De Echo van het Zuiden Expositie over lectuur voor blinden in Waalwijk Tachos-heren behaalden monsteroverwinnig op SOA Raad Loon op Zand vergadert donderdag St. Nicolaas bracht bezoek bij pupillen van RWB „Vogellust" organiseerde streektentoonstelling B.B. oefende zaterdag met «vliegramp» in Drunen IN OPENBARE BIBLIOTHEEK Mogelijkheden laatste jaren toegenomen Geluidsband Drunen Ontwikkelingen Dankbaarheids insigne verkenners voor H. Tausch GEEN THEORIE J. Bruysters 't Schat- kamertje van Sint en Piet Dames wonnen op nippertje Tuinkeuring KNMTP afd. Waalwijk e.o. Uitslagen Burgem. Teijssen opende expositie Oude regeling bedrijfsbeëindiging terug Langstraat I deelt punten met DAF: 5-5 MAANDAG 1 DECEMBER 1969 92e JAARGANG No. 96 WAALWIJK - In de openbare bibliotheek te Waalwijk heeft men van af 24 november een tentoonstelling ingericht, die informatie geeft over het werk van de blindenbibliotheken en die in Waalwijk zal blijven tot Kerstmis. De tentoonstelling is zeer de moeite iwaard. Het materiaal hier voor is Ontvangen van de blindenbibliotheek "Le sage ten broek" te Nij megen. De blindenbibliotheek "Le sage ten Broek" is in 1918 ontstaan uit de brailleboekerij van het blindeninsti tuut St. Henricus te Grave. De oor spronkelijke opzet was goede braille- lectuur te verschaffen aan de oud leerlingen van de Graaf se blindenin stituten, doch spoedig breidde deze activiteit zich uit tot blinden van al le gezindten en ver over de lands grenzen. In 1955 werd te Grave begonnen met boeken in gesproken vorm zodat ook de niet-braïllelezende blinden en de vele slechtzienden onder de bejaar den van lectuur kunnen genieten. Het werkterrein van de Le sage ten Broek bibliotheek is daardoor aan zienlijk verbreed en werd het begrip blindenbibliotheek verruimd tot bi bliotheek voor visueel gehandicap ten. In het bijzonder voor de verlam den, chronisch izieken, spastici, de bejaarden die moeilijk lezen, enz. is het van groot belang dat de Le sage ten Broek bibliotheek thans naast ge luidsbanden ook het cassette-systeem voor gesproken lectuur heeft inge voerd. Het bedienen van de conven tionele bandrecorder is vooral voor de bejaarden en zieken vaak te inge wikkeld. Ook op het gebied van brailledruk is er een belangrijke ontwikkeling gaan de. De vacuumpers die in het be drijfsleven wordt gebruikt om in de plasticfolie b.v. verpakkingsartikelen te trekken wordt op de brailledruk- kerij te Nijmegen gebruikt om snel brailleboeken in enkele exemplaren te copiëren. Vooral voor studerende blinden is dit van groot belang. De lectuur moet steeds een zo groot mo gelijk pulbliek kunnen bereiken. Han tering van de beschikbare voorlich tingssystemen, alsmede de aanwin stenlijsten van de bibliotheekcentra les en de adviezen van een commissie van bibliotheekdeskundigen bieden hiervoor goede richtlijnen. Omdat slechts 30 pet. van de blinden en slechtzienden van Nederland brail le kan lezen werd in 1955 begonnen met het opnemen van boeken op de geluidsband, die men dan via een bandrecorder kan beluisteren. Dit nieuwe medium voor lectuurvoorzie ning heeft sindsdien een hoge vlucht genomen. Eind 1968 bedroeg het aantal titels 3900 (57.000 geluids banden). 228.500 banden werden in 1968 uitgeleend. De boekten worden voorgelezen in daarvoor speciaal in gerichte studio's. Als voorlezer fun geren een tiental vrijwilligers, meest al studenten. Dankzij het gesproken boek kunnen vele blindenslechtzienden en licha melijk gehandicapten naar hartelust van lektuur genieten. Voor meerdere inlichtingen kunnen er geïnteres seerden zich lüenden tot de openbare bibliotheek te Waalwijk of recht streeks contact opnemen met de Le sage ten Broek bibliotheek, Panoven- laan 1 te Nijmegen. Tijdens het jubileum van de Stichting Andreas Zijlmans Groep was o.m. ook aan de heer H. Tausch uit Drunen het dankbaarheidsinsig ne van de verkennersbeweging toe gekend. Tijdens de huldiging op de jubi leumdag vin de groep was de heer Tausch door bijzondere omstandig heden niet aanwezig, waardoor de uitreiking eerst pas afgelopen dins dagavond plaatsvond. In een besloten gezelschap werd door groepsleider Hooijmaaijer het dankbaarheidsinsigne de heer Tausch aan huis overhandigd. Te vens ontving deze hierbij een oor konde ondertekend door Z.K.H, Prins Bernhard, als Koninklijke Commissaris verbonden aan de Na tionale Padvindersraad. De groeps leider dankte de heer Tausch voor zijn bereidwillige medewerking, die hij steeds had gegeven bij de zo merkampen en bivakken en betrok hierin tevens de directie van de Ivo van Haren's Schoenfabrieken N.V., die niet alleen in Waalwijk doch ook elders zoveel begrip en steun boden aan de jeugdbeweging. Hij stelde deze directie gaarne als voorbeeld voor het totale bedrijfs leven en sprak de hoop uit om ook in andere bedrijven een dergelijk gehoor te mogen vinden. Mevrouw Tausch ontving een bou quet bloemen omdat zij haar man nogal eens moest missen in de vrije uren, die hij de verkennersbewe ging schonk. A.s. dinsdag 2 december J AUTO-RIJSCHOOL v/h Akkermans Wijnruitstraat 35, Waalwijk tel. 04160- 4745 Burg. v. d. Klokkenlaan 61 Waalwijk Telefoon 4818 De Heren van Tachos overulas- ten SOA 2 en vrij gemakkelijk speelden ze naar een ruststand van 204. Toch drukte Tachos niet door. Er waren vele mooie en goede aan vallen, maar vooral, in de 2e helft had Tachos meer tegenstand moe ten bieden aan de simpele aanval len van SOA. Het mag doodgewoon niet voorkomen dat een zo'n zwak ke tegenstander nog op balbezit kan spelen. Is SOA toch in staat om minutenlang de bal in bezit te hou den, het spel te bevriezen, dan moet Tachos daar iets tegenover kunnen stellen. Zeker als dit gebeurt door een zo'n zwakke tegenstander. Wat kan er dan iet gebeuren als er een werkelijke tegenstander komt die het spel bevriest en Tachos uit zijn snelheid haalt. Uiteindelijk moeten er promotie-wedstrijden gespeeld worden om uit deze klas te kunnen komen en deze wedstrijden kunnen wel eens zwaarder zijn dan nu wordt gedacht. De Dames daarentegen wisten door een enorme vechtlust met een gehandicapt taem toch de punten uit Breda mee naar Waalwijk te brengen. Het begin was vrij ner veus, daar Dongen toch dé grote kandidaat is in deze competitie. Dit Burgemeester en wethouders van Loon op Zand willen de reinigings rechten per 1 januari 1970 gaan in nen via de gasnota. Het tarief wordt dan uitgedrukt in een bedrag per pe riode - telkens twee maanden om vattende - welke gelijk loopt met de inningsperiode van het gasbedrijf. Het systeem van aanslagbiljetten is vrij kostbaar o.a. wegens druk- en verzendkosten en bovendien lijdt de gemeente belangrijke renteverliezen, omdat het belastingjaar, waarop een bepaald kohier betrekking heeft, als regel ruimschoots verstreken is voor dat met de invordering een aanvang wordt gemaakt. Een belangrijk voor- deel van de nieuwe inningsmethode is nog, dat voor de belastingplichti gen een gespreide betaling mogelijk wordt. De gemeenteraad, die donder dagavond a.s. bijeenkomt, zal daarom een nieuwe verordening op de hef fing en invordering van reinigings rechten ter vaststelling worden aan geboden. In deze vergadering zal de raad ge vraagd worden garant te blijven ten behoeve van de stichting Bejaarden zorg te Loon op Zand voor de bouw van 5 extra bejaardenwoningen bij 't bejaardentehuis "Venloene" te Loon op Zand. Met de bouw van deze wo ningen is een bedrag van 165.000,- gemoeid. Aangezien de toestand van de wonin gen Dr. Ariënsplein 8, 9, 10 en 11, Leo XlII-straat 1, 3, 5, 7, 9, 11, 13 en 15, van Haestrechtstraat 13 te Kaatsheuvel en Zijstraat 2 te De Moer, van dien aard is, dat gij on geschikt zijn ter bewoning en niet meer in bewoonbare staat zijn te brengen, wordt voorgesteld deze pan den onbewoonbaar te verklaren. Verder zullen de geloofsbrieven wor den onderzocht van de heer E. J. Kemmeren te Kaatsheuvel, nieuw be noemd lid van de gemeenteraad in de vacature van wijlen de heer Th. Veldkamp. lieten ze in het begin zien door met een zeer snelle uitval het eerste doelpunt te scoren. Toch was dit eerste gewin „kattengespin" daar Tachos al vrij vlug de voorsprong overnam. Tot de rust gingen beide ploegen zeer goed tegen elkaar op en de spanning steeg tot grote hoog te. Na de rust was het weer de kon- ditie van de dames mét de grote vechtlust die de doorslag gaven en dit uiteraard in het voordeel van Tachos. Met een aantal zeer knappe doelpunten liepen de Waalwijkse Dames uit tot 59 en de reeds ge slagen Dongense ploeg mocht nog 2 keer scoren en mét deze 79 over winning begint Tachos hoge ogen te gooien. De Tachos dames hebben nu 3 wedstrijden gespeeld en 6 pun ten en dan volgen er 2 teams resp. Taxandria en Dongen die uit 2 wed strijden 2 punten vergaarden. Het 2e team van de Heren van Ta chos liet de keeper-Harry Thomas sen, die zijn laatste wedstrijd keep. te, lelijk in de steek. De spelers van Tachos kwamen te weinig en te langzaam terug om een hecht ver- dedigings-blok te vormen. Hierdoor kreeg Uno Animo uit Loon op Zand dat zoals altijd erg fel speelde veel te veel open kansen om op de goal te schieten. Tachos was in het veld misschien iets sterker, maar er kwa men te weinig doelpunten en van de 4 penalties er 3 te missen is ab soluut te veel. Uno Animo benutte wel alle kansen en het had een snelle verdediging. Het reserve-team zal veel moeite krijgen om zich in de kopgroep te handhaven en zeker nu er een an dere keeper onder de lat zal komen te staan. Bij het begin van de Dames jun. Uno-Animo-Tachos werd 1 min. stil te in acht genomen voor Lia van Herp, een speelster van het team uit Loon op Zand, dat de afgelopen week bij een verkeersongeval om het leven was gekomen. De wedstrijd zelf had een spannend verloop en de Tachos meisjes hiel den de punten in Waalwijk, 86. Uitslagen: Jong. adsp. Tachos-SOA, 812; Heren jun. Tachos-SOA, 19- 20; Heren 1 Tachos-SOA, 31-8; He ren 2 Tachos-Uno Animo, 1013; Meisjes adsp. Uno Animo-Tachos, 11 10; Dames jun. Uno Animo-Ta chos, 68; Dames sen. Dongen-Ta- chos 1, 79; Dames jun. 2 Gerakeira -Tachos, 47. - Vandaag begint in Den Haag de top-conferentie van de EEG, waar de beslissing zal vallen over haar levens- vaarheid in de toekomst en die van de toekomst van Europa, met aan sluiting van Engeland e.a. - Heineken Bierbrouwerijen gaat uit Rotterdam verdwijnen en 'n grote brouwerij bouwen in Zoeterwoude en die in Den Bosch belangrijk uitbrei den. De Amstel-brouwerij in Hel mond wordt gevoegd bij die in Am sterdam. WAALWIJK Zowel in het voorjaar als gedurende de zomer maanden heeft de keuringscommis sie van de K.N.M.T.P. afd. Waalwijk en Omstreken alle tuinen in Waal wijk en de aangesloten gemeente's, die vanaf de weg zichtbaar zijn, en kele malen nauwkeurig bekeken. Het resultaat van deze keuring is, dat er 3 diploma's in goud zijn uit gereikt aan: B. Blok, Burg. Smeelelaan, Waal wijk; L. v. Laarhoven, Hilsestraat 5b, Kaatsheuvel; M. Lips, Grote straat 62, Drunen. 5 Diploma's in zilver (2e prijs) zijn uitgereikt aan: A. v. Son, Bosseweg 4, Drunen; J. de Kort, Westeinde 56, Waalwijk; G.v. Huiten, Klooster- weg 54, Waalwijk; v. Zuiligchem, Heistraat 66, Sprang-Capelle; J. M. Quist, Vrouwkensv.straat 41, Was pik. Verder ontvingen de volgende tui nen een Eervolle Vermelding: Waalwijk: v. d. Hammenstraat 5; Drunen: Bosseweg 6a; Kaatsheuvel Hilsestraat 33; Rozenstraat 33; Was pik: Burg. Libourelstraat 8; Sprang. Capelle: Heistraat 121; Juliana- laan 50. Al deze prijswinnaars hebben za terdag 22 november, van de afd. Waalwijk e.o. een prachtig bouqet Chrysanten bezorgd gekregen. Het verheugt het bestuur van de afd. Waalwijk e.o. van de KNMTP dat de tuinen in de diverse gemeen tes er steeds verzorgder uit gaan zien. Deze jaarlijkse tuinkeuring en blij ken dus werkelijk een goede stimu lans te zijn. Vrijdag 28 november j.l. bracht St. Nicolaas weer het traditionele bezoek aan de pupillen van RWB. Ondanks het slechte weer was de Sint met zijn Zwarte Pieten er toch doorheen ge komen, De Sint had vooraf twee Zwarte Pieten gestuurd, om zijn komst aan te kondigen. Hij werd hartelijk 'en luidzingend verwelkomd door de RWB-ertjes, die de kantine tot de l aatste plaats vulden. Ook ouders waren er aanwezig. Jeugd voorzitter, de heer H. Muller, verwelkomde St. Nicolaas en had res pect voor hem dat hij ondanks het gu re weer tooh weer naar de pupillen van RWB was gekomen. Een extra woord van welkom sprak de Jeugd- voorzitter tot de gebroeders M. en W. van Vugt, waarop de Sint zei "Oh, de 'jongetjes' Van Vugt, die ken ik wel". Beiden zijn ere-lid van RWB. De Sint had voor enkele pupillen vermanningen, maar ook woorden van lof. Over het algemeen had hij niet te klagen over de kleine RWB-ers. Iedereen werd door de Sint naar vo ren geroepen en werd voorzien van versnaperingen en cadeaux. St. Ni colaas haalde ook even mevr. v. d. Gouw naar voren, bij RWB beter be- WAALWIJK Door „Vogellust" werd afgelopen weekend in de zaal „De Gecroonde Leersse" te Waal wijk een streektentoonstelling ge organiseerd, waarbij de beste re sultaten werden behaald door de Nieuwkuykse Vogelvereniging. Over belangstelling hebben de orga nisatoren de drie dagen niet te kla gen gehad. Het was er gezellig druk en iedere bezoeker heeft dan ook kunnen genieten van de keur van vogels. Vrijdagavond werd de tentoon stelling geopend door burgemeester J. Teyssen waarbij al een grote be. langstelling te constateren viel. De heer W. Snels, voorzitter van de vogelvereniging wees er in zijn ope ningswoord op, dat dit de eerste ex positie was die door Vogellust werd georganiseerd in streekverband. Al len die hadden meegewerkt tot het tot stand komen van deze ten toonstelling werden door hem be dankt. Hij stelde dat de vogelten toonstelling zondermeer zou slagen. Met hem eens waren dit de keur meesters, want deze waren van oor deel dat de kwaliteit van de inge zonden vogels van een goede gehal te was. Bijzonder sterk was verte genwoordigd de kanariegroep, zo dat zelfs degenen die 88 punten hadden behaald nog buiten de prij zen vielen, en dat terwijl er 160 prijzen beschikbaar waren voor 700 vogels. Bovendien bracht de heer Snels dank aan de plantsoenendienst die er voor zorggedragen hadden dat de zaal in een fleurig decor was her schapen. Hij beschouwde dit als een goede steun terwijl hij bovendien woorden van lof sprak aan het adres van de keurmeesters. Hierna werd het woord gericht door burgemees ter J. Teyssen tot de jubilerende vo gelvereniging, die met deze streek tentoonstelling tevens haar 20 jarig bestaan vierde. „Het is gemakkelijker een vere niging op te richten dan haar in stand te houden. Een vereniging moet als organisme levend blijven. Uw vereniging heeft steeds aan kracht gewonnen en daarom heb ik respect voor het stuwende werk van de bestuursleden. Deze ten toonstelling betekent een stimulans om een volgend keer nog beter voor de dag te komen. Burgemeester Teyssen sprak als zijn hoop uit dat de exposanten tevreden zouden zijn en dat er veel nieuwe leden zouden toetreden. Vervolgens verklaarde hij de tentoonstelling officieel voor geopend.'' De Raad voor het Midden- en Kleinbedrijf heeft in een openbare vergadering in Den Haag besloten aan staatssecretaris Van Son, van Economische Zaken, te vragen, de oude regeling voor bedrijfsbeëindi ging voor ondernemers in het Mid den- en Kleinbedrijf te laten voort duren tot I januari 1971. Urenlang hield men zich bezig met discussies over de nieuwe door drs. Van Son uitgebrachte nota over het Midden- en Kleinbedrijf en uiteraard hoofdzakelijk over de wij. ziging van de bedrijfsbeëindigings hulp. De oude betere regeling was vol gens de Raad zonder meer opgehe ven en wel zonder overleg met be trokkenen of een overgangsrege ling. Dat is een bijzonder onbevredigde zaak. De nieuwe regeling kon men niet anders zien, dan een goedkope werkeloosheidsverzekering. De voornaamste uitslagen waren als volgt: Beste 10 vogels per vereniging: 1 Nieuwkuyk 887+ pnt.; 2 Waspik 887 pnt.; 3 Waalwijk 887 pnt. Algemeen kampioen E.K.: J. Scha pendonk met 91 pnt.; algemeen kampioen O.K.: A. Schoones, Vlij men met 90+ pnt. Behaalde bondsprijzen: 1 J. Scha pendonk, beste vogel van de ten toonstelling 91 pnt., bondskruis: A. Schoones, beste kanarie E.K. 90+ pnt., bondsmedaille; A. Schoones, kanarie E.K. 90 pnt.; Th. van Dru nen, beste kuifkanarie E.K. 88 pnt.; M. de Goud, beste bastaard E.K. 89 pnt.; P. Smeekens, beste gras parkiet E.K. 87 pnt.; B. Siemons, beste grote parkiet E.K. 88 pnt.; A. Wijgerde, beste zebravink E.K. 87 pnt.; W. van Vught, beste Japanse meeuw E.K. 88 pnt.; H. van Don gen, beste tropische vogel E.K. 88+ pnt.; J. van Herpt, beste kwartel E.K. 88 pnt.; H. Treffers, beste stam E.K. 356 pnt. Zij kwamen al len voor de bondsmedaille in aan merking. De inzendingen werden beoor deeld door de keurmeesters J. H. de Bruyn uit Soest; D. A. Duivis uit Teteringen; D. D. Drop uit Nieuwpoort; A. P. Kools uit Zuid- zande; F. Lambregts uit Oud-Gas tel; J. v. Lieshout uit Tilburg; W. Meijs uit Vught; A. Selders uit Et- ten-Leur; H. J. Veerkamp uit Schie dam en A. v. d. Waal uit Hoogerhei- de. Aan de expositie werd deelgeno men door Drunen, Vlijmen, Raams. donk, Loon op Zand, Heusden, Was pik, Made, Geertruidenbërg, Don gen, Kaatsheuvel, Capelle en Waal- wijk. kend als Anneke. Hij noemde haar "de moeder van RWB" en had veel lof voor haar. St. Nicolaas dankte haar voor het altijd prima bijgehou den clubhuis en haar goede gastvrij heid. Hij hood haar een cadeau aan. Bij het vertrek van de Sint werd hij luidkeels toegezongen en liet de pu pillen van RWB voldaan achter. Men was vol lof over deze geslaagde St. Nicolaasavond, dat Meek ook uit en kele reactie van ouders van de pu pillen. Dit is bijzonder prettig, want heit is voor de Jeugdcommissie van RWB een stimulans om zo door te gaan. Zaterdag heeft Langstraat 1 te Eindhoven een waardevol gelijk spel behaald tegen het sterke eerste tiental van DAF. Deze uiterst spannende strijd begon sensationeel doordat een Lang straatspeler nog in de opening blun derde en direkt moest opgeven. De overwinning van W. Goedhart aan het derde bord bracht de par tijen na circa 2 uur spelen weer op gelijke voet. Na enkele remises, bij een stand van IVzVz, nam echter de Eindhovense vereniging opnieuw een voorsprong. Nadat 9 partijen waren beëindigd had DAF een gunstige stand van 5 4 bereikt, zodat de laatste partij de beslissing moest brengen. In hevige tijdnood (beide tegenstan ders moesten het ongelooflijke aan tal van 30 zetten in 15 minuten spe len) bleek de langzaamerhand spreekwoordelij ke koelbloedigheid van de Capellenaar L. Pols opnieuw van buitengewone waarde. Hij slaagde er in de vijandelijke ko ning midden op het bord te jagen en mat te zetten. Daarmee werd 'n eindstand van 55 bereikt. Behalve Goedhart en Pols verdient cok drs. J. Nijman voor zijn fraaie overwinning aan het eerste bord 'n aparte vermelding. In remise eindigden de partijen van M. de Wit, C. Quirijns, R. Waeter- schoodt en A. van Bladel. BRIDGE-AVOND A.s. woensdag 3 december wordt er in hotel Royal wederom een bridge avond georganiseerd, aanvang 8 uur. PV DE VREDESDUIF Op de in het weekend gehouden ha- rakconcours en duiven tentoonstelling georganiseerd door de PV De Vre desduif is zeer goed geslaagd. Gene rale kampioen kleine kring Langstraat werd C. van Helvoirt uit Haarsteeg. Uitslag tentoonstelling: l-2-4de prijs werd behaald door H. van Drunen uit Drunen. 3e werd H. van Son uit Nieuwkuyk. Van het barakconcours waren de winnaars: 1. mevr. v. Nooy 2. G. van Heeswijk, 3. J. Kuys, 4. C. Imanse, 5. A. Melis, 6. H. van Nooy, 7. J. Imanse, 8. K. Dollekens, 9. M. v. d. Geldt, 10. M. v. d. Wiel. 11. Fr. v. d. Wiel. Zaterdagmiddag begon men met de BB-oefeningen in Drunen. De sirenes werden in werking gesteld na de eer ste melding om hulp. Er was 'n vlieg tuig neergestort. Vanuit het gemeen tehuis werd door de plaatselijke ver- bindingspost alles geregeld in samen werking met het hoofd Zelfbescher ming, de heer H. Portiers die de al gemene leiding had. Nadat de sirenes de bevolking had den opgeschrikt, was het uitrukken geblazen naar het rampgebied op de Hoge Weg bij Lederwarenfabriek Ca- les. Ook vanuit Elshout was de zelf- beschermingsploeg spoedig present. Ook de brandweer was met de nevel tank onmiddellijk ter plaatse. Om on geveer 14.25 uur werd de EHBO- ploeg ingeschakeld om een tiental ge wonden te verzorgen. Met perslucht maskers werden door de leden van de brandweer de gewonden uit hoogop slaande rokende gebouwen en afge voerd naar café Klerks. Hier werd aan de "slachtoffers" kof fie en worstebrood geserveerd. Ook de dienst sociale verzorging heeft 'n aandeel gehad in het verzorgen van het rampgebied. Alle deelnemers en genodigden werd erwtensoep aange boden. Bij de oefeningen waren aan wezig burgemeester mr. H. Stieger, de wethouders Van Gorcum en Van Herpt en gemeentesecretaris de heer Elshout., plaatsvervanger hoofd Be scherming Burgerbevolking, Kring commandant de heer v. d. Broek, hoofd ABC-dienst, de heer Mijnsber- gen, Kringcommandant BB Tilburg, 's Avonds werd er een goed verzorg de cabaretavond georganiseerd met medewerking van de Flying Stars in Hotel Royal, waar ook al de hierbo ven genoemde personen en ook de rayoncommandant der Rijkspolitie de heer Den Oude, de directie van de fa. Cales en al de deelnemers met hun edhtgenoten aanwezig waren. Men kan terecht spreken van een zeer goed geslaagde BB-dag. CAFÉ GEZ. ELSHOUT WORDT GALANTERIE EN SPEELGOED WINKEL Gisterenmorgen hadden de Gez. Els hout zeer slecht nieuws voor de ver enigingen die in hun zaak thuis zijn. Zij hebben hun zaak verkocht aan de heer J. van Loon, die dit pand als winkel gaat verbouwen. Voor heel veel inwoners zal dit een verlies zijn, daar men er zo gemakkelijk eens bin nenliep en van oudsher steedst gezel lig ontvangen werd. Vooral verenigin gen als Harmonie Drunen 'en de Handboog Constantia zal het zeer ter harte gaan, omdat er zo direct geen gelegenheden zijnt die aan de eisen voldoen om zulke verenigingen op te vangen. Ook de Gez. Elshout zelf hadden liever een voortbestaan van hun zaak meegemaakt. Per 1 maart moeten de verenigingen een ander on derkomen hebben gevonden en is ca fé "Doruske" niet meer.

Echo van het Zuiden | 1969 | | pagina 5