WAALWIJK Heerenveen in cijfers... Jaarvergadering Fanfarecorps „Sirena'-Sprang-Capelle Promoveren Tachos-teams zonder strijd naar Ie kies? KAATSHEWEL rm BIJ „DE KETS" IN 'T HOEKSKE Kaatsheuvels© bejaarden vierden als „hippies" carnaval 11 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 2 FEBRUARI 1970 11 inschrijving voor Koninklijk zilver voor Mej. v. d. Houdt te Waalwijk MET VASTENAVOND RIKCON- COURS VOOR BEJAARDEN 500 1000 1500 3000 Totaal 1.36,3 1.37,3 1.38,1 1.37,0 1.36,3 1.37,6 2) 6) 8) 4) 2) 7) 1.37.2 5) 1.39,5 (11) 1.35.3 1) 1.39,8 (12) 1.39.2 9) 1.41,5 (15) 1.39.3 1.41,5 1.42,7 1.44,0 1) 2) 2) (12) (10) (15) (20) (21) 2.24,9 2.25,3 2.25.3 2.31,1 2.28.0 4) 2.29,5 8) 2.28.5 2.28.4 2.30.6 2.29,9 2.32.1 2.30,1 2.29.4 2.32,0 (13) 2.32.5 (16) 2.32,0 (13) 6) 5) (11) 9) (15) (10) 7) 5) 2) 1) 4) (11) 6) 8) 7) 5.13,9 5.09,6 5.07,2 5.13.2 5.24,6 5.16.3 5.21,0 5.19.5 5.36,0 (14) 5.22.4 (10) 5.21,9 9) 5.12,4 3) 5.33.6 (13) 5.43.7 (15) 5.29,7 (12) 5.46,4 (16) 194,457 195,423 195,613 197,567 197,833 197,880 198,400 198,897 199,270 200,940 201,320 201,330 202,070 205,420 206,123 207,427 GESLAAGD Voor het op 30 januari jl. gehou den examen door de „Nederlandse Federatie van docenten ter behar tiging der chiropodie", slaagde onze stadgenote Mej. Mies de Rooy voor het diploma pedicure. BENOEMING Tot mede direkteur van het kan toor Den Bosch van de Nederlandse Middenstandsbank is de oud-Waal wij ker G. A. Pijnenburg benoemd. De heer Pijnenburg was tot dusver re onder-direkteur van dit kantoor. KRAAMHULP Als men zich bij het „Kraamcen- trum Waalwijk" aan het Vredsplein in wil laten schrijven voor kraam hulp moet men meebrengen: giro- of banknummer van de rekening alsmede de lidmaatschapskaart van het Wit-Gele Kruis. V.V.D.-VERGADERING De afdeling Waalwijk van de V.V.D. houdt vanavond (maandag) in openbare vergadering in café De Nijs aan de Grotestrata. Op deze bijeenkomst spreekt mr. J. Schlin- geman, lid van de Tweede Kamer voor de VVD, over landbouwpoli tiek. ENQUETTE ONDER JEUGDIGE INWONERS Vorige week is de enqêtte van de Werkgroep tot voorbereiding van een Jeugd- en Jongerenraad ge plaatst. Volgens he*t bevolkingsre gister hebben ruim 6000 inwoners in de leeftijd van 12 tot 25 jaar de enquétte ontvangen. Het is echter goed mogelijk dat toch nog verschil, lende personen vergeten zijn. Dege nen die geen formulieren hebben ontvangen en toch graag aan de en quétte willen meewerken kunnen e enformulier afhalen bij het Bu reau Jeugdzaken, Grotestraat 196 of telefonisch bestellen: nr: 2444 Bureau Jeugdzaken. BILJARTVER. 'T ZWAANTJE De Waalwijkse biljartvereniging 'tZwaantje heeft tijdens een on langs gehouden algemene vergade ring een nieuw bestuur gekozen. Voorzitter werd de heer M. Teur- lmgs, die de vorig jaar overleden voorzitter André Hamers opvolgt. Secretaris is de heer M. van Asten en penneningmeester de heer J. Alessie. 't Zwaantje organiseert in opdracht van de Koninklijke Ne derlandse Biljart Bond van 21-24 mei a.s. de Nederlandse kampioen schappen neo-kader. Deze wedstrij den, waraaan ondermeer Scholte, De Kleine, Vultink, Jacobs en Be- sems meedoen, worden gehouden in het Lido. VERGADERING VROUWENBEWEGING NKV In de Theresiaschool kwamen de leden van de Vrouwenbeweging van het NKV vorige week bijeen. Aal moezenier L. van Berkel hield een lezing met dia's over „Kinderen van deze tijd" en de verhouding kinde- ren-ouders. Na de koffiepauze volg de een geannimeerde discussie. DANSTEST DANSSCHOOL EDUARD GRIJSBACH Onder zeer grote belangstelling van jeugd en ouders is dinsdag door 50 candidaten, in brons, zilver en goud met goed gevolg een danstest afge legd. Met lof zijn geslaagd voor brons: Wilma de Peffer, Elly van Delft, Mario de Wit, Hans de Gouw, Tineke van Gessel, Peter Brommels, Corry van Son, André Schalken, Jan Sebregts, Angelique van de Acker en Jn Sebregts. Voor zilver: Elly de Man, Antoinette van Wan- rooy, Bert v. d. Broek, Anne en Chris de Rooy, Wim Konings en An ne Vrinten. Het was zoals van ouds een sfeer volle avond, waaruit duidelijk de grote belangstelling van jeugd en ouderen voor de dans naar voren komt. Mij Dansschool Ed. Grijsbaeh wordt van alles gedanst van Veleta tot soul N.C.V.B. VOOR WAALWIJK E.O. (Ned. Christen-Vrouwenbond) Op woensdag 28 januari werd de jaarvergadering gehouden van de N.C.V.B. Mevr. De Hoop-Ekemans werd met algemene stemmen herko. zen als 2e secretaresse. De secreta resse en penningmeesteresse gaven gewoontegetrouw hun jaarverslag. Als declamatrice trad op mevr. J. Wesselink-Langkerk uit Den Haag, die na de pauze op amusante wijze „Het Roddellaantje" ten gehore bracht. Een verloting ter verster king van de verenigingskas had een goed resultaat. Per 3l december 1969 telde de ver eniging 127 leden. Op de jaarverga dering mochten weer een aantal nieuwe eden worden ingeschreven. Deze avond was een goed begin van iet nieuwe verenigingsjaar. Op de olgende vergadering, woensdag 25 ebruari a.s. 19.45 uur in het Wil- cm van Oranje -College, spreekt Mev. Hoekendijk over het onder werp: „Gast, Gastvrouw, Gastvrij". JEUGDTOTO „BILJART WAALWIJK" Uitslag van de laatste jeugdfoto .en bate van het jeugdbiljart .Waal wijk'. Inze ƒ498,40. Ie prijs geraden met 498,40: J v. Oosterhout, Hoge. vaart, Sprang-Capelle; H. N'ieuw- dorp.Pr. MauritspleinV, Kaatsheu vel; L. v. d. Gouw, Crispijnstraat 122 Waalwijk; H. Reichof, Gen.de Pruijssen, Talmastraat 35, Waal- Wethstraat 25, Waalwijk; Mevr. wijk; v. Moorsel, Beatrixstraat 3, Vlijmen. Zij ontvangen ieder ƒ12,46. 2e prijs geraden met 1 cent verschil G. Bruurmijn, Averuitstraat 14, Waalwijk; W. v. Esch, Grotestraat 33a, Waalwijk; lx naam onbekent. Zij ontvangen ieder 16,61. 3e prijs geraden met 5 cent verschil J. Tim mermans, Prinsenstraat 16 te Waal wijk. Hij ontvangt 24,92. Prijzen kunnen afgehaald worden na 7 fe bruari bij C. v. d. Sanden, mr. Kap. v. d. Copellostraat 16. CARNAVALSBAL W.S.C. Zondag 8 februari a.s. organiseert de supportersvereniging van de voet balvereniging WSC een gecostu- meerd carnavalsbal bij Hotel De Twee Kolommen. Toegang tot dit gecostumeerde bal hebben naast de leden van WSC en haar supporters vereniging de donateurs en de ad- terteerders van het WSC-clubblad „Goal", alsmede leden van de ne vensporten volleybal en basketbal. Het bestuur van de Supportersver eniging WSC verzoekt degenen die dit bal willen bezoeken, vooral op tijd aanwezig te zijn en beslist ge- costumeerd acte de présence te wil len geven. Het bal vangt aan om half negen en zal worden opgeluis terd door de band The Rythm Four, die er de stemming beslist wel zal weten in te houden. Het bestuur hoopt op een over volle zaal en is er van overtuigd dat ook dit jaar sfeer en gezellig heid de jaarlijkse traditie van WSC weer zullen kenmerken. WSC-ers, houdt dus zondagavond 8 februari wederom vrij voor het traditionele WSC-festijn. Zoals U in onze editie van afge lopen maandag heeft kunnen lezen was het deze week 50 jaar geleden dat Mej. van den Hout bij de Fami lie Broos kwam werken. Na reeds alle feestelijkheden rond dit zedza- me jubileum was er gistermiddag ten huize van de Familie Broos nog een feestelijke bijeenkomst waarbij ook burgemeester J. Teyssen aan wezig was. „De kinderen heeft U allemaal gekend in al hun levensperioden" sprak burgemeester Teyssen. „Van daag bent U het stralende middel punt. Van velen heeft U dan ook al gelukwensen in ontvangst mogen nemen." Burgemeester Teyssen kon Mej. van de Houdt dan ook mede delen dat het Hare Majesteit be haagd haar te begiftigen met de zil veren medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Ook van de zijde van de Familie Broos werd nog het woord gevoerd en allereerst werd mej. van den Houdt gefeliciteerd met haar ko ninklijke onderscheiding. Na dit of ficiële gedeelte was men nog enige tijd gezellig bijeen. Het bestuur van de Bejaardenbond afd. Waalwijk heeft voor zijn leden met de vastenavond een rikconcours met daaraan verbonden prijzen en tractatie voor alle deelnemers ge pland. Of dit op maandag of dins dag zal plaatsvinden wordt a.s. don derdag 5 februari besproken op de algemene vergadering die des na middags om half drie wordt gehou den in het Parkpaviljoen. Tevens komen daar nog meer be langrijke punten ter bespreking aan de orde w.o. gratis bijwoning van de Toneluitvoering van D.V.S.V. en O.O.G. in de maand maart a.s. Het bestuur zal de vergadering voor stelen om inplaats van een gezellige middag een dag met zijn allen op stap te gaan en hiervoor een mooie route uit te kiezen. De donateurskaarten worden dezer dagen weer aangeboden en het be stuur rekent erop dat allen met gulle hand zullen geven, zodat de bejaarden eens extra ontspanning kan worden aangeboden. JEUGDTOTO KMHc WAALWIJK Inleg 172,50. Ie prijs: C. v. d. Broek, Ringbaan West 125, Tilburg. Geraden 172,40, ontvangt f 25,88. 2e prijs: H. J. van Imbeeck, Kloos- terweg 22, Waalwijk. Gerad. ƒ172,33, ontvangt 17,25. 3e prijs Mevr. Soe. ers-Blom, Klootserweg 6, Waalwijk. Geraden ƒ170,45, ontvangt f 8,63 INBRAKEN Bij schoenfabriek Bergmans aan de Elzenweg te Waalwijk heeft men afgelopen week getracht binnen te dringen door het vernielen van een viertal ruiten, terwijl overigens de mogelijkheid door de politie niet uitgesloten geacht wordt, dat er slechts sprake is van baldadigheid. Terwijl een werkster bezig was met het schoonmaken van een der lokalen van kleuterschool Keuter- hof, stonden opeens twee jongens van een jaar of 16 achter haar. Door het vernielen van een ruit wa ren zij binnengekomen en vonden de weg naar een eventuele buit af gesneden. Zij kozen het hazepad. Zoals bekeken kon worden wordt er echter niets vermist. AANRIJDING Op de kruising van Lovenlaan- Groen van Prinstererlaan vond zon dagnamiddag een aanrijding plaats tussen twee personenwagens. De ene auto, die vanaf de Groen van Prinstererlaan de kruising naderde verleende geen vooorrang aan de auto, die van de van Lovenlaan de kruising naderde. Deze laatste auto kwam op zijn kop terecht en de in zittenden werden er uitgeslingerd. Twee inzittenden, en. en K., bewo ners van het bejaardentehuis St. Clemenshof, móesten naar het St. Nicolaasziekenhuis worden ver voerd nadat Dr. de Blois eerste hulp had verleend. De beide wagens wer den zwaar beschadigd. CONTROLE OP DRANKGEBRUIK In de nacht van vrijdag op zaterdag is er in de gehele provincie 'n con trole uitgeoefend op technische ge breken en het rijden onder invloed. Ook van de zijde van de Waalwijkse politie is er die nacht controle ge weest. Aangehouden diende slechts één persoon te worden die onder in vloed van drank verkeerde, te we ten een zekere S. uit Kaatsheuvel. Verder waren er geen problemen, vertelde men ons van politiezijde. CARNAVAL Zondagmorgen vond in ,café J an: Hoevenaar de laatste algemene ver. gadering plaats alvorens a.s. week einde de carnavalsfestiviteiten zul len losbarsten. Voorzitter J. Hessel- berth kon aan het begin van de ver gadering, die zeer goed bezet was, mededelen, dat de builtjesactie as zeer geslaagd kan worden be schouwd. De actie heeft een bedrag van 2000.- opgebracht allemaal ten bate van het kindercarnaval. Tevens 1. Nina Statkevitsj (Rusl.) 45,69 2) 2. Stien Kaiser (Ned.) 46,74 9) 3. Ans Schut (Ned.) 46,93 (12) 4. Atje Keulen-Deelstra (Ned.) 46,50 6) 5. Sigrid Sundby (Noorw.) 46,25 3) 6. Elly van de Brom (Ned.) 46,53 7) 7. Lasma Kauniste (Rusl.) 46,80 (10) 8. Liesbeth Berg (Noorw.) 46,43 5) 9. Loedmilla Titova (Rusl.) 45,42 1) 10. Tatjana Sjelokova (Rusl.) 47,34 (14) 11. Loedm. Motsjnatsjeva (Rusl.) 47,37 (15) 12. Rieneke Demniing (Ned.) 48,48 (21) 13. Tuula Vilkas (Finl.) 47,02 (13) 14. Wanda Kröl (Polen) 46,72 8) 15. Kaja Keskivitikka (Finl.) 48,99 (22) 16. Roma Troicka (Polen) 46,86 (11) I» i» ii i» i» werd een definitieve route vastge steld. In afwijking met eerdere pu blicaties heeft de route uit tech nisch oogpunt een wijziging onder gaan en wel in die zin, dat de stoet zijnde in Hugo Verrieststraat, de Guido Gezellestraat neemt en de Rene de Clerqstraat en verder weer de lë Zeine. De vergadering had-een vlot ver loop en de punten werden in een snel tempo afgewerkt. De volledige activiteiten ten aanzien van de car navalsdagen zullen uitgebreid ko men te staan in de editie van a.s. donderdag. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden: actetas, handschoenen, lange zwarte dameshandschoenen, zwarte handschoen, knderfietsje. Verloren: bruine boodschappentas, 2 paar rolschaatsen, reservewiel van scooter, doublé horloge en ketting, rode step, langharige duitse staan der, gouden dameshorloge, een paar rolschaatsen, doublé rambandje m. inscriptie, een paar bruin leren he- i enhandschoenen. AGENDA Woensdag 8 uur repetitie dames koor in De Twee Kolommen. Donderdag 8 uur repetitie in De Twee Kolommen. Zaterdag 8 uur Carnavalsbal der Liedertafel in De Twee Kolommen. In Perzië heeft een sneeuw- lawine een dorp met 2000 mensen bedolven; 1200 konden zich redden, 400 werden gered en 46 lijken zijn reeds geborgen. Rusland heeft in Europa 18 miljoen braadkuikens gekocht, waar van 6 miljoen in Nederland. Uitgetreden leden van de P.v.d. A„ o.a. een wethouder van Eindho ven en Gorinchem, willen 'n nieu we partij oprichten, n.l. de Demo cratische Socialisten. De Carnavalsvereniging „De Kets" organiseerde een daverende carna valsavond voor de bejaarden op za terdag 31 januari 1970. De bejaar den waren genodigd in de residen tie van Prins Carnaval Haastrecht I welke zijn residentie heeft bij cam ping 't Hoekske te Kaatsheuvel. De gehele zaal was voor de bejaarden in gereedheid gebracht en zaterdag avond om 19.30 uur begon hier een grote bedrijvigheid, want ook het vervoer was verzorgd met mede werking van diverse particuliere chauffeurs uit Kaatsheuvel, waar voor wij allen een hartelijk woord van dank uitbrengen. Toen om 20.00 uur iedere „hippie", want volgens de Prins waren er die avond geen bejaarden, maar hip- Door een verandering van opzet in de klasse-indeling bij de zaal handbal, bestaat de mogelijkheid dat zowel de Dames als de Heren van Tachos zonder promotie-wed- strijden de volgende competitie in de eerste klas zullen gaan uitko men. Dit is nog niet zeker en daar de Heren van Tachos gisteren de laatste wedstrijd van de competitie gespeeld hebben, is het verder af wachten wat er gaat gebeuren. Over 5 weken is de competitie afgesloten en pas daarna komen de eventuele promotie-wedstrijden. In deze periode valt nog wel de beslissingswedstrijd van de Heren- junioren tegen Dongen om 't kam pioenschap. In Breda wonnen de Heren van Tachos tegen SOA uit deze stad en j hierdoor hebben zij evenals de Da- mes, alle wedstrijden van de hele competitie gewonnen. Desk speelde gisteren om in de le klas te blijven en daardoor moeten zij winnen van een Boemerang uit Tilburg, dat bij winst nog kans had om te promoveren. Bij winst van de Kaatsheuvelse Heren en verlies van SOA uit Breda, zat Desk op rozen en dit alles gebeurde en zo zullen we volgend jaar weer de zaalhand balwedstrijden Desk-Tachos zien. De reserve-teams van Tachos won nen hun wedstrijden, daar er nu geen zenuwen meer aan te pas kwa men bij de Heren, al moet Blauw wit uit Den Bosch toch nog oplet ten, daar de 2019 overwinning op EVV uit Rijen niet duidt op een on overwinnelijk team en Uno Animo voor Blauw-Wit wel eens te sterk kan zijn. Uitslagen in de hal: Dames-jun. AvantiRapid 611 Jongens-adsp. DeskRapid 216 Heren DeskBoemerang 1513 Heren AvantiTaxandria 2013 Heren EVV—Blauw-Wit 19—20 Jongens-adsp.EVVTachos 414 Breda: Heren TachosSOA 2212 Heren 2 TachosUno Animo 1716 Dames 2 TachosEVV 106 pie's, gearriveerd waren, werden zij alle ngetracteerd op koffie en wor stebrood en nog vele tractaties volg den. Terwijl iedere hippie heerlijk zat te smullen, zette het „Hippie's" orkest „Ons Hermenieke" uit Til burg, o.l.v. „De oude Kaatsheuvel- naar" J. v. Wezenbeek, welke deze avond geheel belangeloos opluister de, de avond in. Deze hippie's, die de muziek voortbrachten, waren met 14 man sterk en telden aan jaren 1039. Hoera voor dit orkest, dat be kend is van radio en daar al diver se malen zijn medewerking verleen de aan 't programma tussen twaalf en twee van Kees Schilperoord „Draaien maar". Er werd begonnen met carnavalsschlagers en de stem ming was in een mum van tijd aan wezig. Om 20.30 uur kwam Prins Carnaval Haastrecht I met zijn on afscheidelijke Nar „Nilles", de Grootvorst uit Den Haag, zijn Raad van Elf binnen, welke voor de eer ste keer in hun nieuwe costuums verschenen, voorafgegaan door de dansmariekes van de dansschool Mi- chielsen uit Tilburg, de zaal binnen en meteen was het voor deze avond een carnavalsfestijn waar nog lang over gesproken zal worden door de bejaarden. De shownummers van de dansmariekes oogstten een dave rend succes en toen de laatste mars klanken van de dansmariekes ver- dwenen waren, stonden alle bejaar den, zelfs die van 92 jaar, op de vloer voor de polonaise. Ook werkte aan deze avond mee de heer Th. Sins uit Kaatsheuvel, die de mimiek van „Dorus" keurig in de hand had en gaf enkele schla gers en moppen ten beste. Na het uitreiken van een aantal goudleren ridderorders door de Prins met een Oorkonde, die alleen bij de gouden ridderorders uitgedeeld worden, werd de avond besloten. De eerste Kaatsheuvelse carnavalsvereniging „De Kets" kan terugzien op 'n goed georganiseerde en geslaagde carna valsavond voor de bejaarden. Toen de hippie's de deur uitgingen, kwa- m ener stemmen op en vroegen zij: is het niet mogelijk om dit meer malen voor ons te doen, maar ja, 't is maar eenmaal carnaval. Het fanfarekorps Sirena hield in haar repetitielokaal van café 'Kuis aan 't Bruggetje haar jaarvergadering onder leiding van haar voorzitter wet houder Jac. Vos, welke er in zijn welkomstwoord zijn verheuging bver uitsprak dat deze samenkomst zo goed bezocht was. Er waren n.l. 33 leden aanwezig terwijl enige leden wegens ziekte verhinderd waren om de vergadering bij te wonen. De voor zitter hoopte dat de aanwezigen deze avond er toe zouden bijdragen door de besprekingen Sirena verder uit te bouwen, dankbaar zijnde dat 't korps er nog mag zijn, daar het heden voor vele verenigingen moeilijk is staande te blijven. Spreker memoreerde het ploselinge overlijden van het oud-be stuurslid de heer D. van Oversteeg op zondag 4 januari j.l. Hij was een man van de oude garde die veel voor het verenigingsleven in Vrijhoeve ge daan heeft, in het bijzonder voor Si rena. Met dankbaarheid gedenken we zijn arbeid en liefde in vroeger jaren voor Sirena verricht. Na het lezen der notulen van de vo rige jaarvergadering door de secre taris, de heer P. v. d. Laar, bracht deze een goed verzorgd en gedocu menteerd jaarverslag uit waarin hij naar voren liet komen dat Sirena nog bruist van aktiviteiten. Het bestuur kwam 10 maal in vergadering bijeen, het ledental van het muziekkorps be draagt 24 leden en 3 leerlingen, het tamboevkoips telt 13 leden en even eons 3 leerlingen. In het afgelopen jaar werd weer me dewerking verleend aan de Aujer- aktie, wandelsport, ouden van dagen en andere festiviteiten, in totaal was dat 12 maal. Daar de oud-papier-ak- tie een belangrijke brond van inkom sten i» vraagt de secretaris in zijn jaarverslag de medewerking der leden voor het ophalen van oud papier, het geen tegenwoord'g door een geluids installatie aan df inwoners wordt aan gekondigd wanneer het papier wordt opgehaald. Tevens worden de leden opgewekt om trouw de repetities te bezoeken en om vooral thuis te studeren. Voorts schonk hij aandacht aan de deelname van het tamboerkorps aan het con cours te gendt bij Nijmegen. Het korps dat uitkwam in de tweede af deling behaalde met 67 punten een eerste prijs, wat bij allen een grote (vreugde was, want in negen maan den tijd wist men van de derde naar de eerste afdeling te promoveren. Het muziekkorps hield in het afge lopen jaar 44 repetities en het tam- boerkorps deed dit 47 maal. De se cretaris besluit zijn verslag met allen op te wekken de aktiviteiten tot gro ter bloei te brengen. De penning meester de heer J. Dekkers gaf hier na een financieel overzicht, waaruit bleek dat de kassloot met een voor delig saldo', dankzij de oud-papier- aktie. Namens de controle-commissie rapporteerde de heer C. Groeneveld dat alles keurig in orde bevonden was De voorzitter dankte de beide func tionarissen zowel de secretaris als de penningmeester voor hun keurige jaarverslagen en het vele werk in de ze vooi Sirena besteed, waarbij hij opmerkte, daar ze beiden nog jeugdi ge bestuurders zijn al de aanwezigen zeer dankbaar zijn voor hun aktivi teiten. Ook de controle-commissie werd dank gebracht, terwijl voor '70 als commissieleden werden benoemd de heren C. Groeneveld en J. Sam- brink. De begroting voor 1970 wefd vast gesteld en de aftredende bestuursle den de heren J. Dekkers en J. Spie- rings met algemene stemmen werden herkozen en hun benoemingen aan namen. Daar het bestuurslid A. de Rooij meende dat het beter was dat in zijn plaats een jeugdige kracht be noemd werd, werd als zodanig geko zen de heer H. Spuylbroek, lid van het tamboerkorps, die zijn benoeming aannam. De heer De Rooij, welke 43 jaar wer kend lid en bijna al die tijd bestuurs lid is geweest werd dank gebracht voor zijn trouw en het vele werk dat hij steeds voor het korps heeft ver richt, vooral de oud-papier-aktie had een belangrijk aandeel, hetwelk hij voor zijn rekening nam. Men hoopt edhter dat hij nog lang als werkend lid Sirena trouw zal blijven. Nadat nog besloten is op zaterdag 18 april deel te nemen aan het défilé te Utredht in verhand met het 60-jarig bestaan van de Kon. Ned. Federatie van Harmonie- en Fanfaregezel- sohappen werd tevens besloten om op zaterdag 7 februari a.s. een oliebol- lenaktie te organiseren ten bate van het tamboerkorps voor uniformen. Op dinsdag 5 mei zal medewerking worden verleend aan de plaatselijke festiviteiten, terwijl het tamboerkorps deze zomer nog aan een concours zal deelnemen. Na de rondvraag waarin verschillen de huishoudelijke aangelegenheden ter sprake kwamen werd door enkele leden e enhogere gemeentelijke sub sidie bepleit. Hierna dankte de voor zitter voor een goede opkomst en de' geanimeerde besprekingen en wekteJ allen op tot aller medewerking tot in-" standhouding van Sirena, want wat zou een dorp nu zijn zonder harmo nie. DESK-JEUGDTOTO In de afgelopen week werd voor de DESK-jeugdtoto een bedrag ingelegd van 1009,10, dat door maar liefst 6 deelnemers werd geraden en de spoeling voor de eerste prijs van 201,84, erg dun werd. A. Snoeren, Berndijksestraat 46, H. Oosterwaal, Antoniusstraat 10a, J. Aussems, Dr. Kuypersstraat 6, M. Schoenmakers, Handelstraat 6, A. Laurijsen, St. Jo zefstraat 7 te Kaatsheuvel en L. van Hooff, Kamperfoeliestraat 13 Waal wijk ontvangen elk 33,64. Geluk kiger waren nu de twee gegadigden voor de tweede prijs, C. Scherders, Veldhovenring 40, Tilburg en H. Witteveen, Alphenseweg, Gilze, die ieder 50,46 ontvangen. Prijzen af halen maandag 9 februari tussen half acht en acht uur bij Th. Soeteiboek, Parkstraat 11, onder overlegging van de controlestrodk. Minister Nelihse'n van economi sche zaken heeft de twee grote scheepsbouwconcerns Verolme en Rijn-Schelde om de tafel weten te krijgen. Vertegenwoordigers van de beide ondernemingen hebben zitting genomen in een commissie die een bindend advies gaat uitbrengen over de samensmelting van Verolme, Rijn Schelde en misschien nog enkele kleinere werven. De kansen dat er binnen enkele maanden een mam moetfusie in de scheepsbouw uit de bus zal komen, worden hoog aange slagen. De Paus heeft verklaard dat 't gewijde celibaat van de priesters een hoofdwet is der Latijnse Kerk en niet afgeschaft of in discussie gebracht kan worden.

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 11