Sprang houdt over tegen verdiend punt Huizen 0-0 Goede joverwinning van Vlijm. Boys tegen Tongelre Goed begin in nieuwe van Tachos competitie Jac v. Broekhoven kampioen 6e klas iibre WAALWIJK DE SP0RTT0T0 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 15 SEPTEMBER 1969 I Hockey Biljarten KWJ organiseerde fietsenraily Vererende uitnodi ging voor Kunst en Kracht Athletlek AC „Waalwijk" feuilleton De moord op Stanley Wilson Er heerste volop tevredenheid in de kleedkamer van de tricolores na afloop van de met gemengde ge voelens tegemoet geziene wedstrijd tegen de ex-landskampioen Huizen. Immers, Sprang had in deze spran kelende wedstrijd, behalve 't eerste kwartier, een mooi spelletje voet bal weggegeven en met name na rust volop kansen gehad op de vol le buit. Het eerste kwartier echter zag 't er voor Sprang nog niet zo roos kleurig uit. Huizen startte overrom pelend en speelde in dit kwartier de tricolores volkomen van de kaart en het was vooral aan doelman Vos, die in zijn laatste wedstrijd 'n groot se vorm demonstreerde, te danken dat de stand dubbelblank bleef. Zoals gezegd, bleef Sprang over eind en kreeg vat op het spel. Hui zen, ontmoedigd door de verbeten tegenstand van vooral doelman Vos, zakte terug en NEO kreeg volop kans de uitgestippelde tactiek "toe te passen. De keeper van Huizen kon na 25 minuten een kogel van K. Paulides maar net tot corner ver werken en een knoert van Schie- don ging net naast. De achterhoede kreeg steeds meer vat op de snelle voorhoede van Huizen en Chr. v. d. Schans en Fr. de Wit schakelden de gevaarlijke Beexman volkomen uit. Chr. Rijnders probeerde nog een strafschop te forceren, maar dit werd door de zeer goed leidende scheidsrechter Merkensteijn volko men terecht weggewuifd. Een dub- belblanke stand dus bij rust. Na de thee trad Sprang in een andere opstelling aan. K. Paulides verhuisde naar de spits, Ad Vos ging naar de linksbuitenplaats, ter wijl Arie Schiedon, die te weinig fysieke kracht bezat tegenover de stugge Huizen-verdediging, naar z'n oude linkshalf-plaats verhuisde. De opstelling bleek duidelijk beter en de actieve Paulides was een groot gevaar voor de groene ex-lands kampioenen. Sprang heeft dan ook veruit de beste kansen gehad. Ka- rel Paulides schoot net over, na een voorzet van Wim de Rooy en even later nog eens, na goed voorberei dend werk van Ad. Vos. Een snelle driehoeks-combinatie tussen K. Pau lides, W. de Rooy en Ad. Vos, kon door de Huizen-keeper nog juist worden onderbroken. Even later ging een hard schot net naast. K. Paulides kreeg nog een goede kans, maar hij werd tegen de grond ge werkt. Geen strafschop, besliste de arbiter. Door een fout van Fr. de Wit kreeg Beexman van Huizen nog 'n mooie kans, maar doelman Vos redde uitstekend. In de slotfase moest Sprang nog vier corners toestaan, maar liepen allen op niets uit. Verdere uitslagen: The Gunners 1Sprang 2 Sprang 3—BVC 2 3—1 2—1 De Boys waren het eerst in de aanval, maar Tongelre nam het ini tiatief over en forceerde de eerste corner; deze werd goed genomen en door de linksbinnen keurig in geschoten; 01. Tongelre bleef ko men maar doelman v. Engelen wist goed weg te werken. Vlijmen pro beerde dan het spel te verplaatsen, maar door slecht plaatsen wist de verdediging van de tegenstander steeds weer in te grijpen en succes te voorkomen. Dan volgden er weer enkele Tongelre-aanvallen met uit stekende voorzetten van de gevaar lijke rechtbuiten, maar doelman v. Engelen was op zijn post. De Boys kwamen allengs wat meer in de aanval, doch het juiste schot ont brak en diverse schoten gingen ver over of naast het doel. Na de rust ging Vlijmen direct tot de aanval over. Verschuren zag zijn schot tegen de paal belanden, maar v. d. Wiel deed het beter en scoorde 11. Nu kwam er bij de Boys wat meer tempo in. Oremans kreeg de bal goed aangespeeld, ging op het doel af en schoot keurig in; 21. Tongelre stelde alles in het werk om gelijk te maken en drong ver naar voren, waarvan Oremans profiteerde en op een gegeven ogen blik de stand op 31 bracht. Even later was het Oremans die 'n hoge voorzet gaf en Ekels in de gelegen heid bracht er 41 van te maken. Tongelre zette nu alles op alles en boekte dan ook succes met een ver schot, dat doelman v. Engelen vol komen verraste; 42. Wat de gas ten ook probeerden, de Boys hiel den stand. Vlijmen 2 won van een goed spelend Noad3 uit Tilburg met 2-0. Om 1 uur treedt Tadhos aan tegen Boemerang uit Tilburg, dat al jaren in de distriktsklasse speelt. Bij het zeer warme weer is het Tachos dat de eerste reële kans krijgt. Toon van Venrooij breekt door, krijgt de bal en bij het onder kontrole brengen van de bal maakt een van de Boemerang spelers hem afhandig op een werke lijk groffe manier. Een vrije worp en Tachos weet hoe Boemerang speelt. Hard en als het moet keihard. Tachos blijft overeind. Martijn Verhagen gooit tegen de paal, Hans Winkel, de keeper, werkt de bal tegen de paal en Jan Boom merkt dat de keeper niet van wijken weet. Een sdlo-aktie van Joop Nijsen wordt weer vakkundig gestopt en Tachos krijgt een corner. In het eerste kwartier komt Tachos door goed spel op 2-0. Boemerang komt op 2 - 1 en door een break out wordt het 3 1 voor Tachos. Maar in dezelfde minuut wordt het 3 2. De score loop zo geleidelijk op tot 6-6. Boemerang gaat de aanval organise ren, het tempo vertragen en met snel lere aanvallen doorstoten. Joop Nij- sen scoort 7-6, waarbij hij weer "vakkundig" werd.gehinder. De spe ler van Boemerang moet er voor 2 mi nuten uit en Tachos profiteert hier van door een ruststand van 8-6 te scoren. Na de rast weet Tachos de score op te voeren tot 12 9 en dan zijn er 20 min. gespeeld. Toch is Tachos nog steeds niet veilig. Het wordt 12-10 en me een penalty wordt het 12 - 11. Maar dat waren dan toch de laatste stuiptrekkingen van een volkomen leeggespeeld Boemerang. Tachos kan hierna nog drie maal scoren en ZO' blijven de punten in Waalwijk. De dames van Tachos waren een uur eerder gestart tegen Gilze Tachos startte in een razendsnel tempo en daardoor was Gilze al geslagen voor ze goed en wel wisten wat er te doen was. De score liep op tot 6-1. Bij de rust was het zelfs 8 - 2 en het was te verwachten dat het tempo zou gaan zakken. De eindsuitslag werd tenslot te 14-7 en dit kan het begin zijn van het zo fel begeerde kampioen schap en overgang naar de distrikts klasse. Op 11, 12 en 13 sept. jl. werden in het clublokaal van de bv KOT in café J. van Beers de finales ver speeld van de 6e klas libre van het district Waalwijk. Na en spannende finale, waarin in de voorlaatste ron. d nog vijf kanshebbers waren wist de heer van Broekhoven van de bv HBS beslag te leggen op de kam pioenstitel 6e klas libre. Na afloop werd hij door de districtsvoorzitter gehuldigd en mocht hij de trofee en het diploma in ontvangst nemen. Namens de spelers bood de heer de Roos nog een rokertje aan de kam pioen aan. Ook namens bv KOT werd bij monde van de heer E. Berg mans, voorzitter van de organise rende vereniging nog een .attentie aangeboden. Hij dankte de spelers voor dit bijzonder geslaagde tour- nooi en zei het districtsbestuur ook het volgend jaar weer gaarne deze kampioenschappen te willen orga niseren door de bijzondere sportie ve en aparte sfeer in deze klasse. De heer A. Tabbers bood mevr. van Beers en verschillende spelers en de heer van Delft van KOT, die el ke avond present was, bloemen aan. De heer van Beers had voor alle spe lers nog een attentie aan. De uitslag was als volgt: 1. J. v. Broekhoven 247 241 11 1.02 12 2. R. van Esch 276 232 12 1.18 11 3. Jo Leijtens 253 236 6 1.07 11 4. A. de Roos 264 225 9 1.19 10 5. A. Leijtens 242 242 10 1.00 9 6. K. Ketelaars 242 281 7 0.87 8 7. A. Tabbers 243 242 13 1.01 7 8. P. v. d. Aa 205 291 8 0.70 2 9. T. van Esch 210 306 5 0.68 2 Hoogste serie A. Tabbers 13. Hoogste partij gem. R. v. Esch 1.66 OVERTUIGEND COMPETITIE- BEGIN VAN WAALWIJKSE HEREN: 2—6 Het eerste herenelftal heeft de competitie schitterend ingezet. Met goed samenspel werd OHC 1 op het eigen terrein van OHC bij vlagen zelfs geheel overvleugeld. Waalwijk startte sterk: reeds in de eerste mi nuut liet V. Bergmans na goed aan geven van Kruyssen 10 aanteke nen en 2 minuten later scoorde P. van Helvoirt uit een strafcorner. Na 10 min. was het echter al gelijk toen OHC goed gebruik maakte van aarzelend ingrijpen in de Waalwijk- se defensie. Waalwijk werd hier door wakker geschud. Een verre pass van de Jongh bereikte Berg mans die na eerst tegen de keeper te hebben geschoten keihard ineens inkogelde. 23. Enkele minuten voor rust zette J. Aarts een straf- bal in een doelpunt om, nadat de Oirschotse rechtsback een inzet van Knepflé met de voet had gestopt. Na de rust werd het spel van Waal wijk steeds beter, de achterhoede was oppermachtig, doelman Hoff- mans hoefde slechts eenmaal op te treden. Er kwamen nog twee tref fers van Schapendonk en Petit ter wijl de Oirschotse doelman op di verse schoten nog zijn kwaliteiten kon bewijzen. Ook Dames 1 leverde, ondanks T verlies tegen Breda 1 een goede prestatie. In een gelijkopgaande strijd zegevierde de geroutineerde dames uit Breda met de kleinst mo gelijke cijfers. 10. Verdere uitslagen waren: dames: Waalwijk 2-Breda 2 32 Breda 4Waalwijk 3 13 Heren: Waalwijk 2Oirschot 2 50 Liberty 3Waalwijk 3 24 Waalwijk 4—Forward 7 03 Uitslagen van de districtsronde in het district Waalwijk. Klasse C 1 Ons Gen. 1Nooit Voll. 1 27 't Zwaantje 1BSV 1 72 OOG 1—HBS 1 45 Klasse C 2 BSV 2—OOG 2 4—5 BVO 1—Centraal 1 7—2 N.V. 2—O.G. 2 5—4 KOT El—KOT W1 9—0 Klasse C 3 HMS 1't Zwaantje 2 72 Keesje 1't Vosje 54 Ons Vermaak 1BVO 2 45 KOT W 2—KOT E 2 0—9 Klasse C 4 poule A HBS 2—de Schuur 1 4—5 KNA 1—O.G. 3 7—2 KOT E 3—Nooit Thuis 1 5—4 Ons Verm. 2Ons Verm. 4 27 Centraal 2—KOT W 3 2—7 Klasse C 4 poule B KOT W 4—KOT E 4 4—5 BVO 3—KNA 2 7—2 OOG 3—HBS 3 7—2 't Vosje 3— HMS 2 6—3 N. Thuis 2Ons Verm. 3 72 AGENDA Woensdag kwart voor acht: repetitie dameskoor. Half tien: repetitie man nenkoor in De Twee Kolommen. GEVONDEN EN VERLOREN Verloren: grijs regenpak; licht-blau- we damesrok; damesbril; nylon jack; legitimatiebewijs AOWgouden arm band; geruit koffertje; Siames kat; tas met gereedschap; weekendtas; groen vest; groen jongensjasje; blau we sporttas; zonnebril; pukkel met schoolboeken; twee sleutels; kleine diplomatentas. Gevonden: hockeystick; bos sleutels; damesportemonnee; bruin jack; scha kelarmbandje; groen etui; bruin ge streepte poes; damesportemonnee; schakelarmband; militaire tas; groen jasje; blauw kinderfietsje; bos sleu tels. JEUGDTOTO t.t.v. RKC Inzet 571,40. Dit bedrag is door niemand juist geraden. Ie prijs geraden 571,19 A. Pagie, Wijnruistraat 33, Waalwijk. Hij ont vangt 85,67. 2e pr. geraden 571,10 en 571,70 W. Duquesnoy Baardwijksestraat 105 en B. v. d. Velden, Talmastraat 99, beiden te Waalwijk. Zij ontvangen elk 28,57. 3e prijs geraden 570,90 mevr. v. d. Sanden Mr. van Houtstraat 8, Waal wijk. Zij ontvangt 28,57. Reclames tot a.s. woensdag 17 sept. bij A. IJpelaar, v. Berokenrodelaan 55, Waalwijk. WANDELSPORT Na de wel zeer succesvolle deelname aan de 8e Leren Zool tocht in Rijen op 23 augustus j.l. waar de Waal- wijkse Wandelsportvereniging "Her tog Jan" een eerste prijs wist te be halen werd ook de deelname aan de jaarlijkse toch van "Ons Verbond" in Den Bosch zeer verdiend met een le prijs bekroond. Deze laatste tocht werd gehouden op zaterdag 13 sep tember j.l. Deze resultaten geven de groep goede moed voor de wandel tocht van 27 september a.s. bij "De Draken" te Den Bosch. Hier moet n.l. mej. Kooien met haar groep voor het zesde jaar een wisselbeker verdedi gen. KON. WILHELMINA FONDS De collecte ten bate van het Koningin Wilhelminafonds voor de kankerbe strijding, gehouden in deze gemeente gedurende de periode van 25 augus tus t.m. 7 september heeft een zeer succesvol verloop gehad. Ruim 35 collectanten en collectrices hebben zich spontaan voor dit sympathieke doel beschikbaar gesteld en hebben het mooie bedrag van 3576,55 in gezameld. Het comité is de Waalwijk- se bevolking, het gemeentebestuur en allen die bij deze collecte behulpzaam zijn geweest zeer erkentelijk. VROUWENBEWEGING N.K.V. De eerste avond in dit seizoen zal ge houden worden op woensdag 17 sep tember 's avonds om 8 uur in de The- resiaschool. HUISHOUD HOBBY-BEURS Na 't succes van de twee vorige mid denstandsbeurzen heeft het bestuur en de deelnemende middenstandsza- ken in de j.l. gehouden vergadering besloten om op 7, 8 en 9 november weer een middenstandsbeurs te hou den in de zaal van De Gecroonde Leersse. Er is naar gestreefd een zo groot mogelijke diversiteit te bieden. De deelnemende firma's brengen o.a. rijwielen, bromfietsen, gereedschap, teken- en schilderskunst materialen, muziekinstrumenten, bloemen, luxe brood en banket, camping en caravan artikelen, horlogerie en goud en zil ver, modern glas- en aardewerk, wijn en gedistilleerd en aanverwante arti kelen. Ook is er besloten enkele de monstraties te houden door diverse deelnemers. CURSUS R.K. E.H.B.O. Naar aanleiding van de HIRO- uitzending die onlangs op de televisie plaatsvond, kunnen wij u meedelen, dat de R.K. E.H.B.O. afd. Waalwijk, dit jaar eveneens weer een cursus voor Aspirant E.H.B.O.- ers organiseert. In een E.H.B.O.- cursus wordt u het meest noodza kelijke geleerd om in geval van nood uw medemens eerste hulp te ver lenen. Indien u nadere inlichtingen wenst of u wilt aanmelden als lid, kunt u zich wenden tot het secretariaat: Pieter Vreedestraat 6, tel. 3938. De aanvang van de nieuwe cursus is op dinsdag 23 september a.s. in het voormalige ziekenhuis aan de Grotestraat; aanvang 20.00 uur. KYNOLOGENVERENIGING „WAALWIJK EN OMSTREKEN" Bovengenoemde vereniging hield dezer dagen een algemene ledenver gadering in de zaal Romantica te Waalwijk. Nadat de voorzitter, de heer De Koning, iedereen welkom had geheten, ging men over tot de behandeling van de diverse agenda punten. Uit het verslag van de in maart j.l. gehouden clubmach bleek dat hiervoor zeer veel animo was geweest. Zelfs deelnemers uit Bel gië hadden aan deze match deelge nomen. De Kyn. Ver. heeft hierdoor weer veel reclame gemaakt voor de kynologie niet alleen in Waalwijk, maar ook ver daarbuiten. Tijdens deze vergadering kwam ook het gouden jubileum reeds ter sprake dat men in 1973 hoopt te vie ren. Men wil trachten dan een gro te tentoonstelling te organiseren in samenwerking met de in de omge ving gevestigde verenigingen. Tevens wil men in het voorjaar een clubdag organiseren voor alle honden van de leden van de vereni ging. Nadat de voorzitter iedere deelne mer veel succes toewenste op de in oktober a.s. in Amsterdam te hou den Winner-tentoonstelling, werd deze matig bezochte vergadering ge sloten. DE POSTDUIF WAALWIJK Zondag 7 sep. hielden wij een wedvlucht met oude en jonge dui ven vanuit St. Chislain, Uitlag oude duiven: J. v. Beek 1 11 14, H. Knippels 2 6, J. v. Schaik 3 20, J. Merkx 4 5 17, Th. Reuser 7 9 29, Adr. Leijtens 8 19 22, Groeneveld 10 12 16, Avon tuur 13, C. v. Gelded 15, Fr. Schoe- mans 18, A. v. Mierlo 21, Adriaanse 23, Arn. Lombarts 24, A. Rekkers 25, W. Snels 26, G. v. Helvoirt 27 28 30, Fr. v. Gérven 31, Ed. Schoemans 32, Duivekam 33. Uitslag jonge duiven: Fr. Schoemans 1, J. Merkx 2 37 52 56, J. v. Bladel 3 12 18 19 21 22 24 28, Th Reuser 4 7 8 14, Groeneveld 5 6 44, H Schaf er 9 13 45, Le v. Zon 10 39 41, A Rekkers 11, A v. d. Schans 15 43, Joh. C. Verhagen 16 29 32, L. v. Son 17 30 35 38, Fr. Ver hoeven 20 26 33 34 54, P. de Laat 23, H. Lombarts 25, J. Didden 27, J. J. Timmermans 31 49, W. Snels 36 40, V. Smid 42, A. Dekkers 46, Ed Schoemans 47, J. Wellens 48, v. Riel de Louw 50, Fr. v. Gerven 51, A. Vermeer 53, J. v. d. Heuvel 55. OPNIEUW SUCCES VOOR K. K. Voor de jeugdcompetitie van de R.K. Gymnastiekbond moesten de jongens- en meisjesjunioren en ad- spiranten vau Kunst en Kracht '19 alhier het gisteren in Den Bosch opnemen tegen OSS-Volo. Alle af delingen van K. en K. toonden zich duidelijk sterker dan hun Bossche tegenstanders. Met een puntenver- schil van 42,8 ging de volle winst naar Waalwijk. Voor de 2e maal organiseerde de KWJ een fietsenraily voor de jeugd van 12-17 jaar. De opkomst was minder dan verwacht al waren de organisatoren tevreden omdat de rit vol enthousiasme is verreden. De tocht ging door Waalwijk-oost richting Lido via de heide langs de Roestelberg naar de Kaatsheuvelse ijsbaan. Verder langs de grote weg naar 't Hoekje door Waalwijk-zuid terug. De prijzen waren voor de volgende personen: Jongens: le pr. Hans de Kort, 4 strafp. 2e: Jozef Bijnen, 8 strafp. 3e pr. Louis Kort hout, 10 strafp. Meisjes:: le prijs Marjo Korthout, 12 strafp., 2e prijs Lia van Vliet, 13 strafp., 3e prijs Marian van Vliet, 14 strafp. Alle prijzen werden door de Waal- wijkse middenstand beschikbaar gesteld. Deze werden 's avonds uit reikt in het KWJ-gebouw. Op deze avond was er een bingo-spel waar voor grote animo was. Men kon er dansen en er werden verschillende gezelschapsspelletjes gedaan. De opkomst tijdens deze avond was bijzonder groot en over het geheel was het een geslaagde dag. Als resultaat van de onlangs door de Ned. Kath. Gymnastiek Bond ge houden selectietesten zijn een 30- tal talentvolle meisjesturnsters in ons land aangewezen om een spe ciale training te volgen in de be kende ClOS-sporthal te Overveen. Van deze 30 komen er slechts 9 uit de zuidelijke provincies, waarvan 3 uit het diocees Den Bosch. Tot deze laatsten behoren 2 meisjes van K. en Kracht 1919 alhier nl. Ine Schoe mans en Franca Bayens. Wij wen sen beide meisjes geluk met hun uitverkiezing en veel succes bij de komende training. De atletes en atleten van AC Waal wijk behaalden zondag j.l. te Etten- Leur weer volop successen. In de fi nales wisten de Waalwijkse atleten drie overwinningen te behalen. Willy Demmers won de 100 m meisjes A Truus van Helvert de 100 m meisjes B en Frans Sebregts de 60 m jongens D. De gedetailleerd uitslagen zijn: finale 60 m meisjes D: 4e M. Dem mers 9,5; finale 80 m meisjes C: 3e G. Bax 11,3; finale 100 m meisjes B le T. van Helvert 13,9, 4e M. Ma- hieu 14,6; finale 100 m meisjes A: le W. Demmers 13,4; 2e N. Dem mers 13,6; 4e ADemmers 14,8; ver springen meisjes A2e W. Demmers 4,85 m, 3e N. Demmers 4,81 m; speerwerpen meisjes A: 5e W. Dem mers 21,31 m, 6e N. Demmers 18,66 m; finale jongens D 60 m: le Frans Sebregts 8,7, 4e B. Demmers 9,2: finale jongens C 80 m: 2e G. Beve lander 10,1, 4e J. Demmers 10,3; Kogelstoten jongens C: 4e J. Dem mers 8,88 m; hoogspringen jongens C: 4e G. Bevelander 1,45 m; speer werpen jongens B: 3e T. v. d. Geld 35,40 m. Omdat bij de jongens AB geen fina les werden verwerkt volgen hieronder de serie-uitslagen: 100 m 2e serie: le W. Schuwer 11,8; 2e T. v. d. Geld 12,1; 3e serie: le G. van Esch 12,3, 3e H. Burgel 12,4; finale 1500 m jongens: 2e W. Schu wer 4,36. Peter van der Geld werd te Delft 2e op de 800 m in een nieuw Waalwijks rekord 1.56,1. OVERLEDEN Op zondag 7 sept. jl. is in het Be jaardentehuis Jacobushof te Dru- nen overleden de zeereerw. heer Gijsbertus Versteeg O.Praem., eme ritus-pastoor te Elshout. Pastoor Versteeg werd geboren te Kerk- driel 19 sept. 1885 en priester ge wijd 15 aug. 1911. Hij was kapelaan te Berlicum,Heeswijk en Vlijmen. Vanaf 1 december 1933 was hij pas toor te Bokhoven en vanaf 10 jan. 1941 te Elshout, uit welke functie hem op 22 sept. 1963 eervol ontslag werd verleend. Hij ruste in vrede. VIERING 750-JARIG BESTAAN LAMBERTUS-PAROCHIE Op zaterdagavond 20 september a.s. zal mgr. Bluyssen de Eucharis tie vieren met de parochianen van de H. Lambertus-parochie te Dru- nen in verband met de viering van het 750-jarig bestaan van de paro chie. door Philippa preston 50 NOGMAALS LEONARD PETERS Marash had 'n vaste-goederenkan- toor gevonden in de nabijheid van het huis, dat naast dat van Leonard Peters stond, waarin Stanley Wil son vermoord was. Hij ging er heen op de middag, dat Elma zo razend was over de weigering van Shane, om mee te gaan eten. Het kantoor was keurig gemeubi leerd en de directeur uiterst vrien delijk, zodat Marash in een gemak kelijke leunstoel plaats nam en een extra dure sigaar te voorschijn haai de, die hij meestal aanbood om de weg voor verdere onderhandelingen te effenen. Hij sprak n>et veel overredings kracht en wist zijn zinnen zo te wenden, dat de directeur van dat vaste goederenbureau in de mening kwam te verkeren, dat hij optrad voor de directie ener vennootschap, die het huis wilde kopen. Hij haalde lijsten te voorschijn, om de naam van de president te weten te komen, die Marash zei nodig te hebben, om dat hij de lijst van aandeelhouders wilde inkijken, die het huis hadden laten bouwen. Onder de eerste na men vond hij die van Elma Bever ly. Marash had wel willen fluiten van plezier, maar in plaats daarvan vroeg hij heel bedaard en acthe- loos: „Ik geloof dat een zekere juf frouw Beverly in het bestuur zit. Ik had er geen idee van, dat zij in geld zaken of bestuursfuncties enig be lang stelde." En hij deed weer een trekje aan zijn sigaar. De makelaar in vaste goederen, Ja mes Bryan, keek hem achterdochtig aan. „Ik zou wel eens willen weten, waarvoor U het adres van die pre sident nodig hebt. Ik vind, dat ik lang genoeg heb zitten luisteren en me heb laten begoochelen door uw beweringen." Marash glimlachte: „Dat is toch wel een beetje overdreven. Op slot van zaken kan dat adres nog wel op een andere manier te weten ko men. Ik zou zelfs naar juffrouw Be verly kunnen gaan." Zo bracht hij Elma weer op het tapijt zonder dat Bryan er erg in had. „En die zou er heel wat van weten! Ze is nooit in de buurt van het huis geweest, maar ze heeft zitting in dat bestuur genomen met het idee dat er een paar artikeltjes in de krant over haar zouden komen, U weet wel, hoe dat gaat: Schatrijke jonge erfgename begeeft zich in zaken! Ze heeft er op raad van haar advo caat wat geld in gestoken, en die weet wel waar wat te verdienen is, en ze heeft een paar vergaderingen bijgewoond met dik geverfde lippen en ze heeft niets gedaan, dan nu en dan eens gegiecheld. Ze waren na tuurlijk blij, toen ze daarmee op hield. Ik heb haar verscheidene ke ren ontmoet en we hebben hooglo pende herrie gehad, omdat ze de stoffering van het huis niet aan een mijner vrienden wilde gunnen. Ze heeft het me nooit vergeven, dat ik me daarmee bemoeid heb." Marash had zichzelf wel kunnen knuffelen van blijdschap. „Zo dus juffrouw Beverly vond, dat ze zelf een soort binnenhuisarchitec- te was; dat wil zeggen, dat zij het beheer over dat huis had." „En of, dat zal waar zijn. Zij en haar vriendin Lila Langley. Ze wa ren een poosje erg dikke vrienden en Lila publiceerde artikeltjes over badkamers in kleuren en over de vraag, of groen behang gunstig werkte op je trek aan het ontbijt. „Och beste vriend, wat zal dat een interessante tijd voor U zijn ge weest, voordat die ruzie ontstond, dat U twee bekoorlijke dames tel kens mocht vergezellen, als ze de kleur van de kamer veranderd wil den zien, of de tinten van de slaap kamers." James Bryan haalde zijn schou ders op. „Ik heb het veel te druk. Ze had den zelfs de sleutels en toddelden er rond, net als ze zin hadden en zo lang als ze wilde komen praten over de snoezige plannetjes die ze nu weer gemaakt hadden." Marash knikte sympathiek. „Die deftige amateurs zijn lastig en vervelend. Maar ik zal ze niet nadoen en uw tijd verknoeien. Be dankt voor het adres. Ik zal zien de president vandaag nog te schrijven. Ik heb bijzonder veel belangstelling voor dat huis." Hij wist Bryan te sussen, die graag nog een van zijn dure sigaren aannam. (Wordt vervolgd) DWS—GVAV 2 DOS—ADO 3 FC TwenteMVV 1 Holl. SportSparta 2 HaarlemNEC 1 VitesseVolendam 3 CambuurDFC 1 Fort.-Sitt.Heracles 3 Den BoschExcelsior 3 Fortuna VI.Willem n 3 GraafschapBlauw Wit 2 Roda JC—RBC 1 DrenteWageningen 2

Echo van het Zuiden | 1969 | | pagina 6