service is bij ons géén loze kreet t N is er ook voor u een Boerenleenbank* naast de deur Boerenleenbank Y. Hettema winnaar van de Kaatsheuvelse kegelkampioenschappen WAALWIJK Bent U het meisje BOUWMAN brillen ABONNEERT U OP DIT BLAD 14 DE ECHO VAN HET, ZUIDEN VAR DINSDAG 30 DECEMBER 1969 14 Loon op Zand WINKELGALERIJ GERLACHUS- STRAAT GEHEEL BETROKKEN Flati voor fusie Wït- Geie Kruis Vlijmen De vijfde jongen in het Oranjehuis Kerstrede van Koningin Juliana Kersttoespraak Paus Paulus waar Van Oldenbeek Smelt n.v. trots op kan zijn? als U bij ons een bril koopt dan is deze ook vliegensvlug klaar, normaal gesproken kunt U er zelfs op wachten. En voor het re gelmatig bijstellen van uw montuur kunt U altijd even aanwippen, dat doen wij qratis voor U. vrijdag 2 januari wordt de 4de Boerenleenbankvestiging Kantoor „Besoyen", Tolstr. 3 Afgelopen zaterdag kwamen de Kaatsheuvelse kegelclubs, aangeslo ten bij de TKB in het kegelhuis van hotel De Kroon bijeen om elkaar het kampioenschap van Kaatsheuvel voor vijf- en drietallen, alsmede de per soonlijke titel te betwisten. In afwij king van voorgaande jaren werden, nu men in het nieuwe home vier ba nen ter beschikking heeft, door iede re deelnemer voor het clubkampioen schap 40 ballen geworpen, waarna de 15 bestgeplaatsten hiervan nog maals 40 ballen moesten werpen voor de persoonlijke titel. Met de 52 deel nemers kwam dit neer op 2680 bal len, hetgeen een record betekende voor dit jaarlijkse evenement. De wedstrijden, die reeds 'smiddags om vier uur begonnen, werden daardoor pas omstreeks 12 uur beëindigd. Bij de vijf- en drietallen werd "Alles Om" met een duidelijke voorsprong kampioen, terwijl de heer Y. Hette ma, eveneens van "Alles Om" met ruim verschil op de persoonlijke titel beslag wist te leggen, hetgeen hem de gouden kegel opleverde. De heer A. Vlak, die namens de wedstrijd commissie deze kampioenschappen met een woord van welkom tot alle deelnemers opende en ieder een pret tige wedstrijd met veel hout toewenste deelde nog mede, dat besloten was om de wisselbekers dit jaar eigendom te laten worden van de winnende clubs, aangezien volgend jaar ook de Loonse kegelbroeders, die wegens op heffing van de accommodatie in Loon op Zand eveneens in De Kroon ge huisvest zijn, aan deze kampioen schappen zullen deelnemen. Na afloop kon de heer Vlak naast bovengenoemde trofeeën nog een 5- tal prijzen uitreiken, die door spor tieve schenkers voor de persoonlijke wedstrijd beschikbaar waren gesteld. Zelf werd hij namens alle clubs met een fles geestrijk vocht verrast als dank en waardering voor zijn ge slaagde organisatie van dit omvang rijke tournooi. Ook de dames-suppór- ters hadden voor hem een gelijksoor tig presentje. De uitslag van deze kampioenschappen is: Vijftallen (40 ballen): 1. Alles Om 1362 hout; 2. NOP 1276 hout; 3. Alles of Niks 1272 hout; 4. Zet 'm Op 1231 hout; 5. Natte üpons 1210 hout; 6. K'69 1194 hout. Drietallen (40 ballen): 1. Alles Om 752 hout; 2. Zet 'm Op 664 hout; 3. Alles of Niks 656 hout; 4. K'69 625 hout; 5. NOP 621 hout; 6. Nat te Spons 614 hout. Persoonlijk (80 ballen): 1. Y. Hette ma 585 hout; 2. J. Boons 558 hout; 3. F. Schalken 553 hout; 4. F. Koo ien 546 hout; 5. W. Donkers 534 hout; 6. P. Schoenmakers 534 hout; 7. A. Vlak 530 hout; 8. M. J. Ves- ters 529 hout; 9. Sj. Heijs 528 hout; 10. M. Kemmeren 528 hout; 11. C. Heijs 526 hout; 12. F. Heijs 522 hout; 13. W. Wellens 516 hout; 14. H. Boons 509 hout; 15. J. Schalken 470 hout. -.ï De in 1967 gereed gekomen win kelgalerij aan het verlengde van de Gerlachusstraat is nu geheel in ge bruik genomen. De zesde winkel in de serie is dezer dagen opengesteld. Het zijn echter 7 etalages, waar van de Spar er twee heeft. De laat ste is nu de sigarenzaak van de heer en mevrouw J. Roedoe-v. d. Wielen, welke enige tijd geleden van Gorinchem naar Loon op Zand zijn verhuisd. Naast sigaren, dat de hoofdzaak is met al wat daarbij be hoort, verkopen de heer en mevr. Roedoe nu lectuur van allerlei soort en schrijfbenodigdheden evenals speelgoederen. Het interieur van deze mooie royale winkel is ver zorgd door de fa. Pepping. De ga lerij is een aanwinst en als straks het bejaardentehuis Venloen klaar is zullen deze zes winkels een on misbare schakel vormen in het mid- denstandsbestel van deze plaats. Op de receptie welke bij de ope ning werd gehouden zagen we vele vrienden en zakenrelaties van de heer en mevr. Roedoe, alsook pas toor Simons die graag kennis maak te met zijn nieuwe parochianen. HOBBYCLUB HOUDT EXPOSITIE Het is de bedoeling van de lei ding van de hobbyclub van de stich ting Jeugdbelangen, dat zij jaar lijks een tentoonstelling van de werkstukken van de leden zal hou den. Vorig jaar is men echter hier toe niet gekomen, doch dit seizoen en wel in januari zal deze echter gehouden worden. Zowel werkstuk ken op de club, als daarbuiten zul len kunnen worden getoond. De werkstukken kunnen worden in geleverd bij de leider de heer Kem- Spitshuis, Strieckenlaan 36, R. de mere, Strieckenlaan 28, de heer Jong, Tuinstraat 10, C. Wijtvliet, Kerkstraat 9, voor Loon op Zand en op de club zelf, graag vóór 4 ja nuari a.s. Grote stukken moeten voor 1 januari gemeld zijn bij de leider. De juiste datum van de expositie wordt nog bekend gemaakt. - 5 kanonneerboten die in Cher bourg voor Israël waren gebouwd zijn tijdens de kerstnacht plotseling uit die haven verdwenen zgn. op weg naar Noorwegen. Van dit alles schijnt niets waar te zijn. Ze zijn gesigna leerd in de Middellandse Zee. - De jongste zoon van prinses Bea trix en die van prinses Margriet zul len op 21 februari in de Domkerk te Utrecht worden gedoopt. - In Ethiopië zijn bij een relletje 4 studenten neergeschoten. - In Wijk bij Duurstede hebben in brekers een brandkast van 200 kg uit een huis meegenomen, waarin zich 200.000,- spaargeld bevond. - In Saffron (Eng.) zijn bij een ho telbrand 13 mensen omgekomen.' Er bestaan plannen dat de drie afde lingen van het Wit Gele Kruis van Nieuwkuyk, Vlijmen en Haarsteeg waarschijnlijk zullen fusioneren. De ze plannen, die door de Provinciale Bond van het Wit Gele Kruis zijn ge stimuleerd, bevinden zich nog in een bijzonder pril stadium. De drie afde lingen moeten nog de eerste toena deringscontacten leggen. Het is de bedoeling van de Provinciale Bond om in het kader van de schaalvergro ting parochiële afdelingen samen te laten vloeien, waardoor de organisa torische struktuur van het kruiswerk wordt verbeterd. Wat de voordelen van een dergelijk samengaan zullen zijn kan men nog niet exact zeggen. Wel kan men mee delen dat in de toekomst wellicht be paalde aktiviteiten, die te zwaar zou den zijn om door één afdeling gerea liseerd te worden, nu wel aangepakt kunnen worden. Ook meent men dat de fusie bepaalde financiële voorde len zou kunnen bieden, terwijl wijk verpleegsters van de drie afdelingen elkaar in sommige gevallen zouden kunnen vervangen. In eerste instantie is het de bedoeling dat de drie afdelingen over deze zaak gaan doordenken. Het bestuur van de jubilerende Wit Gele Kruis-vereni- ging Vlijmen was verheugd dat voor de sobere viering nog zo'n belang stelling bestond. Aanwezig waren on der andere burgemeester L. Schweit zer, de plaatselijke geestelijkheid, wijkverpleegsters en vele leden. De heer Huijbrechts releveerde tenslotte nog de belangrijke aktiviteiten die de pioniers van het WGK in de afge lopen 50 jaar hebben verricht, waar door het sociale klimaat aanmerkelijk is verbeterd. Hij maakte tevens be kend dat de jubilerende kruisvereni ging een bedrag beschikbaar gesteld heeft voor een ontwikkelingsland, waar het peil van de gezondheidszorg nog erg laag is. Rustig heeft Nederland in deze don- i kere tijd van het jaar de feestdagen j doorgebracht. Het werd deze keer geen witte Kerstmis, zelfs de vorst die ons eerder bezocht liet versték gaan. De laatste week van het jaar, is dikwijls zo'n verloren week, die overheerst wordt door de feesten van Kerstmis en de jaarwisseling en dat is ook deze keer het geval geweest. Op kerstochtend, omstreeks 9 uur heeft H.K.H. prinses Margriet in 't academisch ziekenhuis te Nijmegen 't leven geschonken aan 'n zoon. Prins Maurits heeft dus een broertje gekre gen. Deze zoon van prinses Margriet en de heer Van Vollenhoven is de zevende in lijn van erfopvolging in ons koninklijk huis. Na prinses Be- artix volgen eerst haar zonen, prins Willem-Alexander, prins Johan Fri- so en de jonge prins Comstantijn. Daarna volgt prinses Margriet, dan prins Maurits en de rij wordt dan ge sloten door de nieuwgeborene. Deze tweede zoon van prinses Margriet, zal samen het zijn neef, de eerder ge boren zoon van prinses Beatrix, Con- stantijn op zaterdag 21 februari 1970 in de Domkerk te Utrecht worden ge doopt. Kort nadat zij het Sint Radboud- ziekenhuis in Nijmegen had verla ten, heeft koningin Juliana Ie kerst dag voor radio en televisie haar kerstrede uigesproken. De koninging stelde in haar rede vast dat men een kerstrede tot de uiterlijke aankleding van het eigen lijke kerstfeest kan rekenen, „hoe wel ik steeds poog daarmee juist te helpen de omhulsels opzij te schui ven.'' Zij zej tevens te overwegen de dingen die zij op het hart heeft voortaan soms met kerstmis soms ook bij andere gelegenheid te zeg gen. „Met kerstmis zou je moeten be- grijpen wat het is om jezelf te ver- liezen en om je terug te vinden in je oorsprong, in je bestemming en m je onverbrekelijke lotsverbon denheid met heel de mensenge meenschap". NIEUWE VOORZIENINGEN IN DE WONING SECTOR De maatregelen die op 1 januari ingaan, hebben betrekking op: Subsidieverhoging voor nieuwe wo ningen van zeshonderd tot.achthon derd gulden. Een rijksbijdrage in de sloopkosten van krotten van 1500 gulden. Verhoging van de rijksbijdrage voor de werving van krotten van 2000 tot 2500 gulden. Nieuwe subsidieregeling voor ver betering van particuliere woningen en woonbuurten. Koppeling van de krotopruimings- aan de doorstroomingsregeling door middel van een nieuwe bijdragere geling. Bij stralende zon sprak Paus Pau lus VI op de eerste kerstdag vanuit de loggia van de Sint Pieter tot de tienduizenden op het Pietersplein zijn kerstboodschap uit, waarin hij de gelovigen uitnodigde zich in de ze kerstdagen de vraag te stellen: ben ik een christen? Velen, die de ware betekenis van de geboorte van Christus als de in carnatie van het woord Gods be grijpen, zullen deze vraag bevesti gend kunnen beantwoorden, maar er zijn er die deze betekenis ver werpen of het woord Gods aan een vivisectie onderwerpen en tenslotte terechtkomen in een geloof aan Christus zonder God, een humanis me zonder Christus, aldus de paus. De gevolgen daarvan zo zei Paulus VI, hebben wij in de geschiedenis van de mensheid van gisteren en van vandaag leren kennen, het leidt tot zedelijke ontreddering, tot een ontkenning van de hiërarchie der waarden. AGENDA Woensdag: geen repetitie voor dames en heren der Liedertafel "Oefening en Vermaak". ZONDAGDIENST artsen Nieuwjaarsdag Arts: Dr. Langemeijer, tel. 3050 Apotheek: Pollmann, tel. 2012 ZONDAGDIENST PASTORIËN van 13.00 tot 24.00 uur Pastorie: St. Antonius, Burg. Smee- lelaan 68, tel. 3531 N.H. KERK, WAALWIJK Woensdag 31 december 19.30 uur: donderdag 1 januari 1970 10.30 uur: Ds. Kroes Oudejaarsdienst Inerkerkelijke Nieuwjaarsdienst in de Gereformeerde Kerk met na af loop gelegenheid tot „Nieuwjaar" wensen. N.H. KERK, BESOYEN Woensdag 31 dec. (Oudejaarsdag) 's Avonds 7.30 u.: Ds. F. J. Sinke Oudejaarskollekte Donderdag 1 jan. (Nieuwjaarsdag) 10 u. Ds. F. J. Sinke N.H. KERK, BAARDWIJK Woensdag 31 dec. '69 20.15 uur: Ds. J. J Kooman Oudejaarskollekte. Donderdag 1 jan. '70 10.30 uur: Gezamenlijke Nieuwjaarsdienst in de Geref. Kerk aan de Ambrosius- weg. GEREFORMEERDE KERK WAALWIJK 1 jan. 10.30 uur: Gezamenlijke nieuwjaarsdienst met de herv. ge meenten van Baardwijk en Cen trum ds. Spoelstra en ds. Kooman. PINKSTERGEMEENTE Parochiehuis (achter de Kombi) le Kerstdag 10 uur: Dienst. W. A. v. Beek. Zondag 2.30 uur: W. A. v. Beek. STICHTING PROT. CHR. SOCIAAL PEDAGOGISCHE ZORG IN N.B. Soc. Pedagoge: Mej. T. M. Volkers, Kap. Pulverstraat 44, Eindhoven, tel. 040-440389. Boodschappen voor mej. Volkers worden in de Ireneschool, Molen straat, Waalwijk, aangenomen. GEMEENTELIJKE SOCIALE DIENST Waalwijk, Grotestraat 196, dagelijks geopend van 8.30 - 12.30 uur. Uitsluitend voor werkenden of volgens afspraak vrijdagavond van 7.00 - 8.00 uur. VERLOSKUNDIGE L. P. M. Smeele, Prof. N'olenslaan 69 Spreekuur iedere dinsdag van kwart voor twee tot vier uur in het Me disch centrum. Dinsdagsavonds aan huis van 7 tot 8 uur en verder vol gens afspraak. omdat U, na een inwerkperiode, zoveel werkzaamheden geheel zelfstandig doet, omdat U af en toe een Duits of Engels telefoontje afhandelt, omdat Uw klantenbenadering, weliswaar volgens vooropgezet plan, maar toch vol gens Uw eigen inzicht geschiedt, omdat U de staf gaat completeren door Uw persoonlijkheid, initiatief en vrouwe lijkheid. Maak dan eens oen afspraak over Uw kondities! Waalwijk, Kerkstraat 32, telefoon 04160 2441 - 2442 Evenals gratis Ultrasonisch reinigen. Klaar terwijl U wacht. Gratis brilverzekering. Grotestraat 231, Waalwijk tel. 3866 Voortaan kan iedereen in Waalwijk zeggen: „ben even naar de Boerenleenbank". Want op in gebruik genomen. Dit nieuwe kantoor voldoet aan alle eisen die men tegenwoordig aan een moderne bankt stelt. Loop er eens binnen, het is beslist de moeite waard. v Als „de bank voor iedereen" weet de Boerenleenbank dat sparen een kwestie is van persoonlijke omstan digheden en individuele wensen. Daarom kunt U bij de Boerenleenbank de voor U meest geëigende spaarvorm kiezen. Maar U kiest er ook Uw eigen rente. Te beginnen bij 3%% voor de tegoeden op de geheel vrije spaargelden, tot 7% voor de deposito's met een vaste termijn van 24 maanden. En dan te bedenken dat wie spaart bij de Boeren- leenbank, tegelijk het hele uitgebreide dienstenpak ket tot zijn beschikking heeft. Dit is de nieuwe Boerenleenbank bij V in de buurt Kantoor „Besoijen", Tolstr. 3 Kasuren: maandag tm vrijdag van 9.00 tot 12.30 uur; vrijdagavond van 7.009.00 u. Overige vestigingen in Waalwijk: Hoofdkantoor: Grotestraat 232 d Kantoor Baardwijk: Baardwijksestraat 22 Kantoor Zuid: Bloemenoordplein 46 A

Echo van het Zuiden | 1969 | | pagina 14