wAALwijkse en UnqstRAAtse couRant Drs. Th. de Haan benoemd tot secretaris Kamer v. Koophandel RKC speelt 14 april lichtwedstrijd tegen sterrenteam P.S.V. va/ien-aktie*7 qiro In plan Meerdijk komt nieuwe prot. chr. lagere school ALS OPVOLGER VAN DRS W. SMITS Burgem, M. v. Prooyen opende hobbyzaak in Sprang-Capelle NOTA INZAKE KROTOPRUIMING Eindhoven Funkties n I MAANDAG 23 MAART 1970 93e JAARGANG No. 24 Uitgever: Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredakteur: JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2 x per week Losse nummers 20 cent Abonnement p, week (0,33+ 2ct. inc.k.) ƒ0,35 p. mnd. (1,45+lOct. inc.k.) 1,55 p. kwrt. (3,95+10 ct. inc.k.) ƒ4.05 p.kwrt. p.post ƒ4,75 bij girobetaling Advertentieprijs: 15 cent per mm Contractadvertenties: speciaal tarief Brieven onder nummer 50 ct. extra Opgericht 1878 Bureaus: Waalwijk, Grotestraat 205, Tel. 04160-2621-2746 Kaatsheuvel, Dr. van Beurdenstraat 8, Tel. 04167-2002 Telegram-adres: „ECHO" (Van onze verslaggever) WAALWIJK - Drs. Th. B. de Haan (31) is met ingang van 1 juli a.s. benoemd tot secretaris van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Noordelijk Noord-Brabant te Waalwijk. Hij volgt drs. W. Smits op die is benoemd tot secretaris van de K.v.K. te Eindhovenn Drs. de Haan is op voordracht van het bestuur door de ledenvergadering benoemd. Hij is sinds januari 1969 als adjunct-secretaris aan de Waalwijkse Kamer verbonden. In Waalwijk vervult de heer De Haan verschillende maatschappelijke funk- ties. Drs W. Smits wordt per 1 juli secretaris K. v. K. De nieuwe secretaris studeerde na zijn middelbare schoolopleiding (Mu lo en HBS-A) economie aan de Kath. Hogeschool te Tilburg. Zijn studie richting daar was de algemeen theore- tisch-economische. Op 15 september 1968 trad hij als eerste medewerker in dienst bij de Kamer van Koophan del te Waalwijk. Per 1 januari 1969 werd hij benoemd tot adjunct-secreta ris. De heer De Haan vervult ook enkele funkties in sociaal-economische orga nen. Zo is hij secretaris van de Com missie Regionale Ontwikkelingen van de Vereniging van Kamers van Koop handel en Fabrieken, economisch ad viseur van het NKOV afd. Waalwijk en bestuurslid van de R.K. School voor Detailhandel 'St. Marcus' te Den Bosch. Ook in het maatschappe lijk leven is de heer De Haan aktief Hij is ondermeer secretaris van de VVV Waalwijks Belang, secretaris van het Nederlands Museum voor Schoenen, Leder en Lederwaren en bestuurslid van de Stichting Sociaal Cultureel Centrum te Waalwijk. Vooral tijdens de ziekte van de hui dige secretaris, drs. Smits, is de heer De Haan nogal naar voren getreden. Hij was toen betrokken bij tal van beleidszaken van de Kamer. Zijn taakvervulling hierbij is voor het hé- stuur ongetwijfeld aanleiding geweest hem voor te dragen als opvolger van de heer Smits. Deze laatste is precies 7 jaar verbonden geweest als secre taris van de Kamer van Koophandel. Drs. W. G. A. Smits volgt in Eindho ven drs. C. Marks op. De heer Smits heeft in de afgelopen 7 jaar aan tal van projekten gewerkt, die voor de streek van groot belang waren. Ook hij vervulde tal van funkties op maat schappelijk terrein. Na zijn ziekte, het afgelopen jaar, heeft hij echter Drs. TH. DE HAAN voor de meeste funkties bedankt. Hij is alleen nog Regent van het St. Ni- colaasziekenhuis te Waalwijk. Opening nieuw gebouw K. v. K. De voorzitter van de Kamer, de heer J. Timmermans, die de benoeming vrijdagmiddag bekend maakte, vertel de ook nog dat het gebouw van de Kamer aan de Wïlhelminastraat, dat een belangrijke uitbreiding heeft on dergaan op 28 mei officieel wordt ge opend. Een commissie bereidt de fees telijkheden rond deze opening voor. Sprang-Capelle TAFEL VOETBALTOURNOOI In café Hof van Holland aan de Til- hurgseweg zal op donderdag 26 en vrijdag 27 maart a.s. een tafelvoet- baltoumooi worden gehouden waar voor fraaie prijzen beschikbaar zijn gesteld. Op donderdag zal het enkel spel tournooi worden gehouden en op vrijdagavond het dubbelspel. Het in schrijfgeld voor deelname aan dit tournooi is vastgesteld op 1,50 per persoon, terwijl men zich reeds van af heden kan opgeven. (Van onze verslaggever) WAALWIJK - De voetballiefhebbers uit Waalwijk en omgeving zullen op dinsdag 14 april kunnen genieten van een spectaculair voetbalgevecht. De Waalwijkse eerste klasser RKC speelt dan namelijk op eigen terrein een lichtivedstrijd tegen de ere-divisie ploeg PSV uit Eindhoven. De Phi- lipsploeg komt met het volledige elftal naar Waalwijk. Het RKC-bestuur is er na veel onderhandelingen in geslaagd PSV aan te trekken. De Eindhovense ploeg wilde bij wijze van uitzondering deze vriendschappelijke wedstrijd wel spelen. Trainer Kurt Linder stelde bij de besprekingen duidelijk dat zijn ploeg in de sterkste opstelling met volle dige inzet zal spelen. De wedstrijd wordt gespeeld in het kader van de officiële ingebruikneming van de nieuwe (Philips) veldverlichting op het RJKC-veld. Aan de wed strijd zal ook een muzikale show vooraf gaan. Om iedereen in de gelegen heid te stellen de Europa-Cup-strijders van PSV aan het werk te zien zijn de toegangsprijzen laag gehouden, namelijk 2,75 overdekte tribune en 1,75 staantribune, terwijl de jeugd voor 0,50 terecht kan. Men rekent bij RKC op een uitverkocht huis. Het RKC-sportpark Olympia kan ongeveer 7500 bezoekers herbergen. De bezoekers zullen 'en dat staat vast, ondermeer Pim Doesburg, Radovic, Plein Strik, Kemper, Bjerre, Blatter, Veenstra, Van der KuylenRessel, van Stippent, Mares en Bent Smidt Hansen aan het werk kunnen zien. PSV dat dit seizoen in de Euro pa Cup uit kwam tegen Rapid Wien en AS Roma gooit ook nu weer hoge ogen in de nationale bekercompetitie. De zondag voor dat rrien naar Waal wijk komt speelt PSV in de kwart-finale tegen Telstar. Sprang-Capelle GOUDEN BRUILOFT Vrijdag vierde het echtpaar M. Mes- Verduin, wonende Heistraat 196 hun gouden bruiloft. Door de buurtbewo ners was voor de Woning een prach tige versierde boog geplaatst, terwijl tevens een deel van de straat nog was versierd en bovendien bij de buurtbe woners de nationale driekleur aan de masten wapperden. Van de buurtbe woners ontving het gouden paar en kele prachtige cadeaus waaronder 'n koelkast. Het feest werd gehouden in de Chr. Volksbond te Sprang waar tussen 6 en 7 uur een druk bezochte receptie werd gehouden. Velen kwa men hun gelukwensen aanbieden w.o. ook burgemeester en mevrouw van Prooijen, welke een taart aanboden, terwijl van het gemeentebestuur een bloemstuk werd ontvangen, evenals van zovele vrienden en kennissen. Het bestuur van de postduivenvereni ging Nooit Gedacht was ook present, terwijl het fanfarekorps Sirena des avonds om 9 uur een serenade bracht. De voorzitter van het korps, wethou der Jac. Vos, complimenteerde in 'n geestige toespraak de oudjes en wees er op dat men op deze blijde feestdag Gode dankbaar mocht zijn voor het bereiken van deze mijlpaal. Hij wens te hen nog vele goede jaren in ge- zondhid toe. Heden (maandag)avond wordt in cafetaria Jan voor de Poorte in de Heistraat het feest gehouden voor de buurtbewoners. OPENBARE RAADSVERGADERING Naar men ons meedeelt zal de open bare vergadering van de gemeente raad niet op vrijdag zoals gewoonlijk maar a.s. donderdag 26 maart om half acht worden gehouden, in ver band met Goede Vrijdag. PV NOOIT GEDACHT A.s. zaterdagmorgen is het om 8 uur inmanden der duiven voor 'n oefen- vlucht in café W. Kuis, Raadhuis straat. VERGADERING MANNENVERENIGING De Ned. Herv. Mannenvereniging te Sprang komt a.s. dinsdagavond in 't Hervormd Jeugdcentrum om half 8 in ledenvergadering bijeen. De heer J. van den Hoven zal het onderwerp inleiden "Cremeren of begraven". In deze tijd, waarin de crematie steeds toeneemt, een belangrijk onderwerp. DEMONSTRATIE 'PRO PATRIA' De 'Christelijke gymnastiekvereniging Pro Patria gaf j.l. zaterdagavond in de sporthal Zidewinde haar jaarlijkse demonstraties, welke door ruim 500 belangstellenden werden bijgewoond. Onder de talrijke aanwezigen merk ten wij op burgemeester en mevrouw van Prooijen, wethouder Jac. Vos, de heer P. Heurter met zijn echtgenote, ere-lid der vereniging, de heer Foeke bestuurslid van de kring West-Bra bant en de oud-leider de heer Hoes uit Tilburg, en voorts verschillende bestuursleden van zusterverenigingen uit de Langstraat. De voorzitter van Pro Patria de heer J. Volkers, sprak een openingswoord waarin hij allen welkom heette, in het bijzonder de gemeentebestuurders en verdere genodigden, terwijl hij allen een gezellige avond toewenste. Onder leiding van de heer van de Hoven uit Tilburg met zijn medewerkers werd hierna het programma op een vlotte en keurige wijze uitgevoerd. Het ope ningsnummer met de kleine pupillen van Pro Patria oogstte veel bijval, het was bijzonder leuk deze kleintjes be zig te zien. Ook de uitgevoerde num mers der oudere leden kregen telkens een verdiend applaus. Pro Patria kan met genoegen terug zien op deze schitterend geslaagde demonstratie-avond, want het is ge bleken dat de vereniging bij de inwo ners van Sprang-Capelle een grote aantrekkingskracht heeft en gezien de zeer grote belangstelling wordt de ze vrijetijdsbesteding ten zeerste ge waardeerd. BEDANKT De heer H. de Bie heeft als bestuurs lid bedankt voor de v.v. NEO. Tij dens de korte periode dat hij be stuurslid is geweest voor deze. vereni ging heeft hij zich ongetwijfeld ver dienstelijk gemaakt in verband met zijn werkzaamheden aan de reclame borden en het werk voor de suppor tersvereniging. Vrijdagmiddag werd door burgemees ter M. van Prooijen het nieuwe win kelpand van de heer van Tilborgh c.v. officieel geopend. Dit winkel pand is voor Sprang-Capelle zeer ze ker een grote aanwinst. Het omvat artikelen voor tuin-, gazon-, hobby- en recreatie-artikelen, waarvoor he den zeer grote belangstelling bestaat. Ongeveer een jaar geleden nodigde de N.V. H. L. Stein eenieder uit, een swoh te bezoeken omtrent artikelen betreffende de vrijstijdsbestedingssec- tor. De tijd waarin wij thans leven maakte het n.l. noodzakelijk te tonen wat er op dit gebied te koop is. De belangstelling voor deze artikelen is thans zo gegroeid dat de fa. Stein die zich sedert meer dan 30 jaren vooral in de beroepssektor beweegt, deze af deling thans heeft overgedragen aan de heer J. van Tilborgh c.v. In zijn openingswoord sprak burge meester van Prooijen over hoogtijda gen in het privéleven van zijn inwo ners. Deze dag is een hoogtijdag in het leven van de heer J. van Tilborgh. Het is een gelukkig verschijnsel, de ze dagen van vreugde en blijdschap. U staat aan het begin van een nieuwe carrière. De opening van dit winkel pand biedt veel perspectief. Ik heb een kijkje genomen in uw nieuwe pand en heb kunnen constateren, dat iedereen hier terecht kan. Ik heb een rijk assortiment gezien voor hen die graag aan zijn auto of motor sleu telt. Maar ook op ander terein biedt OPENING CITY BAR Op woensdag 25 maart a.s. zal de fam. Van der Kolk-van Oosterhout in de Raadhuisstraat 109 hun naar de eisen des tijds ingerichte City-Bar openen. VERGADERING VELIG VERKEER De afd. Sprang-Capelle van het ver bond voor veilig verkeer houdt haar jaarvergadering a.s. donderdag 26 maart in het culturele centrum Zide winde des avonds om 8 uur. De agen da vermeldt de jaarverslagen van se cretaris en penningmeester en van de kascommissie. Voorts zal de begro ting en planning 1970 werden behan deld. BLOEMENAKTIE In Sprang wordt weer zoals voor gaande jaren een bloemenaktie ge houden ten bate van het Hervormd Jeugdcentrum. Deze verkoping langs de huizen zal plaats hebben op za terdag 28 maart. NEO WORDT WEER NEO De v.v. NEO heeft in de jaren na de bevrijding tot op heden in de com petitie deelgenomen onder de naam 'Sprang', op voorschrift van de KN VB. De naam 'Nederland en Oranje' was tijdens de bezettingsjaren verbo den en direct na de oorlog was er al een andere vereniging die zich eer der bij de KNVB had gemeld voor de naam NEO. Door de KNVB is thans toegestaan dat met ingang van de nieuwe competitie de vereniging weer zal voetballen onder de naam NEO '25, dus met toevoeging van het jaar der oprichting. Capelle AFGESTUDEERD Aan de Technische Hogeschool te Eindhoven is heden afgestudeerd als Ingenieur in de richting Werktuig bouw, onze plaatsgenoot de heer M. Stein. LICHTWEDSTRIJD A.s. dinsdagavond 8.15 uur speelt SSC een lichtwedstrijd in haar sport park tegen de zaterdag 2e klasser Rijs oord. NIEUWE LIDMATEN In de Ned. Herv. Kerk aan de Zuid- holl.dijk zullen een tiental nieuwe lid maten Belijdenis des Geloofs doen op Eerste Paasdag, 29 maart a.s. De be vestiging zal plaats vinden tijdens de morgendienst, welke om half tien aanvangt en waarin de plaatselijke predikant Ds. W. van Hennekeler hoopt voor te gaan. De aanneming zal plaatshebben op dinsdag 24 maart in de consistoriekamer. uw zaak een rijke variatie van arti kelen op het gebied van de vrijetijds besteding. Er is veel vrije tijd en in de toekomst zal de vrije tijd nog meer toenemen. Deze vrije tijd zal men dienen door te brengen met zijn hobby's. Namens het gemeentebestuur feliciteer ik u dan ook van harte met de opening van deze zaak. Ik wil hierbij ook gaarne betrekken uw verloofde mej. Stein. U beiden zult met de opening van dit fraaie winkelpand het fundament leggen voor uw beider toekomst. Ik stel het op hoge prijs dat jonge mensen een dergelijke ondernemingsgeest bezit ten. Samen zult gij uw toekomst op bouwen, samen zult gij alles overleg gen. Uw gChele hart legt gij in deze zaak. Beiden Wens ik u veel succes. Met de opening van dit winkelpand hebt gij bijgedragen tot groei en bloei der gemeente. Namens de winkeliersvereniging van Sprang-Capelle sprak de heer Rempt enkele woorden van felicitatie aan 't adres van de heer Van Tilborgh. Tot slot was het de heer Stein die 'n kort woord sprak. Hij deelde mee dat hij samen met zijn a.s. schoonzoon had gesproken over de opzet van een der gelijk winkelpand. "Ik weet dat je 'n groot bewonderaar bent van het win kelbedrijf. Ik meen te kunnen consta teren, dat je dit alles voortreffelijk hebt geregeld. Ik heb echter de over- Woensdag in Waalwijk officiële boomplantdag Woensdag 25 maart wordt in Waalwijk, onder auspiciën van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde, de jaarlijkse boom plantdag gehouden. Leerlingen van de zesde klassen van de St. Aloysiusschool, de St. Antoniusschool en de Pastoor Kuy- persschool zullen met behulp van assistenten van de gemeentelijke plantsoenendienst bomen planten op het daarvoor door de gemeente 'aangewezen terrein aan de Woerin- genlaan. Tevoren zal op de deelne mende scholen door de heer H. Dor- ré uit Oisterwijk (Staatsbosbeheer) een inleiding worden gehouden. Ook wordt op deze scholen aan de hand van werk- en instructie materialen aandacht besteed aan aan deze nationale boomplantdag. Na het planten worden de kinderen door de gemeente Waalwijk getrac- teerd en ontvangen zij van 't Lan delijk Comité Boomfeestdag 'n her innering. tuiging dat je waar zult maken wat je hebt voorgenomen". De heer Stein vond het jammer dat de heer v. Til borgh sr. wegens ernstige ziekte niet bij de opening aanwezig kon zijn. Tot slot sprak de heer van Tilborgh woor den van dank tot elk der sprekers. Deze opening werd ook bijgewoond door de beide wethouders en de ge meentesecretaris. De heren Drop en Roomer toonden eveneens blijken van belangstelling. Verder merkten we op de directeur van de veiling Zundert, de heer Hoppenbrouwers met echtge note, alsmede vele personen uit het zakenleven in en buiten de gemeente Sprang-Capelle. Vele bloemstukken vulden het nieuwe pand. S (Van onze verslaggever) WAALWIJK - De maandelijkse vergadering van de gemeenteraad veen Waalwijk wordt deze keer op woensdag gehouden en niet op de laatste donderdag van de maand. Dit in verband met Witte Donderdag. Op de vrij korte agenda van woensdag staan weinig, schokkende voorstellen. Bij de ingekomen stukken is een schrijven van dr. C. Kortmaan, Commissaris van de Koningin in Noord-Brabant. Hij deelt de raad hierin mee dat de heer J. Teijssen is herbenoemd als burgemeester van Waalwijk voor de komende vier jaar. J. Teijssen als burgemeester her-benoemd De raad wordt om medewerking ge vraagd voor de bouw van een protes tants christelijke lagere school in het bestemmingsplan Meerdijk. Deze schoolruimtè voor onderwijs op pro testants christelijke grondslag is har de noodzaak omdat de Oranjeschool aan 't Oranjeplein toe is aan de max imale opnamecapaciteit, terwijl de voortschrijdende bebouwing in Waal wijk-Zuid een steeds groeiende vraag naar onderwijs van genoemde rich ting meebrengt. Ook leerlingen uit 't toekomstige Zanddonk zijn op de te stichten school aangewezen. De gymnastiekzaal van de St. Anto niusschool moet verbeterd worden. De voorzieningen bestaan in Hoofdzaak in het aanbouwen van een was- en kleedruimte, een toilet en een nieuwe entree, in het aanbrengen van een nieuw plafond en een nieuwe dek- vloer en in het herinriohten van de bestaande toestellenberging. Ook zal het een en ander van een nieuw verf je worden voorzien. Commissies In verband met het vertrek van de raadsleden C. A. van Mosselveld en J. Smits zijn er in een aantal raads commissies vacatures ontstaan. B. en w. stellen voor in de volgende vaca tures te voorzien: commissie voor ge organiseerd overleg (vacature v. Mos selveld), commissie van advies en bij stand voor de financiën (v. Mossel veld), commissie advies en bijstand Gemeentewerken (v. Mosselveld en J. Smits), commissie van onderzoek ge meenterekeningen 1967 (v. Mossel veld) en de commissie van voorberei ding bouw instrüktiebad (Smits). Krot-opruiming Tijdens de vergadering van woensdag komt er ook een nota op tafel, inza ke de regeling doorstroming en krot opruiming. Het grote verschil tussen de regelingen voor 1 januari 1970 en daarna bestaat in de wijze waarop het Rijk aan de gemeenten financiële steun verstrekt bij de feitelijke ver vulling van hun doorstroming- en krotopruimingstaak. Nu blijft ten laste van de gemeente 20 procent van het uit te keren bedrag. Voor Waal wijk is dat bij krotopruiming 300,- en bij doorstroming 250,-. Voor dit jaar raamt men 40 doorstromings- en 40 krotopruimingsgevallen. Vorig jaar waren er 71 'doorstromers', wat zijn oorzaak gevonden moet helbben in het gereedkomen van veel nieuwe huurwoningen. De raad wordt voor gesteld een krediet van 22.000,- beschikbaar te stellen. De Echo van het Zuióen

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 9