BURGEMEESTER MR. H. STIEGER VAN DRUNEN IN NIEUWJAARSREDE: Aanmerkelijke stijging van het inwonertal -!■-»!' Bouwnijverheid 3 DE ECHO VAN HET, ZUIDEN VAN MAANDAG 2 FEBRUARI 1970 3 Woningbouw gaat in een versneld tempo door Woningbestand Politie Werkgelegenheid Metaalnijverheid Schoen- en leder- warenindustrie Laud- en tuinbouw Toerisme Onderwijs Woningbouw Openbare werken Stadsgewest 1970 Carnavalrally van „Aurora" Zorg dat uw tuingereedschap in orde is, vóór de lente! Groei werkgelegenheid nam toe DRUNEN - Zoals gebruikelijk heeft mr. H. Stieger, burgemeester van Drunen aan het begin van de eerste vergadering van het jaar een terug blik geworpen op de activiteiten van het afgelopen jaar in de gemeente en tevens enige aandacht geschonken aan de plannen voor het jaar 1970. Het inwonertal van Drunen steeg in 1969 van 10.804 per 31 december '68 tot 11.457 per 31 december '69; een toename van 653 (vorig jaar 516). Er was een geboorte-overschot van 234 (207ent een vestigingsoverschot van 419 (309). Er zijn 46 personen overleden; er werden 241 geboorten geregistreerd, terivijl 39 geboorten, waarvan de ouders in Drunen woon achtig zijn, elders plaats vonden; samen dus 280 geboorten (vorig jaar „Het vermelde vestigingsover schot kan voor een deel worden ver klaard door de immigratie van werknemers (deels buitenlanders) in Deunen tengevolgde van de ex pansie van het grootste hier geves tigde bedrijf; voor een ander deel kan het grote getal vestigingen ver klaard worden door het stijgend aantal forensen. Bijna de helft van het aantal bewo ners van de gereedgekomen nieuwe wonigen is afkomstig van buiten de gemeente. De gunstige bevolkingscijfers over het afgelopen jaar passen overigens geheel in het patroon dat onze ge meente in de afgelopen tien jaar heeft getoond en waarin het inwo nerstal steeg van 7.345 tot 11.457 'n stijging van 4.112 of 56%. Dit cijfer steekt wel zeer gunstig af tegen het gepubliceerde percentage van 24,71 voor het eerder genoemde gebied van de Midden-Langstraat. Er zijn naar mijn mening voorals nog geen redenen om aan te nemen dat deze groei zich in de komende jaren niet zal voortzetten, mits de gunstige faktoren als groeiende werkgelegenheid en een aangenaam vestigingsklimaat aanwezig zullen blijven. Er kwamen in 1969 gereed 203 wo ningen; er werden gesloopt 16 wo ningen, Dit bracht het totaal op 2342 woningen voor Drunen en 370 woningen voor Elshout. Tezamen 2712 woningen voor de gemeente. Het aantal ingeschreven woningzoe kenden steeg van 335 tot 36C-. Het aantal samenwoningen daal de iets; van 42 naar 36. Ondanks het feit dat in het afgelopen jaar 64 wo ningwetwoningen konden worden toegewezen vertoonde de lijst van woningzoekenden dus nog enige stijging. Voor wat de politionele werk zaamheden in onze gemeente betreft moge ik het volgende vermelden. De sterkte van het korps bleef on gewijzigd: 10 man. Wel wordt spoe dig enige uitbreiding verwacht.. Binnen het rayon heeft een zekere specialisatie van werkzaamheden plaats gehad. Een politie-ambtenaar is belast met de vreemdelingen dienst terwijl twee ambtenaren tot groepsrechercheur zijn aangewezen. Met de verbouwing van het poli tiebureau is een aanvang gemaakt: het gebouw zal aanzienlijk worden vergroot hetgeen zijn invloed zal hebben op het efficënt werken van de politiedienst. Ook zal de groep binnenkort worden uitgerust met een tweede surveillance-auto. Het aantal processen-verbaal terza ke van misdrijf, bedroeg in het af gelopen jaar 81 (vorig jaar 67); ter wijl het aantal verdachten 80 beliep (vorig jaar .62). Het aantal ver keersovertredingen bedroeg 939 (902). Er vonden 111 aanrijdingen plaats waarvan 2 met dodelijke af loop, 36 met lichamelijk letsel en 73 met materiële schade. Van dit aan tal aanrijdingen vonden er 7 plaats op de Maasroute. Omdat daar met grotere snelheden gereden wordt zijn ook over het algemen de ge volgen daar ernstiger. Herhaald overleg met de Provincia le Waterstaat heeft helaas nog niet geleid tot effectuering van een goe de verlichting rondom de op- en af ritten aan de oostelijke- en weste lijke zijde van onze gemeente. Wel is de verzekering gegeven dat zulks in de loop vah dit jaar zal gschie- den. Voor de overlast die parkeerders van auto's in het centrum dreigden te veroorzaken werd een oplossing gevonden door het instellen van een parkeerverbod voor een zijde van de Grotestraat. Bij de op handen zijnde reconstructie van deze straat zal met de aanleg van parkeerha vens aan de noordzijde, waar moge lijk, rekening gehouden worden. Blijkens gegevens mij verstrekt door de direkteur van het Geweste lijk Arbeids Bureau stond eind ja nuari 1969 tegenover een aanbod (ingeschreven werkzoekenden) van 257). Er werden 93 huwelijken voltrokken (86). Het aantal ingeschreven vreemdelingen steeg van 255 naar 337hieronder bevinden zich 198 Turken, 31 Marokkanen en 17 Zuidslavische meisjes. De aanmerkelijke stijging van het inwonertal is 5,9 procent tegenover 2,3 voor de Midden-Langstraat (Stadsgewest Waalwijk plus Vlijmen en Heus- den) en tevens de grootste toename die in enig jaar voor onze gemeente genoteerd werd, is te danken aan een hoog geboorteoverschot (234) - een getal dat alleen in de jaren 1963 'en 1964 werd overtroffen - en daarnaast een hoog vestigingsoverschot (419) dat alleen in 1962 bijna be naderd werd. 48 mannen een vraag naar 161 man nen. Voor de tijdstippen juli en oktober waren deze cijfers respectievelijk: 33 - 90 en 27 - 116. Hieruit blijkt dat de vraag naar mannelijk personeel het aanbod ver overtrof, zalf viervoudig Hieruit kan verder geconcludeerd worden dat de werkeloosheid in onze ge meente weer zeer gering was, over eenkomstig het beeld van de alge hele arbeidsmarktontwikkeling. Het grootste probleem dat zich voor wat betreft de arbeidsmarkt in onze gemeente voor doet is dan ook niet het verschaffen van werk gelegenheid, maar het voorzien in de personeelstekorten. Voor een deel werden deze tekorten opgehe ven door het aantrekken van bui tenlandse arbeidskrachten, waar van zoals vermeld in onze gemeente het aantal jaarlijks stijgt. Exacte cijfers over 'de pendel zijn niet beschikbaar, maar aangezien onze gemeente zich mag verheugen in een omvangrijke industriële be drijvigheid ligt het voor de hand dat Drunen ook over het afgelopen jaar weer een pendeloverschot had. De vraag naar en het aanbod van vrouwelijk personeel is in totaalcij fers uitgedrukt ongeveer met elkaar in evenwicht. Wel moet worden op gemerkt dat varag en aanbod nooit geheel op elkaar zijn afgestemd - dit geldt uiteraard ook voor man nelijk personeel - zodat enige - zij het geringe - geregistreerde arbeids reserve onvermijdelijk is. De groei van de werkgelegenheid in onze gemeente nam vooral door de expansie van Lips N.V. (waar over hierna, wederom toe. Nadat reeds vorig jaar melding gemaakt werd van een te verwach ten versnelde uitbreiding van de produktie met name 'in de alumi nium sector van de tot stand geko men samenwerking met Alcoa en Elektrokemisk vermeldt de directie thans dat de omzet zich in 1969 ge heel volgens plan in stijgende lijn heeft bewogen, zij het dat de be drijfsresultaten ook hier onder zwa re druk stonden als gevolg van de hoge grondstoffenprijzen en de steeds stijgende kosten. De personeelsbezetting steeg van 1516 op 1 januari 1969 tot 1792 op 31 december. Een stijging van 276. Van de bijna 1800 werknemers be staat ongeveer 10% uit buitenlan ders. Voor dit jaar staat een aan zienlijke uitbreiding van de Machi nefabriek op het program. Bovendien zijn, aldus de direktie, ook in de sector Aluminium Eind- produkten belangrijke uitbreidin gen te verwachten. In verband met het vorenstaande zal de personeels- werving ook in 1970 worden gecon tinueerd. Hoewel de voorzitter van de Ka mer van Koophandel en Fabrieken te Waalwijk zich in zijn onlangs uit gesproken jaarrede zorgelijk uitliet over de gang van zaken in deze be drijfstak en eveneens voor wat de perspectieven in de meeste bedrij ven betreft en ondanks het feit dat een van de kleinere bedrijven ter plaatse in het afgelopen jaar de pro duktie gestaakt heeft, zijn toch de geluiden die mij ter ore kwamen van de meeste plaatselijke onderne mingen in deze sector niet somber te noemen. Van de ondervraagde bedrijven tonen de meeste zich te vreden over de bedrijfsresultaten van het afgelopen jaar, terwijl een enkel bedrijf matig tevreden is. Ook de verwachtingen voor het jaar 1970 zijn in deze groep bedrijven over het geheel niet ongunstig. De totale personeelsbezetting nam over het afgelopen jaar iets verder af. Vissers' Wegenbouw- en Aanne mersbedrijf deelt mede dat de om zet over het afgelopen jaar weder om met Circa 10% is gestegen. De nog steeds voortdurende kosten stijgingen konden alleszins bevredi gend worden opgevangen door de vergroting van de omzet, terwijl de omvangrijke investeringen van de jaren '68 en '69 reeds in het afgelo pen jaar hun vruchten hebben afge worpen. De resultaten over 1969 bij dit bedrijf worden als gunstig ge- karaktiseerd en vertonen, aldus de directie, een niet onaanzienlijke stij ging ten opzichte van het jaar 1968. Vissers' Wegenbouw N.V. verwacht dat 1970 een iets minder gunstig maar niettemin bevredigend beeld zal opleveren. Van het totale perso neelsbestand van 550 personen is ruim 10% in Drunen woonachtig. Ook de overige plaatselijke bedrij ven in de bouwsector waren in het algemeen behoorlijk van werk voor zien. De drie confektiebedrijven zijn eveneens tevreden over de omzet in het afgelopen jaar. Men heeft ge noeg orders in portefeuille. Hier en daar optredend personeelstekort wordt opgevangen door loonconfec- tionnairs in te schakelen. Voor de landbouw was 1969 een redelijk jaar, mede dank zij de goe de weersomstandigheden. De al eerder gesignaleerde afvloei ing in de landbouwsector is ook in onze gemeente niet zonder gevolgen gebleven. Veel bedrijven van kleine omvang hebben geen opvolgers meer. In Drunen/Elshout zijn mo menteel nog 152 landbouwbedrij ven. Van de ongeveer 66' landbouwbedrij ven waarvan het bedrijfshoofd 50 jaar 'of ouder is zijn er slechts 16 of 27% in het bezit van een opvolger. De rundveehouderij had een goed jaar: deze tak van bedrijvigheid neemt toe omdat de akkerbouw steeds meer gaat verdwijnen. Ook de varkenshouderij had een goed jaar, hoewel geconstateerd wordt dat ook in deze sector nog teveel kleine bedrijven zijn. Voor de tuinbouw in onze gemeen te was de gang van zaken in het af gelopen jaar niet ongunstig. De om. zetstijging van tuinbouwproducten lag iets'boven het landelijke gemid delde. Met deze omzetstijging heeft men - zo werd mij verzëkerd - de kostenstijging kunnen opvangen. De uitbreiding van het glasareaal met ruim 1 ha is niet voldoende om de bedrijven snel genoeg te laten uitgroeien tot optimale eenheden. Het afgelopen jaar was voor de VeL l'ing „De Langstraat" een belangrijk jaar. Op 30 januari werd voor het eerst geveild in het nieuwbouw- complex aan d'Oultremontweg; op 21 maart vond de officiële opening nlaats terwijl op 20 november voor het eerst in één jaar een omzet van 8 miljoen werd bereikt. De totale omzet beliep over 1969 8.397.839,- tegenover 7 7.718.642,- in 1968; een stijging van 679.197,- of 8,8%. Dit cijfer lag 'boven het lande lijk percentage dat 8% bedroeg. 29% van de totale omzet of wel een bedrag van f 2.444.518,- was afkom stig van uit Drunen/Elshout aange voerde produkten. Voor wat de ruilverkavelings werkzaamheden betreft is thans het laatste grote complex in uitvoering. Dit gebied ligt ten zuiden van de Maasroute, ten oosten van Lips- straat en Duinweg. In dit gebied be vindt zich een belankrijk deel van de in eigendom aan de gemeente Drunen behorende gronden. Dit jaar zal nog een landbouwer uit on ze gemeente een bedrijf bouwen buiten de gemeente. In totaal zul len dan 13 boerderijen uit onze ge meente in het kader van de ruilver kaveling verplaatst zijn waarvan 8 zich buiten de gemeente hebben ge vestigd. Voor wat de tuinbouw betreft is dit cijfer II waarvan zich 6 binnen en 5 buiten de gemeente hebben ver plaatst. Ook deze instelling kon in het af gelopen jaar in Drunen een nieuw riant kantoorgebouw in gebruik ne men. Het bedrag aan versterkte voorschotten bedroeg in 1969 onge veer 5 miljoen, het grootste deel hiervan was bestemd voor finan ciering van particuliere woning bouw; verder uiteraard financierin gen voor de land- en tuinbouw en middenstand. Het aantal spaarrekeningen liep op tot 9.200, het aantal privérekenin- gen liep op tot 9.200, het aantal pri- vérekeningen tot 1.700. De totale omzet bedroeg ƒ280 miljoen of ruim f 1 miljoen per werkdag. De door het Centraal Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf uitgebrachte nota inzake de winkel voorziening werd in de raad be handeld en als beleidslijn aanvaard. Voorts werd een stuurgroep ge vormd die in samenwerking met 'n project ontwikkelingsbureau de mogelijkheden zal onderzoeken om te komen tot ontwikkeling van een hoofdwinkelcentrum. De stuur groep is inmiddels met haar werk zaamheden begonnen; met name de I financiële aspecten worden momen- teel bestudeerd. Van de stand van I zaken zullen wij de raad uiteraard periodiek op de hoogte houden. De z.g. Werkgroep Loonse- en Drunense Duinen heeft na een pe riode van ruim 3 jaar opgehouden te bestaan. Haar werkzaamheden zijn intussen overgenomen door het „Recreatie-overlegorgaan" een op basis van de wet gemeenschappelij ke rgelingen ingesteld orgaan waar in vier colleges van Burgemeester en Wethouders samen werken. Door de colleges zijn de vier burgemees ters als leden aangewezen terwijl ook een aantal adviseurs zal wor den gevraagd, Cip een later tijdétip in dit jaar zal het nieuwe orgaan zich presen teren en een overzicht geven van j zijn werkproigram. Reeds kan gecon stateerd worden dat er in de colle- ges van de vier gemeenten een gro- te mate van bereidheid is tot sa mengaan en samen denken over de openlucht-recreatie in het gebied van de Loonse en Drunense Duinen. Het kampeercentrum „De Klink- aert'' telde 140.991 overnachtingen (vorig jaar 131.265). Het totaal aantal toeristische over nachtingen in onze gemeente steeg tot ruim 180.060 waaronder ruim 3.000 in hotels en ongeveer 40.000 in kampeerboerderijen en op particu liere terreinen. De planologische voorbereidingen van het z.g. roeivijverproject verg den veel tijd. Binnenkort zal een apart bestemmingsplan voor dit ge bied aan de raad worden aangebo den; tevens zullen de voorwaarden voor het erfpachtscontract aan de raad ter goedkeuring worden voor gelegd. Het zwembad ontving in het af gelopen seizoen ruim 120.000 bezoe kers (vorig jaar 70.000); dit bete kent een gemiddeld aantal van 1.000 per dag, terwijl op de topdag 3.300 bezoekers werden geboekt. Rondom de jaarwisseling kwam de eerste fase (6-klassen) gereed van de nieuwe lagere school in „Vennen Oost". Deze school biedt momenteel huisvesting aan 4 klas sen voor lager onderwijs, alsmede aan 2 groepen kleuters. Door de snelle uitgroei van deze wijk zullen spoedig meer-lokalen nodig zijn voor lager onderwijs. Het plan voor de tweede fase (6 klassen wordt mo menteel besteksklaar gemaakt. Het plan voor een zevenklassige lagere school te Elshout is momen teel besteksklaar en berust bij dé bouwkundige hoofdinspectie ter goedkeuring. Een van de komende maanden zal dan een verzoek aan de raad om fi. nanciële medewerking behandeld worden. De plannen voor een prot. chr. kleuterschool (2-klaissig) alsmede voor een kleuterschool in West, eveneens tweeklassig, zijn. respec tievelijk op 26 augustus en 22 decem ber van het vorig jaar in de raad behandeld. Het wachten is nog op de goedkeuring van de credieten door Gedeputeerde Staten. Tenslotte is het plan voor een kleu terschool in „Vennen Oost" voor de finitieve goedkeuring naar de in spectie. Levensschool: door het samengaan van beide instituten te Waalwijk en Drunen telt deze school thans 130 leerlingen en zijn de perspectieven voor deze vorm van onderwijs gun stig. Het vormingswerk voor jong-voL wassen en,- ter vervanging van de Mater Amabilisscholen en jongeren cursus bevindt zich in een over- gangs-fase. Getracht zal worden ook in Drunen spoedig met groepswerk' te beginnen. Tenslotte mag ik vermelden dat, mede door de snelle groei van onze gemeente de 'behoefte aan planning zich ook op gebied van het onder wijs steeds doet gevoelen: in dit verband kan in de eerste helft van dit jaar een nieuwe onderwijsnota tegemoet gezien worden. Zoals reeds vermeld kwamen in het afgelopen jaar 203 woningen ge reed, tegenover 245 in 1968. Hieronder waren 64 woningwetwo ningen zijnde het restant van het contingent '67-'68 en 56 premiewo ningen gebouwd in opdracht van de Stichting Woningbouw Drunen en verhuurd aan werknemersvan Lips N.V. Daarnaast werden in de parti culiere sector 60 woningen met rijkspremie en 23 zonder premie ge bouwd. Voorts kwamen in 1969 gereed: de nieuwe veiling, nieuwe boerenleen bank, de verbouwing van de Hoge Braken inclusief leeszaal-biblio theek alsmede een aantal verbou wingen van winkels, zes warenhui zen voor tuinbouw en de eerste fa se van de school in „Vennen Oost". In uitvoering zijn momenteel: 236 woningen t.w.: 17 woningwetwonin gen contingent 1969; 18 bejaarden- woningen contingent 1969; 92 pre- mieverhuurwoningen in opdracht van de Stichting Woningbouw Dru nen. Daarnaast in de particuliere sfeer: 56 woningen met premie en 53 zonder premie. Tenslotte mag ik Jn dit verband vermelden dat daar naast nog ongeveer 250 woningen in voorbereiding zijn, waaronder 30 wonigwetwoningen. Uit deze cijfers blijkt mijns inziens de gunstige verhouding tussen huur- en koopwoningen waardoor een ge varieerd woningpatroon wordt ver kregen en waardoor tevens een ge differentieerde opbouw van de be- volking in de nieuwe wbonwijken j wordt bevorderd. Van het in aanbouw zijnde nieuwe 1 bejaardencomplex is inmiddels de eerste fase gereed gekomen; na amovering van het oude gebouw zal aan de tweede fase begonnen wor den waarna het gebouw plaats zal bieden aan 82 bejaarden. Het bestuur overweegt daarna nog de bouw van een verzorgingsflat met een aantal bejaardenwoningen. In totaal werd in het afgelopen jaar aan woningen en gebouwen voor industrie, onderwijs, land bouw, middenstand etc. geïnves teerd voor 'n bedrag van f 10.168.360 terwijl met de in uitvoering zijnde werken een bedrag van f 13.070.311 gemoeid is. In de sector weg- en waterbouw werd onder direktie van onze Dienst Gemeentewerken verder ge werkt aan de ontwikkeling van het uitbreidingsplan „Vennen Oost". Voor aanleg van wegen en riolering, straatverlichting, stamriool met persleiding, trpttoirs en plantsoenen werd voor een bedrag van ruim 2 miljoen verwerkt. Vervolgens mag vermeld worden de verbreding van de d'Oultrmontweg en van een ge deelte van de Duinweg, aanleg van een trottoir in de Norbertijnerstraat, een fietspad langs de Lipsstraat en langs Steegerf. In totaal werd voor 1.206.000,- uitgevoerd aan diverse werken. Zeer binnenkort zal een begin ge maakt worden met de aanleg van riolering, trottoirs, parkeerhavens en straatverlichting langs Eind- straat - Kleinstraat, Grotestraat - Bosscheweg (gedeelelijk). Op het program staat voorts: verder bouw rijp maken plan „Vennen Oost"; aanleg van een aantal wegen in plan „Braken Oost" (oostzijde) en „Braken West'' (westzijde) en ver betering van een gedeelte van de Duinweg. Of reeds dit jaar met de eerste fase van de riolering in Els hout begonnen zal kunnen worden is afhankelijk van het beschikbaar komen van de financieringsmidde len. Nadat in het afgelopen jaar de be sprekingen zich vrijwel hebben be perkt tot intensieve contacten in het dagelijks bestuur en enkele verga deringen van de gewestelijke raad van het Stadsgewest Waalwijk, zal dit jaar de aandacht ook van de raad gevraagd worden voor de eer ste en tweede deelnota die door de afdeling sociaal geografisch- en be stuurkundig onderzoek van de Ver eniging van Nederlandse Gemeen ten binnenkort uitgebracht zullen worden. Tezamen met de slotnota zal hier in een ontwikkelingsprogramma voor de regio worden ontworpen. Centraal staat bij deze studies uiter aard de vraag of de schaal van het huidige stadsgewest voldoende is en dus de samenwerking in deze vorm gecontinueerd kan worden. Als ik persoonlijk de hoop uit spreek dat het antwoord hierop be vestigend zal luiden is het om de volgende redenen: 1. in de algemene problematiek rond de stadsgewesten is langza merhand een zekere lijn ontstaan. Wij zijn wat meer vertrouwd ge raakt met de huidige conceptie en een nieuwe start zal niet eenvoudig zijn; 2. de samenwerking in onze regio's op verschillend terrein verkend en op gang gekomen; BURGEMEESTER STIEGER 3. bij het opgaan in een groter stadsgewest zal een zeer complexe en onoverzichtelijke situatie ont staan. Tenslotte wil ik hierbij nog over wegen dat een zekere uitbreiding van het huidige stadsgewest in noor delijke- en of westelijke richting :in de toekomst, zeker niet bij voorbaat moet worden uitgesloten. Ons streven zal er daarom mijns inziens voorshands op gericht moe ten zijn de samenwerking in het huidige stadsgewest Waalwijk te versterken. Na het voorgaande kom ik tot de conclusie dat de ontwikkeling van onze gemeente ook in het afgelopen jaar een gunstige is geweest. De werkgelegenheid heeft, met name door de expansie van het grootste bedrijf ter plaatse, een verdere groei te zien gegeven. De woning bouw ging in versneld tempo door en het voorzieningen-niveau gaf wederom een stijging te 2ien. Met voldoending mag ik in dat ver band wijzen op de tot standkoming van de openbare leeszaal-biblio theek, een instituut dat zich reeds in een grote 'belangstelling mag ver heugen, de dependance van de mu ziekschool per 1 januari en de mo dernisering van het gemeenschaps huis de Hoge Braken. Voor wat 1970 betreft mogen wij, zoals eerder gezegd, een voortzet ting van de bouwaktiviteiten voor namelijk in het zuidelijk deel van de gemeente verwachten. De snelle uitgroei van diverse woonwijken maakt adaequate on derwij svoorzieningen noodzakelijk. Er zal dan ook ernstig getracht moeten worden een groot deel van het eerder genoemde scholenbouw. programma te realiseren. Tenslotte nog een enkel woord over de sporthal. De verwachting is gewettigd dat indien de enthou siast van start gegane actie van de stuurgroep weerklank vindt bij on ze bevolking en er dus uit particu liere bron een belangrijk bedrag bij een gebracht zal zijn. de financie ring van dit project verzekerd kan worden. Dit temeer nu van de zijde van het departement van CUREMA de principiële toezegging van een belangrijk subsidie ontvangen is. Dit betekent dat in de tweede helft van het jaar met de bouw zou kun nen worden begonnen. Het spreekt welhaast vanzelf dat met de realisering van bovenge noemde projecten en het reeds eer der vermelde reconstructieplan voor de oude kom (Eindstraat - Bossche weg) de investeringscapaciteit voor dit jaar vrijwel uitgeput zal zijn en wij ons derhalve in het entameren van nog andere projecten de uiter ste beperking zullen moeten opleg gen." aldus mr. Stieger in zijn nieuwjaarsrede. IN DONGEN Ook dit jaar organiseert de auto club „AURORA" en harmonie „AU RORA'' in samenwerking met de Dongense Carnavalsstichting op 1 februari a.s. een carnavalsrally. Naast de prachtige individuele prijzen die één op de vier deelne mers is, zal er ook een schitterende beker beschikbaar zijn voor de win nende Carnavalsvereniging 'Hier voor tellen de drie eerst geklasseer de leden van de desbetreffende Car navalsvereniging. Het programma is als volgt: In schrijving op zondag 1 februari tus sen 12.00 uur en 14.30 uur in café rest. Aurora Kerkstraat 43, Dongen. Vanaf 16.00 uur tot 18.60 uur in af wachting van de finish van de laat ste deelnemer Carnavalsmuziek door „De Dongense Hofkapel". Laat het anders nu door deskundig personeel nazien en/of slijpen. Hoofdstraat 37 SPRANG-CAPELLE Tel. 04168 - 326

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 3