Ere-medaille O.N. in zilver voor mej. C. Hamers te Waalwijk Ds. A.Vreugdenhil deed intrede Gereformeerde kerk te Capeiie Interessante postzegel- tentoonstelling in De Terp „Pro Patria" organiseert grote bazar fn „Zidewinde" „Waalwijk" won hockeyderby duidelijk van DES: 3-1 WAALWIJK VEERTIG jaar bij timtur n.v. 1 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 13 OKTOBER 1969 7 Oud-direkteur i ©raaf roemde Burgemeester 8 nt rede-predikatie Toespraken Drukke receptie bij 40-jarig huwelijks feest van echtpaar J. C. v. Mierlo-Boom RKDVC Wint van Taxandria Wit Zwart Damesteam won van Forward l—O Dankwoord Leerlingen van Dr. Mollercollege „protesteerden" tegen vrije dag WAALWIJK - Vrijdagavond werd ter gelegenheid van het 40-jarig iienstjubileum bij Timtur Mej. C. Hamers gehuldigd. Na aankomst van ie jubilaresse met haar familie in de kantine van het bedrijf, waarbij ook een aantal medewerkers was betrok ken, werd het woord gevoerd door oud-directeur G. de Graaf. Aanwezig was ook burgemeester J. Teijssen, die mej. Hamers de ere-medaille in zilver verbonden aan de Orde van Oranje Nassau kon opspelden. Wegens de afwezigheid van de hui dige directeur, de heer Polak, werd namens de directie het woord gevoerd door oud-directeur, de heer G. de Graaf. Het is, zo stelde hij, 'n heu gelijke dag voor u en het bedrijf. Het is een lange tijd geweest. U bent ge komen als 14-jarig meisje. Ik mag verder wel stellen, dat 40 jaar gele den Timtur al toonaangevend was. Ook uw moeder heeft hij Timtur lan ge tijd gewerkt en vandaar misschien, dat ook u 40 jaren geleden dezelfde weg kent gegaan. De familie Hamers is verweven met het bedrijf Timtur, want niet alleen u, maar ook nog an dere familieleden zijn of waren werk zaam bij Timtur. Dat Timtur glorieert is te danken aan mensen zoals u, die steeds geweten hebben wat plichtsbe- tradhting is. Vol trots, zo stelde het de heer De Graaf, kunnen wij nu weer zeggen, dat Timtur heden ten dage weer toonaangevend genoemd kan worden. Er worden goede merken op de markt gebracht en in. het nabije verleden zijn er weer grote investeringen ge weest, niet alleen voor wat betreft ka pitaal, maar obk ten aanzien van het weten aan te trekken van arbeids krachten. Het is voor de directie een prettig gevoel een aantal mensen aöhter zich te weten zoals u. .Hij hoopte dan ook, dat mej. Hamers de 50 jaren hij het bedrijf zou weten vol temaken. Mej. Hamers houdt zich in het bedrijf bezig met het controleren van het thuiswerk. Als geschenk werd door de heer de Graaf de ge bruikelijke enveloppe met inhoud aangeboden en verder nog een kleine radio. Burgemeester J. Teijssen zei gaarne aanwezig te zijn bij deze huldiging. Veel woorden van lof en waardering zijn u al toegesproken door de direc tie. U vaelt zidh één met Timtur en niet alleen u, maar ocdc een aantal familieleden. 40 jaren is een hele tijd. Verschillende plaatsen heeft u ibezet en u heeft ook verschillende verant woordelijkheden gehad. Ten aanzien van de werkzaamhe den in de stikkerij bent u voor het bedrijf steeds een waardevolle kracht gebleken. U heeft een niet te onderschatten 'bijdrage ge leverd aan het Timtur-produkt. De verdiensten van u zijn van de kant van de directie al gememoreerd. Bur gemeester Teijssen complimenteerde mej. Hamers met dit jubileum en kon verder aan mej. Hamers mededelen, dat het Hare Majesteit de Koningin behaagd had mej. Hamers te begifti gen met de ere-medaille in zilver ver bonden aan de Orde van Oranje Nas sau. Hierna speldde hij mej. Hamers de medaille op. j Na een heildronk op de jubilaresse werd het woord gevoerd door de heer M. Kemmeren, bedrijfsleider, die de kwaliteiten van mej. Hamers nog 'ns belichtte. Hierna werd namens het personeel van Unieschoen een cadeau aangeboden. Felicitaties kwamen ver der nog van de zijde van de heer J. Seebregts, chef snijderij. Na dit of ficiële gedeelte bleven de aanwezigen nog enige tijd bijeen in de kantine van het bedrijf. Het was gisteren een blijde dag voor de gemeente der Ger. Kerk in Vrij hoeve- en s-Grevelduin-Capelle want na een langdurige vacante periode kreeg ze weer een eigen predikant in de persoon van Ds. A. Vreugdenhil. In de morgendienst was candidaat Vreugdenhil bevestigd als predikant aan zijn nieuwe gemeente door Ds. Bakker uit Zuidland. Tijdens de middagdienst deed de nieuwe predi kant zijn intrede in een tot op de laatste plaats bezet kerkgebouw. On der de aanwezigen waren o.a. burge meester en mevr. van Prooijen, wet houder Jac. Vos, gemeentesecretaris Zonneveld, de vorige predikant Ds. G. Torenbeek (thans te Nieuw-Lek- kerland), deputaties van de Gerefor meerde Kerken van Sprang - 's-Gra- venmoer alsmede van de Ned. Herv. Kerken van Capelle en de Zuidhol- landsedijk. Voorts waren aanwezig Ds. Harmsen uit Den Bosch, Ds. Knoest uit Rotterdam en voorts vele familieleden, vrienden en kennissen van Ds. Vreugdenhil. Voor de intredepredikatie was door Ds. Vreugdenhil de keuze gevallen op Handelingen 8 vers 35: "En Philip- I Zaterdag en zondag is er in De Terp te Waalwijk een postzegeltentoonstel ling gehouden door de Vereniging van Postzegelverzamelaars De Lang straat en Omstreken. De tentoonstel ling is gehouden ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan. Het doel van deze tentoonstelling was bekendheid te geven aan het verzamelen vctsn post- zegels in de ruimste zin van 't woord. De tentoongestelde postzegels waren uitsluitend uit de verzamelingen van de eigen leden. De vereniging telt op het ogenblik zo'n 150 leden en gedu rende een aantal jaren geeft het le dental een gestage groei te zien. Voor de tentoonstelling bestond een grote belangstelling van leden en niet-leden. De vereniging, die haar home heeft bij café J. Passier, kent de volgende bestuursleden: A: Aben, voorzitter; A. Elias, vice-voorzitter; H. Hoogenbout, penningmeester; J. Uaessen en G. de Louw, commissa rissen. Er waren op de tentoonstel ling ook prijzen te verdienen en de gouden 'bekroning kreeg de heer L. btein met zijn verzameling Oudduitse Staten. De bekroningen werden als volgt toe gekend: Goud: L. Stein, Sprang-Ca- ir-s. pelle (met Duitsland), beker van de gemeente Waalwijk; Zilver H. Klerkx Waalwijk (met Suriname); J. Claes- sen, Waalwijk (met Leipziger Messe) H. Hogen'hout Waalwijk (met Frank rijk); C. v. d. Wouden Vlijmen (met ruimtevaart); A. Aben Vlijmen (met automatisering en mechanisatie); L. Stein Sprang-Capelle (met Tibet); j. Smits Drunen (met Duitsland) Brons H. Hogenhout Waalwijk (met Neder land); G. de Louw Waalwijk (met Nederland); V. Janssen Waalwijk (met Amphilex '67); C. v. d. Wou den, Vlijmen (met Verenigde Naties) V.Janssen Waalwijk (met Verenigde Naties); A. Schaap Waalwijk (met Verenigde Naties); V. Janssen Waal wijk (met 10 jaar Cept.); Diploma: A. Elias Waalwijk (met Vaticaan); G. de Louw Waalwijk (met Noorwe gen); R. van Drongelen Wijk en Aal burg (met Nederland); A. Aben Vlij men (met Zwitserland); W. O'kkers Waspik (met Nederland); A. Elias Waalwijk (met Kunst op postzegels); C. Mommers Waalwijk (met Neder land); mej. A. Wagemakers Waalwijk (met DDR en Duitsland); mevr. E. IClein-Modderaar Waalwijk (met vo gels en zoogdieren); Ritselaar (met Spanje). pus opende zijn mond en uitgaande van dat Schriftwoord predikte hij hem Jezus". In een gloedvol betoog wees Ds. Vreugdenhil op de inhoud van dit gedeelte van de bijbel en ge lijk destijds door Philippus gedaan werd wil ook hij Jezus prediken met de hartstocht van zijn ziel. Vandaag is er natuurlijk grote vreugde dat ik na zovele jaren wachten en bidden toch nog grote bezorgdheid in ver band met de grote vragen van deze moderne tijd vooral wat betreft het jeugdwerk. Ds. Vreugdenhil weet echter de moeilijkheden dodh hij wijst er op dat onze hulp staat in de naam des Heeren. Ook heden ten dage is de prediking van de Schrift nog aktueel en hij moet Jezus Christus verkondigen. Niet al leen voor de ouderen maar ook voor de jeugd is dit van belang. Het Woord van God is krachtig en hoe wel Ds. Vreugdenhil niet blind is voor de huidige tijd, wijst hij er op dat God ons nog steeds wil leiden. Namens kerkraad en gemeente voer de hierna ouderling J. P. de Vos het woord die Ds. Vreugdenhil in de eer ste plaats hartelijk feliciteerde. De bevestiging van u als predikant in on ze gemeente is voor u en uw vrouw ongetwijfeld een hoogtepunt in uw leven. We hebben nu weer een nieu we dominee in ons midden en vanaf heden is de gemeente aan u toever trouwd. U moet als predikant tegen woordig ontzettend veel weten en studeren op velerlei gebied en het lijkt een schier bovenmenselijke taak. We zullen echter met elkaar als pre dikant en gemeente trachten de naam van Jezus Christus te belijden. Vervolgens sprak namens de classis Den Bosch Ds. Harmsen die vertélde dat deze classis Ds. Vreugdenhil had leren kennen tijdens zijn examen en dat toen reeds gebleken was dat Ds. Vreugdenhil een mens is die midden in deze wereld staat, Ds. Harmsen wees er nog op dat de classis 's-Her- togenhosch nogal een vooruitstreven de classis is en dat ze veel moeite doen om in contact te komen met an deren, d.w.z. op interkerkelijk gebied. Wij trachten, zo besloot spreker, te verwezenlijken het Woord van Chris tus, opdat we allen één zijn. Namens de Gereformeerde kerk van 's-Gravenmoer bracht de heer Ver hagen de felicitaties over en hij hoop te op een prettige samenwerking tus sen beide predikanten. Ds. Bakker uit Zuidland die in de morgendienst Ds. Vreugdenhil had bevestigd, sprak hierna zijn gelukwensen uit aan Ds. Vreugdenhil en hij hoopte dat deze nu eindelijk zijn plaats had gevonden, want u hébt nogal wat sprongen ge maakt in uw leven. Wij moeten dan ook wel groot respect hebben voor (van onze verslaggever) WAALWIJK Donderdag vier de het echtpaar J. C. van Mierlo- Boom het 40-jarig huwelijksfeest. Voor de Baardwijkse gemeenschap, waar het echtpaar al die jaren woont, is dit huwelijksfeest niet on gemerkt voorbij gegaan. De heer v. funkties in het verenigingsleven in Mierlo vervult namelijk tal van dit stadsdeel. Pastoor M. Vos had 's middags tijdens een plechtige eu charistieviering in de St. Clemens- kerk al gewezen op de verdiensten van de bruidegom in 't verenigings leven. 'S Middags werd in de zaal van 't Vosje een druk bezochte receptie gehouden. Ongeveer 200 belangstel lenden kwamen 't echtpaar v. Mier lo de hand drukken. Natuurlijk ont brak niet de gymnastiekvereniging Kunst en Kracht, waarvan de brui degom voorzitter is. Het was secre taris A. Schoemans die namens de vereniging de gelukwensen aan bood. Hij verraste de heer en mevr. v. Mierlo met een zilveren roomstel. Ook de drumband in de fraaie nieu we uniformen gaf acte de presence. Een verrassing was de komst van het voltallige ex-comité „50 jaar Kunst en Kracht", dat eveneens een cadeau aanbood. Dat deden ook de dames-gymnastiekvereniging, de so ciëteit Ons Genoegen en de volley bal-afdeling. Harmonie St. Jan, waarvan de heer v. Mierlo voorzit ter is, bracht 's avonds een serenade. Bestuurslid Döll sprak hier woorden van felicitatie. Tijdens de receptie werd het jubilerende echtpaar ver rast op talloze cadeaus en bloem stukken. Overduidelijk bleek hier uit hoezeer men de heer v. Mierlo in het stadsdeel Baardwijk waar deert. Het eerste elftal van RKDVC is zondag te gast geweest bij Taxan dria in Oisterwijk en behaalde daar een 42 zege. Het eerste doelpunt werd door Taxandria gemaakt, doch even later maakte H. Lambrechts gelijk. Na de rust was RKDVC veel ster ker. In de 10e minuut bracht G. v. Helvoirt met een goed schot de stand op 21. Vijf minuten later was het Sj. Kramer die 31 liet aantekenen. Taxandria wist nog op 32 te komen. Enkele minuten voor tijd maakte G. v. d. Velde nog een doelpunt, zodat het einde kwam met een 42 overwinning voor RKDVC. Het tweede elftal speelde thuis tegen Taxandria 2 en eindigde in 'n 2—2 gelijk spel. Wit-Zwart toonde zich duidelijk de meerder van de Zwaluwse Boys. Hadden de Sprang-Capellenaren de kansen benut die zij vooral tegen 't einde kregen, de thuisclub zou een grotere nederlaag hebben geleden. Na bijna 20 minuten spelen nam Wit-Zwart de leiding; het was Joh. Rosenbrand die, na keurig samen spel, de bal langs Polak kogelde; 01. In de 15e minuut van de 2de helft verraste Van 't Geloof keeper v. d. Heijden met een afstandschot; 11. Niet lang daarna nam Wit-Zw. opnieuw de leiding door Joh. Rosen brand; 12. De thuisclub had ge luk toen Albert v. Beek tegen de lat schoot. Tegen het einde liep W.- Zwart met een treffer van G. Dor- resteijn uit tot 13, maar de arbi ter keurde het doelpunt af wegens buitenspel. Op vrijdag 24 en zaterdag 25 okto ber organiseert de Chr. Gymnastiek Ver. Pro Patria een grote bazar in 't Cultureel Centrum Zidewinde aan de Julianalaan. Er zal een grote verlo ting worden gehouden met als hoofd prijs een bromfiets en verder andere leuke prijzen, zoals o.a. een electri- sche klok, leeslamp, compleet auto- verzorgingspakket, enz. Er zijn nog enkele loten verkrijgbaar. De trekking hiervan zal plaatsvinden, op zaterdagavond door notaris Mr. W. Knoop. Verder zullen er leuke prijzen te winnen zijn met sjoelen, ballen gooien, schieten (de buksen zullen op de laatste avond worden verloot), spijkerslaan, rozen plukken, naam ra/den van een pop, ring gooien, enz. en natuurlijk het Rad van Avon tuur met als prijzen o.a. taarten, tul banden, krentebollen en vlees schal en. Ook op zaterdagmiddag kan de jeugd vanaf 2 uur aan haar trekken komen, daar er dan een speciale kindermid dag georganiseerd wordt met speciale kinderprijzen. Ook is er dan natuur lijk als speciale attraktie de. Grabbel ton. Pro Patria hoopt dat al degenen, die de gymnastiekvereniging 'n warm hart toedragen en zoals steeds weer blijkt zijn er dit velen, deze twee da- gen aan onze 'bazar een bezoek zullen j brengen, 's Middags is de toegang vrij, terwijl er 's avonds op het en treebewijs een prijs te winnen valt. In een harde, hoewel niet unfai re, rommelige wedstrijd, heeft de KMHC „Waalwijk" verdiend van D.E.S. gewonnen. Een mooie wed strijd is het echter niet geworden, daarvoor was het spel van beide elftallen te gehaast en te simplis tisch en bovendien werd er door beide scheidsrechters zoveel geflo ten, dat- een normale spelontwik- keling vrijwel onmogelijk was. Waalwijk was in de eerste helft al sterker, hetgeen de mee opgerukte Aarts al na 5 minuten in een doel punt uitdrukte. DES moest het voornamelijk heb ben van de eenzame spits B. v. Boxtel, maar deze kon1 het tegen de dubbele Waalwijkse stopper J. Aarts en Fr. de Jongh ook niet bol werken. Bovendien was Ausputzer P. v. Heivoort de betrouwbare laatste man voor J. Hoffmans. Via een niet geheel duidelijke straf push, kwam DES door B. van Box tel langszij. Aarts miste voor KMHc nog een strafpush, maar maakte zijn fout goed, door een strafcorner van V. Bergman hard in te kogelen. Dit gebeurde enige seconden voor rust. Vlak na de her vatting miste KMHC weer een uni- ke scoringsgelegenheid, toen Knep- flé ook een strafbal miste. Even later constateerde scheidsrechter van der Graft een Waalwijks doel punt, maar keurde dit na proteste ren van de Kaatsheuvelse defensie weer af, na een zeer sportieve ges te van de Waal wij ker M. Schapen donk. KMHC scoorde nog 3—1 door J. W. Voss en deze treffer be sliste de wedstrijd definitief. Ook DES zette nog enkele aanvallen op, maar deze waren ook te ongevaar lijk om doeltreffend te zijn. Door deze overwinning zijn de Waal wijkse roodwitten weer definitief in de kopgroep gekomen, terwijl DES voorlopig naar de staart van de afdeling verdween. Een zeer goede prestatie leverde de Waalwijkse dames door het ster ke team van Forward met 10 te kloppen. Vanf het beginsignaal werd er fa natiek aangepakt en kregen de TiL burgse dames geen kans hun nor male spel te ontplooien. Zeer goe de tegenaanvallen werden er opge zet, maar door goed verdedigen van Forward werden er doelpunten voorkomen. Ook de Waalwijkse verdediging moest handelend op treden om de snelle Tilburgse aan vallen af te slaan.' Ongeveer 10 mi nuten voor rust wist Henny de Kort vlak voor de achterlijn de bal te pakken te krijgen., sloeg hard op doel, waar de bal in een scrimage in eigen doel werd gewerkt. Rust 1—0. Na de rust kwam Forward sterk opzetten en moest de Waalwijkse verdediging alle zeilen bijzetten, om erger te voorkomen. Ook kwam Waalwijk nog tot enkele goede aan vallen, maar geen doelpunten. Een minuut voor tijd kreeg Forward 'n strafbully toegewezen maar de goed spelende Annet Dingemans wist een doelpunt te voorkomen. uw vrouw die dat alles in de loop der jaren van zo nabij heeft meegemaakt. Burgemeester Van Prooijen sprak na mens het gemeentebestuur en 't deed hem een plezier te horen dat ook het jeugdprobleem bij Ds. Vreugdenhil een 'belangrijke plaats inneemt. De laatste jaren is de verhouding tus sen ouderen en jongeren sterk bena derd. Hij hoopte op 'n goede samen werking t ussen gemeentebestuur én de personen die de leiding hebben op het Kerkelijk erf en hij wenste Ds. en mevr. Vreugdenhil goede en voor spoedige jaren toe in Sprang-Capelle. Ook door zijn enige zoon werd Ds. Vreugdenhil toegesproken. Hierna sprak Ds. Vreugdenhil een dankwoord tot de sprekers voor hun felicitaties en aangename woorden. Hij bracht dank aan kerkraad en ge meente voor de bijzonder hartelijke ontvangst die hem en zijn vrouw wa ren ten deel gevallen. Hij hoopte op een goede samenwerking met kerk raad en gemeente. Tot slot richtte hij nog woorden van dank tot de vele personen die uit Zwartewaal waren gekomen om deze dienst bij te wo nen. In deze gemeente had hij n.l. reeds als lerend-ouderling de Ger. Kerk aldaar gediend. Het deed hem goed om op deze blijde dag ook uit die gemeente nog zovele bekende te mogen begroeten. VROUWENBEWEGING N.K.V. Op woensdag 15 oktober houdt het NKV afd. Waalwijk haar ledenverga dering. Philips uit Eindhoven zal 'n programma van 2 uur geven over: mixen, malen, koffie zetten, strijken, bijverwarming, stofzuigen, wassen, drogen en persoonlijke verzorging. Deze avond zal worden gehouden in de Theresiaschool, aanvang 8 uur. HERFSTVAKANTIE WAALWIJKSE MUZIEKSCHOOL De vakantie van de Waalwijkse Mu ziekschool is van 20 oktober t.m. 25 oktober a.s. K.N.M.T.P. De KNMTP afd. Waalwijk houdt dinsdag 21 oktober a.s. om 8 uur een bloemschikavond in de St. Michael Mavo. Er wordt een artistiek bloem-- stukje gemaakt, opgewerkt met een hoefijzer. In het stukje worden tros- chrysanten, verschillende 'bessoorten en siervrudhten verwerkt. Momenteel houdt de KNMTP een ledenwerfak- tie. Het resultaat hiervan wordt op de kerstavond, 16 december, bekend gemaakt. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden: drie sleutels, sleuteltjes, drie nieuwe matrassen, soldatenjack, beige regenjas, kinderskelter, auto sleutels en dameshandschoenen. Verloren: zwart kinderhandschoentje, bos sleutels, rolletje toto-zegels, glad de trouwring, doublé halsketting, manchetknoop en zwarte ballpoint. BROMFIETSER GEWOND Vrijdagavond vond er een aanrijding plaats tussen twee bromfietsers op le kruising Loeffstraat-v. Lovenlaan en Laageinde. Een bromfietser komende uit de richting van de Loeffstraat na derde het kruispunt en werd daar ge- conförnteerd met een andere brom fietser, komende uit de richting van het Laageinde. Deze laatste passeer de de daar staande verkeerszuil aan de linkse kant om zodoende zijn weg te bekorten. Daar kwam hij in botsing met de ander. Er ontstond materiële schade en beiden werden naar het ziekenhuis te Waalwijk overgébracht. VANDALISME In de Conciënsestraat werden van 3 daar geparkeerd staande auto's de buitenspiegels afgebroken. De politie heeft de zaak in onderzoek en pro beert de vandalen op te sporen. Ook min of meer sprake van vanda lisme is in de Noordstraat. De tegel paden daar hij de zandbakken moeten het nogal eens ontgelden en tegels zijn nu eenmaal niet goedkoop. AANRIJDING In de Antoniusstraat vond een aan rijding plaats tussen 'n jeugdig wiel- rijdertje, dat plotseling van achter 'n vrachtauto de rijweg overstak, en 'n in noordelijke ridhting rijdende per sonenauto. Dr. de Blois verleende eerste hulp en achtte overbrenging naar het ziekenhuis noodzakelijk. Het kind maakte het zondagmiddag rede lijk wel. AGENDA Woensdag kwart voor acht: repetitie dameskoor. Half negen: repetitie mannenkoor in De Twee Kolommen. Een tiental leerlingen van het Dr. Mollercollege te Waalwijk heeft vandaag een protestactie onderno men. Het klinkt misschien vreemd, maar de actie was gericht tegen het feit dat de jongelui maandag vrij-af waren. Niet dat zij hun lessen niet eens graag door een vrije dag on derbroken zien, maar het „ongemo tiveerd" uitroepen van vrije dagen staat hun kennelijk tegen. Zij ach ten zich niet in mate met het ko ninklijk huis verbonden, dat de ge boorte van een prinsenkind voor hen aanleiding is (verplicht) vrij te (moeten) nemen. Zij hebben zich daarom compleet met spandoeken genesteld op het gazon van het Dr. Mollercollege, waar enkele leerlin gen voor een dag de taak van de docenten overnemen. Tegen 't mid daguur trokken de jongelui naar 't Raadhuisplein om zich daar rondde „naald" te scharen.

Echo van het Zuiden | 1969 | | pagina 7