waaLwij kse en lAnqstRAAtse couRAnt Tachos-dames, na schitterende zege op Blauw Wit, kampioen Toneelgroep 0NA boekte met „Gieren op veilig nest" veel succes R. Roossien winnaar titelstrijd 4e klas-libre in Waalwijk De Lindekneuters zaterdag in De Lindeboom geïnstalleerd „Hippie kalenders" MEISJE DRUNEN GENOOT VAN GOED TONEELSPEL 'T LÏÏIPELTJE EERSTE STAP NAAR DE 1e KLAS IN JEUGDBILJARTCENTRUM Felicitatie van w@th. «3. v. Heeswijk Tbomasvaer en Pieternel brachten nieuwjaarswens Antwoord van burgemeester Goede gemeente f 3.75 Heren zo goed als zeker kampioen Post Boys en PTT combineren Jeugdbiljart afd. Waalwijk heeft goede naam Gevraagd M. «lansen benoemd tot voorzifter Kamer van Koophandel Den Bosch e.o. Uitslagen Auto tussen Sprang- Capelle en Waalwijk 'm de sloof Sprang-Capelle MAANDAG 12 JANUARI 1970 93e JAARGANG No. 4 De tcho van het Uitgever: Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredakteur: JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2 x per week Losse nummers 20 cent Abonnement p. week (0,33+ 2 ct. inc.k.) 0,35 p. mnd. (1,45+10 ct. inc.k.) ƒ1,55 p. kwrt. (3,95+10 ct. inc.k.) ƒ4.05 p.kwrt. p.post ƒ4,75 bij girobetaling Advertentieprijs: 15 cent per mm Contractadvertenties: speciaal tarief Brieven onder nummer 50 ct. extra Opgericht 1878 Bureaus: Waalwijk, Grotestraat 205, Tel. C4160-2621-2746 Kaatsheuvel, Dr. van Beurdenstraat 8, Tel. 04167-2002 Telegram-adres: „ECHO" WAALWIJK - Zondag is het da mes-team van de h.v. Tachos na 'n ze ge op Blauw Wit kampioen geworden. Met dit kampioenschap heeft Tachos de eerste barrière doorbroken, want er volgt nog een promotie-wedstrijd tegen de kampioen uit de B-klas. De heer v. Dalen, voorzitter van Blauw Wit, noemde het een mooie, sportieve wedstrijd, waarin Tachos de sterkere was geblevenal was hij trots dat de ze keer beter partij werd gegeven dan in de eerste ontmoeting. Namens h.v. Blauw Wit bood hij bloemen aan. De dames van Tachos waren inderdaad de sterkere geweest, maar ze kregen de overwinning niet cadeau. Ze start- i ten goed en kwamen tot een redelijke voorsprcmg, maar in het begin van de tweede helft liep het minder en dank- i zij een goed keepende Jeanne Brou- i mels en veel slecht gerichte schoten van de Blauw Wit-speelsters kon Ta- j chos het heft in handen houden. Het begin was dus voor Taohos, al stond er een fel Blauw Wit op de vloer, dat er alles aan deed om dit kampioenschap nog minstens 'n week uit te stellen. Het was Lisette Brok die in de eerste minuut vanuit de lin kerhoek Tachos een voorsprong gaf en ook in de 3e min. was de Bossche doelverdedigster kansloos bij 'n break out van Ine Saibel: 2 0. In de 8e min. was het Ivonne Schoenmakers, die met een lage harde bal 3 0 liet noteren. Blauw Wit scoort echter 3—1, maar via Ine Saibel en Marij Vermeulen breetkt de rust met een 5-2 stand aan. Na rust voelt Tachos zidh al zeker, maar Blauw Wit heeft andere ge dachten. Het is in deze periode dat het kampioenschap aan een zijden draadje hangt. Het wordt 5-3 en Blauw Wit krijgt vele kansen, maar kan ze niet benutten en de ballen die Het kampioensteam van Tachos op goal komen worden er op bekwa me wijze uitgeslagen. Lisette Brok maakt weer ruimte door 6 - 3 te la ten aantekenen maar Blauw Wit blijft opdringen. Blauw Wit scoort 6-4, maar daarna komt Tachos hun inzin king te boven. Hetty Couwenberg om speelt een tegenstandster en de stand is 7 4 en Tachos is weer de sterke re. Door goals van Lisette Brok en Marjan Schilders wordt de eindstand 11-5 en is Tachos kampioen. Na de wedstrijd waren er felicitaties en bloemen met uiteraard een dronk op dit feest. Opstelling kampioensteam van de da mes: Keepster: Jeanne Broumels. Speelsters: Lisette Brok, Hetty Cou wenberg, Truus Nijsen, Ine Sabel, Jeanne Sars, Marjan Schilders, Ivon- DRUNEN - Voor een volle zaal heeft de toneelgroep ONA vrijdag- en zaterdagavond de komische thriller "Gieren op het veilig nest" van de schrijver Mac Pherson, voor het. voetlicht gebracht. Alle spelers gaven er blijk van hun rollen zeer goed ingestudeerd te hebben, zo, dat het een prachtig geheel werd. De heer Robben had het bijzonder moeilijk, daar hij twee zware rollen had en later ook nog als Thomasvaer moest optreden. Na de pauze was de zaal omgetoverd om Thomasvaer en Pieternel te ont vangen. Deze kwamen na veel geronk uit een vliegtuig gestapt, geholpen door een stewardess. Dit moest een landing op het Drunense vliegveld uitbeelden. Na een prachtige nieuwjaarswens, waarover dondetdag meer, was het burgemeester mr. H. Stieger die Tho masvaer en Pieternel van repliek diende. Hij zei dat het plan was om over drie weken zijn nieuwjaarsrede bij de eerste raadsvergadering uit te spreken, maar dat hij het beter vond dit nu te doen, daar er in ieder geval nu meer belangstellenden waren. "Iéder jaar opnieuw", aldus de bur gemeester, "is het weer een lust om naar de geestige uitspraken van Tho masvaer en Pieternel te luisteren. Het wordt recht op de man af gezegd en is goed gemeend. Er valt voor ons gemeentebestuur nog wel eens wat uit te leren om op zo'n avond te horen, wat er onder de bevolking leeft". Hij prees mevr. Wassink om al de gege vens die ze gedurende een heel jaar verzameld. Destijds werden er over De Hoge Braken harde noten ge kraakt. Dat was dan ook de aanlei ding voor de vernieuwing. De burge meester sprak z'n waardering uit over ONA, dat reeds 15 jaar kans heeft gezien zo'n groot publiek te trekken. In de nieuwjaarswens was Thomas vaer bang dat Drunen met zijn groei de intimiteit zou verliezen. De bur gemeester dacht dat zolang er vereni gingen als ONA blijven bestaan, die zo'n sfeer weten te scheppen, Drunen zeker een goede gemeenschap zal blijven en het er voor de nieuwkomers ook goed wonen is. Hij hoopte dat de traditie van Thomasvaer en Pieternel gehandhaafd zou blijven. Het gemeentebestuur hoopt ieder jaar weer te genieten van de wijze raad gevingen van dit tweetal. Bloemen waren er voor Pieternel (mevr. Was sink) en voor mevr. Manders (ONA). Thomasvaer ontving een flesje drank. De twee toneelavonden werden beslo ten met een dansje. Wij kunnen U onze laatste serie aanbieden voor slechts Voor eksklusieve geschenken: Burg. v. d. Klokkenlaan 61 Waalwijk Telefoon 4818 Het verzet der Biafraanse troepen staat op het punt geheel ineen te storten. Het laatste vliegveld is op een paar kilometer na bezet. De commandant Ojoekoe is met on bekende bestemming vertrokken en miljoenen inwoners zijn gevlucht. Overal worden grote hulp-acties voor de vluchtelingen op touw ge zet. WAALWIJK - In het jeugdbïljartcentrum te Waalwijk zijn afgelopen weekend de finalewedstrijden gehouden 4e klasse libre. Het was nu reeds voor de vierde keer dat er door* de jeugdbiljartclub nationale wedstrijden zijn georganiseerd. Hierbij mag toch wel aangetekend worden, dat de jeugdbiljartclub zich in een korte tijd een goede naam heeft weten te ver werven in de ogen van het hoofdbestuur van de KNBB. ne Schoenmakers, Marijke Vermeu len en Diny v. d. Water. De Taéhos-heren speelden uitermate slecht en weer in de veilinghallen in Breda. De vloer was spiegelglad maar dit was ook voor de tegenpartij. EVV uit Rijen was niet eens volledig en met 6 spelers moesten ze tegen het "kampioensteam" uit Waalwijk. De eerste helft was zeer zwak en de rust ging in met een povere voorsprong van 9- 6. Na de rust liep het wat beter, EVV had tenslotte te weinig spelers en er was al veel van hun con ditie geëist. Daardoor kon Tachos toch vrij royaal winnen: 17-9, al j mag deze wedstrijd zo vlug mogelijk vergeten worden. Dat het beter kan, mogen de heren bewijzen op zondag 25 jan. tegen EBHV uit Breda. De wedstrijd is dan in de Waalwijkse sporthal. Heren 2 verrastte vriend en vijand door gelijk te spelen tegen Blauw Wit uit Den Bosch. Blauw Wit was de competitie begonnen met 4 overwin ningen en was dé kandidaat, maar 'n nederlaag tegen Uno Animo de vo rige week kwam er een kans voor Ta chos. Het was de eerste ontmoeting tussen beide teams, en in een uitsterst spannende wedstrijd, die soms kei hard werd gespeeld, stond Tachos en kele minuten voor het einde nog met 2 doelpunten achter. Met werkelijk alle inzet wist Tachos nog gelijk te spelen: 19 - 19. Uitslagen in de sporthal: Meisjes asp. Avanti-Tachos 6 6 Meisjes asp. Desk-Uno Animo 2 12 Dames Blauw Wit-Taohos 5—11 Dames jun. BI. Wit-Taohos 11 20 Dames Avanti-Were Di 3-11 Heren Tachos 2-Blauw W. 2 19-19 Breda: Heren EVV-Tachos 17-9 Heren jun. Taoh os-Dongen 25 15 Dames Tachos 2-Dongen 2 9 4 De voetbalverenigingen Post Boys en P.T.T. te Breda hebben besloten een fusie aan te gaan. Post Boys speelt in de eerste klas en P.T.T. in de tweede klas van de afdeling Bra bant. De fusie wordt van kracht na afloop van de huidige competitie. Vrijwel alle leden van beide zater dagverenigingen gingen akkoord met het voorstel om te combineren. Het initiatief om samen te gaan is uitgegaan van Post Boys. Hoe de nieuwe vereniging - die in septem ber met vijf senioren- en twee ju niorenelftallen aan de competitie deelneeemt - zal gaan heten staat nog niet vast. Op gladde wegen in het week end zijn alleen bij slippartijen 10 mensen om het leven gekomen en tientallen ernstig gewond. De firma Verolme zal 'n voor lopig krediet krijgen; in enkele we ken hoopt de regering definitief te beslissen wat er moet gebeuren. Een 72-jarige man te Udenhout heeft met revolvers gewapende, ge maskerde overvallers met een slijp- plank de deur uitgeranseld en daar na een achtervolging ingezet. Hij werd enigszins met 'n mes gewond. Zij kwamen en vluchtten met een auto. Prinses Irene heeft de St. Rad- boudstichting, onder Prof. Mast boom uitgekozen voor de geboorte van haar kind, dat de Franse natio naliteit krijgt. Ard Schenk is Nederlands kam pioen op de schaats geworden bij de heren; Atje Keulen-Deelstra bij de dames. De telefoon heeft aan de P.T.T. een winst opgeleverd van 200 mil joen gulden. Deze zullen gebruikt worden voor nieuwe aansluitingen en investeringen. Er staan nog 120.000 gezinnen op de wachtlijst, tegen 175.000 vorig jaar. Dat het jeugdbiljarten een goede naam heeft gekregen in korte tijd is vooral te danken aan het werk van de wedstrijdleider van de KNBB in het district Waalwijk en tevens de grote promotor van het jeugdbiljart in Waalwijk, de heer C. v. d. Sande, die daarbij geassisteerd wordt door de heren Th. Timmermans en de Jongh. Het tournooi met deelnemers uit ge heel Nederland werd zaterdagmiddag geopend door de heer J. van Hees- wijk, locoburgemeester van Waalwijk. Ook hij vond het voor de nog jonge vereniging een grote eer, dat het nu reéds voor de vierde maal een kam pioenschap organiseerde. Hij schreef dit vooral toe aan de goede naam en faam die Waalwijk alom in den lande geniet op biljartgébied en niet in het laatst als gevolg van het véle werk, dat er door de jeugdcommissie ver richt wordt. Hij wenste de deelne mers veel succes toe en hoopte op ve le goede partijen. Ook werd door hem de afstoot gedaan. Het tournooi is zeer spannend verlo pen en tot aan de laatste ronde wa ren er een drietal kanshebbers. Zelfs in de finalepartij moest de uiteindelij ke kampioen een achterstand van 30 car. goedmaken, hetgeen hem op ma gistrale wijze gelukte. Aan belang stelling voor de wedstrijden ontbrak het ook niet en er waren een groot aantal toesohouwers, waar onder on- j der meer Tini Wijnen en Rini van t Bradht, twee topbiljarters. WAALWIJK Zaterdagavond vond in zaal De Lindeboom de offi ciële installatie plaats van de carna valsvereniging De Lindekneuters. De Lindekneuters is de jongste canavalsvereniging, diz o'n 40 le den tellen. De leden zijn zeer actief en hebben in de afgelopen maan den zelf zorggedragen voor hun car navalskleding. Rond acht uur arriveerde Prins Jul de eerste met zijn hofdames. In zijn officiële installatiewoord hoop te Prins Carnaval, dat de Linde kneuters een waardige representant zouden .worden van het Waalwijkse carnavalsleven en dat zij nog een lang leven beschoren zouden mogen zijn. Van de zijde van De Lindekneu ters werd opgemerkt, dat men er alles aan zal doen om op passende wijze carnaval te vieren en dat wat de Lindekneuters betreft het carna val zeker zal slagen. De nodige ver sierselen behorende bij het carna valsfestijn werden daarna uitge reikt. Voor de vele verdiensten voor de Lindekneuters werd de heer J. Timmermans benoemd tot ere-lid van de carnavalsvereniging. De in prachtige Tiroler kostuums gesto ken Lindekneuters werden verder nog toegesproken door de heer J. Hesselberth, voorzitter van het Cen traal Comité. Evenals de vorige spreker hoopte hij op een goede sa menwerking. Hij deelde verder nog mee, dat de builtjesactie, die zater- in klein gezin: voor de huishouding. Leeftijd 15 a 17 jaar. Adres te bevragen aan het bureau van dit blad. dag 10 januari gevoerd is ca. 1000 gulden heeft opgebracht en dat groot gedeelte van Waalwijk we gens ziekte van de inzamelaars nog niet opgehaald is kunnen worden. Zaterdag aanstaande, 17 januari, zal het andere gedeelte van Waal wijk worden afgewerkt, te weten: een gedeelte van Bloemenoord, een groot gedeelte van 't Heike, Waal wijk-Centrum en een gedeelte van Baardwijk. Hét Centraal Comité hoopt, dat iedereen nog zijn mede werking zal geven opdat het carna. valsfestijn, in de vorm van trakta ties voor de kinderen, zal mogen slagen. Tot voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken van 's-Hertogenbosch en omstreken te 's-Hertogenbosch is per 1 januari 1970 de heer M. C. C. Jansen be noemd. De heer Jansen is onlangs afgetreden als president-directeur van de Koninklijke Textielfabrie ken M. Jansen de Wit N.V. te Schijndel, en is woonachtig te Vught. Hij bekleedt een groot aantal bè- langrijke functies bij nationale en internationale organisaties: o.m. is hij voorzitter van de Europese tex- tiélorganisatie „Mailleurop'' te Brussel, bestuurslid van de Federa tie van de Katholieke en Prote stants-Chriselij ke Werkgeversver bonden, en lid van de Spoorweg- raad. De heer M. C. C. Jansen was reeds vele jaren onder-voorzitter van de Bossche Kamer van Koop handel. Zijn benoeming volgde op het plotselinge overlijden van Dr. G. J. M. de Gruyter. Na afloop van de wedstrijden werd de bondsmedaille aan de winnaar, de heer R. Roossien uitgereikt door de heer van Zutphen. De prijzen werden uitgereikt door de heer P. de Jongh, voorzitter van de jeugdbiljartclub Waalwijk. Namens de spelers werd gesproken door de heer J. Ripke, die uit naam van alle spelers dankte voor de prettige ontvangst in Waalwijk. De uitslagen waren als volgt: 1. R. Roossien 8 pnt. 2.23 (gepromo veerd naar de derde klasse); 2. J. Ripke 8 pnt. 1.98; 3. K. van Hemert 6 pnt. 1.98; 4. J. Bongers 6 pnt. 1.90; 5. H. van Haren 6 pnt. 1.76; 6. J. Posthumus jr. 4 pnt. 1.78. 7. P. Beers 4 pnt. 1.73. Tournooigem.1.90. Hoogste serie: 16 (J. Ripke en H. van Haren). Het hoogste gem.: 3.12 R. Roossien. Op 15, 16 en 17 januari a.s. vinden in het clublokaal van de BV Nooit Volleerd bij de heer L. van Cromvoirt de finalewedstrijden plaats bandsto ten klasse C. De deelnemers zijn: J. van Esch, J. Leytens, J. Fitters, A. de Roos, J. Wijnman, A. van Peer en J. Kranen. In de nacht van vrijdag op zater dag raakte op de Langstraatweg op de grens tussen Sprang-Capelle en Waalwijk een auto van de weg en kwam in een sloot terecht. Twee wachtmeesters van de Rijks politie de heren Van der Velden en Van Schaik die op de Maasroute surveilleerden, misten op 'n gege ven moment in de achteruitkijk spiegel de koplampen van een auto die hen achterop reed. Zij keerden om té zien waar de auto was geble ven en vonden de auto met de wie len omhoog in de sloot langs de weg. Zij konden de bestuurder, de 26-jarige K. den O. uit Drunen uit zijn benarde positie verlossen. De man bleek ongedeerd en werd door de politie naar huis gebracht. CABARETAVOND Door de afdeling Sprang-Capelle van de Plattelandsjongeren zal a.s. vrijdagavond in het culturele cen trum „Zidewinde" voor haar leden, donateurs en overige belangstellen den een cabaretavond worden ge houden, waaraan een aantal arties ten hun medewerking zullen ver lenen. Na afloop van het cabaret programma zal er nog gelegenheid zijn om deel te nemen aan een bal. OPBRENGST COLLECTE EN OLIEBOLLENAKTIE In de Ned. Herv. kerk in Sprang heeft de tijdens de Kerstdagen z.g. „rijksdaaldercollecte" welke gehou den werd, een bedrag opgebracht van 2010,45. De oliebollenaktie die op Oude jaarsdag werd gehouden, eveneens ten bate van de Ned. Herv. kerk in Sprang, had een bruto-opbrengst van ƒ3.173,09. HERVERKIEZING KERKVOOGD Bij de Ned. Herv. kerk in Sprang is de heer J. Volkers Jr. herkozen als kerkvoogd, welke functie inmid dels door hem is aangenomen. BIJBELKRING In de consistorie der Ned. Herv. kerk aan de Zuidhollandsedijk zal hedenavond om 8 uur weer Bijbel kring worden gehouden, waarvoor belangstellenden hartelijk welkom zijn. VOLLEYBAL Afgelopen zaterdag heeft het he renteam van Explosie '67 op nogal verrassende wijze verloren van het 2e team van Condor. De setstanden bij deze wedstrijd, een dieptepunt in het bestaan van Explosie, waren 10-15 en 6-15. Het herenteam bezet nu de vijfde plaats in de 3e kl. A. A.s. donderdag speelt het tweede damesteam in Tilburg haar eerste wedstrijd in het nieuwe jaar. Voor het 2e team, dat momenteel op de tweede plaats staat, moet het niet moeilijk zijn hekkensluiter De Schalmes 3 te bedwingen.

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 5