Dit weekeinde veel aanrijdingen in Waalwijk KAATSHEUVEL Uno Animo wint van titel kandidaat Terneuzen: 2-1 NEO roept Quick Boys halt toe: 1-1 WAALWIJK een Raad Loon op Zand koopt grond voor sportaccommodatie Uno Animo Geen contributieverhoging bij veiling De Langstraat e DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 6 APRIL 1970 Unieke expositie over de bevrijding in Drunen Verbeteringen zijn noodzakelijk B.B.A. Avondspreekuur voor B. en W. van Waalwijk Waalwijkse politie deed goede vangst Hockey Dames-team deelt pianten met Keep Fit Korte berichten Drunen DRUKBEZOCHTE ANTIEK EN VLOOIENMARKT WAALWIJK Vrijdagavond reed J. E. uit Kaatsheuvel over de Besoyensestraat. Hij reed daarbij tegen een rechts staande lantaarn paal en daarna tegen de voorigevels van een tweetal huizen. En passant reed hij ook nog een verkeersbord omver. Hij werd daarbij gewond en na op het politiebureau geweest te zijn overgebracht naar het zie kenhuis. E. zou in plaats van op de rem op het gaspedaal geduwd heb ben en was bovendien niet in het bezit van een rijbewijs. In de Grotestraat ter hoogte van het nieuwe pand van de Magneet vond zaterdagavond een aanrijding plaats waarbij 5 gewonden vielen. De bestuurder van een personenwa gen reed in oostelijke richting en ieed op onverklaarbare wijze ineens naar rechts De wagen kwam tegen een hoek van een huis tot stilstand en was total-loss. Vier van de vijf inzittenden werden overgebracht naar het ziekenhuis. Een persoon kon ha behandeld te zijn huiswaarts keren; de anderen werden opgeno men. Ter hoogte van het pand 59 in de Grotestraat reed een in westelijke richting rijdende auto in de nacht van zaterdag op zondag tegen een geparkeerd staande wagen. Dr. de Blois verleende eerste hulp en de bestuurder werd overgebracht naar het ziekenhuis. De vermoedelijke oorzaak is drankmisbruik. De auto raakte total-loss. In dezelfde nacht vond er een aanrijding plaats op de Groene- woudlaan. Een personenauto be stuurd door H uit Waalwijk bostste tegen een rechts geparkeerd staande wagen, die op zijn beurt tegen een andere wagen boste. De wagen van de H. is als total-loss te beschouwen. De oorzaak van de aanrijding is niet bekend. JUDO-K AMP10 EN SCHAPPEN Zondag werden in de sportzaal van de Levensschool de jaarlijkse wed strijden gehouden om de jeugdkam pioenschappen judo van Kaatsheuvel in de diverse gewichtsklassen, waar van na een spannende en lange strijd de winnaars uit de bus kwamen. Na het bekendmaken van de uitslag wer den de prijzen, bestaande uit bekers en medailles door burgemeester Van Erp uitgereikt. Deze sprak zijn grote waardering uit over de sportieve ma nier waarop de jeugdige deelnemers aan deze titelstrijd hadden deelgeno men en hoopte dat Kaatsheuvel in de naaste toekomst over een up to date sporthal zou beschikken ook voor de ze evenementen. De finalepartijen eindigden als volgt: Klasse 15-20 kg: 1. M. Bulham; 2. M. Blij'levens; Klasse 21-126 kg.: 1. K. van Tuijn; 2. J. Romibouts; 27-32 kg: 1. J- IJpelaar; 2. B. Heeffer. 33-38 kg: 1. S. van Ree; 2. B. Da- men; 39-44 leg: 1. J. Laros; 2. H. Toonen; 45-50 kg 1. H. van der Vel den; 2. H. van Dongen; 51-56 kg: 1. S. Vervoord; 2. A. de Vries; 57- 65 kg: 1. J. van Wanrooij; 2. G. de Nijs. TOTO JEUGDKOOR De inzet van de le week was over weldigend. Deze bedroeg 1303,30. le prijs 260,66 voor M. de Wilt, Camping 't Hoekske, Kaatsheuvel, die de inzet precies noteerde op zijn totoformulier. 2e prijs 130,33 voor mevr. A. van Houwelingen, Vaart straat 16d te Kaatsheuvel, die gera den heeft 1303,20. Prijzen kun nen worden afgehaald vanaf maan dag 13 april a.s. bij de heer W. de Vries, Mgr. Völkerstraat 38, Kaats heuvel, onder overlegging van de contrölestrook. VOLKSUNIVERSITEIT Wegens ziekte' van mevr. Dr. S. C. Regüdoorzee Greup Roldanus kan haar lezing "De vrouw naast de man in vroeger eeuwen" voor de Volks universiteit op dinsdag 7 april geen doorgang vinden. Gelukkig is het be stuur er in geslaagd toch nog een avond voor de leden te organiseren en wel op dinsdag 14 april, die verzorgd zal worden door Liesbet Veendorp, voord rachtskunstenares Liesbet Veendorp, Groningse van ge boorte, behaalde in 1963 het einddi ploma van The American of Drama tic Arts in New York. Sindsdien treedt zij op in de Verenigde Staten en in Nederland met haar program ma's van proza. Zij zal voor de Volks universiteit voordragen uit werken van Simon Carmiggelt, Godfried Bo- mans en Anton Tsjedhow. Na de pau ze brengt zij een volksverhaal van de Hongaarse schrijver Heltai en van de jiddische schrijver Aleichem. Haar programma wordt afgewisseld door internationale volksmuziek en caba retliedjes, waarbij zij zichzelf op de gitaar begeleidt. VERGADERING HORECAONDERNEMERS Tijdens een in de Rio-<bar te Kaats heuvel gehouden vergadering voor horeca en middenstand is een bestuur geformeerd, dat zich zal beraden over deze zomer te realiseren aktiviteiten. Dit bestuur, bestaande uit de horeca ondernemers H. v. d. Ven, Loon op Zand, J. Lokker, J. Verhoeven, W. Smits en K. Kieboom, Kaatsheuvel, heeft inmiddels enkele ideeën over wogen en vastgelegd, welke tijdens een op 14 april a.s. om acht uur te houden algemene vergadering in ca fé-restaurant De Nieuwe Finantie te Loon op Zand naar voren zullen wor den gébracht. Aangezien veler belan gen hiermee gemoeid zijn, hoopt men dat een groot aantal horeca-exploi- tanten bij deze besprekingen aanwe zig zullen zijn. In een meer spannend dan fraaie wedstrijd heeft Uno Animo beide puntjes thuis weten te houden en nog wel tegen een kampioenskandi daat. Direct na de aftrap, waarin Uno de sterke wind in de rug verkiest, ont wikkelt zich. een snel op en neer gaande strijd met de Uno-voorhoede iets gevaarlijker voor doel. Reeds na 6 minuten brengt de rechtsback de bal voor het doel en de goed op gestelde G. van Lier behoeft slechts met het hoofd te knikken. 10. In de 12e minuut wordt H. van Loon in het strafschopgebied onderuit ge haald en de toegestane strafschop werd door J. van Wanrooy afge rond, 20. Zo bleef het tot aan de rust waarbij Uno meer in de aanval was doch de voorhoede geregeld in de buiten- spelval liep. Na de rust zou de wedstrijd ont aarden in ruwheid, waarbij veel werd geduwd en getrapt. De oorzaak lag grotendeels bij de zeer zwak leidende scheidsrechter. In de 7e minuut wordt bij een snelle aanval der gasten de linksbinnen onvol doende afgedekt en deze schiet van dichtbij in, 21. Hoe heftig Ter- neuzen ook aanviel, de verdediging hield het hoofd koel en gaf geen enkele kans meer weg, terwijl aan de overzijde nog kansen ontstonden via de goed spelende L. de Leyer. In de stand kwam echter geen ver andering meer en was Uno 2 zwaar bevochten punten rijker. In het kader van de vijf en twintig ste herdenking van de bevrijding van ons land, wordt er onder auspiciën van 't Comité Bevrijdingsfeesten '70 een tentoonstelling georganiseerd in het gemeentehuis. Met de voorberei ding hiervan is een viertal inwoners van Drunen reeds begonnen. Het ligt in de bedoeling de tentoon stelling te houden van 30 april tot en met 7 mei. De reden van dit artikel nu al, ligt in het feit, dat velen van u, inwoners van Drunen en Elshout, voor een deel het ten toon te stellen materiaal kunt leveren. Gedacht werd aan kaarten, foto's (niet te klein), voorwerpen, folders en pamfletten, vlugschriften, betaalmiddelen, bon nen en bonkaarten. Ook eventueel nog ander materiaal, dat in verband staat met de oorlog en de bevrijding van Drunen en Elshout. Zoekt u eens en laat ons weten of u dergelijke za ken hebt en in bruikleen af wilt staan. Wij vragen u nog niets te brengen, maar een berichtje te zenden met het te verstrekken materiaal. Als alle aan biedingen binnen zijn, wordt er een keuze gemaakt en komen de comité leden bij u aan huis kijken of het een en ander bruikbaar is. Graag 'n brief je vóór a.s. zaterdag aan A. van de Wiel, Torenstraat 6, tel. 2244. VERGADERING „HET GROENE KRUIS" De vereniging „Het Groene Kruis" afdeling Waalwijk, houdt op maan dag 20 april in de muziekzaal van het Willem van Oranjecollege een algemene jaarvergadering. Voor de pauze wordt het huishoudelijke ge deelte afgewerkt. Na de pauze houdt dokter N. de Blois een korte inlei ding, waarna er films worden ver toond over het onderwerp Hart- en Vaatziekten. De films zijn door de Nederlandse Hartstichting beschik baar gesteld. VERGADERING NED. KATH. ONDERNEMERS VERBOND Het Ned. Kath. Ondernemers Ver bond afdeling Waalwijk, houdt op donderdag 9 april in Hotel Verwiel een voorjaarsledenvergadering. Be sproken zal worden o.m. het city plan, de feestverlichting, geschenk bon-aktie, zegelaktie, de Makro Breda en de komende gemeente raadsverkiezing. Men rekent op de komst van veel leden, mede gezien de interessante agendapunten. LAATSTE RIKCONCOURS KMHC „WAALWIJK" Vrijdagavond 10 april a.s. organi seert de Katholieke Mixed Hockey club Waalwijk het laatste rikcon- cours van dit seizoen. Veel rikkers hebben de afgelopen vijf maal hun best gedaan om zoveel mogelijk pun ten in de wacht te slepen. De hoc keyclub rekent uiteraard op deze laatste kaartavond op een grote op komst. Het rikconcours begint om 20.00 uur in Hotel Verwiel. Het gelukte NEO het sterk in op mars zijnde Quick Boys een puntje te ontfutselen in een wedstrijd die van begin tot het einde vol span ning was. NEO begon tegen de harde wind m en had al na 3 minuten succes. Een voorzet van Karei Paulides werd door een verdediger met de hand geraakt maar kwam terecht bij Arie Schiedon. De goed leidende scheidsrechter Vink paste de voor- deelregel toe en Schiedon gaf NEO met 10 de leiding. Gesteund door de harde wind ging nu Quick Boys in de aanval en de NEO-achterhoe- de kreeg het zwaar te verduren. Gelukkig gaf ze geen krimp, al kon menige aanval slechts worden ge stopt door het weggeven van een corner. Toch kwam Quick Boys na 20 minuten naast NEO. De scheids rechter gaf Quick Boys een indirec te vrije trap. Hoewel hij dit duide lijk had aangegeven beging de NEO-doelman de fout de recht op 't doel afkomende bal te willen stop pen. Dit mislukte en het was 11. Quick Boys rook de overwinning en zette nu alles op de aanval. De NEO-supporters slaakten een zucht van verlichting toen de rust kwam met deze 11 stand. Na de rust kreeg NEO het voor deel van de wind en zette een of fensief in dat de Boys-verdediging vaak in moeilijkheden bracht. Het hield echter de verdediging geslo ten en probeerde met uitvallen suc ces te behalen. NEO had geluk toen de bal via het hoofd van v. d. Schans tegen de paal kwam. Beide partijen zetten zich volledig in om tot een overwinning te ko men en het bleef tot de laatste mi nuut spannend. Met de 1-1 stand kwam het einde waarmee NEO toch meer tevreden was dan de gasten. De agenda, die de gemeenteraad van Loon op Zand donderdagavond j.l. kreeg voorgeschoteld, gaf vrijwel geen aanleiding tot discussies en de hele affaire werd dan ook in vrij kor te tijd afgewerkt. Alleen het voorstel tot het aankopen van een stuk grond aan de Klokkenlaan te Loon op Zand ten behoeve van de uitbreiding en ver betering van de buitensportaccommo datie voor sportvereniging Uno Ani mo aldaarkon niet de goedkeuring wegdragen van de heer J. C. Beerens zulks in verband met de ongunstige budgettaire positie van de gemeente. De heer Beerens was van mening dat het beter zou zijn niet tot aankoop over te gaan, omdat het object moei lijk op korte termijn te verwezenlijken zou zijn en vooral de kosten daarvoor te hoog vond. Bovendien verkeerde hij in de veronderstelling dat bepaal de kapitaalsuitgaven, zoals de bouw van een tribune voor deze sportver eniging, nog niet waren goedgekeurd. Hij vond het daarom verstandiger eerst de goedkeuring van de begro ting af te wachten. De heer G. Eijke- mans was echter een andere mening toegedaan. Volgens hem was met de ze zaak in de begroting reëds reke ning géhouden, zodat er geen moei lijkheden zouden ontstaan als deze werd goedgekeurd. De heer IJpelaar zag in deze uitbreiding een prachtig GSW-object, waarmee burgemeester L. M. J. van Erp het volledig eens was. Deze maakte de heer Beerens duidelijk dat de kosten voor de ge noemde uitbreiding gedeeltelijk in de begrotingen van 1969 en 1970 zijn opgenomen, zoals ook aan de hand van de laatste nota van aanbieding bij de begroting van 1970 kon wor den aangetoond. Hij vond het niet noodzakelijk het gehele complex tegelijk uit te voeren, maar achtte de verbetering van de voetbalaccommodatie van groot be lang en hij hoopte dat hiermee dan ook dit jaar nog een begin zou wor den gemaakt. Deze aangelegenheid leeft volgens hem via Uno Animo ook sterk in de bevolking van Loon op Zand. "We moeten ons niet laten verleiden het hoofd in de schoot te leggen. Ondanks het begrotingstekort moeten we blijven vechten", aldus de burgemeester. Hij deelde tenslotte overigens nog mede, dat de bouw "van een tribune voor Uno Animo de ge meente niets hoeft te kosten, omdat ei met deze vereniging een overeen komst is gesloten betreffende de fi nanciering. Het voorstel tot aankoop werd hierna zonder hoofdelijke stem ming genomen,. Het restant van de agenda ging vlot onder de voorzittershamer door. De heer F. Elshout maakte van de rond vraag gebruik, om in verband met de binnenkort te verschijnen nieuwe dienstregeling van de BBA, te infor meren of het mogelijk is vooraf nog met deze vervoersonderneming con tact op te nemen teneinde de bij een onlangs gehouden enquête naar voren gebrachte wensen en verlangens ken baar te maken. Burgemeester v. Erp antwoordde hierop, dat het rapport van de betreffende enquêtecommissie te laat was uitgebracht om nog enige invloed te kunnen hebben op deze dienstregeling. Overigens is de BBA voldoende ingelicht. Een betere on derhandelingspositie zou wel tot stand komen, wanneer er sprake zou zijn van een gemeentelijke subsidie. Gezien echter de financiële positie- van de gemeente, maakte het streek vervoer geen enkele kans op een bij drage van de gemeente Loon op Zand. De heer E. Remmeren informeerde nog naar de mogelijkheid dat de plaatselijke sportverenigingen tijdens de viering van de a.s. Koninginnedag hierbij .worden betrokken, hetgeen volgens de burgemeester een aange legenheid is voor het organiserend Oranje-comité. zag de contributie echter als een sym bolisch bedrag omdat men immers veilingprovisie betaalt. Oorspronke lijk waren veel leden tegen een hoge re vergoeding voor de voorzitter. Pre sident-commissaris mr. 'H. Stieger verdedigde deze zaak echter met veel verve, zodat nagenoeg iedere'en met dit voorstel akkoord ging. De veilingvereniging had vorig jaar een winst gemaakt van 69.000,-. Voor restributie aan de leden is 40.000,- bestemd, terwijl 2900,- wordt toegevoegd aan de reserve. Ook werden vrijdagavond de statutten ge wijzigd en meer aangepast aan de huidige omstandigheden. Met algemene stemmen werd als voor zitter de héér J. C. van Hoorn her kozen. Van twee léden nam men af scheid, namelijk de heren W. v. d. Berk en J. van Bokhoven. Zij ontvin gen van de voorzitter een cadeautje. In hun plaats werden gekozen de he ren N. Oerlemans en Th. v. d. Broek. In de raad van commissarissen werd de heer A. van Dijk gekozen. DRUNEN - Veilingvereniging De Langstraat hield vrijdagavond in de kantine van het veilinggebouw in Drunen haar jaarvergadering. Voor zitter J. C. van Hoor en wees er in zijn openingswoord op, dat het zowel voor de leden als de tuinders 'n goed jaar is geweest. 1969 bracht 'n meer- omzet van bijna 700.000,-. Het 'belangrijkste deel van deze stij ging was voor de komkommers, sla en aardbeien. In het afgelopen jaar is een begin gemaakt met de mecha nisatie zowel in de veiling als op het kantoor. De heer van Moorn wees er op dat, om de loonkosten op te van gen, in de toekomst steeds meer aan- dacht besteed zal worden aan de me chanisatie. Het merendeel van de bijna 300 aan wezige leden ging niet akkoord met de door het bestuur voorgestelde con tributieverhoging van 5,- op 50,- per jaar. Het bestuur wees er op dat de contributie van 5,- 25 jaar gel den was vastgesteld en sindsdien niet meer was veranderd. De vergadering JEUGDTOTO RKC Inzet 1220,50. le prijs: Rob Wes tenburger, Nrd. Parallelweg 41, Waalwijk; P. Groenedaal, Burg. v. Harenlaan 1277, Schiedam; L. Ver vers, Kaatsheuvel; Hans v. Wan rooy, Kaatsheuvel; P. Smits, Kerk straat 35, Waspik; J. Strik; Stations straat 44, Waalwijk Geraden f 1220,50, ieder ontvangt 30,51. 2e prijs: A. Peffer, Hoofd straat 3, Sprang-Capelle. Geraden 1220,51, ontvangt f 61,03. A. Vugts, Prins Hendrikstraat, Drunen. Geraden 1220,49, ontvangt 61,03. 3e prijs H. A. Bruurrnijn, Gen. Bo- thastraat 26, Waalwijk. Geraden 1220,47, ontvangt f 61,03. Reclames tegen deze uitslag kunnen tot woensdag 8 april worden inge diend bij C. IJpelaar, Boekelaar- straat 20, Waalwijk. De prijzen kunnen vanaf donderdag S april op bovenstaand adres wor den afgehaald. De Jeugdcommissie dankt U voor de deelname en hoopt ook de laatste week op uw medewerking te mogen rekenen. KIND LIEP ZWARE BRANDWONDEN OP Het 3-jiarig .dochtertje van de fa milie J. V. uit de Domela Nieuwen- huisstraat heeft 2engraads brand wonden opgelopen toen het kind op een onbewaakt ogenblik op het deksel van een met kokend sop ge vulde - wasketel ging zitten. Het meisje is i,n het St. Nicolaas Zieken bus opgenomen. AGENDA Woensdag 8 uur: repetitie dames- en heren van de Liedertafel in De Twee Kolommen Donderdag 8 uur: reptitie dames- en heren van de Liedertafel in de Mu ziekschool. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden: schroevendraaier; diver se sleutels; bankbiljet; boodschap pentas; groen jack; ring met zwarte steen; bankbiljet; portemonnee met inhoud; portefeuille met inhoud; diverse honden; portemonnee met inhoud; regenbroek; polshorloge; ljnnen fietstas met inhoud. Verloren: 10 paar schachten van kinderschoenen; schooltas; bruin jack; dameshorloge; zilveren arm band; portemonnee met inhoud; bruine portemonnee met inhoud; goudien dameshorloge; herenihorlo- ge; diverse sleutels; gouden medail lon; diverse handschoenen; bankbil jet; loonzakje; rood plastic etui met inhoud; douanepapieren Fa. Appels; diverse portemonnees; gouden arm band; bankbiljetten; shawl; sleutel bos. IBC-FLATS IN WAALWIJK-ZUID NOG DEZE ZOMER GEREED De bouw van de IBC-flats in Waal wijk-Zuid vordert goed. Donderdag ging, zoals het heet, de vlag in top. Het gemeentebestuur van Waalwijk nam toen een 'kijkje op het complex aan het Bloemenoordplein dat deze zomer bewoond kan worden. Zoals bekend komen er in dit stadsdeel 240 fiatwoningen. Burgemeester Teijs- sen noemde het gereed komen van deze woningen een aanwinst voor Waalwijk. Hij twijfelde er niet aan of de belangstelling vain aspirant- huurders is groot. Hoewel de juiste huurprijs voor deze riante flats nog niet is vastgesteld denkt men aan een maandhuur (inoluief alle las ten) van ongeveer f 196',-. Bij de behandeling van de ge meentebegroting 1970 is van de kant van de raad aangedrongen op het instellen van een periodiek spreek uur door de leden van het college van burgemeester en wethouders. Het college heeft zich over deze aangelegenheid nader beraden en besloten om een dergelijk spreek uur voortaan te houden op elke 1ste maandag van de maand van 18.30 uur tot 19.30 uur. De burgemeester en alle wethou ders zullen dan voor iedereen zijn te spreken en wel op de volgende plaatsen: de burgemeester ten gemeentehuize; wethouder v. Heeswijk in het ge bouw van de 'gemeentelijke sociale dienst, Grotestraat 196; wethouder v. d. Hoven en wethou der v. Eijl ten gemeentehuize. Het wekelijks spreekuur van de burgemeester op maandag v.m. van 10.00 uur tot 12.00 uur blijft ge handhaafd. (Van onze verslaggever) WAALWIJK De gemeentepoli tie van Waalwijk heeft een bijzon der druk weekeinde achter de rug. De laatste dagen zijn er een groot aantal vrij ernstige aanrijdingen ge beurt. Ook werden er enkele arrestaties verricht. Zaterdagavond is er inge broken in een woninig aan de Floris V-laan. Er werd een geldkist met 13.000,- aan bankbiljetten en enke le sierraden ter waarde van f IC'00,- ontvreemd. Door een snel onderzoek van de recherche kon de politie zon dagmiddag de 18-jarige Waalwij ker T. W. arresteren. In zijn woning werd de buit aangetroffen. De Waal wij ker werd ingesloten. Maan dagmorgen signaleerde een surveil lance ploeg van de politie op de le Zeine een bestelauto die gestolen was in Delft. Bij nader onderzoek trof men in de auto een slapende man aan. Hij bekende de auto in Delft te hebben gestolen. De man is ingesloten en wordt overgebracht naar Delft. Tweemaal moest het eerste heren elftal dit weekend spelen. Zaterdaj versloegen de Waalwijkers PoliUj in de achtste finale om de Neder- landse Hockeybeker met 10. In >j slechte wedstrijd, die tot diep inde tweede helft een blanco stand te zien gaf, werd Fr. Zeegers match- winner door een strafcorner be heerst in een doelpunt om te zet' ten. Door dit resultaat kwam Waalwijk in de kwart-finale. Zondag werd de Langstraathoc- keyderby gespeeld. Beide partijen zich bewust van de consequenties die een nederlaag voor een van bei. den zou hebben, hebben er een spannend, maar uiterst fair duel van gemaakt. Des vocht zich volko men leeg tegen de lijstaanvoerder maar sleepte een verdiend gelijk! spel uit het vuur. Misschien waren de Waalwijkers de technisch betere ploeg; de inzet die Des aan de dag legde was een punt waard. Meteen na het eerste fluitsignaal trokken beide ploegen fel ten strijde; Waal wijk nam het initiatief, maar het enige resultaat daaruit waren enige zeer hachelijke situaties voor 't Des. doel. De oranje-witten moesten het in die periode van gevaarlijke tegen stoten hebben. In de tweede helft startte Des overrompelend, maar de Waalwijk- se defensie 'hield het hoofd koel en pareerde vakkundig. Eenmaal was Des dicht bij een treffer, maar P. v. Helvoirt haalde de bal van de doel! lijn af toen Hoffmans reeds gepas seerd was. Diep in de tweede helft kreeg Waalwijk weer de greep op het spel, maar Des stelde zijn sup porters niet teleur en sleepte een draw uit het vuur. Voor de Waal wijkse heren betekende dit punten verlies een achterstand op concur rent Warande, dat geen fout maak te. Alles hangt nu af van de wed strijd van a.s. zondag, de voorlaat ste competitiewedstrijd, als Wran- de naar Waalwijk komt. De winnaar van dit duel mag zich voor 90 pro cent kampioen en tweede klasser noemen. Onder winterse weersomstandig heden moest Waalwijk aantreden tegen het lager geklasseerde Keep Fit uit Oss. Vanaf het begin een op en neergaande strijd met aan beide zijden sterke verdedigingen en mak ke aanvallen. Vooral de Waalwijkse achterhoe de speelde zeer sterk en gaf Keep Fit geen schijn van kans. Waalwijk drong steeds op en wist een licht overwicht te forceren, echter zon der resultaat. Rust 0—0. Na rust een veel beter spelend Waalwijk en direct 'n fanatiek spe lende voorhoede, met goede aanval len over beide vleugels, wat voort durend gevaar opleverde voor Keep Fit, doch door slordig schieten en goed verdedigen van de Keep Fit- achterhoede, bleven doelpunten uit, De Waalwijkse backs gingen steeds zekerder spelen en vooral Els Du- quesnoy groeide naar een grote vorm, waardoor de Keep Fit-voor- hoede volledig werd uitgeschakeld. Het Waalwijkse offensief bleef tot het eind duren, maar er werd niet gescoord. De 100 passagiers en stewardes sen van het gekaapte Japanse vlieg tuig dat in Seoel in Zuid-Korea was geland, zijn met een ander toestel in Japan teruggekeerd. De kapers lieten hen vrij, toen een Japanse onder-minister zich als gijzelaar in hun plaats had gesteld. Het vlieg tuig is intussen in Noord-Korea aangekomen en hier zou men het zonder de kapers naar Japan laten terugkeren. Dit is intussen gebeurd en het is in Japan aangekomen, woar de onder minister en de bemanning hartelijk werden gehuldigd. De kapers zijn in Noord-Korea gebleven, waar men niet weet wat men met hen moet aanvangen. De Duitse gezant Von Spreti is in Guatemala doodgeschoten door leden van de linkse partizanenbewe. jgmg „Tar", zei hadden loslating van 25 politieke gevangenen en een los geld van 700.000 dollar geëist. De antiek- en vlooienmarkt, niseerd door Quos Ego ten bate van de sporthal Drunen is een enorm suc ces geworden. Ongeveer 2000 bezoe kers toonden hun interesse. Van alle oude opgehaalde spullen was zo goed als alles verkocht. Het was voor Quos Ego nog een meeyaller dat de beer t. Loon de zaak van de Gez. EIsM nog voor deze gelegenheid beschik baar stelde, waarvoor de vereniging hem zeer dankbaar is. GROOT BAL t.fo.v. SPORTHAL De Commissie Carnaval en Raad v» Elf zullen a.s. zaterdag 11 april een balavond organiseren in hotel Roy« ten bate van de sporthal Drunen. Men verwacht die- avond oók de Pr®5 en Raad van Elf uit Heusden. De en treeprijs is 1,25 p.p. Een lijke avond staat iedereen te wachten, FC DRUNEN FC Drunen heeft gisteren met 3-1 gewonnen van Nieuwkuyk. De is groot dat zij, na nog enkele strijden spelen, kampioen zullen wor den.

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 6