Ere-medaille in zilver voor opzichter A. Glaudemans, i Burg. Mr. H. Stieger opende herbouwde „Hoge Braken" Officiële opening Burg. Teyssen opent dinsdag Brilienspeciaaizaak H. Stassar „De Postduif" uit Waalwijk huldigde vrijdag gouden lid J, G. Verhagen Tachos start met zaal handbal in sporthal Wellicht op zondag kinder-crèche in Bernadette parochie Waalwijk 40 JitR BIJ GEMEENTELIJKE GAS- LIGHT EN WATERBEDRIJVEN DRUNENS VERENIGINGSLEVEN BRACHT SHOWPROGRAMMA APARTE OPTIEK- EN BRILLENAFDELING TIJDENS JAARVERGADERING IN „DE SCHUUR" ONDERZOEK ONDER PAROCHIANEN DE ECHO VAN HET. ZUIDEN VAN MAANDAG 3 NOVEMBER 1969 Vrijdag gehuldigd -m d@ raadszaal 1929-1969 Verdiensten Stassar Brillenspecïaiist zal plaatsvinden ©p dinsdag 4 novc mbet* a.s. StOSSXWBrillenspecialisi Waalwijk Stationsstraat 54 - Telefoon 2648 Stationsstraat 88 te Waalwijk dinsdagmiddag 4 november GESLOTEN Ëri december dsiBvenexpositêe in Waalwijk Huldiging Ouders kunnen dan samen naar de misviering WD-Kamerlid Joekes, spreekt in Waalwijk (Van onze verslaggever) V/AALWIJK - Vrijdag was er feest bij de gemeentelijke Gas-, Licht- en WaterbedrijvenToen herdacht name lijk de heer A. Glapdemans (54), het heugelijke feit dat hij 40 jaar bij dit gemeentelijk bedrijf werkzaam was. Het jubileum werd 's middags ge vierd tijdens een feestelijke bijeen komst in de raadszaal van het ge meentehuis. Uit handen van burge meester J. Teijssen ontving de 40-ja rige jubilaris de ere-medaille in zil ver verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Voor de -huldiging bestond grote be langstelling. Zo was het voltallige college van Ib. en w., alsmede 'n groot aantal collega's van de heer Glaude- mans aanwezig. De jubilaris, die op- zidhter A is, werd verwelkomd door burgemeester Teijssen, die mevrouw Glaudemans met 'n bloemboeket ver raste. De heer A. Pelt ing., direkteur van de Gemeentelijke Gas-, Licht- en Waterbedrijven noemde de jubilaris een man met een groot verantwoor delijkheidsgevoel, die 40 jaar vol ijver en trouw zijn werkzaamheden heeft verricht. "Vandaag zijn de omstandigheden wel heel anders dan 40 jaar geleden, toen u in dienst trad. In 1929 was er geen elektrische straatverlichting. Uw uurloon bedroeg toen 35 cent. In Waalwijk waren er in die jaren 850 aansluitingen en 8,5 km leiding; nu zijn er 3500 aansluitingen, terwijl er 130 km leiding ligt. Als opzichter toonde u zich een man met een grote praktijk-ervaring. Het onderhoud van het kabelnet van de openbare verlich ting wordt onder uw toezicht uitge voerd", aldus de heer Pelt, die als dank voor de prettige samenwerking namens alle medewerkers 'n geschenk aanbood. Voor een grote verrassing zorgde burgemeester Teijssen die aan de ju bileumdag bijzondere glans gaf door de heer Glaudemans mee te delen dat het H.M. de Koningin had be haagd hem te onderscheiden met de ere-medaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. "De dag vandaag zal op deze wijze als 'n blijvende herinnering hij u en uw ge zin voortleven, aldus burgemeester J. Teijssen. Wethouder C. P. van den Hoven, on der wiens portefeuille de dienst Gas- Licht- en Waterbedrijven valt, zei bij zonder trots te zijn op de jubilaris. "U heeft heel veel voor het bedrijf gedaan. U bent er als het ware mee vergroeid. Een man van uw kaliber verdient het om in de schijnwerpers te worden geplaatst. Ik hcop dat u in goede gezondheid ook uw -50 jarig dienstjubileum nog mag vieren", al dus wethouder Van den Hoven, die de heer Glaudemans een geschenk on der couvert aanbood. Een man met een groot sociaal ge voel, zo noemde de heer J. Swarts, hoofd van de centrale administratie, de jubilaris. Ook hij had een ge schenk meegebracht. Namens de AR KA afdeling De Langstraat sprak de voorzitter, de heer Koopmans. Nadat een heildronk was uitgebracht sprak de jdbilaris nog een kort dankwoord. Burgemeester J. Teijssen speldt de heer Glaudemans t koninklijk zilver op van de nieuwe speciaalzaak in BRILLEN van STASSAR 's middags om 14.00 uur. Deze zal geschieden door de Edelachtbare Heer J. L. P. M. Teijssen, burgemeester van Waalwijk. Als klant heten wij U gaarne welkom vanaf woensdag 5 novem ber, 's morgens vanaf half negen. Wegens officiële opening van de nieuwe BRILLENZAAK, is de afdeling brillen in de juwelierszaak DRUNEN - Voor een goed bezette zaal opende zaterdag drumband St. fan uit Elshout de openings-avond van De Hoge Braken in Drurien. Het was de heer Horsten, leider en orga nisator van deze avond die de aan dacht vroeg voor burgemeester mr. H. Stieger. Deze heette allen welkom en memoreerde dat in oktober 1957, dat is dus 12 jaar geleden, deze zaal reeds als jeugd- en ontspanningszaal ingebruik was. Het gebouw werd in 1957 omgebouwd voor de gemeen schap. Deze MCCD bestond uit een aantal prominenten o.a. de heren Lips Vissers en Deken Rooyackers en heb ben ook het kinderdorp gesticht waar de kinderen konden spelen en waar veel materiaal ter hunner beschikking stond. Burgemeester Stieger vond het verheugend dat de heer Vissers en vi caris Mgr. Rooyackers tegenwoordig waren. Burgemeester Stieger hoopte dat veel verenigingen gebruik zouden maken van het mooie gebouw. Hij wees op de bibliotheek die reeds in het ge bouw is ondergebracht. De komst van de Muziekschool is reeds in een ver gevorderd stadium. De burgemeester sprak een woord van lof tot al dege nen die aan de herbouw meegewerkt hebben. Hij noemde speciaal de heren Horsten en Langedijk, die veel werk hebben verricht. Verder de Drunen- se aannemers Merkx, v. Delft, Hom bergende Wit, Mimpen en Gebroe ders Jansen. De personeelsbezetting is beperkt ge houden. De leiding berust bij de heer en mevr. Lommers. Tot slot hoopte de burgemeester dat de verenigingen goed gébruik zullen maken van het gebouw. Het programma vervolgde met een boerendans je van 7 meisjes van de balletschool van mevr. Klerx. Daarna werd er een opname van de Jeugd- harmonie Drunen ten gehore ge bracht. Reverence bracht een gedeelte uit de Czardas Fürstin met ballet van de balletschool van mevr. Verhelst. Ilse Egter van Wissekerke bracht bal letsolo. De zangeresjes Henriëtte Verdiessen en Josje Janssen, bege leid door de heer Manders, zongen oud-AmsterdamAccordeonvereni ging Crescendo speelde met 5 per sonen Circus Renz. De Toneelvereni ging ONA voerde daarna een een- acter op: 'Amor in de rode kater' en de Drumband van SH J bracht nog 'n zeer mooie show. Na de pauze traden de Mostaards op gevolgd door een bandopname van Drumband De Vrolijke Trommelaren. Ilse Egter van Wissekerke kwam op nieuw met een balletsolo. Thomasvaer en Pieternel waren natuurlijk ook present en memoreerden het wel en wee van De Hoge Braken. Het koor Romantica had o.l.v de heer Manders en -mevr. Klerx een heel programma af te werken. Tot slot werd door allen een lied meege zongen dat van toepassing was op de opening, terwijl alle medewerkers op het toneel verzameld waren. De voor zitter van de 'Bêren' sprak nog een woord tot burgemeester Stieger, die hij na een geestige speech, een antiek WAALWIJK Dinsdagmiddag zal de officiële opening om 2 uur plaats vinden van de speciaalzaak in bril len van de heer H. Stassar door burgemeester J. Teijssen. Het pand is gevestigd aan de Stationsstraat £4 te Waalwijk. Een speciaalzaak in brillen was dringend noodzakelijk, zo vertelde de heer Stassar. Tot op heden waren de optiek en de bril- lenafdeling in één pand onderge bracht, hetgeen nu niet bepaald be vorderlijk wa§ voor de kopers om in alle rust een keuze te kunnen maken. De zaak Stassar, die in Waalwijk een zeer bekende naam heeft, be slaat bijna 50 jaar en zoals reeds vermeld is er nooit een scheiding geweest tussen optiek ep brillen. Door de sterke groei van de zaak, mede als gevolg van het zich steeds meer uitbreicfèndë Waalwijk is er een noodzakelijke behoefte ontstaan om tot scheiding van de optiek- en de brillenafdeling over te gaan. Bovendien heeft men nu de gelé- genheid geschapen om de cliënten een nog betere service te verlenen als voordien het geval was. Een bril is niet alleen een doel- maar het ig ook een mode-artikel geworden de laatste jaren. Door de. scheiding is het in het huidige pand ook mogelijk om nu de brillen afdeling verdwenen is het assor timent aan juweliersartikelen te ver groten, hetgeen zeker gaat gebeu ren, zo vertelde de heer Stassar. De mogelijkheid tot het scheppen van een aparte sfeer in de juweliersaf deling is aanwezig. Het pand dat aangekocht is door de heer Stassar aan de Stations straat 54 heeft een grondige veran dering ondergaan en is geheel aan gepast aan de eisen des tij ds. Houten wandkasten met een glazen inkijk geven de koper een uitgebreid over zicht van de keuzemogelijkheden. Door de scheiding is ook hier het assortiment uitgebreid kunnen wor den. Er is een doelmatige en prach tige verlichting aanwezig. Het ge heel ademt een juiste harmonie en sfeer, waar de koper zich direct thuis zal weten te voelen. Boven dien is deskundig personeel aanwe zig om de kopers behulpzaam te zijn bij hun keuze. Doordat dit pand er weer bijgekomen is, heeft de Stationsstraat weer een verfraaiing ondergaan. We kunnen dan ook stel len, dat de Stationsstraat een win kelstraat in optima forma aan het worden is, niet in het minst ver fraaid door de twee prachtige pan den van de heer Stassar. De verbouw van het pand geschied de door de fa. Coppens en van Hul- ten-Krol. Architecten waren de he ren van Huiten en Schiks. Het schilderwerk was van de hand van de fa. Bakkers, terwijl het winkel interieur aangebracht werd door winkelinterieurbedrijf van Wan- rooy uitKaatsheuvel. De verlich ting werd aangelegd door de fa. C. van Dongen, terwijl de sanitaire vóofzieiüngen kwamen van de fa. Dekkers. WAALWIJK - In café De Schuur te Waalwijk vond vrijdagavond de algemene jaarvergadering plaats van de Postduivenvereniging De Post duif Er was sprake van een zeer goede opkomst. Het afgelopen jaar, zo stelde voorzitter W. Snels, is organisatorisch zeer goed geweest en hij kon dan ook de leden verlaging van de vrachtprijzen in het vooruitzicht stellen. Er werden ook bestuursverkiezingen gehouden die tot resultaat hadden dat de heer Th. Reuser in het bestuur gekozen werd. Tevens traden tot de vereniging een aantal jonge leden toe, die het totaal bracht op 85. In zijn totaliteit kern de heer Snels melden, dat het goed gaat met de ver eniging en ook met de duivensport in Nederland. Hij kon verder nog mee delen, dat op 27 en 28 december er een duivententoonstelling gehouden zal worden in De Schuur. Tevens werden op de vergadering de prijzen uitgereikt aan degenen die kampi oenschappen hebben behaald. Vermel denswaard is verder het feit, dat op 9 november in Breda de Zuid-Ne derlandse kampioenschappen zullen worden gehouden, waar ook leden van De Postduif aanwezig zullen zijn. Tijdens de vergadering vond ook nog de huldiging plaats van de heer J. Verhagen, secretaris van de vereni ging. Door de vergadering werd bij met algemene stemmen benoemd tot ere-lid. Hij ontving een gouden das speld met daarin de gravure: "De Postduif, ere-lid. Gedurende 50 jaar is de heer J. Ver hagen zeer aktief geweest in de dui vensport. Hij begon zijn carrière op 21 augustus 1919, toen hij tijdens de oprichtings-vergadering, secretaris werd van de postduivenvereniging Besoyen. Toen er in de jaren 1920 fusies tot stand kwamen in de Waal- wijkse postduivenwereld, werd de heer Verhagen benoemd tot secretaris van de nieuwe vereniging De Een dracht. Meerdere malen heeft de heer Verhagen moeilijkheden gehad tij dens de bezetting, omdat hij onder gedoken duiven in bescherming nam Een en ander naar aanleiding van z n functie als ringencommissaris. Langs deze weg danken wij al onze klanten die ons gedurende meer dan 40 jaren in „de oude zaak" hun vertrouwen hebben geschonken als zij een bril kochten. Wij heten U allen gaarne welkom in de nieuwe speciaalzaak in brillen, STATIONSSTRAAT 54 TE WAALWIJK, waar wij U nog beter van dienst kunnen zijn. A. STASSAR-SMITS H. STASSAR De heer Joh. C. Verhagen, de 50- jarige jubilaris van "De Postduif De laatste jaren illustreren toch wel de veelzijdigheid van de beer Verha gen, die zich bezighoudt met de se- cretariaatswerkzaamheden. Verder is bij ringencommissaris, concoursleider klokkensteller' en rekenaar. Boven dien geniet de' 'heer Verhagen be kendheid in de duivensport ook bui ten Waalwijk, zoals in de Concours Combinatie Kaatsheuvel en de Fond Union. Van alle zijden bleek de'wan dering voor de beer J. Verhagen, d e menig stoffelijk blijk in ontvangst ne men moCht. Zowel de dames als de heren van Desk moesten in de Taxandria-hal hun eerste wedstrijd in de zaalhand balcompetitie spelen tegen E.B.H.V. uit Breda. De dames van Desk, die vaak met een voorsprong gespeeld hebben, met een ruststand van 31 voor Desk, moesten tegen het einde 2 kostbare punten prijsgeven en met WAALWIJK Het komt wel eens voor, dat ouders graag samen de Echaristieviering op zondag wil len bijwonen, maar dat ze e enbeet- je verlegen zitten met hun kleuter, die maar zo moeilijk een uurtje kan stilzitten en dus beter thuisgelaten kan worden. 't Is Waar, dat stilzitten voor som mige kinderen een hele opgavz is, afhankelijk van de aard van het kind. Er zijn ook kleuters, die rus tig een uurtje volmaken met luis teren en kijken en die daarom in de kerk geen moeilijkheden zullen veroorzaken. Daarom wil het kerkbestuur van de H. Bernadetteparochie een on derzoek instellen, of er behoefte be staat aan een kinder-crèche op zon- melkstoeltje aanbood. Deze toespraak werd door burgemeester Stieger ook met de nodige kwinkslagen en tegen zetten beantwoord. dag onder de Encharistievieringen van half 11 en 12 uur. Men zou hier voor de ruimte kunnen gebruiken in de woning naast de pastorie, waar nu ook regelmatig de ge spreksgroepen worden gehouden. Omdat er dan ook voor een groep leidsters, meubilair, speelgoed etc. gezorgd moet worden, wil het kerk bestuur eerst weten of het de moei te loont hieraan te beginnen. De bedoeling' is, dat er alleen kleu ters van 46 jaar worden aangeno men. Alleen ouders, die denken in de toekomst hiervan vrij regelmatig gebruik te maken, kunnen een for mulier dat in het parochieblad is ingesloten invullen, zodat men enig idee heeft van bet aantal. Misschien zijn er dames of meisjes, die na le zing van het bovenstaande spontaan reageren door zich beseïaikbaar te stellen om ook eens een „oppas- beurt" voor haar rekening te ne men. Wanneer er veel aanmeldin gen zijn en men, dus een grote groep leidsters kan samenstellen, is men niet tè dikwijls aan de beurt. Deze dames of meisjes kunnen zich ook opgeven via het inlegfor- mulier. de kleinst mogelijke voorsprong kwam de overwinning van 68 in Breda terecht. Bij de heren ging de score-ver loop anders. E.B.H.V. is gedegra deerd uit dedistriktklasse en ge brand cp een kampioensschap om als topploeg van Breda toch weer te rug te komen in deze voor hen nor male distriktsklas. Desk begon taktisch heel slecht. 2 geladen teams, waarbij Desk pech heeft dat E.B.H.V. is gedegradeerd, kwamen eerst op 1-1, maar toen kon Desk al begrijpen dat E.B.H.V. veel op een speler speelde, die met wer kelijk ongelooflijk harde schoten hoog onder de lat, de keeper mach teloos maakte. Het werd 3—1. 4—1. Door een break-out van Desk, die ontaard goed uit een moeilijke hoek al val lend in de cirkel werd gescoord 42 maar Breda liep uit tot 82, waar bij zeven goals van die ene schutter V/aarom werd die man niet gescha duwd? De eindstand zou er mee ver anderd zijn. Breda speelde met veel ruimte voor de cirkel en Desk ging langzaam maar zeker over de hele breedte van het veld gebruiken. Dat schiep ruimte en kansen. Het werd 38 op links door een 9-mtr. worp. E.B.H.V. een break-out 39. Weer een 9 meter worp 49 en Desk maakte de ruststand iets gun stiger door 5—9 te laten aan teken en Na rust een taktisch beter spe lend Desk met veel inzet. Het werd 510, 6—10, 7—10, 8—10 en EBHV kwam terug tot 810, maar een sprongschot van Desk maakte 910 en een break-out van Desk 1012. Vanaf de cirkel de laatste goal van EBHV 1013. Desk kwam in tijd nood. Hadden ze in het begin die man maar gehouden, nu konden ze met - formidabele break-outs de stand wel op 12—13 brengen, maar juist die paar goaltjes kwamen ze tekort. Het was een spannende ontmoet ing met fair spel en een inzet van alles om tot een beter resultaat te De plaatselijke afdeling van de VVD zal a.s. maandag 3 november te 20.00 uur een openbare vergade ring beleggen in Hotel Verwiel. Het Tweede Kamerlid voor de VVD, de heer T. H. Joekes zal bij deze ge legenheid spreken over „de Rijks begroting", en het liberale stand punt met betrekking tot de over heidsuitgaven en de belastingen uit eenzetten, een zaak die ons allen direct raakt. Het afdelingsbestuur verwacht dan ook een grote opkomst van VVD-ers en andersdenkenden en een levendige dicussie over dit nete lige onderwerp. Zoals bekend zal de VVD in Waalwijk bij de a.s. gemeenteraads verkiezingen met een eigen candi- datenlijst uitkomen. Men hoopt in de nieuwe raad in ieder geval éen zetel te behalen, hetgeen ruim schoots gerealiseerd zou worden in dien de stemmenverhouding gelijk zou zijn aan die bij de laatst gehou den Tweede Kamerverkiezingen. Er is reeds een werkgroep ge vormd die zich zal bezinnen op een programma waarmee men een eigen geluid in de Waalwij kse raad hoopt te laten horen. Hierin zullen het streven naar een efficiënt beheer van de gemeentelijke diensten en bedrijven en een goed leef- en werkklimaat centraal staan. - 25000 Werkende Jongeren heb ben zaterdag in Den Haag gedemon streerd voor begeleiding en vorming en sociale verbeteringen. Zij spraken ook met ministers en Kamerleden en konden belangrijke beloften en toe zeggingen noteren. - Bij de belangrijke voetbalwed strijd Feijenoord - Ajax (1 - 0) was Feijenoord overwegend steeds ster ker. Van Duivenbode maakte het eni ge doelpunt en Van LIanegem was de beste speler van het veld. - In de Tweede Kamer is algemeen gepleit voor verhoging van het scloij der militairen om te komen tot het minimum van het beroepspersoneel. - De AOW en AWW zal waar schijnlijk met 3 procent worden ver hoogd. komen. E.B.H.V. zag tegenover zich een keeper van klasse die ook beter lot verdiend had en vooral in de eerste helft. Dames junioren: Tachos 2Avantie 87 Dames senioren: DeskEBHV 56, Jongens Aspiranten: Tachos— EBHV 95, Heren senioren: Desk EBHV 1213, Dames junioren: A- vantie—EBHV 5—7, Meisjes Aspi ranten: TachosAvantie 15—2.

Echo van het Zuiden | 1969 | | pagina 7