wAAlwijkse en LanqstRAAtse couRAnt De typisch mannelijke modellen de mode blijven dit seizoen in Hoe laat is het? Kijk op uw Prisma horloge bouwman brillen Groots opgezette nazomer feesten in Vlijmen Hotel Ter Hunen heeft nu „droom-suite" en moderne kamers TRUFFELS VAN MIL Ries van Huiten uit Waalwijk exposeert in Schouwburg Zaterdag en zondag in Drunen skelterraces ,,'t Luifeltje" B B B B B B&.BBBBBBBBBBB.BBBBM UITSTEKENDE SHOW VAN MODEHUIS VAN DIJK Bont Kleuren AANWINST VOOR TOERISTEN GEMEENTE DRUNEN E.O. Foto-studie van theater te zien ORGANISATIE BERUST BIJ .ROMANTICA' Ploegen Individuelen De rokken zullen wijd zijn Minder stijf «WA Expositie „Open dag" DONDERDAGAVOND 4 SEPTEMBER 1969 92e JAARGANG No. 71 De ïcho van het Zuióen Uitgever Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen HoofdredakteurJAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Brieven onder nummer 50 ct. extra Abonnement p. week (0,33+ 2 ct. inc.k.) 0,35 p. mnd. (1,45+10 ct. inc.k.) ƒ1,55 p. kwrt. (3,95+10 ct. inc.k.) ƒ4,05 p.kwrt. p.post 4,75 bij girobetaling (bij incasso p.postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs 15 cent per mm Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaus Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621-2746 Kaatsheuvel Dr. van Beurdenstraat 8, Tel. 04167-2002 Telegram-adres „ECHO'1 WAALWIJK - De modebewuste vrouw laat zich graag voorlichtenDat bleek maandag en dinsdag wel toen het Waalwijkse modehuis Van Dijk in het Lido de nieuwe mode voor het seizoen 1969-1970 toonde. De show toonde dat de a.s. winter er een wordt van de gemakkelijke, sportieve, echt vrouwelijke kleding. Het was mevrouw Gertenbach, die als lady-speaker de show aan-een praatte. De modelhoeden waren van Maison v. d. Sanden. Belangrijk is het figuur, zo bleek maandag en dinsdag, want de taille wordt geaccentueerd door ceintuurs in alle variaties, terwijl de rokken wijd zullen zijn. De typisch mannelij ke modellen, zoals pantalonblouson, polohemd en blazer blijven wel in de mode, maar zijn toch echt niet meer zo streng mannelijk als vorig seizoen. De stof, die weer zeer geschikt is voor makkelijke en modieuze kleding de jersey, zal men meer dan ooit in de nieuwe mode verwerkt zien. Man tels met smal bovenlijf en met licht gerend rokmodel, waren veel te zien in Lido. De lengte is zodanig, dat ook een lange pantalon hieronder goed gedragen kan worden. Bij de zeer jeugdige mantel zag men soms de zgn. kopmouw weer terugkomen. Ook het extra korte jasje zal het goed doen op een gerende rok, maar nog meer als japon met jasje in jeugdige stijl. De bijna steeds twee-rij-ige jas jes hebben een erg jeugdig effekt. Het broekpak met het bijna mantel- lange jasje zal een van de grote suk- sessen zijn van dit seizoen. In de fa voriete jersey zal het een praktische dradht voor in huis zijn. Zgn. Fiun Furs, jeugdige mantels uit synthetisch bont en erg grappig verwerkt, zal men in de garderobe niet willen mis sen. Het mantelkostuum van deze winter zal vooral tot maat 44, onge twijfeld favoriet zijn met lang jasje. Het smalle, tuniek-lange jasje en de uitspringende of gerende rok, waar over gemakkelijk een mantel gedragen kan worden, volgen helemaal het sil houet van de mode 1969-1970. Kostuums met bont zijn gemaakt van grovere sportieve tweeds, terwijl de bontgamering zeer jeugdig is, vos, bever en lynx. Ook hierin langere jasjes en jeugdige (belijning. Voor grotere maten zal het chique kamga- ren kostuum met edelnerz 'n waarde vol stuk in de garderobe zijn. De eenvoudige chique zgn. snitjapon Grotestraat^ 46öl belooft zeer interessant te worden en niet alleen voor de jonge vrouw. Men herkent deze japon aan de passen, ronde siernaden, opgezette zakjes, korte mouwen en mooie eenvoudige gladde stoffen. De polojurk is wat vrouwelijker geworden en zal beslist een veel gevraagd model zijn dit na jaar. In dans jurkjes en party-kleding is kinderlijke romantiek het hoofd thema. De mode richt zich op nieuwe ge woontes. Het uitgaansleven wordt na tuurlijker en minder stijf. Niet het grote bal met de lange avondjapon nen, maar de ongedwongen huis-par ty, thuis of bij vrienden staat in het middelpunt van de belangstelling. Al dat plechtige theatrale is "out", voor al bij de jeugd. De nieuwe dansen vereisen kleding, waarin men zich bewegen kan. Wat in het algemeen de stoffen betreft, ruiten zijn ook dit seizoen weer troef, maar dan in mooi luchtig geweven tweeds. Daarnaast zijn de kamgarens in 100 pet. wol kwaliteit nog zeer belangrijk. Aan de spits eohter staat jersey, de ideale stof voor de moderne vrouw. Voor geklede japonnen kiest men de ze winter veel zachte, vloeiende weef sels, vooral crêpes georgettes en toies. Ook f luweel mogen we niet vergeten. Imitatie-leder vooral met synthetisch bont gevoerd zijn voor jonge mantels de "schlager". En vraag U naar de kleuren: grote come-iback van bruin in alle nuances. Grijs is een zeer geliefde kleur, naast deze klassieke kleuren ook nog een warm rood. Daar de mode voorkeur heeft voor fantasie-stoffen, worden deze kleuren vaak met elkaar ver werkt. Ook zwart mogen we niet ver geten, gedistingeerde kleur bij uitstek Voor de avond zijn pasteltinten, wit en zilver het meest belangrijk. Met dit alles bracht Modehuis Van Dijk een uitstekend verzorgde en interes sante show, die veel belangstelling trok. speciaalzaak 's Maandags voormiddag gesloten Van vrijdag 12 t/m zondag 21 september worden er in Vlijmen op het Plein groots opgezette Nazomerfeesten georganiseerd. Door een samen- werkingsband van drie verenigingen, t.w. de voetbalvereniging Vlij - mense Boys, de Carnavalsvereniging „Knotwilgendam" en de Vhjmen- se Zangkoren Vlijménse Dames- en Vlijmense Mannenkoor is de gigan tische organisatie van oen aantal evenementen zonder weerga ter hand genomen. 't is klein maar fijn met z'n EKSKLUSIEVE GESCHENKEN. Burg. v. d. Klokkenlaan 61 Waalwijk Tel. 04160 - 4818 Hoogtepunten hieruit zijn onge twijfeld de INTERNATIONALE BOKSWEDSTRIJDEN' Nederland- Duitsland georganiseerd in samen werking met De Bossche Pugisten Vereniging „Pierre Doorenbosch" en „Der Kölner Faustkampferverein" uit Keulen. De wedstrijden begin nen om 8 uur 's avonds en zullen, evenals het grootste deel der andere evenementen, plaats vinden in een 450 m2 groot vermaakcentrum dat zal verrijzen op Het Plein te Vlij men (Vlijmen-Centrum). In de ring komen-o.a. drie Nederlandse Boks kampioenen, n.l. Pierre Doorenbosch jr., Sjeng Verstappen en Jo van den Broek. Een daverend onderdeel van het programma is het optreden van het in binnen- en buitenland vermaar de beatorkest „The Cats" in het ver maakcentrum op zondag 21 septem ber Verder treden in genoemde perio de van 12 t.'m. 21 september nog op de volgende beatgroepen: 13 sept. „The Shuffels", 14 september „The Leads en „The Ferrari's", 19 sept. „The Drivin men" en 21 september „The Mental Beats en „The Indeps". Een knotsgezellig festijn wordt zonder twijfel de openingsavond op 11 sep., waarop er een Beierse Avond met Bierfeesten zal plaats vinden, met medewerking van maar liefst vijf gerennomeerde tiroler- boeren- en hofkapellen. De liefhebbers van de rally-sport komen ook aan hun trekken. Op zondag 14 sep. is er in het kader van de Nazomerf eesten de „Do-re- mi-fa-sol-rally", een oriëntatierit voor auto's, motoren en scooters, georganiseerd in samenwerking met de „Hunenrijders" te Drunen. De start is om 13.0o uur vanaf Hotel Prinsen in Vlijmen, waar vlak voor de rit ook kan worden ingeschreven. Tenslotte zij nog vermeld dat er op woensdagmiddag 17 sep. van half 3 tot 5 uur een speciale jeugdvoorstel ling is in het vermaakcentrum, ver zorgd door het befaamde tweetal „Haak en Bolletje". Het centrum van de Nazomerfees ten, het Plein te Vlijmen krijgt een extra feestelijk tintje door zijn prachtige verlichting en door het feit dat er tijdens de Nazomerfees ten ook het nodige kermisvermaak te vinden is. (Van onze verslaggever DRUNEN - In het natuurgebied van Midden Brabant liggen een aantal gemeenten die steeds meer betekenis krijgen als recreatiegemeente. Een van die plaatsen is Drunen, aan de rand van de Drunense en Loonse Dui nen. Het aantal toeristen dat deze gemeente bezoekt neemt van jaar tot jaar sterk toe. Het aantal overnach tingen op het gemeentelijk kampeercentrum De Klin- kaert stijgt ieder seizoen. Daar, waar toegestaan, ver rijzen zomerbungalows, die ieder weekend bevolkt zijn. In deze tijd van welvaart is echter ook de vraag naar hotelkamers groot. Dat is ook in Drunen het geval. Daarom is het zo verheugend te vernemen dat Hotel Ter Hunen aan de Stationstraat de kameraccommodatie belangrijk heeft uitgebreid en aangepast aan de hoogste eisen. De heer W. van Esch, exploitant van Hotel Ter Hunen leidde ons een dezer dagen rond door het hotel dat een ware metamorfose heeft ondergaan. Ter Hunen is eigendom van het Lips-concern. Van deze zijde werd in het begin van dit jaar besloten het hotel aan te passen aan de hoogste eisen, omdat ook de meer verwende ho- teïbezoeker er zich op zijn gemak voelt. De N.V. Lips had hier ook voor het eigen bedrijf be hoefte aangekregen. Regelmatig bezoeken immers di- rektieleden en stafmedewerkers van de buitenlandse dochterondernemingen Drunen. Vroeger moest men de ze gasten onderbrengen in hotels in Eindhoven of Rot terdam. Dat is nu niet meer nodig. Hotel Ter Hunen heeft een aantal kamers, die men uitsluitend in eerste klas wereldhotels vindt. Vol trots liet de heer Van Esch ons de nieuwe suite zien. Deze suite omvat een ruime woonkamer, compleet in gericht met televisie, telefoon en zelfs salonkoelkast, een slaapkamer en een grote badkamer met alle sanitaire voorzieningen die men zich maar kan wensen. Deze droom-suite zal ongetwijfeld in trek zijn bij bruidsparen of bij diegenen die zich eens lekker willen laten ver wennen. Verder omvat Hotel Ter Hunen nog 19 ruime kamers. Vier hiervan hebben een grote badkamer met alle voor zieningen. Daarnaast zijn er nog een viertal douches. Alle kamers hebben verder wastafels met warm en koud water. De badkamers zijn uitgerust met een alarminstal latie, zodat iemand die plotseling onwel wordt, onmid dellijk het personeel kan waarschuwen. De hotelkamers zijn luxe gemeubileerd en hebben een uitstekende aan gepaste verlichting. Zo is er een schrijftafel met draai- lamp, zodat men ook 's avonds op de eigen kamer wat kan werken of studeren. Hotel Ter Hunen omvat verder een gezellige cafézaal met open haard, een afzonderlijk restaurant en een te levisiekamer, die ook als conferentiekamer kan worden benut. Dit Hotel Ter Hunen (ANWB Bondshotel, nu waarschijnlijk in categorie „eerste klas - zeer comfor tabel" en met 2 sterren opgenomen in de Michelin-gids is niet alleen een aanwinst voor Drunen, maar voor de gehele Langstraat. Aan een dergelijke hotelaccommoda tie was een grote behoefte. Ook het restaurant van Ter Hunen heeft een grote naam, zodat dit Drunense be drijf ongetwijfeld intrek zal zijn bij degenen die iets meer verlangen en eens gezellig en comfortabel uit- willen-zijn of willen overnachten. zachte roomvulling, doordrongen van marasquin-likeur, omsloten door pure chocolade en bestoven met cacao. Voor dat vleugje pittigheid BANKETBAKKERIJ WAALWIJK WAALWIJK - De jeugdige Waalwijken Ries van Huiten valt de eer te beurt bij gelegenheid van de opening van het theaterseizoen 1969- 70 in een deel van de Stadsschouwburg in Tilburg een foto-expositie te mogen inrichten. Zaterdagmorgen zal deze tentoonstelling bij de "open dag" voor het publiek in de schouwburg worden' geopend. Tot en met 20 september zal zijn werk dagelijks van 11.00 tot 20.30 uur en op zondag van 12.00 tot 20.30 uur te bezichtigen zijn. Nog maar enkele jaren geleden maak te Ries van Huiten deel uit van de fotohobbyclub van De Terp in Waal wijk. Daarin viel hij eigenlijk al op door zijn grote ambitie, zijn liefde voor de fotografie. Niet alleen via de hobbyclub namelijk trachtte Ries van Huiten uit Waalwijk zijn kennis van dit moeilijke vak en aanverwante za ken te vergroten. Ook door vrijwillig te werken in de donkere kamer van een van de plaatselijke fotografen, kreeg hij vele detailzaken van het me tier onder de knie. Ries van Huiten heeft zich in de af gelopen jaren verder bekwaamd in fotografie en film. Hij stapte daar voor naar kunstakademie St. Joost in Breda, waar hij na twee succesvolle studiejaren aan de afdeling fotogra fie en filmvormgeving gestart is met zijn derde cursusjaar. Ries van Huiten heeft inmiddels zijn eerste grote expositie in voorberei ding. Op zaterdag 6 september name lijk wordt zijn op de foto vastgelegde visie op het onderwerp "theater" aan het begin van het nieuwe schouw burgseizoen geëxposeerd in het Til- burgse cultuurpaleis. Ries van Huiten heeft zich geduren de de maand mei als studie-opdracht kunnen verdiepen in het theater en al z'n facetten. "Hiermee voldeed ik aan een opdracht van de akademie St. Joost in Breda. Voor deze opdracht heb ik de Stadsschouwburg in Til burg dagelijks bezocht. Enkele weken ben ik te gast geweest zowel bij de in de schouwburg repeterende toneelge zelschappen als bij de directie en be langrijke figuren als toneelmeester, lichtteohnicus en anderen". De Waalwijkse jongeman is bijzonder gelukkig over de wijze waarop men hem zijn gang heeft laten gaan. "Het doel was niet zozeer het theatergebeu- ren "sec" vast te leggen, alswel de sfeer te grijpen waarin ieder, decor bouwer tot balletdanser en acteur. Vaak was het voor mij de kleur, die sfeerbepalend werkte, maar soms kon alleen een zwart-wit foto de sfeer maar weergeven". Ries van Huiten noemt de serie foto's van de door het Zuidelijk Toneel "Globe" opgevoerde stuk "De cere monie van een vermoorde neger" van F. Arabel een belangrijk deel van z'n produktie. "Een week lang heb ik met Ton Lutz en de zijnen de spanningen en ontdekkingen beleefd van de re petities en de opgeluchte stemming na afloop van de première. Dat was een unieke ervaring als niet-toneel- speler". De direktie van de schouwburg in Tilburg heeft meteen gedacht aan Ries van Huiten uit Waalwijk toen men bezig was met de voorbereiding van het nieuwe theaterseizoen. Van de zaterdag te houden "open dag", waarop het publiek kennis kan ma ken met alles wat met theater verband houdt, is een deel van de beschikbare ruimte in het gebouw ingeruimd voor de expositie van de Waalwijkse kun stenaar. "Bij het ontbreken van enige geschikte expositieruimte in Tilburg besloot de schouwburgdirektie voor mijn werk ruimte te scheppen. Ge koppeld aan die "open dag" kan ik mijn werk er nu enkele weken expo seren. (Van onze verslaggever) DRUNEN - Het meisjeskoor Romantica uit Drunen blijft bijzonder aktief. A.s. zaterdag en zondag organiseert het koor in samenwerking met de Skelterbrigade Nederland skelterraces op de speelplaats van de lagere school aan de Prins Hendrikstraat. De baten van de races komen ten goede aan het meisjeskoor Romantica en aan het jeugdkoor „Haar steeg". De races worden georganiseerd onder auspiciën van de Nederland se Karting Federatie zodat alle deel nemers automatisch verzekerd zijn. Op zaterdag 6 september wordt er gereden van 14.00 uur tot 18.00 uur en van 20.00 uur tot 22.00 uur. Op zondag zijn de middagtijden even eens van 14.00 uur tot 18.00 uur en worden de finales verreden vanaf 19.00 uur. De inschrijving staat open voor ploegen, scholen en individue len zowel dames als heren. De ploegen worden geformeerd door bedrijven, wat inhoudt dat men twee dagen gratis reclame heeft om dat als de ploeg rijdt, een reclame tekst wordt voor gelezen. Het in schrijfgeld bedraagt per ploeg 25,-. Het is mogelijk dat meerdere ploe gen van één bedrijf inschrijven Momenteel zijn er reeds 70 ploegen ingeschreven. Individuelen kunnen zich nog steeds opgeven. De zaterdagmiddag is speciaal voor de jeugd gereser veerd. Jongens en meisjes onder de 16 jaar rijden dan voor half geld. Er zijn drie ploegenprijzen, drie prijzen voor de groep heren en de groep dames als mede drie junioren prijzen (10-13 jaar) en drie junioren prijzen (13-16 jpar). In alle categoriën kunnen zowel dames als heren deelnemen. De win naars van alle klassen komen te zij ner tijd uit in de Nederlandse kam pioenschappen. Aangezien de races ook vorig jaar een succes waren, twijfelt niemand er aan of het sport evenement van Romantica slaat aan.

Echo van het Zuiden | 1969 | | pagina 9