Protest in G.S. om Sprang-Capelle tegen beslissing geen woningen toe te wijzen Nieuwe winkelpanden van Optica Bogaerts, Sigarenzaak Cuba en fa. A.Holtgrefe „College is ontgoocheld en verbijsterd voor 1970 geen woningen toegewezen' IW MMIAC ^Bruiloft vieren »<ZÖe gouden RAAD AKKOORD MET AANBRENGEN VAN VERWARMINGSINSTALLATIE IN ZWEMBAD BURGEMEESTER M. VAN PROOIJEN VAN SPRANG-CAPELLE IN NIEUWJAARSREDE: „Het laatste woord is over deze zaak nog niet gesproken" Bi j verdienste De agenda Zwembad eeuw« ió fMet einde KVP-candidaten Statenverkiezing uit de Langstraat Schoenfabriek Cupido - Oisterwijk sluit Slag in gezicht Protest 't Slot Verrassende winst voor Uno Animo tegen RAC 2—3 DE ECHO. KAS HET, ZUIDENKAH MAANDAG FEBRUARI een bezorger 1 Waalwijk Sigarenmagazijn Baardwijk verloor van Roosendaal NAAR DE BRIEVENBUS Nadat de voorzitter, burgemees ter M. van Prooijen, in de openbare vergadering van de gemeenteraad van Sprang-Capelle jl. vrijdagavond veel aandacht had besteed aan het feit dat voor 1970 geen enkele wo ningwetwoning noch corporatiewo ning is toegewezen - de nieuwjaars rede is elders in dit nummer opge nomen - brak er bij de behandeling van de ingekomen stukken van de zijde van de raadsleden een veront waardigde discussie los tegen deze onrechtvaardige beslissing van Ged. Staten, waarna besloten werd een krachtig protest te doen uitgaan aan de minister van volkshuisvesting en Ged. Staten. De heer Rijkers zei als eerste spreker met grote verbazing te heb ben kennis genomen van deze wil lekeurige beslissing. Als enige ge meente in het streekgewest waren aan Sprang-Capelle, welks inwoner tal was gestegen, geen woningen toegewezen, terwijl aan gemeenten die in inwonertal waren terugge lopen, wel woningen waren toege wezen. Hij vond het moeilijk in deze discussie heer te blijven en stelde voor, met kracht tegen deze beslis sing te protesteren, die z.i. niet door de beugel kon, zeer ondemocratisch is en waarvan Rusland nog kon leren. Ook de heer Genuit vroeg om 'n krachtig protest bij de minister en Ged. Staten tegen deze onrechtvaar dige woningverdeling en wilde daarbij ook alle fracties uit de raad ingeschakeld zien. Hij had geen goed woord voor de betrokken in stanties: de minister laat de verde ling maar over aan Ged. Staten, die op him beurt de E.T.I. maar laten adviseren, maar op deze wijze krijgt Sprang-Capelle geen woningen en kan aan krotopruiming en door de minister voorgestane doorstroming niets komen. Hij vroeg naar de mo tieven die tot deze beslissing had den geleid. De voorzitter wees er nogmaals op dat de factoren waarop deze be slissing berustte hem niet bekend waren, wat vooral in deze tijd van openheid toch onaanvaardbaar is, maar was overtuigd dat deze objec tief en eerlijk genomen zou zijn, maar voor onze gemeente onrecht vaardig. De heer Dekkers kon zich slecht aansluiten bij deze mening van de voorzitter en bleef, ook nadat de burgemeester zijn bedoeling breed voerig had toegelicht, bij zijn me ning dat de beslissing niet objectief en eerlijk, maar zeer onrechtvaar dig en onjuist genomen is, waarbij meerdere leden van de raad zich aansloten. De heer De Bie kon niet begrij pen dat Sprang-Capelle helemaal niets kreeg en meende dat de voor- Wij zoeken voor hef bezor gen van ons blad in LOON OP ZAND Aanmelden: WiRibrordusstraat 4 Loon op Zand zitter de instanties de hand boven het hoofd hield, wat hilariteit bij de raad ontlokte, maar de voorzit ter meende dat het niet juist was om aantijgingen naar voren te bren gen als men van de beweegredenen niets afweet, want dan zijn 't slechts onjuiste vermoedens. De heer De Vos wilde met klem onderstrepen de mening van de voorzitter, dat het in deze tijd niet verteerbaar is een brief te schrij ven met een dergelijke beslissing zonder de reden te noemen en hij vroeg wie hier politiek verantwoor delijk is voor deze verdeling, waar op de voorzitter antwoordde dat Ged. Staten en uiteindelijk ook de minister politiek verantwoordelijk zijn. De heer De Vos meende ook dat men het protest via de politie ke kanalen moet houden en de voor zitter zei nog dat de raad verbitterd en teleurgesteld is met bedoelde brief. De raad besloot unaniem tot een krachtig protest en de voorzit ter beloofde dat de raad op de hoog te gehouden zal worden en dat het laatste woord hierover nog wel niet gesproken zal zijn. Een aantal punten van de agenda die in ons vorig nummer werden opgenomen, gingen zonder op- en aanmerkingen onder de hamer van de voorzitter door. Bij het voorstel tot aanleg van een parkeerstrook aan de Julianalaan zei de heer De Vries niet tegen het voorstel te wil- voorziening later - bij aanleg van len zijn, maar hij vroeg of met deze een trottoir - geen weggegooid geld zou blijken te zijn. De heer Genuit betreurde het dat het niet gelukt was een strook grond van de heer Maijers te kopen, terwijl de heer De Vos het voorstel toejuichte en zich verheugd toonde met het „gelijke monniken, gelijke kappen", waar bij meerdere kerken enz. parkeer- gelegenheden waren aangelegd. Ook de heer Dekkers stond geheel ach ter het voorstel* Mevr. Van Suijle- kom merkte nog op, dat ook haar fractie helemaal niet tegen was, maar zij had ook gedacht aan een betere oplossing. De heer Rijkers was blij dat de zaak zo gelopen was, want nu koste het ook niet zoveel als wanneer grond van dhr Maijers gekocht was. Bij de voorstellen betreffende het aanbrengen van een chloorbleek- loog-installatie en 'n verwarmings installatie in 't gemeentelijk zwem bad, vroeg de heer De Vos of bij uitbreiding van het bad de bedoel de installatie toereikend was, waar op de voorzitter bevestigend kon antwoorden. De heer Genuit kon zich met het voorstel verenigen, maar had per soonlijk eerst gedacht aan 'n over dekt zwembad. De voorzitter zei dat dit ideaal nog steeds voor ogen staat, maar dat dit om finantiële redenen voor onze gemeente nu niet te verwezenlijken is. De kosten zou den zeker 75.000,belopen, ter wijl de jaarlijkse lasten dan ook hoger worden. De heer Dekkers hoopte dat de genoemde cijfers, wat betrof verbruik gas, zouden uitko men, waarop de voorz. antwoordde dat men dit moet afwachten. Het is thans nog niet bekend wanneer het verwarmde bad eventueel ingebruik zal kunnen worden genomen. Het badseizoen zal dan kunnen worden verlengd. Het voorstel inzake de verhoging van de tarieven werd eveneens goedgekeurd. Als leden van de commissie tot onderzoek van de rekening van het gemeentelijk grondbedrijf en de ge meenterekening 1967, werde. be noemd de heren Dekkers, Kuijsten en De Vries. Met kennisgeving wa ren afwezig de heren Heij, Kuisten en Winkelman. Aan het slot van de vergadering dankte de heer Rijkers, als nestor van de raad, de voorzitter voor zijn nieuwjaarsrede en voor de prettige samenwerking en sprak de hoop uit dat de Here hem de nodige kracht, lust en sterkte mocht schenken om ook in het nieuwe jaar met dezelf de ijver in het belang van de ge meente werkzaam te kunnen zijn. by uó een goed begin aan iv kuivelylz. Receptie en diner in aparte sfeervolle zalen. Ruime keuze uit voortreffelijke menu's in alle prijsklassen en zeker niet duurder dan elders. Vraag vrijblijvend inlichtingen. Tel. 04160-2330 3£otel HJerwiel - HDaatwyk Grotestraat 208 V Het centrum van Waalwijk heeft er weer een dr'ijtal fraaie panden bijgekregen en wel aan de Grotestraat en het Raadhuisplein. Aanstaan de woensdagmiddag- vindt .de officiële opening plaats van Optica Bo gaerts. De zaak heeft een volledige gedaanteverwisseling ondergaan. Langs de wanden heeft men de mogelijkheden geschapen om de bril len voor iedereen duidelijk zichtbaar te hebben. Spiegels langs die wanden zorgen er voor, dat men onmiddellijk het resultaat kan zien. Een wand is ingericht voor allerlei meetapparatuur. Voor degenen, die een nieuwe bril wensen zijn er 'n tweetal punten in de zaak, waar men dit op zijn gemak kan doen. GEWESTELIJK ARBEIDSBUREAU Grotestraat 405, Waalwijk Dagelijks geopend: van 8.30 uur tot 1? 30 uur. Uitsluiten 1 voor werkende boven dien: vrijdagavond tussen 19.00-20.00 uur. De zaak is opgezet in moderne kleuren, terwijl ook de verlichting hoogst modern te noemen is. Van de straatzijde is de zaak ook ver nieuwd. Er is een nieuwe pui geko men, die gemaakt is van aluminium. De rest van de voorkant bestaat uit zwart marmer. Dankzij de fraaie etalage krijgen de passerenden bo vendien zonder dat ze binnengaan al een goed overzicht van het uitge breide assortiment. Het interieur is van de firma WSB uit Driebergen Optica Bo gaerts heeft al vanaf 1961 deze zaak in Waalwijk en heeft in Waalwijk op het gebied van brillen zich een goede naam verworven. Naast Optica Bogaets heeft ook een verbouwing plaatsgehad. Hier is de zaak veranderd van de heer van den Broek, Sigarenmagazijn Cuba. Aan de voorzijde van het ge- Het Brabant KVP-bestuur heeft de kandidatenlijst voor de komende Statenverkiezingen samengesteld. Uit Waalwijk staan de heren J. Teyssen (burgemeester) en W. Smits (secretaris Kamer van Koop handel) op een verkiesbare plaats, ook de heren A. Kamp uit Drunen en J. Beerens uit Kaatsheuvel be horen tot de candidaten. KIESKRINGEN TILBURG EN HEUSDEN P. Coppens, Tilburg; J. Teijssen, Waalwijk; mej. M. van Puijenbroek, Tilburg; H. van Haar en, Tilburg; G. Martijn, Cuck; mevr. J. Leyten- de Wijkerslooth de Weerdesteyn, Tilburg; W. Smits, Waalwijk; F. Mannaerts, Tilburg; J, Abrahams, Hilvarenbeefc; G. van Logtestijn, Tilburg; A. Kamp, Drunen; J. van Baast, Haaren; J. Beerens, Kaats heuvel; J Verhoeven, Herpt; P. v. Eijkeren, Tilburg; J. Juten, Tilburg; G. Speetjens, Tilburg; P. van Pop- pel, Gilze; W. Robben, Berkel-En- schot. OISTERWIJK De Oisterwijk- se schoenfabriek .Cupido' gaat haar poorten sluiten. Aan het 27 man tel lende personeel is ontslag aange zegd. De directie is tot haar beslis sing moeten komen omdat de con currentie vanuit het buitenland een rendabele exploitatie onmogelijk heeft gemaakt. (vervolg van pag. 5) Gedeputeerde Staten schrijven daarbij „Ten behoeve van de verdeling van het woningcontingent 1970 heeft 't Economisch Technologisch Instituut voor Noord-Brabant te Tilburg op ons verzoek de daartoe nodige be rekeningen opgesteld, waarin zowel woningvoorraad en woningbehoefte als invloeden van migratie zijn be trokken. De zgn. „argrarische ge meenten" zijn hierbij buiten be schouwing gelaten. Aan deze ge meenten zullen initiaal geen wo ningen worden toegewezen. Voorde overige gemeenten, welke geen wo ningen uit het contingent 1970 krij gen toegewezen, is dit onder meer geschied op basis van de door het E.T.I. verstrekte gegevens". Deze toelichting is nietszeggend en geeft geen enkele concrete ver melding van cijfers, waarop de be slissing van Ged. Staten is gebas- seerd. In een tijd als de onze, waar in openbaarheid en openheid tot de grondbeginselen van ons bestuur behoren, waarin het achterwege la ten van de motivering van een over heidsbesluit zeker als dat van j ongunstige aard is voor de belang hebbende in strijd wordt geacht met de beginselen van behoorlijk bestuur, achten Ged. Staten 't niet nodig ons omtrent de gegevens zel ve, waarop hun beslissing steunt, te informeren. Ook bij telefonische na vraag op de provinciale griffie bleek het de ambtenaren niet toe gestaan hierover nadere inlichtingen te verstrekken. Waarom, vraagt men zich dan af, heeft Sprang-Capelle als enige ge meente in de Langstraat voor 1970 geen woningen toegewezen gekre gen? Waarom kreeg' Sprang-Capelle als enige gemeente in het Stadsge west Waalwijk geen contingent en de andere gemeenten, behorende tot het Stadsgewest Waalwijk, met uit zondering van 's Gravenmoer, een groter contingent dan in 1969? Tot mijn spijt kan ik u hierop geen antwoord geven. Ik ben er van overtuigd dat Ged. Staten getracht hebben objectieve maatstaven te hanteren, maar welke? Als men ze kent, kan men ze, zo mogelijk, be strijden, trachten de onjuistheid hiervan aan te tonen. Maar ik ken ze niet. Ik neem niet aan dat men meent dat Sprang-Capelle een agra rische gemeente is. Blijkens de Ty pologie der Ned. Gemeenten I960, behoort Sprang-Capelle dan ook tot de Bl-gemeenten (verstedelijkt geïndustrialiseerd platteland of Sprang-Capelle is geen agrarische gemeente. De uitkomsten van de volkstelling 1960 bewijzen dat. Inmiddels is het aantal landbouw bedrijven in Sprang-Capelle van '60 tot '65 met 46 afgenomen. Op dit moment zal zeker niet meer dan 12 a 13% van de van de mannelijke be roepsbevolking in de landbouw werkzaam zijn. Sprang-Capelle is derhalve geen agrarische gemeente. Zijn dan de woningvoorraad, de wo ningbehoefte en de migratie beslis send geweest? Ik weet het niet. Wie echter, behalve het gemeen te bestuur zelve, kan de woningbe hoefte bepalen? En wat de migratie betreft, Sprang-Capelle heeft de laatste jaren steeds een vestigings overschot gehad. In 1969 nog 102 personen. De beslissing van Ged. Staten blijft vooralsnog voor mij onbegrijpelijk. Ik voel haar dan ook aan als een miskenning van de wo ningnood in Sprang-Capelle. Zij ziet n.l. voorbij aan het leed, de span ningen en de zenuwoverspanningen die uit de woningnood voortvloeien. Daarom zal de bevolking deze be- j 1 slissing van Ged. Staten ais een slag in haar gezicht aanmerken. Maar cok is het een negering van het af- f wijzend standpunt, dat uw raad eerst t.a.v. de liberalisatie van het huur- en woonruimtebeleid per 1 oktober 1967, daarna met betrekking tot de buitenwerkingstelling van de Woonruimtewet op 1 oktober 1969 ter kennis van de Minister van Volkshuisvesting, en van Ged. Sta ten heeft gebracht. In een tijd, waarin ieder spreekt over inspraak en medezeggenschap, wordt naar de raad, het hoofd der gemeente en de vertegenwoordiging der burgerij, niet geluisterd. Terwijl de raad be toogt dat de woningnood in Sprang- Capelle nog steeds aanzienlijk is, stuurt de Minister van Volkshuis vesting ons folders over de huur- liberalisatie ter uitreiking aan be langhebbenden, waarin staat te le zen: „In uw gemeente is geen wo ningnood meer". Ook hebben B. en W. opnieuw bij brief van 30 sept. 1969 de aandacht van Ged. Staten gevraagd voor de woningnood m Sprang-Capelle. En dan toch deze bitter teleurstellende brief. Wat zal de consequentie van deze beslissing van Ged. Staten zijn? Dat wij in 1970 nog de 15 woningwetwoningen van het contingent 1969 kunnen uit geven en daarna niets meer. Als er in 1970 niet gebouwd wordt, is er in 1971 niets meer uit te geven. Dat betekent, dat degene die alleen maar over een slaapkamer beschikt, ook al betreft het een gezin met 2 kinderen, daar maar moet blijven; dat jonge paartjes in Sprang-Capel le geen huis meer kunnen krijgen; dat vestiging in Sprang-Capelle bij zonder moeilijk wordt; dat werk gevers practisch geen gehuwd per soneel meer van elders zullen kun nen aantrekken; kortom, dat onze gemeente wordt bevroren. De bes ten en de jongeren zullen naar el ders vertrekken, waar wel wonin gen zijn, met alle gevolgen van dien voor het maatschappelijk-, het ker kelijk- en het verenigingsleven al hier. En wat denkt u van de ongun stige invloed die hiervan zal uit gaan op de werkgelegenheid in de plaatselijke bouwnijverheid? Een weinig aantrekkelijk perspectief dat ik u schilder voor een gemeente van 7900 zielen, maar het is de reali teit, want we hebben het in 1959 en 1960, toen we resp. 4 en 6 woning wetwoningen kregen toegewezen, meegemaakt. En hoe zal dan in Sprang-Capelle nog iets kunnen worden gedaan aan de doorstroming van huurders van 'goedkopere naar duurdere woningen, waarop de Mi nister zo aandringt? Die duurdere woningen zijn er niet en kunnen nu ook niet worden gebouwd. De Woningbouwstichting beschikt over ƒ750.000,welk bedrag vrijgekomen is wegens ver koop van 24 premiewoningen. We beschikken dus over het geld, maar we mogen geen nieuwe corporatie woningen bouwen, hoe dikwijls ik dit ook in 1969 heb bepleit. Toen de bewuste brief van Ged. Staten maandag werd ontvangen, heb ik terstond aan de heer v. Lien- den, lid van Ged. Staten, per ex presse-brief om een onderhoud ge vraagd. B. en W. hebben dinsdag 1.1. telegrafisch bij Ged. Staten ge protesteerd tegen de huns inziens onrechtvaardige beslissing en ver zocht alsnog hierop terug te komen. Bovendien hebben B. en W. tele grafisch de Minister van Volkshuis vesting, de Minister van Binnenl. Zaken en de Commissaris van de Koningin verzocht tussenkomst te verlenen, opdat onze gemeente recht zal geschieden. Thans wachten wij de opnieuw gevraagde beslissing af van Ged. Staten", aldus burgemees ter Van Prooyen in zijn nieuwjaars rede. bouw is er dezelfde pui als bij Op tica Bogaerts, terwijl ook hier ge werkt is met hetzelfde soort mar mer. Ook hier geeft van buiten af gezien de etalage een goed over zicht van het aanwezige asortiment. Binnen in de zaak zijn er geen ver. anderingen aangebracht. De verbouwingswerkzaamheden zijn uitgevoerd door de Fa. van Huiten, Krol en Coppens. Het schil derwerk was voor rekening van de Fa. G. Hens, terwijl j.l. de Fa. van den Heuvel zorgdroeg voor een mo derne verlichting in beide zaken. Sigarenmagazijn Cuba heeft als ge volg van dee uiterlijke verbouwing ook het assortiment belangrijk uit gebreid. Ook op het Raadhuisplein heeft een winkelverbouwing plaatsgevon den. Vrijdagmiddag opende burge meester J. Teijssen de geheel ge moderniseerde speciaalzaak in Hang- en Sluitwerk en Gereed schappen: 't Slot, van de fa. A. Holt- greffe c.v. In het pand was vroeger zowel de speciaalzaak als een huis houdelijke afdeling ondergebracht. Dit laatste Onderdeel werd opgehe ven, waardoor een modernisering en gehele verbouwing mogelijk was. Burgemeester Teijssen verheugde zich over het energie van de onder nemer die het bedrijf heeft laten meegroeien met de ontwikkelingen in de branche. Hij dacht dat een zaak als deze perspectief heeft en veel voor de toekomst belooft. Door een „feestelijk hangslot" te verwij deren verrichtte de burgemeester de opening van „'t Slot'". De heer G. Kruijssen, een van de direktieleden, vond de zaak van de fa. Holtgrefe uitstekend in de stijl van het Raadhuisplein passen. Hij ging in gedachten terug naar april 1942 toen de zaak door de toenmali ge" burgemeester Moonen was ge opend. „De verouderde zaak is nu vernieuwd. Alle courante artikelen in de sector bouwbeslag, gereed schappen en ijzerwaren zijn aanwe zig. Met deskundig advies hopen wij de lliëten bij hun keuze bij te staan" aldus de 'heer Kruyssen. Het personeel van de fa. Holtgreffe was ook bijzonder 'blij met de ge moderniseerde speciaalzaak. Frans van Venrooy had een kunstwerk ge. maakt, dat de voortschrijdende techniek symboliseert. Het werd door mevrouw Holtgrefe-Kruijssen onthuld. Waalwijk heeft er in het centrum weer een drietal fraaie panden bij - gekregen. We kunnen gerust stel- fen, dat de Waalwijkse middenstand er alles aan doet om de panden een zo fraaie mogelijke vormgeving te geven, en ook het interieur zo te maken dat het aantrekkelijk voor het publiek is. Het centrum gaat zich steeds meer ontwikkelen tot een koopcentrum met allure, het geen ongetwijfeld een streekfunctie he'eft. Uit een inworp nam linkshalf v .d. Steen van Baardwijk de bal op zijn slof en knalde vanaf 25 m. de bal ineens in het Roosendaalse doel; 1—0. De wedstrijd was toen een kwartier op gang. Een doel punt van Baardwijk-speler De Kok werd door de scheidsrechter afge keurd, omdat deze speler iets ge roepen zou hehben. Twee schoten van Roosendaal werden door de lat gekeerd. Daar bleef het in de eer ste helft bij. Na de rust maakte Roosendaal m de 20e minuut gelijk, eveneens met een afstandschot: 11. Met nog een kwartier te spelen drong Baardwijk sterk op om het winnende doelpunt door te drukken. Doch het viel net andersom uit. Bij een doorbraak van de Roosendaalse voorhoede kwam de stand op 12 in het voor deel van Roosendaal. 9 In meerdere kranten heb ik op 22 fe bruari 1967, naar aanleiding der me ning van de toenmalige Excellentie de Staatssecretaris van Cultuur, Re creatie en Maatschappelijk Werk, ge wezen op enkele van mijn somlbere ervaringen ten aanzien van mijzelf bij de vuilnisophaaldienst en ten opzidh- te van 'n hoogbejaard moedertje dat zich tevergeefs vervoegde aan 't post zegelloket (één minuut voor sluitings tijd). De heer Egas stelde in zijn, in 1967 uitgesproken rede, bij de opening van een bejaardencentrum in 'het Friese Workum vast, dat elke kleinerende behandeling tegenover gepensioneer den gestraft zou moeten worden met een oorvijg! Blijkbaar is bij het heen gaan van de heer Egas uit het kabinet cok zijn mening verwaarloosd, alhoe wel in velerlei toonaarden het vraag stuk bejaarden bezongen wordt; ve le kolommen in De Echo van het Zui den waren er onlangs nog mee ge vuld. Naar het schijnt is iedere gemeente ambtenaar er zich nog niet van be wust wat door de Heer Burgemees ter op 8 september j.l. is geadviseerd toen Zijnedelaahtbare benadrukte, op een bijeenkomst voor overleg bejaar denzorg: "Degenen die uit hoofde van een beroep met bejaarden te ma ken hebben, kunnen wel reeds recht streeks de dienstverlening aan be jaarden aanpakken". Een zeer tegenstrijdige ervaring doet zidh thans weer voor en ik laat de lezer vaststellen aan wie in Groot Waalwijk de oorvijg dient te worden uitgedeeld. De brievenbus, welke jarenlang aan de geve] van 't Vosje hing op het Laageinde, is verplaatst naar de Tal- mastraat, welke parallel loopt met 't Laageinde. De bus hangt thans aan de zuidzijde van het blok woningen dat onmiddellijk aansluit via een strookje grond en voetpad, aan mijn eigendom. In luttele minuten zou ik mijn vrij veelvuldige post daar in de bus kunnen schuiven. Een verzoek aan de heer Directeur Gemeentewer ken om een smalle strook grond, wel ke is afgebakend met door de speelse jeugd gehavende coniferen, te mo gen betreden om de bedoelde brieven bus te bereiken, is mij geweigerd. Als ik wil posten word ik genoodzaakt eerst het stuk Laageinde, dan een groot deel van de Van Lcvenlaan en vervolgens meer dan de helft aan zuidzijde gelegen Talmasfraat te lo pen. Van een hoogbejaarde is de vraag toch niet al te vrijmoedig! De bus is bevestigd aan het woning blok dat rechtstreeks aan mijn tuin grenst. Van een groenstrook, welke door de passage te lijden heeft, kan nauwelijks sprake zijn, want wat on beduidende heesters worden door jeugd niet ontzien en vormen hoog stens de afscheiding tussen 'n spaar zaam aangelegd voetpad en de coni feren. De weigering geeft blijk van weinig besef dat bejaarde mensen hun le venspatroon niet moeten veranderen, gelijk in het Brabants Dagblad d.d. 16 dec. j.l. onder "de lezer aan het woord" nadrukkelijk en uitvoerig door de heer J. Wolters uit Oss is benadrukt. Deze heer noemt een des integratie ten opzichte van bejaarden een belediging. Dat een doorbraak n afwisseling in de sleur van aaneen geregen coniferen en wat struikjes brengt heeft de ervaring reeds bewe zen. Waalwijk-Oost Klerx van Herpt Na een lange periode van rust is het Uno Animo gelukt de eerste overwinning in de wacht te slepen. En hoe? RAC was in de eerste helft beslist sterker dan Uno. Na 18 min. gelukte het RAC het eerste doel punt te scoren, dat door twee RAC- jongens over de lijn zou gaan, doen dat door een Uno-man juist op tijd werd gekeerd; niettemin rekende de referee toch een doelpunt voor RAC; 10. Na weer 5 minuten re kende Moonen met RAC af, door er 1-1 van te maken. Even later schoot Uno tegen de lat, doch dat werd verbeterd door v. Lier, die hierop het tweede doelpunt voor Uno Ani- mo aantekende; 12. Toch trachtte RAC nog voor rust gelijk te maken, het schot van Menner miste. RAC werd in de tweede helft ster ker en trachtte een doorbraak te forceren. Nog ging er een bal door het Uno-doel; 2—2. De verdediging van Uno Animo werd stuitender en kon hierdoor de forse aanvallen van RAC weerstaan en bij een uitval pl.m. 2 minuten voor het einde scoorde De Leijer het uiteindelijke winstpunt van deze spannende ont moeting; 23.

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 6