Dwergonië (Drunen) viert carnaval met Prins Dwerg III CARWAVAL Vlijmen voor vier dagen: „Knotwilgendam" Bart II regeert in Waspikse Maoneblusserslaand Vastenavond 1970 Carnaval in Brabant Carnavalsschlager 1970 in Knotwilgendam llljjf 'N- h 7 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN DONDERDAGAVOND 5 FEBRUARI 1970 7 Zondag IVIaa&idag Het weer Dinsdag Bert II Veel muziek I ||p ilii Veel festiviteiten in Elshout7 Zaandhaa- zenlaand J Breda Den Bosch Bergen op Zoom Programma Kaatsheuvel Vrijdag 6 februari: 13.00 uur: Aankomst Prins Dwer- III, bij café P. Klerks. De Prins zal hier worden ontvangen, door zijn Kaad van Elf, Hofkapel, en Carna valsgroepen. Na een welkomswoord trekt de stoet, die zich in de Lips- straat heeft opgesteld, naar het Ge meentehuis. De volgorde van de stoet: Lipsstr., Grotestr., Burg. SteinlTaehstr., Wil- helminastr., Julianastr., Pr. Bern- hardstr., Stationsstr., Raadhuis plein. Hier zal de Prins op het gemeen tehuis worden ontvangen door de Edelachtbare Heer Burgemeester, en zal de sleutel worden overhan digd. Na deze ontvangst stelt de stoet zich weer op, en trekt verder Grotestr., Kleinestr., Eindstr., Gro testr., Burg. v. d. Heendenstr., Sta- tionstr., Raadhuisplein, ontbinding waarna gezellig samen zijn in Hotel Royal, alwaar de Prins zich nog tot de groepen zal richten. Aan deze optocht zal worden deel genomen door de Ponnyclub Dru nen, de Drumband van de Harmonie en de carnavalsverenigingen, De Haaikneuters, De Toffe jongens, A.C.C.R., De Pottenkijkers, Cen- irum, De Jacobijnen, De Mostaards, De Tokavers, De Vrolijke kaarters, De Uitslovers, De Vrolijke Paljas sen, De Pierewaaiers, Groep Nies- sen, de Hofkapel, Raad van Elf en Prins, De Oelewappers. Tijdens de optocht zullen de deel nemende groepen beoordeeld wor den door een jury. 19.00 - 23.00 uur: Cafébezoek door Prins en gevolg (Raad van Elf en Hofkapel). Dit jaar zal het kindercarnaval ongeveer verlopen als vorig jaar. Daar er geen 1800 kinderen tege lijk in de Hoge Braken kunnen zijn er in de voormiddag 3 filmvoorstel lingen. De kinderen zullen in groe pen verdeeld worden. De voorstel lingen zijn 9 - 10 en 11 uur. Na elke voorstelling, wordt en een tractatie uitgereikt. 14.00 uur: Kinderoptocht, hieraan mogen deelnemen, alle schoolgaan de kinderen mist zij GECOSTU- MEERD zijn. Na afloop is er in de Hoge Braken de prijs uitreiking. Deze is alleen toegankelijk voor de deelnemende kinderen, die zich van te voren hebben opgegeven. De deelnemers stellen zich om 13.30 u. op in de Dr. Akkermansstraat. Ver trek om 14.00 uur. De te volgen rou te is: Plataanplein, Olmstr., Jac. v. d. Meijdenstr., Schoolstr., Wihelmi- nastr., Jul. v. Stolbergstr., Alm. v. Solmstr., Pr. Mauritsstr., Pr. Bern- hardstr., Stationsstr. tot Hoge Bra ken. Hier zal de Prins de prijzen Weersverwachting, medegedeeld door het KNMI, geldig tot woensdagsmorgen: GIN WEER WE'N WEER Zon op, zon onder; maan op, maan onder; doorlopend sterren. uitreiken. Elke groep zal een prijs notvangen. Deze optocht zal muzi kaal worden opgeluisterd door de Hofkapel, De Mostaards en de drumband van S.H.J. Na de optocht zal de Prins en zijn gevolg zijn jaarlijks bezoek bren gen aan de bewoners van het Ja- cobushof. 19.00 uur - 23.00 uur: Cafébezoek door Prins en gevolg. Wij hopen, dat ook de groepen de diverse open bare gelegenheden zullen bezoeken, hoewel niet in een vast schema. Voor deze dag staat er even als vorig jaar op het programma een tienerbal. Dit bal is bedoeld, voor de jeugd die te oud is voor de kin deroptocht en te jong voor de late avonduren. Dit Tienerbal begint om 14.00 uur en duurt tot 17.00 uur Vrijdag 6 februari: Traktatie van de kleuterscholen in Vlijmen, Nieuwkuyk en Vied- berg. Zaterdag 7 februari: Traktatie zieken (langdurig bed- ierigen). 20.00 uur: officiële ope ning van de carnavalsfestiviteiten door de Edelachtbare Heer Burge meester van de traditionele Bonte Carnavalsavond voor Bejaarden in café Den Braai. Zondag 8 februari: 14.00 uur: Aankomst Prins v.s. bij de Kennedybrug; onthulling „Knil- lis" op Het Plei n, voorafgegaan door Harmonie Concordia gaat Prins naar Vlijmensedijk awaar vanaf 14.15 uur de optocht wordt opgesteld. 14.30 uu: Vertrek optocht. Route: Molenstraat, Meliestraat, Wilhelmi- nastraat, Achterstraat, Wolput, ke ren bij N.V. Mommersteeg, Wolput, de Akker, Plein, de Akker, Pastorie straat, Pastoor van Akenstraat, Ju- lianastraat. 16.00 uur: Ontvangst Prins c.s. door gemeentebestuur met défilé van de optocht voor het gemeentehuis, waarna ontbinding van de optocht op Het Plein. 19.30 uur: Leden van de Raad van Elf maken in ale deelnemende Ho recabedrijven de uitslag van de op tocht bekend. Daarna bezoek Prins c.s. aan alle deelnemende bedrijven. Maandag 9 februari: 10.30 uur: Pronkzitting door de volledige Carnavalsver. „Knotwil gendam" met muzikale ondersteu ning van ..De Eksperriestèker in café-bar „D'n Engel". 13.30 uu: Opstellen van de Jeugd optocht in de Meliestraat. 14.00 uur: Vertrek optocht via Mo lenstraat, Vlijmensedijk, Grote Kerk, de Akker, Plein, Akker, Wol- I put, Marktveld, Achterstraat, Wil- helminastraat, Julianastraat. 1500 uur: Ontvangst Jeugdprins c.s. door gemeentebestuur met défilé van de optocht voor het gemeente huis waarna ontbinding van de op tocht. 17.C'0 uur: Prijsuitreiking met trak tatie van alle deelnemende kinde ren aan de jeugdoptocht in de aula van de meisjesschool. 19.00 uur: Bezoek Prins c.s. aan alle deelnemende horecabedrijven. Dinsdag lo februari: 10.00 uur: Aanvang Jeugdvoor stelling voor de kinderen van Nieuwkuyk en Vliedberg in de leef tijd van 510 jaar in het Patro naatsgebouw te Nieuwkuyk. 10.30 uur: Pronkzitting in café-bar „d'n Engel". (Zie maandag). 14.00 uur: Aanvang gratis jeugd voorstelling met tractatie van alle deelnemers aan de jeugdoptocht in de aula van de meisjesschool te Vlijmen. 15.00 uur: Kindermatinee voor alle overige kinderen van Vlijmen- Nieuwkuyk en Vliedberg in de leef tijd van 11-14 jaar. De gelegenheid waar dit matinee wordt gehouden zal eveneens in de Carnavalskrant worden bekend gemaakt. Patro naatsgebouw Nieuwkuyk. 19.6-0 uur: Bezoek Prins c.s. aan al le deelnemende horecabedrijven. 00.15 uur: Taptoe op Het Plein van alle carnavalvierders(sters) met „opstoken," van Knillis. Zaterdag 14 februari: 20.00 uur: Feestelijke slotzitting van alle deelnemers en carnavals- vierders(sters) in café 't Centrum met prijsuitreiking van de prijzen van de Grote Optocht, en van ge wonnen „ere-metaal". Muzikae om- lij ting „De Eksperriestèkers". In Waspik gaat tijdens de carna valsdagen alle aandacht en belang stelling weer uit naar de jeugd. Het gemeentebestuur en de ouders van de Waspikse jeugd toonden hun vol le instemming met de activiteiten van het carnavalscomité door hun geweldige bijdragen aan de diverse acties welke er t.b.v. de financiën moesten worden gehouden. Want zo'n kleine vierduizend gulden vas te kosten zijn er elk jaar weer wel ie bestrijden. In de persoon van Kees Kuyten zal het Waspikse Maoneblussers laand tijdens de a.s. festiviteiten kennis maken met een nieuwe jeugdprins Bart II met zijn gevolg de hofheren Gerry Rekkers en Kees Kools, een wijze raad van elf en een aantal dansmarietjes. Voor de cos- tumering van dit illustere gezel schap verdient mevr. Th. Gijsman- de Bot de grootst mogelijke pluim. Nu men zowel voor de middagfesti viteiten als voor de bals of hospar- tij en in de avonduren de beschik king heeft over de gymzaal in de Wilhelminastraat, kan men ook de jeugd van buiten de plaats tegemoet komen en opvangen. De opening van het carnavalsfeest wordt tegelijk al een hoogtepunt met de kinderoptocht waarvoor de buurtverenigingen bijzonder inzet ten om de grote wiselbeker op de Spoorstraat zo mogelijk te kunnen heroveren. Behalve de Waspikse harmonie en de drumband zal ook de Tilburgse showband van de Groeseindse jagers een belangrijk Waar zal nog nader worden bekend gemaakt, en is toegankelijk voor hen die de Lagere school hebben verlaten. Ook hier zal de Prins en rijn gevolg een bezoek brengen. Verder brengt de Prins en zijn ge volg de inmiddels traditionele be zoeken aan de Bejaardensoos, en overzeese Gebieddelen (Giersber- gen). 19.00-23.00 uur Cafébezoek door Prin en gevolg. Deze avond zullen de groepen zeker weer niet thuis blijven. 24.00 uur: Sluiting Carnaval 1970. Zaterdag 14 februari: 20.00 u.: Prijsuitreiking van de Grote Op tocht in de zaal van Gez. Elshout waar allen weer te samen komen, Prins en gevolg, Hofkapel, De Mos taards en ale groepen gecostumeerd. De routes van de optocht op zondag en maandag kunnen bij slecht weer worden ingekort. aandeel in de optocht leveren. Met 71 man sterk zullen zij ondermeer bij het gemeentehuis een shownum mertje weggeven en natuurlijk la ten ook de dansmarietjes zich niet onbetuigd. De optocht zal om 1 uur 's zondags worden opgesteld bij het zuivelfabriek vanwaar men om half twee start. Om twee uur vindt de installatie van Bart II plaats bij het gemeenehuis door de burgemeester. Via plan noord, Waspik-kom en de nieuwe wijk in Waspik-Boven zal de optocht om vier uur de Theresia- kerk bereiken waar de stoet zal worden ontbonden. Hier zullen ook de prijzen bekend worden gemaakt van de optocht. Van half acht tot half twaalf is er in de gymzaal een jeugdcarnavalsbal voor jongens en meisjes vanaf 12 jaar. Entree f 2,-. Het Waspikse orkest The Same zorgt hier voor de muziek. De jeugd van 4 tot 14 jaar komt dan weer aan bod op maandag en dins dagmiddag, weer in de gymzaal. De hoofdschotels van deze twee pro grammapunten zijn resp. de film Funny als deserteur en een jeugd- variëté. De streken van Tijl Uylen- spiegel. Voor deze hoogtepunten die van twee tot vier zijn gepland is de entree 0,50 en 0,75. Maandag en dinsdagavond spelen de Ferrari's in de gymzaal voor de jeugd vanaf 14 jaar tegen een entree van 2,50'. Aanvang half acht telkens Zaterdag 7 februari carnavalsbal in café P. Pulles. Aanvang 20.00 u. De muziek wordt verzorgd door „De Adgeto's". Tevens op zondag, maandag en dinsdag hissen en zin gen met „De Adgeto's". Zondag 8 februari kinderoptocht met loopgroepen en praalwagens De optocht vertrekt om 13.00 uur vanaf de lagere school. Route: Kerk straat, Th. J. Tijkenstraat, Norber tijnerstraat, Wolfshoek, Heusdense- weg, Kerkstraat met op het pleintje de onthullingen van. Daarna naar de lagere school, waar de kinderen allemaal een tractatie ontvangen en waar de stoet ook ontbonden zal worden. Eerst wor den er echter nog de prijzen uitge reikt van deze optocht. Voor de praalwagens is er een beker be schikbaar gesteld. Na deze „ontbinding" wordt er in elk café een bijeenkomst gehouden. 's-Avonds is er in café Van Ooyen een carnavalsbal, waar ook Miss Carnaval gekozen zal worden, door een deskundige neutrale jury. Voor het meisje dat Miss Carnaval wordt, •is er een beker, die beschikbaar is gesteld door P. Pulles. De muziek wordt verzorgd door: Zip Fastening. Aanvang 20.00 uur. Maandag is er weer het traditionele groepslopen. Er komen dit jaar zes groepen. Aanvang 19.00 uur. Dinsdag om 13.30 uur opstellen bij café Van Oorschot. Van hieruit gaan we gezamenlijk naar het voet balstadion, dat ligt tussen de „Gei- tenbuurt" en de „Citroenbuurt". Na afloop rondgang langs de diverse geegenheden. Bart: Zeg Peer, heddet al vernomen, ut ston verleje week nog in de kraant, detter heel veul van zal komen, van karnaval in Schoen- lapperslaand. Peer: Bart, ge hoeft me niks te zeggen, want ties altij zo gewist, es tur in Wolluk iets gaat gebeuren, ies ut altij 'n groot fist. Bart: Witte van "de Lindekneuters"?, die zen ök van de partij, Peer 't gaot de goeie kaant op, ieder jaor komen dur bij. Peer: Krek Bart, ut zal nie lang mir zijn, en geleuft dè nou van mijn, dè de gehele Wollukse burgerstaand, karnaval viert in Sohoenlap- perslaand. Bart: Peer, lest heurde is zegge, Muggenheuvel heei afgedaon, kunde gij dè ies uitleggen, hoe dè wijer ies gegaan. Peer: Zeker, dè ies zo gekomen, op 't "Teksewippersbal", hebben ze Peere laoten komen, die wies van niks, die wies geen bal. Bart: Jè, des waor, dè waar ik vergeten, 't was i n't Lido, jè, des waor, daar kreeg Peer unne ridderorde, veur zijn verdiensten, ja zo waor. Peer: Ja, toen zeej de Ceremoniemister, Van de Muggenheuvel heei af gedaon, van nu af "Peer den Deurdouwer", die ge hier voor oe ziet staon. Bart: 't Is waor, wè ge daor zeej, deurdouwen, iederen doej meej, groot en klein en rijk en erm, veur de karnaval loopt iedereen werm. Peer: Hier in ut Sohoenlapperslaan, zet men de zurgen aon de kaant, en moge ze oe toch bevrachten, zet zo om in un eucomenisohe ge dachte, zo werkte meej aon wereldvreej, en ongedwongen doei iedereen meej. DEBEE 7 februari: 15.11 uur: Aankomst Prins Driekus op Stationsplein, tocht Grote Markt, overhandiging sleutel op bordes stadhuis. 8 februari: 14.00 uur: Kinderoptocht. 16.00 uur: Drooglegging pomp Gin- nekenmarkt. 9 februari: 14.00: Start reclame op tocht vanaf Leuvenaarstraat. 14.30 uur: Start grote optocht vanaf Leu venaarstraat. 10 februari: 20.00 uur: Verbranding Kiske en Wiske. 7 februari: 12.45 uur: Start 17e „Hots-Knots rit", nieuwe Meierij- sche Kar. 22.00 uur: Prijsuitreiking door Prins Carnaval in Oranje Ho tel. Wijze: "Lily Marleen" (nieuwe uitgave Wè zal 't van 't jaor toch wir gaon worre J Ieder vraogt z'n eige dè af Mer laot oe eige toch nie .snorre We zen wel gék mer doen nie maf De carnaval zal altijd blijve lèève Aanders zitte er wel un heel eind nèève Refrein: Mee carreneval, dan gift ut gin bal Al bende knetter, niemand die iets zeggen zal Nun Vlijmense meens Die is ut er mee eens D'n een loop herris En d'n aandere loopt geens En is ut nie verdomt Waor degge ofc komt Carnaval is overal nog goed gezond 'n Woord is een woord 'n Man is een man Daor is en blijft veur ons mar één Knotwilligenldam Oons vrouw die vroeg waor gaode henen Ik gao mee, ge gaot nie alleen Al moet ik de poen er veur gaon lenen Ut is carnaval veur iedereen Toen zen we saomen mar van huns gegaon Want van carnaval zen we gewoon nie weg te slaon. 8 februari: 12.11 uur: Intocht Prins Carnaval op station; 12.33 uur: Ver trek vanaf Station naar het stad huis; 13.11 uur: Ontvangst op het gemeentehuis; 16.55 uur: Onthulling standbeeld Boer Knillis. 9 februari: 14.55 uur: Grote Carna valsoptocht. 10 februari: 14.55 uur: Grote kin deroptocht; 24.00 uur: begrafenis boer Knillis op de Markt. 7 februari: 15.33 uur: Intocht Prins Nilles II, ontvangst ten stadhuize met overhandiging van' stadssleutel; 16.30 uur: Rondtocht door de stad; 17.00 uur: Draakfestijn in Hotel de Draak. 9 februari: 11.30 uur: Bezoek Prins en gevolg aan Huize St. Geertrui dis; 16.00 uur: Groots kindercarna val op de Grote Markt. 10 februari: 14.00 uur: Grote Carna valsoptocht 16.30 uur: Prijsuitrei king op de Grote Markt. 17.30 uur: Officiële sluiting van de vasten avond in het Provoosthuis met te ruggave van stadssleutel. 23.30-24.00 uur: Het vallen van de kraai op de Grote Markt. 19.30 uur carnavalsavond in be jaardenhuis „Betlehem", verzorgd door „De Duinpieper" m.m.v. Prins Duinpieper, muziekkapel, Raad van Elf, de Ricardo's enz. Zaterdag 7 februari: 20.00 uur gehuwdenbal van car navalsvereniging „De Kets" in cam ping 't Hoekske, dan des avonds, dansavonden in diverse zaken. Zondag 8 februari: 13.11 uur Start jeugdoptocht in Kaatsheuvel met medewerking van Jeugdprins, Jeugdraad van Elf enz. 14.00 uur Jeugdmiddag in cam ping 't Hoekske m.m.v. Jeugdprins en gevolg. 20.00 uur Carnavalsbals in diverse gelegenheden. Maandag 9 februari: De hele dag door stuif-in in cam ping 't Hoekske, 's avonds carna- valsbals in diverse gelegenheden evenals op dinsdagavond.

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 7