wAAlwijkse en lAnqstRAAtse cour An t Volgende week komen 40 Joego slavische meisjes naar Kaatsheuvel Hoe laat is het? Kijk op uw Prisma horloge! Stassar Verlichting op hoofdveld van RKC in Waalwijk komt deze week gereed Pendelweg tussen Waalwijk en Drunen opnieuw ter taf ei mrnmmsÈM 1 OPEN OOG VOOR LÉON PARC EN BENIAMINO Recreatie Aansluiting DONDERDAGAVOND 22 JANUARI 1970 93e JAARGANG No.7 Hotel Euphonia ver bouwd en gemoderniseerd Te kort 15 dagen Majorca vanaf f 298.— DE MAGNEETnv PRISMA Wachten op aanslui ting gemeente In Drunen asfaltweg al twee jaar klaar Krediet Wanneer Nieuwe asfaltlaag Toekomst Sprang-Capelle De tcho van het Zuióen Uitgever: Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredakteur: JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Abonnement p, week (0,33+ 2ct. inc.k.) ƒ0,35 p. mnd. (1,45+lOct. inc.k.) ƒ1,55 p. kwrt. (3,95+10 ct. inc.k.) ƒ4.05 p.kwrt. p.post 4,75 bij girobetaling Advertentieprijs: 15 cent per mm Contractadvertenties: speciaal tarief Brieven onder nummer 50 ct. extra Opgericht 1878 Bureaus: Waalwijk, Grotestraat 205, Tel. 04160-2621-2746 Kaatsheuvel, Dr. van Beurdenstraat 8, Tel. 04167-2002 Telegram-adres: „ECHO" (Van onze verslaggever) KAATSHEUVEL - Volgende week donderdag (29 januari) hopen de Kaatsheuvelse schoenfabrieken Léon Pare en Beniamino veertig nieuwe personeelsleden te verwelkomen. De aandacht voor deze nieuwe werk- nemers is wat groter dan normaal. Het gaat hier namelijk om Joegosla vische meisjes die Nederland voorlopig tot hun nieuwe vaderland hopen te maken. Léon Pare en Beniamino hebben gezamenlijk de werving in Joe goslavië op touw gezet. De meisjes worden gehuisvest in het voormalige hotel-restaurant Euphonia, dat hiervoor is verbouwd. Vorige week zijn de heren v. Gas tel (Beniamino) en H. Roest (Léon Pare) naar Joegoslavië geweest om daar de werving te leiden. In een ge bied, ongeveer 100 km ten zuiden van Belgrado zijn twee groepen van in totaal 40 meisjes aangenomen. De gehele groep komt volgende week donderdag met de trein in Tilburg aan. Enkele dagen eerder komt de leidster die de meisjes in Kaatsheu vel begeleidt. De belangstelling van de zijde van de meisjes om in Kaatsheuvel te gaan werken was groot. De heer Roest ver telde ons dat ongeveer 100 gegadig den getest zijn. De 40 besten werden aangenomen. Behalve de leidster kornt er met de groep ook een kook ster mee. De meisjes worden onder gebracht in het voormalige hotel-res taurant Euphonia aan de Hoofd straat. Men is hier momenteel druk bezig het hotel geschikt te maken voor de vestiging van 40 meisjes. De vroegere café-restaurant zaal wordt nu recreatie- en eetzaal. De overige ruimten gaan als slaapkamer dienen. Op iedere kamer zijn de no dige sanitaire voorzieningen getrof fen, terwijl er ook enkele badkamers zijn ingericht. Alle kamers hébben 'n nieuw verfje en behang gekregen, zodat het er allemaal verzorgd uit ziet. Ook de hotelkeuken is aange past. Voorlopig wordt de adhter het hotel gelegen zaal nog niet opgeknapt. Men loopt echter wel met plannen rond om hier een ontspanningsruimte voor ie maken, die eventueel ook te be nutten zou zijn voor andere groepen van buitenlandse arbeiders. Hiervoor ':s kontakt opgenomen met de Werk groep Buitenlandse Arbeiders te Waalwijk. Men streeft vooral naar zontakt met de groep Joegoslavische meisjes die in Waalwijk wonen en werkzaam zijn bij de N.V. Bloch Stibbe. Léon Pare en Beniamino hebben tot de werving van buitenlanders beslo ten omdat de vraag naar vrouwelijke arbeidskrachten in de schoenindus trie bijzonder groot is. De binnen landse markt kan niet voor de zo noodzakelijke aanvulling zorgen. Bei de bedrijven zagen reeds eerder po gingen om personeel in de streek te werven mislukken. Men is tot deze EEN GREEP UIT ONZE, ONGEËVENAARDE VAKANTIEGIDS IN FULL COLOUR Ziet u maar: Per K.L.M. Vertrekdata wekelijks v.a. 27 maart 1970 z)v het meest complete reisbureau TILBURG: Heuvelring 49 tel. Ö4250-34809. 's-BOSCH: Kolperstraat 3 tel. 04100-42128. buitenlandse werving gestimuleerd door de heer A. Maas, direkteur van het Gewestelijk Arbeidsbureau in Waalwijk. Hij adviseerde in het buitenland een werving op te zetten omdat in Ne derland eenvoudig niet aan vrouwe lijk personeel is te komen. Zowel bij Léon Pare (250 personeelsleden) als bij Beniamino (70 personeelsleden) is een groot tekort aan arbeidskrach ten De kostbare wervingen die de laatste tijd zijn opgezet hebben geen resultaat gehad. Van de groep van 40 meisjes (onge huwd en in de leeftijd van 21-30 jaar) komen er 25 werken bij Léon Pare en 15 bij Beniamino. De meisjes heb ben in Joegoslavië voornamelijk in toeleveringsbedrijven voor de textiel industrie en 'bij de conservenindustrie gewerkt. Men heeft deze groep niet groter dan 40 meisjes willen maken, omdat de huisvestingsmogelijkheid niet meer toeliet. Men wil de meisjes ook buiten het bedrijf begeleiden. Daarom heeft men een intensief kontakt met de Com missie Buitenlandse Werknemers en met Blodh Stibbe, waar reeds 40 Een foto van café-restaurant Euphonia. Het pand is door de schoenfa brieken Leon Pare en Beniamino gehuurd voor de huisvesting van 40 Joegoslavische meisjes. edelstaal herenhorloge met datum, waterdicht 109.- (edelstaal herenhorloges reeds vanaf 89.-) meisjes werken. Men wil gezamen lijk aktiviteiten op het gébied van ontspanning ontwikkelen. Behalve de social-help, die als leidster meekomt heeft men in Kaatsheuvel odk de be schikking over een tolk. De ondernemingsraad van Léon Pare staat positief tegenóver de komst van de Joegoslavische meisjes. Men is er van overtuigd, dat in deze buiten landse werving de mogelijkheid ligt om in het tekort aan arbeidskrachten voor een gedeelte te voorzien. Om de pr oduktiecapaciteit op peil te kunnen houden zijn er immers voldoende ar beidskrachten nodig. De meisjes wor den door hun kontrakt voor ander half jaar met het bedrijf én het pen sion gebonden. Het is niet mogelijk tussentijds het kontrakt te verbreken. De werkgelegenheid wordt daardoor in beide bedrijven voor een langere tijd gewaarborgd. LEVEN Leven is geboren worden - tot jezelf raken, je eigen gezicht zien: "Ben ik dat?" verwondering over je gedachten, die opkomen als de zon, luisteren naar je eigen woorden, en voelen, dat je hart klopt - eindeloos Leven: je ogen openen en om je heen zien, je handen uitstrekken naar de ander: Zou ze dat mooi vinden? Waarom is hij zo stil? Hoor daar huilt een kind. Verlangen. Ken jij dat ook? Leven is - samen praten en luisteren. Zoeken de diepte van ons bestaan - ontdekken de hoogte en diepte terugvinden in God. Merken, dat elk ding en iedere mens iets van Hem in zich draagt En God draagt mij en jou, en al die anderen, in zijn hand Zijn arm sluit zich om ons heen! Uit: "Jonge Kerk" okt. 1963 WAALWIJK Het is al weer enige tijd geleden, dat de voetbal vereniging RKC te Waalwijk be sloot op het hoofdveld een verlich ting aan te brengen. Ondanks de barre weersomstandigheden van de laatste tijd is men met de werk zaamheden goed op kunnen schieen. Op een na zijn alle masten nu gezet en men heeft goede hoop, dat aan het einde van deze week de laatste paal er ook zal staan. Aan de palen bevinden zich reeds de lichtarménturen, die het veld van he nodige licht zullen moeten (Van onze verslaggever) WAALWIJK/DRUNEN - De zo vaak besproken pendelweg tussen Drunen en Waalwijk wordt weer ak- tueel. Het college van b. en w. van Waalwijk stelt de raad namelijk voor een krediet (in totaal van bijna 1 mil joen gulden) beschikbaar te stellen voor de aanleg van deze weg op Waalwijks grondgebied en voor de bouw van een brug over het Dron- gels kanaal. De aanleg van deze pendelweg is al vaak onderwerp van gesprek geweest. Toen de voorstellen op tafel kwamen gingen de twee gemeenten de weg voorbereiden. In Drunen had men daar niet zoveel werk mee. Het ge meentebestuur liet er geen gras over groeien en legde vanaf de Grotestraat een fraaie driebaans asfaltweg aan, richting Waalwijk. Die weg ligt er nu al bijna drie jaar, doch wordt niet be reden. Elke doorverbinding ontbreekt. Een rood-wit geblokt afsluitbord vormt 't einde van deze weg, naJbij het Dron- gels kanaal. Odk aan Waalwijkse zij de werden voorbereidingen getrof fen. Een betonbaan fietspad is gereed en eindigt ook op de plaats waar de brug moet komen. De aanleg van die brug is vele jaren hét probleem ge weest. De gemeentebesturen waren van mening dat dit een taak van de provinciale overheid was. Immers, bij de aanleg van de Maas route, een provinciale weg, heeft men geen rekening gehouden met 't lang zaam verkeer. De provincie heeft de ze tekortkoming ingezien en voteerde enkele maanden geleden een krediet van 250.000,- als een bijdrage voor - /Wj ';N de aanleg van de brug. Dit bedrag is niet voldoende, want b. en w. vragen de raad van Waalwijk nog eens 604.000,- beschikbaar te stellen. Als de raad er vanavond mee akkoord gaat, wil dit nog niet zeggen dat men spoedig met de aanleg van de weg en de bouw van de brug begint. Het gro te prObleem is namelijk het zoeken naar dekkings- en financieringsmid delen. Het kan dan ook nog gemak kelijk één jaar duren voordat met de werkzaamheden een begin wordt ge maakt. Overigens is het niet te hopen dat er veel tijd mee heen gaat, want dat zou wel eens tot gevolg kunnen hebben dat het gedeelte van de Dru- nense weg in Drunen - die uiter aard een aardige investering heeft gevergd - van een nieuwe asfaltlaag voorzien moet worden. Asfalt dat namelijk niet bereden wordt, gaat afbrokkelen en is dan voor intensief gebruik niet meer ge schikt. Dat betekent dan opnieuw ho ge kosten. Het is te hopen, dat de werkzaamheden snel in uitvoering genomen kunnen worden. Nu Drunen ook in zuidelijke richting sterk uit breidt is deze pendelweg tussen Dru nen en Waalwijk met name voor fiet sers en bromfietsers van groot belang. Op de foto ziet men links boven het Waalwijkse gedeelte, met uiterst rechts het betonnen fietspad. Op de foto rechts boven: aan de aansluiting in Drunen. Onder: de fraaie weg in Drunen die onze fotograaf van ach ter het afsluitbord knipte. gaan voorzien. De aan de westelij ke kant van het hoofdveld van een gedeelte van de verlichting gebruik zal kunnen worden gemaakt. Deze verlichting ten aanzien van het tweede veld is mogelijk nog meer van belang als de verlichting op het hoofdveld omdat hierdoor de mo gelijkheid geschapen wordt tat een goede traningsmogelijkheid. Totnu- toe heeft men zich al jaren moeten behelpen met een kleien, zanderig veld, hetgeen de conditie van de spelers niet ten goede komt. I Het enige wat er nog onbreekt cm de verlichting te laten functio neren is de aansluiting. Voorzitter C. Hesselberh heeft goede hoop, dat van de zijde van de Gemeente op korte termijn de nodige maatrege len genomen zullen zijn om de laat. ste schaokel, namelijk het leggen van een voedingskabel - de huidige is van een te licht kaliber-te ver wezenlijken. Eerst dan kan het pro gramma rond de ingebruikname sa mengesteld worden. Hopelijk gooi en de weersomstandigheden rond de laatste loodjes geen roet in het eten. Over de gedwongen rustperiode die nog voortduurt valt nog weinig te zeggen vindt de heer C. Hessel- berth. Afgelopen zondag - als de derby tegen DESK gespeeld zou zijn - hadden we meer kunnen we ten. Gedurende de rustperiode is er normaal getraind onder leiding van de heer Klaasen en ook zijn er een aantal vriendschappelijke wedstrij den gespeeld, die aan de verwach tingen hebben voldaan. Maar er gaat toch niets boven de echte com petitiewedstrijden. Hopelijk kan de voor aanstaande zondag geplan de wedstrijd thuis tegen Concordia SVD uit Den Bosch plaatsvinden. Bij een gunstig resultaat handhaven we ons in de kopgroep en dat al leen is al een prestatie op zich. AFSCHEIDSRECEPTIE De heer J- van der Heide heeft zijn functie als directeur van de zuivelfabriek neergelegd. Hij was van november 1954 af als directeur aan de fabriek in Sprang-Capelle verbonden. Op maandag 2 februari zal hem in het cultureel centrum Zidewinde een afscheidsreceptie worden aangeboden. De receptie duurt van drie uur tot halfvijf. GROTER PARKEERTERREIN Het parkeerterrein bij de hervorm de kerk in Capelle wordt binnen kort belangrijk vergroot. Om meer ruimte te krijgen heeft men de wo ning aan de oostzijde van het par keerterrein afgebroken.

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 5