waaLwij kse en lAnqstRAAtse couRAnt De Hoge Heide in Drunen omvat zowel binnen- als buitenmanege De „trèfle", haarmode collectie voorjaar - zomer Echo-kruiswoord puzzel Onderzoek naar visstand in bouwman brillen „De Nieuwe W el" te Vlijmen COMPLEX WORDT 21 MAART DOOR BURGEMEESTER MR. H. STIEGER GEOPEND van nfjjierlo DONDERDAGAVOND 5 MAART 1970 93e JAARGANG No. 19 Op openingsdag groot jachtfeest Indeling Aanwinst Amsterdam—Schip- hol-verbinding via luchtkussentrein? Gaat regering optreden tegen Radio Veronica? Wij hebben Ueigenlijk niets meer te vertellen onze brillen spreken namelijk voor zich! Gewoon door hoge kwaliteit 8cfraaie vormgeving dacht Uook niet?) Grotestraat 23 r, Waalwijk, Tel. 38 66 De teho van het Zuióen Uitgever: Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredakteur: JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2 x per week Losse nummers 20 cent Abonnement p, week (0,33+ 2ct. inc.k.) ƒ0,35 p. mnd. (1,45+10 ct. inc.k.) ƒ1,55 p. kwrt. (3,95+10 ct. incJc.) ƒ4.05 p.kwrt. p.post 4,75 bij girobetaling Advertentieprijs: 15 cent per mm Contractadvertenties: speciaal tarief Brieven onder nummer 50 ct. extra Opgericht 1878 Bureaus: Waalwijk, Grotestraat 205, Tel. 04160-2621-2746 Kaatsheuvel, Dr. van Beurdenstraat 8, Tel. 04167-2002 Telegram-adres: „ECHO" -Qxcluóteve herenkleding WAALWIJK i Op de foto de nieuwe manege De Hoge Heide in Drunen. In de binnenmanege de heer P. Mommersteeg met een van zijn paarden. (Van onze verslaggever) DRUNEN - Het nieuwe complex van Manege De Hoge Heide in Dru nen wordt op zaterdag 21 maart officieel door burgemeester mr. H. Stie- ger geopend. In een goed half jaar heeft eigenaar P. Mommersteeg aan de landelijke Margrietweg tussen het Drunense gehucht Giersbergen en Hel- voirt een nieuwe accommodatie gebouwd voor de Brabantse paardenlief hebbers. Het complex omvat behalve een binnenmanege van ruim 1000 m2 ook een buitenmanege, een springtuin en een logeerruimte, waar het paard aan een lange lijn kan lopen en draven. De heer Mommersteeg exploiteerde tot voor de inval van de winter een manege achter camping De Klinkaert. Het gebrek aan uitbreidingsmogelijk heden noopten hem tot nieuwbouw te besluiten. Zaterdag 21 maart kan iedereen met de nieuwe manege ken nis maken. Na de opening door de burgemeester worden er demonstra ties in carroussel rijden en hoge school werk gegeven. 's-Middags is er een jacht die bij de manege van start gaat. De openingsdag wordt dan be sloten met een jachtmaal en 'n feest avond. Paardensport is altijd de grote hobby van de heer Mommersteeg geweest. "Ik heb kunnen profiteren van de enorme vlucht, die het paardrijden heeft genomen. Voor de oorlog was deze sport voorbehouden aan voorna melijk zoons van boeren, die zélf paarden hadden. Landelijke ^Vereni gingen waren er bijna in iedere plaats Verder werd er paard geréden door een zeer kleine toplaag van de be volking, die over veel geld beschik te. Na de oorlog is hier gelukkig ver andering in gekomen. Een groter pu bliek is gaan rijden in de maneges", vertelt de heer Mommersteeg. De opkomst van Drunen als toeristen plaats deed de heer Mommersteeg in 1962 besluiten met een éigen manege te starten. Dat werd manege De Klinkaert, gevestigd in 'n oude boer derij aan de rand van de duinen en bossen. Ieder hoekje werd benut voor de huisvesting van de paarden. Het ontbreken van een binnenmanege bracht de heer Mommersteeg tot nieuwhouwplannen. Zowel de ge meente als de provincie voldeden aan het verzoek om een manege te mogen bouwen ten zuiden van het kanaal. "Een van mijn argumenten hiervoor was ondermeer dat nieuwbouw ten noorden van het kanaal technische bezwaren had. 'Het gebeurt wel eens dat een paard bij een buitenrit zijn ruiter verliest. Het paard komt dan op eigen gelegenheid naar huis. Wan- leer de manege aan de Drunense kant van het water staat, moet dit paard de verharde weg en een brug passe ren. Dat is zondermeer te gevaarlijk" vertelt de heer Mommersteeg, die blij is met zijn manege aan de Margriet- weg. De manege staat tegen de bosrand. De binnenmanege, van 1000 m2, kan geheel als hoefslag worden benut. Aan heide zijkanten - de hoefslag is met gelijmde spanten overkapt - staan aanbouwen van 5 meter breed te. Hierin zijn staanplaatsen voor 45 paarden. Verder is er stallingsruimte voor 60 paarden. Aan de voorzijde van het gebouw is een foyer gébouwd. Van hieruit kan men via een glazen wand een blik werpen in de hoefslag. In de foyer kan men ook een drankje gébruiken. Iedereen, ook niet ruiters, zijn hier welkom. De heer Mommersteeg prijst zich ge lukkig dat de binnenmanege voor de winter klaar was. Vroeger was men bij het lessen steeds afhankelijk van de klimatologische omstandigheden, die een verblijf in de hoefslag niet al tijd even aangenaam maakten. Vaak moesten lessen dan ook worden uit gesteld. In de nieuwe manege kan men zowel binnen als buiten les krij gen. De afgelopen maanden is er al leen maar gelest in de binnen hoef slag. De buitenmanege is 40 bij 20 meter. Daarnaast is een springtuin van 15 bij 20 meter met hindernis sen. Het beschikbaar zijn van 'n bin nen en buiten hoefslag maakt het op stellen van een continu lesprogram ma mogelijk. De> heer Mommersteeg wil dan ook het aantal instrukteurs uitbreiden. Bij het realiseren van zijn plannen heeft de heer Mommersteeg veel hulp gehad van zijn vaste bezoekers. Bouw kundig adviseur en ontwerper was de Bossche architekt de Graaf. Daar naast was er een vast team van men sen dat zich bezig heeft gehouden met het optrekken van de gebouwen. De nieuwbouw bestaat geheel uit hout. Daarmee voldoet men aan alle eisen. Aanpassing aan de bosrijke omgeving was namelijk nodig. Mane ge, handelstal, ANWB-bondspaar- denstal De Hoge Heide zorgt in de ze nieuwe opzet voor een aanvulling van het toch al behoorlijke toeristi sche pakket dat Drunen aan zijn zo mergasten 'en aan de eigen bevolking heeft te bieden WAALWIJK De Haute Coiffu re Frangaise vierde in Parijs haar 25ste verjaardag. Feestlijk omlijst door dit 25 jaar jonge jubileum, presenteerde zij de „Trèfle", de haarmode-collectie voor jaar/zomer 1970. Een jubileum gewijd aan de 25 jaar streven naar vervolmaking, dat ge leid heeft tot de opbloei en voor spoed van een gehele professie. Hetgeen de Haut Coiffure Frangaise heeft geïnspireerd tot het lanceren van haar nieuwe collectie coiffures in het teken van dé „Trefle" - de „klaver" - als symbool van voor spoed en geluk. WTat is de „Trèfle"-coiffure-collec- tie? Het is de presentatie van een va riatie van modellen geboren uit di verse ideeën, die tesamen een alge mene tendens vertegenwoordigen. Voor de haarmode-collectie voor jaar/zomer 1970 is het presentatie imago van de Haute Coiffure Fran gaise de „Tèfle". Waarom de „Trèfle"? Nu de Haute Couture haar inspi ratie klaarblijkelijk in een langer wordende mode zoekt, wordt het voor de beoefenaars van de Haute Coiffure van het grootste gewicht vorm en omvang van de kapsels te harmoniseren met dit nieuwe sil houet. Langere japonnen en mantels vra gen om een er mede, in verhouding harmoniërend en flaterend kapsel. Hoe manifesteert zich deze ,Trèfl,'? Alle in de collectie van de Haute Coiffure Frangaise voorkomende kapsels ontlenen hun vorm en om vang aan deze „Trèfle". het korte kapsel ontmoet men er als een duchtige omlijsting van het gelaat; onbetwistbaar de jeugdi ge troef van de modieuze vrouw; het halflange kapsel, zo vaak voldoening bienden aan bepaalde gelaats vormen, vindt zijn ideale uitdrukking in de „klaver"-lijn; het lange kapsel tenslotte wordt volkomen geïntegreerd door de spe ciale vorm- en volumemogelijkhe den van de Trèfle dat ook de con servatieven onder de vrouwen zal verleiden het silhouet van Madame' Haute Coiffure Frangaise 1970 met enthousiasme te aanvaarden. Naturlijk vereisen deze luchtige coiffures 'n zeer goede coupe, d.w.z. dat de kniptechniek van het aller grootste belang is en voor de houd baarheid een lichte Permanent-Wa- ve-mini-Vague of Modeling is. Het licht golvende en krullende haar ontvangt de gloed van zowel warme als doorschijnende lichtere tinten, waarbij verlopingen in kleur en „coups de soleil" in de punten een glanzend aureool van licht rondom het gezicht verlenen. De regering onderzoekt de moge lijkheid om de Schiphollijn, de ver binding van Amsterdam met zijn vliegveld Schiphol, de meest mo derne vorm te geven, waarbij reke ning wordt gehouden met de be hoeften tot in de verre toekomst. De regering denkt in dit geval •aan de mogelijkheid om als vervoer middel op deze lijn gebruik te gaan diaken van een luchtkussentrein. In Frankrijk bestaat er momen teel een proef lijn en de staatssecre taris van Verkeer en Waterstaat wil op korte termijn deskundigen uit Frankrijk een onderzoek laten instellen naar de mogelijkheid van een dergelijk vervoer op de Schip hollijn. Het ziet er naar uit, dat de rege ring plannen koestert, om via een aantal wetsontwerpen zodanige ver anderingen aan te brengen, dat het mogelijk wordt om wettelijke maat regelen te nemen tegen piratenzen ders op de Noordzee. Ook al heeft men de indruk dat het hier allereerst gaat om maatre gelen tegen de piraat „Radio Nord- see", Veronica" dan het slachtoffer gaat worden. Voor een groot deel van de Nederlandse luisteraars be tekent dit een tegenslag, want zelfs in regeringskringen is men van me ning dat Veronica in een behoefte voorzet. Horizontaal: 1 hoofdsteun; 6 verdachtmaking; 11 gespuis; 13 frans onbep. voornaam woord; 15 vis; 18 vervoersmaat schappij (afk.)20 voorzetsel; 21 romeins imperium (afk.); 22 jon gensnaam; 23 bestuurders; 25 deel van een trap; 27 meisjesnaam; 29 verlaagde toon; 31 deel van Ame rika (afk.); 33 voegwoord; 34 duits telwoord; 35 despoot; 37 besloten door; 40 landbouwwerktuig; 41 lid woord; 42 dubbelklank; 43 voorzet sel; 44 plaats (Duits); 46 winter- voertuig; 47 gedachten gebruiken; 5o eens; 52 opstootje; 54 bevel; 55 slang; 57 pers. voornaamw.; 58 pers bureau; 61 elipsvormig; 63 mongool; 65 familielid; 66 lidwoord; 67 klein beetje; 68 laatstleden; 69 deel van een breuk; 71 kippenproduct; 73 hond; 75 soort storm; 76 octrooi. langrijk; 30 tooien; 32 uitroep; 33 boom; 36 zangnoot; 38 vol van •klank; 39 volgens" de normen; 42 meisjesnaam; 45 zangnoot; 46 land in Azië; 48 bewijs van beleefdheid; 49 getij; 51 sinds; 53 deel van het alfabet; 56 als volgt (afk.); 59 kin- dergroet; 60 niet beantwoorden aan de verwachtingen; 62 pertinent; 64 zangstem; 66 lidwoord; 69 thee (Eng.); 70 touw; 72 pers. voornaam woord; 73 naamloze vennootschap (franse afk.); 74 ter plaatse (afk.). De oplossing van de Echo-kruis woordpuzzel van de vorige week luidt: Horizontaal: 1 plas; 4 vee; 6 nis; 8 es; 10 ia; 11 tol; 12 git; 13 port; 15 aai; 17 oma; 19 oran; 21 onder; 23 ulo; 24 edele; 26 erosie; 28 sie; 29 dun; 31 ets; 32 jan; 33 eos; 35 dra; 37 neon; 38 ala; 40 maand; 41 gas; 43 krap; 45 ako; 47 mos; 49 bef; 50 nar; 51 atm; 53 oer; 54 meloen; 56 crepe; 58 zee; 59 menie; 61 geld; 63 une; 65 lot; 66 noor; 68 ent; 69 eed; 70 er; 72 t.t.; 73 alk; 74 elk; 75 em- ma. Verticaal: 1 pi; 2 laan; 3 stier; 4 vlo; 5 egale; 6 nto; 7 spade; 8 er; 8 stee; 14 one; 16 aden; 18 muis; 20 reine; 21 oud; 22 roer; 25 leo; 27 stamper; 28 sandaal; 30 uil; 33 eng; 34 sas; 36 lat; 38 alm; 39 aks; 42 als; 44 abeel; 46 krom; 48 oir; 50 neen; 51 anno; 52 moe; 53 opera; 54 meute; 55 eel- de; 56 cent; 57 ego; 60 item; 62 dek; 64 eek; 67 o.t.; 71 ra. smaandags tot luurgesloten Verticaal: 2 vogel; 3 taststaafje; 4 nauw; 5 deel van de bijbel (afk.); 6 plaats in Zuid-Holland; 7 naamloze ven nootschap (duitse afk.); 8 meisjes naam; 9 ingang; 10 pigmentvlek; 12 frans lidwoord; 14 niet zachtzinnig; 16 tandeloos zoogdier; 17 land in •Europa; 19 bouwval; 23 bepaalde ruimte; 24 plaats der oudheid; 26 duits pers. voornaamw.; 28 onbe- Het onderzoek naar de visstand op ,De nieuwe wiel' Haarsteeg heeft niet het succes opgeleverd dat men ervan had verwacht. Hoewel er nog geen officieel rapport is binnenge komen, is al wel bekend, dat de proefvangst met het kuilnet niet af doende is geweest. Een eerste bleek de wiel op enkele plaatsen te diep te zijn, terwijl daarnaast het net ka pot werd gehaald. In „De nieuwe wiel" zit waar schijnlijk wel genoeg brasem. Er zal echter meer roofvis als snoek en snoekbaars op moeten worden ge zet. De kans is overigens niet gering, dat het onderzoek in de grote wa terplas eigendom van de gemeen te Vlijmen en bestemd tot onder deel van een daar te realiseren re creatieproject - zal worden her haald. Onlangs overigens werd er in „De nieuwe wiel" nog vis uitge zet. Deze materie kwam ter sprake bij de laatste jaarvergadering, die de hengelsportvereniging Haarsteeg heeft gehouden. Ook werd er tot opvolger van de heer L. van Veluw in het bestuur gekozen de heer H. v. d. Heijden. De gestegen prijzen, het uitgeven van een algemeen vispaspoort en de komst van een nieuw bondsblad zijn er oorzaak van, dat de contributie moest worden verhoogd tot 16,20 per jaar Voor de jeugd komen er twee van de drie wielen in de polder beschik baar. Hierin werd al voorn en bra- 'sem uitgezet De derde wiel zal de visstand nog met witvis en voorn zien uitgebreid. Het bestuur maak te er de leden tot slot nog op at tent, dat de vergunningen voor het visen in de Maas sinds januari zijn verlopen. Bij de secretaris kan men nieuwe krijgen.

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 9