Burgemeester overhandigde stadssleutel: Prins Jul I regeert over Waalwijk Feestvreugde in Dwergonië rond 12,5 jaar georganiseerd carnaval FRAAISTE WAGEN IN OPTOCHT: „DON QUICHOTTE" VAN DE NACHTUILEN Optocht DRUNEN GENOOT VAN OPTOCHT Onderscheidingen DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 9 FEBRUARI 1970 Zaterdagmiddag verbroederingsfeest in De Put Op gemeentehuis Prijzen Vanmiddag receptie van De Kaaïschijters Tiny v. Beurden en EV'iary v. Bokhoven winnaars carnavaSs- raliy htëempiiis Gold Burgem. Stieger sprak met verbazing over „hartplan" Ontvangst C~g 1970 staan gens ij de Ook ont- i de wijl leeft ooht. aats- nden n de loek- voor - en keu- tocht >ena- i al- 1 en g De thuis dat ■king t die aniet rooi- reni- van S-Ca- mdt" jaar erso- igfa- agen. ïacht een arbij wie n) is Is om mas- ïd en 10 m. door stil- man- had- •aëli- ische oord; titen. (Van onze leut-schrijver) WAALWIJK - Carnaval 1970 is in Waalwijk zeer goed ingezet. Als hoogtepunt mag zonder meer genoemd worden de carnavalsoptocht, die dit jaar bijzonder geslaagd was. De kwaliteit van de wagens en de groepen stijgt met het jaar en was nu ongetwijfeld eert hoogtepunt in het drie da gen durende rijk vctn Prins Jul I. Iedereen, maar dan ook iedereen, had meer dan zijn best gedaan en vele, zeer vele personen, zowel jong als oud, waren op de! been om de vrolijke stoet gade te slaan. De grote prijs plus de wisselbeker, beschikbaar gesteld door het Centraal Carnavalscomité Schoenlapper slaand was voor de carnavalsvereniging De Nachtuilen met het thema "Don Quichotte". ter J. Teyssen de carnavalsvereni ging „De Kaayschijters" met hun 10-jarig bestaan. Door Prins Jul I werden onder scheidingen uitgereikt aan een aan tal personen, die zich voor de Kaay. schijters zeer verdienstelijk hebben gemaakt te weten: M. van Daalen, zijn adjudant en tevens voorzitter van de Kaay schijters, de heer en mevr. van Zeist, de heer en mevr. van Gelder, terwijl ook Prins Jul i onderscheiden werd. Prins Jul I vond, dat carnaval 197o zeer ge slaagd tot dan toe en nog beter dan de andere jaren. Er wordt in Waal wijk al echt carnaval gevierd en wenste iedereen veel leut en lol toe. Onderscheidingen had hij verder nog voor Burgemeester J. Teyssen, dé beide wethouders J. van Hees- wijk en M. van Eijl en de heer J. Hesselberth. De heer J. Hesselberth stelde dat de taak van het Centraal Carnavals- comité afgelopen is. 10 jaar hebben v,*e nu in Waalwijk georganiseerd carnaval, dat begonnen is als carna val voor de jeugd. De eerste vijf ja ren is het wat moeilijk gegaan. Voor hun vele bemoeienissen ten aanzien van het kindercarnaval werden de heren A. van Nunen en T. Bergmans door hem onderschei den. Hij dankte verder iedereen, die medegewerkt heeft om carnaval 1970 te doen slagen. Als symbool voor het driedaagse Schoenlapperslaand werd met be hulp van een brandweerwagen „Ocke de Schoenlapper" gehangen aan de zuil midden op het Raad huisplein. Met behulp van de ladderwagen van de brandweer wordt Ocke de schoen lapper op de paal bij het raadhuis plein gehesen. Carnaval 1970 werd zaterdagmid dag in gezet in de bar de Put, waar Prins Jul 1 met zijn gevolg, de Prins der Duinpiepers met zijn gevolg en de Bossche carnavalsvereniging „De Piccolo's dè grote verbroede ring vierden. Het is een geweldig festijn geworden daar in de Put waar veel gesproken werd en ook gedronken. De voorzitter van het Centraal Carnavalscomité Schoen lapperslaand de heer J. Hesselberth maakte gewag van het feit, dat de verbroedering een idee was van de heer Segers, de exploitant van de Put en de Pomp. Prins Jul I vond 't een eer in de Put te mogen zijn en de heer Segers werd dan ook voor zijn verdiensten voor het Waalwijk- se carnaval onderscheiden, terwijl eveneens onderscheiden werden de Prins der Duinpiepers en de com mandant van de Piccolo's. Ook de Prins der Duinpiepers reikte onder scheidingen uit aan een aantal zeer hoge gasten. - Een bijzondere onderscheiding werd door de heer J. Hesselberth verleend aan Mevr. van Zeist, die er persoonlijk voor gezorgd heeft door 's avonds op stap te gaan, dat er 500,- ten behoeve van de builtjes actie binnenkwam, zodat kindercar naval kon slagen. Door Prins Jul I en zijn gevolg werd in de loop van de avond een aantal gelegenheden bezocht en ook het bejaardencen trum St. Clemenshof, waar de be jaarden allen een attentie kregen aangeboden. Voor de carnavalsver eniging „De Kaayschijters" begon carnaval 1970 zaterdagmiddag al vroeg met een bijeenkomst in hun home bij A. van Cromvoirt. Zondag om 12 uur vond de offi ciële ontvangst plaats van Prins Jul I met zijn gevolg en het Cen traal Comité Schoenlapperslaand door het College van B. en W. Bur gemeester J. Teyssen stelde in zijn toespraak, dat iedereen gedurende deze dagen vrolijk is en dat Prins Jul I en zijn gevolg iedereen de kans geven om vrolijk te zijn. Het is voor het College een voorrecht de Prins en de carnavalsverenigingen te mogen ontvangen Wat betreft de jaren staat het carnaval nog in de kinderschoenen, maar wat het car- navalvieren betreft is er al een gro te diepgang. Een goed humeur is voor deze dagen zeer belangrijk. Orn de Prins zijn carnavaleske gezag te onderstrepen voor de komende drie dagen overhandigde burgemeester Teyssen Prins Jul de stadssleutel. Ook complimenteerde Burgemees- De optocht die even over twee uur startte op het Bloemenoor-d- plein en door een gedeelte van Waalwijk-Zuid en Waalwijk-Cen trum naar het Raadhuisplein trok, had zeer veel bekijks van de zijde van het publiek. De optocht was van een zeer goed gehalte en was bovendien zeer lang. Nadat de stoet zich had opgesteld op het Raadhuis plein volgde er allereerst een toe spraak van Jeugdprins Marcel I, die met een aantal wensen voor de dag kwam met betrekking tot de haven en een overdekt zwembad. Prins Jul I toonde zich ook zeer verheugd over de bereikte resulta ten met betrekking tot carnaval in Schoenlapperslaand. Ook dankte Prins Jul I nog al degenen, die heb ben gezorgd dat de builtjes vol kwamen voor het kindercarnaval. Ook Burgemeester J. Teyssen dank te allen die zich hebben ingezet om carnaval tot een succes te maken en wenste iedereen voor de komen de dagen veel plezier. De prijsuit reiking geschiedde door de voorzit ter van het Centraal Carnavalscomi- te, de heer J. Hesselberth. Ie prijs. De Nachtuilen met als the ma Don Quichotte; 2e prijs: De Toetskapners met als thema de Maanlanding; 3e prijs: K.W.J.; 4e nrijs: De Vossekoppen; 5e prijs: De Vrolijke Hoef; Jeugd: De groep van de heer Achterberg kreeg de eerste Piijs. Na afloop van de prijsuitreiking v/erden alle aanwezige kinderen ge- irakteerd op de speelplaats van de St. Petrusschool. Jeugdprins Marcel I met zijn gevolg bezocht het zie kenhuis om daar een aantal atten ties te brengen voor de kinderen. Studio Iron verzorgde tegelijker tijd een carnavalsprogramma. Na tl deze activiteiten genoten allen plus genodigden van een welvoorziene dis bij café J. Hoevenaar, 's Avonds brachten Prins Jul I en gevolg be zoeken aan diverse Waalwijkse ge legenheden. Ter gelegenheid van het 10-iarig bestaan hielden de Kaayschijters deze middag een grandiose recentie. Door een groot aantal genodigden werden hehartenswaardige woor den gesproken aan het adres van de Kaayschijters. Uit de carnavalsver eniging De Kaayschijters worden ieder jaar de leden van het gevolg van Prins Jul I gerecruteerd en ze doen dit met veel élan en verve. De receptie werd zeer druk bezocht en we zagen er ondermeer: een af vaardiging van het Gemeentebe stuur,, Het Centraal Comité Schoen lapperslaand, afgevaardigingen van carnavalvierend Drunen, Elshout, Heusden en Kaatsheuvel, v.v Baardwijk, afvaardigingen van alle Waalwijkse carnavalsverenigingen en nog een groot aantal gasten Verschillende gasten werden op de receptie onderscheiden, zoals, de heer van Etten van Esconyl, de heer van Geenen, die zorgdroeg voor de stof voor de kostuums van de Prins en zijn gevolg. Carnaval 1970 in Schoenlappers laand kan totnutoe als zeer ge slaagd worden beschouwd en vele gelegenheden hebben dan ook vele carnavalsvierders binnen hun mu ren gehad. Van de zijde van de poli tie werd ons verteld, dat alles zeer rustig is en dat tot op heden slechts twee personen dienden worden aan gehouden wegens het rijden onder invloed, waarbij bleek, dat beidp aangehoudenen nog niet eens Waal- wijkers waren. Waalwijk De Memphis Gold- carnavalsrally, die zaterdagmiddag in en om Waalwijk plaats had, is gewonnen door de équipe Tiny van Beurden (Vlijmen) en Mary van Bokhoven (Haarsteeg). De organi satie van de rally, waarvoor 94 équipes waren ingeschreven, was in handen van het bestuur van soos Memphis Gold en autoclub De Hu- nenrijders uit Drunen. De eerste wagen ging om 13.01 u. van start, om de route van 40 km. met een gem. snelheid va 20 km. per uur af te leggen. Onderweg moest een groot aantal uiteraard carnavaleske problemen worden opgelost. De prijzen werden zater dagavond in het Gemeenschapshuis van Baardwijk uitgereikt. De vol ledige uitslag luidde: 1. Tiny v. Beurden en Mary van Bokhoven 293 pnt.; 2. (tevens eer ste dames-équipe) Frangoise Vos en Dimphy v. Delft, beiden uit Waal wijk 307 pnt.; 3. Kees Verdiesen, Drunen en Miek Martens, Venray; 4. de heer en mevr. J. Besselink, Waalwijk 330 pnt.; 5. Alberink Cor- man, Vlijmen en Paul Corman; 11. (carnavalsprijs)Ferd. de Waal uit Waalwijk. BMW-prijs: A. Corman, Vlijmen. Prins Jul 1, de Raad van Elf en het Carnavalscomité op het Raadhuisplein bijeen. Op de inzet boven: burge meester J. Teijssen overhandigt Prins Jul de stadssleutel. Op de foto onder: het gezelschap in de raadszaal bijeen. DRUNEN - Dat Drunen (Dwergonië) na 12 Vz jaar georganiseerd car naval, echt wel carnavalminded is geworden, is zondag overduidelijk ge bleken. Nog voordat er sprake was van de aankomst van Prins Dwerg III en het vertrek van de optocht, trokken grote groepen gecostumeerde jon gelui reeds hossend en zingend door de straten, 's Middags echter, rond 1 uur begon het carnavalsfestijn pas op volle toeren te draaien, toen Prins Dwerg 111 bij café Remise aankwam en werd ontvangen door zijn raad van Elf, Hofkapel en carnavalsgroepen. De Prins werd hier toegesproken door de voorzitster van het Carnavalscomité, mevr. Elshout, die een welkomst woord sprak en iedereen prettige carnavalsdagen toewenste. Enkele wagens van de carnavalsoptocht die zondagmiddag door Drunen trokken. Ondertussen had de optocht zich al geformeerd in de Lipsstraat en begon zijn triomftocht door Drunen. Zowel kwantitatief als kwalitatief was deze optocht het beste, wat Dwergonië ooit op de been heeft kunnen brengen. Letterlijk bijna ieder punt, wat mo menteel in de gemeenschap leefthad den de groepen aangegrepen om dit in de optocht uit te beelden. Zo kon het pulbliek o.a. genieten van de onveiligheid op de Maasroute, operatie Hartplan, Farce Majeur, 't verdwijnende café Elshout, terwijl voorts diverse groepen uitvoerig aan dacht hadden besteed aan de vesti ging in Drunen, waarbij zelfs vlieg tuigen te bewonderen waren met op klapbare vleugels en "echte" para chutisten. Uiteraard was ook de Prin senwagen goed verzorgd, ditmaal in de vorm van een ruimtevaartuig. Na een grandiose rondrit door een deel van de gemeente werd de Prins Bij een treinbotsing bij Dub beldam werden 23 personen ge wond en bij Bergen op Zoom vloog een trein met carnavalvierders in brand; niemand werd gewond. Bij. een ontploffing op 'n schip op de Rijn bij Ludwigshaven, waar nog drie schepen in brand vlogen, zijn 5 personen omgekomen, waar onder een Nederlander en zijn vier jarig zoontje; zijn vrouw werd ern stig gewond. Dit weekeinde zijn door auto- ongelukken 15 personen om 't leven gekomen, ook uit Tilburg en Eind hoven. met zijn gevolg ontvangen door het college van burgemeester en wethou ders in het gemeentehuis. Hier heette burgemeester mr. H. Stieger dq Prins hartelijk welkom en constateerde dat de optocht ieder jaar weer mooier werd. De burgemeester sprak er zijn verba zing over uit, dat Drunen een hart plan had, iets waarvan hij tot op he den steeds onkundig was gebleven. Ook zal de burgemeester genoeg in spiratie in de optocht, voor degenen die bij de komende gemeenteraadsver gadering te kampen hebben niet een gebrek aan aktiepunten. Hij eindigde zijn toespraak met het overhandigen van de sleutel aan Prins Dwerg III en bracht een driewerf hoera uit op caVnaval 1970. In een korte, kernachtige speech, con stateerde de Prins, dat de burgemees ter de komende 3 dagen een makke lijke taak had, aangezien hij deze da gen op non-aktief gesteld was en no digde de burgemeester uit deze dagen carnaval mee te vieren. De Prins bood tevens (zij het slechts voor 3 dagen) zijn hulp aan bij de realisering van 't Hartplan. Hij wenste verder alle car navalsvierders veel plezier. Daarna trok het gezelschap zich even terug in het gemeentehuis, waar hun een dronk werd aangeboden. Hier stal Prins Dwerg III de harten van iedereen, door achtereenvolgens onderscheidingen uit te reiken aan de echtgenote van burgemeester Stieger, secretaris P. Elshout en "opperschen ker" A. Brok, die allen tot ridder in de orde van Dwergonië werden be noemd. Ook burgemeester Stieger bleef niet achter en bood middels zijn jongste zoon, bloemen aan, aan de "moeder van carnaval", mevr. Els hout. Na dit ongedwongen samenzijn vervolgde de optocht zijn weg door Drunen en oogste alom bewondering. In de avonduren .tenslotte werd over al in Dwergonië volop gedanst en ge host, zowel in de straten als de diver se openbare gelegenheden, terwijl de Prins met zijn gevolg een rondgang maakte langs de diverse gelegenhe den, om zich in de feestvreugde te mengen.

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 3