waaLwijkse en lAnqstRAAtse couRAnt Receptie en direktiewoning in De Kiinkaert naar hoofdingang Hoe laat is het? Kift op uw Pnsma horloge! StHSNar Th.Veldkamp direkteur PiusX- Mavo Kaatsheuvel begraven bouwman brillen Rol die leder in modebeeld speelt wordt steeds groter SN^I PRI J. K. VERHULST OPEN OOG TARIEVEN VAN DRUNENS KAMPEERCENTRUM WORDEN OOK VERHOOGD ges,ote° DE AMSTEL TOONDE LEERMODE VOOR WINTER 1AK DONDERDAGAVOND 13 NOVEMBER 1969 92e JAARGANG No. 91 Drunen krijgt gem. centraal antenne bedrijf Tarieven Woning Receptie PRISMA BIJ: HOB»-ol3e Waspik Volgens W. Hornman wordt mini-mode nog extremer Accessoires Leer-mode Waspik Alleen deze week halve prijzen VAD het Z Uitgever Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen. HoofdredakteurJAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Brieven onder nummer 50 ct. extra Opgericht 1878 Abonnement p. week (0,33+ 2 ct. inc.k.) 0,35 p. mnd. (1,45+10 ct. incJc.) ƒ1,55 p. kwrt. (3,95+10 ct. inc.k.) 4,05 p.kwrt. p.post 4,75 bij girobetaling (bij incasso p.postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs 15 cent per mm Contractadvertenties: speciaal tarief Bureaus Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621-2746 Kaatsheuvel Dr. van Beurdenstraat 8, Tel. 04167-2002 Telegram-adres „ECHO" (Van onze verslaggever) DRUNEN - Vrijdagavond komt de raad van de gemeente Drunen in openbare vergadering bijeen- De raadsleden krijgen een vrij lijvige agenda af te werken met verschillende interessante onderwerpen. Zo zal, volgens het voorstel van b. en w., het gehele bestemmingsplan Vennen Oost wor den voorzien van een centraal antennesysteem. Het gebied wordt 'in vijf delen gesplitst waarbij voor iedere wijk een centrale mast met volgverster- kers en aansluitingen komt. Deze mast is reeds geplaatst en de woningen zijn hierop aangesloten. In eerste aanleg omvatte de mast 116 woningen van het gemeentelijk wo ningbedrijf en 56 woningen van de Stiohting Woningbouw Drunen. De kosten zijn verwerkt in de woninghu- ren. Achteraf zijn nog particuliere woningen op de mast aangesloten. De tweede mast is bestemd voor de aan sluiting van 161 particuliere wonin gen. Om het een en ander administra tief vlot te doen verlopen wordt er in Drunen een centraal antennebedrijf ingesteld. Bij een vergelijking van de tarieven van het Kampeercentrum De Kiin kaert met die, geldend in soortgelij ke kampeercentra in Nederland is het b. en w. gebleken, dat het wenselijk is deze hierbij aan te passen. Een ver hoging van de tarieven oordelen b. en w. alleszins verantwoord, mede in aanmerking nemend de belangrijke investeringen welke ieder jaar weer worden gedaan. Ook de normale kos tenstijgingen zullen een verhoging van de tarieven noodzakelijk maken. 0p de eerste plaats betreft het een verhoging van de bungalowhuren. Voorgesteld wordt de huren over de gehele linie te verhogen met 5, per week. Verder wordt nog voorge steld het kampgeld in tenten en cara vans van 1,35 te verhogen tot 1,40 per persoon per nacht. Bo vendien wordt voorgesteld het tarief voor standplaats van een tent of ca ravan, waarvoor tot heden 1,25 per nacht verschuldigd was, te verhogen tot 1,30 per nacht, indien bewoond en indien leegstaand 1,50 per nacht Het seizoen 1969 is voor het kam peercentrum voorzover thans bekend, weer gunstig geweest. De terreinen en ook de bungalows zijn, mede dank zij de zeer gunstige weersomstandig- heden in het hoogseizoen volledig be zet geweest, terwijl ook de slaapzalen tot en met oktober ingebruik zijn ge weest. B. en w. verwachten dan ook dat de exploitatieuitkomsten zonder meer gunstig zullen zijn. In het pre advies schrijven b. en w. dat om te kunnen blijven voldoen aan de hoge eisen, welke worden gesteld aan een kampeercentrum dat in de hoogste klasse is ingedeeld, een voortdurende zorg en belangstelling gevraagd wordt van stichtingsbestuur en ge meentebestuur. Zo wordt er voorgesteld een nieuwe woning voor de direkteur te bouwen. De thans in gebruik zijnde woning, gelegen boven het kleine vergader zaaltje in het hoofdgebouw, voldoet slechts aan minimale eisen. De wo ning is veel te klein en biedt weinig gerief. De direkteur heeft zich dan ook steeds moeten behelpen. Naar de mening van b. en w. moet daar ver andering in komen. Aan de ingang langs de toegangsweg wil men een nieuwe bungalow bouwen, ontworpen do«r de dienst GemeentewerkenDe kosten, inclusief cv worden geraamd op 70.000, - In de loop der jaren is het ook wen selijk gebleken de receptie naar de hoofdingang over te brengen. Het komt thans nogal eens voor, dat kam peerders en bezoekers - zonder zich aan te melden - op het terrein ver blijven. Voor wat de kampeerders be treft blijkt dit uiteraard wel bij de avondcontrole op het terrein. Het is echter beter dit zonder meer te voor komen. Ook met betrekking tot de bezoekers is deze controle aan de in gang een noodzaak, dit niet alleen voor de bonafide bezoekers aan het kamp maar ook zeer speciaal voor luidruchtige jeugd, die een bezoek aan het kampeercentrum (en dan liefst per brommer) 'n attractie vindt en daar ook als zodanig gedurende kortere tijd rondzwermt. Door de con trole aan de ingang kunnen onge wenste bezoekers zonder meer wor den geweerd. Er is thans een plan opgemaakt om bij de hoofdingang, links van de toe gangsweg, een receptieruimte te bou wen. Alle gasten en bezoekers kun nen dus niet meer op het terrein ko men zonder zich eerst aangemeld te hebben. Bij de aanmelding worden te vens de kampplaatsen aangewezen. Na aanmelding wordt middels een slagboom de toegang tot het park opengesteld. Deze methode wordt op veel andere kampeercentra toegepast. Het overbrengen van de receptie naar de hoofdingang betekent naast een betere organisatie en een doeltreffen der controle een belangrijke ontlas ting van het hoofdgebouw. De totale kosten van het gebouwtje worden ge raamd op 13,200, - Voor het aan brengen van een slagboom, aansluit kosten waterleiding, electra, telefoon, doublé dameshorloge, exclusief model 105,- het verplaatsen van de afrastering, beplanting en kosten Dienst Gemeen tewerken wordt nog geraamd 'n be drag van 21.300, - Het totaal be nodigde crediet bedraagt derhalve 105.000, - De raad zal verder een nieuwe afbte- naar van de burgerlijke stand moeten benoemen. B. en w. stellen voor de heer H. van Delft. Eervol ontslag zal worden verleend aan de heer G. van den Broek. Als de raad er mee ak koord gaat zal ook worden overge gaan tot uitbreiding van 't hulppost- kantoor in Elshout. Van de direktie van de PTT is hiertoe een verzoek ontvangen. De kosten komen op f 4800, - De nieuwe voorzieningen maken het gebouw wat gerieflijker. AUTORIJDERS. Let op. Speciaal voor beginners de eerste 5 autorijlessen van een vol uur gratis bij Rijschool PRINS. Rijschool PRINS is VAMOR- gediplomeerd, erkend. Ruim 7 jaar ervaring. Adres: Talmastraat 69 Waalwijk e.o. tel. 04160 - 4025 m Een apart 5 december-kado? Juwelier Verhulst hééft het Sint gééft het Uw juwelier met 't klokkenspel Grotestraat 260, Waalwijk Telefoon 04160 - 4681 DINSDAG HELE DAG GEOPEND Woensdagmorgen is een van de ge liefde mensen van Kaatsheuvel ten grave gedragen Het was de heer Th. Veldkamp, i.l. direkteur van de R-K. Mavo-Pius X-school. Zijn leer lingen, welke allen in de kerk aan wezig waren, hebben hem uitgeleide gedaan. Ook zij hebben onder de lei ding van de heer Megens de uitvaart dienst met de mooiste moderne ge- tangen, begeleid door beatmuziek, "iet afwisseling van het parochieel kerkkoor, hun direkteur een indruk wekkende laatste gang bereid. Onder de familieleden bemerkten we oud-minister dr. G. Veldkamp, broer van de overledene. Tevens was verte genwoordigd de inspecteur voor het Mavo-onderwijs, de heer Kallen, het Stichtingsbestuur van de Pius X- sdhool, de leraren en velen die de leer Veldkamp van nabij kenden als onderwijzer. Wegens het feit dat de overledene lid van de gemeenteraad was, was ook burgemeester Van Erp ®et zijn secretaris en wethouders aanwezig. Ook de hoofden der scho len uit de gemeente waren aanwezig. De leerlingen zaten in de zijbeuk der kerk. Voor de eucharistieviering sprak pas- toor P. v. d. Spijker enige woorden tot de familieleden van de heer Veld kamp en schilderde hem als een man met veel verdiensten en met vele vrienden. De eerste lezing was de tekst van het gedachtenisplaatje. We ontlenen: "Ik voel alleen: dat ik ge lukkig ben; dat ik bemin, iets jongs, iets ouds, eind of begin. Iets zo ver trouwds en zo van alle strijd onthe ven, niet als het einde van het leven, maar als de lente van de dood. Deze diohterlijke regels zijn onze dierbare overledene als, op zijn ziel geschre ven, werden als door zijn mond ge sproken. Hij wist zich gelukkig als geen ander, geluikkig, omdat hij de capaciteit bezat, lief te hebben: zijn vrouw, wier naam steeds in zijn ge sprekken voorkwam, zijn kinderen, de jeugd van zijn school, zijn ouders en schoonouders". Deze inhoud hebben de leerlingen en leraren ervaren; hij stond altijd klaar en was ieder behulpzaam in de uit gebreidste zin, vandaar dat zij hem zo'n schitterende uitgeleide hébben bezorgd. De beide laatste liederen van de jeugd de "Pelgrimstocht" (Land van Hoop en Glorie) en "Glo ry, Glory, Hallelujah, While God is marching on", hebben een diepe in druk achtergelaten bij hen die deze man hebben vergezeld naar zijn laat ste rustplaats. SPECIAALZAAK 's Maandags voormiddag gesloten GESLAAGD De heer W. Baaten slaagde voor het examen Cand. I Economische Wetenschappen. KERKKOOR Het kerkkoor van de Bartholomeus- parochie hield in de zaal van café Montens een ledenvergadering. Tij dens de bijeenkomst werd o.m. een nieuw en aangepast reglement aan genomen. De aftredende bestuurs leden A. Tabbers en R. van Dongen werden herkozen. Het bestuur werd in de persoon van B. Berkelmans uitgebreid. Het a.s. Ceciliafeest is in voorbereiding. Het dameskoor vier. de het Ceciliafeest o.m. door een bezoek aan De Kleine Parade in de Tilburgse schouwburg. PIET FRANKEN WON OP HOMETRAINER Jos Langermans en Fr. de Bont be heersten de wedstrijden op de home trainer welke door het buurtcomité Plan Noord werd engeorganiseerd, tot aan het moment dat de Ooster- houtse wielrenner Piet Franken aan de start kwam. Beide eerstge- noemden legden 1400 m af, Fran ken bracht het recor dop 1500 m. Dit evenement waarvan de op brengst ten goede komt aan het jeugdwerk in deze wijk speelde zich gedurende enkele weekends in café de Uitkijk en café de Sportwereld af. Het eindklassement was: 1. P. Franken, 2. Jos Langermans, 3. Fr. de Bont. AGENDA Donderdag 13 nov. 19.30' uur raads vergadering. 20 uur: vergadering bedrijfshulpdienst van de boeren, café van Dongen, Kerkstraat 5 te Raamsdonk. Zaterdag 15 nov.: Volleybal Odul- phusAtak, 16 uur, Tilburg. Med. dienst: dokter Gerlach, tel. 350 Wijkverpleging zr. Marina, tel. 370. Zondag 16 nov.: pony wedstrijden, Raamsdonk. Voetbal: Waspik-VVR en White Boys-Groen Wit. Kerkdiensten 9.30 en 14.30 uur, cand. Westland. Med. dienst: dokter Gerlach, tel. 350 Wijkverpleging zr. Marina, tel. 370. Maandag 17'nov.: competitie biljar ten, div. café's 20 uur. Heoropening slijterij R. van Dongen, Raadhuis straat om 16 uur. METEN MET TWEE MATEN Onder deze aanhef schreef een moeder uit Waalwijk de volgende brief. "Wij leven in een tijd, waarop het "in" is om met een span doek te lopen en te strijden voor vrijheid, gelijkheid en broeder schap. We zijn immers zéér sociaal geworden. We gunnen elk z'n plaatsje onder de zon. We zien dit alles ook in wereldverband; want we willen een ruimdenkend mens zijn. We zijn tegen discriminatie in welke vorm dan ook! Maar hoe is het in de praktijk van alledag? In die kleine gemeen schap, waarvan u en ik deel uitmaken? Wat brengen we terecht van al die mooie kreten? Zijn we wel zo breeddenkend als we ons voor doen? Öf zijn we in wezen engdenkende fatsóendragers? Nog steeds zijn er ouders, die éen spontaan meegebracht vriendje niet goed genoeg vinden voor dochterlief, omdat het kind uit "die straat" komt en niet van "hun stand" is. Nog steeds zijn er pastoors, die de parochiaan uit de bovenlaag met het gebaar van een goed gastheer ontvangen, en het spreekkamertje met de bekende missie blaadjes goed genoeg vinden voor de zogeheten 'kleine luiden". Soms vraag je je af, of onze scholen wel alle leerlingen gelijkwaar dig behandelen, of het kind uit het "volk" wel alle zorg krijgt, en vooral of men begrip heeft voor de extra moeilijkheden bij het be klimmen van de maatschappelijke ladder, zonder geld en zonder re laties. Er zijn helaas nog meer keiharde feiten, die er niet om liegen. Een reden om wat bescheidener te zijn in ons optreden en onszelf niét te overschatten in ons oordeel over alles en nog wat". Bedrijfsapostolaat Waalwijk e.o. (Van onze verslaggever) W AALWIJK - De Nederlandse leder fabrikanten tonen in deze week hun collectie voor de winter 1970-1971. Wij bezochten de N.V. Koninklij ken Chroomleder fabriek De Amstel in Waalwijk die weer tal van nieuwe modesnufjes toonde. Opvallend was het vele uitpoetsleder (Brush Happy), terwijl ook croco-prenten een geliefd patroon zijn. Natuurlijk ontbrak ook het lakleer niet. De Amstel draagt bepaald niet de jiaam van lakfabriek. Genoodzaakt door de lakgolf is men echter ook in dit bedrijf gaan ex perimenteren. Mode-adviseur Wim Hornman ver telde tijdens de persbijeenkomst bij De Amstel weer enkele interessante dingen over het modebeeld. Hij is er van overtuigd dat de mode niet ge kenmerkt zal zijn door een bepaalde lijn. Vragen blijven: "Blijf de mini; wanneer zet de maxi door? en op wel ke thema's zal de komende mode ge baseerd zijn?" Volgens de heer W. Hornman blijft de mini en wordt zelfs nog extremer door gebruikma king van gebreide home-dress of overalls, waarop de minirok gedra gen, teruggedrongen is tot de breedte van een ceintuur. De maxi-mode die in de lucht zit, komt volgens de Waalwijkse ontwer per onherroepelijk. Wanneer is niet te bepalen. De heer Hornman is er wel van overtuigd dat de maxi-mode in uiterlijke vormgeving anders zal worden dan we ons nu voorstellen. De veelzijdige thema's waarop de ko mende mode is gebaseerd hebben als oorsprong de folkloristische kleder dracht, b.v. de tuniek of kaftan, de zigeunerkleding en de poncho. De accessoires zijn van een enorme betekenis geworden en gaan in be langrijkheid de normale kleding over treffen. De mate waarin het is toege staan, kettingen, ringen, armbanden en ceintuurs te dragen is onvoorstel baar. De schoenen en tassen zullen meer en meer een grotere rol gaan spelen. In combinatie met kousen, meestal in fantasie-uitvoeringen zul len zij in een enorme verscheidenheid van vorm, materiaal en kleur het mo debeeld gaan completeren. De rol die leder in het modebeeld speelt, wordt steeds groter. Het is momenteel zo, dat leder voor de to tale garderobe wordt gebruikt. In de verwachting ligt, volgens de Amstel- adviseur, dat véloursaebtige leersoor ten in de toekomst meer en meer ge bruikt zullen worden. Van de lakmo- de van nu, zijn er twee mogelijkheden om tot deze suèdemode te geraken; via de matte leersoorten of via com binatie van lak en suède. In het laat ste gelooft de heer Homman 't meest. De meningen van de experts op het gebied van de ledermode zijn, dat de struktuur ledersoorten een grote rol gaan spelen. Voorlopig gelooft men, dat de lakachtige, in de verschillen de afwerkingen nog sterk in de vraag liggen. Brush Happy, het zgn. uit poetsleder komt zeer sterk opzetten. Croco-prenten van zeer grof alliga tor tot baby-croco zal een bijzonder geliefd patroon zijn, zo bleek op de Amstel leder-presentatie. VOETBAL Zondag krijgt het le team van Waspik bezoek van VVR uit Rijs- bergen. Het is voor de blauwwitten te hopen dat haar suprematie van de laatste wedstrijden nu eens in doelpunten wordt uitgedrukt. Het verschil met de koplopers zou an ders wel eens wat te groot kunnen worden. White Boys, dat twee overwinnin gen in successie boekte, speelt zon dag tegen Groen Wit uit Breda. Door een overwinning kunnen de Boys aardig afstand nemen van PCP. VOLLEYBAL Na haar overwinning op het Eind- hovense Tamar speelt Atak zater- dagl5 nov. in Tilburg een uitwed strijd tegen Odulphus 2. De wed strijd begint al om 4 uur. VAN GRANDIOSE EXCLUSIEVE 2-ZITS BANKEN nu van 900,voor 450, van 1000,voor 500, van 1200,voor 600, Verder prachtige kollektie Perzische tapijten, tegen de laagste prijzen. Antieke en klassieke meubelen in onze boerderij, Kapelstraat 5, ELSHOUT, bij Drunen. 's Zondags kijkdag van 2 tot 6 uur.

Echo van het Zuiden | 1969 | | pagina 9