wAALwijkse en UnqstRAatse couRant gemeenteraad waalwijk akkoord met aansluiting altenaweg - MAASROUTE Gewonden- en ziekenvervoersdienst in regio Waalwijk binnenkort van start LliXE KOP EN SCHOTEL SS ct. supermarkt J. Smits (CDU) stelt zijn raadszetel beschikbaar Schoenmode is dit jaar erg gevarieerd IN VERBIND MET DRUKKE WERKZAAMHEDEN TREND NAAR HOGERE HAK ZET ZIGH VOORT Beginselen C.D.U. College bestudeert mogelijkheden voor bouw overdekt zwembad HAMLAPPEN 3.48 DIEPVRIES SPINAZIE GEHAKT 1.79 RODE KOOL Roonschnitzels 2 stuks 93 0-^ WORTELTJES WAALWIJK - DRUNEN PEaufsoenaanleg Altenaweg Welzij nsst ichti rag Wouiugconimissie Meer variatie bij herenschoenen Timiur - Waalwijk ontslaat géén 45 werknemers Erkentelijk Garneringen Kleuren Herenschoenen MAANDAG 2 MAART 1970 93e JAARGANG No. 18 De ïcho w\n het Zuiöen Uitgever: Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredakteur: JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2 x per week Losse nummers 20 cent Abonnement p, week (0,33+ 2 ct. inc.k.) 0,35 p. mnd. (1,45+10 ct. inc.k.) ƒ1,55 p. kwrt. (3,95+10 ct. inc.k.) ƒ4.05 p.kwrt. p.post 4,75 bij girobetaling Advertentieprijs: 15 cent per mm Contractadvertenties: speciaal tarief Brieven onder nummer 50 ct. extra Opgericht 1878 Bureaus: Waalwijk, Grotestraat 205, Tel. 04160-2621-2746 Kaatsheuvel, Dr. van Beurdenstraat 8, Tel. 04167-2002 Telegram-adres: „ECHO" (Van onze verslaggever) WAALWIJK Binnen enkele maanden treedt de intergemeentelijke Gewonden- en Ziekenvervoersdienst in het rayon Waalwijk in werking. Burgemeester J. Teijssen deelde dit de raad donderdagavond tijdens de maandelijkse raadvergadering mee. Een aantal gemeenten in de regio Waalwijk besloot op 6 februari tot de definitieve instelling van de am bulance dienst. Binnenkort zal aan, de betrokken gemeentebesturen een De regionale Gewonden- en Zie kenvervoersdienst werd aan de or de gesteld door de heer Louwerse. Deze was verbaasd nu plotseling met het voorstel van b. en w. ge confronteerd te worden om een re keningcourant overeenkomst aan te gaan, terwijl het college bij de be grotingsbehandeling, medio janu ari, had verklaard dat de zaak nog niet rond was. De heer Louwers in formeerde ook naar het aan te stel len personeel. Zaken waarop bur gemeester Teijssen niet antwoord- DINSDAG i/2 KILO 1 PAK p. pak, 450 gram 69 ct. WOENSDAG y2 KILO panklaar, per zak 45 ct. DONDERDAG panklaar, per zak 45 ct. bij 10,boodschappen EM-TE de. De personeelsbenoeming en op zet van de organisatie is een van de taken van dit nieuwe intergemeen telijke lichaam. Van de Vereniging van Neder landse Gemeenten was er een brief binnen gekomen, met het program ma van eisen voor de ibouw van 'n overdekt zwembad in Waalwijk. Het college houdt zich intensief be zig met de bestudering van de mo gelijkheden tot realisering van een overdekte zweminrichting. Met na me aan de financiële kanten van de zaak wordt veel aandacht geschon ken. De heer A. Meijs vond dit ver heugend. Hij hoopte dat de onder zoekingen gunstig zouden uitval len. Hij verzocht het college naar financieringsmiddelen te blijven zoeken. De heer Van Laack informeerde wanneer de Margrietstraat, een ver bindingsweg tusseh Stationsstraat en Mr. v. Coothstraat, wordt aange legd. Alle benodigde gronden zijn nu immers aangekocht. Uit het ant woord van burgemeester Teijssen bleek, dat ook dit weer een finan ciële zaak was. Zodra de middelen beschikbaar zijn, wordt met de aan leg begonnen. Enige discussie ontstond er over het voorstel om een krediet van 72.500,beschikbaar te stellen voor de plantsoenaanleg in het be stemmingsplan Meerdijk en in de omgeving van de Woeringenlaan. Door de tuin- en landschaparchitekt van het Bureau Kuyper uit Rotter dam, is daardoor een plan ontwor pen. De heer Duyvelaar had gecon stateerd dat men op diverse plaat sen al was begonnen. Wethouder v. Eijl beaamde dit. Hij wees er op dat zodra er enkele huizen klaar ko men, met de aanleg van groenvoor ziening wordt begonnen. De heer Duyvelaar oordeelde het beter dat er per week een krediet gevraagd wordt. Hij kreeg hierbij de steun van de heer J, Smits. Uit het antwoord van het college bleek, dat het tè omslachtig is om voor dergelijke kleine projekten gelden te vragen. De burgemeester wees er nog op dat de kredieten in delen ge bruikt worden. Weinig moeite had de raad met de voorstellen om kredieten be schikbaar te stellen voor de aan schaffing van een spoelluchtpomp voor het waterbedrijf 4450, voor de aankoop en plaatsing van een 2-tal hoogspanningsinstallaties 38.160,en voor de bouw van een transformatorstation aan de Ak kerlaan 38.160, Men zal binnenkort ook via de Altenaweg de Maasroute kunnen bereiken. De raad voteerde name lijk een krediet van 41.285,voor de aansluiting van deze weg. Zoals bekend, heeft de provincie in 1969 de toen uiterst gevaarlijke gelijk vloerse kruising van de Langstraat weg met de Kruisstraat in Waalwijk vervangen door een ongelijkvloerse kruising, door middel van de bouw van een tweetal noodbruggen. Deze oplossing van de verkeerssituatie moet als een tijdelijke worden ge zien, omdat de kruising van de Langstraatweg met de toekomstige rijksweg 62 (Tilburg-Waalwijk-Go rinchem) zal worden gerealiseerd met een klaverblad. memorandum worden overhandigd. Hierin zal de nieuwe dienst worden geïntroduceerd. De provinciale startsubsidie van 30.000,- zal in zijn geheel worden aangewend voor de aanschaf en inrichting van een nieu we ambulance-wagen. Uit de financiële opzet blijkt, dat de gemeenten per inwoner 97 cent bijdragen. Oorspronkelijk had men becijferd dat dit een gulden zou zijn. „Een bewijs dat er ook op kleintjes wordt ge let" zo zei burgemeester Teijssen. Deze werken zijn, met inbegrip van de toeleidende wegen, tot stand gebracht door en voor rekening van de provincie. De noordelijke oprit van de noodbruggen is zodanig uit gevoerd, dat het betrekkelijk een voudig is om de Sluisweg via de Al tenaweg met deze oprit te verbin den. Deze aansluiting biedt 'n goede ontsluiting van de industrieterrei nen aan de haven voor het verkeer in westelijke richting. Bovendien wordt met de aansluiting van de Altenaweg op de Langstraatweg be reikt, dat het verkeer in de Grote straat (tussen Emmikhovensestraat en de Besoijensestraat) belangrijk wordt ontlast. De raad boog zich donderdag ook over het voorstel om medewerking te verlenen aan de instandhouding van een sociaal welzijnsapparaat in de regio. De hier bedoelde opzet is tijdens een eind vorig jaar gehou den bijeenkomst van het stadsge west uit de doeken gedaan door drs. A. Verdijk, direkteur van het Pro vinciaal Opbouworgaan. Men wil onder meer komen tot de aanstel ling van een ontwikkelings-advi- seur. Ook zal er een stichting wor den opgericht. Het sociaal welzij nsorgaan kost jaarlijks ƒ50.700,—. Na aftrek van de rijks, en provinciale subsidie blijft er voor de gemeenten in het stadsgewest Waalwijk een bedrag van 14.750,— over. Men is uitge gaan van een bijdrage van 24 cent per inwoner. Voor Waalwijk bete kent dat ƒ5406,—. De heer Meijs juichte het voorstel toe. Hij pleitte er voor om de plaatselijke activitei ten nu ook naar de regio te ver plaatsen. Naar aanleiding van de vraag of het nu wel nodig was bij de nood- lokalen van de SIO-school beplan ting aan te brengen, zei wethouder M. v. Eijl, dat zodra de SIO-school nieuwe huisvesting heeft, er genoeg kandidaten zijn voor de lokalen, dus het aanbrengen van de beplan ting zeker „geen geld weggooien" is. Aan de bouwmaatschappij 't Hoefs- ven werden bouwpercelen in de An- toniusparochie verkocht. De heer Smits informeerde naar het type woning. Daarover kon wethouder v. Eijl nog geen mededelingen doen. De gemeente zal wel suggesties doen voor de plaatsing van enkele mu ren. De raad benoemde de heren G. Duyvelaar, J. Faro, F. Kemperman, A. Meijs, C. v. Mosselveld en A. v. Seters tot leden van de commissie van advies en bijstand, inzake de i toewijzing van gemeentewoningen. De betrokken heren vormen mo menteel nog de woningconimissie die met ingang van 1 mei buiten werking wordt gesteld. In Septem ber wordt bekeken of de commissie gehandhaafd blijft. Op voorstel van de heren v. Laack en Dercksen werd in het besluit de bepaling opgeno men dat de commissie ten minste uit 4 en ten hoogste uit 6 personen moet bestaan. Als er een vacature ontstaat wordt daarin niet voorzien. Voor de aanvang van de raads vergadering werd de heer J. A. Buys beëdigd als lid van de ge meenteraad. Hij volgt de heer Van Mosselveld op, die de fraktie van de Algemene Werknemerslijst verliet, in verband met zijn benoeming tot ambtenaar bij de gemeente Waal wijk. Afscheid werd er genomen van de heer J. Smits (CDU), die wegens drukke werkzaamheden zijn raadszetel ter beschikking stelde. Hierover elders op deze pagina. (van onze verslaggever) WAALWIJK Na afloop van de donderdagavond gehouden openba re raadsvergadering, deelde de heer J. Smits (CDU) mee, dat hij met in gang van vrijdag 27 februari zijn raadszetel ter beschikking stelde. Hij zal worden opgevolgd door de heer H. Rooy. De heer Smits is van mening dat zijn maatschappelijke funkties te tijdrovend zijn. Hij heeft bijna 8 jaar twee raadsperiodes de belangen van de Christen De mocratische Unie in de Waalwijkse raad vertgenwoordigd. „Na een raadslidmaatschap van ongeveer acht jaar, vind ik nu het tijdstip aangebroken om mijn zetel beschikbaar te stellen voor mijn op volger. De reden van dit besluit is van particuliere aard en staat zeker niet in verband met mijn funktie als voorzitter van de Nederlandse Radio en Televisie-stichting. Mijn maatschappelijke funkties nemen me te zeer in beslag, dat ik niet meer in staat ben m'n raadslidmaat schap naar behoren te vervullen. Mijn verantwoordelijkheid noopt dan ook tot dit besluit. Overigens (van onze verslaggever) AMSTERDAM - Wie dezer dagen een schoenwinkel binnen loopt en naar het voorjaars- en zomerschoei- sel vraagt, zal een bijzonder modi- euse collectie te zien krijgen. Het modellenbeeld is bijzonder gevari eerd. Die conclusie valt tenminste te trekken uit de show die 't Mode centrum voor de Schoen- en Leder branche donderdag in het Amster- WAALWIJK - Verschillende kran ten publiceerden vorige week 't be richt, dat de Waalwijkse Schoenfa briek Timtur N.V. 45 werknemers ontslag had aangezegd. Door de ri- rektie wordt dit echter ontkend. Het gaat slechts om het ontslag van 2 personen. In totaal werken er bij Timtur 250 personen. De N.V. Unie schoen, waartoe Timtur behoort, gaat wel drie stik-ateliers sluiten, n.l. in Bavel, Meerveldhoven en Ois. terwijk. Hiertoe behoort ook 't be drijf Venus. Het gaat hier om 48 vrouwelijke werknemers. Met de vakbonden is overleg gepleegd. Voor rimtur werken nog ateliers in Bruns- sum en Amxsfoort. Deze worden ge handhaafd. neem ik met weemoed afscheid. Met het oog op de aanstaande verkiezin gen, vind ik het juist om nu inijn zetel beschikbaar te stellen. Mijn opvolger (de heer H. Rooy) is dan in de gelegenheid zich in te wer ken". „Met nadruk wil ik verklaren", zo vervolgde de heer Smits, „dat ik dit bestuurscollege niet verlaat om dat de beginselen van de Christen Democratische Unie mij niet meer zou aanspreken. Integendeel zelfs, mijn gedachten hierover zijn nog altijd dezelfde", aldus dhr Smits, die hoopte dat het college van B. en W. en de raad zijn beslissing zou kunnen billijken. Omdat het de laatste vergadering was die de heer Smits als raadslid bijwoonde, sprak burgemeester J. Teijssen een afscheidswoord. Hij zei de beslissing te respecteren. „Ik ben u erkentelijk voor de omvangrijke en gevarieerde wijze waarop u hebt meegewerkt aan de besluitvorming. U hebt uw stempel gedrukt op de J. Smits behandeling van vele zaken. Ik hoop dat u een goede herinnering aan uw raadsperiode overhoudt", aldus de burgemeester, die de heer Smits al le goeds in zijn werkkring wenste. Namens de kleine frakties, be dankte de heer P. Brouwer 't schei dende raadslid. Hij noemde hem 'n man van veel woorden, die de za ken wit-zwart stelde. Hij bracht de heer Smits dank voor de prettige samenwerking. damse Apollo Paviljoen hield. De collectie die was samengesteld uit produkten van ongeveer 24 Neder landse fabrikanten, is niet met en kele proto-typen samen te vatten. De fabrikanten hebben aan een „draagbare" collectie gewerkt, waar in iedereen wel wat naar zijn of haar smaak vindt. Het karakter van de leestvormen is variërend. De vorm is ondermeer rond, afgerond vierkant, a-syme- trisch met hoge en lage neuzen. De De bakvorm is in overeenstemming met deneusvorm en leest. Dus ook daarin een grote variatie. De trend naar hogere hakken zet zich in '70 voort. Opvallend is de show van het Modecentrum, waarin de vele schoe nen met gesloten teen en gesloten hiel, maar met open zijkanten. We zagen veel molières, riemschoe nen en hoog opgesneden schoenen. Accessoires spelen een steeds be langrijkere rol. Metaalgarneringen en metalen hakken worden veel toegepast. Voor wat de materialen betreft, gladde leersoorten zijn in. Chevreaux, calfs, lak en uitpoets- leder (de zgn. brushed look) ont braken niet. Nieuw zijn lak en glan zende ledersoorten met croco. en slangendessins. De hoofdkleuren van vorig jaar, wit, rood, blauw, bruin en zwart zijn er ook in 1970 weer bij. Daar naast komen ook (auto)geel en en kele pasteltinten naar voren. Wie croco wil, kan kiezen uit fijn en grof; natuurlijk met bijpassende tas. Een leuk schoentje wat meer voor het najaar, is een nappa-lak combinatie, uitstekend te dragen bij pantalon of broekpak. Voor de jeugd zijn er fijne schoen tjes met korte neus en open hiel, gemaakt van een zacht en soepel materiaal. De dames-sandaal die we zagen, lijkt verbazend veel op het herenmodel, alleen is de hak hoger. Trouwens ook uni-sex ontbrak niet in de show. Voor man en vrouw 'n schoen van uitpoets-leder met ron de neus. In de groep van herenschoenen is overigens meer variatie gekomen. Wellicht doordat in de modellen en materialen van de heren- en dames schoenen een steeds grotere over eenstemming komt. Zo kan ook de man schoenen van (bruin) croco lak kopen; met gesp of veter. Ook de gemakkelijke uitstapschoen zagen we veel. Voor de sportief geklede man die de natuur intrekt, doen laarsjes van croco of suède het erg leuk.

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 1