wAAlwijkse en LAncjstRAAtse couRAnt Concordia en Desk speelden matig duel op slecht terrein Tachos-team behaalden in Breda volle winst Oudejaars-puzzel Gemeenteraad Drunen had weinig moeite met agenda m I; Postbus in Waspik, hoorn van overvloed.... Christof/e Voor VUURWERK f J, K. VERHULST BEGROTING WERD AANGEBODEN MALMAISON firma Schilders Rioleringsproject werd toegelicht Leerlingen LTS Waalwijk verrasten 160 zieken op fruitschaal DINSDAG 29 DECEMBER 1969 92e JAARGANG No. 103 Uitgever Waal wij ksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen HoofdredakteurJAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Brieven onder nummer 50 ct. extra Opgericht 1878 Bureaus Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621-2746 - Kaatsheuvel Dr. van Beurdenstraat 8, Tel. 04167-2002 Abonnement p. week (0,33+ 2 ct. inc.k.) ƒ0,35 p. mnd. (1,45+10 ct. inc.k.) ƒ1,55 p. kwrt. (3,95+10 ct. inc.k.) f 4,05 p.kwrt. p.post 4,75 bij girobetaling (bij incasso p.postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs 15 cent per mm Contractadvertenties: speciaal tarief Telegram-adres „ECHO" Terwijl op enkele uitzonderingen na alle amateur-voetbal werd afgelast, behoorden Concordia en DESK tot de weinige "gelukkigen die zondag de voor hen vastgesteld wedstrijd moesten spelen. En dat, terwijl ook t Concordia-veld allesbehalve geschikt was voor voetbal. Hoe de desbetref fende scheidsrechter desondanks toch deze ontmoeting heeft laten doorgaan is voor ons onbegrijpelijk. De bal maakte op het harde veld de vreemd ste capriolen, zodat er van behoorlijk voetbal nauwelijks sprake kon zijn. De ploeg die hier de meeste risico's durfde te nemen, was uiteraard in het voordeel. En wat dat betreft sloeg de balans door naar de zijde van de Bos schenaren, die geen afwachtende houding aannamen, maar zich fana tiek in de strijd wierpen. DESK toon de zich vooral in de eerste helft veel gereserveerder, legde het accent meer op de verdediging en wist het surplus aan enthousiasme van de Bosschena ren met technisch bekwamer voetbal te compenseren. Door de grotere in zet van Concordia waren de blauw vossen voor rust veelal de baas op het middenveld, waar de meeste door de DESK-achterhoede weggewerkte en voor de voorhoede onbereikbare bal len terecht kwamen Zoals reeds ge zegd, maakte de bal door de harde bovenlaag van het veld de vreemdste capriolen. Tot vijfmaal toe kreeg DESK een vrije trap wegens hands tegen zich, doordat het leder tegen n arm of hand stuitte. Bij een daarvan gebeurde dat in de eerste vijf minu ten zelfs binnen het beruchte gebied en dat kostte de Kaatsheuvelse ploeg prompt 'n strafschop. Een al te zwa re straf onder deze omstandigheden. Bijna had doelman Lugters de inge schoten bal nog uit zijn doel geweerd maar niet voldoende om een doelpunt te voorkomen. Over de wedstrijd zelf valt verder weinig te vertellen. De Bosschenaren behielden hun voorsprong dankzij bovengenoemd buitenkansje, totdat ongeveer 20 min. Herman Damen 'n voorzet gaf, waarbij de Concordia- doelman te ver uit zijn doel kwam om deze te onderscheppen en Kees Soe- terboek deze fout afstrafte door met een kopbal de gelijkmaker tegen het Bossche net te plaatsen. In de reste rende tijd heeft DESK nog gepro beerd de Volle winst te grijpen en vooral Stef Joosten ontplooide hier bij ditmaal een grote aktiviteit, maar men kwam niet tot het gewenste re sultaat. Alleen Henk van Rooij, die van zijn stadgenoten een extra bewa king had gekregen evenals de gevaar lijk Trum aan de andere zijde, had 5 min. voor het einde bijna succes na dat hij drie tegenstanders had om speeld, maar het scihot waarmee hij deze rush afrondde ging rakelings naast. Jammer voor DESK dat door dit slechte speelveld een kostbaar punt kwijtraakte. UN COUVERT DE LA GAMME UW JUWELIER MET HET klokkenspel Grotestraat 260 Waalwijk Tel. 04160-4681 maar één adres: Hoogeinde 10, Waalwijk Telefoon 3618 Gilze startte goed en in de 2e minuut werd dit beloond met een 1-0 voor sprong. De strijd ging gelijk op en er ontstonden diverse goede aanvallen van beide zijden. Gilze was veel meer aan de bal dan Tachos maar de Waal- wijkse dames waren toch wel gevaar lijker en dit kwam in de 6e min. tot Ter gelegenheid van de jaarwisse ling een kruiswoordpuzzel, waarin hoofdzakelijk dieren en delen van dieiennamen voorkomen. Uitslag van deze puzzel in de editie van maandag 5 januari. Horizontaal: 1. soort worm, 7. zeer klein schade lijk insect, 10. andere naam voor paard, 11. klein hert, 12. zeer veel voorkomende vogel, 13. nuttig insect, 14. dierenproduct, 15. kadaver-eten de vogel, 16. voedingsmiddel, 17. on der de grond levend dier, 18. vacht kleuraanduiding, 19. stekelig dier, 21. dierenuitroep, 22. voelspriet, 24. vogel, 26. worm die in het menselijk lidhaam kan voorkomen, 29. zeedier, 30. soort papegaai, 32. soort hert, 34. ongestaarte amphibie, 35. grote vogel, 38. jachtluipaard, 40. zuid- amerikaanse papegaaiensoort, 41. vis 42. tandeloos zoogdier, 44. dieren uitroep, 45. dierenliefkozing, 47. soort kat, 48. soort halfaap, 51 huis dier, 52. zeevis, 53. zoetwatervis, 56. zoetwatervis, 57. huisdier, 58. man lijke vogel, 59. spotvogel, 61. vogel bek, 62. zangvogel, 64. zwarte vogel, 65.larve, 66. manlijke geit. Verticaal: 1. wijfjesschaap, 2. rund, 3. eerste deel van soort zwijn, 4. schaaldier, 5. eerste deel van soort worm, 6. riet zanger, 7. bek van een dier, 8. eerste lettergreep van naam bepaald soort beer, 9. staartvorm bij dieren, 10. zie 35 horizontaal, 12. soort tor, 13. slang, 15. grote vogel, 17. ijverig in sect, 18. soort beer, 20. mannetjes gans, 23. zwemvogel, 25. boshoen der, 27. deel naam van soort zeedier, 28. vrouwelijk dier, 30. volksnaam voor kauw, 31. visrijke zijrivier van de Donau, 33. bijzonder rap boom- diertje, 34. katbeer, 36. spotvogel, 37 manlijk zoogdier, 39. inlandse vogel, 43. zeedier, 44. weitas (eng.), 45. ca tegorie dieren, 46. soort krokodil, 49 grondsoort, 50. vogelverblijf, 51. zee dier, 53. volksnaam voor kauw, 54. deel van naam soort varken, 55. in secteneter, 58. voortplantingsmiddel van mannetjesvis, 60. vaartuig waar in alle dieren eens bijeen waren, 63. eerste lettergreep van de naam van bepaalde vogel. uiting door een goal van Ine Sabel. In de 7e minuut was het Marianne Schilders die, na een goede aanval door het centrum, op rechts vrij liep en door een gat van het net de bal achter de goal gooide: 2-1. In de 9e minuut was een afstandschot van Marijke Vermeulen teveel voor de keepster 3-1. En in de 14e minuut werd op dezelfde wijze als de eerste goal het vierde doelpunt gescoord. In de tweede helft moest weer Gilze het startschot lossen. In de 4e min. werd het 4 - 2 en er ontstonden di verse gevaarlijke momenten voor het Tachos-doel. In de 7e min. drukt Ta chos door en via de binnenkant van de paal wordt het 5 2, een afstand schot zorgt voor 7-2 en in de 12e min. wordt het 7 - 2. Er wordt nog verschillende keren gescoord en met een eindstand van 12-5 blijft Ta chos ruim de meerdere van het eens zo gevreesde Gilze. Tet tweede team van de dames heeft hun wedstrijd met een 5-2 overwin ning op Rapid 2 uit Breda beëindigd. Dit mede dankzij de goede vorm van keepster Marianne Pulles. De rust stand was 2-2. Bij de heren reserves waren de laat ste 10 min. beslissend. In een span nend duel bleven de doelpunten over en weer vallen, al waren het er wei nig. Het werd 2-0 en 2- 2, 3-3 en Tachos ging rusten met een 5-3 voorsprong. Dit bleek echter te wei nig te zijn, het werd 5 5, 6 - 6, 7 - 7 en er waren nog 8 min. te spe len. Toen drukte Tachos door en met 5 doelpunten verschil werd de wed strijd beslist12 7 DRUNEN - De agenda van de gemeenteraad te Drunen vergde afgelo pen dinsdagavond niet veel tijd. In anderhalf uur was de zaak bekeken. Aan het slot van de vergadering werd door burgemeester mr. H, J. M. Stieger aan de Raad de nota van aanbieding behorende bij de begroting voor 1970 aangeboden. Hij dankte bovendien de gemeenteraad voor de prettige wijze waarop steeds overleg mogelijk gebleken \was in 1969. Van de zijde van de gemeenteraad sprak de heer van Lammeren zijn voldoening uit over de manier waarop het college van B. en W. in ,1969 het beleid in de gemeente Drunen gestalte hebben weten tegeven. Aan het begin van de vergadering werd door de heer J. Horsten, direc teur Gemeentewerken een toelichting gegeven op de realisering van de rio lering in de Grotestraat en Eindse- straat. Het projekt zal in fasen wor den uitgevoerd. De voorbereiding zal terdege zijn, opdat de belanghebben den niet al te veel strubbelingen zul len ondervinden. Binnengekomen was ook een brief van-het raadslid, de heer Snoeren, die het nodig vond, dat er in het centrum weer een abri ge plaatst zou worden ten dienste van degenen, die gebruik maken van de busdiensten van de BBA. Van de zijde van burgemeester Stie ger werd hem en ook de andere raadsleden toegezegd, dat een en an der de volle aandacht heeft van het College, maar dat eerst overleg zal gepleegd worden met de Directie van de BBA. Ook zullen de andere haltes in de gemeente nader worden bezien. te voteren voor de aanleg van nog enige starten in het plan Vennen-O. om de bouw van de woningen niet te laten stagneren. Om 4 uur werd de wedstrijd van he ren 1 tegen Gilze gespeeld. Het leek een makkelijke zaak, maar Tachos moest eerst zichzelf overwinnen voor dat van Gilze gewonnen werd. De doelpunten waren duur. In de 2e min. 1-0 voor Tachos door Toon v. Ven- rooy. In de 8e min. door een af standschot 1 1. In de 14e min. kan Gilze uit een snel genomen vrije worp scoren2 - 1 en na een kwartier is het Toon van Venrooy die de eerste nor male goal voor Tachos scoort 2 2. In de 16e min. 2-3 door Hans van Mierlo en in de 19e min. reageert de verdediging van Tachos weer niet en kan een vrije worp van Gilze ineens in 'n doelpunt worden omgezet 3-3. Twee schoten van Tachos komen te gen de paal en Gilze kan weer sco ren 4-3. Gilze loopt uit tot 6-4. Na de pauze iets meer initiatief van de Waalwijkse heren, maar de wed strijd blijft ver beneden peil. Tachos komt tot 7 - 7 en nu worden zij pas wakker. Nog 5 min. te spelen en Ge- rard de Haan schiet hard naar 7-8 en Jan Boom naar 7-9. Tachos is weer overal. Gilze zet daar niets te genover en Tachos scoort in 5 min. 7 maal. Eindstand 7-14. Met de jongens-aspiranten, die met 18-0 van Rapid wonnen, wist Ta chos alle punten in Breda te behalen. In de Waalwijkse sporthal kwamen 2 van de 3 Tachos-teams tot een over winning. De dames junioren 1 won nen van Were Di en de dames junio ren 2 behaalden de 2 punten op Whi te Girls uit Waspik. Alleen de meis jes aspiranten moesten de overwin ning uit handen geven en wel aan het Bossche Blauw Wit. Goedgekeurd werden een aantal onderwijsvoorzieningen terwijl tevens een krediet beschikbaar werd gesteld voor de bouw van 'n 2-klassige kleu terschool in plan Braken-West, ter wijl mondeling met de inspectrice is overeengekomen, dat deze school eventueel in plan Braken-Oost ver wezenlijkt zou kunnen worden. Grondverkopen leverden geen pro blemen op. Gezien het feit, dat bouw verordening en algemene politiever ordening geen mogelijkheid bieden tot het stellen van preventieve eisen bij het onderdak brengen van buiten landse arbeidskrachten werd door de raad een Pensionverordening vastge steld, die van toepassing is op pen sions met drie of meer pensiongasten. Het bezwaarschrift van de heer Mutsaers uit Goirle, vanwege het feit dat de vergunning voor de bouw van een paardestal is aangehouden werd door de raad ongegrond verklaard, mede na een gedegen explicatie van de zijde van burgemeester Stieger. De conclusie van het raadsbesluit zal dan ook zijn dat de bedoelde vergun ning t.z.t. als het bestemmingsplan Oude Bosschebaan definitief zal wor den, niet verleend zal worden. De verdere agendapunten werden in no time afgewerkt, waarbij nog be sloten werd 'n krediet van 80.000.- Traditiegetrouw hebben de leerlingen van de LTS Waalwijk e.o. hun kerst- aktie ook dit jaar weer volbracht. Ve- le uren zijn er besteed voor het ma ken van kandelaars. De collecte die gehouden is voor het kopen van het fruit, enz. had ook een prachtig re sultaat n.l. f 387,15. Met veel plezier is er aan gewerkt en niet alleen in de schooltijden, maar ook in hun vakan tie en dat ondanks de onbegaanbare wegen. Door de leerlingen zijn er 160 fruitschalen en kandelaars klaarge maakt. Van de Waalwijkse doktoren had men de namen en adressen gekregen van patiënten die buiten Waalwijk worden verpleegd. Daaronder waren er die in Tilburg, Den Bosch, Ros malen, Nijmegen en Utrecht verblij ven. Het was natuurlijk ondoenlijk, deze door de jongens te laten bezoe ken. Daarom gingen ze naar 't woon adres om de huisgenoten de attenties mee te geven. Aangezien er in Ros malen 6 patiënten uit Waalwijk wor den verpleegd, zijn de leerlingen daar naar toe gegaan, om persoonlijk deze mensen te bezoeken. Woensdagmiddag ging de stoet afge laden met fruitschallen en kandelaars naar het ziekenhuis en mochten de jongens aan alle patiënten van jong tot oud hun attenties overhandigen. Ze kregen hierbij dankbare gezichten te zien. Tevens konden ze zien dat er ook op andere wijze kerstmis gehou den wordt, inplaats van thuis in een gezellig versierde kamer. Bij de ont vangst door de directrice, Zr. Even (Dr. Verhoeven was door omstandig heden afwezig) zei de direkteur der school, de heer Beemink, dat hij bij zonder graag zou zien, dat deze aktie ieder jaar zal blijven voortbestaan. Na de rondgang langs de bedden werd er koffie geschonken en kregen de jongens een versnapering voor het vele goede en mooie werk. Hierna gingen 2 leerlingen naar het bejaar denhuis Samarja om ook daar de zie ken te bezoeken. Dat de kerst- en nieuwjaarstijd ook voor de PTT dagen van overvloed zijn bleek zondagavond ondermeer in Waspik. Daar kon iedere voorbijganger zondermeer en louter door een enkele greep in de brievenbus zich een groot aantal brieven van derden in handen spelen. Het betrof hier de bus bestemd voor uitgaande post die de bestellingen naar elders in de weekenden dient te versnellen. De hiervoor in gebruik zijnde bussen zijn kennelijk te ondiep en hebben daardoor een te geringe capaciteit. De brieven stapelen zich te Snel op tot aan de gleuf die ook beduidend breder is dan die van de eerder1 en al langer in gebruik zijnde bussen. Achtergrond van deze feiten is de centrale buslichtingssysteem, welke door de PTT is ingevoerd om meer service te kunnen verlenen. De daarvoor gebezigde bussen blijken in de praktijk niet te voldoen. Al op meerdere plaatsen zijn deze bussen deels vervangen of weggehaald. Het is een tijdelijk euvel dat in de bouwvoorzieningen al is opgenomen. Mettertijd zullen overal bussen worden aangebracht, die zowel van binnen als van buiten zulten kunnen worden gelicht. In Waspik zal dit al ge beuren in het kader van de verbouwing van het postkantoor die binnen enkele mactnden zijn beslag zal krijgen. Men kan een en ander beslist niet als een organisatie fout van de PTT aan merken, zeker niet in een tijd waarin viermaal zoveel post moet worden verwerkt als normaal. Men verzet in deze dienst momenteel onvoorstel baar veel werk. Het feit dat de capaciteit van de bussen in deze drukte niet toereikend is heeft de volle aandacht van dePTT.

Echo van het Zuiden | 1969 | | pagina 17