraat. De baten van de races komen ten goede aan het meisjeskoor Romantica en aan het jeugdkoor „Haarsteeg" te Haar steeg. De races worden georganiseerd onder auspiciën van de Nederland se Karting Federatie zodat alle deel nemers automatisch verzekerd zijn. Op zaterdag 6 september wordt er gereden van 14.00 uur tot 18.00 uur en van 20.00 uur tot 22.00 uur. Op zondag zijn de middagtijden even eens van 14.00 uur tot 18.00 uur en worden de finales verreden vanaf 19.00 uur. De inschrijving staat open voor ploegen, scholen en individue len zowel dames als heren. De ploegen worden geformeerd door bedrijven, wat inhoudt dat men twee dagen gratis reclame heeft om dat als de ploeg rijdt, een reclame tekst wordt voorgelezen. Het in schrijfgeld bedraagt per ploeg 25,-. Het is mogelijk dat meerdere ploe gen van één bedrijf inschrijven. Verenigingen krijgen een reduktie schriftelijk bij J. Manders, Pr. Bern- van 10,-. Men kan zich opgeven hardstraat 14 in Drunen of bij A. van Ooyen, Het Zand 3 te Haarsteeg. Telefonisch kan dat geschieden bij de heer Manders, tel. 04163-3288 of bij Mej. J. van Oyen, 04108-3321. Het inschrijfgeld voor individuelen bedraagt 3,50. De individuelen kunnen zich ook bij bovenstaande adressen opgeven. Met de starttijd die men opgeeft zal zoveel mogelijk rekening worden gehouden. In alle categoriën kunnen zowel dames als heren deelnemen. De winnaars van alle klassen komen te zijner tijd uit in de Nederlandse kampioenschap pen. Aangezien de races ook vorig jaar een enorm succes waren, twij felen er niet aan of sportevenement van Romantica slaat weer aan. WIJKVERPLEGING Gedurende het a.s. weekeinde zal zuster Marina de wijkverpleging in Waspik waarnemen, tel. 370. PLAN NOORD In de Van Gendstraat in uitbrei dingsplan Noord zijn de laatste wo ningwetwoningen nu opgeleverd en betrokken. Men is in dit uitbrei dingsplan nu begonnen met de bouw van 15 bejaarden woningen. Deze nieuwe wijk heeft inmiddels ook een ontsluiting gekregen met de Kerkstraat. Bij de brug over het Zuiderafwateringskanaal geeft een nieuwe weg thans een royale en tree tot plan Noord. De speelwei voor de jeugd welke hier met de on langs geopende tennisbanen een re creatieve functie moet gaan krijgen is voorlopig nog verboden terrein. Wel ligt er in deze jongste uitbrei ding van Waspik een fraai wandel pad dat van noord naar zuid tussen de bosjes door kronkelt. De firma Savelkouls uit Waspik nadert aan de Roonlaan zo zoetjes aan met een aantal koopwoningen het hoogste punt. J. EMBRECHTS KORPS-SCHUTTER De handboogvereniging Hercules te Waspik-Boven organiseerde op de banen van café De Roskam van de heer Rombouts te Waspik-Boven voor district 3-Zuid van de Neder landse Handboogschutterij zgn. prijsverschietingen. Met 25 pijlen toonde de heer J. Embrechts van Tevredenheid uit Donge-Vaart zich de hoogste korpsschutter. In totaal schoot hii voor dit klassement 212 p. bij elkaar. De eerste prijzen bij de verschietingen op de zgn. vrije banen met 5 pijlen werden inge palmd door 1 Embrechts van Tevre denheid uit Donge-Vaart, 2. H. Clown van O.K.K. uit Dongen, met 3 x 10, 3 J. Vrijssen, O.O.K., Don gen, met 4 x 8, 4 H. Vermeeren van A.D.L.M. uit Dongen met 4x7. Het klassement van de wedstrijden „op het geluk schieten" waarbij dus de puntentelling en de schietschijf is veranderd, zag er als volgt uit: 1 G. Rozenbrand, ADLM, 43 p. 2 J. Em brechts, Tevredenheid, 38 p. 3 J. Oerlemans, Tevredenheid, 38 p. 4 A. Timmermans, Tevredenheid, 38 p. 5 P Kamp, Hercules, 37 p. 6 J. Huys, ADLM, 36 p. 7 C. Valk, ADLM, 35 p. 8 J- Vrijssen, OKK, 33 p. 9 M. Treffers ADLM, 31 p. 10 B. de Hoogh, OKK, 31 p. DUIVEN „WASPIK", Vlissingen: P. de Graauw 1; A. Faro 2 3 5; J. Tim- mers 4. St. Quentin: Th. Smits 1 2 18; H. Treffers 3 9 31 33; J. Gommers 4; G. Kuyten 5 17; P. de Graauw 6 14 16 32 36 37 39; C. de Rooy 7 27; D. Langermans 8 19 35 40 41; P. de Graauw jr. 10' 13; F. van Onzenoort 11; F. v. d. Mosselaar 12 15 20; P. v. d. Mosselaar 21; W. Donks 22 24 26; Jac. Oerlemans 23 25 30; M. Tmmers 28; A. van Tilborgh 29 34; K. Bax 38. „DE REISDUIF" Waspik, Noyen: J. Jongenelen 1; M. J. van Dongen 2 10 16; A. Kuyten 3 12; A. Donks 4; C. Fitters 5 7; M. Bax 6 8 9 13; H. Nerings 11 14; H. Smits 15 17 18. Combinatie Waspik-Raamsdonks- veer- Raamsdonk- Geertruidenberg- Hank-Dussen: St. Quentin: C. de Hoon, R'Veer 1; H. Pruyssers R'donk 2; J. van Seeters R'Veer, 3 25; Th. Ribbens Hank 4; J. Hansen, G'berg 5; Smits-Fessem, R'donk 6; Kemme- ren-Zagers, R'donk 7; Th. Smits, Waspik 8 11; H. Leeggangers, Hank 9; Broeders-Vught, R'Veer 10; C. Prop G'berg 12; M. C. Oomen, R' Veer 13 24 34; C. van Leeuwen, R'donk 14; F. Leenhouts, Hank 15; L. v. Diem, R'Veer 16; A. v. d. Pluym, Wzn. H. 17; H. Treffers,W 18; J. v. d. Kieboom, R'Veer 19 21; A. d. Korten, Dussen 20; J. de Kor ten, D. 22 23; J. Gommers, W. 26; F. Haanegraaf, H. 27; L. v. d. Westen, R'd. 28; G. Kuyten, W. 29; G. Mer- riënboer, R'V, 30; A. Wintermans, H. 31; P. d. Graauw, W. 32; C. d. Wit, H. 33; T. v. Ham, H. 35; M. v. Ham, H. 36; C. Broeders, R.'V. 37; H. Leeg gangers, H. 38; C. d. Rooy, W. 39; D. d. Poorter R'Veer 40. Verkoop Verhuur TENTEN KAMPEER-ARTIKELEN A.N.W.B.-Tentenverhuurder Thorbeckelaan 23, Waalwijk Tel. 04160 - 2929

Echo van het Zuiden | 1969 | | pagina 5