waaLwij kse en lAnqstRAAtse couRAnt Burgemeester mr H. Stieger opende woensdag Boerenleenbank in Drunen Sprookjesrit van Autoclub Kaatsheuvel was succes LOONOP ZAND U weet het toch GESCHENK VAN F. 2500.- IS BESTEMD VOOR FONDS BOUW SPORTHAL DONDERDAGAVOND 16 OKTOBER 1969 92e JAARGANG No. 83 Gebouw is aanwinst voor centrum van Drunen Expansie Agrarische sector .J:#P'VV1N;, illli ■+T'' ',+v Sporthal-fonds Tuinders PRISBVBA-VEÜREKBJglERS Open-huis" TOTO VAN JUNIOREN UNO ANIMO Schoolkinderen ver mist in Drunense duinen, vannacht door ouders gevonden HEROPENING BAR „CHATEAU VERT" De ucho vAr> het Zuióen Uitgever ffaalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredakteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Brieven onder nummer 50 ct. extra Abonnement p. week (0,33+ 2 ct. inc.k.) 0,35 p. mnd. (1,45+10 ct. inc.k.) ƒ1,55 p kwrt. (3,95 10 ct. inc.k.) ƒ4,05 .kwrt. p.post ƒ4,75 bij girobetaling (bij incasso p.postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs 15 cent per mm Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaus: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621-2746 Kaatsheuvel Dr. van Beurdens+aat 8, Tel. 04167-2002 Telegram-adres „ECHO" (Van onze verslaggever) DRUNEN - Het nieuwe gebouw van de Boerenleenbank in Drunen is woensdagmiddag officieel door burgemeester mr. H. Stieger geopend. De burgemeester verzilverde aan een van de loketten een cheque ter waarde van 2500, - Deze cheque, die werd uitbetaald door drs. J. Ogtrop, directeur van de C.C.B. te Eindhoven, was hem door het bestuur van de Boefenleenbank aangeboden, met de intentie het geld te benutten voor een sociaal of cultureel doel. Burgemeester Stieger zei de gift te willen benutten als startkapitaal van een particulier "Sporthal-Fonds". Het nieu we bankgebouw aan de Grotestraat is een aanwinst voor Drunen. De Dru- •nense architekt Verhagen kreeg dan ook alle lof toegezwaaid. Rond de opening van 't nieuwe bank gebouw was een uitgebreid feest programma opgesteld. In de zaal van café Gez. Elshout kon de heer A. Kamp, president van de Raad van Toezicht, woensdagmiddag 'n groot aantal genodigden verwelkomen. On der hen bevonden zich drsJ. Ogtrop directeur van de C.C.B. en Drs. A. Bierings, districtsdirecteur van de C.C.B. Verder woonde ook het col lege van b. en w. en tal van notabe len de bijeenkomst bij. De heer Kamp belichtte uitvoerig de geschiedenis van de Drunense hank die 67 jaar geleden door enkele agra riërs werd opgericht. In die jaren heeft de bank veel verhuizingen mee gemaakt. "Toen we enkele jaren ge leden het nieuwe bijkantoor in Els- hout in gebruik namen dabhten we voorlopig van het ruimtegebrek ver lost te zijn, temeer daar het bankge bouw aan de Stationsstraat in Drunen ook nog niet zo oud was. De voorbije jaren hebben echter wel anders ge leerd", aldus de heer Kamp. De president van de Raad van Toe zicht legde nog eens de nadruk op het grote risico dat de oprichters van de bank genomen hebben, immers de leden waren aansprakelijk voor de verplichtingen die de bank aanging. Het resultaat van het werk waartoe de oprichters de stoot hébben gegeven mag gezien worden. Er zijn op het ogenblik ruim 600 Boerenleenbanken aangesloten bij de Coöperatieve Cen trale Boerenleenbanken in Eindho ven. Samen beschikken zij over 1100 vestigingen. Met een totaal van ruim 6 miljard gulden aan middelen, staat de organisatie op de 4e plaats in het Nederlandse bankwezen. De Boeren leenbank in Drunen telde in 1945 'n balanstotaal van 2,4 miljoen; eind 1968 waS dit bedrag 20,5 miljoen gulden. "Het is de enorme expansie geweest, die heeft geleid tot de stichting van dit nieuwe bankgebouw. Aan de cli ënten kon in het bankgebouw aan de Stationsstraat niet meer die service geboden worden, die van een moder ne bankinstelling mag worden ver- wadht. Bovendien liet de accommoda tie voor de directeur en het perso neel alles te wensen over. Het past ons vandaag dan ook waardering te in samenwerking met het bureau v. Hulten-Ir. Schiks uit Waalwijk het gebouw heeft ontworpen. Bouwbe drijf N.V. Pennings uit Rosmalen le verde een knappe prestatie door de bouw binnen het jaar te realiseren. "Veel dank zijn wij als bestuur ver schuldigd aan het gemeentebestuur, dat onze plannen steeds bereidwillig heeft geleid. Wij hebben dan ook ge meend een cheque te moeten aanbie den, waarvan het geld kan worden aangewend voor een cultureel of so ciaal doel in Drunen", aldus de heer Kamp, die burgemeester Stieger de cheque aanbood. De burgemeester maakte in zijn offi- Burgemeester mr. H. Stieger pakt zijn portefeuille om de gift van 2500,- aan directeur C. Brok te geven, als openingsbedrag van de nieuwe rekening voor het "Sporthal-Fonds". In de ruime hal van het nieuwe! bankgebouw v.l.n.r. A. Kamp, president van de Raad van Toezicht, J. van Drunen, voorzitter van het bestuur, C. Brok, direkteur en burgemeester H. Stieger. uiten voor het personeel dat onder vaak zeer moeilijke omstandigheden zich uitstekend van haar taak heeft gekweten", aldus de heer Kamp, die in het bijzonder direkteur C. Brok, die onlangs zijn 25-jarig jubileum als kassier/directeur heeft gevierd, voor het voetlidht plaatste. Het bestuur van de bank is bijzon der tevreden over het werk van de Drunense architect Verhagen, die Onder bijzonder mooie weersomstan digheden werd zondag j.l. de Sprook jesrit verreden. De drukte aan het startbureau en op het startterrein ving reeds aan om 12 uur. Om 1.30 uur 's middags ging de eerste equipe van start en zo vervolgens om de mi nuut. 17 equipes in de A-klasse en 68 in de B-klasse leverden een 'strijd' om een der ereplaatsen. Alle deelne mers waren vol lof over de rit en vrij wel alle equipes konden zich weer tij dig aan de finish melden op het par keerterrein aan de v. Heeswijkstraat te Kaatsheuvel. Bij de prijsuitreiking werd nog een uiteenzetting over de 'foefjes' en 'val- letjes' gegeven door mej. J. v. Nieuw- stadt. Gezien het grote aantai straf- Punten waren er verschillende deel- uemers weer eens lekker in getrapt. Een bijzondere vermelding is hier op zijn plaats voor de 'cracks' de equipe C. Stokkermans-C. v. Gils uit Kaats heuvel die slechts met 54 strafpunten tot algemeen winnaar werd uitgeroe pen en voor een jaar in het bezit kwamen van de prachtige 'Sprookjes- wisselbeker'. De uitslag van de eerst gekiasseerden is als volgt: A-kiasse: 1. C. Stokkermans-C. van Giis; 2. A. Zwaaf-S Zwaai; 3 J. Mulders-mevr. Mulders; 4. Vissers- Moonen; 5. H. v. d. Meydenberg- mevr. v. d. Meydenherg; 6. A. Muï- ders-Mevr. Mulders. B-klasse: 1. A. v. d. Meyden-A. Lom men; 2.Stronks-mevr. Stronks; 3. W. Thimers-L. Timraers; 4. mevr. van Hoorn-J. van Hoorn; 5 v.d. Heyden- mevr. v. d. Heyden; 6. Leytens Me len; 7. B. Vesters-11. Roestenberg, 8. Köhnen-G. Köhn-n; 9. v. Brun- scnot-v. d. Wiel; 10. Wever-L. V. e- ver. ciële openingstoespraak een kantte kening bij de bank, zoals die in Dru nen tot stand is gekomen. "In het Drunen van nu, is het initiatief van de agrarische instellingen nog bijzon der sterk. Ondanks de gewijzigde structuur van de bevolking hébben we dit jaar maar liefst twee kolossale "agrarische gebouwen" in gebruik kunnen nemen. Namelijk de veiling en nu de Boerenleenbank". Mr. H. Stieger toonde met enkele cijfers aan dat het aantal agrarische beroepsbe oefenaars de laatste jaren sterk is af genomen. Maakte de groep agrariërs in 1960 nog 16 pet. van de bevolking uit, nu is dat nog geen 10 pet. meer. Ook 't aantal bedrijven liep sterk terug, van 400 in 1960 naar 250 in 1969. "Daarom zijn we juist extra verheugd dit jaar twee fraaie instellingen, die er niet om liegen, ingebruik te heb ben genomen. Mr. Stieger noemde de keuze van de plaats van de nieuwe bank een gelukkig samenspel tussen bankbestuur, architect en gemeente bestuur. "Het initiatief om de bank op die plaats aan de Grotestraat te bouwen is uitgegaan van 'het bankbestuur. Wij als gemeente konden daar volledig mee instemmen. Het is een duidelijke aanzet van het zidh vernieuwende centrum. Het is tekenend voor de dy namische groei van de gemeente, waarin van jaar tot jaar wordt ge tracht de leefbaarheid fe vergroten", aldus de burgemeester. Later op de middag verrichtte mr. Stieger in het bankgebouw de officiële -openings handeling door de Cheque te verzil veren. Het geld, 2500, - werd aan hem uitgeteld door drs. J. Ogtrop, direc teur van de C.C.B. In zijn dankwoord zei mr. Stieger bijzonder erkentelijk te zijn voor de gift, die hij wilde be stemmen voor het "Sporthal-Fonds" Zoals bekend zit de Drunense bevol king te springen om een sporthal. Wil de bouw gerealiseerd worden dan zal ook de bevolking financieel moeten bijdragen. Daarvoor zal zeer binnen kort een aktiecomité in het leven ge roepen ivorden. die de gelden gaat inzamelen. De 2500, - zijn de eer ste aanzet van dit particuliere fonds. Bij het aanbieden van geschenken bleef ook het gemeentebestuur niet achter. De burgemeester verzocht de heer C. J. van Drunen, voorzitter van het bankbestuur, het metaalplastiek in de hal te willen onthullen. Het plas tiek van roestvrij staal dat als wand decoratie dient, werd vervaardigd door de Tilburgse kunstenaar A. Lou- winger. Ook drs. J. Ogtrop feliciteerde het bankbestuur met het nieuwe gébouw. Hij zei zelden een zo'n fraai gebouw bewonderd te heibben. Drs. Ogtrop wees er op dat de Boerenleenbank organisatie die in Nederland de 4e plaats inneemt, bij de 500 grote we reldbanken op de 110e plaats staat. Een resultaat dat in goed 60 jaar is bereikt. Namens de C.C.B. bood hij een grote sigarenkist van palisander- hout met zilver embleem aan bestemd voor de bestuurskamer. De Boerenleenbank is nauw verwand met de tuinders-sector in Drunen. De heer J. C. van Hoorn, voorzitter van de Veilingvereniging De Langstraat vroeg in zijn felicitatietoespraak bij 't bankbestuur aandacht voor de finan ciële moeilijkheden waarmee sommi ge tuinders kunnen komen te zitten. Stassar's brillenzaak gaat verhuizen naar een nieuw pand, waar het een prachtige SPECIAALZAAK gaat worden. De bouw vor dert gestadig. Daarom gaat de GRANDIOSE UITVERKOOP van optische arti kelen onverminderd door. Deze week een super-aanbieding van handige kleinere HUNTER 8 x 30 van 64,50 voor I 42,50 LIBRA 8 x 30 van 69,50 voor f 47,50 BROCO 8 x 30 van 102,— voor f 75,00 MOUNTY 8 x 40 van 87,— voor f 65,00 25% KORTING 40% KORTING 50% KORTING 50% KORTING (nog slechts enkele exemplaren) Let ocxk op onze speciale aanbiedingen op het gebied van gouden sieraden en dergelijke in onze etalage. Op alle BRILMONTUREN vele monturen met diverse monturen met BAROMETERS met STATIONSSTRAAT 88, WAALWIJK Telefoon 3037 (04160) "Laat het verlenen van een krediet niet afhangen van de kille cijfers, maar vergeet hierbij het vakman schap niet", aldus de heer v. Hoorn, die een barometer aanbood. Later op die middag zei bankpresident Kamp nog dat de Boerenleenbank vakmen sen op het gebied van de tuinderij zeker zal helpen. Gelukwensen, vaak vergezeld van 'n geschenk, werden woensdagmiddag ook aangeboden door de heer C. van Boxtel, namens de kassiers/directeu ren kring Den Bosch, de heer J. Kee tels, namens de Boerenleenbank in Waalwijk, alsmede door de heer J. Weytens namens het personeel. Hij bood een bureauklok voor de direc teurskamer aan. Het was directeur C. Brok die als laatste spreker het be stuur dankte voor hun voortvarend- beleid en het personeel voor de me dewerking in de laatste "moeilijke" jaren. Alle genodigden maakten gebruik van de mogelijkheid om het nieuwe gebouw te bewonderen, 's Avonds bood het bankbestuur een koud-buf- fet aan dat uitstekend was verzorgd. Ook diezelfde avond, om 21.00 uur bracht Harmonie Drunen nog 'n serenade. Zondag zijn alle inwoners van Drunen en Elshout in de gele genheid de nieuwe bank te bewonde ren. Er wordt dan open-huisge houden. Deze week gaat de eerste lijst voor de Jeugd-toto van Uno Ani- mo's junioren van start. Het doel van deze aktie is om te kunnen fi nancieren in het werk voor de jeugd van deze voetbalclub. Buiten clubverband is het mogelijk de ju nioren en pupillen recreatie en sport te laten beoefenen, vooral nu de afdeling grotere vormen gaat aannemen. Het formulier wordt elke week (in totaal 10 weken) aangeboden. Men kan dus raden hoeveel de op brengst van de komende week tuiuwiiui Het fraaie nieuwe gebouw van de Boerenleenbank aan de Grotestraat in Drunen. Het gebouw is een duidelijke aanzet van het nieuwe Drunense centrum. gaat worden tegen 10 cent per re gel. Bij 10 regels ingevulde getal len zijn de laatste twee (van de 12) gratis. De eerste prijs is 20% van de inzet; de tweede prijs is 10%. SOOS EL PASO Na het noodlottig ongeval dat Hans van der Ven trof in het voor jaar hebben zijn broers en vrien den de soos El Paso voortgezet. Vrij dag zal bij de inzet van het nieu we seizoen een H. Mis worden op gedragen voor zijn zielerust. Daar na bestaat de gelegenheid om zich in te laten schrijven voor de soos. Zaterdag 18 oktober draait de eer ste grote avond met „The Mental Bats". Deze begint om half acht. Gedurende het seizoen zal er nog een Miss-El Paso-verkiezing zijn. Op 11-11 is er een carnavalsbal en op 27 december een bal met mede werking van The Ferraries. De zuster-soos „Kick Off" zal op ge zette tijden met El Paso samenwer ken. GILDE ST. AMBROSIUS Dinsdagavond heeft de jaarver gadering plaatsgehad van het gide St. Ambrosius. De Verslagen van secr. en penningm. werden goed gekeurd. De Hoofdman Hr. Ver hulst zei, dat het afgelopen jaar voor het Gilde een belangrijk jaar is geweest. Als nieuwe leden wer den aangestemd: Hr. v. Briemen, E. v. d. Nieuwenboer, J. v. Wezen beek, Jkvr. Olga Verheijen en Pe ter Dankers. Bij de bestuursver kiezing werden staandedeken Bie- mans en Deken M. v. d. Aa herko zen. De statie dag wordt gehouden op zaterdag 25 oktober met om 9.00 uur een H. Mis, waarna bespreking (Van onze verslaggever) DRUNEN - Bij alle politiekorp sen in de Langstraat is woensdag middag groot alarm geslagen om dat er vier Rotterdamse schoolkin deren vermist werden in de Loon- se en Drunense Duinen. Een uit gebreide speur-aktie leverde van nacht om half twee succes op. De vader van een van de kinderen vond de jeugd in het duinengebied. De kinderen vertelden maar wat rond gezworven te hebben. Een ge deelte van de avond hebben zij in een hooiberg doorgebracht. De kinderen maakten deel uit van een groep van 15o schoolkinde ren van de Goedhartschool in Rot terdam die woensdag een uitstap je maakten naar de Loonse en Dru nense Duinen, 's Morgens besloten de leiders de groep te splitsen in kleinere groepen die - onder lei ding - hun weg moesten zoeken in de bossen en duinen tussen restau rant Bos en Duin in Udenhout en het gehucht Giersbergen bij Dru nen; een afstand van ruim 2 kw. 's Middags bleken zes kinderen te ontbreken. Men schakelde de rijkspolitie uit Udenhout, Drunen, Helvoirt en Loon op Zand in. Spoe dig werden twee kinderen gevon den. De overige vier bleven spoor loos. Tegen zes uur besloot men dan ook assistentie te vragen van de gemeente-politie van Waalwijk en Vught en van hef rijkspolitiekorps Oisterwijk. Daarmee kwam het ge hele politie-apparaat van Midden- Brabant in aktie. Later op de avond werden ook nog 100 militairen van de Krom hout-kazerne uit Tilburg ingezet. Op dat moment namen 120 pesonen aan de speur-aktie deel. Inmiddels waren ook de ouders van de ver miste kinderen geariveerd. Ook zij namen deel aan de speur-aktie in het uitgestrekte duinengebied, dat 3000 ha omvat. De centrale aktie werd geleid vanuit restaurant Bos en Duin in Udenhout. Vannacht om 5 minuten voor half twee ontdekte een van de vaders de vier kinderen. Zij vertelden af gedwaald te zijn en de weg in het duinengebied verloren te zijn. en schieten, 's avonds koffietafel met bal. Ook werd nog gesproken ever het grote sukses van het laat ste gildefeest op 27 april, dat bui tengewóón is geslaagd. De zilverre paratie was het voornaamste punt van bespreking. Het zal geheel worden nagezien. De intieme bar „Chateau Vert" zal met ingang van vrijdag 17 ok tober van barkeeper verwisselen. Dan zal de bar gemoderniseerd zijn en zal dhr. Harry v. d. Ven daar de scepter zwaaien en deze zaak om 3 uur n.m. heropenen.

Echo van het Zuiden | 1969 | | pagina 17