Liedertafel Oefening Vermaak brengt opera „De Parelvissers" WAALWIJK NE0 moet bijpuizenjgenoegen nemen met 1-0 nederlaag VI Uitreiking van Missiekruis aan Pater Wagemakers JEUGD GENOOT DIT WEEKEINDE VAN PIT-FESTIVAL IN WAALWIJK DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 13 APRIL 1970 Ter gelegenheid van 110-jarig bestaan Dinsdag 21 april in IViusis Sacrum De solisten Plaatsbespreken Capelle Sprang-Capelle Waalwijk Afvaardiging uit Unna bezocht P-70 festival Herhaling 1000 jongelui ts Lambertha Wilhelmina Steenbergen WAALWIJK - De gemengde zangvereniging Liedertafel "Oefening en Vermaak" gedenkt dit jaar het 110-jarig bestaan. Ter gelegenheid daarvan zal op dinsdag 21 april a.s. om 8 uur in zaal Musis Sacrum de bekende opera "De Parelvissers" van Georges Bizet worden uitgevoerd. Enkele van onze beste nationale solisten werken aan dit concert mee. De bege leiding is in handen van Frans Wilmont en de algehele leiding heeft Louis Sars. solisten mee. De coloratuursopraan Wilma Driessen is al sinds enkele ja ren geen onbekende meer in Waal wijk. In 1968 schitterde zij als soliste bij het kermismatinee. Ze werd ge contracteerd voor de uitvoering van Le Sonnambula in 1969, waarbij ze weer enorm veel applaus oogstte. Momenteel werkt Wilma Driessen veel in het buitenland, vooral in Bel gië (Antwerpen, Gent) en Duitsland (München, Frankfurt). Vorig jaar vertolkte ze in een t.v.-uitvoering van "Hoffmann's Vertellingen" van Of fenbach alle drie de vrouwelijke hoofdrollen, iets wat geen Neder landse sopraan vóór haar had gedaan. Arjan Blanken, die vorig jaar even eens in Le Sonnambula optrad, zingt ook voor de derde keer in Waalwijk. Hij is op het ogenblik Nederlands meest gevraagde tenor en is reeds in vrijwel alle grote steden van de we reld opgetreden. Het parijse blad Le Soir was vol lof voor zijn optreden in "Pelleas et Melisande", de Cape Times voorspelde hem een grote toe- Wilma Driessens Georges Bizet werd op 25 oktober 1838 te Parijs geboren. Hij behaalde op 19-jarige leeftijd de Prix de Rome In Rome schreef hij, tijdens zijn stu- dietijdreeds enkele opera's, maar na zijn terugkeer in Parijs ontstonden o.a. "Les Pécheurs de Perles" (1863) en "Carmen'' 1875). Bekend is ook de muziek die hij schreef bij het drama "l'Arlesienne" van Daudet en de beide daaruit ge trokken suites. Voorts componeerde hij enkele symfonieën, ouvertures en suites. Bizet schreef vlot en gemak- kelijk soms met werkelijk dramatische kracht, maar vooral melodieus. In De Parelvissers komen enkele thema's onder bepaalde omstandigheden re gelmatig terug. Er zal niemand zijn die nog nooit het 'bekende duet uit deze opera gehoord heeft; even be kend welhaast is de romance van Na- di, maar het werk bevat nog veel meer prachtige melodieën. Aan de uitvoering van De Parelvis sers werken enkele van 's lands beste komst op het liederen- en operapodi um. De Jerusalem Post prees hem; als de meest opmerkelijke solist bij een uitvoering van Bach's Johannes Passion. Hij vertolkte de rol van Na dir. de woudloper. Henk Smit is als bariton verbonden aan de Nederlandse Opera. Hij zingt de rol van Zurga en vertolkte deze rol ook in een t.v.-uitvoering van De Parelvissers vorig jaar, merkwaardi gerwijze enkele weken nadat het be stuur besloten had deze opera voor het jubileumjaar 1970 te gaan instu deren. De keus van een solist voor deze rol was dus niet zo moeilijk. Ton de Bont tenslotte is een "eigen" solist en lid van de Liedertafel. Bij voorgaande concerten heeft deze jon ge zanger reeds opmerkelijke succes- sen geboekt. Zowel de keus van het werk als van de soliste n wettigen de verwachting van een zeer bijzondere avond, waar bij de zangliefhebbers uit Waalwijk en omgeving beslist aan hun trekken zullen komen. Voor plaatsbespreken kan men terecht bij Muziekhandel Crescendo, Stationsstraat 9 en op za terdag 18 april van 4 tot 5 uur aan de zaal Musis Sacrum. Mogelijk nog res terende plaatsen zullen 's avonds vóór de aanvang van de voorstelling wor den verkocht. LOONOPZAND In de parochie, kerk heeft zaterdagavond in de H. Mis de uitreiking plaatsgehad van het missiekruis aan de jonge mis sionaris Pater Kapucijn Willy Wa gemakers. De H. Mis welke werd gezongen door de jongeren van soos Kick-Off in beatmuziek was een waardig afscheid van de pater uit zijn geboorteplaats. De H Mis werd opgedragen door Pastoor Simons met assistentie van de Provinciaal van de Kapucijnen, de Weled. zeergel. Heer Dr. Alfred de Weijer en de Zeereerw. Pater Gardiaan Cantius van Pelt uit Til burg. KVP-BIJEENKOMSTEN De afdeling Waalwijk van de Kat holieke Volkspartij organiseert de ze week een aantal bijeenkomten waar het programma voor de ko mende raadsverkiezingen wordt doorgenomen. Er is dinsdag 14 april een bijeenkomst voor de midden stand in Hotel Verwiel De bejaar den worden woensdagmiddag tus sen 4 en 6 uur in De Twee Kolom men verwacht. Op donderdag 16 april is er een speciale jeugdavond in soos Memphis Gold. CONCERTEN VAN DE WAALWIJKSE MUZIEKSCHOOL De leerkrachten van de Waalwijk- se Muziekschool geven woensdag avond 15 april om 19.30 uur een lustrumuitvoering in de Ned. Her vormde Kerk te Waalwijk. Deze uit voering is in het kader van de vie ring van het eerste lustrum. Op woensdag 22 april is er een kamer muziekconcert in het Liido te Waal wijk. De leerlingen geven op zater dag 25 april 's-middags om half drie een concert in de Bernadettekerk te Waalwijk. Al deze concerten zijn gratis toegankelijk. UITSLAG JEUGDTOTO RKC Inzet 1377,80. le prijs: J. Kolster, Besoyensestraat 20, Waalwijk; Ge raden 1377,80, ontvangt 206,67 2e prijs: H. v. Gessel, Grotestraat 129, Drunen. Geraden: 1377,81, ontvangt 68,89. H. A. M. v. Laar hoven, Crispijnstraat 4, Kaatsheu vel Geraden: 1377,79, ontvangt: 68,89. 3e prijs: G. Reuser, Bloemenoord- plein 16, Waalwijk. Geraden: 1377,71 ontvangt: 68,89. Reclames tegen deze uitslag kunnen to woensdag 15 april worden inge diend bij: C. IJpelaar, Boekelaar- straat 20 Waalwijk. De prijzen kunnen vanaf donderdag 16 april worden afgehaald op boven staand adres. De Jeugdko-mmissie dankt u na deze laatste toto voor uw medewerking en deelname, waardoor de Jeugd commissie weer in staaf is tot iets ruimere armslag. Nogmaals onze hartelijke dank! A.C. WAALWIJK Op zondag 12 april zijn enkele van onze jeugdige atleten en atletes naar baaniwedstrijden in Oisterwijk geweest. Ondanks tegenwind op en kele nummers, zijn er enkele voor treffelijke prestaties geleverd. 1 Uitlagen: finale 60 m meisjes D: 2 M. Demmers 9.6 sec.; 3 L. (Jouwen- berg 9.7 sec.; finale 60 m. meisjes C: 2 G. Bax 8.9 sec.; finale 80 m. meis jes B: 1 T. v. Helvert 11.1 sec.; fina le 100 m. jongens B: 1 W. Schuwer 12.3 sec.; finale 100 m jongens A: 2 T. v. d. Geld 12.3 sec.; 4 G. v. Esoh 129 sec. (serie 12.8)); finale 400 m. meisjes A: 2 M. Mahieu 1.10.8; finale 800 m. jongens B: 1 W. Schuwer 2.09.9; 4 x 10o m. estafette jongens A: 1 A.C. Waalwijk 48.5 sec. AGENDA Woensdag: Geen reptitie voor de leden der Liedertafel. Donderdag: 8 uur reptitie dames en heren der Liedertafel in De Twee Kolommen. Zondag 12 uur: reptitie dames en heren der Liedertafel in de Twee Kolommen. KYNOLOGEN-SUCCE S De heer J. C. M. de Rooij, Kamil lestraat 21, Waalwijk behaalde met zijn boxer ,Faukje van Jocorshome' op de internationale AHOY'-honden- tentoonstelling te Rotterdam op 12 april 1970- de kwalificatie „uitmun- end" en werd als vierde gerang schikt. In een aantrekkelijke wedstrijd waarin NEO lange tijd kans op de volle winst heeft gehad is het toch niet gelukt een puntje van Huizen af te snoepen. Voor de rust ging de de strijd gelijk op. K. Paulides kreeg een goede kans maar schoot naast. Ook Huizen zat niet stil. Bij een ge vaarlijke aanval kwam doelman v. Riel er goed uit en wist het gevaar te bezweren. Na wederzijdse aan vallen kwam de rust met een 00 stand. Ook na rust was NEO niet de min dere en kreeg ook diverse kansen die echter onbenut bleven. Rein- ders moest al gauw het veld gebles seerd verlaten en M. Quirijns toon de zich een goed vervanger. Na 15 min. spelen brak de linksbuiten van Huizen door en gaf een goede voor zet die door Veerman werd inge kopt. Deze 10 voorsprong gaf Huizen niet meer uit handen on danks de pogingen die NEO nog in het werk stelden. NEO moest met deze eervolle ne derlaag genoegen nemen. Pater de Weijer gaf een korte uit eenzetting alvorens de H. Mis be-, gon over het uitzenden van een mis sionaris. Tijdens de preek trok hij een parallel met het missieleven en. het evangelie van deze dag. „Met handen en voeten het geestelijk le ven aanpakken door deze jonge mis sionaris is de. inhoud van het prie^ terschap". Rij gaat naar Indonesië* - Borneo - dis een nieuwb mens om! daar andere mensen te ontmeten en. hen de Geest bij te brengen; van het Vfedesrijk van God: De pfefeï hoopte dat hij daar zeef "veel goed werk zou gaan verrichten. Hierop werd aan Willy Wagemakers het Missiekruis uitgereikt namens al'le confraters van de congreatie der Kapucijnen. De jonge missionaris legde plechtig zijn belofte af, nadat hij de opdracht had aanvaard van zijn overheid, in navolging van de H Franoiscus van Assisië. Dit werd bevestigd door de geloofsbelijdenis door Pater Wagemakers. In de zondagmissen heeft Pater Wa gemakers allen nog eens hartelijk dank gebracht voor het medeleven in de parochie en bij het vertrek. Hij nam afscheid om maandag per vliegtuig te vertrekken, naar zijn missiegebied. BESTUURDERSBOND N.V.V. De bestuurdersbond van het NVV, afd. Sprang-Capelle, hield afgelopen vrijdagavond in het Stationskoffie huis van de heer P. Pruyssers, 'n al gemene ledenvergadering. De voorzit ter, de heer H. Kommers, sprak een kort openingswoord waarin hij o.a. memoreerde het stijgend aantal slui tingen van bedrijven in de schoen- en lederindustrie. Wat hem opviel was, dat vaak de erkende vakorganisaties niet of zeer laat van een dergelijke sluiting op de hoogte worden gesteld. Een en ander houdt in, dat daardoor vaak de belangen van de werknemer ernstig worden geschaad. Gelukkig neemt het NVV en ook de andere er kende vakbonden hiertegen 'n scherp afkeurend oordeel. Vervolgens wer den de notulen van de vorige verga dering gelezen, welke onveranderd werden goedgekeurd en ondertekend. De penningmeester gaf vervolgens 'n overzicht van de financiële toestand van de bestuurd ersbond waaruit bleek dat de kas met een klein voordelig saldo sloot. Ingekomen was 'n schrij ven om één lid van de besturenbond aan te wijzen om zitting te nemen in de stichting voor het open bejaarden- werk in de gemeente Sprang-Capelle,. Op voorstel van de voorzitter werd voor deze funktie aangewezen de penningmeester de heer De Vries. Bij de rondvraag werd naar voren ge bracht het feit, dat de bestuurders- bond Sprang-Capelle zo weinig werd betrokken in het werk van in naburi ge gemeenten gevestigde bestuurs- bonden. Men zal trachten hierin ver betering te brengen. Uit de vergade ring kwam o.m. nog naar voren de mogelijkheid te onderzoeken om in eigen gemeente een afdeling van de metaalnijverheid op te richten. De voorzitter deelde mede, dat hij hier- OPBRENGST BLOEMENAKTIE De gehouden bloemenaktie ten bate van het Hervormd Jeugdcentrum in Sprang heeft netto 534,80 opge bracht. Het ligt in de bedoeling om binnenkort weer een lompenaktie te houden, eveneens voor het jeugdcen trum. OPBRENGST COLLECTE De gehouden collecte voor het pas toriefonds tijdens de intrededienst van Ds. B. J. Zaal op 2e Paasdag in de Ned. Herv. Kerk in Capelle heeft 1348,80 opgebracht. VAKANTIE-VERLOF Door het kerkbestuur der Ned. Herv. Kerk aan de Zuidboll.dijk is aan de plaatselijke predikant Ds. W. v. Hen- nekeler wegens ziekte nu reeds enige weken vakantie-verlof verleend. OPBRENGST BAZAR Het bazarcomité dat onlangs een ba zar heeft georganiseerd ten bate van de Prins Willem Alexanderschool in Sprang kwam één dezer dagen in slotvergadering bijeen. Tijdens deze vergadering werd medegedeeld dat de netto-opbrengst van deze bazaT in to taal 5535.- was. PV NOOIT GEDACHT J.l. zaterdag hield de PV Nooit Ge dacht een wedvlucht vanuit Duffel, waarbij de prijzen als volgt werden behaald M. Netten 1 2 3 10 12 14; C. Ver hagen 4 28 33; G. Rosenbrand 5 32 49 54 73 74 76; A. Nieuwenhuizen 6 7 59; M. Mesch 8; A. Spierings 9 21 36 38 52 72; A. Heiblom 11 43; J. Spuyibroek 13 60a; P. Meter tl5 20 45 51 66 89; A. Leeggangers 16 22 23 26 85 88; J. IJpelaar 17 56 61; A. Tactor 18 25; H. Dekkers 19 68; H. Spuybroek 24 30 35 63 79; D. v. d Schans 27 37 39 42; C. Broeks 29 77 81; F. Tactor 31 40 50 58 75; P. Blom 34 80 82 84; M. de Jong 41; D. van Os 44 46 48 60 90; G. Molegraaf 47 71 86; D. Smits 53; J. Sterrenburg 55 62; A. van Campen 57; N. Treffers 64 65; G. Ros 67 78; Joh. Sterrenburg 69; A. van Gooi 70; H. de Jong 83 87. Er werden voor deze wedvlucht 364 duiven ingemand. De eerste ovefduif was van D. van Oversteeg. De extra prijzen, geschonken door A. v. Over steeg, werden als volgt behaald: M. Netten 1 £j<3; M. Mesph 8; P. Meter 15: A. Leeggangers 22; D. van de iBdhans 37 en D. van Os 48; G. Ro- 49. Kil. SPREEKBEURT Op uitnodiging van de jeugdvereni ging der Ned. Herv. Kerk aan de Zuidholl.dijk zal a.s. donderdagavond 16 april om half acht Ds. J. Cats- burg uit St. Maartensdijk voorgaan in een kerkdienst. van een groot voorstander was. Ten einde tot de oprichting van een afde ling Sprang-Capelle te komen zal men de in deze gemeente woonachtige le den die thans bij een afdeling elders zijn ondergelbradht, uit te nodigen voor een gesprek om zodoende te trachten een afd. Sprang-Capelle op te richten. Als datum voor deze bij eenkomst werd vastgesteld 28 april a.s. Nadat door de voorzitter 'n over zicht was gegeven over de inkomsten en uitgaven van het op 6 december 1969 gehouden St. Nicolaasfeest, werd door hem deze zeer geanimeer de vergadering met een kort dank woord gesloten. PV DE LUCHTVAART De PV De Luchtvaart hield afgelo pen zondag een wedvlucht vanuit Vil voorde, afstand 92 km. De uitslag is als volgt: H. Verduijn 1 17 19 45 47; H. de Jong 2 9 20 36; B. Pols 3 7 23 40 41 42; P. Nieuwenhuizen 4 5 14 35; J. Verduijn 8 39; D. de Jong ,10 24 29 30 43 49; L. ten Berge 11 37; C. Blok 12 32; H. van Campen 13; B. van Campen 15 21 27; E. Ha- verhals 16 22; A. van Iersel 18 25; R. van Raamsdonk 26 48; C. de Cloe 28 50; G. Treffers 31 33; A. van Oosterhout 34 38 46; A. Bakkeren 44. NIEUWE ZAAK Fa. ZIJLMANS Donderdagmiddag opent de heer L. Zijlmans zijn geheel vernieuwde rijwielen- en bromfietsenzaak aan de Grotestraat 177 in Waalwijk. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden: bruine lederen etui met twee sleutels; zakje met sleuteltjes; bruin tasje; knipbeursje; bruine fond (teefrood-wit-blauwe want; bromfietshelm; damespolshorloge lederen handschoen; zilveren heren- horloge; twee sleutels; gele jurk; groen knipbeursje. Verloren: portemonnee; sleutel; pa- rapluie met handschoen; gouden schakelarmband; witte beurs; para- pluie; s'leuteletui; knipbeurs; Lips- sleutel; steekwagentje; Mechelse herder; bruine damesportemonnee; twee bankbiljetten; tas met inhoud; twee pony's; gouden schakelarm band; twee kinderkopjes. In het afgelopen weekend is in het home van De Pit het P-70 festival gehouden. Het festival is boven ver wachting geslaagd. De reaktie van de jeugd was dat zij vonden een fantas tisch weekend gehad te hebben. De organisatoren vinden dat er door dit gebeuren een grondslag is gelegd voor de toekomst. Vrijdagavond trad voor het voetlicht de groep Kosmos uit Breda met vrije beweging. Het succes bij de aanwezige jeugd was enorm. Ook een succes was de gedu rende alle drie de dagen de georgani seerde .paint-in door Piet Peters. De bewegingsleer, die door Hoven ge bracht werd, sloeg bij de jeugd aan, evenals de bands die optraden. On vermeld mag niet blijven het succes vol optreden van d.j"Jantje" uit Waalwijk. De inzet van de Pitleden om waar nodig de zaak aan de gang te hou den was meer dan goed te noemen. De piss-off activiteiten van het week end vonden bij de jeugd response evenals de sierwerkkunst die werd gebracht. Vele films werden er ge draaid 'en het deerde de jongelui niet dat tijdens de film op enkele meters afstand geheel andere muziek ten ge hore werd gebracht: integendeel het werd zelfs op prijs gesteld. Een ding is tijdens de afgelopen da gen de organisatoren wél duidelijk geworden: er zal een herhaling die nen te komen vanwege het succes dat nu behaald is. Op een later tijdstip zal de film, die van het gehele ge beuren gemaakt is klaar zijn en kan men in beslotener olub met ouders 't gebeuren nog eens op zich laten in werken. Ook van de zijde van de ge meentelijke overheid bestond er be langstelling en wel in de personen van de heer M. van Eijl, wethouder en de heer Bossbhée, ambtenaar van jeugdzaken. Tijdens het weckend was er ook een afvaardiging van Unna aanwezig, die een 40-tal jongelui van de- ongeorga niseerde jeugd hebben uitgenodigd voor een bezoek in het najaar aan Unna. Bovendien zal er een uitwis seling plaatshebben tussen de Pit- band en een band uit Unna. Het be zoekersaantal gedurende het festival is buiten verwachting geweest: meer dan 1000 jeugdigen gaven acte de présenee. Er heerste dan ook een ge weldige sfeer. De dank van de leiding van De Pit gaat vooral uit naar het bedrijfsleven, die veel hebben gedaan om een en ander te doen laten slagen. De leiding is verder nog tot de conclusie geko men, dat er bij deze jeugd meer crea tiviteit aanwezig is dan mogelijk ver ondersteld mag worden bij de stude rende jeugd. - In Roosteren is een overval ge pleegd op de Boerenleenbank en 20 duizend gulden gestolen. Een klant werd met de kolf van een geweer ern stig gewond, de kassier liCht gewond. - Het brood wordt vandaag 2 cent duurder. Brood van 800 gram 2 ct., brood van 400 gram 1 ct., broodjes per 400 gram 1 ct., banket-artikelen met 3Vi procent. Beelden van het Pit-Festival P-70, dat het afgelopen weekeinde 1000 be zoekers trok. Dankbaar voor wat zij is geweest, en diep bedroefd om haar heengaan, overleed onze geliefde moeder en oma, voorzien van de H. Sacramenten der zieken weduwe van de heer PIET VAN DE PAS in de leeftijd van 78 jaar. Waalwijk: A. v. d. Pas A. v. d. Pas-Klerks G. Snoeren-v. d. Pas H. v. d. Pas J. v. d. Pas A. v. d. Pas-Wessels Hoogeveen: J. Buitendorp-v. d. Pas H. Buitendorp Waalwijk: N. v. d. Pas A. v. d. Pas J. v. d. Pas-Verhelst Fam. Slaats Marie-José en kleinkinderen Waalwijk, 9 april 1970 Stationsstraat 68 De uitvaartmis en begrafenis hebben heden (13 april) plaats gehad in de parochiekerk van St. Jan Baptist.

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 6