wAAlwijkse en lanqstRaatse couRAnt Mexico is ongeschikt voor de wereldkampioenschappen voetbal Platennieuws van Esther, Willeke, Tom Jones en Tom en Dick Komend weekeinde landelijke pliiimvee-konijnenexpositie DE SP0RTT0T0 Sprang-Capelle KAATSHEUVEL BRAZILIAANSE COACH SALDANKA ZEGT: Show/ Weer op 200© nieter hoogte IVBarokko Wisselspelers IVIexico en Peru Brazilië favoriet Esther Ofarim Capelle Sn zaal De Gecroonde Leersse Willeke Albert! Tom en Dick Toni Jones MAANDAG 5 JANUARI 1970 93e JAARGANG No. 2 De tcho van het Zuióen Uitgever: Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredakteur: ,JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2 x per week Losse nummers 20 cent Abonnement p. week (0,33+ 2 ct. inc.k.) 0,35 p. mnd. (1,45+10 ct. inc.k.) ƒ1,55 p. kwrt. (3,95+10 ct. inc.k.) ƒ4.05 p.kwrt. p.post ƒ4,75 bij girobetaling Advertentieprijs: 15 cent per mm Contractadvertenties: speciaal tarief Brieven onder nummer 50 ct. extra Opgericht 1878 Bureaus: Waalwijk, Grotestraat 205, Tel. 04160-2621-2746 Kaatsheuvel, Dr. van Beurdenstraat 8, Tel. 04167-2002 Telegram-adres: „ECHO" Niet alleen het grootste deel van de landen die meedoen aan de strijd om het wereldkampioenschap voetbal in Mexico zijn bekend, ook de belang rijkste kennen we. De landen die zich inmiddels geplaatst hebben zijn: Roemenië, Tsjecho-Slowakije,Italië, Rusland, Zweden, België, West- Duitsland, Bulgarije 'en Engeland uit Europa; Uruguay, Peru, Brazilië, Mexico en El Salvador uit Amerika, Marokko uit Afrika en Israël. Een plaatsingscommissie stelt enerzijds door loting, anderzijds door verkiezing vier groepen van elk vier landen samen. De groepswinnaars plaatsen zich voor de halve finale en de nummers 2, 3 en 6 spelen om de plaatsen 5-8, 9-12 en 13-16. Het spektakel vindt plaats in ju ni. De Mexicanen kunnen de prach tige accommodaties aanbieden, die voor de olympische spelen in 1968 zijn gebruikt. Ook de verdere facili teiten, die de deelnemende landen krijgen zijn prachtig. Toch is vrij wel niemand gelukkig met de keu ze van Mexico, behoudens de Mexi canen zelf en Peru, terwijl het de Russen weinig kan schelen, want zij hebben voldoende trainingsgele- genheid op 2000 meter hoogte. Het is inmiddels duidelijk gewor den, dat slechts enkele landen zich heel serieus op de wereldkampioen schappen voorbereiden. Dat zijn in eerste instanie wereldkampioen Engeland en ex-wereldkampioen Brazilië. De Engelsen werden in 1966 op eigen bodem wereldkam pioen. Ook na 1966 hebben de En gelsen zich getoond als één van de sterkste ploegen ter wereld. Om de wereldbeker te behouden, is het competitieprogramma afgestemd op de voorbereidingen voor het tour- nooi Mexico. Bij de Brazilanen gaat men niet minder serieus te werk. Meer dan 3,5 miljoen gulden is het de Bra zilianen waard om de wereldbeker te heroveren. Coach van de ploeg is de vroegere radio-verslaggever Joao Saldanha, die ook coach is ge weest van Botafogo, één van de Braziliaanse topclubs. Hij en enkele assistenttrainers hebben een grote speurtocht in Europa gemaakt om hun tegenstanders van volgend jaar aan bet werk te zien. De go.ede resultaten van de Afri kaanse atleten bij de olympische spelen van Mexico hebben de Bra ziliaanse leiders ook een reis naar Marokko laten ondernemen. Daar werd een wedstrijd tegen Soedan bijgewoond. Saldanha's vermoeden, dat de Marokkanen technisch en tactisch ver achter zijn, werd be waarheid. Maar hij had grote be wondering voor de enorme inzet gedurende de hele wedstrijd. Hij en veje andere coaches zijn niet erg in genomen met de keuze van Mexico. De kosten die aan de voorbereiding moeten worden be steed, zijn extreem hoog. Wil een ploeg in Mexico haar normale spel ontplooien, dan zal men gedurende enkele maanden op de zelfde hoog te als in Mexico wordt gespeeld moeten trainen. Bovendien is het aan nog nodig om enige weken eerder dan gewoonlijk al naar het DOS—DWS 3 Holl. Sport—ADO 1 HaarlemMVV 1 AZ '67—Go Ahead 1 AjaxSparta 1 NEC—GVAV 1 HVC—Vitesse 3 Fortuna VI.—DFC 2 Willem IIElinkwijk 3 VVV—EDO 1 Roda JCLimburgia 1 Hermes DVSEindhoven 1 WageningenRBC 3 land te gaan waar het tournooi plaatsvindt. Het zit er dik in, dat de ijle lucht op 2 km hoogte het nodig zal ma ken, dat veel wisselspelers worden gebruikt. Derhalve zullen extra spe lers moeten worden meegenomen. Ook is het te verwachten, dat sterk de nadruk zal worden gelegd op het speltype, waarbij de bal zoveel mo gelijk het werk doet en de spelers zuinig zullen omgaan met hun krachten. Dat zal dan waarschijn lijk inhouden, dat we in Mexico veel vrij vlakke wedstrijden te zien krijgen, waarbij het accent voorna melijk op de verdediging wordt ge legd en de aanvallen met dieptepas- 'ses worden gelanceerd. Het is al bekend dat de Engelsen in hun voorbereiding de dieptepass een belangrijke rol toedenken. Er wordt speciaal op geoefend om zeer goed geplaatste lange passes te ge ven. De voorhoedespelers zullen dan een technisch surplus nodig hebben om de versterkte verdedi gingen te kunnen passeren. Gelijk de heer Saldanho kennelijk vermoedt zou Marokko best eens voor een verrassing kunnen zorgen. Niet dat het zich bij de wereldtop zal plaatsen, maar dat het andere, sterke geachte landen, op basis van conditie zal verrassen met winst of gelijkspel. Mexico zal een relatief hoge plaats verwerven, net als Pe ru, dat ook gewend is op een flinke hoogte te spelen. Tot de favorieten voor dit tour nooi behoren als voornaamste Bra zilië en Engeland. Daarnaast moet echter duchtig rekening worden ge houden met West-Duitsland, dat in het tournooi om het wereldkam pioenschap altijd goed voor de dag komt. Rusland, Italië en Zweden plegen tegen te vallen, maar kun nen met Urugay, Peru, Mexico en Tsjecho-Slowakije tot de outsiders worden gerekend. Tot de zwakkere landen behoren België, El Salva dor, Roemenië, Bulgarije, Marokko en Israël. Het noemen van de favorieten is mede gebaseerd op de wijze waarop zij zich voorbereiden. Juist omdat in Mexico onder niet-normale om standigheden wordt gspeeld, is die voorbereiding des te meer van be lang. De voorbereiding van de Rus sen ziet er ook wel aardig degelijk uit, maar zij missen gemeenlijk de variatie en aanvalskraeht om tegen sterkere ploegen te scoren. En dat is nu eenmaal nodig om te winnen. Wat dat betreft slaan we Brazilië het hoogst aan, ddt zij zes wedstrij den in de voorronden allen won met de toaalscore van liefst 27-3. 50 JARIG ECHTVERENIGING J.l. vrijdag 2 januari herdacht het echtpaar H. Hoefnagel-van der Hoe ven aan de Hogevaart de dag dat ze 50 jaar geleden in het huwelijk wa ren getreden. In huiselijke kring werd dit heugelijke feit herdacht temidden van kinderen, familieleden, buurtbe woners, etc. Onder de velen die het echtpaar hun gelukwensen kwamen aanbieden waren o.a. burgemeester en mevrouw van Prooijen en de heer de Rooy-van Zuidewijn. de vroegere werkgever van de heer Hoefnagel. Bij de vele felicitaties die de fam. Hoef nagel mocht ontvangen, voegen wij graag de onze. RIKAVOND PV NOOIT GEDACHT De postduivenvereniging Nooit Ge dacht houdt a.s. vrijdagavond in haar clublokaal café W. Kuis in de Raad huisstraat een rikconcours, waarvoor prachtige prijzen beschikbaar zijn ge steld. De aanvang van dit concours is vastgesteld op 8 uur. VERKIEZING NOTABELEN De notabelen, de heren G. voor de Poorte en A. Pruissers die bij de Ned Herv. Kerk in Capelle in hun func ties aftredend waren zijn beiden her kozen en hebben hun benoemingen aangenomen. OPBRENGST OLIEBOLLEN AKTIE De oliebollenaktie die door de vrou wenvereniging van de Ned. Herv. Kerk aan de Zuidholl.dijk is gehou den heeft netto een bedrag van 1200 gulden opgebracht. De collecte die in de Ned. Herv. Kerk gehouden werd tijdens de kerstfeestviering van de leerlingen van de Pr. Wil'helmina- school bracht 486,02 op. OVERLEDEN In de nacht van zatefdag op zondag j.l. is de heer D. van Oversteeg in de Raadhuisstraat op 73-jarige leeftijd overleden. Wijlen de heer van Over steeg is vele jaren bestuurslid van het fanfarekorps Sirena geweest en van de oranjevereniging Vrijhoeve. GEWIGHTSHEFFEN In zaal De Ruyter zal a.s. vrijdag avond een wedstrijd plaats vinden in gewichtsheffen tussen een ploeg uit Raamsdonksveer en De Langstraat. Deelname o.m. van J. Oerlemans, kampioen 1968 en bij de jeugd van Heyblom, 2e van Nederland in '67, '68 en '69. Voorts zullen vele jeugd kampioenen aan deze wedstrijd deel nemen. Aanvang 8 uur. Esther Ofarim Sinds mei 1969 werkt Esther Ofa- rim zonder Abi. Een persoonlijk be- i sluit waar heel wat mensen moeite mee hebben gehad, maar het zij zo. Hun huwelijk dateerde van 1960, toen Esther 18 jaar en Abi 19 jaar was. Men zal zich herinneren, dat het duo, na locaal clubwerk in Is raël, in 1961 het Song Festval van Tel Aviv won. Een jaar later be haalde Esther als soliste twee prij zen in Europa: Sopot (Polen: het Int. Muziek Festival) en het Euro visie Concours in Zwitserland. Het jaar daarop werd ze slechts twee punten verschil tweede in Londen, waarbij tijdens dat Eurovisie Con cours de waarde van de jury-uitslag in ernstige twijfel werd getrokken door de Zwitserse ploeg waarvoor Esther uitkwam. In 1964 kregen de Ofarims in Am sterdam een Edison, plus dat Esther een belangrijk aandeel had in de Rudi Carell Show die in Montreux de Zilveren Roos kreeg. Als gevolg van het enorme succes, dat de Ofa- rimg in Duitsland verwierven, werd Esther in 1966 in Duitsland als „Zangeres van het Jaar" uitgeroe pen Datzelfde jaar bracht haar nog S een Grand Prix du Disque, een Grand Prix Charles Cros èn twee gouden platen. Wat daarna nog aan goud en andere onderscheidingen volgde, is in kort bestek niet meer op te sommen. Het aantal van haar internationale TV-shows loopt in middels in de tientallen. De zangeres, onder exclusief Phi lips—contract, staat erop onder haar mans naam te blijven werken. Dien. tengevolge heet haar zojuist ver schenen solo-LP eenvoudig „Esther Ofarim". Beeldschone kleurenfo to's sieren dit klapalbum van de (thans kortharige) Esther. Het re pertoire, begeleid door grote orkes ten (Wally Stott, Klaus Doldinger, Boris Jojic) of solo-gitaar, is van in ternationale samenstelling, met de nadruk op Engels. (Philips BY 840 282.) Willeke Alberti kreeg, samen met haar vader Willy, in oktober 1964 haar eerste TV-show. Een gevolg van Gouden Platen, ongetwijfeld, maar Willeke bleek over een thea- terfeeling en zang-capaciteit te be schikken, waardoor al die hits ten slotte „bijzaak" van haar persoon lijkheid bleken. Er volgen meer shows en meer LP-albums, natuurlijk zo veel mo gelijk in combinatie met elkaar. Sommige nummers uit haar TV- shows waren wat lastig op de plaat vast te leggen (dansnummers, acro. batennnummers!), maar er bleef genoeg zangwerk over. Willeke bouwde een repertoire op van uit gebreide internationale strekking naast haar typisch Nederlandse liedjes (bijv. het recente album met Willy Alberti: „Liedjes die mijn moeder in de keuken zong"). Uit haar TV-show repertoire kwam Willeke's nieuwe solo-album tot stand onder de titel „Willeke Inter nationaal", begeleid door Bertil Vol- ler's New Sound Incorporated, een der beste studio-ensembles van deze tijd. Beide plaatkanten zijn als „medleys" opgezet, een zorgvuldig geselecteerde tour-de-chant van ech. te classics (Philips LCY 861 808) uitgebracht werk, waar het enthou siasme van af spuit! Gelardeerd met mooie aankondi gingen zoals deze: „Ladies and gen tlemen, there are people who can not stop eating. Ohers cannot stop drinking. And other people can't stop (drumroll)smoking. But me?Waarna Tom uitbarst in „I can't stop loving you". (Decca SKL 5032. Ook op musicassette ver krijgbaar: SKC 5032), De gecombineerde pluimvee- en konijnenvereniging Waalwijk en Omstreken houdt op 9, 10 en 11 ja nuari een grote landelijke show van Hoenders, Sierduiven, Konij nen en Cavia's. Inzenders uit alle delen van het land brengen enkele van hun mooiste duiven in Waal wijk onder. De gecombineerde, die in 1923 KERSTBOOMVERBRANDING De jaarlijkse kerstboomverbranding vindt a.s. woensdag avond op 'n ter rein aan de Jan Steenstraat (Plan Panneboef) plaats. Men kan hier tot 7 uur de bomen inleveren. Men over weegt om de jeugd een kleine ver snapering aan te bieden. De kerstbo- menbrand staat onder eliding van de brandweer en de politie. werd opgericht, heeft in het ver leden reeds vele malen een lande lijke show georganiseerd, wat ech ter niet altijd met succes gepaard ging. Ten dele lag dit aan de pu blieke belangstelling, die nogal te wensen over liet. De laatste jaren is de belangstelling sterk toegeno men. Mede door de vele vrije tijd 'zijn mens en dier meer naar elkaar toegegroeid. Duizenden mensen be nutten hun vrije tijd met het fok ken van enkele tentoonstellingsdier tjes en het bezoeken van diverse shows. Ook houdt de gecombineerde dit jaar weer een jeugddag voor kinderen tot 14 jaar uit Waalwijk. Jongens en meisjes die een kip, ko nijn of marmotje als troeteldier hebben, kunnen zaterdagmorgen 10 januari weer naar de Gecroonde Leersse komen om één van deze diertjes gratis te laten keuren. Spe ciaal wordt gelet op goede verzor ging. Er zijn mooie prijzen te win nen. Vorig jaar was deze jeugdwed strijd een grandioos succes. Tom Jones De eerste kennismaking met het Hilversumse duo Tom (Poederbach) en Dick (S wane veld) dateert van 1968 toen zij onder de naam ,Poody and the Roaring Seven' de Neder landse showbiz indoken met het nummer Terug naar de natuur'. De single, voorzien van een duidelijke 78-toeren ruis' kreeg in korte tijd grote bekendheid in Nederland. Door hun werkzaamheden bij de NTS verdwenen Tom en Dick voor enige tijd uit de snel verworven publiciteit. Kort geleden kwam bij de N.V. Phonogram hun „Bloody Mary" uit. Na enkele weken bleek al spoedig dat het duo opnieuw voor een hit gevoelig werkje had gezorgd. Een paar weken no. 1 op de Nederlandse hitparade en de onversaagde ,Mary' bezorgde de heren hun eerste Gou den plaat. Het spreekt vanzelf dat na dit suc ces een LP niet lang op zich zou la ten wachten. Enige weken geleden kon het publiek kennis maken met de eerste LP van het duo, met kos telijke nummers als: „Ome Janus", „Wijn moet er zijn", „De soldaten- weeklacht",. „Ik kan echt geen dag meer wachten" en natuurlijk het onovertroffen „We gaan naar Kat wijk aan de Zee". De plaat is verpakt in een hoes waarop een aantal vervaarlijke Bloody Mary- piraten e zien zijn, temidden van de teksten van de grote hoeveelheid eigen composities. (Philips UBY 873 022). Willeke Alberti Tom Jones stak de Oceaan weer over voor een duurbetaalde live show in het Flamingo-Hotel te Las Vegas. Afgezien van de uitstekende technische faciliteiten aldaar, heeft I „the Flamingo" in de show-business een klinkende naam door de lange I rije topsterren die er hebben opge treden, van Dietrich tot Streisand, van Croby tot Ray Charles. Tom Jones is er een der weinige „members of honor" uit niet-Ameri- kaanse kringen. De jongste opname van Tom in Las Vegas is een gewel dige show van oudere nummers (ook „Delilah" en „It's not i unusual") en hier nog niet eerder t 'As;.^ Tom en Dick

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 5