De Echo van hel Zuiden PNEM plaatste 75.000ste boiler bij (am. Sonneveld in Sprang Bevestiging en intrede predikant Ger. kerk Capelle KAATSHEUVEL Norberf van Loon vierde 80ste verjaardag met drukke receptie O J frits w van deR ven B.Z.B.-ers van PTT-district W'wiik ontvingen onderscheiding Mr. J. de Rooy v. Zuidewijn bood elektrisch fornuis aan Kosten Burgemeester J. K. Verhulst WmW mm 11 Sprang-Capelle Veel waardering voor deze Waal wij ker 8 CMLEtTO* ONZE APARTE ff "SMONS doktersdienst Drunen Bredase rechtbank direkteur van „De Efteling" mag blijven „ONÜüBÜAOAVONÜ 9 O&TUBEB 1969 92e JAARGANG No. 81 (Van onze verslaggever) SPRANG - Door de Provinciale Noordbrabantse Electriciteits Maat schappij is dinsdag de 75.000ste boi ler geplaatst. Dat gebeurde - sym bolisch - tijdens een bijeenkomst ten huize van de familie J. C. Sonne veld, Oosteind 78 in Sprang. Mr. J. A. de Rooy van Zuidewijn, president direkteur van de PNEM, ging tijdens een korte toespraak dieper in op de waterbeschaving, waaraan de verbe tering van het hele woningbestand veel heeft bijgedragen. Mr. de Rooy verraste het echtpaar Sonneveld met een elektrisch fornuis. In zijn toespraak zette de PNEM- diiekteur de opkomst van de (boiler uiteen. Hij wees er op dat direct na de oorlog er geen markt was voor de ze apparaten. Met het verbeteren van het hele woningbestand nam echter ook de vraag naar klaar heet water toe. In 1954 begon de PNEM met de verhuur van boilers. Mede ook door dat steeds meer huizen werden ver dikt met een douche nam de vraag sterk toe: in 1962, 25.000, in 1966 50.000 en op 7 oktober 1969 de 75 000ste boiler. Het bereiken van deze mijlpaal betekent dat ongeveer een derde van de op het PNEM-net aangeslotenen een boiler heeft. De overcapaciteit van de PNEM centrale in Geertruddenlberg wordt 's nachts aangewend voor de stroom- levering aan de boilers. Mr. de Rooy van Zuidewijn rekende de aanwezi gen voor dat een boiler van 80 liter ongeveer 100. per jaar kost aan huur, stroomverbruik en water. Dit betekent dat 1 liter heet water 0,3 ct. kost. Mr. de Rooy was blij dat de 75.000ste boiler bij dit jonge Sprang- se gezin geplaatst kon worden. Het bereiken van deze mijlpaal wilde de PNEM niet ongemerkt la ten vooilbij gaan. Het gezin Sonne veld - dat pas 10 dagen in de nieuwe woning aan het Oosteind woont - kreeg een elektrisch for nuis aangeboden. Mevrouw Sonne veld zal de komende weken van in stucteurs kooklessen ontvangen. Burgemeester M. van Prooyen zei Klokjes reeds vanaf 59. met 1 jaar garantie. Uw juwelier met het klokkenspel. Grotestraat 260, Waalwijk Tel. 04160 - 4681 Dinsdag hele dag geopend. mWmmk Mr. J. A. de Rooy-van Zuidewijn spreekt het gezin Links burgemeester M. van Prooyen. Sonneveld toe. blij te zijn dat deze voor de PNEM zo heugelijke mijlpaal in Sprang-Ca pelle was bereikt. „Onbewust heeft ook de gemeente hieraan meegewerkt, door de vroegere woning van de fa milie Sonneveld in een saneringsplan op te nemen. Daardoor moest er een nieuwe woning komen die vanzelf sprekend uitgerust werd met alle mo derne elektrische apparaten", aldus de burgemeester. Sprang's eerste burger was het vol komen met mr. de Rooy van Zuide wijn eens, dat er geen woning meer mogelijk is zonder douche en een heet-water voorziening. Hij wees er nog op dat 15 jaar geleden de ge meente woningen bouwde mét dou che-cel maar dat de installatie niet mocht worden aangebracht. 'Gelukkig gaan steeds meer mensen verlangen naar optimaal woongenot. Dit gezin is er een sprekend voorbeeld van aldus burgemeester van Prooyen, die voor mevrouw Sonneveld nog een prachtig bloemstuk had meegebracht. DUIVENSPORT De CC Kaatsheuvel hield afgelopen weekeinde de laatste twee wedvluch ten van dit seizoen t.w. vanuit St. Quentin en Arlon. De uitslag van St. Ouentin was: M. van Cortanje 1 15, H. Snoeren 2 18 37 40; M. Maton 3 28 29 35 36 38 39; D. Snoeren 4; A. Schilders 5; L. Reijnders 6 16; J. Mulder 7 9 11 25; L. IClerkx 8 23 L. Kemmeren 10 33; J. Snoeren 12 24 34; J. Remmeren 13; M. Voogd 14; M. Snoeren 17; G. Wdtteveen 19; Fr. van Woensel sr 20 26 30 31 P. van Veen 21 22; K. Bastianen 27; J. Pullens 32; J. Venhoven 41. Uitslag Arlon; M. van Corstanje 1 6 18; H. Klis 2; H. Snoeren 3 10; M. Brokx 4 7P. Hendriks 5; C. van Ree 8; L. v. d. Wouw 9; J. Snoeren nn m fl-J.: «orennen rlp hppr UflTl. TjOOTI Van onze verslaggever) WAALWIJK - Een verdienstelijk Waalwijker werd dinsdag weer eens voor het voetlicht geplaatst: Norbert van Loon, oudste firmant van de N.V. Lederfabriek P. van Loon in Waalwijk. De heer van Loon vierde op die dag zijn 80e verjaardag. Tijdens een zeer druk bezochte recep tie in Hotel Verwiel kwamen vele VANAF ff*9o ERTOGENBOSSM TEL. 37073 tientallen personen de heer van Loon feliciteren. Naast zijn bedrijfsarbeid heeft de heer van Loon tal van functies in het verenigingsleven vervuld; zowel in de looierswereld als op maatschappelijk terrein in zijn geboorteplaats Waal wijk. Onder de aanwezigen die dins dag de heer van Loon de hand kwa men drukken waren o.a. deputaties van de Federatie van Nederlandse Lederfabrikanten, de Federatie van Schoenfabrikanten, de Christelijke alsmede de Katholieke Bond van Schoenwerkpatroons, de Katholieke Werkgeversvereniging en werkne mersorganisaties. Ook burgemeester J. Teijssen kwam vergezeld van zijn wethouders de heer van Loon met zijn 80e verjaar dag complimenteren. Dat deed ook oud-wethouder en ere-burger Fr. Smolders. Verder zagen we bestuurs leden van Waalwijks Belang, de So ciëteit de Gezelligheid, kerkbestuur en collectanten St. Jan, Nationaal Schoenenmuseum, Liedertafel Oefe ning en Vermaak, Vakschool Schoen en Lederindustrie, Kamer van Koop handel en de voetbalvereniging WSC. De heer Norlb. van Loon werd ver rast met tal van bloemstukken en an dere geschenken. Hotel Verwiel had dinsdag dan ook meer van n enorme winkel weg. De vele blijken van be langstelling tonen hoe zeer men de beer van Loon waardeert. Het perso neel van de Lederfabriek alsmede van de handelsonderneming en tassenfa- briek vierde maandagavond samen met de beer van Loon feest. Hem werd toen een grote- mand met bioe- men, sigaren, drank en platenbonnen aangeboden. Dinsdag genoot het per soneel van een vrije dag. 11; A. Schepers 12; L. Reijnders 14; A. Schilders 15 25; G. v. d. Linden 17 21 24; K. Bastianen 19; J. Steen- jergen 20; A. Ververs 22; M. Voogd 23; M. Snoeren 26; M. Damen 27; Jac. van Boxtel 28 30; J. van de Wouw 29. Uitslag der kampioenen van de CC Kaatsheuvel-West, gevestigd in café L. Snoeren; Vitesse: 1. A. Couwenberg; 2. J. Monsieurs; 3. G. v. d. Linden; 4. W de Benis; 5. M. van Corstanje; 6. J Snoeren. Midfond: 1. G. v. d. Linden; 2. M. Snoeren; 3. H. Snoeren; 4. H. Snoe ren; 5. A. Schepers. Fond: 1. G. v. d. Linden; 2. A. Cou wenberg; 3. P. Hendriks. Kampioenen jonge duiven; 1. A. Couwenberg; 2. Th. Netten; 3. J. Monsieurs', 4. G. v. d. Linden; 5. J. Steenbergen. Kampioen generaal 1969: G. van le Linden. Komend weekeinde zal de praktijk van de doktoren P. Wijtenaburg te Kaatsheuvel en A. de Vries te Loon op Zand worden waargenomen door dokter R. Raaymaakers, Hoofdstraat 68a, Kaatsheuvel, tel. 04167-2050. Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagmorgen 8 uur zal de praktijk van dokter H. Winkelman te Sprang worden waargenomen door collega K, van Tuijn, Vossenbergselaan 21 te Kaatsheuvel, tel. 04167-2006. Verloskundige, mej. M. v. Vlerken Rubensstraat 8, Kaatsheuvel, telef. 04167-3666, heeft a.s. zaterdag en zondag dienst. PASTORIEDIENST Voor geestelijke bijstand kan men zidb a.s. zondag van 's middags 12 uur tot des nadhts 12 uur vervoegen aan de pastorie van de parochie St. Jozef, Wilhelminaplein 3, Kaatsheu vel tel. 04167-2516. ZAALSPORTVERENIGING Z IDF. WINDE Op zaterdag 27 september heb ben de heren A. C. Kuysten, D. Oer lemans en J. A. Verhagen deelgeno men aan de door de Nederlandse Jiu Jitsu en Judo Bond georganiseerde examens. Bovengenoemde heren be haalden alle drie de blauwe band. Aanmelding van nieuwe leden voor de sporten judo en badminton kan el ke vrijdagavond in de sporthal ge schieden. BURGERLIJKE STAND 28 sept. t.m. 4 okt. 1969 Geboorten: Johannes zv D. J. E. Treffers en J C. Rosenbrand; Johanna C S dv D van der Schans en J C Millenaar; Hendrika dv A Ros en A Rietveld, Pieter C zv G W van Caern en A Sprangers, Elizabeth K dv M A Rijn dorp en K L Hille. Huwelijksaangiften H J Dunker en D J Elsman. Huwelijken: C van Oversteeg en J Michaël. Ingekomen: O U-zun, T Temelli, S Gürel, K Can van Turkije, BAT Kusten en gezin van Loon op Zand, M Winkelman van Utrecht, H A de Puit van Eind hoven. V ertrokken: J G Verhagen naar Katwijk, P A van Caem naar Rotterdam. In de Ger. Kerk aan de Heistraat zal a.s. zondag candidaat A. Vreugden hil uit Zwartewaal in de morgen dienst worden bevestigd tot predikant dezer gemeenteIn de middagdiensi zal Ds. Vreugdenhil zich aan zijn ge meente verbinden in de intrededienst. Ds. Vreugdenhil wordt predikant op een leeftijd dat andere landgenoten met pensioen gaan, want hij werd op 28 mei van dit jaar reeds 65 jaar. A. Vreugdenhil werd geboren in Rot terdam (waar zijn vader melkhande laar was) waar hij de zesde was in een gezin van 9 kinderen. Het liep met hem een beetje anders dan met twee van zijn broers die the ologie gestudeerd hebben, en nu in middels beide emeritus-predikant zijn Na de lagere school is hij begonnen als jongste bediende bij de groente veiling, waarna hij op kantoor heeft gezeten bij de Vereniging van Effec tenhandelaren. Daarna stapte hij over naar Slavenburg's bank en hier bracht hij het tot chef van de afde ling effecten en algemeen procuratie houder. Toch wilde hij steeds nog predikant I worden en in zijn vrije tijd heeft bij hiervoor veel gestudeerd, en had hij zich bekwaamd tot het houden van stichtelijke toespraken. In 1949 werd hij door de Ger. Kerk van Nieuwer- kerk beroepen als lerend-ouderling Tot 1952 heeft de heer Vreugdenhil deze gemeente als zodanig gediend Daarna werd hij directeur van het bijkantoor Rotterdam-zuid van Sla venburg's bank. Maar vier jaar later verliet hij de bankwereld en ging samen met een compagnon de handel in. Door hen weïd n.l. een handel in wasmachines en andere huishoudelijke artikelen op touw gezet en in een kort tijdsbestek wisten ze bet tot fabelachtige omzet ten te brengen. In '65 stapte de heer Vreugdenhil echter de handel weer uit en in dat jaar werd hij benoemd tot lerend-ouderling van Zwartewaal. In het afgelopen voorjaar werd hij toegelaten tot het ambt van predikant bij de Ger. Kerken op grond van ar tikel zes van de kerkorde (singuliere gaven). Nadat hij dus reeds 20 jaar -heeft ge preekt is hij dan nu predikant gewor den. Kandidaat Vreugdenhil ontving 3 beroepen, n.l. Zwartewaal, Raams- donk en 's-Grevelduin- en Vrijhoeve- Capelle, waarvan hij het beroep naar laatstgenoede plaats heeft aangeno men. A.s. zondag zal hij tijdens de morgendienst die om 10 uur begint, worden bevestigd tot predikant van de Ger. Kerk in Capelle, welke be vestiging zal plaats hebben door Ds. Bakker uit Zuidland. Om drie uur 's middags zal hij zich aan zijn ge meente tijdens een intrededienst ver binden in de vacature die ontstond, toen Ds. G. Torenheek op 17 januari 1965 deze gemeente heeft verlaten, wegens zijn vertrek naar Drachster- compagnie. KERKDIENSTEN Zondag 12 oktober, Ned. Herv. Kerk Sprang: 9.30 en 2.30 uur Ds. Lek- kerkerker uit Werkhoven; Ger. Kerx Sprang 9.30 en 4.30 uur: Cand. M. van Krimpen uit Dordrecht; Ned. Herv. Kerk Capelle 9.30 en 2.30 u: Ds. Brasser, Voortbuizen; Ger. Kerk Capelle 10 uur bevestiging cand. A. Vreugdenhil door Ds. Bakker, Zuid land, 3 uur intrededienst Ds. Vreug denhil; Ned. Herv. Kerk Zuidholl. dijk 9.30 en 2.30 uur Ds. W. van Hennekeler; Ger. Gemeente Juliana- laan 9.30 en 3.00 uur leesdienst. FILMAVOND ANWB Uitgaande van de ANWB zal er in het culturele centrum Zidewinde op woensdag 15 oktober a.s. 's avonds om 8 uur een filmavond gehouden worden. Aan de han-d van een serie prachtige dia's kan men dan kennis maken met het omvangrijke werk van de ANWB. Het is werk ten bate van het algemeen belang en gericht op dienstverlening. Ook zullen er enkeie films worden vertoond die op het ver keer en toerisme betrekking hebben. Op deze avond zullen de mensen van de ANWB eveneens eventuele inlich tingen verschaffen aan de bezoekers omtrent ANWB of wegenwacht. PLATTELANDSVROUWEN De Bond van Plattelandsvrouwen te Sprang-Capelle organiseerde 2 okto ber een bijeenkomst in Zidewinde. Het programma werd verzorgd door Het Productschap voor Groenten en Fruit. Daar voorlichting over groten ten en fruit voor iedere huisvrouw van groot belang is, waren uitnodi gingen gezonden aan alle plaatselijke vrouwenhonden, de echtgenotes van de tuinders uit Capelle en Waspik en aan de KVO uit Klein Dongen. Na een hartelijk welkom aan de vele le den en gasten gaf de presidente het woord aan de voedingsdeskundige van het Productschap, mej. Tammes, die in een levendige causerie met be hulp van een demonstratie-rek een duidelijke uiteenzetting gaf over het belang van goede voeding. Uitvoerig is er bij stilgestaan dat speciaal groenten en fruit stoffen bevatten vitaminen en voedingszouten, die zor gen voor een goed functioneren van onze lichaamsfuncties en daardoor beschermen tegen allerlei kwade in vloeden (ziekten en infecties). We kunnen eigenlijk nooit buiten deze beschermende stoffen, vandaar dat gepropageeid wordt het gebruik van groenten en fruit bij alle maaltijden. Smakelijke, maar niet kostbare idee- en worden hiervoor aan de hand ge daan. In de pauze kregen alle aan wezigen hiervan een voorbeeld uitge reikt om te proeven. Nadat nog een aantal zakjes fruit en enkele door de gastvrouwe beschikbaar gestelde thee doekjes en doosjes bonbons onder de bezoeksters waren verloot, werden vervolgens een drietal toepasselijke kleurengeluidsfihns vertoond. Het was een zeer geslaagde avond. DOKTERSDIENST In het weekend van 11 en 12 okto ber vanaf zaterdagmorgen 11 uur tot maandagmorgen 8 uur, uitsluitend voor spoedgevallen, Dr. Verhaak, Wolfsboek 54, tel. 2223, Drunen. GOUDEN BRUILOFT A.s. maandagavond zal er door de initiatiefnemers een vergadering be legd worden voor de buurtbewoners van de Torenstraat om voorbereidin gen te treffen voor de gouden brui loft van het echtpaar G. Keetels-Rus sens. Dit feest is op 29 januari a.s. RIKCONCOURS De carnavalsclub De Toffe Jongens zal a.s. zaterdag een rikconcours or ganiseren in Bar Dominique, aanvang 8 uur. HANDBALVER. AVANTI Het programma voor het komende weekeinde is als volgt; zaterdag: 3 uur Uno Animo-Avanti, meisjes esp.; 15.50 uur Blauw Wit 2- Avanti, meisjes pup. Zondag; 13.00 uur Avanti-Dongen 2 heren jun.; 15.00 uur Dongen 2- Avanti 1, dames sen.; 14.00 uur SOA 3-Avanti 2, dames sen. i "U ,-.4- Dinsdagavond 7 oktober zijn „en petit comité" in de bovenzaal van Hotel De Twee kolommen aan de leden van de Bedrijfszelfbescher ming van het object Waalwijk PTT, die gedurende 10 of meer jaren vrijwillig deel hebben uitgemaakt van deze organisatie, medailles van verdienste uitgereikt^ Deze vrij williger smedailles, die als Koninklijke blijk van waarde ring wegens het vrijwillig op zich genomen dienstverband worden verleend, werden uitgereikt door de heer Ir. J F. G. Wilsky, direc teur van het Telefoondistrict te 's-Hertogenbosch, voor wat het de personeelsleden behorende tot het dienstonderdeel Telefoon betrof, terwijl de heer R. Bockstael, dii^c- teur van. het postkantoor aalwijk, voor de personeelsleden van hel plaatselijk postkantoor dit eerbe toon waarnam. Onder het uitspreken van toepasse- lijkewoorden van hulde en waarde- ring voor de opgebrachte aktivitei- terT ontvingen uit de handen van de beer Wilsky de volgende per soneelsleden de hun verleende on derscheiding: de heer J. van Bok hoven wegens meer dan 20 jaren dienstverband, de heren Cl A. Eekels, J. M. B. Kruyssen en G. W. van Sleeuwen wegens 15 en meer jaren dienstverband en de heren H. van Baardwijk, J. A Klaren, H. P. Pijnenburg, H. V. M. Sabel en A. van Zeist voor 16' of meer jaren dienstverband. De heer R- Bockstael, eveneens woorden van waardering en dank EERSTE PRIJS Onze dorpsgenoot de heer P. Stolk, directeur van de muziekvereniging- Kunst en Vriendschap te Meeuwen, behaalde zaterdag j.l. met dit korps op het nationaal muziekconcours te Hilvarenbeek dat georganiseerd werd door de Kon. Harmonie Concordia, aldaar, in de vierde afdeling een eer ste prijs met 50,5 punten. Volgende week zaterdag zal de heer P. J. Stolk met de Chr. Muziekvereniging Cres cendo uit 's-Gravenmoer waarvan hij ook direkteur is, deelnemen aan het zaalconcours in het culturele centrum Zidewinde. Deze vereniging komt uit in de tweede afdeling sektie fanfare. LOOFT DEN HEER A.s. zaterdagavond gaan in het cul turele centrum Zidewinde om kwart voor zeven de deuren open voor de uitvoering van de Chr. Zangvereni ging 'Looft den Heer'. Voor deze avond zijn geen kaartjes meer ver krijgbaar, ook niet meer aan de zaal 's avonds. De aanvang is vastgesteld op half adht. Behalve Looft den Heer zullen ook nog medewerking verle nen het Herv. Kerkkoor van Baard- wijk-Drunen en het Prot. Gemenga Koor van Vught-St. Michielsgestel allen o.I.v. de heer PChrist uit Til burg. Het instrumentale gedeelte van deze avond zal verzorgd worden door het bekende muziekkorps van het Le ger des Heils uit Dordrecht, o.I.v. ka pelmeester G. A. van der Heijden. uitende, smaakte het genoegen z n medewerkers de heren W. P. Ke telaars en B. A. J. van der Ven we gens 15 of meer en de heer L. M. Dollekens wegens 10 jaar of meer dienstverband, met deze onder scheiding te kunnen huldigen. VOETBALTOURNOOI KARNAVALSVERENIGINGEN Zaterdag 11 oktober zullen de Dru- nense Kamavalsverenigingen pro beren in het bezit te komen van de Piet Klerks wisselbeker. De wedstrij den vangen aan om 13.30 uur. De voorzitter van de commissie zal dan de aftrap verrichten. De wedstrijden worden gespeeld op de speelweide van het zwembad. Het programma i 13.30 uur Hultenezen-'t Centrum; 14.00 uur Uitslövers-Haaikneuters 14.30 uur O NA-Vrolijke Kaarters; De Pottenkijkers is vrijgeloot. Halve finale: 15.30 u. Pottenkijkers- winnaar le wedstrijd; 16.00 u. win naars van wedstrijd 2 en 3; 16.45 uur finale, 's Avonds om 20.30 uur zal in café Remise de wisselbeker aan le winnende club worden uitgereikt. Hierbij worden alle verenigingen ver wacht. RKDVC RKDVC gaat a.s. zondag op bezoek bij Taxandria in Oisterwijk. Deze club staat op gelijke hoogte met de Drunenaren. Als RKDVC deze wea- stxijd wint, dan staan ze bovenaan de ranglijst. Het 2e elftal speelt thuis te gen Taxandria 2. RKDVC 2 is nog steeds ongeslagen. FC DRUNEN Vrijdagavond om 8 uur zal FC Dru nen een rikconcours organiseren in Bar Gheco. Deze nieuw opgerichte voetbalclub rekent er op dat velen op deze rikavond aanwezig zullen zijn. BREDA - De president van de Bre dase rechtbank heeft de heer Dien der, directeur van het sprookjespark De Efteling, die een kort geding had aangespannen tegen zijn bestuur, in het gelijk gesteld. De president heeft bevolen dat het bestuur de directeur op geen enkele wijze mag hinderen in de uitoefening van zijn funktie. Het personeel moet in dezelfde verhouding worden gela ten of hersteld naar de toestand vóór 1 oktoiber, zolang hierin niet op wet tige wijze verandering is gekomen. Dit alles op een dwangsom van dui zend gulden per dag. Het Eftelingbestuur had de heer Diender per 1 oktober niet herbe noemd en een van de personeelsle den met de leiding van het bedrijf be last. De directeur was echter in maart al voor vijf jaar herbenoemd.

Echo van het Zuiden | 1969 | | pagina 19