fontein-wagen1 won Ie prijs in jeugd-carnavalsoptocht WAALWIJK1 Jeugdprins Bart II van Maoneblussers laand Waspik gat Floris eerste prijs VLIJMEN JONG EN OUD IN GARNAVALSROES 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 9 FEBRUARI 1970 1 De Duinpïepers verrasten bejaarden in Kaatsheuvel Optocht Loon op Zand Jeugd van Loon op Zand vierde carnaval Badminton-team High Speed is kampioen Moedige Waalwijker J. v. d. Hout helpt bij ongeluk in Tilburg Sprang Drunen Carnavalsverdriet bij 't Hoekske in kaatsheuvel Uitstekende bijverdienste Hypotheken P. H. Jansen Carnaval te Kaatsheuvel werd vrij dagmiddag reeds ingezet in de diver se kleuterscholen, waar het toepasse lijk uitgedoste kleine grut dit feest der zotternij op hun eigen wijze vier de. 's Avonds op deze dag begon de uitbundige carnavalsvreugde voor de bejaarden in huize Bethlehem, gratis aangeboden door de carnavalsvereni ging De Duinpiepers, gevestigd in camping Duinlust. Voorzitter A. Poo- ters van de Stichting Bethlehem sprak een hartelijk woord van welkom en waardering tot deze club om vooral de bejaarden in hun feestroes niet te vergeten. Prins Carnaval met z'n hof dames, grootvorst en groothertog, de Raad van Elf, de nar en hun eigen orkest, zorgden ervoor dat deze avond voor de oudjes een onvergetelijke werd. Na de officiële onderscheidingen te hebben uitgereikt volgde er een gra tis verloting meer zeer mooie prijzen, terwijl aan iedere bejaarde een zeer leuke attentie werd aangeboden. Tus sendoor traden The Recardo's op met onbegrijpelijke goocheltoeren, bege leid door The Indians, waren er hu moristische voordrachten en genoot men van de prestaties van een kunst fluiter en een zeer jeugdig duo, be staande uit eleotrisch accordeon en slagwerk. Ter afwisseling volgde er een dansje en een flinke polonaise, waarbij praktisch iedere bejaarde op de vloer was en deze gelegenheid werd door de jury benut om enkele ;siooui ap uee uauucoj aj ao; uazftid gecostumeerden. Ook de traktaties in velerlei vorm ontbraken niet. Hoewel men reeds aan de kleine uurtjes toe was, scheen de vermoeidheid er deze avond niet bij te horen en even vro lijk als voorheen zongen de oudjes nog van 'Vogeltje wat zing je vroeg'. Tot slot belankte de directrice voor deze zeer geslaagde avond. Volgens hetzelfde recept kregen za terdag ook de bejaarden van huize De Vossenberg van De Duinpiepers een carnavalsfeest aangeboden en ook hier was de stemming identiek en honderd procent. Zondagmiddag trok dan de jeugd carnavalsoptocht door het centrum van Kaatsheuvel, welke evenals vorig jaar weer uitstekend geslaagd is dank zij de spontane medewerking die er in de vele wijken aan verleend werd. Er waren enkele leuke vondsten in te be wonderen, waarvan de wagen met de nog steeds niet gerealiseerde fontein voor het nieuwe raadhuis de nodige hilariteit veroorzaakte. Deze uitbeel ding, gepresenteerd door de Hilse- straat, kreeg de eerste prijs. De overige prijzen kende de jury toe aan: 2. Wereldbol van de stichting Jeugdbelangen, Berndijik; 3. Kalbou- terland, par. St. Jozef; 4. Sprookjes land operettever. Kaatsheuvel; 5. Mi- niprins, Pr. Bernhardplein en Willem Organisatoren van het carnaval in Waspik hebben zich in het Maone- blussersland vooral voor de jeugd en voor de bejaarden ingezet. In de Statie waren het een honderdtal be jaarden die met meer of minder succes de beentjes van de vloer de den gaan. Hammondorganist A. v. d. Ven leverde hiertoe een kranig stukje werk. Later op de avond ver scheen hier nog de jeugdprins Bart II en deed de Tiroler Schnitzel da nig van zich horen. De harmonie nam dit jaar het initiatief om de carnaval te openen met een waarlijk grandioos feest. De gerenommeerde boerenblaaska- pel zorgde voor een uitverkocht huis waar de stemming in minder dan geen tijd dermate steeg dat de meest kieskeurige carnavalvierder met volle teugen genieten kon. Er is alles voor te zeggen om van de ze ouverture een schone traditie te maken. Het comité kindercarnaval zag zondag haar vele inspanningen beloond dank bij de volledige inzet van de acht buurtverenigingen. Er trok een kleurrijke kinderoptocht door het Maoneblusserslaand die op vele punten waarlijk imponeerde Fraaie werkstukken en perfecte creaties dwongen bewondering af van en zeer talrijk publiek dat li-straat; 6. Floris, Nolensstraat; 7. Fors gezeur (majeur), Hoofdstraat. De Duinpiepers, die ook in deze op- todh van de partij waren, hadden oök hierbij van een juiste instelling blijk gegeven door ter stimulering van de carnavalsviering in Kaatsheuvel een wisselbeker beschikbaar te stellen voor de wijk, die met de beste pre sentatie in zijn geheel voor de dag was gekomen. Deze trofee werd dit maal toegekend aan de wijk Berndijk.. BENOEMD Met ingang van 1 februari is door de bisschop van Den Bosch be noemd tot kerkmeester dhr. K. van Rooij; gelijktijdig is eervol ont slag verleend als kerkmeester de heer Jan van Lier De laatste hec-lt vele jaren deze functie vervuld. N.V. AMBERLEY-NEBO De N.V. Amberb.y gevestigd te Loonopzand en de Handelmij NEBO gevestigd te Waalwijk, hebben, om te komen tot de bundeling van krachten besloten om met ingang vari 16 februari a.r volledig sarren te gaan werken onder de naam N.V. Amberly-Nebo. Hierdoor is het mo gelijk de grote voordelen van een uitgebreider leveringsprogramma en een betere service voor de klan ten te bereiken. Deze NV. begeeft zich op het gsbicd van leder- en meubelbranche. Het adres van de N.V. is Hoges"een- weg 125 alhier. De directie zal met ingang van genoemde datum ge voerd worden door de heren J. J. Verschuur, Loonopzand en A. P. de Graaff te Waalwijk. CARNAVAL OP KNOTWILGEND AM Vrijdag werd de carnaval ingezet met tractatie van de kleuterscholen. Zaterdag tractatie zieken (langdu rig bedlegerigen) en 's avonds om 20.00 uur bone carnavalsavond voor bejaarden in café „Den Braai" De ze avond werd geopend door de Edelachtbare Heer Burgemeester Schweitzer Hij feliciteerde Prins Hupino XI met zijn 10-jarig jubi leum. Hij was vol lof wat er ge presenteerd wordt voor de carna val niet alleen, maar ook voor zie ken, bejaarden en voor de jeugd, ok hier deze avond weer grote op komst van de bejaarden die hij aL len een prettige avond toewenste. Hupino XI dankte voor de hartelij ke woorden en reikte de bloemen uit aan Mevrouw Schweitzer. Hier na begon de avond en spoedig kwam er de stemming in en het werd een gezellige avond in de stampvolle zaal van bejaarden en verder Knot- willigers. Zondagmiddag ging de optocht v ia start. Onder leiding van de Harmo nie Concordia. Het was dit jaar te merken dat er veel aandacht wordt besteed aan de praalwagens. Er wa ren verschillende mooie wagens bij en de jury had een moeilijke taak Ook waren verschillende mooie luopgroepen. Er was voor ieder wat wils. De belangstelling voor de Vlijmense carnavalsoptocht wordt elk jaar groter. Vele luxe wagens stonden in Vlijmen geparkeerd om cie optocht gade te slaan. Ook de Prinsenwagen was keurig opge overal langs de route spontaan rea geerde. Burgemeester Welling en wethouder van Dongen, in aange paste tenue, installeerden de jeugd prins op het bordes van het ge meentehuis. Prins Bart reikte hier onderscheidingen uit aan de heren H. van Wagenberg en A. Gommers waarna de Groeseindse Jagers uit Tilburg en de dansmarietjes van de Prins een keurige show ten besto gaven. De hofheren lazen vervol gens de Proklamaosie en het proto- kol van benoeming en na een beken- warme chocolade melk gingen de honderden kinderen weer naar hun 25 voertuigen. De voornaamste uit slagen van de wagens en/of groe pen waren: 1 en winnaar van de grote wisselbeker Floris en het be leg van Oldenstein, 't Vaartje, 100 p. 2 kunst en vliegwerk van Ed en Willem Bever, Spoorstraat, 99 p.; 3 Koning Winter, tussen Kanaal en Spoor, 92 p.; 4 Rattenvanger van Hameln, Schotse Hooglanderstraat, 90' p.; 5 Hoorn des overvloeds, plan Noord, 89 p.; 6 Bonanza, Vaarkanf, 88 p.; 7 Kindervreugde, tussen Ka naal en Spoor, 87 p.; 8 De Clowns, Spoorstraat 85 p".9 Glaasje op, tus sen Kanaal en Spoor, 71 p.; 10 Olympische vlam, Hoogblok, 64 p.; 11 volgwagen, plan Noord, 60 p.; 12 Potvis, Benedenkerkstraat, 55 p. Het feest van de vier dagen van carnaval is losgebarsten. Reeds woensdag vierden de ouden -"an da gen dit feest - als is dat wat ver vroegd - op een uitstekende wijze. Het was een uiterst plezierige mid dag. Zaterdag hebben de jongeren van Loon het feest ingezet in Het Cultureel Centrum om 3 uur. Ve len ouders hebben hun kinderen daarheen gebracht om ze te laten dansen en springen, maar ook om hen te laten genieten van de goo chelaar Loxids-3. De muziek werd daar verzorgd door de Karrebla- zers (leden van de beide harmu nieën). Voor de grotere jeugd was er 's avonds een groot gecostumeeid bal waar de Oelewappers hun uiter ste best hebben gedaan om er de' stemming in te houden tot de laat ste minuut. Tegelijk was er een car navalsbal in de zaal Sophia, waar de prins werd verwelkomd door de Raad van Elf met de hofkapel. In zaal Echo der Duinen was het geze1- l;ge muziek welke is verzorgd door de Maaikneuzers. Zondag weer feest bij de jeugd van Loon waar de bo'.da sosen El Paso en Kick Off samen het Carnavalsfeest verzorgden on der leiding van de stichting Jeugd belangen. In de Weinstube was het gezellig druk alsook in de grote zaal. De muziek werd hier afgewis seld door een disc-jockey. Van zelf sprekend buitengewoon feest in do zalen bij Concordia en Sophia; in beide zalen was het zondagmiddag kindermatinee alsook bij P. van Gompel. Bij Sophia muziek 'oor de hofkapel en in Concordia door The Skyjumpers. Maandagavond is de speciale Concordia-avond en dins dagavond trekt de harmonie in car. navalscostuum door het dorp cm iedereen mee te voeren naar haar heiligdom waar Ria Valk zal optre den tijdens het sluitingsbal. Bij So phia neemt dan Prins Harsopn af scheid voor een heel jaar. Zondag bracht Prins Harsoph met gevolg een bezoek aan het bejaardenpen sion „St. Gerlachus" alhier en aan Burgemeester van Erp „De opper- scharrelaar" en ere lid van Sophia'i carnaval. bouwt en wordt ook elk jaar mo ier Deze was geschonken door het ge meente bestuur. Om 16.30 uur was er ontvangst voor Prins en gevolg op het gemeentehuis waar het ge meente bestuur allen verwelkomde. Hierna volgde een défilé van de op tocht voor het gemeentehuis, waar na de stoet op het plein werd ont bonden. De weergoden haden goei medegewerkt want even na het ont binden kwam de regen. Uitslag op tocht 1970: 1 Piassen; 2 Paljassen; 3 Vlijmense Boys; 4 St. Barbera Schuts; 5 De Kwarten tevens le prijs loopgroepen; 6 Uitslovers; 7 Piassen; 8 De Nordjes; 9 Loopgroep Vlijmense Boys; 10 John F. Kenne dy Rowans; 11 De grootste meens van Hoarendam. Eenmans groep' M. Coensen 1. BILJARTUITSLAGEN DISTRIKT DEN BOSCH De uitslagen van de biljartwed strijden van het District Den Bosch van de Vlijmense biljartvereningen zijn als valgt: Klasse C 1, poule A: St. Joris-EBBC, 36; Rijnpoort- Foedelvrees, 54; NAO-OBK, 72; W, v. Liemde-VOG, 90; Luk Raak -L. Schippers; 72. Klasse C 2, poule A: Paternostei- Pas Buiten 3, 5—4; DVK2-Altijd Raak, 72; Kleine Hut-Waalzicht, 63 Poedelvrees 2-Altijd cadre, 9 0. Klasse C 3, poule A: Rij npooU 2 VOG 3, 2—7; NAO 2-St. Joris 5, 5-4: Luk Raak 3-'t Arendje 2, 72; De Unie2-L. Schippers 2, 54; Waal- zicht 2-H. v. Brabant 3, 27Tivoli 2 -Paternoster 2, 63; De Parade 1- Schuttershof 3, 72. Klasse C 2, poule B: Schuttershof 2- Luk Raak 2, 45; DES 2-H. v. Bra bant, 36; 't Arendje-DVS 2, 72; Bellevue-DVK 1, 5—4; OBK-Pas Buiten 2, 54. Programma klasse C 3, poule B is als valgt voor deze week: Altijd cadre 3-W. v. Liemde 2; 't Zwaantje 3-Altijd Raak 2; H. Brabant 4-L. Schippers 3; Old Dutch 1-Old Dutch 2; DVK-Limburgia 3; VOG 2-Kleine Hut 2 BIL J ARTWED STRIJDEN GROOT VLIJMEN Het programma van Groot Vlij men is deze week als volgt: Klasse A: DOS-BVV; DSS-DPL; Luk Raak -<De Muntel; DVS-ONA; Avanti-'t Hoekje; 't centrum-De Missers. Klasse B: 12 februari: De Muntel 3- DVS2; DPL 3-Avanti 2. 13 februari: BW 2-DOS 2; De Knoeiers 2-DSS 2; De Muntel 2-Onsenoort 2; De Mis sers 2-'t Centrum 2. LEZING culturele kring Op vrijdag 13 februari aanvang 20.00 uur zal door de eerwaar de pater J. Buijs en de heer A. N. v. d. Lee een lezing worden ver zorgd over „De Préhistorie en de Vroegste geschiedenis van Vlijmen Plaats Bejaardensociëteit aan de Pastoor van Akenstraat 30 te Vlij men. Leden van de Culturele Kring hebben gratis toegang. 5 Mei a.s., nationale feestdag, is een vrije dag met behoud van loon. Bij schaatswedstrijden in Davos werd A:td Sdhenlt le in het eindklassement bij de heren en Ans Schut bij de da mes. HARMONIE ST. JAN Wederom heeft de harmonie St. Jan een van haar leden mogen feliciteren met het behalen van een eerste prijs in de afd. Uitmuntendheid. Op 24 januari j.l. nam de heer A. de Rijk deel aan het Nationaal Solistencon cours, dat te Bladel werd gehouden met het nummer de 27e Solo de Con cours van J. Porret. De jury, waarin de békende musicus en componist v. Lijnschoten zitting had, kende de heer de Rijk voor zijn voortreffelijk uitgevoerd nummer, 48 punten toe, wat betékende een le prijs in de afd. Uitmuntendheid. Dit succes kan voor de leden van de harmonie een aan sporing zijn om door ijverige studie hun muzikaal peil te verhogen AC WAALWIJK Tijdens internationale atletiekwed strijden die werden géhouden in de sporthal Zuid, kwamen Nelly en Wil ly Demmers van AC Waalwijk goed voor de dag. Voor de meisjes, die voor de eerste keer bij de dames moes ten meelopen, werden vooral in de series van de 60 m dames A goede tijden afgedrukt. Nelly werd 4e in haar serie met 8,2. Willy werd in haar serie 3e ook met 8,2. In de finale wefd ze 4e met 8,5. Nelly werd 3e hij het verspringen met 4,68 m. JEUGDTOTO KMHC De carnaval heeft een zware druk uit geoefend op deze toto en de inzet is dan ook teruggevallen tot 107,60. De prijswinnaars zijn: le prijs C. A. Jacobs, Orteliuslaan 45, Waalwijk, geraden 109,80 en ontvangt 16,14. 2e prijs H. Hoffmans sr., Grotestraat 318, Waalwijk, geraden 110,- en ontvangt 10,76. 3e prijs H. Kamp, Peperstraat 19, te Kaatsheuvel, geraden 110,20 en ontvangt 5,38. Voor deze week geen platenhon. De prijzen kunnen vrijdagavond tussen 6 en 7 uur, tegen overlegging van de controlestrook, worden opgehaald bij P. van Daal, Grotestraat 308, Waal wijk. Ook alle prijzen die nog niet opgehaald zijn, kunnen dan alsnog opgehaald worden. Prijzen die na a.s. vrijdag niet opgehaald zijn vervallen aan KMHC Waalwijk. De organisa toren willen langs deze weg alle trou we medewerkers en gokkers bédan ken. GEVONDEN EN VERLOREN Verloren: zakagenda, damesshawl, kinderfietsje, div. zw. handschoenen, pukkel, rekeningenboek, zw. heren portemonnee, trouwring, br. heren- bril, portemonnee, dienstenveloppe belastingen, dwergpoedel, herenhor loge. Gevonden: br. portemonnee, rode puoho, herenportemonnee, bivakmuts div. handschoenen, br. pony, kinder- portemonneetje, zw. hondje. Zaterdagmorgen viel dan einde lijk de beslissing in de competitie. Na een maandenlange nek-aan-nek- race ontmoetten beide kampioens- candidaten High Speel en Made el kaar voor het eerst, zodat geen en kele voorspelling viel te maken. De bange voorgevoelens waren echter ongegrond, want High Speed won zeer overtuigend met 71 en kon zich daardoor kampioen noemen; een fraai resultaat al in het tweede competitiejaar. De basis van deze prachtige over winning wérd gelegd in de vier en kelspelen, die alle in duidelijke zeges voor High Speed eindigden. Bij de stand 40 kwam het nog on geslagen gemengddubbel mevr. I. Barendregt/A. Elshout in de baan. Zij hielden hun reputatie hoog door in twee spannende sets te winnen en daardoor het kampioenschap vei lig te stellen. De spanning was nu gebraken en Made profiteerde hier goed van, door 't tweede gemengd dubbel te winnen, waardoor de eer gered werd, want de overige par tijen waren weer voor High Speed. Zaterdag a.s. speelt High Speed uit, weer tegen Made. In deze voor de eindrangschikking onbelangrijke wedstrijd, zal Made alles op alles zetten om op eigen terrein 't kam pioensteam te verslaan. De gedetailleerde uitslagen van de zaterdag gespeelde wedstrijden zijn: Herenenkel: A. Elshout-H. Mureau 15-3 15-10 P. Leijtens-J. Jansen 15-10 15-9 Damesenkel: A. Dirksen-M. Groesen 11-4 11-1 I. Barendregt-M. Zwaga 11-4 11-6 Gemengd dubbel: A. Dirksen/P. Leijtens- M. Zwaga/J. Jansen 11-15 13-15 I. Barendregt/A. Elshout- M. Groesen/H. Mureau 15-12 18-15 Heren dubbel: A. Elshout/P. Leijtens- H. Mureau/J. Jansen 10-15 15-6 en 15-11 Dames dubbel: I. Barendregt/A. Dirksen. M. Zwaga/M. Groesen 15-7 15-5 (van onze verslaggever) WAALWIJK Zaterdagavond heeft de 33-jarige Waalwijker J. C. L. van den Hout uit de Generaal de la Reystraat 9, zich in Tilburg een moedig redder getoond. De heer Van den Hout was op de brug over het Wilhelminakanaal, nabij het Lijnsheike, getuige van een auto ongeluk. Een personenbusje was hier met een andere auto in botsing gekomen. Door de klap reed 't bus je het water in. De bestuurder, de heer J. Ver laan, die klem zat, verdween met de wagen in de diepte. De heer Van den Hout bedacht zich geen moment en sprong in het ijskoude water. Zijn pogingen om het slacht offer uit de auto te halen, mochten echter niet meer baten. Ook politie- en brandweermannen die zich in 't water begaven, konden niet verhel pen dat het busje naar de bodem zonk. Hoewel direct na het ongeluk veel „toeschouwers" zich om de onheils- plek schaarden, waren er weinigen die reddingspogingen wilden onder nemen. De heer Van den Hout liet zich echter niet door het ijskoude water afschrikken en heeft met een 13-jarige Tilburger getracht de be stuurder uit het busje te halen. De heer Van den Hout, die met zijn echtgenote van familiebezoek kwam, werd later bij omwonenden van droge kleren voorzien. R.K. SPORTVERENIGING R.K.C. WAALWIJK UITSLAG JEUGDTOTO d.d. 6-2-1970 Inzet 1294,30. le prijs: M. de Wit, Madeliefstraat 16, Waalwijk. Gera den: 1294,40, ontvangt: ƒ194,10 2e prijs: A. Kleyssen, Crispijnstraat 102, Waalwijk, geraden:/ 1294,10, ontvangt: ƒ43,15; J. Gales, Grote- straat 230, Drunen, geraden 1294,50 gulden, ontvangt ƒ43,15; C. v. d. Elshout, Putstraat 107, Waalwijk, geraden: 1294,50, ontvangt 43,15. 3e prijs: M. v. d. Heyden, Besoyen- sestraat 90, Waalwijk, geraden 1293,90, ontvangt: ƒ32,34; Mevr. v. Hoven, Pater v. d. Elzenstraat 4, Waalwijk, geraden: 1293,90, ont vangt 32,34. Prijzen af te halen bij: C. IJpelaar, Boekelaerstraat 20, Waalwijk vanaf donderdag 12 februari. De Jeugdkommissie hoopt ook de komende week op Uw aller deelna me te mogen rekenen. Bij voorbaa+ hartelijk dank. Eventuele reclames tegen de uitslag van deze tot kun nen tot woensdag ingediend wor den, eveneens bij C. IJpelaar. AGENDA Woensdag 8 uur: repetitie dameskoor in De Twee Kolommen. Donderdag 8 uur: repetitie mannen koor in De Twee Kolommen. PRO PATRIA Op zaterdag 31 januari behaalde de heer W. Timmerman, lid van Pro Pa- tria, een eerste plaats in de kring- kampioenschappen afd. heren B wel ke georganiseerd werden door afd. Waalwijk. Door deze prestatie zal hij op 21 februari a.s. deel kunnen ne men aan de gewestelijke wedstrijd van het zuidergewest KNCGV te Breda. RKDVC-JEUGDTOTO Ook de zesde week bleef de stijgende lijn van de RKDVC-jeugdtoto ge handhaafd. Alle records werden om ver geholpen met een inzet van 1166,75. De prijswinnaars zijn: le prijs 145,85 T. Vugts-v. d. Leur Grotestraat 233, Drunen Precies ge raden. 2e prijs 87,51 W. M. van Rooij- van Delft, Gierslbergen 2, Drunen. Geraden 1166,25. 3e prijs 58,34 R. Franken, Aug. Sniedersstraat 7, Waalwijk. Geraden 1167,31. Reclames tegen deze uitslag tot don derdag 12 februari bij de toto-organ- riisatie. Daarna worden de prijzen uitbetaald. De opbrengst van de laat ste toto is voor de sporthal. We ho pen dat oök deze toto een groot suc ces zal worden. Het zal ,er toe bijdra gen, dat de lang verwachte sporthal nog dit jaar verwezenlijkt kan Wor den. In Eibergen heeft men bij het graven een ijzeren kist gevonden met gouden muntstukken ter waar de van ƒ200.000, die vermoedelijk hébben toebehoord aan een Joodse familie die in het huis heeft ge woond en is weggevoerd of onder gedoken. Het geld is bij de notaris gedeponeerd. Onder hetzelfde pand is een tweede schat gevonden met geld en effec ten. Een nicht van de familie Frank die dit huis indertijd heeft verkocht, is ter plaatse en heeft verklaard dat in de verkoop-acte een verklaring staat dat het eventueel gevonden geld toekomt aan de familie Frank. In Limburg zijn een pater en een zuster op de P.P.R.-lijst voor de Provinciale Staten geplaatst. Het bestuur van de Jeugdvereniging en Buurtvereniging 't Hoekske is bij zonder teleurgesteld door het feit dat zij, terwijl zij de gangmakers zijn van het jeugdcarnaval en voor de 10e maal een jeugdprins zitting houdt in de kantine vctn camping 't Hoekske, geen enkele toenadering mocht ont vangen (tot nog toe ieder jaar wel) trok voor deelnamen aan de jeugdop- tocht welke zondag in Kaatsheuvel trok. 'Teder jaar hébben wij garant gestaan voor minstens drie carnavalswagens met een zeer gunstig resultaat bij de beoordeling van de prijzen. Ook mochten wij geen enkele oproep ont vangen voor de verkiezing van de jeugdprins van Kaatsheuvel, terwijl al twee jaar onze jeugdprins heeft deelgenomen aan de jeugdoptooht. Wel niet als jeugdprins van Kaats heuvel maar de organisatoren vonden het leuk dat onze carnavalswagen de laatste was in de tocht omdat 't Hoek ske een jeugdprins bezat. Ook voor het Eerste Kaatsheuvelse Jeugd- en Showkoor, welk ieder jaar nog keu rig geüniformeerd aan de optaoht heeft deelgenomen, werd geen toena dering gedaan. Wij als bestuur propageren een al geheel carnaval in Kaatsheuvel en toéh zeker de carnavalsvereniging De Kets, welke ook in 't Hoekske thuis is, en wij twijfelen er niet aan dat met een algehele goede samenwerking dit zal en moet slagen maar laat die samenwerking op een goede maniet plaatsvinden" zo schreef ons de voor zitter van de Jeugd- en Buurtvereni ging de heer A. van Mosselveld. In Best is de Boerenleenbank overvallen en werd 25.000 buit gemaakt; in Soest werd de Algem, Bank Nederland beroofd van 5000 gulden. De bekende schoenfabriek van Kerst en Oerlemans te Sprang-Ca- pelle, die het merk „Rembrandt" voerde en reeds meer dan 50 jaar bestaat, gaat sluiten; 56 man perso neel is ontslag aangezegd. In Groningen heeft de kledingfa briek „Victory" 65 man ontslagen. In Den Helder is in de nacht van woensdag op donderdag een auto in de Vaart gereden, waarbij 4 personen verdronken, onder wie een verpleegster uit Schijndel. In Gaanderen (Doetinchem) is een 12-jarig meisje dat 's avondsom half acht per fiets van de gymnas tiekles naar huis reed, aangerand en gewurgd. Het kind werd op 100 m. van huis dood en ontkleed door haar vader gevonden, langs de stil le bosrand. Nadat Egyptische kikvorsman nen een hulpboot van Israël had den doen springen, heeft de Israëli sche luchtmacht een Egyptische mijnenveger in de grond geboord; ook te land werd hevig gevochten. Vandaag heeft het intern be raad over de benoeming van dr. Jonckheer tot gouverneur van de Ned. Antillen plaats. Weggelopen: ZWARTE POEDEL kort geknipt haar; roepnaam Monky. Kuysten, Grotestraat 103 Waalwijk of telefonisch 04160 - 4594 Talmastraat 45. Aktieve en serieuze mede werkers gevraagd voor het bezorgen van drukwerk huis aan huis. Brieven met inlichtingen aan Postbus 3025 te Rotter dam. Op nieuwbouw en be staande panden 80 90 procent. Ook 2e hypo theken beschikbaar. Financiering van auto's e.d. Persoonlijke lenin gen enz. Verzekeringen op elk gebied. Makelaar in assurantiën Dr. Ariënsstr. 5, Tilburg Telefoon 04250-20036 b.g.g. 73917

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 2