Burgemeester^, v. Prooijen opende kraamcentrum in Sprang-Capelle m WAALWIJK STEMT OP LIJST 2 P. A. K. KAATSHEUVEL Sprang-Capelle het groene kruis groeit m A. J. VAN SETERS Burgemeester Stieger opende Hotel Royal in Drunen DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 16 MAART 1970 In voormalige burge meesterswoning in Capelle Goede huisvesting GEEN THEORIE «I. Bruysters praktijk hervat Pastoor Lam opent bejaardensoos in Zuid. Woensdagavond maakt De Echo uit slag verkiezing in Waalwijk bekend Jaarprijs Kynologen- ver. Waalwijk e.o. voor J. v. Bokhoven Veel inbraken in Waalwijk Ontwikkelingspro ject Malawi op Michaël-Mavo Zaterdagmiddag had de officiële opening plaats van het kraamcentrum te Sprang-Capelle door burgemeester van Prooijen. De ontvangst van de ge nodigden had plaats in café-restaurant Pruyssers, alwaar de voorzitter van het Provinciale Groene Kruis, dokter C. H. Kuit de vele genodigden har telijk welkom heette en zei 'dat het prettig was in deze landelijke omge ving bijeen te zijn nu er zoveel vreugde is over de verbeterde huisvesting. Na de oorlog zijn er in vele plaatsen kraamcentra opgericht, wat tot ge volg had, dat er ook voldoende personeel moest zijn en waarvoor in het begin een wisselende belangstelling was' voor de opleiding Burgemeester M. van Prooijen opent het nieuwe kraamcentrum van Het Groene Kruis in Sprang-Capelle. Op de foto onder: de burgemeester in gesprek met dr. C. Kuit (links), voorzitter van Het Groene Kruis en met Oisterwijks burgemeester Funk, voorzitter van Het Wit Gele Kruis. Hierin is een verbetering te consta teren al blijft deze opleiding een pro bleem op langere termijnmaar de resultaten nu kan men gunstig noe men, al zijn de kosten die hieraan verbonden zijn steeds stijgende. Wel moet er rekening mee gehouden wor den dat de duur van de verpleging met een paar dagen beperkt kan wor den. Spreker wijst er dan nog op dat mogelijk kan zijn dat er een fusie tot stand komt tussen de verschillende kruisverenigingen in het land. Zeker is 'het in elk geval nodig om samen te werken en om te komen tot een nationale kruisvereniging. Daar hiervoor echter de tijd thans nog niet rijp is, is het noodzakelijk propagan da te voeren voor eigen kruisvereni gingen. Hierna verkreeg burgemeester Van Prooijen het woord die zei dat we al len onbewust bij de kraamverzorging zijn betrokken geweest, alhoewel later waarschijnlijk wel bewust. "Wij zijn als gemeentebestuur blij dat de ge meenschap dit grote gebouw heeft verkregen ter verzorging van de kraamverzorging in dit gebied. De mening van staatssecretaris Krui- singa gelezen hebbende geeft hoop om blij mee te zijn. Er is steeds meer waardering voor deze verzorging, welke nog steeds toeneemt ook in Sprang-Capelle. Het is echter wel de vraag in de toekomst op de huidige basis zou kunnen voortduren. Door allerlei maatregelen voor geboortebe perking kan het mogelijk zijn de kraamverzorgsters ander werk te la ten doen, b.v. in de polikliniek, enz. Dit is zeer belangrijk voor de Provin ciale Vereniging en voor de gemeente die een belangrijk bedrag voteerde voor de restauratie van het gebouw. Het is vandaag een feestelijke dag. In 1947 zijn we begonnen in de Hoofdstraat, later kwamen we in de voormalige dhr. School in de Hei straat, welk pand voor huisvesting ook niet zo best gesteld was. Later kwam dan de burgemeesterswo ning aan de Nieuwevaart, waar eer ste de huishoudschool in werd ge vestigd en toen deze een nieuw ge bouw kon betrekken werd er de land bouwschool in gevestigd. Deze ging helaas reeds na 4 jaar ter ziele. In de gemeenteraad kwam toen ter spra ke om het gebouw maar te slopen, maar de gevoelens van de raad waren om te trachten het gebouw in stand te houden hetgeen later is gelukt door een bespreking met het bestuur van de provinciale vereniging Het Groe ne Kruis. De gemeenteraad stelde 'n krediet beschikbaar van 120 duizend gulden voor de verbouwing en thans kan het gebouw hedenmiddag offici eel worden geopend. De kraamverzorging van de vereni ging heeft nu een goede huisvesting en men is er torts op in Sprang-Ca pelle en de gehele streek dat dit werk nu op een goede wijze kan worden verricht. Als gemeentebestuur heb ben wij gaarne hieraan medegewerkt in de hoop dat het gebouw er vele lange jaren moge staan ten dienste van dit belangrijke werk". De burgemeester 'bracht dank aan de aannemers en onderaannemers, en zuster Snijders en haar helpsters, waarvan hij hoopt dat zij op een pret tige wijze er hun werk mogen doen en voorts dankt hij allen die hun me dewerking verleenden om de restau ratie te doen slagen, waarbij de tech nische dienst van de gemeente onder leiding van de directeur van gemeen tewerken de heer P. Drop veel heeft bijgedragen. Moge de prettige verstandhouding met het Provinciale Groene Kruis bestendigd blijven en moge de ver eniging haar taak op dezelfde wijze blijven verrichten in Brabant, aldus besloot burgemeester Van Prooijen. Namens de plaatselijke huisartsen sprak hierna Dr. Gerlac'h, waarin hij zijn dank betuigde met de totstand koming van dit gebouw en de goede samenwerking met de zusters. "Wij zijn als doktoren zeer verheugd als we zien hoe het vroeger was en nu is" Uit erkentelijkheid bood spreker voor de zusters een tafeltennisspel aan. Mejuffrouw Rijken uit Breda voerde het woord namens de Provinciale op leiding voor kraamverzorgsters waar in zij haar dank betuigde aan de ge meenteraad en de inwoners van Sprang-Capelle voor hun medewer king. Moge de zusters in dit gebouw met veel genoegen werken en wonen. Burgemeester Funk van Oisterwijk liet eveneens zijn hartelijke felicita ties horen en mefkte op dat een goe de samenwerking zinvol kan zijn. De voorzitter bracht hierna een dank woord uit tot de verschillende spre kers en daarna werd van café Pruijs- sers naar het gdbouw gewandeld. Daar werd door burgemeester Van Prooijen nog een kort woord tot de aanwezigen gericht, waarbij hij tevens namens de gemeenteraad een vlagge- stok met vlag aanbood, waarna hij de deur opende en talrijke bezoekers ge legenheid kregen om het gebouw te bezichtigen. WAALWIJKSE JUDOKAMPIOENSCHAPPEN Aangemoedigd door een talrijk publiek hebben Waal wij ks jeugdige judoka's zondag om de kampioens titel gestreden. Na vaak spannende wedstrijden kwamen de gevolgende resultaten uit de bus. Gewichtsklasse tot 25 kg: 1 Franc Cortenbach; 2 Geert Tichelaar. 253o kg: 1 Paul Tilman; 2 Jan Meijer; 3035 kg: 1 René van Dijk; 2 Hans Meijer; 354G' kg: 1 Marcel Zeegers; 2 Hans Laghuwitz; 4050 kg: 1 Jos Duquesnoy; 2 Ine v. d. Leeuw; 5053 kg: 1 Frits Keylard; 2 Vincent Duquesnoy; 5565 kg: 1 Jan Jansen; 2 Wim Nijs. A.s. dinsdag 17 maart AUTO-RIJSCHOOL v/h Akkermans Wijnruitstraat 35, Waalwijk tel. 04160 - 4745 EXAMEN EHBO Afgelopen week werd het cursus jaar 1969-1970 van de Kath. Nat. Bond voor EHBO, afdeling Waal wijk afgesloten met het examen. Dit examen werd afgenomen door Dr. K. van Tuijn. Het afgenomen examen leverde 21 geslaagde cur sisten op, waarvan 3 met lof, een candidaat werd afgewezen. De cur sus stond onder leiding van dr. L. Hermans in samenwerking met dhr. J. Schilders. AGENDA Woensdag 8 u.: repetitie dameskoor in de Twee Kolommen Donderdag 8 uur: repetitie dames- en heren der Liedertafel, bovenzaal Twee Kolommen. JUBILEUMCONCERT LIEDER TAFEL OEFENING EN VERMAAK Ter gelegenheid van haar 110-ja- rig bestaan geeft de liedertafel op 21 april de volledige opera „De Pa relvissers" van George Bizet. Als gastsolisten zijn hier voor geënga geerd Wilma Driessen, sopraan; Henk Smit, bariton; en Arjan Blan ken, tenor, allen verbonden aan de Nederlandse Opera en bekend in binnen- en buitenland. UITSLAG JEUGDTOTO RKC Inzet: 1322,20. Ie prijs: J. Ver- hcofstad, Oosteinde 26, Sprang; Pe. tra Verhoeven, Pres. Steynstraat 16, Waalwijk; F. Laros, Fred. Hendrik park 50, Kaatsheuvel; S. in 't Groen, Trappistenstraat 8, Dongen. Gera den 1322,20, ieder ontvangt: 49,58. 2e prijs: M. Ley tens, Crispijnstraat 11, Waalwijk. Geraden: 1322,21, ont vangt 66,11; Bart v. Spaandonk, le Zeine 108, Waalwijk. Geraden: 1322,19, ontvangt: 66,11. 3e prijs: A. M. de Jong, Anna v. Burenstraat 11, Sprang-Capelle. Geraden 1322,10 gulden, ontvangt: 66,11. Reclames tegen deze uitslag kunnen tot en met woensdag 18 maart wor den ingediend bij: C. IJpelaar, Boe- kelaerstraat 20, Waalwijk. De prijzen kunnen vanaf donderdag 19 maart op bovenvermeld adres worden afgehaald tegen overlegging van de controlestrook. De Jeugdcommissie dankt U voor Uw medewerking en hoopt ook de volgende week op Uw deelname te mogen rekenen. Drs. N. M. VAN HULTEN Dierenarts Hoekje 11a, Kaatsheuvel Tel. 04160-4000 Spreekuren: ma., di., do. en vr. 19.00 tot 20.00 uur en volgens afspraak. De in december gehouden enquê te onder de bejaarden in Waalwijk- Zuid om de behoefte aan een be jaardensoos te peilen, heeft 69 po sitieve reacties opgeleverd. Deze gunstige uitslag heeft de werk groep doen besluiten om op donder dag 19 maart a.s. te starten met een soos voor Waalwijk-Zuid in de voor malige kleuterschool in de St. Cris pijnstraat. Deze soos zal elke donderdagmid dag geopend zijn van 2 tot 5 uur en indien de belangstelling voldoende groot is, dit in de toekomst tot meerdere middagen worden uitge breid. Éénmaal per 14 dagen zal er tijdens de openingsduur, in een aparte ruimte, door de maatschappelijk werker spreekuur gehouden wor den zodat men eventuele proble men ter plaatse kan bespreken. WAALWIJK Woensdag 18 maart worden de verkiezingen voor Pro vinciale Staten gehouden. De uitslag van de verkiezing in Waalwijk zal door de redaktie WOENSDAGAVOND na 22.00 uur worden gepubliceerd. De juiste uitslag per stembureau treft men ook aan in onze editie van a.s. donderdag. INSTITUUT VOOR NATUURBE- SCHERMINGS EDUCATIE DISTRICT N.-Brabant Aaangemoédigd door de getoonde belangstelling op de bijeenkomst dd. 6 maart j.l. in Hotel Moonen te Waalwijk, belegt het District Nrd- Brabant van het I.V.N. opnieuw 'n bijeenkomst voor enthousiaste na tuurliefhebbers op 20 maart en 20.00 uur in hetzelfde hotel. Getracht zal worden om tot verkie zing van een voorlopig bestuur over te gaan, waarna vele activiteiten, inclusief het houden van een na- tuurgidsen cursus, nader zullen v/orden besproken. Allen die hiervoor belangstelling koesteren zullen zeer welkom zijn. Zondag hield Kynologen-vereni- ging Waalwijk e.o. haar jaarverga dering in d° Zaal Romantica te Waalwijk. Na het openingswoord door de voorzitter werd medege deeld dat de heer v. d. Sanden uit Tilburg, een zeer bekende keur meester in de kynologie was over leden. Na voorlezing van het jaarver slag van de secretaris en de pen ningmeester ging men over tot het bekend maken van de winnaar van de jaarprijs. Deze was dit jaar ge wonnen door de heer van Bokhoven met zijn dwergpoedel Davy van de Molenvliet. De aftredende bestuursleden de he ren van de Griendt en Lammers werden herkozen, terwijl de heer de Koning wederom als voorzitter werd gekozen. Tijdens de rondvraag deelde de heer Lammers mede dat de Landelijke Vereniging van St. Bernhardliefhebbers in september a.s. een grote clubdag gaat organi seren in Waalwijk. Hiervoor blijkt zoveel belangstelling te bestaan dat er zelfs uit Amerika liefhebbers overkomen. A.s. zondag wordt wederom aange vangen met de ringdressuur en wel bij Romantica, aanvang 11.30 uur. In de nacht van vrijdag op zater dag blijkt er ingebroken te zijn in de supermarkt van André van Hilst aan de St. Antoniusstraat. Aan de achterzijde van het winkelpand zijn de inbrekers over een 2 meter hoge betonschutting geklommen, hebben toen de buitendeur en de deuren naar de winkel en het kantoortje geforceerd. Kast en bureau werden grondig nagezien doch er werd geen geld gevonden. In de aanwezige kas sabonnen hadden de heren blijk baar geen interesse. Bij eerste on derzoek werd er niets vermist. De speurhond die bij de opsporing werd ingeschakeld kwam niet verder dan de parkeerruimte Voor de winkel. Bij het stelen van raamkozijnen aan het Meyerij plein werd een in woner van Sprang-Capelle op he terdaad betrapt. Zaterdag zijn op de parkeerplaats nabij het Lido van een auto 3 wie len, nl. de 2 achterwielen en het linkervoorwiel gestolen. De gedu peerde heeft bij de politie aangifte gedaan. WAALWIJK Als onderdeel van de actie „Help Malawi" waar aan in verschillende gemeenten van de Langstraat wordt deelgenomen, werd vrijdagavond in de St. Mi chaël-Mavo een contactavond ge houden waarop broeder Theodocius veel wetenswaardigs over dit Afri kaanse land wist te vertellen. Broeder Theodocius - jarenlang hoofd van de St. Michaël-MAVO1 - verbleef lange tijd in Malawi en kon dus uit ondervinding spreken. Naar aanleiding van zijn uiteenzet ting werden door de aanwezigen verschillende vragen gesteld. De bijeenkomst werd vooral door veel jeugdige Waalwijkers bezocht. Er De fam. Röling en van Doorn heeft 't zaterdagmiddag niet aan belangstel ling ontbroken bij de heropening van Hotel Royal aan het Raadhuisplein. Het voltallig gemeentebestuur was hierbij aanwezig. Burgemeester mr. H. Stieger hield voor de nieuwe lei ding van Hotel Royal een geestig toespraak. Het veAeugde hem in het bijzonder dat het vanouds bekende hotel Royal in het hartje van Drunen niet achter heeft willen blijven en door vernieu wing van de zaak, heeft laten zien, dat het zich weet aan te passen. Voor al op toeristisch gebied is Drunen niet meer weg te cijferen en deze mensen die komen kamperen, willen ook wel eens gezellig ergens gaan eten of een glaasje drinken. Dan is het noodzakelijk dat er in de gemeen te moderne zaken zijn te vinden. Maar ook de inwoners van onze eigen ge meente, aldus de burgemeester, vin den het hier fijn om in een gezellige zaak te vertoeven. Hij wenste de nieu we leiders van hotel Royal nog veel succes en verklaarde daarna de zaak als geopend. De heer Röling dankte de burgemeester. Hij zei het de cli entèle zoveel mogelijk naar de zin te zullen maken. Verder werd deze middag door zeer velen benut om de beste wensen aan te bieden en de zaak te bezichtigen. Ook de Hofkapel was aanwezig om een serenade te brengen. VOLKSUNIVERSITEIT Donderdag a.s. zal Prof. Dr. J. Booy zenuwarts uit Amsterdam, voor de Volksuniversiteit te Kaatsheuvel een lezing houden over "verslaving en verslavingsmiddelen", een onderwerp dat de laatste tijd veel in de belang stelling staat. Het woord 'verslaving' is een veelzijdig gehanteerd mode woord. Men leest er verhandelingen over in de krant en tijdschrift. Het is een populair begrip geworden. Men kan verslaafd zijn aan alcohol, aan nicotine, aan bepaalde geneesmidde len, maar ook aan zijn werk of aan het spel, ook zelfs aan radio en te levisie. Het blijkt moeilijk te zijn een góede omschrijving te geven van het begrip verslaving. Prof. Booy zal aan de hand van de verslaving aan mor fine trachten het begrip te verduide lijken. Daarbij zal dan blijken, dat de verslaving schadelijk is voor het be trokken individu en gewoonlijk ook voor de gemeenschap. Het gebruik van verslavingsmiddelen is reeds zeer oud. We herinneren hierbij aan de geschiedenis van Noach, die, volgens Genesis 9, een wijngaard plantte en zich bedronk aan de wijn, die de wijn gaard opleverde. Prof Booy zal bespreken waarom de mens verslavingsmiddelen gebruikt. In de geneeskunde zal de pijnbestrij ding soms verslaving tot gevolg kun nen hebben: met name de morfine heeft een kwade roep in dit opzicht. Maar waarom neemt de huisvrouw, de leraar, de winkeljuffrouw, de te lefoniste, de bankier, de politicus, de student, de Leidsepleiner en de gewo ne man van de straat zijn verdovings middel, zijn borrel, zijn wek-amine, zijn marihuana-sigaret, zijn suiker klontje gedrenkt in LSD? Aan de hand van klinisohe voorbeelden en met behulp van dia's en een tweetal films zal prof. Booy een en ander na der toelichten. BINGO-AVOND IN DE KINKENPOLDER Donderdag 19 maart a.s. organiseert de geüniformeerde jeugd van Kaats heuvel een bingo-avond in het jeugd centrum de Kinkenpolder. Er zullen bingo-wedstrijden plaatsvinden en er is ook een Rad van Avontuur. Er zijn allerlei fraaie voorwerpen die d.m.v. "Amerikaans opbod" verkodht zul len worden. Het doel van deze avond is de activiteiten, van deze zeer ak- tieve groep, aan de buitenwereld te tonen. De opbrengst komt ten goede aan de> kas van de jeugdbeweging, die deze aanvulling hard nodig heeft. Belangstellenden die aan deze avond willen deelnemen en toeschouwers zijn van harte welkom op donderdag 19 maart a.s. o m20.00 uur in de Kinkenpolder,x Heikant te Kaatsheu vel. ORIENTATIERIT In het Overijsselse Haarle werd af gelopen weekend de Overijssel oriën- tatierit verreden. Onze plaatsgenoot C. van Beek werd hier eerste. A.s. zaterdag neemt C. van Beek deel aan een oriëntatierit te Neede. ZWEMCLUB De plaatselijke zwemclub komt a.s. dinsdagavond in vergadering bijeen in een der zalen van het cultureel cen trum Zidewinde, aanvang 19.30 uur. VOORJAARSVERGADERING PLATTELANDSVROUWEN De afd. Sprang-Capelle van de bond van Plattelandsvrouwen komt dins dag a.s. in vergadering bijeen. Bur gemeester M. van Prooijen zal op de ze vergadering 'n lezing houden over 'Sprang-Capelle vroeger en nu'. De aanvang is om 8 uur in het cultureel centrum Zidewinde. n In Perzië is een boot met pel grims gezonken, waarbij 150 perso nen zijn verdronken. De stemplicht is afgeschaft, de morele plicht om te stemmen blijft bestaan; ga dus a.s. woensdag ter stembus. was voor deze gelegenheid een be perkte tentoonstelling over Malawi ingericht, waarop ook goederen ten bate van de actie „Help Malawi" werden verkocht. In het gebouw van de vormings- school konden zondag de verschil lende lokalen worden bezichtigd die als tentoonstellingsruimte waren in gericht. Ook hierin had de jeugd van diverse Waalwij kse scholen een groot aandeel. Op vaak zeer origine le wijze werd de fantasie van de jongeren over hun kijk op Malawi in beeld gebracht. feestelijkheden rondom dit gouden huwelijksfeest zullen plaatsvinden in het cultureel centrum Zidewinde. Ge legenheid om het echtpaar Rietveld te feliciteren vindt plaats van 7 tot 8 u. NIEUWE ZAAK Gelet op de belangrijke groei van het bedrijf der N.V. L. Stein voor tuin-, park- en hobby-artikelen heeft men 'besloten een nieuwe zaak te stichten in het pand v. d. Duinstraat 30, al-, hiier. Deze zaak zal op vrijdag 20 maart a.s. worden geopend en biedt een volledig assortiment van artike len voor tuin, gazon, hobby, recrea tie, gereedschappen. Een uitgebreide show, die van 20 t.m. 28 maart ge houden wordt, zal alles tonen wat men gebruiken kan. De leiding van deze zaak is in handen van de heer J. van Til'borgh, die wij alle succes toe wensen voor de toekomst. OPBRENGST COLLECTE De gehouden collecte tijdens de bid stond voor gewas en arbeid in de Ned. Herv. Kerk te Capelle heeft ruim 1600 gulden opgebracht. COLLECTE 5 MEI De gehouden huis-aan-huis collecte voor de te organiseren feestelijkhe den op 5 mei a.s. heeft in onze ge meente 3625,- opgebracht. BIDDAG VOOR GEWAS EN ARBEID In de Ned. Herv. Kerk aan de Zuid- h'Oll.dijk zal a.s. woensdag biddag ge houden worden voor gewas en arbeid. In de diensten hopen voor te gaan, 's middags om half drie Ds. W. van Hennekeler, plaatselijk predikant en 's avonds om half acht Ds. A. Muil wijk uit Opheusden. De extra collec te in beide diensten zal bestemd zijn voor de kerkvoogdij.

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 7