wAAlwijkse en UnqstRAAtse coupant Volgend jaar zomer beschikt Loon op Zand over sportzaal \oCl ampe j ampe Koninklijke onderscheiding M.de Visser - Sprang-Capelle Gemeente Vlijmen wil jume- lage aangaan met Stadt Idstein Th. Swinkels ontving maandag ere-medaille O.N. in zilver MOEDERS jèogaertó GROTE SPORTZAAL MET TOESCHOUWERSACCOMMODATIE M 40 JAAR BIJ LEDERFABRIEK 0. VAN LOON N.V. VOORSTEL AAN DE RAAD 40 JAAR BIJ N.V. VAN HAREN'S SCHOENFABRIEKEN voor stevig kleding voor uw kleuter ..en toch niet duur kom kijken in onze BOY-SHOP Laat Uw bril van tijd tot tijd eens dijstellen NET KOST U NIETS I DONDERDAGAVOND 6 NOVEMBER 1969 92e JAARGANG No. 89 Bouw van Jarinozaal vergt 6 maanden Indeling in Tilburg I I I I I I I I I I I I Gymnastiek- onderwijs Hosten Gehuldigd ten huize van directeur Morhert van Loon JBRUIDSfQlL Duitse stad met 10.003 inwoners Directeur de iVlunnik prees werkwijze van chef monfage-afd. Onderscheiding Jubileum-uitkering gepensioneerde grafici „Les Frères Jacqes" vrijdag 14 november in Tilburg Brillenspecialist Optica Grotestraat 220, Waalwijk Houdt Boguerto voor ogen Telefoon 3560 van het Zuioen Uitgever Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tieler. Hoofdredakteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2 x per week Losse nummers 20 cent Brieven onder nummer 50 ct. extra Abonnement p. week (0,33+ 2 ct. inc.k.) 0,35 p. mnd. (1,45+10 ct. inc.k.) ƒ1,55 p. kwrt. (3,95+10 ct. inc.k.) ƒ4,05 p.kwrt. p.post 4,75 bij girobetaling (bij incasso p.postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs 15 cent per mm Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaus Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621-2746 Kaatsheuvel Dr. van Beurdenstraat 8, Tel. 04167-2002 Telegram-adres „ECHO" LOON OP ZAND - Het kerkdorp Loon op Zand krijgt binnen rede lijk termijn een sportzaal. Naar wordt aangenomenzal wanneer alles naar wens verloopt, met de bouw daarvan binnen enige weken een aanvang kunnen worden gemaakt. In het kerkdorp Loon op Zand bestaat een grote behoefte aan een goede permanente 'accommodatie ten behoeve van de lichamelijke opvoeding en sport. Momenteel is de situatie zo, dat op beide bijzondere scholen voor gewoon lager onderwijs nauwelijks aandacht kan worden besteed aan het vak lichamelijke opvoeding, omdat men niet de beschikking heeft over een gymnastieklokaal. Voor de buitenschoolse aktiviteiten op het terrein van de binnensport en gymnastiek is men in Loon op Zand aangewezen op de grote zaal, die deel uitmaakt van het Cultureel Centrum aldaar, welke zaal is gebouwd en in gericht voor sociaal-culturele doelein den, zodat men in de sportbeoefening in de vrije tijd eveneens in ernstige mate wordt beperkt. Teneinde in de behoefte aan accommodatie te kun nen voorzien had enige jaren gele ien de Stichting Cultureel Centrum te Loon op Zand een plan ontworpen, dat voorzag in de bouw van een gym nastieklokaal aan de achterzijde van het bestaande gebouw. Het plan mis te een toeschouwersaccommodatie en had een beperkte kleedaccommodatie. In feite zou dit plan slechts voldoen aan de eisen, gesteld voor het geven van g y m n a s ti elk - ond e rwij s aan de leerlingen van de lagere scholen. Voor de buitenschoolse aktiviteiten, zoals volleylbal, basketbal, enz., zou dit lo kaal beslist onvoldoende zijn, in ver band met de daarvoor vereiste groot te en andere accommodatie. Voorts was de situering van dit lokaal uit stedebouwkundig oogpunt niet erg gelukkig. Het gemeentebestuur was van me ning, dat ook voor de kern Loon op Zand redelijke voorzieningen moes ten worden getroffen om bepaalde binnensporten ontplooiingsmogelijk heden te bieden. Een hieraan beant woordend plan, omvattende 'n sport zaal, ontworpen door Jarino N.V. te Roden, werd door het gemeentebe stuur aan het bestuur van het Cultu reel Centrum aangeboden. Dit plan zal nu worden gerealiseerd op het terrein, gelegen nabij de Tuin straat ten noord-oosten van de leder- fabriek Verschure N.V. Hierbij zul len de nodige parkeerruimten worden aangelegd. De zaal is dan nagenoeg in het centrum van Loon op Zand gelegen, en daardoor voor alle scho len, jonge en oudere sportbeoefe naars straks gemakkelijk bereikbaar. Het nieuwe gebouw omvat 'n sport zaal, groot 286 m2, met een obstakel vrije hoogte van 7 m. Voorts zijn daarin ondergebracht: 2 kleedlokalen van elk 32 m2, 2 waslokalen van elk 24 m2 met de nodige douches (6). Ten behoeve van het onderwijs kun nen beide waslokalen door het open trekken van de vouwwand tot één wasruimte worden gemaakt. Op de bovenverdieping boven de VOOR: VOOR: ajouren, stoppen, plisseren repareren, inkorten, borduren VOORstof knopen, gespen, ceintuurs (en voor nog véél, héél veel méér) naar Heuvelstraat 14 S kleed- en wasaccommodatie bevindt zich een behoorlijke toeschouwers- ruimte, welke plaats Ibiédt aan 200 personen. Verder zal men beneden aantreffen een bergruimte voor toe stellen (groot 10 x 4 m.) en 'n plaats voor de EHBO- en administratie groot 11,25 m2) en een conversatie ruimte, waarin de sportbeoefenaren na afloop van de. competitiewedstrij den, waartoe deze zaal mogelijkheden biedt, kunnen ontmoeten en nog wat kunnen napraten. Op de bovenverdieping zijn er ook nog een garderobe en toiletten voor de bezoekers. Verscheidene binnen sporten, zoals volleybal, basketbal, badminton, gymnastiek, kunnen dus straks in deze nieuwe hal worden be oefend. Voor het gymnastiekonder wijs aan alle leerlingen van de bij zondere scholen voor lager onderwijs uit Loon op Zand en de openbare school uit De Moer is deze zaal ook een uitstekende accommodatie. In to taal zullen 610 leerlingen gymnas tiekonderwijs kunnen ontvangen, die zij in het verleden nagenoeg hebben moeten missen. Gemiddeld 33 uur per week zal deze zaal door het on derwijs in gebruik zijn. De kosten van deze nieuwe sportzaal bedragen 460.000,-. De financiering van de ze kapitaalsuitgave geschiedt middels een geldlening van de Boerenleen bank te Loon op Zand. De jaarlijkse lasten worden geraamd op 54.000,-, welke zullen worden gedekt door een bijdrage op basis van de financiële verhouding rijk en ge meente, bijdragen van het onderwijs en de overige gebruikers voor buiten schoolse aktiviteiten, hetgeen neer- kamt op het geraamd bedrag van 44.000,-. De gemeente zal jaarlijks 10.000,- in het exploitatie-tekort bijdragen. Middels een cessie-regeling met de Stichting Cultureel Centrum Loon cp Zand is voor de gemeente financieel de bouw van deze zaal mogelijk. Het gemeentebestuur draagt zorg, dat de nodige grond zal worden ingebracht. De bouwtijd van de Jarino-zaal vergt ongeveer 6 maanden, wanneer de winter niet teveel stagnatie veroor zaakt en geen verdere moeilijkheden zich voordoen, dan kan zomer 1970 de sportzaal voor het gebruik door de Loonse gemeenschap gereed zijn. Burgemeester J. Teijssen speldt de heer Maarten de Visser de konink lijke onderscheiding op. (Van onze verslaggever) WAALWIJK Maandag vierde de n.v. Lederfabriek G. van Loon te Waalwijk feest. Ten huize van de oudste-direkteur de heer Norbert van Loon werd toen namelijk het heugelijke feit herdacht dat de heer Maarten de Visser 40 jaar aan dit bedrijf verbonden was. Hoogtepunt tijdens de feestviering was onge twijfeld het moment waarop burge meester J. Teijssen de jubilaris kwam complimenteren en hem de ere-medaille verbonden aan de Or de van Oranje Nassau uitreikte. De heer De Visser die op 18-jarige leeftijd in dienst trad van de Leder- fabriek G. van Loon heeft voorna melijk gewerkt als leder walser. Hij is de achtste werknemer die het 40- jarige dienstjuibileum hij dit bedrijf viert. Samen met zijn familie was de heer De Visser maandagmorgen uitgenodigd voor een koffietafel iten huize van direkteur Norbert van Loon. Hier speelde zich ook het of- S VANAF t'VSS, ARTE a-HERTOGENBOSCH 18 TEL. 57073 VLIJMEN Zoals bekend heeft de gemeente Vlijmen in het kader van het streven naar samenwerking en vriendschap in Europees ver band, sinds enkele jaren contacten en uitwisselingen met de gemeente Lochristi in België. Deze contacten zijn naar de mening van b. en w. niet alleen aangenaam, maar ook nuttig, vooral nu ook plaatselijke verenigingen aan die uitwisselingen gaan deelnemen. Daar het b en w voorkwam, dat internationale contacten ook voor Vlijmen niet beperkt dienen te blij ven tot België heeft het college de Raad van Europese Gemeenten, sec tie Nederland verzocht met haar Duitse zusterorganisatie te overleg- WAALWIJK Op het directie kantoor van de N.V. Van Haren's Schoenfabrieken heeft maandag 'n huldiging plaatsgehad van de heer Th. Swinkels alhier. De heer Swin kels is thans chef op de afdeling Montage van de fabriek van (eer der) Fa. Onmens. De voltallige directie was aanwe zig om deze jubilaris geluk te wen sen. alsook de bedrijfsleider en chefs waarmede hr. Swinkels dage lijks werkzaam is. Als eerste voerde de heer de Munnik sr., als oudste directeur, het woord en prees de heer Swin kels als een voorbeeldig werker die bijzonder vakbekwaam voor het Van Haren-product zorgt. Hij zei dat de heer Swinkels bij de firma is gekomen met het diplo ma van de Drunense Vakschool en hierdoor een heel goede ondergrond had gehad in het fabricageproces. Namens de directie bood hij de ju bilaris zijn gelukwensen aan die vergezeld gingen van een couvert met inhoud. Burgemeester Teijssen was even- ficiële gedeelte van de jubileum viering af. Direkteur N. van Loon zei het een groot genoegen te vinden per soonlijk Maarten De Visser te kun nen huldigen. „Jij bent immers een van de medewerkers in de beste zin van het woord. Voortdurend leefde je mee met het wel en wee van de zaak. Als walser zorgde je voor glanzend zooileder. Jij had hart voor je werk. Als het produkt mooi was, was Maarten de Visser te vreden. Daarvoor onze hartelijke dank" aldus de heer Van Loon die de jubilaris een geschenk onder couvert aanbood. Voor mevrouw De Visser waren er bloemen. Burgemeester J. Teijssen sloot zich graag aan bij de woorden van de heer Van Loon. „Een zo'n zeld zaam jubileum mag in de schijn werper worden gesteld. U bent een goed vakman. Terecht stelt men u als voorbeeld van trouw en zorg zaamheid. U voelt zich ten zeerste verbonden met het bedrijf. Dat te kent ook de goede bedrijfsgeest. Daarvoor wil ik u graag respect be- eens aanwezig om de heer Swinkels te complimenteren, hetgeen hij ook graag deed, gezien de vitaliteit van deze man. Zijn 40-jarig dienstver band en de plaats die hij in de fa bricage van Van Haren's schoenen inneemt zijn de reden geweest dat het H.M. de Koningin heeft behaagd de heer Swinkels de zilveren me- daille te verlenen verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Bedrijfs- j leider, de heer Van Loon, haalde dë j uitlatingen van Mevr. Verweij-Jon ker aan, die zij onlangs heeft gezegd i.v.m. de huldigingen van langdurig- dienstverband. Hij vond het erg jammer dat zij deze heeft gezegd, want een werknemer met 40 jaar trouwe dienst is bijzonder veel waard. Hij heeft zich al die tijd in- j gezet voor de zaak en het product en moet vooral vandaag geëerd worden. Ook hij overhandigde de jubilaris een geschenk in de vorm van een electrische heggeschaar na mens het personeel. Mevrouw Swin kels mocht in de hulde van haar man delen en ontving een prachtige bloemenruiker. De heer Van Loon sprak nog over de vele jubilarissen die N.V. Van Haren nu telt en waar deerde dan ook allen voor hun bij drage in de werkzaamheden. In in tieme sfeer bleef het gezelschap nog enige tijd op het kantoor bijeen onder het genot van een glaasje. Later heeft de heer Swinkels allen nog hartelijk dankgebracht voor de kon. onderscheiding en de vele ca deaus welke hij bij dit jubileum heeft mogen ontvangen. De gepensioneerden in het gra fisch bedrijf ontvangen ter gelegen heid van het veertig jarig bestaan van hun pensioenfonds een extra uitkering. Ze krijgen een halve maand pensioen extra, met een mi nium van 25 en een maximum van 75 gulden. Totaal kost deze uitke ring een half miljoen gulden. Markt - Oosterhout tuigen. U zorgde er voor dat het leer glansde. Wij als gemeente be stuur willen aan deze dag extra glans geven. H.M. de Koningin heeft u namelijk de ere-medaille in brons verbonden aan de Orde van Oranje Nassau toegekend'' aldus burge meester Teijssen die de heer De Visser ook de gelukwensen aanbood van de burgemeester van Sprang- Capell^ in welke gemeente de ju bilaris woont. Nadat een toast op de jubilaris was uitgebracht sprak deze een geestig dankwoord. Later op de middag werd dit 4G"-jarig jubileum op de fabriek met het gezamenlijk personeel gevierd. gen over een geschikte Duitse con- i tactg'emeente. Vorenbedoeld ver- z tk heeft geresulteerd in de aanbe- veling van de gemeente Sstadt Id- i stein, gelegen in de Kreis Untertau- 1 nus in de West-Duitse deelstaat Hessen. Burgemeester mr. L. Schweitzer en gemeentesecretaris C. Blauw hof hebben in juli j.l. een bezoek aan Stadt Idstein gébracht en al daar een eerste oriënterend gesprek gehad. Stadt Idstein is een gemeente met ruim 10.000 inwoners, doch heeft het uitgesproken karakter van een fraai klein oud stadje. Er is o.m. een voormalig slot van Nassau's, waarin nu een gymnasium is ge vestigd. De omgeving is bosrijk en mooi en daarom komen er 's-zomers veel toeristen, in hoofdzaak Neder landers. Op industrieel gebied zijn er diverse belangrijke 'bedrijven met in totaal 2500 werknemers, deels afkomstig uit de omgeving. In september j.l. heeft een dele gatie uit Idstein een bezoek aan Vlijmen gebracht en dit bezoek heeft ertoe geleid, dat de gemeen teraad van Stadt Idstein met alge mene stemmen heeft besloten Vlij men als eerste buitenlandse con tactgemeente te aanvaarden met de bedoeling t.z.t. tot eeiv-zogenaamde jumelage (formele vriendschaps band) te komen. Naar aanleiding van de reeds plaats gehad hebbende voorlopige contacten, die b en w de overtui ging hebben gegeven, dat Stadt Id stein, juist mede wegens zijn nogal verschillend karakter, zeer geëigend is als contactgemeente, stellen zij "de raad voor te besluiten de ge meente Stadt Idstein te aanvaarden als partnergemeente en als de ko mende bezoeken en uitwisselingen gunstig verlopen, daarmede t.z.t. een zogenaamde „jumelage" vriendschapsband) te sluiten als voorgestaan door 'de Raad van Euro pese Gemeenten. Vijfentwintig jaar lang staan „Les Frères Jacques", vier rasar tiesten, aan de kop van de amuse mentswereld en nog steeds is er geen spoor van gemakkelijke rou tine-werk of van vermoeiheid in hun optreden te bespeuren. Ook el ke avond is die spanning nodig om van een voorstelling iets bijzonders te maken. Het is een feestelijk ge beuren vol lichtheid, charme en vol spectaculaire verrassingen. Les Frèses Jaques zijn bezeten van hun vak en beoefenen dat met grote discipline en met een perfec tionistische instelling. Enkele grote creaties uit hun programma zijn „Le twist agricole'' en „Les Anglais". Als bijzonderheid brengen ze ook ditmaal enige „Fables de la Fon taine". Het zijn mensen die belang stelling hebben voor alles wat in teressant is en wat van goede smaak getuigt. Ze leven als echte Fransen, waarderen een goed glas wijn en in hun gastvrij huis is men welkom. Niemand zal nog twijfelen aan de voorstelling, die deze eminente kun stenaars van de grote Franse „klein kunst" brengen, en wat een waar festijn zal worden. "VI Maandagmorgen gesloten tot 13.00 uur.

Echo van het Zuiden | 1969 | | pagina 5