wAAlwijkse en lAnqstRAAtse couRAnt Veel belangstelling voor hearing gemeenschapshuis Waalwijk-Zuid ampe jOampe Volgende week zomer-carnaval op Plantaanplein in Drunen bouwman brillen In Drunen ruiterfeest voor rijverenigingen en ponyclubs „Napoleon" OPEN OOG IN DIT DEEL VAN WAALWIJK STRAKS 12 000 INWONERS 12./, JAAR GELEDEN WERD IN DRUNEN MET CARNAVAL GESTART ZONDAG TIJDENS AGRARISCHE DAG Optocht Bouwkosten zijn op f 400.000,- geraamd Geen concurrent Cult. Centrum Eén gebouw „Huis" voor verenigingen 'n Goed adres, J 'n Uniek adres, in Tilburg: Uitbreiding van schoenstikaielier Ebbing, Kaatsheuvel Zaterdag komen 9 carnavalsvernigin- gen naar Drunen Feesttent Carnavalsfeest Dansfestijn Op terrein achter Boerenleenbank Vakantie-Menu DONDERDAGAVOND 21 AUGUSTUS 1969 92e JAARGANG No. 67 vAn het Zuióen Uitgever Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredakteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2 x per week Losse nummers 20 cent Brieven onder nummer 50 ct. extra Abonnement p. week (0,33+ 2 ct. inc.k.) 0,35 p. mnd. (1,45+10 ct. inc.k.) ƒ1,55 p. kwrt. (3,95+10 ct. inc.k.) ƒ4,05 p.kwrt. p.post 4,75 bij girobetaling (bij incasso p.postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs 15 cent per mm Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaus Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621-2746 Kaatsheuvel Dr. van Beurdenstraat 8, Tel. C-4167-2002 Telegram-adres „ECHO" WAALWIJK - Dinsdagavond 19 augustus werd in het overblijflokaal van de Michaël Mavo in Waalwijk-zuid een hearing gehouden over de stichting van een gemeenschapshuis in dit gedeelte van Waalwijk. Door de heer V. van Berkesteijn, voorzitter van de studiecommissie, die verder bestond uit de heren: C. van Eeten, L. Keetels, van Loon en J. van de Mee, werd een inleiding gehouden. Eind '68 hebben een aantal personen, zo stelde de heer v. Berkesteijn, een verzoek ontvangen om de mogelijk heid te bekijken tot het stichten van een voorziening ten aanzien van een gemeenschapshuis. Er is toen een stu diecommissie geformeerd, die aan het vergaderen is gegaan en een aantal problemen onder de loupe hebben ge nomen, verband houdend met een der gelijk gemeenschapshuis. Ook bleek, dat men zijn licht reeds had opge stoken bij een aantal instanties, te we ten: het Ministerie van Curema, het Gemeentebestuur van Waalwijk, het Provinciaal Opbouworgaan en 'n ver eniging op het gebied van buurthui zen. De studiecommissie heeft zich afge vraagd wat voor activiteiten er in een dergelijk "huis" zouden moeten ko men. Door het organiseren van een hearing probeerde men te komen tot een verdere gedaohtenibepaling in de ze tpdh wel zeer complete materie. Om de zaak van begin af aan zo een voudig mogelijk op te zetten, had men een aantal personen uitgenodigd om met elkaar hierover van gedachten te wisselen. In de studiecommissie had men zich een aantal dingen afge vraagd. Het eerste wat hierbij aan de orde was gekomen was wat voor titel men een dergelijk "huis" zou moeten meegeven. Een tweede probleem - in feite van meer importantie dan de titel - vormde de financiering van een en ander. Wat reeds wel in de eerste voorbereidingsfase gebeurd is, is het opstellen van een conceptsta tuur. Een belangrijk onderdeel van de voor besprekingen vormde ook 't feit van de integratie van de bestaande voorzieningen. De beer Berkesteijn stelde nadruk kelijk, dat het plan dat men nastreeft geen concurrent zal zijn van het in Waalwijk te stichten Sociaal Cultu reel Centrum. Nu is, zo ging hij ver der, het stadium van een zo breed mogelijk overleg ingetreden, waarbij de hulp van een aantal personen uit Waalwijk-zuid daadwerkelijk vereist is. Er zijn met wie dan ook geen ver bintenissen aangegaan. Het doel van de hearing was uitsluitend om ieder een op de hoogte te stellen van de plannen zoals die bij de studiecom missie leven en om door middel van overleg een bepaalde lijn in de voor liggende materie te brengen. De voor zitter mikte min of meer op het feit, dat er vanuit de vergadering met een concreet "verlanglijstje" zou geko men worden. Na de pauze bestond er gelegenheid tot het stellen van vragen, waarvan dan ook door de grote groep van aan- wezien gretig gebruik werd gemaakt. Over de-grootte van het gebouw viel nog weinig concreets te zeggen, maar men denkt wel in de richting van een gebouw, dat aan stichtingskosten een bedrag zou gaan kosten van zo'n f 400.000, - Men wil een dergelijk huis laten zijn een gelegenheid voor jong en oud. Aan de andere kant werd vanuit het gehoor gesteld, dat in verband met de te verwachten groei van Waalwijk-zuid tot 12.000 perso nen, het niet meer wenselijk zou zijn, dat men zou komen tot het stichten van een aantal kleinere gebouwen, centraal per wijk gelegen. Hierop werd door de heer v. Berke steijn geantwoord, dat in die richting nog steeds ook gedachten worden ontwikkeld zonder voorbij te gaan aan één gebouw, maar dat een en an der nog in een oriënterend stadium is, waarin men zal moeten komen tot een bepaalde synthese van gedachten die uiteindelijk een basis zullen kun nen vormen voor de verdere verwe zenlijking van de plannen. Ook werd de mogelijkheid geopperd tot een samenwerkingsverband met Dukdalf, het christelijke jeugdhuis. Naar aanleiding van deze vraag stel de de voorzitter, dat het persé niet de bedoeling is er een parochiële aange legenheid van te maken, maar dat zonder meer iedereen in Waalwijk zuid het zijne er toe zou kunnen bij dragen. Over de financiering werd verder nog opgemerkt, dat dit voor lopig nog 'n te premature kwestie is. De bestaande voorzieningen wil men laten zoals ze zijn en men zal dan ook geen pogingen aanwenden om clubs, die een home hebben in een te stich ten "huis" onder te brengen. Er is, zo vertelde de voorzitter verder gebor duurd op een rapport, verschenen in 1959 en uitgebracht door Kaski. Op het ogenblik worden getallen verza meld en worden deze getallen gegroe peerd om tot een conclusie te kunnen geraken. Aan de hand van de van die studie wil men zich verder gaan bera den over de mogelijkheden. Uit de zaal kwam verder de opmerking zich niet in details te begeven en zich bij een eerste oriëntatie te houden. Daar om zullen er in de nabije, toekomst nog meer gedachtenwisselingen nodig zijn, alvorens te komen tot een prin cipiële besluitvorming. Te zijner tijd zullen, hierover verdere mededelingen worden verstrekt. 9 I 3 8 I 1 KWALITEIT stofknopen, plisseren, ges- pen, ajouren, ceintuurs, re- S pareren, borduren, verma- ken, inkorten enz. g enz. enz. VAKWERK jersey japonnen en pakjes, jumpers, rokken, blouses, nylons, shawls, pantalons, g v Heuvelstraat 14 KAATSHEUVEL - Het Kaatsheu- velse schoenstikatelier C. Ebbing heeft vorige week het nieuwe bedrijf ingebruik genomenHet bedrijf be schikt nu over een prachtige werk ruimte met een uitstekende outillage, waardoor plezieriger en efficiënter gewerkt kan worden. De heer Ebbing heeft de afgelopen dagen al veel deskundigen uit de schoenenwereld mogen ontvangen, die vol lof waren over het schoenstikate lier. Tal van bedrijven, die met moei lijkheden op het gebied van schoen- stikken'zitten; plaatsen orders bij de firma Ebbing. Nu de uitbreiding ge reed is kan het atelier ook weer per soneelsleden gebruiken. (Van onze verslaggever) DRUNEN - In Drunen weten ze wat carnaval vieren is. Ieder jaar op nieuw wordt er op de vooravonden van de Vasten volop feest gevierd in deze Langstraatse gemeente. Volgende week is het 12Vi jaar geleden dat met het carnaval in Drunen werd gestart. Dit (unieke) jubileum laat men niet zomaar voorbij gaan. Integendeel voor zaterdag 30 en zondag 31 augustus staat er een groot zomer-carnavalsfeest op het programma. SPECIAALZAAK 's Maandags voormiddag gesloten Het carnavalsfeest dat vanouds in Oeteldonk wordt gevoerd, sijpelde in de jaren '50 door naar Drunen. Hier waren het in 1957 Louis van Drunen, H. van Tuijn, C. den Tuerling en Fr. van Gorcum die een carnavalscomité oprichtteDe heren Den Tuerling en Van Gorcum (wethouder) zijn nog steeds lid. In de eerste jaren beperkte men zich tot het bezoek aan café's en verenigingen met de Raad van Elf. Het waren de Drunense firma's Lips N.V. en Vissers Wegenbouw die dit carnavalsfestijn organiseren. Zoals met de meeste evenementen groeide ook dit carnavalsfeest. Er kwam een Prins Carnaval die de hoofdfiguur in de viering wefd. De eerste Prins was de heer Wemer, la ter gevolgd door Fr. van Gorcum en P. v. d. Wiel, de huidige Prins Car naval. Het café-bezoek was nog maar een klein onderdeel geworden van het geheel, waarin de carnavalsoptodht wel het hoogtepunt werd. Deze evenementen gingen veel geld vergen. Acht jaar geleden werd dan oök besloten de Commissie Carnaval in het leven te roepen. Deze commis sie, o.l.v. mevrouw Elshout-Pulles ging voor de financiën zorgen. Door middel van allerlei akties trachtte men geld bijeen te krijgen voor de festiviteiten. "De kosten zijn de laat ste jaren enorm gestegen. In het be ging was de eerstei prijs voor de op tocht b.v. een kratje bier, nu moet daar minstens 250, voor beschik baar zijn. Dat is ook begrijpelijk, want het kost veel een carnavalswagen klaar te krijgen", vertelt mevrouw Elshout. Het doet haar als voorzitster van de Commissie Carnaval veel goed, dat 't gemeentebestuur zo bereidwillig mee werkt. "Zonder de steun van de ge meentelijke overheid is een goed car naval niet van de grond te krijgen. Bovendien, wil men aktiviteiten ont wikkelen, dan moet men toch steeds bij de burgemeester aankloppen, In Drunen loopt dat altijd perfect. Daar zijn we reuze blij mee", vertelt me vrouw Elshout. Volgende week wordt dus het feit herdacht dat 12 Vt jaar geleden het carnavalscomité in Drunen is opge richt. Dit "koperen jubileum" wordt gevierd met een groot Zomer-carna- val op het Plantaanplein. Hier komt een grote tent van 110 m2 te staan, waarin zich alle evenementen afspe len. In de tent zijn maar liefst 6 bars ondergebracht zodat het de bezoekers zeker niet aan een "natje" zal ont breken. De eerste dag van deze Zomer-carna- val, zaterdag 30 augustus, staat in 't teken van de carnavalsverenigingen. Er komen negen carnavalsclubs uit Waspik, Heusden, Den Bosch (2), Vlijmen, Waalwijk, Elshout, Drunen en Heesch naar Drunen. Al deze ver enigingen brengen hun eigen hof ka pel mee. Deze verenigingen worden 's middags ondergebracht in diverse café's in Drunen, hierbij begeleid door leden van de Raad van Elf en hun dames. Om half zes ontvangt het gemeente bestuur op het raadhuis de diverse Prinsen en de Raden van Elf. Om 6.15 uur arriveren de diverse carna valsverenigingen met muziek op het Raadhuisplein waar dan de Prinsen worden afgehaald. In een optocht gaat men dan naar het Plantaanplein, waar de Drunense hofkapel al aan wezig is om iedereen muzikaal te ont vangen. In de feesttent zal mevrouw Elshout, als voorzitster van 't feest comité, iedereen verwelkomen. 's-Avonds volgt hier een groot feest met diverse attrakties. Zo staat er Ti bier-estafette op het pragramma en krijgen de diverse Prinsen het woord om gedurende vijf minuten over een bepaald onderwerp te praten. Een ju ry beoordeelt alle wedstrijden. De deelnemers kunnen hier fraaie prij zen mee winnen. Verder kan men van hartelust dansen op de muziek van de 9 hofkapellen, terwijl bovendien ook nog een boerenkapel aanwezig is. Dit carnavalsfeest waarbij iedereen (liefsc gecostumeerd) van harte welkom is, duurt tot 2 uur. Zondag 31 augustus is het meer een "Drunens feest", zoals mevr. Elshout het uitdrukt. Zowel 's middags als 's avonds is er volop muziek in de feesttent. Speciaal voor de tieners en twens - maar ook de ouderen zijn welkom - treedt dan de bekende beatgroep Short '66 op. Dit beat fes tijn duurt van 2-6 uur 's Avonds treedt deze groep ook op, bovendien kan men dan genieten van The Jerry Jox Six, een dans- en showorkest on der leiding van de bekende radio- en t.v.-musicus Wim van der Burg. Deze dansavond duurt tot 12 uur. Dan is dit Zomer Carnaval weer ten einde en gaat het Drunens Carnavalscomité zich opmaken voor 't 'winterseizoen SAMEN Het leven draait weer op volle toeren. Op enkele verwaaide nakomers na is ieder weer aan zijn werk. De vakantie zit er weer op voor een jaartje. Toch zouden we de speelse vrijheid, die ons zo goed heeft gedaan, moeten kunnen vasthouden. Het spel van het vakantiefeest doorbreekt de kaders en doodt de katers van de starre sleur. We zagen andere mensen met andere levenswijze; en daarbij voelden we ons toch met elkaar verbonden. Er was een bonte mengeling met een grote saam horigheid. Ik was in de vakantie voor enkele dagen in Taizé. Taizé is een dorpje tussen twee historische steden Citeau en Cluny. Daar leven zestig jonge mannen tesamen. Ze zijn uit verschillende landen bijeengekomen, uit allerlei richtingen binnen de christelijke kerken. Maar al die verschil lende levens worden beheerst door een persoon, in wie ze zich met elkaar verbonden weten: de Persoon van Jezus Christus. Op een zeer eigentijdse manier geven zij gestalte aan een radicaal christendom. Het is een modern klooster, waarvan de monnikken in hun dagelijks leven aan niets herkenbaar zijn. Alleen komen ze drie keer per dag bijeen om samen te bidden. Hun levensinzet is het om te werken aan de een heid van de christenen, waarbij ieders eigenheid volledig blijft erkend en bewaard; en als pluriforme christenheid zien zij als grootste taak de hulpverlening aan de armen van onze dagen (tweederde van de totale wereldbevolking). Taizé is een teken des tijds. Temidden van alle geharrewar over struc turen en dogma's grijpt men terug naar de kern van Christus' Boodschap waarvan het eerste gebod luidt: "Hebt uw naaste lief". Bij de ingang van de kerk staat met grote letters hun devies te lezen: Gij die hier binnentreedt verzoen u de vader met zijn zoon de man met zijn vrouw de gelovige met hem die niet geloven kan de christen met zijn gescheiden broeder. Dat devies zou geschreven moeten staan boven de voordeur van ons huis, boven de fabriekspoort. Niet als vrome slogan, maar als uitdruk king van ons geloof in elkaar: ons geloof dat bij alle verscheidenheid van beroep en funktie niemand gemist kan worden; ons geloof dat wij kunnen samenleven en samenwerken; ons geloof dat we er zijn voor elkaar. L. VAN BERKEL (Van onze verslaggever) DRUNEN - Zondag wordt in Drunen, op een terrein achter de nieuwe Boerenleenbank aan de Grotestraat, de jaarlijkse agrarische dag voor de Oostelijke Langstraat. Deze dag staat dit jaar geheel in het teken van de ruitersport. In deze sport neemt ook de jeugd een belangrijk deel voor haar rekening. Sedert de jongeren hun eigen paardje hebben gevonden, zijn ze niet meer weg te denken uit de sport- en spelprogramma's. Hiermee wordt een belangrijke bijdrage geleverd in de aantrekkelijkheid die de paardensport in het algemeen heeft weten te veroveren bij alle lagen van de bevolking. Bovendien is de deelname van de jeugd een waarborg voor een toekom stige ontwikkeling naar nog grotere bloei. Wat op dit terrein bereikt is in de Oostelijke Langstraat zal opnieuw worden getoond op zondag 24 augus tus. Op een terrein achter de nieuwe Boerenleenbank zullen vele rijvereni gingen en ponyclubs aantreden om van hun bekwaamheid en vaardigheid met het paard te getuigen. Aan dit ruiterfeest nemen de volgen de rijverenigingen deel: St. Norber- tus, Vlijmen; Juliana, Haarsteeg; De Echo, Drunen-Elshout; Manege De Klinkaert, Drunen; Rijver. Heusden; Rijver. Ammerzoden; Ponyclubs: De Duinrakkertjes, Drunen; de Paarden vriend, Waalwijk; De Favorietjes, Haarsteeg; Pony's, Herpt en De Gelderse Boys, Ammerzoden. Het programma van dit ruiterfeest is. 10 uur: Ring I Achttal pony's, viertal paard; Ring II: viertal pony's; Ring III: individueel dressuur B II; indi vidueel dressuur L I en M I; Ring IV individueel dressuur pony's cat. A; Ring Vindividueel dressuur pony's B-C. 12.30 u: springen pony's cat. A-B-C. 13.30 u: Officiële opening door mr. H. J. M. Stieger, burgemeester van Drunen. Parade - prijsuitreiking. 14.00 u: optreden van de drumband uit Elshout. 14.15 u: springen paarden B-L-M. 14.30 u: aangespannen pony's A. 14.45 u: aangespannen concours-wa gen paarden. 15.00 u: 2e manch springen pony's. 2e manche springen paarden. 15.30 u: aangespannen pony's B-C. 15.45 u: aangespannen landbouwwa- gens. 16.00 u. Speel Uw Spel paard. 16.20 u: stoelendans pony's cat. A. 16.30 u: aangespannen tweespan. 16.45 u: stoelendans pony's cat. B-C. 17.00 u: trekking loterij. Voor deze Agrarische dag zal onge twijfeld veel belangstelling bestaan Consommé de tomate Tomatensoep Goulash a la Hongroise petit pois et riz Hongaarse goulash doperwten rijst Café Koffie 8,incl. B.T.W. en bediening. Café-Restaurant Annex Dancing Antwerpseweg 36, Rijsbergen Route BredaAntwerpen Telefoon (01606) 708

Echo van het Zuiden | 1969 | | pagina 9