WAALWIJK ook in broodjes heeft altijd iets voor U! iedereen weet dat! Jeugd van Waalwijk kan wensen via enquête kenbaar maken MEISJE Begrotingscommissie wil zwembad in Waalwijk meer recreatief karakter geven WERKGROEP WIL WETEN WAT ER ONDER DE JEOGD LEEFT Liedertafel ^Oefening Vermaak hield jaarvergadering 15 DE ECHO VAN HET ZUIDEN. VAN DONDERDAGAVOND 22 JANUARI 1970 15 F. «I. C. M. Smits AFWEZIG AVOND EN NACHTDIENST VOOR WIT GELE- EN GROENE KRUIS 4-jarige kleuter verdronken „DE BiEKORF" Raad Waalwijk vergadert binnen 1 week: vier maal Oproep aan zwem mers in Waalwijk CARNAVALSAVOND „KUNST EN KRACHT 1919" traeGh Carnavalsbal 110-jarig bestaan Heren-repetitie Volgend jaar raad voor jeugd- en jongerenwerk Werkgroep Gevraagd v.d. Brandt strijd maandag om eerste plaats Timtur-personeel viert carnaval Belangrijk Samen met de hogeschool Streven naar één woningstichting Recreatie ZONDAGDIENST aetsen Van zaterdagmiddag 12 uur tot zon dagavond 24 uur; uitsluitend voor spoedgevallen Arts: Dr. Oerlemans, tel. 2650 Apotheek: Nijman, tel. 2084 Tandarts van 24 januari tot en met 8 februari Collegae te Waalwijk, Drunen en Kaatsheuvel nemen tijdens hun spreekuur waar voor spoedgevallen. TANDARTSENDIEN ST (Zaterdag's) Uitsluitend voor spoedgevallen van 17.00 tot 17.30 uur Tandarts: A. v. d. Wiel, Waalwijk. Van 24 januari 's morgens 12 uur tot 13 januari 's morgens 8 uur: Zr. C. v. d. Bosch, Burg. v. d. Klok- kenlaan 95, tel. 4823. ZONDAGDIENST PASTORIËN van 13.00 tot 24.00 uur Pastorie: St. Antonius, Burg. Smee- lelaan 68, tel. 3531 N.H. KERK, WAALWIJK 10 uur: Ds. Kroes. N.H. KERK, EE SO YEN 10' u. en 6.30 u.: Ds. J. C. de Bie uit Rijssen. N.H. KERK, BAARDWIJK 9.30 uur: Ds. J. J. Kooman GEREFORMEERDE KERK WAALWIJK 10 en 5 uur: Ds. F Spoelstra inheide diensten bediening H. Avondmaal PINKSTERGEMEENTE Parochiehuis (achter de Kombi) Zondag 2.30 uur: Evangelist W. A. v. Beek. REEDS 100 JAAR LUXE BAKKERIJ Grotestraat 309 Waalwijk, tel. 2617 HEROPENING Vrijdag heropent de Glas- verf- en behanghandel J. M. Bijnen het verbouwde winkelpand aan de Loeffstraat in Waalwijk. In de zaak is een grote keuze in „doe-het-zelf- verf", glas en behangsel. (Van onze verslaggever) WAALWIJK Dinsdagmiddag is de 4 jarige Peter Didden door ver drinking om het leven gekomen. De kleuter die met zijn zusje en een buurmeisje nabij de bejaardenwo ningen aan de Ir. Lelystraat aan het spelen was, is omstreeks 12 uur in de waterpartij die achter deze wo ningen ligt en grenst aan het Mr. Troelstrapark, in het water geraak. Het jongetje moet over de 50 cm hoge afrastering geklommen zijn en is zo op het ijs van de waterpartij geraakt. Voordat zijn speel vriend jes hem eraf konden halen moet de kleuter door het ijs gezakt zijn. Een van de meisjes is daarop naar huis gelopen en heeft dhr. Van Boven- Kaarsmakers uit Domel'a Nieuwen- huysstraat (de buurman van het slachtoffer) gewaarschuwd. Toen deze Peter Didden uit het water haalde moet het knaapje hier al meer dan 10 minuten ingelegen hebben. In de woning van het echt paar Kleijn aan de Ir. Lelystraat trachtte dokter Oerlemans de le vensgeesten van het knaapje nog op te wekken. Ook in het St. Nicolaas- ziekenhuis waar naar Peter Didden met grote spoed werd vervoerd, mocht medische hulp niet meer ba ten. -Dit tragische verdrinkingsgeval is weer een waarschuwing voor de Ouders om kinderen vooral op het gevaar van de waterpartijen te wij feen. Langs de meeste vijvers heeft de gemeente een afrastering van 50 cm hoogte geplaatst. Blijkbaar is dit hog niet voldoende om de jeugd van de waterkant af te houden. Raadhuisplein - Waalwijk Telefoon 04160-2351 MEER DAN 8000 ARTIKELEN WAALWIJK De gemeente raadsleden van Waalwijk wacht een drukke week. Voor vanavond staat de maandelijkse raadsvergade ring op het programma. Volgende week maandag en donderdag wordt de begroting 1970 behandeld en vrijdag 30 januari is er opnieuw 'n raadsvergaedring. Als enige punt staat dan op de agenda het beschik baar stellen van een aanvullend krediet van 266.200,- voor de ver bouwing en verbetering van de in richting van het gemeentelijk slachthuis. Voor het slachthuis voteerde de raad in 1968 al een krediet van ƒ533.800,-. In het pré-advies schrij ven b. en w. dat is gebleken dat de aan de voorgenomen voorziening- verbonden kosten in belangrijke mate uitgaan boven de graamde kosten. Dit houdt ondermeer ver band met de gewijzigde eisen van de minister voor EEG slachthuizen. Ook leent het bouwplan enkele wij zigingen. Afgelopen dinsdagmiddag om streeks 12.00 uur is door een lid van onze Reddingsbrigade een redding verricht, daar er een kind onder 't ijs was geschoten. Hiermede willen wij als Waalwijkse Reddingsbriga de een oproep doen aan alle zwem mers vóóral oudere dus boven de twintig jaar, maar ook jeugdigen om zoveel mogelijk zwemmend red den te leren. Daar als wij hier in Waalwijk over meer reddend zwemmers beschikken er altijd veel vlugger geholpen kan worden, daar dit HELAAS nu niet mogelijk is vanwege te weinig LEDEN (grote) van onze Reddingsbrigade. Inlichtingen om Reddend Zwem men te leren, en Reddingsklassen voor automobilisten oih zonodig nog vlugger hulp te kunnen bieden, zijn verkrijgbaar bij de heer E. v. Bo- ven-Kaarsmakers, Poolsestraat 8, WAALWIJK. Tijdens de bijzonder geslaagde viering van het gouden jubileum van Kunst en Kracht, vlak vóór Carnaval 1969, werd het initiatief ■genomen om voortaan jaarlijks voor de hele Kunst en Kracht-fami lie een Carnavalsavond te organise ren. Deze avond is hans vastgesteld op vrijdag 30 januari a.s. in zaal ,,'t Vosje". Een prima dans- en showorkest zal voor de muzikale opluistering zor gen, terwijl prijzen worden uitge loofd voor de mooiste en origineel ste costuums. Dit gecostumeerd bal is uitsluitend toegankelijk voor leden van Kunst en Kracht van 15 jaar en ouder met hun echtgenoten en verloofden en voorts voor de ouders van de jeugd leden en in.troducé's. Voor verder bijzonderheden verwij zen wij naar de betreffende adver tentie in dit nummer. Geboren: Maria H P dv T P Rekkers van Hooft; Clasina A M dv P M Mutsaers-van Bladel; Tamara I dv H Promt-Verdouw; Johannes W L M zv L A Nijssen-Luijsterburg; Antonia M dv C G van Hemert-van Ooster hout te Sprang-Capelle; Cornelius H J zv C J Geers-SoholtsStanislaus C J M zv M P J M AckermansHdemel; Anna M dv M F van Esdh-van Wel; Stefan J A G zv W A Rdbben-Lom- barts; Larissa M dv F L M Dumou- lin-de Cock; Tjarda C B dv C A Fuijkschot-Tamminga. Overleden Jacobus de Werd 62 j echtg A Leijtens; Johanna C v Wan- rooij 67 j echtg P W Damen te Loon op Zand; Nicoline J M Netten 1 j; Wilhelmina A van den Heuvel 91 j wed H P v d Hout. Huwelijksaangiften: P J G Flurk- mans 27 j en G de Peffer 21 j beiden te Waalwijk. Ingekomen: J P Vergouwe van Aus tralië; W A Dekkers van Dordrecht; J H Verhagen van Eindhoven; J F I M Brok van Deurne; A P B de Kort van België; E E Widder van Duits land; M M Kop van Rotterdam; C J M van Broekhoven van Breda. Vertrokken: J P H Fijneman naar Den Bosch; H M Kemper naar Afri ka; J C J Kolk en gezin naar Ver. Staten van Amerika; J F van Loon naar Tilburg. GUNNING AAN „VAN DEN ELS- HOUT DE BONT" .V. Door de Provinciale Waterstaat van Noord-Brabant te 's-Hertogen- bosch is gegund aan Aannemings bedrijf en Handelsmaatschappij van den Elhout en de Bont N.V. geves tigd te Waalwijk, het aanbrengen van bestratingen met bijbehorende werken op de aarden baan (lengté ong. 4.0&0 ml) van de verbinding tussen het gereed zijnde deel van de Provinciale weg Heusden/Andel, bij de Neer-Andelsesteeg, via da toekomstige aansluiting op de ge projecteerde rijksweg nr. 62 en dé weg op de afsluitmgdijk in de Maas ten oosten van Giesen ener zijds en de weg Waardhuizen Nieu. wendijk anderzijds. Genoemd werk werd opgedragen voor de totaalsom van 198.016,inclusief b.t.w. j i r I „DE KAYSCHIJTERS,," De carnavalsvereniging „„De Kay-I schijters", die de kömendfe (carna valsdagen het 10-jarig bestaan viert- met als hoogtepunt een receptie op maandag 9 februari in het clubhuis café-resaurant „De Molenvliet" waar Z.H. Prins Carnaval Jul 1 van het schoenlapperslaand zijn gasten zal ontvangen. Op zaterdag 24 februari om 8 uur wordt de Katholieke Rikavond ge houden waarvan nog 60 prijzen be schikbaar zijn met 3 extra dames- prijzen.De dame die lil punten haalt of wie dit het dichtst hierbij eindigt staat een mooie prijs te wachen van Bloemmist IJpelaar. ACTIE VOOR HET BIAFRAANSE KIND De hervormde jongeren van Be- soyen houdt vrijdag en zaterdag een appelverkoop-actie t.b.v. het Biafraanse kind. In plastic zakken van 2 kg werden eerste soort cokes-orange appelen tegen zeer redelijke prijs aangebo den. Voorziet u voor het weekend van extra heerlijk fruit en help daar door mee in ballingschap Bafriaans kind te adopteren. Woensdag 21 januari 1970 hield de Liedertafel „Oefening en Ver maak haar gebruikelijke Algemene Ledenvergadering in de bovenzaal van „De Twee Kolommen". Omdat de voorzitter, de heer L. van Oud- heusden, wegens ziekte niet aanwezig was werd de vergadering geleid door de secretaris, de heer A. van Iersel. In zijn openingswoord verwel komde hij de beschermheer van de vereniging, de heer A. van Hilst en sprak hij zijn voldoening uit over de goede opkomst. Vervolgens las hij de notulen van de vorige jaar vergadering voor en het verslag over 1969, waarin de voornaamste aktiviteiten werden gemenioveerd, zoals de succesvolle uitvoering van de opera „La Sonnambula" van Bel lini, de medewerking aan de doden herdenking, de kermismatinee en het zeer geslaagde Lido-concert met bal na, alsmede het gezellige car navalsbal. De aftredende bestuursleden J. van de Griendt en J. van Bladel werden herkozen en in de vacature van een dames-bestuurslid werd voorziening door verkiezing van mej. R. van Nooy. Op zaterdag 7 februari wofdt weer het traditionele gecostumerede carnavalsbal gehouden in „De Twee Kolommen". De secretaris merkte hierbij op dat de Liederta fel met deze traditie van meer dan 50 jaar de oudse carnaval-vierende vereniging van Waalwijk is. De vereniging herdenkt dit jaar het llO-jarig bestaan. In verband daarmee zal in het voorjaar een concert-uitvoering worden gegeven van de bekende opera „De Parel vissers" van G. Bizet. Voorts wordt er nog een feesavond georganiseerd, waarop een zevental jubilarissen zal worden gehuldigd, nl. de voor zitter L. van Oudheusden en de heer L. van de Leur, 4C' jaar lid en J. de Bont en J. van Bladel, 50 jaar lid. Een bijzondere jubilaris is de secretaris A. van Iersel die 50 jaar deze functie vervult. De repetitie-avond voor het man nenkoor is na rijp beraad verzet van woensdag half tien naar don derdag 8 uur. De concurrentie van het tv-voetbal was te groot gewor den en het late aanvangsurr - na de dames-repetitie - bleek op de duur bezwaarlijker dan men destijds verwacht dat deze maatregel ook gunstig zal werken op het toetre den van nieuwe leden. De bescherm, heer wenste aan het slot van de ver gadering de verening alle succes toe bij de aktiviteiten in het ko mende jaar. (Van onze verslaggever) WAALWIJK - Volgende week ontvangen alle jeugdige Waalwijkers in de leeftijd van 12 tot 25 jaar (dat zijn er ruim 6000) een enquêteformulier van de Werkgroep Voorbereiding Instelling Raad Jeugd- en Jongerenwerk. De werkgroep wil weten welke behoeften er onder de hedendaagse jeugd leven. De beste manier om dit op een zo uitgebreide wijze aan de weet te komen, is de Waalwijkse jeugd dit rechtstreeks via een enquête te vragen. Het is zowel voor de studerende als werkende jeugd van groot belang dat de enquête-formulieren worden ingezonden, anders kan het gemeentebe stuur immers niet tot een goede opzet van het jeugdwerk komen. Zoals bekend is de werkgroep in juni van het vorig jaar door het gemeente bestuur ingesteld. Bij de installatie kreeg de werkgroep de speciale op dracht mee de mogelijkheden te be zien om te komen tot de instelling van een Raad voor het Jeugdwerk en Jongerenwerk. Het gemeentebestuur wil hiermee aansluiten op de meer moderne inzichten ten aanzien van 't in de toekomst te voeren jeugdbeleid in de gemeente Waalwijk. In de werkgroep zijn - op verzoek van dr. Marga Klompé, de minister van CuReMa, veel jeugdigen opge nomen. Van de tien leden kan de helft gerekend worden tot de groep jeug digen. De werkgroep staat onder lei ding van de heer M. van Eijl, wet- in klein gezin: voor de huishouding. Leeftijd 15 a 17 jaar. Mevr. Houtermans Grotestraat 231 A, Waalwijk tel. 2625 A-s. maandagavond speelt het eer. ste team van Van den Brandt tegen DCB uit Breda. Het wordt de wed strijd van de waarheid, omdat de winnaar de beste kansen maakt om tegen de als nummer 1 geëindigde van de andere groep te spelen. De winnaar van de laatste partij heeft het recht uit te komen in Bar celona, waar de finale gespeeld wordt om de Europa Driebanden. DCB komt met een sterk team naar Waalwijk. Kopman Th. Brosens komt uit tegen R. v. Bracht. W. Soe- terboek zal het moeten opnemen te gen H. Popeyens, terwijl C. Soeter- boek de strijd aanbindt tegen C. de Nijs. C. Teurlings bijt maandag avond de spits af in zijn partij tegen H. Martens. De spelers van Van den Brandt zijn vanaf deze plaats maan dagavond veel succes toegewenst. AKTIE „FRANS DE KOK GRAMMOFOONPLATEN" In het kader van de uitverkoop heeft de firma „Frans de Kok, grammofoonplaten" aan de Grote straat in Waalwijk een stereo pick up beschikbaar gesteld voor degene die het eerste de titel van de plaat raadt, die op de pick-up draait. Een groot aantal klanten heeft aan de ze wedstrijd meegedaan. Maandag bleek dat de heer A. Hamers, Noordstraat 116 te Waalwijk als eerste de juiste titel „Undine" van Lortzing, goed geraden had. Hij won een Lenco-stereo pick up met Boxen voor een totaal waarde van 349,-. KNMTP Op donderdag 22 januari a.s. zal de eerste ledenavond in 1970 in Ho tel Ver wiel gehouden worden om 8 uur precies. Op deze avond komt frater Sil- vius uit Tilburg spreken over het onderwerp: „Voorbereiding van de zomertuin". Voor de leden, die al enkele ja ren lid van de afd zijn, is de spre ker geen onbekende. Zij weten hoe frater Silvius deze avond tot een gezellige leerzame avond zal maken. Komt dus allen! Voor het personeel van Timtur te Waalwijk en de ateliers te Brun- sum en Murveldhoven organiseert de personeelsvereniging weer de jaarlijkse traditionele Carnavals avond. Op vrijdagavond 30 januari wordt deze avond gehouden in zaal Romantica te Waalwijk. De Prins van de Pekhullen met Raad van Elf en gevolg zal het feest vanaf 10 uur met zijn bezoek op luisteren, na eerst een wijl vertoefd te hebben in een der Waalwijkse gelegenheden. Het is voor de vierde keer dat deze avond georganiseerd wordt en er zullen die avond speciale ,Dook'- onderscheidingen worden uitge reikt.. De muzikale omlijsting is in goede handen van de „Alpenjagers" uit Moergestel. houder jeugdzaken. Als secretaris is toegevoegd de heer A. Bosschee, amb tenaar jeugdzaken. De delen van de groep zijn: C. Döll, muziekleraar; mej. mr. A. van Doorn, inspectrice leerplicht vrije werkende jeugd; mej. Hobbelman, vertegenwoordigster van de moderne vormen van jeugdwerk; L. van Hooff, inspekteur van politie, als algemeen geïnteresseerde; W. Hornman, namens de studerende jeugd; mej. J. Rek, namens de wer kende jeugd; K. Varrossieau, perso neelschef, namens het bedrijfsleven; S. Versteeg, namens werkende jeugd en de heer J. de Waal, vertegenwoor diger van de bestaande georganiseer de jeugd. Er is nog een vacature te bezetten door een jonge man uit de werkende jeugd. De werkgroep is zich eerst gaan ori ënteren over wat er op het gebied van jeugdwerk is. Daartoe is een on derzoek ingesteld onder alle jeugd- en sportverenigingen. Helaas werd slechts de helft van de ingezonden enquête-formulieren beantwoord. Nu de enquête onder alle jeugdige Waal wijkers voor de deur staat, hoopt de werkgroep dat van de 6000 formulie ren het grootste deel terugkomt. Om deelneming aan de enquête te stimuleren gaan er brieven uit naar de scholen, bedrijven en jeugdvereni gingen met het verzoek om de werk nemers en leden attent te maken op het doel van de enquête. "Het is voor de jeugd zelf uitermate belangrijk dat ze in het beleid van de toekomst een vorm van inspraak krijgen. Het is dan natuurlijk een eerste vereiste dat de wensen kenbaar worden ge maakt", zo vertelde wethouder M. v. Eijl woensdagmiddag tijdens een bij eenkomst van de werkgroep. Het is de bedoeling dat de werkgroep naar aanleiding van de enquêtes, een rapport samen stelt dat bestemd is voor het gemeentebestuur. Men zal b. en w. advies uitbrengen a.) inzake de definitieve instelling van een Raad voor Jongeren en Jeugdwerk; b.) in zake het verder te voeren beleid. Het is goed mogelijk dat, als men straks tot de definitieve samenstelling van de Raad overgaat, de huidige leden daar geen zitting in nemen. Dat zal veel van hun eigen wensen afhangen. De enquête is opgezet in nauwe sa menwerking met het Sociologische Instituut van de Kath. Hogeschool te Tilburg. Het betrokken instituut scha kelt straks bij de uitwerking van de enquête het gehele hiervoor beschik bare apparaat in. Dat betekent onder meer dat de antwoorden via de com puter verwerkt worden. Men verwacht het eindrapport van het Sociologisch Instituut in de loop van dit jaar. Wil het rapport niet verouderd zijn dan is spoedig handelen ook geboden. Om de jeugd op de enquête - die vele tientallen vragen omvat - te at tenderen zulleii er volgende week af fiches worden verspreid. De werk groep hoopt dat alle jongens en meis jes van 12-25 jaar, zowel werkend als studerend, in hun éigen belang aan het onderzoek deelnemen. De werkgroep streeft er naar om, via b. en w., de Waalwijkse jeugd volgend jaar een gemeentelijk beleid aan te bieden, dat allen aanspreekt. (Van onze verslaggever) WAALWIJK - De gemeentelijke begroting voor het dienstjaar 1970 die volgende week maandag en donderdag door de raad wordt behandeld is, zoals gebruikelijk door een commissie onderzocht. De opmerkingen van de ze commissie, bestaande uit de heren P. Brouwer, A. Dercksen, A. Meijs, C. van Mosselveld, P. Louwerse, M. van Nooij en H. Smits zijn aan het college voorgelegd. In een nota van antwoord gaan b. en w. hier verder op in. De commissie vroeg ondermeer te onderzoeken of het huidige zwembad een meer recreatief karakter kon ge geven worden. Men dacht hierbij aan verwarming van het water, het inge- bruiknemen van een verrijdbare kap constructie, uitbreiding van openings uren en het aanbrengen van enige speeltuinaccommodatie. In de nota van antwoord wijzen b. en w. er op dat verwarming en een kapconstruc tie vanwege de financiële consequen ties niet haalbaar is. Hei tot stand- komen van een speelgelegenheid zal worden bevorderd. Ten aanzien van het woningbedrijf dringt de begrotingscommissie er bij het college op aan om de mogelijk heden te onderzoeken om het woning bestand van de gemeente te combi neren met dat van de beide woning bouwverenigingen en hiervoor een aparte stichting in het leven te roe pen. Uit het antwoord van b. en w. blijkt dat bespjekingen hierover reeds worden gevoerd. De commissie beveelt het college aan om de sportraad advies te vragen om trent mogelijkheden om door de sportverenigingen zelf in eigen be heer een gedeelte van de onderheuds- en reparatiewerkzaamheden van de sportparken Olympia en Elzenhoven te doen uitvoeren. B. en w, zijn er van mening dat de ondefhouds toe stand van de betrokken terreinen hierdoor zeker niet zal verbeteren, terwijl financieel gezien geen soulaas wordt geboden. Diverse sportvereni gingen zijn overigens al min of meer bij het onderhoud ingeschakeld. Door de commissie is het college ook nog gevraagd hoe de siand van zaken is bij het recreatieplan iido. Het is nu ruim vier jaar geleden dat hier in formatie over is verstrekt. B. en w. delen mee dat de raad op zeer korte termijn een nota zal vodden aange boden. Ten aanzien van dc tarieven van de gemeentelijke bedrijven en het zwembad deelt het college mee dat deze tarieven van de gemeentelijke bedrij/eu en het zwembad deelt het college mee dat deze brieven weinig afwijken van de tarieven in andere vergelijkbar gemeenten. BRANDJE Afgelopen maandagavond was er een brandje bij Sars' Snelbuffet. Oververhitting was ontstaan achter in de keuken a.g.v. een defec te thermostaat. De brandweer hoef de niet in actie ,te komen, daar de aanwezige politiefunctionarissen er ger voorkwamen met behulp van een waterstraal. NKV-VROUWENBEWEGING De vrouwenbeweging van het NKV, afd. Waalwijk houdt dinsdag 27 januari een bijeenkomst in de Theresiasohool. Er wordt een kort film vertoond, die wordt ingeleid door aalmoezenier L. van Berkel. Na de pauze volgt een korte discus sie. Ook de traditionele loterij ont breekt niet. WAALWIJKSE KAPPERSZOON IN DE GROTE LANDELIJKE FINALE Alsof het niet op kan, zo kwam onze stadsgenoot Kees Heesbeen uit de strijd te Eindhoven waar de laat ste ronde werd gehouden voor door dringing naar de top in de Neder landse kapperswereld, nl. deelne ming aan de officiële kapperswed strijd met als inzet het Nederlands kampioenschap. BILJARTEN Op 24 en 25 januari a.s. zullen in het Jeugdbiljartcentrum de voor wedstrijden 3e klasse libre Jeugd- biljart worden gehouden. Deelnemers zijn: W. v. Hilst, H. de Jongh, C. v. Riel, Chr. de Ruyter, P. de Jongh, G. v. d. Sanden, Th. Lensen. De wedstrijden beginnen zaterdagmiddag om 14.00 uur.

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 15