WAALWIJK dLampe j Jdampe WTStSEUVEL Volksuniversiteit Kaatsheuvel heeft nieuw programma gereed Schaakvereniging „De Vrije Pion" hield jaarvergadering n Bij Hollandia hebt U beter werk 19 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN DONDERDAGAVOND 11 SEPTEMBER 1969 19 doktersdienst knbb distr. kaatsheuvel PARTY kinderschoenen feuilleton De moord op Stanley Wilson Weinig toeloop nieuwe leden „MOEDERS VOOR MOEDERS" Korte berichten KATHOLIEK MAATSCHAPPELIJK CENTRUM i i B I 1 I I I I I I I B 1 In Tilburg: t Heuvelstraat 14 j I I I I I I I I I I I I I I I I GESLAAGD Onzea plaatsgenote mej. Karin Did- den, Julianastraait 31, slaagde dezer dagen te Tilburg voor het diplotna vakbekwaamheid dameskapster. Komend weekeinde zal de praktijk van de doktoren P. Wijtenburg en R. Raaymaakers te Kaatsheuvel worden waargenomen door Dr. A. de Vries, v. Rijckevorselstraat 6, Loon op Zand tel. 04106-250. Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagmorgen 8 uur zal de praktijk van Dr. H. Winkelman te Sprang worden waargenomen door collega K. van Tuijn, Vossenibergse- laan 21, tel. 2006. Verloskundige M. van Vlerken Ru'bensstraat 8, tel. 3666, heeft het komende weekeinde dienst. PASTORIEDIENST Vcor geestelijke bijstand kan men zich a.s. zondag van 's middags 12 uur tot 's-nachts 12 uur vervoegen aan de pastorie van de parochie St. Jan, Hoofdstraat 34, tel. 2515. Uitslagen voorwedstrijden persoonlijk kampioenschap 5e klas lilbre. Der tien deelnemers traden in het strijd perk voor een van de acht finale plaatsen om het kampioenschap van het district Kaatsheuvel. P. Cleijn van 't Maoske promoveert naar de 4e klas. De finalisten zijn: 1. J. Gadel- laa, KTO; 2. A. Koenen, Poedelvrees 3. W. Hamers, 't Maoske; 4. J. Scha pendonk, KTO; 5. J. Vera, De Efte- ling; 6. J. van Es, 't Centrum; 7. G. van Gooi, Nooit Volleerd; 8. A. La- ros, Ons Genoegen. Reserves is A. Lammers van NAS. De finale van de 5e klas wordt gespeeld in café De Bie, waar de BV 't Maoske voor de organisatie zal zorg dragen op zater dag 27, zondag 28 en maandag 29 september a.s. AFD. JEUGDBILJARTEN «O Voor de eerste maal in haar 4-jarig bestaan gaat de JBK in competitie verband spelen tegen de Jeugdclubs van de omliggende gemeenten. De eerste strijd in dit tournooi speelden de beide teams uit Kaatsheuvel tegen elkaar. De uitslag werd 11 - 0 in het voordeel van JBK 2. De beste presta tie was voor A. v. d. Linden met een moyenne van 2.66. C. Groenendaal kon hier maar 1.22 tegenover stel len. M. Laros was niet opgewassen te gen de 2.24 van J. Vugts. H. Rom- bouts won met 1.69 van H. v. Gom- pel. H. v. d. Gouw wist met 1.60 te zegevieren over H. v. d. Hout, terwijl A. Soetetbcok met 0.89 de puntjes opeiste van H. Vetboven. Op zater dag 27 sept. gaat JBK I naar Waal wijk II en JBK II ontvangt in haar clublokaal (Missiehuis St. Antonius) Waalwijk I. WEDVLUCHT De CC Kaatsheuvel hield afgelopen weekeinde wedvluchten vanuit Noyon en Vilvoorde. De uitslag Noyon was: P. Ligtvoet 1 56; Th. Netten 2 49 55 G. van de Linden sr. 3 15 33 44 50 51 52 67; A. Voogd 4 6; P. Basti- aansen 5 31 37 43; M. Voogd 7 29 68; J. Muizelaar 8; H. Snoeren 9 17; H. Klis 10 61; Gébr. Heijs 11 19 23 64; A. van Kuijk 12 38; J. Lugters 13 60; G. van Boxtel 14 69; L. Reijnders 16; J. Mulders 18; A. Cou- wenberg 20 25 66; J. van de Wouw 21 30 59; J. Kommeren 22 24 65; R. Maas 26 53; Fr. van Woensel jr. 2'7 42; R. van Heumen 28 62; A. Schepers 32 34 36; G. Witteveen 35; A. Snoeren 39; M. Damen 40; M. van Corstanje 41; J. Steenbergen 45 47; J. van Wanrooij 48; Fr. van woensel sr. 54; L. Kommeren 57; B. Hoevenaars 58; K. van Boxtel 63; J. Schilders 70. Uitslag van Vilvoorde: M. Brökx 1; L. van de Velden 2 27 58; D. Snoeren 3 24 48; P. Bastia- nen 4; G. van Boxtel 5; P. van Veen 6; J. Mulders 7 10; H. van Boxtel 8; C. Hamers 9; G. van de Linden jr. 11 36 53; A. van Wanrooij 12 42; T. Snoeren 13 15; M. Snoeren 14 19 34 40; J. Hamers 16; C. van Ree 17 L, Remmeren 18 37; G. v. d. Linden sr. 20 52; C. van Dongen 21; A. Snoeren 22 66; J. Conuweniberg 23; J. Monsieurs 25; L. Reinders 26; J. Remmeren 28; G. Witteveen 29 69; H. van Zon 30 50 68; A. Eekels 31 65; Weideren 32 49; Jac. van Box tel 33; H. Klis 35 45; Fr. van Woen- 1 sel jr. 38 39; P. van Brunsohot 41 46; L. van de Wouw 43; M. vanDaa- len 44; C. van Wezel 47; J. Duques- noy 51; J. van Woensel 54; J. Klerkx 55; M. Voogd 56 62; J. Hoevenaars 59; A. Montée 61 64; P. Hendrikx 60; A. Voögd 63; J. Muizelaar 67; J. v, d. Heijden 70, De Volksuniversiteit Kaatsheuvel en omstreken heeft het programma voor het seizoen 1969-1970 gereed. De te behandelen onderwerpen wor den door het bestuur als hoogst ak- tueel, boeiend en leerzaam geken- werkt. Er voor het komende win terseizoen een tiental avonden vast gesteld, die weer in de Levensschool aan de Mgr. Völkerstraat zullen worden gehouden. De serie wordt op dinsdag 23 sep tember geopend door Ben van Bra bant, die de Brabantse humor in sa gen en legenden zal belichten,, af gewisseld met anedotes en Brabant se schetjes. Onder de titel „Van Bach tot beat" zal Charles van Reese uit Riel op donderdag 16 oktober de aanwezigen laten genieten van mu ziek, als belangrijk middel om jeugd en ouderen meer tot elkaar te bren gen. „Is leven op andere hemellicha men mogelijk?" Prof. M. C. J. Min- naert, verbonden aan het Sterre- kundig Instituut te Utrecht, zal aan deze vraag uitvoerig aandacht be steden in een lezing, toegelicht met dia's welke op donderdag 6 novem ber, met de maanlanding nog vers in het geheugen, ongetwijfeld veel belangstelling zal trekken. Voor dinsdag 18 november staat op het programma een praatje over cocktails en mixed drinks, aange vuld met een demonstratie van het maken van deze dranken en het proeven daarvan. Deze avond wordt verzorgd door een expert op dit ge bied, de heer J. Eekma, chef bar keeper bij het Hilton Hotel te Am sterdam. Op donderdag 15 januari komt de SCHOEN EN bekende schrijver Walter Breedveld over zijn boeken vertellen, terwijl op dinsdag 12 februari Alice Mom- mersteeg de aanwezigen in haar causerie met dia's en muziek zal meenemen naar Finland en Lap land. Op veler verzoek zal de bekende filmrecensent B. J. Bertina op dins dag 3 maart enkele films van Neder landse cineasten vertonen en daar bij uitleg geven. „Verslaving en verslavingsmidde len", dit is het aktuele onderwerp, waarover Prof. Dr. J. Booy uit Am sterdam, zenuwarts, aan de hand van klinische voorbeelden en met behulp van dia's en een tweetal films op donderdag 19 maart zal spreken. De rij wordt gesloten door mevr. Dr. S. C. Regtdoorzee Greup Rolda- nus uit Amsterdam, wier lezing als titel heeft „de vrouw naast de man in vroegere eeuwen". Dit is geen emancipatie-geschiedenis, doch een levendig overzicht van vrouwen naast mannen, van de „gewone" vrouw tot en met de vorstelijke en alle maatschappelijke schakeringen daartussen. Voor de sluitingsavond ligt het in de bedoeling een uitvoe ring bij te wonen in de Stads schouwburg te Tilburg. Bij voldoende deelname wil het bestuur cursussen organiseren in wandkleed maken, Engelse taal, spreekvaardigheid en bloemschik ken. In het bestuur zijn enkele mu taties gekomen. Wegens tijdgebrek heeft voorzitter v. d. Berg zich te ruggetrokken en vervangen door de heer H. van der Meij. Nieuwe leden zijn mevr. A. v. Riel-Hornman en de heer F. van Dongen. met kleine foutjes, voordelig in prijs! door Philippa Preston 49 Afgelopen maandag werd een goed bezochte algemene ledenvergadering gehouden van de schaakclub De Vrije Pion in het Stationskoffiehuis van de heer P. Pruyssers. Op deze verga dering kwamen enkele punten aan de orde zowel over het afgelopen sei zoen als over de te volgen gedragslijn en plannen voor het komende seizoen in verhand met club- en bondscompe- titie. In zijn openingswoord releveer de de voorzitter, de heer Stein, in t kort de resultaten van de bondscom- petitie der NBSB, welke zoals bekend onder de naam De Langstraat door enkele leden van onze vereniging worden meegespeeld in fusie met de schaakclub uit Waalwijk. Over het schaakleven in het algemeen valt er zowel in de bond als plaatselijk een zekere teruggang te bespeuren het geen wel zeer jammer is voor het toch voor de liefhebber zo fascinerende mooie schaakspel. Uit de ingekomen stukken blijkt, dat de contributie aan merkelijk is verhoogd en hierop aan sluitend wordt een voorstel van het bestuur om de clubcontributie per lid te verhogen van 2,- tot 2,50 per maand met algemene stemmen aange nomen. Een bespreking over de club competitie leverde geen moeilijkhe den op. De vergadering besteedde vrij veel aandacht aan het punt propagan da. Steeds minder jeugdige of wel nieuwe leden verschijnen op de schaakclub. Voor de bond schreven dit jaar zeker vijf clubs af als gevolg van niet voldoende leden der clubs. Onze plaatselijke schaakclub maakt in dit opzicht nog een behoorlijke kans, maar toch zal er, willen wij, al dus de voorzitter, het ledental op peil houden, aan gewerkt moeten worden om nu reeds jonge leden aan onze vereniging te binden. Men zal trachten om via het onderwij zend personeel in de gemeente be langstelling te trekken voor het scha ken om zodoende het ledenaantal te verhogen. Zeer binnenkort zal een bekende Nederlandse schaakster, n.l. mevr. Timmermans, worden uitgeno digd voor een simultaan seance voor de leden. De voorzitter betreurde het ten zeerste, dat geen der leden bereid bleek te zijn, om zitting te nemen in een propaganda-commissie om in de todkomst voor het schaken op de een of andere -manier meer belangstelling te kweken. Over dit punt zal men zich nog nader beraden. Voor de rondvraag bleken geen vragen te zijn ingekomen, zodat de voorzitter deze geslaagde bijeenkomst met een kort maar gemeend dankwoord kon sluiten waarna door de leden nog geanimeerd geschaakt werd. De clubcompetitie is inmiddels ge start en de eerste ronde is weer achter de rug. De uitslag van de eerste par tijen waren als volgt: Quirijns - Mandemakers 1-0 Stein - Rempt 1-0 Weistra - Oversteeg 1-0 Weistra - Minnaard 0-1 Men kan zich nog opgeven aan het clublokaal elke maandagavond om 8 uur of wel bij een der bestuursleden of leden. De schaakclub De Vrije Pion rekent er op, dat zioh alsnog le den zullen opgeven. straat, tel. 3414: dinsdagmiddags 2 - 3. STICHTING PROT. CHR. SOCIAAL PEDAGOGISCHE ZORG IN N.B. Soc Pedagoge: Mej. T. M. Volkers, Kap. Pulverstraat 44, Eindhoven, tel. 040-440389. Boodschappen voor mej. Volkers worden in de Ireneschool, Molen straat, Waalwijk, aangenomen. REGIONALE STICHTING KATH. GEZINSZORG LANGSTRAAT e-O. Maatschappelijk werkster: R. M. Adriaansens, Hertog Janpark 9, tel. 2963. STICHTING „ST. ANTONIUSHOF" Bejaardencentrum St. Clemenshof Loeffstraat 72, tel. 3445. Bejaardencentrum St. Antoniushof Burg. Smeelelaan 116, tel. 4432 of 4433 Secretariaat: Weth. Smolders- straat 22, tel. 4238. STICHTING WELZIJN GEESTELIJK GEHANDICAPTEN OOSTERHOUT, WAALWIJK Sociaal Pedagogische dienst. Rayon: Drunen, Heusden, Kaatsheu vel Loon op Zand, Sprang-Capelle, Waalwijk, Waspik. Sos. Pedagoog J. Leeuwenberg, Grotestraat 244a (voormalig Zusterklooster J. M. J.) Waalwijk, tel. 04160-2283. Spreek uren: maandag tot en met vrijdag 9-10 uur, maandagavond van 19.00 tot 20.30 uur. VERLOSKUNDIGE L. P. M. Smeele, Prof. Nolenslaan 69 Spreekuur iedere dinsdag van kwart voor twee tot vier uur in het Me disch centrum. Dinsdagsavonds aan huis van 7 tot 8 uur en verder vol gens afspraak. GEZINSZORG Inlichtingen te vragen bij: Mevr. G. E. van de Veen-Kroon, Westeinde 5, tel. 1449, b.g.g. 2331. van Organon Oss. Het contactadres voor Waalwijk: Mevr. M. ten Haaff- van Helvoirt, le Zeine 22, tel. 4026 GEWESTELIJK ARBEIDSBUREAU Grotestraat 405, Waalwijk Dagelijks geopend: van 8.30 uur tot 12.30 uur. Uitsluitend voor werkende boven, dien: vrijdagavond tussen 19.00-20.00 uur. GEMEENTELIJKE SOCIALE DIENST Waalwijk, Grotestraat 196, dagelijks geopend van 8.30 - 12.30 uur. Uitsluitend voor werkenden of volgens afspraak vrijdagavond van 7.00 - 8.00 uur. STICHTING WAALWIJKSE MUZIEKSCHOOL Spreekuur directeur: 's woensdags van 2 - 3 uur en na tel. afspraak. Wilhelminastraat 4, tel. 3890'. In België is de invoering van de B.T.W. met een jaar uitgesteld tot 1 januari 1971. De P.T.T. heeft het vorig jaar 19 miljoen verdiend en Schiphol een verlies geleden van 5 miljoen. Bij Baeren (L) is een auto te gen een trein gereden en zijn 2 per sonen gedood en 3 gewond. Gisteren zijn -bij een z.g. stille tocht weer relletjes voorgekomen in Amsterdam. Bij De Telegraaf werden de ruiten ingegooid. Van Lanschot Banken in Den Bosch heeft de Financieringsbank Hufima te Eindhoven overgenomen. In den Haag, Brussel en Bonn zijn door Arabische terroristen, jon gelui van 13 tot 16 jaar bommen geworpen naar Israëlische ambasa- des en gebouwen. Nergens is grote schade aangericht, alleen in Brussel zijn 3 gewonden. De daders zijn ge vangen genomen. Het zijn leden van het bevrijdingsfront in Palesti- HULPDIENST WAALWIJK Voor hulp aanbieden en hulp vra gen: tel. 22778, b.g.g. 2604 of 2726. BIBLIOTHEEK GEREF. KERK Ambrosiusw., hoek Mgr. Prinsenstr. Uitleningen: vrijdagavond 8-9 uur ingang: Mgr. Prinsenstraat STICHTING PROTESTANTSE CHR. LEESBIBLIOTHEEK Gevestigd in gebouw C-hr. Belan gen Besoyensestraat 3, geopend op donderdag van 7.15 - 8 uur. SINT CLEMENS BIBLIOTHEEK BAARDWIJK Geopend: vrijdagavond van 7-8 uur. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK Grotestraat 196a - tel. 3787 Jeugdbiblitheek; Maandag 16.00-17.30 uur Dinsdag 16.00-17.30 uur Woensdag 15.00-17.30 uur Vrijdag 14.00-17.30 uur Iedere woensdag wordt er voorge lezen van 14.30 tot 15.00 uur. Volwassenen: Maandag 14.00-16.00 19.00-20.30 u. Dinsdag 14.00-16.00 Woensdag 19.00-20.30 u. Vrijdag 14.00-17.30 19.00-20.30 u. Zaterdag 10.00-12.30 13.00-15.00 u. Protestantse Interkerkelijke Stich ting voor Maatschappelijk Werk en Gezinsverzorging „De Langstraat" Maatschappelijk werker M. J. van Westen. Bureau: in „Hervormd Jeugdcentrum" te Sprang, tel. 04167-2703. Spreekuren: dage lijks van 9-10 uur. Grotestraat 244a, Waalwijk, tel. 2882 Spreekuren op het bureau: dagelijks van 9 - 10; alsmede maan dagavond 6-7; dinsdagmiddag 2-3; vrijdgmiddag 2-3. Bovendien spreekuur in de verschil lende wijken: Loeffstraat 54 achterom: woensdag morgen 9 - 10'. Kleuterschoool Hummeloord, tel. 4588, Mr. Sprenger van Eijkstraat: maandagavond 6.30 - 7.30. Bernadetteschool, Burg. Verwiel- straat 2a, tel. 3544: woensdagmiddag 2-3. Pastoor Kuij per straat, Alb. Thijm na In Hengelo zijn bij een auto botsing 4 mensen gedood en 2 zwaar gewond; bij Loensersloot is een auto door een trein gegrepen en ook hier werden 4 mensen gedood. Twee mannen hebben maandag middag een overval gedaan in de Spaarbank voor de stad Amsterdam en 72.0C-0,- buitgemaakt. In Breda is een 26 jarige man in een ruzie doodgestoken. In Eind hoven heeft een vrouw haar man de hersens ingeslagen. Israëlische vliegtuigen hebben 2 Egyptische torpedoboten vernield. In Ommen is een aanslag ge pleegd op filiaal der Amro-bank. De kassier, die weigerde geld af te geven, werd in de buik geschoten. Zijn toestand is kritiek. De motorfabriek Kromhout te Amsterdam gaat sluiten; 350 man worden ontslagen. Volgens voetspraak zou het Verolme concern op een bouw van 2 mammoet-tankers 20 miljoen gul den hebben toegegeven. Vliegtuigen en pantserwagens hebben de zwaarste aanval na de oorlog op Egypte gedaan. Er wer Jen 150 Arabieren gedood, veel oorlogs materiaal vernietigd of meegeno men. Bij de brug in Zaltbommel zijn een personeelswagen en een per sonen-auto in botsing gekomen met een vrachtauto, waarbij 5 personen werden gedood en 4 ernstig gewond. Audrey's vingers trilden en klem den zich om haar tasje vast. Ze werden door de stroom van voet gangers gescheiden en pas toen ze weer naast elkaar liepen, zei Au drey gretig: „Ik zou het heerlijk vinden." Ze zei niet, dat ze met een verlan gen, zo groot, dat Shane het niet vermoeden kon, verlangde naar wat frisse lucht, niet bedorven door trams of ondergrondse treinen en dat ze een even groot verlangen koesterde naar het vrije veld, als Shane zelf. „Voor deze ene keer geeft het im mers niet.het kan niet hinderen voor dit keertje!" herhaalde ze bij zichzélf, terwijl ze aldoor heel goed wist, dat ze zichzelf iets wijsmaakte. Het zou wèl hinderen, want des te e.erder zou ze het punt bereikt heb ben, waar zij en Shane tussen twee wegen zouden moeten kiezen. Shane scheen al zijn aandacht aan het plaveisel te schenken, toen hij haastig zei: „Ik zal een lunchpak ket voor ons laten klaarmaken, dan kunnen we dat meenemen. Dat is veel prettiger dan in een restau rant." „Ja, heel veel." Audrey voelde hoe haar keel droog werd en pijn deed. „Dan nemen we een taxi naar de garage en rijden eerst naar Field. Daar hebben ze verrukkelijke lunchpakketten. Hij riep een wagen aan en hielp Audrey instappen, gaf het adres van zijn garage op, stapte zelf ook in en praatte doelloos over het drukke verkeer, over de hitte, over zijn vrienden, die merendeels reeds naar een badplaats vertrokken wa ren, of naar de bergen of de meren. „En wanneer ga jij weg?" „Dat kan ik niet zeggen. Dat- hangt van mijn Engelsman af. Ik moet in New York blijven, tot hij met zijn werk klaar is." „Je hebt hard een beetje zee lucht nodig. Je werkt je nog dood." „Och, ik ben zomers dikwijls ge noeg in de stad gebleven. Je weet, dat moeten typisten wel doen." Ze moest er even om glimlachen, dat hij er helemaal niet aan dacht, dat werkende meisjes zo maar niet naar zee konden gaan, als ze zin hadden. „Natuurlijk, wat dom van me!" Shane vond het vervelend, dat hij daar niet aan gedacht had." Dus je laat weten wanneer je gaat. Ik zou het zo heerlijk vinden aan je te denken, als je daar van de frisse lucht geniet." „Jawel, maar ik denk, dat jij dan in het buitenland zult zitten." Het gesprek sleepte zich voort, ver flauwde, werd door een van beiden weer opgenomen en verviel soms 'opnieuw tot drukkend zwijgen. Au drey maakte het voornemen, zodra ze de garage bereikt hadden, weg te lopen en naar huis te gaan. Wat zou er van die midag komen? Die strek te zich immers in een volkomen on bekende toekomst uit, als was ze in een kano de oceaan opgevaren. Shane dacht slechts aan het hui dige ogenblik; hij had die middag geen plichten na te komen, hij wist alleen, dat hij bereikt had, wat hij verlangde; dat hij naast Audrey zat, haarstem hoorde, haar gezicht zag en naar de glinsteringen van haar grijze ogen kon kijken. Als had hij haar voornemen om weg te lopen geraden, ging Shane zodra ze de garage bereikt hadden, naar het kantoortje en liet haar in zijn wagen plaats nemen. „Te laat!" zong haar hart toen ze even later op hem bleef wachten, terwijl hij hun lunchpakket bestel de, voordat ze naar Orange Moutains reden. Ze staken de rivier met de veerpont over en snelden langs boerderijen,, akkers en rivieren, totdat ze bij een klein ondiep meertje stopten, dat aan de opmerkzaamheid van het grote publiek was ontsnapt. Ze had den over hele gewone dingen ge praat, over dingen, die ze toevallig onderweg voorbijkwamen en over de inhoud van hun lunchpakket. Audrey voelde zich tevreden en ge lukkig. Ze had het gevoel, of ze op een wolk zweefde en zo dadelijk te gen de zon zou aanbotsen. Toen ze met hun maal klaar waren, leunde Audrey tegen een boomstam, die zijn bladerendak over haar heen welfde en Shane zat met de handen om zijn knieën geslagen net als Au drey te staren in de blauwe verte, waar de golvende boomkruinen bo ven op de heuvels tegen de zonnige "hemel afstaken. Om hen heen zoemden insecten, kwetterden vogels en kabbelde een beekje, dat tussen het hoge gras in het meer uitliep. „Als we hier eens bleven en nooit meer teruggingen Audrey?" zei Shane. Ze stonden op de driesprong; Audrey besefte het overduidelijk en bij haar lag de beslissing, hoe ze zouden gaan. „We moeten terug. Het kan niet an ders." Ze klemde haar handen om bosjes gras en wierp zich voorover op de grond. „Je moogt me niet zo op de proef stellen Shane. Ik ben niet sterk genoeg, om aldoor vol te houden: Nee.nee!" Hij knielde naast haar neer en raak te haar gulden haren met zijn vin gertoppen heel even aan. „Liefste" Hij hoorde haar schreien niet; ze weende stilletjes, want het lag niet in haar aard, heftig te snik ken en misbaar te maken. Haar tra nen bevrijdden haar slechts van het verstikkende gevoel, dat ze niet lan ger moedig en degelijk kon zijn, zich inhouden, als z:e vooruit wilde, en doen, of ze de inwendige stem van Shane niet verstond, die uit z'n woorden sprak. „Kijk eens, Shane," haar tranen vloeiden niet meer, doch ze sprak nog met gesmoorde stem, omdat ze met haar hoofd op haar armen lag. „Ik kan het niet helpen, dat naar mijn gevoelen, dergelijke ontmoe tingen slechts tot één ding zullen voeren. We zullen elkaar méér ont* moeten, eerst stilletjes zoals nu, dan openlijk en tenslotte oneerlijk zijn tegenover Elma. Dit moet gezegd worden, maar ik vind het hard om het te zeggen, dus vraag me geen verdere uitleg, want je weet net zo goed als ik, dat deze middag slechts een begin vormt. Jij zult naar mij toekomen en ik zal met je mee gaan." Shane streelde haar haren, bleef echter naast haar zitten en keek neer op het meisje, dat zo bekla genswaardig en toch zo moedig was. „Ja, ik geloof wel, dat je gelijk hebt en dat ik met echt mannelijke stom miteit niet heb willen zien, waartoe dit leiden moest en geprobeerd heb, je mee te lokken. Het was zelfzuch tig van me bovendien, dat ik je en komen opzoeken, maar je moet het me vergeven." Audrey verroerde zich niet. „Ik ben blij dat we elkaar hebben leren kennen. Ik heb er niet de minste spijt van. Als je dat maar van me aanneemt." „Daar zal ik al mijn best voor doen." Weer was het stil. Toen bewoog Audrey zich kwam op haar knieën overeind en ging, zonder Shane aan te kijken, naar het meertje, om haar zakdoek in het heldere water te dopen. Shane sloeg haar gade. Over een paar minuten zouden ze naar de stad teruggaan en dit was het einde. (wordt vervolgd) mag U niet links (of rechts) laten liggen, als U in TIL BURG op zoek bent naar iets ENIGS-EN APARTS VOLOP KEUS: jumpers, pantalons, nylons, vesten, blouses, rokken, kraagjes, shawls enz. enz. ONZE LEUS: kwaliteit, service en exclusiviteit. nv Bloch Stibbe Waalwijk - Holland

Echo van het Zuiden | 1969 | | pagina 19