Iedereen enthousiast over nieuwe soosruimte van „Memphis Gold" WAALWIJK De Tachos-dames bleven superieur tegen Heerle g Jef van de Burgt rapste sprinter in Ronde v.h. Litio HEDEN AVOND m BELANGSTELLING TIJDENS OPENINGSWEEKEND ENORM WIELEREVENEMENT TROK VEEL PUBLIEK 6 DE ECHO VAN HET, ZUIDEN VAN MAANDAG 29 SEPTEMBER 1969 6 1 mm De heren lieten punten aan Internos Gouden bruiloft in Waalwijk AFWEZIG F. J. C. M. Smits Succesvolle bejaardenreis in Kaatsheuvel Waalwijkse renners lieten het afweten „MOEDERS VOOR MOEDERS" Uitslagen - Hockey Gelijk spel voor Waalwijk in Hulst 2-2 0 Wij tonen ook heren- en kinderkleding Aanvang 8 uur Entree f2,50. (Van onze verslaggever) WAALWIJK - Het eerste week einde van de herboren Waalwijkse jongerensoos Memphis Gold is gran dioos geweest. Zaterdagavond toonde de vroedschap aan ongeveer 100 ge nodigden de nieuwe soosruimte op de bovenverdieping van het pand Sta tionsstraat 55. De bezoekers, meest ouders van leden, waren enthousiast over de inrichting. Wethouder M. v. Eijl roemde tijdens zijn felicitatie toespraak het initiatief van het be stuur van Memphis Gold. De aanwe zigheid van zovele ouders was vol gens hem het beste bewijs dat ook de ouderen achter deze soos staan. De vroedschap had de ouders zater dag uitgenodigd om hun zo eens te laten zien in welke omgeving hun kin deren in het weekend vertoeven. Be halve de ouders bezochten vele ande re genodigden - waaronder onder meer loco-burgemeester J. van Hees- wijk - de nieuwe soos. Voorzitter Jan van Lier van de andere Waalwijk- se soos l'Ecwrie roemde de samenwer king die er tussen de beide jongeren- sozen bestaat. Ook de eigenaar van het gebouw liet zich niet onbetuigd. Hij deed de vroedschap een maand huur cadeau. De leden van Memphis Gold kwamen zondagavond aan de beurt om het nieuwe home te. bewonderen. De be langstelling was enorm. De gehele avond verbleven 180 jongeren - het absolute maximum - in de soos. On geveer 100 meisjes erï jongens moes ten teleurgesteld buiten blijven. Een opiniepeiling onder de aanwezigen bracht aan het licht dat men de nieu- we ruimte "enorm vindt, veel gezel liger, in een ivoord af". De vijf "vroede vaderen" van Mem phis Gold verdienen een woord van lof. Men heeft de soosruimte, die door de vereniging zelf wordt be heerd, prachtig afgewerkt en inge richt. Door de vroedschap en een aan tal leden is er twee mactnden hard gewerkt om alles klaar te krijgen. Het resultaat mag er zijn. Bijzonder stijl vol is de'entree. De 12 vitrines, waar in Waalwijkse middenstanders expo seren, doen het goed. In de soosruim te ademt sfeer. - V- Een deel van het interieur van Soos Memphis Gold CIRCUS RANCY BRACHT GEHALTE (Van onze verslaggever) WAALWIJK Het Franse circus Rancy dat vrijdag Waalwijk aan deed heeft de vele bezoekers een daverend circusprogramma voor geschoteld. Rancy deed de oude ciircusromantiek herleven. Het sprookjesachtige tweede deel, gegoten in de vorm van een pan tomime bracht de bezoekers in het vroegere Rusland, waar de wilde Mongolen een inval deden. Adembe'nemd was het optreden van Dietjer Farelle die dertien Foofdieren van verschillende ras sen samen in één kooi presenteer de. Voor sensatie in de nok van 't circus zorgden, onder het afbreken van de kooi. Les Aquilla's. De Bel gische Gabriella bracht haar ondeu gende honden in de ring. Het optre den van de twee dikhuiden viel wat tegen. Veel beter was het gooi en smijtwerk van Les Atlanta's. Clown Kid Callagan zorgde samen met zÜn paard Donett voor een schitterend nummer. Onthutsend en ongelofelijk was het optreden van Borra, de koning der zakken rollers die bij enkele Waalwij kers de meest vreemde staaltjes van zijn „toverkunst" uithaalde. In 't sprookjesachtige avontuur Tara Boulba kwamen de meeste arties ten opnieuw voor het voetlicht. Bij de heren blijft Tachos de eeuwig mindere van Internos. Mentaal is deze ploeg niet klein te krijgen en hun grootste kracht ligt dan ook meestal in het laatste kwartier. Tachos dat door de 2 prachtige re sultaten in de voorgaande zonda gen tegen Boemerang en vooral tegen Were-Di misschien iets te makkelijk van start ging moest al na 6 minuten tegen een 4-0 achter stand aankijken. Na 8 min. was het al 42 door doelpunten van Henny Schuwer en Hans van Mierlo maar voorlo pig hield Internos het heft stevig in handen door naar 52 te sco ren. Toch was het Tachos dat voor de rust nog de laatste goal scoorde, zodat de achterstand was ver kleind tot 2 doelpunten. In de tweede helft kregen we het zelfde beeld te zien als in de voor gaande wedstrijden, maar nu met minder succes voor Tachos. Wel was het Tachos dat eerst nog 54 liet aantekenen, maar Internos wist waarvoor ze gekomen waren en het was al heel vlug 64. Ein delijk kwam Tachos. Henny Schu wer en Jan Boom zorgden voor een gelijke stand en nu werd het weer een nek aan nek race met standen van 77; 88; 99; en 1010. Zo was de stand in de laat ste minuut en zoals alle keren daarvoor was het Internos dat de laatste en beslissende doelpunt scoorde. Internos dus trots aan de kop met de meest mogelijke punten en Were-Di en Tachos op een goede 2de plaats met nog alle mogelijk heden. Wel heeft Tachos nu een triest record, want Tachos heeft nu de slechtste kleedakkomodatie van alle verenigingen in heel Brabant en Zeeland. De dames begonnen met het zelfde spel als de vorige week te gen Gilze, en het was nu Heerle, dicht bij Roosendaal, dat aan de Tachos zegekar gebonden werd en wel met maar liefst 123. Toen eenmaal Ivonne Schoenma kers de score geopend had was het hek van de dam. De rust ging in met 71. De eindscore was 123 voor de Waalwijkse Tachos-dames die hierdoor hun eerste plaats be hielden, al worden ze op de hielen gevolgd door Dongen dat 5 punten uit 3 wedstrijden vergaarde. Aanstaande woensdag 1 oktober zijn de heer en mevrouw C. van de Leur-Brokken, die resp. 72 en 69 jaar oud zijn, 50 jaar gehuwd. Bei den hebben nog een goede gezond heid en wonen in Waalwijk aan de Teisterbantlaan 34. Meer dan 50 jaren, wat impli ceert, dat de heer van de Leur zijn gouden jubileum heeft gevierd, heeft hij gewerkt als modelleur en later als chef-modelleur bij de fa. A. J. de Kort te Waalwijk. Ver der is de heer van de Leur reeds meer dan 60 jaren een trouwe sup porter van de voetbalvereniging WSC te Waalwijk. Nagenoeg geen wedstrijd wordt door hem overge slagen als die thuis wordt gespeeld. Naast het voetballen kan men de heer van de Leur nog dagelijks aan de waterkant vinden om proberen de vissen te verschalken. In de parochiekerk van St. Clemens zal op die dag een H. Mis worden opgedragen, terwijl de dag verder zal worden doorgebracht in café restaurant Van de Heuvel aan de Olympiaweg te Waalwijk. Tandarts -*» v rtTCT" Yl* van 1 tot en met 7 oktober. s I I Collegae nemen waar tijdens spreekuur. OECUMENISCHE RAAD WAALWIJK Vrijdag 3 oktober 8 uur in de Gereformeerde Kerk, Ambrosius- weg, vertoning van de film: „Voed sel of hongersnood". De film is tot stand gekomen in samenwerking met de voedsel- en landbouworga nisatie van de Verenigde Naties. De filmvoorstelling is voor ieder een gratis toegankelijk en sluit aan op de op dinsdag 23 september jl. gehouden forumavond. WSC JEUGDTOTO De tweede ronde van de WSC- jeugdtoto heeft een totaalinzet op geleverd van 1.278,40. Ie prijs: mej. Carina Kuysten, Nw. Zeine 1, Waalwijk, die 1.278.30 geraden heeft en een bedrag ont vangt van 191.76. 2e prijs: de heer P. Brok, Putstraat 22 te Waalwijk, die f 1.277.80 ge raden heeft en een bedrag ont vangt van 127.84. 3e prijs toegewezen aan twee deel nemers nl. de heer J. A. de Bont, N'ieuwkuiksestraat 19 te Nieuwkuik die een inzet van f 1.279.30 gera den had en C M. Pullens, Burg. v. Heystlaan 22 te Waalwijk die een inzet van f 1.277.50 voorspelde en beide heren ontvangen f 31.96. Prijzen afhalen tot woensdag avond 1 oktober 8 uur bij de heer H. Mandjes, Da Costastraat 12 te Waalwijk. Reclames tot woensdag avond 7 uur. V.V.D. De Volkspartij voor Vrijheid en Democratie afdeling Waalwijk en omstreken, houdt op vrijdag 3 okt. a.s. om 8 uur een ledenvergadering in Hotel Verwiel. De agenda bevat de volgende punten: 1. Opening en mededelingen van de voorzitter. 2. Notulen vorige ver gadering. 3. Kandidaatstelling leden Provinciale Staten; verkiezingen'70. 4. Kandidaatstelling gemeenteraads verkiezingen 1970. 5. Rondvraag. 6. Sluiting. AGENDA Woensdag 8 uur repetitie dames koor in De Twee Kolommen. Donderdag half 9 repetitie mannen koor in achterzaal De Twee Kolom men, daarna bestuursvergadering. We moeten door de omstandigheden gedwongen, nog even terugkomen op de succesvolle jubileumreis van de bejaarden van Kaatsheuvel op woens dag 24 september j.l. Geen plaatsje was er te veel in de zes grote touring cars, door de Musa-express om half een voorgereden bij de vijfsprong in 't Hoekske. Door de goede regeling liep het ophalen van de bijna 275 passagiers zeer vlot, en kon kwart over een gestart worden in de rich ting Tilburgwaar het eerste bezoek gold aan het Safari-leeuwenpark bij de Beekse Bergen. Vanzelfsprekend was dit bezoek voor de meeste een attraktie. In een goed uur werd gereden naar de abdij van Postel. De weinige medewerking daar ondervon den in het grote gastenkwartier was een tegenvaller voor het bestuur en zeker ook voor de bejaarden. In een bespreking ter plaatse, twee weken vooraf gehouden, kon een reservering verkregen worden, doch er moest ge rekend worden op het 'bezoek van minstens 250 bejaarden. Maar... er was niet gezorgd voor genoeg bedie nend personeel, zodat bestuur en hulppersoneel van de tocht zelf moest inspringen om de consumptie te ha len en weg te brengen. Heus geen waarderende tegemoetkoming voor 'n bezoek van zoveel klanten. Voorkomender was de ontvangst in de grote zaak van De Engel in Scha- luinen, waar de hospes met zijn be dienend personeel de gasten stond op te wachten, voor een uitstekende ge legenheid gezorgd had om een appe- ratiefje te genieten en voor een pri ma koffietafel gezorgd had. Om half acht werd vertrokken naar De Roes- telberg, waar de heer v. Eeuwijk alles klaar had om het gezelschap 'n paar aangename uren te bezorgen. En het zijn aangename uren voor de 'oudjes' geworden, waaraan de amusements band De Wavo's niet weinig heeft bij gedragen. |Aan het slot van de avond sprak de voorzitter vele woorden van dank aan allen die tot welslagen van deze dag hadden bijgedragen; aan burgemees ter Van Erp, die door zijn aanwezig heid blijk gaf van waardering voor het werk van het comité, aan de Wa- vd'4 voor de spontane vlotte mede werking, aan 't bestuur van de Co-op voor de milde verrassing voor de 20e keer gepresenteerd, voor de dames- hulpen, die zich weer hadden uitge sloofd en aan de gehele burgerij van Kaatsheuvel voor de milde bijdrage, die de tocht heeft doen slagen. Telstar—GVAV 3 DWS—SVV 1 NAC—ADO 2 FC TwenteSparta 1 Holland Sport—Ajax 2 HaarlemAZ '67 3 VitesseHelmond 1 HVC—DFC - 1 VeendamHeracles 3 Fortuna SC—Willem H 1 Den BoschBlauw Wit 1 Fortuna VI.Graafschap 1 ZFC—Velox 3 BASKETBAL De basketbalcompetitie gaat weer van start. Zeer veel mensen zullen deze woord enniets zeggen. Maar weet u dat de basketbalsport de meest beoefende sport ter wereld is? Zelfs in Amerika heeft deze sport 't grootste aantal beoefenaren in ver enigingsverband. In Nederland schrijft de N.B.B., de Nederlandse Basketbalbond, elk jaar duizenden nieuwe leden in en zij heeft nu al meer dan 15.000 leden in de korte tijd van haar bestaan. Ook in Waalwijk kan men basket ballen Vorig jaar hebben enkele enthousiaste basketballiefhebbers 'n dergelijke vereniging opgericht en dank zij de enorme steun en goede naam van de voetbalvereniging WSC, kan ook dit jaar de vereni ging weer draaien en kan er aan de competitie worden deelgenomen. Er wordt getraind op zondagmor gen van 10.00 tot 12.00 uur in de zaal van de St. Michael-Mavo. Verdere inlichtingen en opgave van nieuwe leden is mogelijk bij de heer F. Broumels, Hoekeinde 6 te Waalwijk. WAALWIJK - Onder zeer gunstige weersomstandigheden - er scheen een heerlijk zonnetje - is zondagmiddag de 4e Ronde van het Lido ver reden voor aspiranten, nieuwelingen en amateurs. Het parkoers was uit gezet over de rondweg, die om de grote roeivijver loopt en een goed par koers genoemd kan worden. Het wegdek bestaat geheel uit asfalt ien fit garandeert een snelle koers. Niet alleen werd er door de vele deelnemers snel gekoerst, maar ook velen vonden deze zondagmiddag de gelegenheid om in Waalwijk weer van wielrennen te genieten. Het parkoers was dan ook omzoomd door ca. 2000 toeschouwers, die vele toejuichingen lanceer den aan het adres van de renners, die allen voor zich hun best deden om te winnen, maar ivinnaars konden er gisteren maar drie zijn. Jammer voor de vele Waalwijkse toe schouwers was er onder de renners geen enkele Waalwijker, die aan spraak kon maken in de verschillende categorieën op een van de ere-.plaat- sen. Er is in de drie categorieën veel strijd geleverd. Vele vluchten en uit looppogingen waren er het gevolg van. Bovendien waren er zeer vele premies te verdienen, die beschikbaar waren gesteld door de Waalwijkse za kenlieden. Het meest interessant was de koers bij de amateurs. Lange tijd was er 'n kleine kopgroep. Maar een aantal ronde voor het einde werd deze kop groep ingelopen door het fel jagende peloton met aan de kop de bekende Tilburger J. Smulders, die de aanval op de kopgroep inzette. Tot aller ver rassing sprong toen Jef van de Burgt weg en misschien nog wel het meest tot verrassing van hemzelf, zoals hij na afloop verklaarde, was er niemand die met hem de sprong naar de even tuele zege wilde wagen. Enkele me ters voor het peleton passeerd dan ook Jef van de Burgt als eerste de eindstreep en mocht zich winnaar noemen van de vierde Ronde van het Lido, met als goede tweede de Til burger Jef Smulders. Jef van de Burgt werd daarna gehul digd en vertelde van zijn belevenissen tijdens de koers. Hij mocht verder de felicitaties in ontvangst nemen van de :<8BBr r. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden: bruine foxhond, bruin witte poes; sleuteletui, blauwe step, bruine herenschoenen, zwarte poes, zwarte tas, regenjasje, beige knip- portemonnee, lichtblauwe dames- Dortemonnee, knipbeurs, bruine he renschoenen, gouden kettinkje. Verloren: dameshandtas, kenteken bewijs, bromfietssleutel, rolschaat sen me.t laars, zwarte herenbril, bruine portemonnee, zegelring, he renhorloge, zwart turnpak, dames horloge, overgooier, bos sleutels, groene step, Engelse setter, boxer, kortharige duitse jachthond, bos sleutels. STICHTING „ST. ANTONIUSHOF" Bejaardencentrum St. Clemenshof Loeffstraat 72, tel. 3445. Bejaardencentrum St. Antoniushof Burg. Smeelelaan 116, tel. 4432 of 4433. Secretariaat: Weth. Smolders- straat 22, tel. 4238. STICHTING WELZIJN GEESTELIJK GEHANDICAPTEN OOSTERHOUT, WAALWIJK Sociaal Pedagogische dienst. Rayon: Drunen, Heusden, Kaatsheu vel Loon op Zand, Sprang-Capelle, Waalwijk, Waspik. Sos. Pedagoog J. Leeuwenberg, Grotestraat 244a (voormalig Zusterklooster J. M. J.) Waalwijk, tel. 04160-2283. Spreek uren: maandag tot en met vrijdag 9-10 uur, maandagavond van 19.00 tot 20.30 uur. VERLOSKUNDIGE L. P. M. Smeele, Prof. Nolenslaan 69 Spreekuur iedere dinsdag van kwart vobr twee tot vier uur in het Me disch centrum. Dinsdagsavonds aan huis van 7 tot 8 uur en verder vol gens afspraak. van Organon Oss. Het contactadres voor Waalwijk: Mevr. M. ten Haaff- van Helvoirt, le Zeine 22, tel. 4026 GEWESTELIJK ARBEIDSBUREAU Grotestraat 405, Waalwijk Dagelijks geopend: van 8.30 uur tot 12.30 uur. Uitsluitend voor werkende boven dien: vrijdagavond tussen 19.00-20.00 uur. REGIONALE STICHTING KATH. GEZINSZORG LANGSTRAAT e.o. Maatschapp' ijk werkster: R. M. Adr'aansens, Hertog Janpark C, tel. 25o3. Ronde-Miss, die zich uitstekend van haar taak kweet. De 4e Ronde van het Lido is een groot succes geworden en iedereen kan dan ook weer verlan gend naar de volgende ronde uitzien. De uitslagen in de drie categorieën zijn als volgt: Aspiranten: 1. F. Veldhuizen, Cu- lemborg; 2. K. Sterk, Oisterwijk; 3. A. Snellemans, Gouda; 4. F. Kreg- ting, Nijmegen; 5. J. Damen, Ulven- hout; 6. J. van Baal, Breda; 7. F. Bruininx, Reusel; 8. B. Pelikaan, Go- rinchem; 9. J. Meulwijk, Breda; 10. R. van Zuurk, Bussum. Nieuwelingen: 1. P. Drost, Lisse; 2. H. Prinsen, Hank; 3. C. van Helvoirt Vlijmen; 4. W. van Helvoirt, Tilburg 5. F. Meulbroek, Goirle; 6. J. Klomp Groot Ammers; 7. H. van Leent, Goirle; 8. H. Vos, Rotterdam; 9. G. Kemna, Heeten; 10. F. van Lokven, Den Bosch. Amateurs: 1. J. van de Burgt, Befkel en Rodenrijs; 2. J. Smulders, Tilburg 3. G. Lefering, Haaksbergen; 4. P. van Katwijk, Oploo; 5. J. Aldersdorf Haarlem; 6. F. Bussing, Bovenkefke; 7. T. Blom, Haarlem; 8. J. de Ruij- ter, Tiel; 9. N. van Uden, Oss; 10. H. Botterhuis, Sambeek. Na het verlies van de vorige week tegen Hopbel, zijn de Waalwijkse heren weer een punt kwijtgeraakt aan Rapida. KMCH startte sterk, maar de uitvallen van de Hulstena ren via de razendsnelle buitenspe lers, waren zeker niet van gevaar ontbloot. Na 10 minuten kon de Zeeuwse midvoor de score openen en even later betekende een misverstand in de Waalwijkse defensie zelfs 2—0, Met deze stand brak ook de rust aan. Na de hervatting was Waalwijk wakker geschud en opende een of- .fensief op 't Rapide-doel. Dit resul teerde in twee Waalwijkse treffers door V. Bergmans en R. Petit. Hier na was het afgelopen met het Waal wijkse overwicht. Ook Rapide kon een overwinning echter niet meer forceren, zodat een puntenverdeling werd bereikt. Gezien de verhouding in het veld, een bevredigende uit slag voor beide partijen. KEEP FIT 1DAMES 1 2—2 Onder mooie weersomstandighe den moesten de Waalwijkse Dames in Oss aantreden tegen het pas uit de le klasse gedegradeerde elftal van Keep Fit. De eerste 10 minuten waren geheel voor de dames van Keep Fit en steeds werd het Waal wijkse doel belaagd. Slechts een en kele uitval konden onze dames er tegenover zetten. Na ongeveer een kwartier, resulteerde dat in 'n doel punt van Keep Fit, gescoord door de vrijstaande linksbinnen. Vanaf dat moment ging W.W. beter spelen en kwam gevaarlijk opzetten. Uit 'n goede voorzet van H. de Kort scoor de midvoor C. Casteleijn 11. Nog geen 3 minuten later brak Keep Fit weer door en na een aarzeling in onze achterhoede, scoorde him mid voor 21. Maar Waalwijk kwam te. rug en de ene aanval na de andere golfde op het doel van Keep Fit. C. Zeegers scoorde enkele minuten voor rust keihard 22. Na de rust zeer goed spel van bei de teams. Keepster C. Snels ver richtte enkele fraaie reddingen. Ook Waalwijk bleef maar druk uitoefe nen op het doel van Keep Fit, doch gescoord werd er niet meer. Al met al een pittige partij hockey en voor de Waalwijkse dames een zeer goed t>QCl lltaQT Opstelling: C. Snels, A. Dinge- mans, M. L. Zeegers, N. Westenbur ger, L. Hendriks, M. L. Tielen, H. de Kort, D. v. d. Lee, C. Casteleijns, C. Zeegers en E. Bergmans. 1 modeshow cunen

Echo van het Zuiden | 1969 | | pagina 6