De Echo van het Zuiden Burg. J. Teijssen opende bar-dancing Romantica Raad Loon op Zand behandelt woningbouw 2C Burg. M.v. Prooijen opende winkeliersbeurs in Zidewinde Van 8 tot 18 uur staan wij voor u klaar Antoon Tielen Boerenleenbank heeft nu ook in Heusden nieuw bankgebouw Pulles Heesbeen Pulles Heesbeen noteert U vooral.... SllOW 26 t/m 29 november ADVERTENTIES ABONNEMENTEN De Echo van het Zuiden DRUKWERK VOLGEND JAAR IN WAALWIJK Afgestemd op oudere publiek Alleen weekeinden geopend pantoffels voor verkwikkende ontspanning H. v. d. GELD Burgemeester Teijssen opende brillenzaak van fa. Stassar Volgend jaar grote streekbeurs op Vredesplein in Waalwijk Loon op Zand J. K. VERHULST DRUKKERIJ Onze kantoren zijn geopend van 's-morgens 8.00 tot 's-avonds 18.00 uur U kunt dus ook tijdens het middaguur terecht. Burg. Schotten opent donderdag middag nieuwbouw Voor Amandel-staaf Groot rayon speculaasverkoop Ger. Kerk Waal wij k- Drunen Opening Voor marsepein aardappeltjes D.E.S.K. efteling - kaatsheuvel DONDERDAGAVOND 6 NOVEMBER 1969 92e JAARGANG No. 89 (Van onze verslaggever) WAALWIJK - Door het doorknippen van een lint dat de afscheiding vormde tussen het bestaande café-restaurant en de nieuwe bar-dancmg heeft burgemeester J. Teijssen vanmiddag om 5 uur de verbouwde bar- dancing Romantica aan de Olympiaweg geopend. De zeer luxe len sfeer vol ingerichte zaak is in het uit gaanspatroon" van de Langstraat onge twijfeld een aanwinst. Een nieuwe entree geeft toegang tot de verbouwde bar-dancing. Boven de entree is een luifel aangebracht van dezelfde houtsoort die men ook in de hal treft. In deze hal is ook de garde robe ondergebracht. Twee vouwwan den scheiden de nieuwe zaak af van de hal en van het café. De zaal om vat twee bars. De vroegere bar is ge handhaafd, doch wel geheel aange past. Een tweede bar vindt men ach ter in de zaal. De twee bars tellen sa men 45 zitplaatsen. café met bar open. Van dit gedeelte van de zaak is ook de bar-dancing te bereiken. De heer en mevrouw Plat voet hebben de zaak vooral bestemd voor een wat ouder publiek. Jongens en meisjes onder de 18 jaar worden beslist geweerd. Naar alle waarschijn lijkheid wordt het toezicht over enige tijd door een portier uitgeoefend. Ook de discotheek is afgestemd op het oudere publiek. Disc-jockey Gin ger heeft een grote, zeer gevarieerde collectie ter beschikking. Hoewel men in Romantica beslist het night-club- idee krijgt mist de zaak nog de floor- show en orkest. "De tijd is daar nog niet rijp voor, maar wellicht werken we daar in de toekomst naar toe", vertelt mevrouw Platvoet. De zaak is verbouwd door het aanne mingsbedrijf A. J. van Hilst. Behalve het timmerwerk heeft deze firma ook de bars gebouwd. De firma van Don gen verzorgde de electriciteitsvoor- zienir.gen. Het schilderwerk was in handen van de firma J. Bakkers en het metselwerk van de fa. Sluiter. Het komende weekeinde is er volop vermaak, zodat een bezoek zeker de moeite waard is. In.de zaal, waarvan een gedeelte met gordijnen af te sluiten is, is luxueus ingeridht met leuke zitjes. Origineel is de preekstoel die midden in de zaal is neergezet en die is ingericht als disco-har. Ook is er een nieuwe toi- lettengroep geplaatst. De aandacht zal ongetwijfeld ook uitgaan naar de unieke verlichting. Een schakelpa troon maakt het mogelijk dat diverse variaties worden aangebracht en een intieme sfeer kan worden geschapen. De zaal is in Italiaanse sfeer gebracht Dit betekent veel planten en leuke kleurencombinaties. De 'disco-preek stoel', de piano en diverse panelen, zijn in wit-goudkleur uitgevoerd. De ideeën voor de inrichting zijn van het echtpaar Platvoet-van Hilst, die in de verbouwde zaak gastvrouw en gast heer zijn. Door de stijlvolle inrichting is de zaal ook uitstekend geschikt voor bruiloften en partijen. De nieuwe bar-dancing is uitsluitend op vrijdag, zaterdag en zondag ge opend. Op de andere dagen is het De vrij sobere agenda, die de ge meenteraad van Loon op Zand he denavond om half acht krijgt voorge schoteld, bevat o.a. een voorstel tot het garanderen van de betaling van rente en aflossing van een geldlening aan te gaan door de Woningstichting Loon op Zand ten behoeve van de bouw van 55 premiewoningen te Kaatsheuvel, die deze Stichting gaat bouwen in samenwerking met het Ka tholiek Instituut voor Volkshuisves ting te Utrecht. Op 7 augustus j.L be sloot de raad medewerking te verle nen aan de totstandkoming van dit complex. Gerkend wordt op een ren tevoet van 8V2\%, waaraan de opzet is aangepast. De huur van de wonin gen wordt nu becijferd op 44,25 per week, maar de nieuwe rijkssub sidieregeling zal op deze woningen van toepassing zijn, waardoor de nu becijferde huur belangrijk lager zal uitkamen. In deze vergadering zal ook een voor stel van het college aan de orde ko men om de vergoeding per leerling voor 1970 vast te stellen op 119,-, nadat burgemeester en wethouders in de vergadering van 2 oktober j.L het SCHOEN- EN SPORTHANDEL Crispijnstraat 73, Waalwijk Telefoon 04160- Gratis Zilverzegels 2404 voorgestelde bedrag van 101,- had den teruggenomen, zulks op verzoek van een aantal schoolbesturen, ten einde deze alsnog in de gelegenheid te stellen aan te tonen dat in het voor 1969 vastgestelde bedrag per leerling de kostenstijgingen ten opzichte van 1968, mede als gevolg van de invoe ring van de BTW, niet of althans niet voldoende doorwerkten waardoor van een zekere achteruitgang moest wor den gesproken. Thans hebben deze besturen niet alleen een overzicht van de plaatsgevonden kostenverhogingen ingediend, maar bovendien een ge- specifeerde begroting van hetgeen, afgestemd op een school met 200 leerlingen voor 't op goed niveau ge ven van onderwijs noodzakelijk moet worden geacht. Het college, wijst er wel op, dat het voorgestelde bedrag van 119,-, dat een verhoging bete kent van 24,- gezien de budget taire positie van de gemeente, nood gedwongen gevolgen zal hebben voor andere gemeentelijke taken op het ge bied van het maatschappelijk welzijn. Tenslotte stellen b. en w. nog voor tot 't verlengen van de overeenkomst inzake verhuur van een gedeelte van het fabriekscomplex, gelegen ten noorden van de Markt, aan schoen fabriek Diana N.V. te Kaatsheuvel. Het college wijst er echter op, dat in verband met de op gang zijnde sane ring van de onmiddellijke omgeving van de Markt en ter uitvoering van het bestemmingsplan het fabrieks complex zal moeten worden gesloopt. De minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening heeft namelijk kortelings bepaald, dat op grond van het "Besluit Bijdragen Reconstructie- en Saneringsplannen" deze gemeente in de kosten van verwering van de grond en bouwwerken van de voor malige N.V. P. H. Vloemans 'n bij drage zal worden toegekend, mits op korte termijn daadwerkelijk tot sane ring wordt overgegaan. Voorgesteld wordt dan ook de huurovereenkomst slechts voor een korte periode te ver lengen, n.l. van 1 september 1969 tot 1 maart 1970. Van onze verslaggever) WAALWIJK Door de deur van de nieuwe speciaalzaak in brillen van de firma Stassar aan de Sta tionsstraat 54 in Waalwijk met een sleutel van het slot te draaien open de burgemeester J. Teijssen dins dagmiddag deze nieuwe winkel. De firma Stassar heeft elders in de Stationsstraat nog een juweliers zaak, waarin vroeger ook de bril- lenafdeling was ondergebracht. Door de speciaalzaak in brillen hoopt men de klant op dit gebied meer service te kunnen verlenen. „De inrichting van deze nieuwe zaak geeft de indruk dat de firma Stassar groeit en bloeit. Door de brillenafdeling van de juweliers- zaak te scheiden werkt u duidelijk aan nog meer service voor uw klan ten. Vandaag zijn we getuige van uw succes. Als ik door de bril van de toekomst kijk hoop ik op nog meer succes. Het gemeentebestuur heeft waardering voor uw ondernemings lust." aldus burgemeester Teijssen die de zaak uitstekend vond passen in het winkelpatroon van de Sta- tiontraat. De heer Stassar sprak in zijn dankwoord de hoop uit dat men het publiek die optimale service kan ge ven waarnaar het verlangt. In de zaak zijn brillen - steeds meer een mode artikel aan het worden - zeer overzichtelijk opsteld. Deskundig personeel adviseert de klanten. Gisterenmiddag is in het cultureel centrum Zidewinde de winkelbeurs geopend die daar tot en met a.s. za terdag gehouden wordt. Namens de winkeliersvereniging sprak de heer A. Rempt een kort welkomstwoord tot de aanwezigen, in het bijzonder tot burgemeester en mevrouw Van Prooijen en de beide wethouders, de heren Jac. Vos en F. Minnaard. Het verheugt het bestuur dat de burge meester bereid was gevonden deze winkelbeurs te openen", hierbij het woord gevend aan de burgemeester. Burgemeester Van Prooijen merkte op dat de maanden november en de cember voor de middenstand belang rijk zijn om een wapenschouw te hou den. Het is zoveel als een aanvals plan in de goede zin van het woord, het karakteriseerd de drang die er bij de winkeliers leeft om te laten zien wat Sprang-Capelle te bieden heeft. St. Nicolaas en Kerstmis naderen en het kopend publiek wil wat zien. Het gemeentebestuur heeft bewondering voor alles wat de middenstand doet en met zijn tijd meegaat en niet on derdoet voor andere plaatsen. De winkeliers in Sprang-Capelle bieden vele voordelen. Spreker hoopt dat de ze week vele inwoners naar Zidewin de komen om deze beurs te bezich tigen. Vele zaken in onze gemeente zijn ook van regionale betékenis, mo ge er vele mogelijkheden voor de win- WAALWIJK- Zeer binnenkort zal het college van Burgemeester en Wethouders van Waalwijk zich bui gen over de aanvraag van de Orga nisatie EXPO uit Dubbeldam, voor het houden van een zeer grote en goed geoutilleerde Streekbeurs, waarvan het de bedoeling is, dat ze zal worden opgebouwd in grote de montabele hallen oP het Vredesplein te Waalwijk. De organisatie, die zeer nauw sa menwerkt met de afd. Waalwijk van het Ned. Kath. Ondernemersver- bond, hebben al diverse grote even ementen als deze georganiseerd en wel met enorm succes. Ze zijn gewend aan bezoekersaan tallen van minimaal 20.000. Een der gelijk groot aantal bezoeken is voor Waalwijk zeker van groot belang. De leuze van deze Expo, waar bove- dien artiesten van goede naam en bekendheid zullen gaan optreden, zal dan ook zijn: Waalwijk Koop centrum. Expo kan nog niet uit de school klappen, maar wat we heb ben vernomen, over nieuwe evene menten, doet ons werkelijk conclu deren, dat het indrukwekkend zal zijn, wat er beleefd zal worden op deze Expo. Ook nu is er reeds belangstelling van zaken, die overal in Nederland op grote beurzen werken. Men heeft vaak reeds ervaring met deze orga nisatie. Velen hebben dan ook de wens te kennen te geven, ook in Waalwijk een plaats in de grote hallen, die een oppervlakte krijgen van ongeveer 3500 m2, te kunnen krijgen. Wanneer de organisatoren in prin cipe een vergunning hebben van B. en W. zullen spoedig de inschrij vingsformulieren bij Middenstand, Handel, Industrie en Voorlichtings organen in de brievenbussen liggen. keiiers uit Sprang-Capelle zijn om de kopers te trekken, en besluit zijn be toog aldus: Inwoners van Sprang- Capelle, de burgemeester wil vertel len; koopt bij eigen middenstand, want die is steeds garant; service en kwaliteit en nergens voordeliger zijt. De voorzitter dankte de burgemees ter hartelijk voor het openingswoord en voor de mooie rijm aan het slot. Hij bracht tevens dank aan de firma's Willems en van Wijlen en aan de heer W. Kiéboom wie hij dank bracht na mens de standhouders en hem een presentje aanbood. Hierna werd met het college en het bestuur een rond wandeling langs de stands gemaakt, waar veel werk van was gemaakt en die er keurig uitzien. De deelnemers van deze beurs zijn: M. G. van Alphen, juwelier; Van Da len, boek- en kantoorboekhandel; Im port© Nederland N.V., naaimachine handel; J. van Kempen, bloemkweke rij; P. v. d. Mei, levensmiddelen; Tlh. Molegraaf, textiel; C. Nieuwenhui- zen, textiel en woninginrichting; A. Pruijssers parfumerieën en byouterie- en; S. Rempt Zn., woninginrich ting; J. van Schuppen, woninginrich ting en textiel; A. Spierings, druk kerij; L. Stein, landbouwmachines; Joh. Vos, landbouwmachines; A. van Wijlen, huishoudelijke artikelen. Voor de bezoekers is op deze beurs ook nog een speuractie, waarmee geldprijzen in de vorm van waarde bonnen beschikbaar zijn. FEESTELIJKE HEROPENING Fa. GEBRS. VAN NOIJE In de dr. van Kesselstraat nr. 15, heeft woensdagmiddag de feestelij ke heropening plaatsgehad van de geheel verbouwde zaak in kachels, haarden, was- en afwasmachines, koelkasten en huishoudelijke arti kelen. Sedert vorig jaar hebben de beide zonen van de heer C. J. van Noije de oude zaak overgenomen en ge heel vernieuwd doordat zij beide de vakbekwaamheid behaalden voor de verkoop van genoemde artikelen en het diploma voor gasfitter. Voor heen was de zaak een winkel in kruidenierswaren en had de heer C. J. van Noije een brandstoffen- handel annex gedestilleerd. Thans drijven de gebrs. Chris en Jacq. van Noije deze nieuwe zaak naast de oude brandstoffenhandel. De Fa. Bastiaansen uit Kaatsheuvel heeft het pand in een mooie rustige win kel herschapen, de voorgevel is ge bleven zoals hij was in verband met de dorpsomgeving. Het schilders- werk is licht gehouden door Fa. A. de Ruijter. Zie onze uitgebreide collectie klokken Uw juwelier met het klokkenspel Grotestraat 260 Waalwijk Telefoon 04160 - 4681 DINSDAG HELE DAG GEOPEND Grotestraat 205 - WAALWIJK - TEL. 04160-2621 (Van onze verslaggever) HEUSDEN - In praktisch iedere plaats in de Langstraat heeft de Boe renleenbank inmiddels wel 'n nieuwe vestiging. Werd de afgelopen maaind het gebouw in Drunen geopend, vol gende week donderdag opent burge- WAALWIJK - DRUNEN De gevel is historisch en aangepast aan de omgeving. Het interieur is zeer modern. Men beschikt over de modernste hulpmiddelen om een goe de bankservice te waarborgen. De Boerenleenbank die de plaatsen Herpt, Heusden, Oud-Heusden, He- dikhuizen, Bern, Heesibeen en Doe veren omvat is de laatste jaren sterx gegroeid. Gaf de balans in 1910, bij de oprichting 'n inleg van f 27.000.- te zien thans is dat ruim 7 miljoen gulden, waarvan 3,5 miljoen in le ningen is ondergebracht. De bank telt 2700 spaarders en 850 rekening houders. meester G. M. Scholten het nieuwe kantoor in Heusden. Volgend jaar komt Waalwijk aan de beurt, waar aan de Markt een nieuw hoofdkan toor verrijst. Heusden heeft nog nooit een ,echt Boerenleenbank-gebouw gehad. Men moest zich hier behelpen met zgn. „zitdagen Het kantoor van de bank is tot voor twee weken steeds gevestigd geweest in een aanibouw aan de kassierswo ning in Herpt. Sinds vorige week is kassier J. H. Verhoeven edhter naar de Breestraat in Heusden verhuisd, waar de bank de beschikking heeft over een prachtig gebouw. Reeds verschillende jaren is het een gewoonte geworden om een huis aan huis-verkoopaktie van spe culaas te hebben. A.s. Zaterdag 15 november wordt deze aktie wederom gehouden door leden en jeugd van de Gereformeer de Kerk van Waalwijk en Drunen. De aktie is bedoeld als een bij drage in de kosten van de alom- bekende nieuwbouwkerk aan de Ambrosiusweg, een door velen reeds goed bekend orietatiepunt. Voor de vijfde maal wordt deze aktie gevoerd en het is wederom ge lukt om een eerste klas kwaliteit speculaas te verkrijgen, welke kers vers wordt verkocht. De prijs is wederom populair ge houden en wel 1,per zakje, zakje. Opnieuw werd vergunning ver kregen van de gemeentelijke auto riteiten. Vorig jaar was men reeds cm 12 uur uitverkocht, en moesten helaas velen teleurgesteld worden. N'u is er een veel groter aantal, waardoor het mogelijk moet zijn om iedere Waalwij ker en Drunenaar van deze heerlijke speculaas te voorzien. De aktie start 's-morgens om 9 uur. Voor hen die niet thuis zijn, wordt speculaas in reserve gehou den aan het Kerkgebouw. Zorg dat U er iets van krijgt. Het gebouw is ontworpen door het architectenbureau Oomes Boogaert uit Breda en gebouwd door de n.v. Albouw eveneens uit Breda. De bouw vergde een investering van ruim 3 ton. Burgemeester Scholten, die er trots op gaat dat het bankgebouw in historische stijl is opgetrokken, opent de nieuwbouw donderdagmiddag om 4 uur. Tevoren vindt er een openings plechtigheid plaats in Hotel De Gou den Leeuw. Tijdens de receptie van 20.00 -21.30 uur kan iedereen het gebouw bezichtigen. Dan is er ook de munten-collectie ondergebracht. WAALWIJK - DRUNEN SCHIJNDEL 1—DESK 1 De Dessers gaan zondag weer eens de strijd aanbinden met 'n zeer oude bekende, want in het verleden werd reeds vaak tegen Schijndel gespeeld. Schijndel, dit seizoen weer in de eerste klas teruggekeerd, doet het de laatste zondagen zeer goed. Zon dag wonnen zij bij TOP en vorige week klopten zij Vlissingen. Voor al nu de Schijndelse geel-blauwen in de running komen, zal het een lastige opgave voor de Dessers wor den. Schijndel beschikt over 'n zeer goed en royaal speelveld, zodat de Dessers kunnen proberen met snel le open aanvallen tot succes te ko men. Zondag tegen Brabantia kwam de Desk-voorhoede goed voor de dag en als zondag dezelfde strijdlust aanwezig is, dan kunnen we van 'n mooie wedstrijd genieten. Dessers, laat u zondag niet ver rassen en tracht vanaf de eerste mi nuut uw eigen spel te spelen. Zorg voor 'n snelle en sportieve wed strijd. NOAD 3DESK 2, aanvang half 1 drie. Hoofdklasse RACDESK.

Echo van het Zuiden | 1969 | | pagina 17