waalwijkse en LanqstRaatse couRant Ocke deSchoenlapper,symbool van carnaval, in Schoenlapperslaand m?r4 Dongense kasteleinsvrouw Wilhelmien heeft succes met carnavals-meezinger In Waalwijk trekt zondag een grote optocht FEEST IN WAALWIJK BELOOFT VEEL... Ocke wordt dins dagavond om 12 u. verbrand op Raadhuisplein Verrassing voor zieke kinderen „MOEDER, ER ZIT EEN MUIS IN DE HOEK" Dochtertje T.V.-debuut DONDERDAGAVOND 5 FEBRUARI 1970 93e JAARGANG No. 11 Uitgever: Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredakteur: JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2 x per week Losse nummers 20 cent Abonnement p. week (0,33+ 2ct. inc.k.) 0,35 p. mnd. (1,45+10 ct. inc.k.) ƒ1,55 p. kwrt. (3,95+10 ct. incJi.) ƒ4.05 p.kwrt. p.post 4,75 bij girobetaling Advertentieprijs: 15 cent per mm Contractadvertenties: speciaal tarief Brieven onder nummer 50 ct. extra Opgericht 1878 Bureaus: Waalwijk, Grotestraat 205, Tel. 04160-2621-2746 Kaatsheuvel, Dr. van Beurdenstraat 8, Tel. 04167-2002 Telegram-adres: „ECHO" 10-jarig bestaan vieren. Prins, Jeugd prins en Centraal Comité zullen er een bezoek gaan brengen. De Kaai- schijters is de vereniging waaruit de Raad van Elf en verder gevolg nu al WAALWIJK - Carnaval 1970 belooft in Waalwijk een grootse manifes tatie te worden gedurende een viertal dagen. JU et begint allemaal zater dagmiddag als in De Put de grote verbroedering plaatsvindt tussen Waal wijk, Kaatsheuvel en Den Bosch. Ook zullen er bezoeken plaatsvinden aan twee Waalwijkse bejaardencentra 'en zal het derde bejaardencentrum de attenties voor de bejaarden ook krijgen. Verder is er een officiële ont vangst op het gemeentehuis, waar de Prinsen met hun jgevolg vanaf dat moment 3 dagen lang de scepter over Schoenlapperslaand zullen zwaaien. Voor het eerst zal er symboliek zijn in het Schoenlapperslaand in de per soon van Ocke de schoenlapper. De carnavalsoptocht belooft heel ivat dit jaar en zal bovendien niet alleen van kwaliteit zijn, maar ook de kwantiteit is aanwezig. Meer vertellen iwe daar niet over. Nadat een onpartijdige en deskundige jury de volgorde van de prijzen zal hebben samengesteld, zul len deze op het Raadhuisplein wor den uitgereikt. Het traditionele be zoek van de Jeugdprins aan het zie kenhuis staat ook nu weer op het programma. Niet alleen zullen de kinderen in het ziekenhuis een attentie krijgen, maar odk de gehandicapte kinderen, die thuis verblijven krijgen iets leuks. De andere kinderen zullen snoep krijgen dat wordt uitgereikt op de speelplaats van de St. Petrusschool. Nog vanaf deze plaats willen alle kinderen van Waalwijk iedereen hartelijk bedan ken, die een bijdrage geleverd hefolben aan de builtjesaktie, die een 'bedrag van 2000,- heeft opgebracht. Mede hierdoor is het Centraal Comité er in geslaagd om alle kinderen met car naval iets te geven. Gedurende de drie dagen zullen de Prins en zijn gevolg, vergezeld van het Centraal Comité vele Waalwijkse gelegenheden bezoeken en zo mee proberen de juiste stemming er in te brengen. Carnaval 1970 moet iets groots worden! Het jeugdbal op maandagmiddag begint ook al 'n tra ditie te worden en valt bij de jeugd zeer in de smaak; alleen er zullen geen alcoholische dranken worden verstrekt. De andere kinderen kunnen op maandagmiddag gaan genieten van een mooie kinderfilm, die gratis toe gankelijk is, hetgeen is mogelijk ge maakt door alle leden van alle carna valsverenigingen. De Kaaischijters Ook op maandagmiddag recipiëren De Kaaischijters, die daarmee hun gedurende 10 jaren gerecruteerd wor den en ze doen het nog graag ook, zo hébben we horen verluiden. Dins dag is meer de vrije dag, maar om 24.00 uur zullen de plechtigheden 'n aanvang nemen, die moeten leiden tot de verbranding van Ocke de schoen lapper. Niet alleen De Kaaischijters bestaan 10 jaar, maar ook het kindercarnaval bestaat 10 jaar. En als grote promo toren van 't ogenblik mogen toch wel genoemd worden de heren A. van Nunen en T. Bergmans, die alles doen voor de jeugd wat ze kunnen en ze hebben daarbij van de Waalwijkse bevolking de nodige financiële steun gekregen. Naast de bevolking in zijn totaliteit zijn er ook nog een aantal anderen geweest die een bijdrage ge leverd hebben. Zo is het voor het kindercarnavalscomité oök mogelijk geworden om speelgoed te geven aan de gehandicapte kinderen en de kin deren in het ziekenhuis. Dankzij diverse schenkers ziet ook de Prinsenwagen er fantastisch uit. De vele onbekende gevers ten bate van 't kindercarnaval - want bij de jeugd moet men nu eenmaal beginnen - worden vanaf deze plaats nogmaals hartelijk dank gezegd voor hetgeen zij mogelijk hebben gemaakt. We kunnen verder weinig anders doen dan iedereen - groot 'en klein - tijdens de carnavalsdagen veel, heel veel plezier toe te wensen en denk er aan: Glaasje op, laat je rijden Men kan nu eenmaal nooit voorzich tig genoeg wezen en een ongeluk zit in een klein hoekje. (Van onze verslaggever) WAALWIJK - "Moeder, er zit een muis in de hoek" galmt het door het druk bezochte café Hof van Holland aan de Eindsestraat in Dongen. Die muis zit niet in de zaak, maar de zan geres van dit carnavalslied vindt men er wel. Het is Wilhelmien, de kaste leinsvrouw, die dit jaar op het merk "Elf Provinciën" al diverse plaatjes heeft uitgebrachtMogen dan "Daar op Majorca" en "Rio de Janeiro" minder bekend zijn, in het in carna valsstemming verkerende Brabant wordt de muis van Wilhelmien druk bezongen. Wilhelmien heeft altijd al willen zingen, maar aan plaatjes maken dacht ze niet, tot.Annie de Reuver, de eigenaresse van "Elf Provinciën" naar Dongen kwam om het vocale geluid van Wilhelmien te beoordelen. Zij kwam er met glans doorheen. "Ik ken wel geen noot muziek" zegt Wil- i helmien, "maar ik heb een goed ge hoor. Dat is veel beter". Zo is het platenavontuur van mevr. W. van den Dries-van Disseldorp dit jaar begonnen. In juli kwam het eer ste plaatje uit: "Daar op Majorca" en "Rio de Janeiro". Wil Wilhelmien in de showbusiness? Geen sprake van. Zij vindt het gewoon leuk en in haar goed beklante zaak heeft ze hét al druk genoeg. Overigens genoot ze in Tilburg een aantal jaren geleden al succes, toen ze samen met haar zusje voor Radio Luxemburg optrad als De Wilkora Sisters. De 37-jarige Wilhelmien nam onge veer vijf jaar geleden met haar man Cees van den Dries het Dongse café 'Hof van Holland over. Wilhelmien heeft drie kinderen. Desiree, het oud ste dochtertje (10 jaar) zingt oOk al. In december is het eerste plaatje van Desiree opgenomen: "Samen naar de dierentuin". Of het een succes zal worden?... Vrolijke muziek Wilhelmien houdt niet van treurige liedjes. "De mensen horen graag vro lijke muziek en er is al ellende genoeg op de wereld". Ook in Hof van Hol land weet zij de microfoon met groite vaardigheid te gebruiken. De kostba re geluidsinstallatie met stereo en echo biedt vrijwel onbeperkte moge lijkheden. De klanten horen liever Wilhelmien dan de jukebox, die nu in een verloren hoekje staat. Er valt nog maar zelden een kwartje in. Vorige week zag televisiekijkend Ne derland de Dongense zangeres in het programma van Sjakie Schram haar televisiedebuut maken met "Moeder er zit een muis in de hoek". Wilhel mien hoopt nu dat ook haar LP met 12 liedjes goed gaat lopen. De tek sten zijn van Pierre Kartner. De mu ziek wordt verzorgd door een combo met Eddy Cristiani, Coen van Nas sau, Nico Prins en John Crispijn. Radio Veronica introduceerde haar als "de witte reus". Dat irriteert haar niet. Wilhelmien durft er best voor uit te komen, dat de natuur haar ge zegend heeft met grote maten en een vrolijk humeur. Ze wil graag zingen en hoopt dat met de carnavalsdagen veel Brabanders en Limburgers met haar op zoek gaan naar "de muis in de hoek". I I Carnaval in Waspik met de Tiroier Schnitzel De harmonie organiseert zater dagavond in de zaal van De Statie een grandiose carnavalsavond met de gerenommeerde boerenblaaska- pel De Tiroier Schnitzel. Toegang uitsluitend voor perso nen tussen de 18 en de 88 jaar. On der het motto „We hoeven niet naor Oisterhout, ut Vèèr of dun Bosch want wu laote in Waspik den bèèr wel los" hebben de leden van de boerenkapel alles in het werk ge steld om er een klinkende en knots gekke carnavalsavond van te ma ken, compleet met een door hen zelf geschreven carnavalsschlager, die er beslist wel in zal gaan: De bietels John en Joko die leggen in de kooi, ze praoten over vrede, dè doen ze prachtig mooi. Mar ik zeg tegen Kaorel 't is sunde van de taijd, Ik zou nun borrel pakken en hup meej de gaijt". Een waardige ouverture van carnaval! 16.30 19.45 13.00 14.11 16.00 Er is voor de komende carnavalsdagen weer heel wat georganiseerd door het Centraal Carnavalscomité Schoenlapperslaand. Hieronder volgt het officiële programma van Prins Jul I, Jeugdprins Marcel I en hun gevolg gerecruteerd uit de carnavalsvereniging De Kaaischijters. ZATERDAG 7 FEBRUARI: 15.30 Het maken van een statiefoto in clubhuis A. van Cromvoirt van de Prins en zijn gevolg. Grote verbroedering in De Put tussen de Waalwijkse Prins, de Kaatsheuvelse Prins en de Bossche carnavalsvereniging De Blau we Druiven. Bezoek aan het bejaarden St. Clemenshof van Prins Jul I en zijn gevolg en het Centraal Carnavalscomité. Alle bejaarden krijgen dan een attenttie. ZONDAG 8 FEBRUARI: 12.00 Officiële ontvangst van Prins, Jeugdprins en Comité op het ge meentehuis door het college van b. en w. Onthullen van "Ocke de schoenlapper" op het Raadhuisplein. Vertrek carnavalsoptocht. Route: Bloemenoordplein, Andoorn- straat, Burg. Smeelelaan, Weth. Smoldersstraat, Past. Kuypers- straat, Hugo Verrietstraat, Guido Gezellestraat, René de Clerq- straat, Eerste Zeine, Burg. Smeelelaan, Putstraat, Vicoriestraat, Vredesplein, Irenestraat, Stationsstraat, Raadhuisplein. Aankoms en prijsuitreiking op het Raadhuisplein. Aansluitend: Bezoéken van Jeugdprins aan het ziekenhuis en het daar attenties geven aan kinderen. Het trakteren van de aanwezige kinderen op snoep op de speel plaats van de St. Petrusschool. 17.00 Koffietafel bij café J. Hoevenaar voor Prins, Jeugdprins, hun ge volg en genodigden. Vanaf 19.00 uur zullen de Prins en zijn gevolg bezoeken brengen aan diverse Waalwijkse gelegenheden, te weten: 19.00 café De Galgenwiel; 20.00 Bar Petite Fleur; 20.45 Trio-Bar; 21.30 Zaal Lindeboom; 22.15 Zaal 't Vosje. MAANDAG 9 FEBRUARI: Bezoek aan diverse Waalwijkse geledenheden, te weten: 13.30 café L. van Cromvoirt; 14.15 café Olympia. 15.00 Disco-jeugdbal in zaal 't Vosje. Prins en Jeugdprins zullen het bal met een bezoek vereren. Voor de jeugd zullen er geen alcoho lische dranken geserveerd worden. Bezodk aan café 't Nieuwe Centrum. Receptie van de carnavalsvereniging De Kaaischijters ter gelegen heid van hun 10-jarig bestaan bij café A. van Cromvoirt. 17.00 Laatste filmvoorstelling van "Dik Trom in het Circus", nadat er in Musis Sacrum reeds voorstellingen zijn geweest om 13.00 en 15.00 uur. Alle drie de filmvoorstellingen zijn gratis voor de kin deren toegankelijk. Vanaf 20.00 uur zullen de Prins en zijn gevolg bezoeken brengen aan de diverse Waalwijkse gelegenheden, te weten: 20.00 café J. Passier; 21.00 Romantica; 21.45 Lido; 22.30 café J. Hoevenaar DINSDAG 10 FEBRUARI: Vanaf 13.30 uur zullen de Prins en zijn gevolg bezoeken brengen aan de diverse Waalwijkse gelegenheden, te weten: 13.30 The Gol den Jail; 14.15 café Heemskerk; 15.00-café De Schuur; 15.45 Bar De Pomp; 16.30 café Henny de Ruyter; 19.30 Bar Hertog Jan; 20.15 Bar De Put. 21.00 Bezoek aan het bejaardencentrum St. Antoniushof van Prins Jul I en zijn gevolg en het Centraal Carnavalscomité. Alle bejaarden krijgen dan een attentie. 24.00 Verbranding van "Ocke de schoenlapper'' en plechtige sluiting Van Carnaval 1970 op het Raadhuisplein. 15.30 16.00 vad het Zuióen V- Al 1970 >%-■ 8 1 RUN*

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 5