wAAlwijkse en Unqstmatse couRAnt Micro Show heeft volle interesse van Nederlandse schoen- en lederindustrie Het Brabants Orkest wacbt een druk cnncertseizoen Coupe Micro-ontwerpwedstrijd biedt meer mogelijkheden EXPOSITIE VAN 26-29 NOVEMBER OP TERREINEN VAN DE EFTELING IN KAATSHEUVEL 5 rijlessen f 19.50 OP 9 OKTOBER NAAR WAALWIJK BrilSenspeciatist -gi ar f - Start nu met rijles CABAN N.V. Lammers-Cahan Nieuwe opzet Jury Lancering Schoenfabriek De Kort-Wingels uit Waalwijk sluit Veel belangstelling Balamundi N.V. introduceert nieuw produkt: Balan Balan Veel leder Coupe Micro Enquête van Hein Jordans Damesbril f 61.50 Herenbril f 78.50 BRILLEN MET VEEL ZORG GEKOZEN UIT DE BESTE INTERNATIONALE FABRIKATEN. BENT U NODIG AAN EEN NIEUWE BRIL TOE, WIJ ADVISEREN U GRAAG VRIJBLIJVEND, OOK VOOR GLAZEN, WELKE HET BEST VOOR UW OGEN GESCHIKT ZIJN. Loop eens binnen bij Stationsstraat 88, Waalwijk Tel. 3037 (04160) Maandagmorgen GESLOTEN ven een vooruitgang. Er was nog één uitzondering: concerten. Van 21.000 in 1959, 28.000 in '63 terug naar 23.000 in 1967, komt in 1968 't ongekend hoge cijfer 33.586. Het door het publiek voor concerten be taalde bedrag steeg van 108.681,- in 1967 naar ƒ136.612,- in 1968. De plannen van het Brabants Ka merorkest voor het seizoen '69'70 zijn o.a. jeugdconcerten in Roosen daal en Sleeuwijk, avondconcerten in Bergen op Zoom, Schaesbergen, Eindhoven en Den Bosch. Ook ont ving het Kamerorkest een uitnodi ging om in Wolfsburg (Duitsland) „Dido and Aeneas" van Purcell te begeleiden. Dirigent Hein Jordans houdt mo menteel onder 200 min of meer ge selecteerden een enquête, die moet leiden tot een advies aan de Werk groep Artistiek Beleid. De Werk groep houdt zich bezig met de plan ning van de concerten. nu ook in Waalwijk. Ter kennismaking met ons unieke lessysteem: Autorijschool Paul Krügerstraat 15, Waalwijk, Tel. 04160 - 4271 Opgericht 1878 Bureaus Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621-2746 Kaatsheuvel Dr. van Beurdenstraat 8, Tel. 04167-2002 uiBJgapj, -adres „ECHO" MAANDAG 25 AUGUSTUS 1969 92e JAARGANG No. 68 Uitgever Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredakteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Brieven onder nummer 50 ct. extra Abonnement p. week (0,33+ 2 ct. inc.k.) ƒ0,35 p. mnd. (1,45+10 ct. inc.k.) ƒ1,55 p. kwrt. (3,95+10 ct. inc.k.) ƒ4,05 p.kwrt. p.post 4,75 bij girobetaling (bij incasso p.postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs 15 cent per mm Contractadvertenties: speciaal tarief De tcho van het Van onze' verslaggever) WAALWIJK - In het "Nederlandse schoenenland" is de Micro-Show een begrip geworden. Op donderdag 26 november gaat deze beurs op het terrein van De Ef teling in Kaatsheuvel voor de 7 e keer van start. Evenals vorig jaar zullen 38 firma's hun artikelen exposeren. Opvallend is dat hieronder maar liefst 18 lederimporteurs en leder fabrikanten zijn, wat ruim 40% van het totaal aantal exposanten is. Dat is 13 meer dan vorig jaar. Het bestuur van de Micro-show vindt dit een interessante groei, om dat hiermee aangetoond wordt dat de lederhandel het op prijs stelt onder één dak de produkten te tonen. Dit betekent ook een voordeel van de schoenfabrikanten, die op een dag een compleet beeld kunnen krijgen van de ledermarkt. Aan de beurs is ook dit keer weer een schoenontwerp wedstrijd gekoppeld met als inzet de Coupe Micro. Deze wedstrijd krijgt meer aandacht dan in voorgaande jaren het geval was. Men heeft besloten de Coupe Micro voor een brede kring van aspirant deelnemers aantrek kelijk te maken door ondermeer een niet te grote binding van opdracht. De nadruk wordt gelegd op de creativiteit. Men dient een ontwerp te vervaardigen waarin tot uiting komt de ontwerpersvisie op de ontwikkeling van de mode. De inzenders mogen ook tekeningen of pull-overs inzenden en zijn dus niet gebonden aan het maken van een schoen. Zijn collega Lambert Burmanje vult aan: "De ontwerpers moeten uit een andere 'hoek kooien. Het behoeven eclht niet altijd mensen met een vak opleiding in de schoenen te zijn. We hébben mensen nodig die modisdh zijn ontwikkeld, die iets op papier kunnen vastleggen. De technici in de bedrijven ontwikkelen dan de schoen wel". Een groot voordeel vindt de heer Burmanje het ook dat voor de Coupe Micro dit jaar geen "comple te" schoenen behoeven te worden in gezonden. Tekeningen en pull-overs zijn ook welkom. Het gaat immers om het idee. In het verleden is te vaak gebleken dat ontwerpers niet inzonden omdat men er niet in slaagde een schoen klaar te krijgen. Dat is nu gelukkig voorbij. Een ander belangrijk voor deel voor de deelnemers is de mede werking van de exposanten van de Micro show. Men wil de inzenders behulpzaam zijn met de materialen. Hierdoor zijn de kosten te drukken. Door de nieuwe opzet rekent men voor dit jaar op aanmerkelijk meer deelnemers. Vorig jaar zonden 19 deelnemers 44 schoenen, 18 lederwa- ren-produkten en 2 combinaties in. Als hoofdprijs blijft bestaan de Cou pe Micro, als overkoepelende prijs voor de inzending die aan de meeste eisen voldoet (creativiteit, mode, visie etc.). Verder is er per groep (schoe nen, pull-overs, tekeningen en leder waren) één prijs voor de beste inzen ding per groep. Coupe Micro met de daaraan verbonden geldprijs van 250 gulden is beschikbaar gesteld door de gemeente Loon op Zand. De vier hoofdprijzen zijn bekers met 'n geld prijs van 100, - De inzendingen - die voor 5 novem ber binnen moeten zijn - worden be oordeeld door een deskundige jury, bestaande uit de heren A. Boelen en H. Vesters (schoenfabrikanten), L. Burmanje en W. Hornman (schoen ontwerpers), Th. Frumeau (lederwa- renfabrikant) en A. Smid (directeur winkelbedrijf). Iedere deelnemer ont vangt een deelname-oorkonde met 'n rapport waarop de oordelen van de juryleden. De kans is groot dat de winnaar van de Coupe Micro zijn model door een grote schoenfabrikant gelanceerd ziet worden. Het jurylid de heer H. Vesters - direkteur Anita Schoen fabrieken te Waalwijk - opperde na melijk het idee dat het bekroonde model door een fabrikant moet word en opgekocht en dan door de fabriek moet worden gelanceerd. Zo kan aan het model bekroond met de Cou pe Micro, zijnde een produkt van een Nederlandse ontwerper in ons land meer bekendheid worden gegeven. Daarmee is niet alleen de ontwerper, de Micro show, maar ook de Neder landse schoenindustrie gediend. Een Tholens vissersbootje is om geslagen, waarbij twee mannen zijn verdronken. Deskundigen schijnen te kiezen voor de ademtest, inplaats van de bloedproef bij alcohol-gebruikers in het verkeer. WAALWIJK De 34 personeels leden van de schoenfabriek H. H. de Kort Wingels in Waalwijk heb ben van hun directie de mededeling gekregen, dat op korte termijn de fabriek de poorten sluit. Liquidi teitsmoeilijkheden zouden de oor zaak van dit besluit zijn. De heer A. Maas, directeur van het Gewestelijk Arbeidsbureau in Waalwijk, noemt de sluiting een lo gisch gevolg van een proces dat in 1968 reeds werd ingezet. Enkele ja ren geleden telde het bedrijf, dat onder de merknaam „La Reine" da- mesgemakschoenen op de markt bracht, nog 150 personeelsleden. In overleg met het GAB werd vorig jaar een begin gemaakt met de ge leidelijke afvloeiing van het perso neel. (ADVERTENTIE) (van onze verslaggever) DEN BOSCH Het Brabants Orkest is een veel gevraagd ensemble. Dat wordt duidelijk als men het overzicht van concerten in het sei zoen 1960'70 eens doorkijkt. In dit speelseizoen komt het orkest ook naar Waalwijk en wel op donderdag 9 oktober a.s. Onder auspiciën van de Waalwijkse Kunstkring treedt het Brabants Orkest dan in de Ned. Herv. Kerk op. Wie op die avond als solist zijn medewerking verleent, is nog niet bekend. Opmerkelijk is zo blijkt uit 't jaarboek Eindhoven 1968 dat van de verstrekte toegangsbewijzen voor „openbare vermakelijkheden" de aantallen in 1968 over de gehele lijn terugliepen, soms beduidend, al leen ballet en tentoonstellingen ga- Op de Micro show 1969 zal zeker op het gebied van leder en fournituren heel wat nieuws te zien zijn. Zo komt dit jaar Balamundi Nederland N.V. naar Kaatsheuvel. Balamundi zal in september op de "Semaine Internati onale du Cuir" in Parijs het nieuwe produkt Balan introduceren. Onge twijfeld zal hier alle belangstelling naar uit gaan. Voor het eerst in Ne derland zal Balan op de Micro show worden getoond. In de geschiedenis van Balamundi Nederland N.V. is thans een van de belangrijkste fasen aangebroken. Na jarenlange marktverkenning, research en praktijkproeven is men er in ge slaagd een poromeer sohachtmateriaal - Balan - te ontwikkelen. Balan (met een waterafstotende polyure- thaan bovenlaag) is te verwerken vol gens alle bestaande methoden en met gebruikmaking van het normale ma chinepark. Balan is in 'hoge mate vcchtabsorberend en ventilerend, het heeft een goede warmtebestendlgheiid, een hoge slijtweerstand en past zich zeer snel aan de voetvorm aan. Bo vendien vraagt Balan geen onderhoud De fabrieken van Balamundi Neder land N.V. liggen in Huizen, de vroe gere vissersplaats aan het IJsselmeer. Dit in 1966 gestichte bedrijf maakt deel uit van de internationale Bala- mundi-Groep die 34 vestigingen om vat, verspreid over de gehele wereld. In de Nederlandse onderneming zijn thans ruim 850 personen werkzaam. De fabriek beslaat een oppervlakte van 76.000 m2. Sinds 1946 nemen produkten uit kunststoffen vervaardigd, een be langrijke plaats in bij het uitgebreide artikelenassortiment. Voor de interna tionale schoenindustrie vervaardigt Balamundi inlegzolenmateriaal in ve le kwaliteiten, en een poromeer voe ringmateriaal. Daar komt dus nu het schachtmateriaal Balan bij, dat vcor Nederland in november op de Micro show wordt geïntroduceerd. De expo sitie in Kaatsheuvel zal zeer zeker ook nog wel andere primeurs op het gébiëd van de kunststoffen te zien geven. Coupe Micro-jurylid Lambert Burmanje uit Waalwijk merkte tij dens de persconferentie in de Stads schouwburg in Tilburg op dat, nu de kunstmaterialen steeds meer komen opzetten, de ontwerpers rekening zul len moeten gaan houden met deze materialen. Op dit gebied belooft de Micro show bijzonder interessant te worden. De beurs is ondergebracht in semi- permanente tentoonstellingshallen die worden opgesteld op het parkeerter rein van De Efteling. Evenals vorig jaar is er 2500 m2 expositieruimte beschikbaar. Hiervan neemt de groep leder 40,48;% voor haar rekening, de groep fournituren 42,85% en machi nes 16,67 Bij de inzenders van machines bestaat enige reserve, om dat men de nieuwste ontdekkingen ongetwijfeld wil bewaren voor de be kende Machinebeurs in Pirmasens (Duitsland) die in april 1970 wordt gehouden. De officiële opening van de 7e Micro show zal woensdag 26 november a.s. 's morgens om 11 uur in het restau rant van de beurs geschieden. Aan sluitend op deze opening zal ook de prijsuitreiking van de Coupe Micro plaatsvinden. De expositie is geopend op woensdag 26 en vrijdag 28 novem ber van 10.00 tot 22.00 uur en op donderdag 27 en zaterdag 29 novem ber van 10.00 tot 18.00 uur. Om ieder in de gelegenheid te stellen de nieuwste ontwikkelingen in de leder-, machine- en schoenindustrie te volgen is de expositie op woensdag en vrij dag ook 's avonds geopend. De twee primeurs van de Micro-Show 1968. Links de nieuwe leerma terialen van Willem Vos Co. n.v. Rechts: de nieuwste stanzlasmachine van de firma C. Schoenmakers. Tijdens een gezamenlijke vergadering van het dagelijks bestuur Micro show en de jury van de Coupe Micro is onlangs besloten dit jaar de Coupe Micro-ontwerpwedstrijd 'n grote aan dacht te geven, zo deelde donderdag morgen mr. A. van Oldenbeek, voor zitter van het bestuur, tijdens de jaarlijkse persconferentie mee. Men heeft besloten de Coupe Micro voor een bredere kring van aspirant deel nemers aantrekkelijk te maken door ondermeer een niet te grote binding van opdracht. Men wil de deelnemers meer vrijheid in creativiteit bieden. Zo is men niet gebonden aan een be paald seizoen. Men dient een ontwerp te vervaardi gen waarin tot uiting komt de ont werpers-visie op de ontwikkeling van de mode. Men kan zowel schoenen, pull-overs, tékeningen als lederwaren inzenden. De ontwerpers zullen dit jaar ook niet via de bedrijven, maar rechtstreeks worden benaderd. Men hoopt hierdoor meer jongelui te kun nen bereiken. "De hoofdzaak is het idee, wat komt er uit. Hoe is de visie van de jonge ontwerpers op de mo de. De creativiteit zal meer dan in het verléden punt een zijn", zegt jury-lid ontwerper Wim Hornman uit Waal wijk. Voor het komende seizoen zijn 124 concerten-afspraken gemaakt. Dit is exclusief de generale repeti ties. Van deze 124 zijn er 66 abon nementsconcerten in eigen exploi tatie en 6 door gastorkesten. Boven dien zijn 11 zomerconcerten in ei gen exploitatie geregeld, waarvan 1 door een gastorkest. Verder zijn er in Brabant jeugdconcerten en 23 uitkoopconcerten, maal begeleidt 't orkest het komende seizoen 'n Bra bants koor. Zeven abonnementsconcerten worden gedirigeerd door Juan Mat- teucci, eerste dirigent van het New Zeeland Broadcasting Corporation Symfonie Orkest. Hij debuteerde op 8-jarige leeftijd als solist in Italië voor het publiek. Als een van de jongste studenten in de geschiede nis van de Universiteit van Chili, studeerde hij wiskunde en medicij nen. Na de dood van zijn vader, nam Matteucci als 16-jarige jongen zijn plaats in als cellist bij 't Sym fonie Orkest van Chili. In 1964 werd hij benoemd tot eerste dirigent van het N.Z.B.C.-Symfonie Orkest. De Belg André Vandernoot diri geert 4 abonnementsconcerten. In de overige concerten staat 't Brabants Orkest onder leiding van Hein Jor dans. Jan Brusse zal 4 zomercon certen dirigeren. Ook Anton Koene en Sef Pijpers, leden van Het Bra bants Orkest, dirigeren enkele con certen. mr. A. van Oldenbeek

Echo van het Zuiden | 1969 | | pagina 1