Raad Drunen stelde f 10.000. beschikbaar voor soos Le Moulin b Raad Sprang-Capelle werkte agenda in vlot tempo af DESK'S eerste wedstrijd op nieuwe terrein werd nederlaag 1 Bruiloft vieren by »*EDe gouden eeuw« I ILLEGAAL BOUWEN VERBODEN VEEL BOUWPLANNEN IN VENNEN OOST Drunense verenigingen namen afscheid van de gezusters Elshout ió ,,het einde'! DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 2 MAART 1970 Sluitingsuur vopr café's op 1 uur gesteld Sluitingstijden Illegaal bouwen Grondzaken •Jeugdsoos diversen Artisten voor de maand maart Trio Latino SVIady Christanthene Udine de Bombay Pamela Ron THE BLUE NOTE Tilburg Aanleg trainingsveld voorkomt stuklopen van hoofdveld Agenda Tuinbouw in ooste lijke Langstraat had goed jaar een goed begin van ^Liio kuioelLjk. Toneelgroep van Nicolaasziekenhuis speelde „Patricia" Wordt burgemeester J. Teijssen - Waalwijk - Gedeputeerde Huishoud-hobby- beurs in april in Gecroonde Leersse DRUNEN - De raad van de gemeente Drunen, vrijdag in openbare ver gadering bijeen, had een vrij uitvoerige agenda af te werken. Naast een aantal onderwerpen zoals over de woningnood, subsidies voor de jeugdsoos en de sluitingstijden van cafes waren er ook een aantal hamerstukken, waaronder verkoop van gronden, verkoop van woningwetwoningen. Ver der vroegen de wijzigingen van de grondprijzen in Vennen Oost, subsidie voor het stadsgewest en diverse credieten de aandacht. Door het raadslid Snoeren waren aan b, en w. schriftelijk vragen gesteld over de stand van de woningbouw in 1970. Naar aanleiding van deze vraag deelde de voorzitter mede dat het contingent van 17 woningwetwo ningen voor 1969 in oktober gereed zullen komen. De 18 bejaardenwo ningen komen deze zomer gereed, ter wijl een complex van 92 premiewo ningen gereed komt van november 1970 tot januari 1971. Dit jaar zal begonnen worden met de bouw van 30 woningwetwoningen, terwijl voor 1971 getracht zal worden ook een se rie bejaardenwoningen te bouwen waarvan zo mogelijk een gedeelte in Elshout. De huren van de diverse woningen zullen liggen voor woningwetwonin gen 135,- en voor premiewoningen 170,-. Van het laatste complex van 92 woningen welke gebouwd konden worden mede in samenwerking met de plaatselijke industrie is tweederde voor de industrie, terwijl de rest door de gemeente kan worden toegewezen. Aan de orde was ook de vaststelling van een verordening ingevolge de drank en horecawet en wijziging po litieverordening. In grote trekken kwam deze verordening neer op het feit dat aan het verstrekken van ster ke dranken beperkingen worden op gelegd en het sluitingsuur. Het slui tingsuur werd op voorstel van b. en w. bepaald op 1 uur voor het gehele jaar. Uitgesloten is hiervan de inrich ting "Bar". Drunen kent tot op heden slechts één bar, welke door b. en w. als zodanig wordt erkend. Ook in de toekomst zal door b. en w. worden bepaald, welke inrichtingen onder de ze naam vergunning krijgen, later dan 1 uur open te zijn. De heer Snoeren vroeg wat men onder bar verstaat, waarop do voorzitter dan ook de ge vraagde definitie gaf, daarbij aante kenend dat in Drunen de proef is ge nomen met een inrichting welke de ze naam terecht draagt. Burgemeester rnr. H. Stieger had alle lof voor de wijze waarop deze zaak zich had ont wikkeld. Bij de oprichting van deze zaak had men met de eigenaar ook over deze ontwikkeling gesproken, waarbij duidelijk werd gesteld dat bij wijze van proef de vergunning zou worden verstrekt. Het illegaal bouwen van een tweetal personen in Vennen Oost van gara ges werd aanleiding voor b. en w. van de raad hierover een standpunt te vragen. Dit standpunt was kort en bondig. Vergunning moet worden aangevraagd om te voorkomen dat al lerlei verschillende bouwsels worden opgericht. De regeling zal enerzijds soepel worden toegepast maar aan de opzet van het plan mag geen geweld worden gedaan. De betrokkenen heb ben in dit geval geheel verkeerd ge handeld en daarentegen zal moeten worden opgetreden. Hoe dit zal ge schieden is een zaak welke nog moet woiden onderzocht. De leden v. Helvoirt en Brok bepleit te speciaal om mogelijkheden te scheppen zodat de bouw van garages in eigen beheer op mogelijke andere punten zou kunnen geschieden. Ook kwam de vraag naar voren of er regelingen waren voor ander opstal len, zoals b.v. een duiventil. De voor zitter wees er op dat in Vennen Oost mogelijkheden te over waren om grond te kopen voor de bouw van een garage. Voor wat betrof andere op stallen ook daarvoor is vergunning nodig en de dienst gemeentewerken heeft hiervoor speciale richtlijnen. Er wordt in dit verband naarstig gezocht naar het brengen van eenheid op een verantwoorde wijze. In Vennen Oost werden wederom 'n aantal percelen bouwgrond verkocht tegen de vastgestelde prijzen. Er is voor bouwgrond zeer veel belangstel ling. Het plan Vennen Oost loopt veel sneller dan oorspronkelijk werd verwacht. Onderhandelingen voor 'n spoedige uitbreiding in oostelijke richting zijn dan ook al begonnen. Speciaal in de bungalowsector, waar snel een uitbreiding moet komen. De plannen bestaan op de plaats waar oorspronkelijk flats werden gedacht, te bestemmen voor bungalowbouw. Het probleem is dat deze gronden dan vrij duur zullen zijn. Na de goedkeuring van de verkoop van deze bouwterreinen in Vennen Oost tegen de nog geldende oude prijs gaf de raad haar goedkeuring aan de herziene (gedeelte verhoogde) grondprijzen in dit plan. Voor de ver dere uitbreiding van Braken Oost moeten gronden worden verworven. Tot nu toe is dit in enkele gevallen nie langs minnelijke weg kunnen ge schieden. B. en w. stelden derhalve voor de bepalingen van de onteige ningswet te hanteren, zo niet tot min nelijke schikking kan worden overge gaan. De raad keurde dit goed maar speciaal de heren Brok en v. Helvoirt beklemtoonden nogmaals vooral te trachten om de gronden langs norma le wegen te verwerven. De voorzitter had hierop nog goede hoop maar wees er op dat de zaak niet mag wor den opgehouden waardoor bovenge noemde stappen gewenst zijn. Voor het verbeteren van de Jouge- rensoos Le Moulin werd door de raad een krediet beschikbaar gesteld van 10.000,-. De verbouwing zal o.l.v. de dienst gemeentewerken worden verricht, zoveel mogelijk met mede werking van de jongeren zelf. De raad juidhte dit voorstel toe. Voor verbetering van de Duinweg werd 'n krediet gevraag van 12.364,-. Het betreft hier voorzieningen welke ge troffen moeten worden om scheuren van het wegdek te voorkomen. Voor aansluiting van de Kastanjelaan op de Eindstraat werd een krediet ge vraagd van 42.700,-. Voor onderwijs voorzieningen kreeg de stidhting Schoolbelangen 1313,- MUZIEK STRIPTEASE en ATTRACTIE-NUMMER Geopend van 22.00 uur tot 04.00 uur. VEEMARKTSTRAAT 36 - 38 Telef. 04250 - 25287 voor de kleuterschool en 1327,- voor de l.o. school St. Jozef. De bij drage aan het stadsgewest van 3000 gulden werd toegekend. Het betrof hier een bijzondere bijdrage ijv.m. het ontwikkelingswerk waarvoor 'n ont- wikkelingsadviiseur zal worden aan gesteld. In deze ontwikkelingskosten dragen ook rijk en provincie bij. In de bijstandscommissie werd in de vacature van de heer Hagens be noemd Ir. J. J. M. de Bonth. Grond werd ook verkocht aan confectie-ate- l'ier Zw'ma voor uitbreiding van het bedrijf. De stichting Schoolbelangen kreeg in Vennen Oost voor uitbrei ding van de lagere school aldaar grond toegewezen. De nieuwe gasta- rieven werden vastgesteld. Deze wa ren onveranderd op uitzondering dat tarief waarvan bijna geen gebruik ge maakt wordt is vervallen. Bij dit punt deelde de voorzitter mede dat het ver bruik van gas in Drunen zeer hoog is. SPRANG-CAPELLE - De agenda voor de openbare vergadering van de raad der gemeente Sprang-Capelle van j.l. vrijdagavond, onder voorzitter schap van burgemeester M. van Prooijen en waarbij de heren Kuijsten en Winkelman afwezig waren, bevatte niet veel stof tot discussie en werd in vlot tempo afgewerkt. Bij het voorstel ot aankoop van grond van de heer A. P. van der Hoeven te s-Gravenhage - welk terrein in de toekomst ge schikt gemaakt zal worden tot trainingsveld voor de voetbalvereniging SSC - maakt de heer de Bie bezwaar tegen de wijze waarop het college was gekomen tot de te betalen prijs van 2,50 per m2 en tegen het maken een uitweg voor het achter het sportveld gelegen grond van 500 m2. van Llij meende dat wanneer aan de Oude straat een dam gelegd werd de zaak ook klaar was en er dan ook geen af rastering nodig was, zodat de zaak dan veel goedkoper tot de beste op lossing kon worden gebracht. De voorzitter antwoordde echter dat men DRUNEN - De feestavond die in elkaar was gezét door de verenigin gen die hun tehuis hadden in café Gez. Elshout, is op een fantastische manier verlopen. De dames Elshout werden met hun familieleden door Harmonie Drunen afgehaald aan het huis van hun broer. Voor hun café werden ze begroet door vendelzwaai- ers van het St. Hubertusgilde. Toen ze in hun zaak binnenkwamen werden ze door de voorzitter van Constantia en hun oudste klant met prachtige bloemen verrast, waarmee ze door 'n haag van handbogen en biljartkeu s naar het podium werden geleid, waar de boerenkapel hun met muziek op wachtte. De voorzitter, de heer H. v. d. Ho ven, verzocht de overvolle zaal vooral tijdens de spreekbeurten stilte in acht te nemen. Hij gaf het woord aan bur gemeester mr. H. Stieger. Hij prees de dames Elshout voor al hetgeen ze in hun zaak voor de gehele gemeente steeds hebben gedaan. Daarna sprak de heer v. d. Steen namens de bóeren- kapel, de beer v. Lammeren namens het St. Hubertusgilde en de heer v. Gorcum namens de biljartvereniging Har: tegen Hart. Hierna volgde de heer de Leur van biljartver. OOO en de heer J. Veltman van de handboog schutterij Constantia, die bijna 100 jaar in deze zaak is thuis geweest. Vervolgens de heer v. Helvert van de Bond van Oudstrijders, mevr. Pulles van de vrouwenbond van het NKV en als laatste de heer Kop, voorzit ter van Harmonie Drunen, die ook namens alle verenigingen een prach tige staande schemerlamp aanbood, terwijl elke vereniging afzonderlijk nog een cadeau aanbood. De oudste klant, de heer v. d. Wiel, kon het niet nalaten ook nog even 'n woordje te richten tot de dames Els hout. De heer P. Elshout nam het woord namens zijn zusters. Hij me moreerde nog vele dingen uit vroege re jaren en dankte allen hartelijk na mens zijn zusters. Verder werd de avond zeer genoeglijk doorgebracht met begeleiding van de boerenkapel. dit wel zo kan stellen, maar dat bij deze kwestie twee partijen het eens moeten worden. De verkoper is alleen op veel aandringen van b. en w. be reid de gemeente te helpen, men kon in deze niet teveel eisen stellen en in deze moesten de belangen worden af gewogen. Wat de prijs betreft meende het col lege met de heer van der Hoeven dat het resterende deel door deze ver koop minder waard werd - al was de heer de Bie het daarmee niet eens - en de verkoper is alleen op de over eengekomen voorwaarde bereid de grond te verkopen. Op een vraag van de heer de Vos zei de voorzitter dat eerst nadat de grond gekocht is en de goedkeuring van G.S. zal zijn verkre gen, met de pachter zal worden on derhandeld. De voetbalvereniging SSC. die 210 leden telt, moet mo menteel voor training van het speel veld gebruik maken, waardoor dit to taal wordt stukgelopen en in de toe komst aanzienlijke kosten zou vergen, wat door de aanleg van een trainings veld kan worden voorkomen. De raad ging met het voorstel accoord. Bij 't voorstel tot verkoop van bouwgrond aan de heer M. Ros te Raamsdonks- veer, inf ormeerde de heer Dekkers of het terrein aan de Schrevelstraat vol gebouwd was, waarop de voorzitter zei dat nog twee perceeltjes beschik baar zijn. De overige agendapunten gingen zon der op- en/of aanmerkingen onder de voorzittershamer door, n.l. een wijzi ging van de Rangen- en Bezoldigings verordening 1968, waarbij ondermeer een salarisverhoging van 4,5 procent aan het gemeentepersoneel werd toe- De ingebruikneming van 't nieu we hoofdveld van DESK zal onge twijfeld in de annalen van deze club worden geboekstaafd. Maar de wed strijd waarmee dit gepaard ging tegen het Beek en Donkse Sparta, zal van DESK-zijde vermoedelijk liefst zo gauw mogelijk aan de ver getelheid worden prijsgegeven. In de eerste helft kwamen de geel-blauwen redelijk uit de verf met dikwijls aardig opgebouwde aanvallen, maar na de rust was Sparta over het algemeen duidelijk de betere ploeg, die veel resoluter en directer spel op de onvolgroeide en tere grasmat ontplooide, waar door de overwinning uiteindelijk volkomen verdiend bij haar terecht kwam. Vooral de half linie van Desk stond na de hervatting gedurende een lange periode hopeloos te schut teren en aangezien ook de achter hoede allesbehalve zeker van haar zaak was, wekte het verwondering dat de balans nog zo lang in even wicht bleef. Op een moment echter dat niemand het verwachtte, sloeg die toch nog naar de gasten door. Na een verre trap in de richting van het DESK-doel, waar v. Sohijndel op z'n kans loerde, ging deze ge blokte stormram op topsnelheid achter de bal aan en voordat stop per Boor het kon verhinderen, lag de bal met een droge knal achter doelman Lugters. In de eerste helft gaven beide partijen elkaar vrijwel niets toe, hoewel er toen reeds meer lijn in 't spel van de Spartanen viel te be speuren. Toch nam DESK in de 15e minuut de leiding uit een vrije trap even buiten het strafschopgebied. Een tikje van Henk v. Rooij naar Frans Damen, die met een keihard schot de Sparta-doelman passeerde. Even later mocht Sparta in 'n zelf de situatie een vrije trap nemen, waaruit Verhappen net naast de paal schoot. Henk v. Rooij was dicht bij een tweede treffer toen hij de Sparta-defensie gepasseerd was, maar hij wachtte iets te lang met z'n schot en weg was de kans. In de tweede helft, waarin Joos- ten bij DESK was vervangen door Blume, aanvankelijk eenzelfde spel- beeld. Aanvallen over en weer, doch de defensies weigerden te capitule ren. Geleidelijk aan werd Sparta sterker en als doelman Lugters niet bliksemsnel had gereageerd op een kopbal uit een corner, zou de ge lijkmaker een feit zijn geweest. Het was echter uitstel van executie, want toen Blume een der Sparta- voorwaartsen te zwaar hinderde toen deze wilde uithalen voor een schot, bestrafte de arbiter wel wat al te zwaar met een strafschop. Van Schijndel schoot via de paal raak; 11. DESK antwoordde di rect met een furieuze aanval, die echter in de handen van de Sparta- doelman strandde. De gasten had den hierna een tijdlang een groot overwicht, omdat de DESK-midden- linie geen kans zag het spel resoluut te verplaatsen en ongeveer 8 min. voor het einde resulteerde dit in de bovenomschreven tweede treffer. Het ietwat ontgoochelde DESK zag geen kans meer de schade te her stellen. gekend. Medewerking werd verleend tot de bouw van een bergplaats nabij de bijzondere sdhool voor g.l.o. aan de Nieuwevaart. Aan de heer J. H. Timmermans werd 'n perceeltje grond achter de voormalige chr. sdhool te Sprang verhuurd voor 30,- per jaar onder de voorwaarde dat daar geen autosloperij mag worden opgericht. Bij het vaststellen van nieuwe straat namen, vroeg de heer Heij hoe het college aan de naam "Lorweg" kwam en de heer Dekkers vroeg of het niet wenselijk was aan het einde van de Nieuwevaart bij de weg naar 's-Gra- venmoer een rechtingsbord te plaats- sen. De voorzitter antwoordde dat "Lorweg" komt van een vroegere wa terloop, de Lorsloot. De heer Dek kers zegde hij toe het gevraagde ridh- tingsbord te zullen doen plaatsen. Er werd medewerking verleend ingevol ge art. 63 van de Woningwet. Het voorstel tot aankoop van een judomat voor de gemeentelijke sporthal werd goedgekeurd. De rekeningen van het gemeentelijk Grondbedrijf en de ge- meenterékening over 1967 werden vastgesteld en het voorstel tot wijzi ging van de gemeentebegroting voor het dienstjaar 1970 werd goedge keurd, evenals de notulen van de vo rige vergadering en de ingekomen stukken. Nadat de voorzitter de openbare ver gadering had gesloten, ging de raad over in geheim com'ité. De studieclub „Oostelijke Lang straat" hield in de Veiling een goed bezochte jaarvergadering. Voorzit ter W. v. d. Berk uit Haarsteeg zei dat de tuinbouw een redelijk jaar achter de rug heeft, wat betreft de opbrengsten. Waakzaamheid is echter geboden, want de kosten zoals BTW, lonen, rente, enz, stijgen snel. Dit noopt de tuinder tót een kritische instelling t.a.v. het beleid in zijn bedrijf. In dit verband wees de heer v. d. Berk nog eens op de nuttge schakel die de studieclub Oostelijke Langstraat' is, i.v.m. de economische ontwikke ling in de tuinbouw. Ook het jaar verslag van secretars Biemans be- Receptie en diner in aparte sfeervolle zalen. Ruime keuze uit voortreffelijke menu's in alle prijsklassen en zeker niet duurder dan elders. Vraag vrijblijvend inlichtingen. Tel. 04160 - 2330 Sfotel HD er wiel - HDaahoyk Grotestraat 208 (Van een medewerker) WAALWIJK De toneelgroep van het St. Nicolaasziekenhuis uit Waalwijk heeft woensdag- en don derdagavond voor een gezellige ont spanning gezorgd. In de zaal van het Lido bracht men woensdag voor de bejaarden en invaliden uit Waal wijk het toneelspel Patricia. Don derdag genoot het personeel van het ziekenhuis 'van dit toneelstuk. Patricia, een blijspel in drie be drijven van Dick Maasland, speelde zich af ten huize van de kousenfa brikant Martin Dekker, die met zijn vrouw en dochter veel te stellen had. Zijn huishoudster wist de pro blemen keer op keer op te lossen. Mevrouw Dekker (uitstekend ge- epeeld door mej. T. van Leijden) bracht met haar zwoele stem veel mannen het hoofd op hol. Zij ver zorgde namelijk de radio-reclame voor een kousenmerk. Helaas, de concurrent van haar man. Toen er een prijsvraag werd uit geschreven, waarin men moest ra den wie Patricia het kousenvrouw tje was, was Leiden in last. De win. naar zou 12 romantische uren met Patricia mogen doorbrengen. Patri cia bleek echter een vrouw uit drie delen te zijn. Dat bracht natuurlijk heel wat verwikkelingen met zich mee. Opvallend was het goede spel van huishoudster Fanny (mej. T. Horman) en van Bolenbach (de heer Holleman). De regie van Patricia was bij me vrouw Ph. van Hopstaken-van En gelen in goede handen. Broeder Ro- mualdus verzorgde als van ouds de grime. De meubels waren beschik baar gesteld door Interieurverzor ging De Vocht uit Waalwijk. Ook de heer M. van Hooff, eigenaar van het Lido, heeft veel bijgedragen aan het welslagen van de beide avon den. vatte diverse punten met betrekking tot deze economische ontwikkeling. Uit het jaarverslag bleek dat het meermans bedrijf te prefereren is boven het eenmansbedrijf. Bij de bestuurverkiezing werd in de vaca ture van J- van Helvoirt voorzien door de verkiezing van N. Pijnen borg. Secretaris J. Biemans, die we gens het aanvaarden van een ande re functie bij het tuinbouwconsu- lentschap eveneens aftrad, werd op gevolgd door de heer L. v. d. Bosch, nieuwe bedrijfsvoor lichter in de Oostelijke Langstraat. De heer W. v. d. Berk werd herkozen als voor zitter. WAALWIJK Tijdens een ver garing van de Brabantse KVP in Breda is de heer J. Teijssen, burge meester van Waalwijk, als een van de candidaten genoemd voor een plaats in het college van Gedepu teerde Staten. Zoals bekend moet er na de Statenverkiezingen op 18 maart een nieuwe college worden geformeerd. Daarin zullen nog al wat nieuwe ge zichten verschijnen. Het ziet er na melijk naar uit dat de Gedeputeer den F. van den Eerenbeemt, ir. H. van Haaren (beiden KVP) niet te rug keren terwijl wegens het berei ken van de leeftijdsgrens de KVP- ers G. Manders en ir. H. van Steen bergen alsmede de PvdA-er C. van Lienden verdwijnen. Alleen de heer F. Coppens uit Tilburg is vrijwel zeker van een zetel. Behalve burgemeester Teijssen worden als candidaat genoemd: H. Broeders, Breda; mr. G. Brockx, Oosterhout; P. Coppes, Tilburg; J. van der Hart, Eindhoven; L. van de Laar, Veldhoven; H. Maijer, Breda en A. Wagenmakers uit Den Bosch. Mocht de heer Teijssen als Gedepu teerde worden gekozen dan zal hij als burgemeester afscheid moeten nemen van Waalwijk. Voor de vierde keer zal in Waal wijk een huishoud-hobby beurs ge houden worden. Na het succes van de voorgaande middenstandsbeur- zen. Najaar 1968 in het Gemeen schapshuis te Baardwijk en voor en najaar 1969 in de zalen van de Ge croonde Leersse in Waalwijk cen trum. Wederom zal nu op 24, 25 en 26 april a.s. eveneens in de Gecroonde Leersse weer een beurs worden ge houden. Hiertoe werd besloten door de deel nemende middenstandszaken. Er zal gestreefd worden een zo groot mo gelijke diversiteit van artikelen te exposeren. De deelnemende bedrijven brengen onder meer. Caravan camping art.; Muziekinstrumenten, luxe brood en bankert, radio en televisie, meubel expo, doe-het-zelf-artikelen houtbe werking, bloemen en decoratie, ge reedschappen, antie roestbehande- ling carrosseriewerk, teken, en schilderbenodigdheden, naaimachi nes, aardewerk, goud en zilver, wijn en gedisteleerd en aanverwante ar tikelen. Ook zullen er tijdens de drie beurs- dagen verschillende demonstraties gehouden worden.

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 3