waalwijkse en lanqstRaatse couRant Internationale Schoenenbeurs Nederland en Schoenencentrum in de belangstelling Keukencentrum Langstraat lililrlrMliJililM Modehuis Scholten-Suisse bracht gevarieerd mode pakket voor deze zomer Memphis Gold organiseert zondag een modeshow Ruim f. 11.000.- voor aktie „Help Malawi" Echo-kruiswoord puzzel KEUKENS kunstboetiek bouwman brillen DE ZAKELIJKE RESULTATEN VAN DE I.S.N. HEBBEN DE VERWACHTINGEN OVERTROFFEN DONDERDAGAVOND 19 MAART 1970 93e JAARGANG No. 23 Beurs trok meer bezoekers dan andere jaren Trade-mart gedachte Camping comfort Pimlico „Frauje-look" 't STALLETJE Waalwijk Memphis Gold krijgt andere entourage R. G.-o. d. W. voor de aktie 54,29 '32,26 41,00 4651,57 1366,00 964,06 780,00 600,00 259,44 605,76 581,00 207,00 220,12 332,79 539,40 61,95 -■V'-r'.SLv; grotestraat 231 waalwijk tel: 3866 Succes voor Sprang- Capelse gewichtheffers Uitgever: Waal wij ksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredakteur: JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2 x per week Losse nummers 20 cent vv\ o het Opgericht 1878 Abonnement p. week (0,33+ 2ct. inc.k.) ƒ0,35 mnd. (1,45+10 ct. inc.k.) ƒ1,55 p. kwrt. (3,95+10 ct. inc.k.) ƒ4.05 p.kwrt. p.post 4,75 bij girobetaling Advertentieprijs: 15 cent per mm Contractadvertenties: speciaal tarief Brieven onder nummer 50 ct. extra Bureaus: Waalwijk, Grotestraat 205, Tel. 04160-2621-2746 Kaatsheuvel, Dr. van Beurdenstraat 8, Tel. 04167-2002 Telegram-adres: „ECHO" (Van onze verslaggever) UTRECHT - Nederland heeft zijn SchoenencentrumZondag ging dit permanente expositiecentrum op de tweede etage van het nieuwe Beatrix- gebouw van de Jaarbeurs in Utrecht officieel open. De eerste drie dagen van deze week is in hetzelfde Beatrix gebouw ook de Internationale Schoe nenbeurs Nederland gehouden. Op de I.S.N. toonden 255 schoenfabri kanten en importeurs in 124 stands de nieuwste schoenenmode. Het Schoe nencentrum omvat 66 exposanten. Op deze afdeling is ook een vaste ex positie van lederwaren en koffers te vinden. De zakelijke resultaten van de ISN hebben de verwachtingen - blijkens een onder de deelnemers gehouden enquête - aanzienlijk overtroffen. Bij de enquête noemde 25 procent van de deelnemers de zakelijke resul taten gelijk aan die van de vorige beurs, terwijl meer dan 65 procent de kwalificatie "beter tot veel beter" ge bruikte. De nieuwe schoenmodetrend voor najaar en winter 1970, zoals die op de beurs werd gepresenteerd is door de detailhandel goed ontvangen. Van de exporterende firma's boekte ongeveer de helft orders uit het bui tenland. Het bezoek aan de beurs lag aanzienlijk hoger dan in 1969. Dit had ondermeer tot gevolg dat 88 pro cent van de deelnemers nieuwe zake lijke relaties kon aanknopen. Een woordvoerder van de Federatie van Nederlandse Schoenfabrikanten ver telde dinsdagavond, na sluiting van de beurs, dat er in tegenstelling tot vroegere beurzen nu ook door de beurzen nu ook door de winkeliers veel orders waren afgesloten of in elk geval afspraken gemaakt voor een nieuw bezoek. Dat nieuwe bezoek aan de deelnemers van het Schoenencentrum Nederland kan nu het gehele jaar plaats vinden. De stands blijven permanent inge richt en zijn minstens een dag in de week geopend. Aan de afwerking van de stands is grote zorg besteed. De meeste fabrikanten zien in het Schoe nencentrum hun tweede verkoopkan toor. Dat is geheel in de lijn van de uitspraak die drs. J. van der Kwast, algemeen direkteur van de Jaarbeurs, vorige week bij de introduktie van 't Schoenencentrum deed. Het Schoenencentrum maakt, zo zei bij, het inkopen en verkopen eenvou diger. De snelheid waarmee vandaag de mode en ook op koopgewoonten van de consument wisselen, noopt tot een gewijzigde aanpak in het distri butie gebeuren. Het is juist de oriën tatie mogelijkheid die bij inkoop en verkoop onmisbaar is geworden. Een oriëntatie, die tevens zo breed en smal mogelijk moet zijn. Het Schoenen- centrum past daarom volledig in de trade-mart gedachte en zal voor de sdhoenenbranche een onmisbare fac tor zijn op de weg naar een nieuwe toekomst", aldus drs. van der Kwast. De afgelopen dagen is duidelijk ge worden dat het Schoenencentrum Ne derland als een belangrijk ontmoe tingspunt is gaan fungeren tussen de Nederlandse detaillisten en hun le veranciers. Indirekt wordt daar ook de Nederlandse consument bij betrok ken. De 13 miljoen Nederlanders ge ven per jaar 800 miljoen gulden uit "ot schoenen, wat een "consumptie" betekent van 46 miljoen paar schoe nen per jaar. De meeste fabrikanten brachten een uitgebreide collectie. Enkele daarvan willen we noemen. De nieuwe Cam ping Comfort collectie '70 van Bloch Stibbe toont naast een overweldi gend aantal sportieve modellen ook een enorme verscheidenheid in ver werkte materialen. Vooral linnen, corduroy en kreuklak zijn sterk ver tegenwoordigd; lichte "ademende" materialen die de voeten fris houden, ook als het hartje zomer is. Het fijne van deze Camping Comfort modellen is de uniekeverende binnenzool met "foam cushion", die de voet perfekt steunt. Dit, gevoegd bij het uiterst geringe geivicht, zorgt dat voeten deze schoe nen bijna niet voelen, ook niet na een daglang dragen. Speciale vermelding verdienen de Zweedse klomp-model len. Deze stevige slippers zonder hiel zijn in leren uitvoering met houten zool al vele jaren op de Nederlandse markt. Bloch Stibbe heeft het mo del nu meer modieuse aspecten ver leend door hetgeheel eigentijds, te interpreteren in moderne soepele en luchtige "vrijetijds-materialen"De naam "comfort" duidt er op dat veel modellen geschikt zijn om tijdens het werk of het winkelen gedragen te worden. Het Waalwijkse bedrijf Pimlico zowel voor dames als heren de auto-moe, 'n ideale vrijetijdsschoen. Het anti-slip zooiprofiel geeft een vaste "grip" op de pedalen. De aangepaste zooicon structie garandeert bovendien een snelle en soepele bediening. De on gedwongen pasvorm geeft de voeten een heerlijke ontspanning. De door lopende zool achter de hak geeft daarbij een stabiel steunpunt voor de hiel. Niet alleen voor de autobestuur der maar ook voor na het werk of gedurende de vakantie. Pimlico maakte al vele jaren de auto moe voor dames, na het sluiten van Rembrandt in Sprang-Capelle werd ook de auto-moe voor heren in pro- duktie genomen. Daarnaast maakt het bedrijf ook lederen kleding voor kin deren en dames. De collectie is nu ook uitgebreid met ceintuurs. Naar alle waarschijnlijkheid krijgt Pimlico de vertegenwoordiging van 'n exclu sieve lederen kleding fabrikant. Van het vrijetijds schoeisel nog even naar de meer geklede schoen. Bloch GROTESTRAAT 142 WAALWIJK Telefoon 04160 -5117 Stibbe lanceerde tijdens de ISN 'n typische damesschoen die aan groot- moederstijd doet denken. Bij Diana- Kaatsheuvel ontdekten we de 'franje- look' die ook terug te vinden was bij de tassen. Léon Pare toonde 'vlotte' schoentjes voor een aantrekkelijke prijs. Een enkellaars met franje show de de Fa. Ligtenberg uit Dongen. De ze laars past bij de maxikleding. Bij Napolina zagen we enkele zeer Chi que schoentjes. Tot slot Timtur-Waal- wijk. De Amsterdamse ontwerper Jan Jansen ontwierp voor dit bedrijf een klompschoen onder het motto "over al en altijd". De klompschoen komt in mei op de Nederlandse markt. (Van een mode-medewerkster) WAALWIJK - De modelijn voor dit voorjaar en deze zomer is erg vrij. Dat wisten we al uit de shows van de grote Nederlandse en buitenlandse couturiers, maar het werd dinsdag avond nog eens onderstreept door 't Waalwijkse Modehuis Scholten-Suis se dat een show hield in de zaal van de Gecroonde Leersse. De vrouw kan zich naar eigen smaak en inzicht kle- heeft voor U de mooiste en nieuwste sieraden, o.a. HANGER-KETTINGEN, OORHANGERS en RINGEN STATIONSSTRAAT 115 De vroedschap van sociëteit „Mem phis Gold" gaat zondagavond een groots opgezette modeshow organi seren. Het afgelopen seizoen nam men als eerste het initiatief om bui ten gewone soosavonden ook avon den te organiseren met meer ver scheidenheid en afwisseling. 'Hierbij bleken de shows van dames kleding, sport-, bad- en strandkle ding en 'n kapshow bijzonder in de smaak te vallen. Vandaar dat men besloot ook voor de komende maanden dergelijke evenementen te bewerkstelligen. mo- Zondagavond zal een modieus deseizoen worden ingeluid. Medewerking aan deze show verle nen: van Dijk, modehuis te Waal wijk en van Mierlo, exclusieve he renkleding met resp. dames- en he- enkleding. Fa. Bergmans verzorgt de schoenen. Yolanda v. Engelen zorgt dat de pruiken „haarfijn" tot hun recht komen. Er zal een zeven meter lang podium geplaatst worden waarop manne quins Marie-José, Nel, Marjan en Jeanine en dressman Karl dit alles voor het voetlicht zullen brengen. Memphis Gold krijgt voor zondag avond een geheel andere entourage Alleen leden op vertoon van hun pasje hebben toegang. den. Dat geldt overigens niet alleen voor de kleding- maar ook voor de schoen'enmode. Ook bij deze show viel het ons op dat extra vagante modellen ontbraken. Alles wat de mannequins het publiek toonden was draagbaar. Natuurlijk, smaken blijven verschillen maar zowel voor de jonge als de wat rijpere vrouw biedt de mode 1970 alle keus om zich smaakvol te kleden. De zaal was bijzonder verrukt over de tuniekpakken voor de rijpere vrouw. Was het tuniekpak tot voor kort alleen voorbehouden aan het jonge vrouwtjè, de ontwerpers zijn niet voorbij gegaan aan de wensen van het oudere publiek. De tuniek- pakken bieden alle mogelijkheden; ze zijn er in diverse kleuren en kleden vaak slank af. Het grote voordeel is dat het tuniekpak of het "broe'kpak" zowel in huis, in de auto, bij het win kelen en op de vakanties te dragen is. Regenmantels waren 'in'. Scholten- Suisse toonde voor de pauze 'n uit gebreide collectie. Ook in mantels was de collectie groot. De jas met grote ruiten staat bijzonder vlot. Er was veel met vistram gewerkt, wat het vooral bij de jeugd aardig doet. De klassieke modellen, in scheerwol en jersey, hadden veelal steekzakken, ceintuurtjes op het rugpand en twee rijen knopen. Ook de maxi- en minimode werd op de voet gevolgd. Bij de lange maxi- jas past het mini-jurkje. Wie er dan een blokhaksöhoen of het enkellaars je bij draagt, komt goed voor de dag. Parijs had voor dit jaar de midi-mode aangegeven. Veel ontwerpers geloven er niet in. Modehuis Scholten-Suisse heeft de midi-jurkjes echter wel in de collectie opgenomen. Ook bij rokken en truitjes grote variatie. Ook de sjaals ontbraken niet. Wie 'in' wil zijn draagt zo'n fleurige sjaal. Men kan er alle kanten mee uit: voor het haar, om de heup of om de taille. Ook hierin heeft de op mode bewuste vrouw alle mogelijkheden. Immers, de mode 1970 biedt variatie en dut is - gezien de show van Modehuis Scholten - gelukkig ook met de prij zen het geval. "Help Malawi". oecumenische dienst van 15 jan. lezing door prof. Dr. Bruins Slot huis aan huis kollekte Antoniushof huis aan huis kollekte Waalwijk huis aan huis 'kollekte Waspik huis aan huis kollekte Kaatsheuvel par. St. Joseph huis aan huis kollekte Kaatsheuvel par. St. Jan huis aan huis kollekte Loon op Zand 'huis aan huis kollekte De Moer kerkkollekte par. H. Clemens Waalwijk kerkkollekte par. St. Joseph Kaatsheuvel platenaktie L.T.S. Waalwijk kollekte meisjes Mavo Maria Koningin Waalwijk giften via Boerenleenbank Waalwijk opbrengst van de tentoonstelling voetbalwedstrijd soos l'Ecurie-Memphis Gold totaal 11.296,64 De kerkkollektes van afgelopen zondag zijn nog niet binnen. Boven dien volgt er nog een inzameling via zakjes, die u deze week thuis krijgt en die u kunt inleveren in uw kerk. U kunt uw bijdrage ook storten op de spaarrekening bij de Boerenleenbank Waalwijk, gno 1075202, t.n.v. Aktie Help Malawi. M Horizontaal: 1 plaats in Zwitserland; 5 onbepaald aantal; 9 aanw. voornaamw.; 10 le ger;; 12 plaats op de Veluwe; 14 sportterm (afk.); 15 samenmengen; 16 het romeinse imperium (afk.); 18 meisjesnaam; 20 riviermond; 21 beest; 23 kippenproduct; 24 bekende motorraces (afk.); 26 hard waaien; S In de wedstrijd gewichtheffen Eijs- den (Z-Limburg) tegen RKV Raams- donk kwamen onze plaatsgenoten J. Oerlemans en J. van Alpben tot zeer goede prestaties. J. Oerlemans ver brak alle 4 zijn persoonlijke records en evenaarde het cluhrecord in het lichtzwaargewicht met trekken. J. v. Alphen verbeterde zijn persoonlijke records in drukken, trekken en totaal. De prestaties van de overige leden logen er ook niet om. J. de Graauw stelde zijn pers. records in trekken, stoten en totaal scherper. W. v. Keu len verbeterde zijn pers. records en clubrecord in het lichtgewicht met stoten. L. Braat, na lange afwezig heid weer terug in het vijftal kon ook terugzien op een goede wedstrijd.. 30 weg gaan; 33 behoeftige; 34 ope ra; 36 dunne; 37 vriendin (Fr.); 38 thee (Eng.); 39 gelijk aan waarde; 40 waarmee wij zien; 41 soort; 43 vogelwoning; 45 omlaag; 47 vergrotende trap van trots; 49 als eerder (afk.); 51 ge wicht (afk.); 52 plan; 55 trage; 58 muziekterm; 60 en andere (afk.); 61 gronden aanvoeren; 62 meisjes naam; 63 netto (afk.); 65 meisjes naam; 68 soort gras; 69 plaats in Friesland. Verticaal: 1 tandeloos zoogdier; 2 droom (Fr.); 3 soort vis; 4 behoeftige; 5 plaats in België; 6 zeilwedstrijd en roeiwed- strijd; 7 watervogel; 8 muziekterm (afk.); 9 rivier in Rusland; 11 zui velproduct; 13 aanzien; 14 betaal- plaats 17 meisjesnaam; 19 plaats in Noord^Holland; 22 belangstelling; 23 titel (afk.); 25 zoals de akten getuigen (Lat. afk.); 27 langzame; 28 koningin (Fr.); 29 vruchten; 30 leed; 31 ruim, royaal; 32 meisjes naam; 35 deel v. h. kippenhok; 40 soort wafel; 41 leuk; 42 aanstoot ge ven; 44 teken van verdriet; 46 kin- dergroet; 48 goud (Fr.); 50 liefde (Eng.); 53 bijwoord; 54 vogel; 56 vreemde munt; 57 persoon; 58 wond; 59 verbinding; 64 .ter zake (afk.); 67 maanstand (afk.). De oplossing van de Echo-kruis woordpuzzel van de vorige week luidt: Horizontaal: 2 edda; 5 oder; 9 tooi; 10 over; 12 oase; 13 rem; 14 are; 15 lade; 17 p.s.; 19 el; 20 mars; 23 eni ge; 24 fanfare; 28 entente; 32 t.a.; 34 an; 35 lol; 37 r.m.; 38 el; 39 r.k.; 40 tij; 41 pi; 42 st; 43 id; 44 do; 45 aks; 47 en; 49 r.d.; 51 rekenen; 54 tar taar; 57 enter; 58 kast; 61 r.o.; 62 mm; 63 raam; 65 und; 67 ala; 68 vier; 69 eland; 72 alom; 73 fort; 74 aard. Verticaal: 1 noga; 2 eire; 3 domper; 4 a.e.; 5 oe; 6 dralen; 7 roem; 8 isar; 11 v.s.; 15 lift; 16 don; 18 snel; 19 egel; 21 aan; 22 stel; 25 aarde; 26 fa; 27 anton; 29 trier; 30 em; 31 te- tra; 36 ook; 43 irak; 44 de; 45 anno; 46 stem; 48 n.t.; 50 drom; 52 kus; 53 eerder; 55 armada; 56 aga; 59 alie; 6'0 turf; 63 raad; 64 amor; 66 ja; 70 It; 71 na.

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 5