vvAAlwijkse en UnqstRAAtse couRAnt „Jacobushof" in Drunen verwelkomde deze week de eerste bejaarden M Hengelsportvereniging 'Visscherslust' linde oud-voorzitter G. de Leur Echo-kruiswoord puzzel 8 8 8 8 8 8 8. TOTALE COMPLEX OMVAT STRAKS OOK EEN FLATGEBOUW EN BEJAARDENWONINGEN OOK DIT JAAR WEER INTERNATIONAAL CONCOURS Twee vleugels Concours Officiële opening is in mei Zelfstandig wonen TURKOTAART BOTERBROKKEN U Voorzieningen Kruisverenigingen waarschuwen Oude klooster wordt gesloopt Vissen toegestaan tot 1 maart Nieuw gesprek over Berlijn begint al moeilijk DONDERDAGAVOND 19 FEBRUARI 1970 93e JAARGANG No. 15 De tcho vah het Zuióen Uitgever: Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredakteur: JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2 x per week L0SSe nummers 20 cent Abonnement p. week (0,33+ 2 ct. inc.k.) 0,35 y. mnd. (1,45+10 ct. inc.k.) ƒ1,55 p, kwrt. (3,95+10 ct. inok.) ƒ4.05 p.kwrt. p.post ƒ4,75 bij girobetaling Advertentieprijs: 15 cent per mm Contractadvertenties: speciaal tarief Brieven onder nummer 50 ct. extra Opgericht 1878 Bureaus: Waalwijk, Grotestraat 205, Tel. 04160-2621-2746 Kaatsheuvel, Dr. van Beurdenstraat 8, Tel. 04167-2002 Telegram-adres: „ECHO" (Van onze verslaggever) DRUNEN - Dinsdag is het nieuwe bejaardencentrum Jacobushof in Drunen ingebruik genomen. Dat is 'zonder enig feestvertoon gebeurd. De 54 bejaarden dit tot nu toe gehuisvest ivaren in het vroegere zusterkloos- Zondag heeft de Drunense bevolking kennis gemaakt met het nieuwe Ja cobushof. Iedereen was bijzonder ver rukt over de fraaie opzet. Burge meester mr. H. Stieger die een infor mele bestuursvergadering bijwoonde stak zijn lof niet onder stoelen of banken. Jacobushof zal waarschijnlijk in mei, als de gazons en parken wat meer leven brengen, officieel worden geopend. De ingang van Jacobushof ligt aan de Burg. van der Heijdenstraat. De be zoekers komen hier in een grote hal, waar men een receptie aantreft. De hal dient als gemeenschappelijke re creatieruimte. Links van de entree zijn een aantal gezellige zitjes ge plaatst. Ook staat er een televisietoe stel. Achter de receptie-balie is de administratie, een bestuurskamer, 'n slaapkamer voor de dienstdoende zus ter, logeerkamer, alsmede enkele gar derobe- en toiletgroepen. Aan het uit einde van deze vleugel is een kapel gebouwd. Wie de receptie-balie „links" laat liggen en de andere vleugel opzoekt zal op de benedenverdieping de ka mers voor de directrice, mej. zr. J. Somers, vinden. Ook in deze vleugel wordt de centrale hal gebruikt als re creatie zaal. Voorlopig wordt er een biljart opgesteld. Als de tweede fase (een vleugel op de plaats van het hui dige oude gebouw) is gerealiseerd krijgen de bejaarden daar een afzon derlijke biljartkamer. Bij het trappen huis is de lift aangebracht. Ook is er een telefooncel. Direct bij de lift is de eetzaal ge bouwd. De broodmaaltijden gebruikt men op de kamer. Daarvoor is in ie dere woonunit een keukentje met 'n koelkast en kookplaatje. Iedere be jaarde kan dus geheel zelfstandig wonen. De eetzaal is ook als toneel- of filmzaal te gebruiken. Een gedeel te is namelijk met een gordijn op rail af te scheiden tot toneel, waar dan ook een verplaatsbaar toneel komt. Aansluitend op de eetzaal vindt men de zeer modern ingerichte kook- en spoelkeuken. Beide vertrekken heeft men gescheiden gehouden. In de koo'kkeuken is bovendien een gedeel te ingericht als groentekeuken. Een afzonderlijke dienstingang maakt het de leveranciers mogelijk rechtstreeks bij de magazijnen hun bestellingen af te leveren. Bij het keukengedeelte is de eetzaal voor het personeel. ter aan de Stationsstraat hebben de 44 kamers die nu gereed zijn betrok ken. Volgende week dinsdag vindt er een openbare verkoping plaats van een deel van de inboedel van het oude bejaardenhuis. Direct daarna zal worden begonnen met de sloop van dit uit de vorige eeuw daterend gebouw. progrès en mokka in een luchtig „samenspel" met GE® Turkse hazelnoten, waarbij slagroom voor een smake- 9Jk lijke afronding zorgt. 1,25 per 250 gram BANKETBAKKERIJ VAN MIL WAALWIJK Deze maand chocolade Bavaroise Jacobushof omvat twee vleugels (met twee bouwlagen) waar de kamers voor de bewoners zijn ondergebracht. De eerste fase die vorige week ge reed is gekomen omvat 44 kamers. Zoals deze foto toont is de hal van directrice mej. J. Somers in gesprek Dit zijn 41 eenpersoons- en 3 twee persoonskamers. De twee persoons kamers hebben een woongedeelte van 20 rai2, een afzonderlijke slaapkamer en een badkamer. Ook is er een keu ken en royale hal. De eenpersoons kamers zijn ongeveer 16 m2 en om vatten ook een eigen toilet alsmede keukentje, dat is ingericht met aan recht, koelkast en kookplaatje. Als het huidige gebouw aan de Sta tionsstraat is afgebroken kan de lin kervleugel worden doorgetrokken. Hier komen dan nog eens 36 kamers waaronder 2 tweepersoonskamers. De totale beddencapaciteiit is dan 80. In deze vleugel (2e fase) komen ook de kamers voor het personeel en enkele recreatieruimten, waaronder de bil jartkamer. Op iedere etage zijn ver der enkele douches en een badkamer. Ook treft men er dienstruimten. In een van de vleugels is een com plete ziekenafdeling ondergebracht. Deze afdeling omvat 2 tweepersoons kamers en een isoleerkamer. Ook is er een keuken, badkamer alsmede 'n slaapkamer voor de dienstdoende verpleegster. Deze afdeling wordt ge scheiden gehouden van het woonge deelte. Het stichtingsbestuur heeft er voor gezorgd, dat iedere kamer is voorzien van vloerbedekking, vitrage en overgordijnenbed en kasten. Iedere bewoner heeft dan bovendien op de zolder nog een bergruimte. Het stichtingsbestuur van Jacobus hof heeft veel plannen. In derdei fase moet er een centrale flat gebouwd het nieuwe bejaardencentrum al gezellig ingericht. 'Links op de foto de met mevrouw F. Erkeland-Kolen (95), Drunens oudste inwoner. worden, terwijl men als afronding van het gehele complex denkt aan be jaardenwoningen. Deze plannen heeft men thans in studie. Overigens is ook de opzet van het huidige complex enkele malen gewijzigd. Aanvankelijk zouden er 64 bejaarden gehuisvest kunnen worden. Dankzij een wijzi ging in de provinciale beschikking weïden het 80 bedden. Het produkt van de architecten J. de Jong uit Sohailc en A. Vermeulen uit Eind hoven heeft nu reeds een investering van bijna 3 miljoen gulden gevergd. Uit tal van kleine en middelgrote gemeenten (4000-40.000 inwoners) In ons land komen de laatste weken bij de politie en de kruisvereniging en klachten binnen van commerci ële en dienstverlenende bedrijven, alsmede van winkeliers, die uit naam van de kruisverenigingen te lefonisch worden benaderd met het verzoek een advertentie te plaatsen in een uit te geven brochure over het werk van de kruisverenigingen. De drie landelijke kruisvereni gingen, het Groene Kruis, het Oran je -Groene Kruis en het Wit-Gele Kruis, waarschuwen met nadruk niet in contact te treden met per sonen die (telefonisch) advertentie- contracten af sluiten waarbij het wordt voorgesteld dat daarvoor de uitgave van een brochure over het werk van de kruisverenigingen mo gelijk wordt gemaakt. De adverten tie-werving gebeurt niet voor de kruisverenigingen, doch geheel ten eigen bate. Een deel van de voorgevel van Jacobushof. Over enkele weken kan de sloper het uit de vorige eeuw daterend klooster aan de Stationsstraat gaan slopen. Dan verdwijnt er een brok oud Dru nen. Tot 1962 hielden de zusters van JMJ zich bezig met de verzorging van bejaarden. In dat jaar droegen de zusters hun werk over aan de Stich ting Bejaardencentrum Jacobushof. '.t Bestuur van deze stichting heeft voor 'n bijzonder modem centrum ge zorgd, waarin veel bejaarden uit Dru nen en Elsfaout gehuisvest kunnen worden. de federatie „De Alm" en het Oude Maasje-Noorderafwateringskanaal. Hierop is de gesloten tijd voor het vissen met levend aas, de lepel of de spinner, gesloten op de laatste dag van januari. Hoewel het bestuur niet kan begrijpen dat hierover misver standen kunnen ontstaan, daar deze bepaling ook in de vergunning is op genomen, wil men dit alsnog mede delen, opdat er in het vervolg geen visliefhelbber meer is die hierover nog problemen heeft. Ook het groot internationaal con cours begint steeds vastere vormen aan te nemen. „Zoals U reeds is me degedeeld in het-A.H.B.-blad wordt dit gehouden op zaterdag 6 juni '70, en wij willen u nogmaals verzoeken hieraan uw medewerking te verlenen. Zonder uw medewerking kan 'n der gelijk visfestijn niet slagen. Wij wil len u daarom verzoeken u nu reeds op te geven, hetzij als controleur, of voor andere werkzaamheden, wil ook dit concours kans van slagen heb ben," zo schrijft het bestuur. Men kan hiervoor altijd terecht bij het bestuur of secretariaat, Bremstr. 23, Waalwijk, waar ook opgave tot deelname kan geschieden. WAALWIJK - Door omstandighe den kon de hengelsportvereniging Visscherslust" op het gouden jubi leum, de oud-voorzitterde heer C. de Leur, niet in de hulde betrekken die de overige gouden jubilarissen ten deel was gevallen. Daarom was besloten om de heer de Leur alsnog te huldigen. Toen dan ook het dage lijks bestuur op zaterdag 31 januari ten huize van de heer de Leur ver scheen, was het voor hem een volsla gen verrassing. De voorzitter de heer Jac. van Loon, hield een gloedvolle toespraak en zij o.mdat de heer de Leur benoemd was tot erelid van Fis- scherslust en spelde hem de versier selen op behorende bij deze onder scheiding. De jubilaris was zichtbaar ontroerd door deze blijk van waar dering hem geschonken voor het lan ge lidmaatschap en het voorzitter schap. De vreugde steeg ten top toen ook mevrouw de Leur in de huldiging 'be trokken werd. Haar werd een fraai levensmiddelenpakket aangeboden als dank voor de vele uren die zij haar man had moeten missen in het belang van de h.s.v. „Visscherslust". Nog iets over de gesloten tijden op de viswateren, waarover veel mis verstanden bestaan. 'Het vissen met levend aas, de lepel of de spinner, is toegestaan van 1 oktober t.rn. de laatste dag van februari. Dit geldt voor al de eigen wateren van Vis- sdherslust, behalve voor het water van Horizontaal: 1 verpakkingsmiddel; 5 nagerecht; 7 putemmer; 11 lichaamsholte 13 modern electronisch snufje; 16 traag; 17 koorgezang; 19 inwendig orgaan; 20 hetzelfde; 22 stookruimte 24 selenium (afk.); 26 reus; 28 Frans pers. voornaamw.; 29 'briefaanhef (Lat. afk.); 30 strafwerktuig; 32 boom; 34 iedere; 36 jongensnaam; 37 voortreffelijk; 40 leeftijd (Eng.); 42 deel van de voet; 43 plan; 44 europeaan; 45 cijferen; 49 gemeen schappelijke weide; 50 larve; 53 plaats; 55 pers. voornaamw.; 56 soort zwijn; 58 jongensnaam; 64 schrijfgerei; 66 jongensnaam; 67 ooievaar; 70 eenmaal; 71 aaneen gesloten rij; 73 rangtelwoord; 75 watervogel; 76 alpenweide; 77 gast. Verticaal: 2 germ.godheid; 3 vogel; 4 soort sdhip (afk.); 5 ongedierte; 6 oppervlakte- maat; 7 de somma van; 8 aromati sche zelfstandigheid; 9 Ierland; 10 gewas; 12 meisjesnaam; 14 koraal eiland; 15 kleur; 18 duur van eb en vloed; 21 einde (Duits); 23 soort vaartuig; 25 zelfzuchtigheid; 27 steen; 28 plaats op de Veluwe; 29 volksoverlevering; 31 meisjesnaam, persbureau; 33 plaats in Friesland; 35 raam, lijst; 36 Engels lidwoord; 38 bijwoord; 39 ontkenning; 41 ei kenschors; 45 droom (Fr.); 46 vis- Waarschijnlijk zal men binnen kort weer gaan praten over de kwestie Berlijn. Dat het niet een voudig zal zijn blijkt weer uit de totaal verschillende uitgangspunten. De Russen willen praten over de status van Berlijn. Het hindert hen, dat er daar mid den in hun gebied een soort weste lijke enclave is in de vorm van West Berlijn. De westelijke mogend heden daarentegen willen praten over een betere regeling van het kontakt tussen West-Duitsland en West-Berlijn, een kontakt dat door de communisten nogal eens wordt vebroken, als de politiek weer eens mis is. net; 47 keurig; 48 deel van de dag; 51 wiegen; 54 groep muzikanten; 55 algemeen gebruik; 57 omhulsel; 59 land in Europa; 61 scheiding tus sen zee en land; 62 edelknaap; 63 als volgt (afk.); 65 hoofd (Fr.); 68 meisjesnaam; 69 rivier in Utrecht; 72 here zij lof (Lat. afk.); 74 zang- noot. De oplossing van de Echo kruis woord puzzel van de vorige week luidt: Horizontaal: 1 leek; 5 spin; 9 oever; 12 arg; 14 ego; 15 alm; 16 ore; 19 dr; 21 erg 23 p.s.; 25 el; 26 tuba; 28 droom; 30 ares; 32 aria; 34 esse; 36 jr; 37 stu dent; 46" kg; 41 bel; 42 ate; 43 ja; 44 Amerika; 48 nu; 50 arme; 52 elle; 55 peru; 57 prooi; 60 ende; 62 eg; 63 g.m.; 65 oma; 66 si; 68 nor; 70 ein; 72 sap; 74 aal; 75 kleed; 79 olst; 80 etna; Verticaal: 1 log; 2 ee; 3 ever; 4 keg; 5 sol; 6 pomp; 7 ir; 8 nto; 10 roer; 11 sago; 12 anti; 13 reu; 17 ree; 18 eist; 20 dar; 22 rood; 24 sas; 27 barbaar; 28 dat; 29 men; 31 rekenen; 33 islam; 35 staal; 38 une; 39 eli; 45 mep; 46 room; 47 kei; 49 open; 51 rug; 53 lei; 54 keel; 56 ego; 58 rond; 59 oase; 61 dra; 64 mees; 66 spat; 69 r.k.o.; 71 iet; 73 ale; 74 ada; 76 1.1.; 78 njn.

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 9