WAALWIJK Kandidaten Kath. Unie voor gemeenteraadsverkiezingen Ongelukkige nederlaag van hockeyteam Waalwijk Fr. v. d. Wiel nieuwe kapitein O.L. Vrouw Schuts in Elshout Waspik gaf Dongen van kans: 4-1 v.v. geen schijn Vlijm. Boijs ziet voorsprong tegen Valkenswaard verloren gaan: 2-3 de echo van het zuiden BEHING 163 C.C. Waalwijk wint hoofdprijs wedvlucht Neufvilles WARANDE NU KAMPIOEN advertentie Elshout 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 20 APRIL 1970 6 Kaatsheuvel Fraaie zaak van firma Zijlmans L. Louwerse lijstaanvoerder PAK-lijst gemeente raadsverkiezingen Jongetje valt van bouwlift in Waalwijk Inbrekers op heterdaad betrapt White Boys- Ter Heijden 1—2 Damesteam had geen kans tegen MOP: 3-0 Pastoor Van Osch werd gildeheer Drunen Drunen bruidsjapon leerling verkoopster 2 CV. Azam Firma W. Hens Zn JEUGD AVOND VIERDAAGSE 1970 In tegenstelling tot eerdere be richten in ons blad zullen deze wan delavonden niet plaats hebben van 20 tjm. 23 mei a.s. Wegens onvoorziene omstandighe den is het organiserend comité ge noodzaakt de oorspronkelijk vastge stelde data te wijzigen. Wij brengen de Waalwijkse jeugd onder de aandacht dat deze wandel vierdaagse nu zal worden gehouden van 17 t.m. 20 juni a.s. WAALWIJKS SYMFONIEORKEST CONCERTEERDE IN UNNA Het afgelopen weekeinde heeft 't Waalwijkse Symfonieorkest een uit voering gegeven in Unna. Het orkest v/end hier zaterdagmiddag door het gemeentebestuur van Unna ontvan gen. 's avonds werd samen met een 'koor een concert gegeven dat onder leiding stond van Jan Plinsinga en Eeinard Weiz Na afloop van dit concert was er een verbroederings feest in café Stadtschenke. Zondag morgen maakten de Waalwijkse 'n rondrit door Unna en het Roerge bied. KORFBAL NEVER DOWN Never Down speelde zondag te gen Waalvogels uit Ooy bij Nijme gen. Het begin was erg moeilijk. Waalvogels scoorde dan ook het eerste doelpunt. Toen kwam Never Down pas goed los. Vlak voor rust scoorde Lucie San ders de gelijkmaker. Na rust maakte Jannie Beekmans het tweede doel punt voor Never Down. Mieke Ki vits vergrootte de voorsprong tot 3- 1. Never Down werd steeds sterker, bleef maar doordrukken. Hetrna v. d. Wiel wist door nog een doelpunt te scoren de winst veilig te zetten. De uitslag was 41 in het voordeel van Never Down. A.s. zondag gaat Never Down bij Margriet in Oyen op bezoek. De op stelling zal zijn: aanval: A. v. Hei voort; L. Sanders; W. v. Esdonk; B. v. Son; midden,: J. Dekkers; A Fit ter; R. v. Son; H. v. d. Wiel; verde diging: M. Kivits; T. Kivits; J. de Groot; J. Beekmans. ZEDENMISDRIJF Vrijdag werd een Tilburg er te Waalwijk aangehouden wegens schennis der openbare eerbaarheid ten aanzien van een vrouw. Door de politie werd tegen genoemde prodes- verbaal opgemaakt. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden: Duitse herdershond; bruine herenbril; kinderportemon nee; doos tabletten; zwarte porte monnee; lange zwarte herenpara- plui; blauw kinderjadk; medaille; blauwe step; portenmonnee; verze keringsbewijs bromfiets; grijze muts; armbandje. Verloren: horloge; verzekeringsbe wijs bromfiets; heren horloge; dou blé schdkelarmand'; doublé dames horloge; enveloppe met inhoud; bruin lederen agenda; zwart grijze paartje; zwarte regenbroek; kente kenbewijs; sleutel niachtdeur; lede ren portefeuille; zilverkleurige arm band; herenhorloge; grijzehandtas; zilveren herenhorioge; gouden munt. DUIVENSPORT De K.P.V., rayon B de Sportwe reld vloog met 455 duiven vanuit Chrilain 160 km, wind Z.W. D|e prij zen werden als volgt verdient: J v. Beers 1 11 59 63; W. O omens 2 34 82; H. Severijns 3 83 106; J. v. Heeswijk 4 9 91 100 102 104 105; A. de Bie 5 31 35 86; W. Kemmeren 6 29 32 99; J. C. Brouwers 7 52 57; Fr. Krol 8 25; J. Voogd 10 28 71 84; Sj. Pijnenburg 12 17 75 76 88; M v. Boxtel 13 15 24 36 39 58 62; J. v.' d. Hoven 14 33 46 90 112; H. es 16 103; G. Evers 18; G. v. Riel 19 44 64 87 98; Gebr. Pijnenburg 20 26 65 113; Fr. Dingenmans 21 110; L. v. Geel 22 27 36' 38 85 109; Jo Jansen 23 37 55; Fr. Damen 40 42 53; H. Helvoirt 41 69 95; Jac Molenschot 43 94 108; G. Schrauwers 45 47 49 67 7o 77 93; Jo v. Heeswijk 48 80; Chr. v. Heeswijk 50 78 89; Fr. v. d Linden 51; M. de Vries 54 73 79 101; J. v. Wanrooy 56 63; J. Damen 60; W. Snaphaan 61; A. Grootswagers 66; J. v. Bavel 72 "114; W. Jansen 74; B v. d. Lee 81; Fr. v. d. Assem 92; H. Brok 96; A. Verhoeven 97 111; Jac Vloemans 107. Gouden horloge gewonnen door H. Severijns met 3e prijs Troostprij zen a 10,A. de Bie met 5e prijs, J P. Brouwers met 7e prijs, Fr. Krol rnet 8e prijs, J. Heeswijk rëst 4, met 9e prijs. Geluksprijzen Vilvoorde: 2 waarde bonnen van 10,Fr. Dingen mans en M. v. Boxtel; 5 waardebon nen 5,J. v. Beers 2x, J. v. d. Hoven, H Robben, Fr. v. d. Assem, rest 2,50 Fr. v. d. Linden. Volgen de week inmanden St. Quentin vrij dagavond 24 april van 78.30 uur. 4 extra géluksprijzen 5,2,50, 2,50 geschonken door de Spirtwe- reld en een tas geschonken door Fr. v. d. Linden Sportvrienden sukses. De Fa. Zijlmans, die gevestigd is aan de Grotestraat bij de oprit naar Let viadukt over de Maasroute aan de Emmikhovenstraat, heeft haar zaak in rijwielen en bromfietsen heropend. Het gedeelte, dat grensde aan de Grotestraat is geheel afge broken en daarna nieuw opgetrok ken. Het is een fraai pand gewor den, dat niet alleen een inkijk geeft vanaf de Grotestraat, maar ook over een grote lengte vanaf de Emmik hovenstraat. De gehele voor- en zijkant is show room geworden. Van buitenaf heeft de voorbijganger e'en volledige blik op datgene, wat geëtaleerd is. Naast vele fietsen en bromfietsen, vindt men er ook de vele accessoires. Uitbreiding bij de Fa. Zijlmans was een grote noodzakelijkheid, ge zien de beperkte ruimte, die men ter beschikking bad -Nu heeft men de gelegenheid om de vele modellen op een 'goede manier te tonen aan het publiek. Naast het feit, dat men nieuwe fietsen en bromfietsen ver koopt, heeft de Fa. Zijlmans ook nog een reparatieinrichting, die direct achter de showroom is gelegen. Bij de heropening 'bestond er van de zijde van 'het publiek en de relaties een grote belangstelling. De naam van de Fa. Zijlmans heeft in Waal wijk een goede klank en we zijn er Van overtuigd, dat door deze ver bouwing de service aan de cliëntéle nog groter zal worden dan ze nu al is. Gezamenlijk zullen de Partij van de Arbeid en de Politieke Partij Ra dicalen deelnemen aan de komende Gemeenteraadsverkiezingen te Waalwijk. Op een donderdagavond gehouden bijeenkomst in café Pas sier is hiertoe besloten. Lijstaan voerder voor het PAK zal zijn de heer L. Louwerse, die nu zitting heeft in de gemeenteraad voor de Partij van de Arbeid. Het PAK re kent tijdens de te houden verkiezin gen op minstens drie zetels in de te formeren gemeenteraad. Er zal een programma worden op gesteld, waarbij 'de nadruk gelegd zal gaan w'orden op onderwijs .jeugdzaken, bejaardenzorg en de zorg ten aanzien van de gehandicap ten. De lijst ziet er als volgt uit: L Louwerse (P.v.d.A.)2 J. Sperber (P.P.R.); 3 A. Claassen (P.v.d.A.); 4 B. van Hasit (P.P.R.)7 B. Oosting (P.v.d.A.) en 8 F Brokken (P.v.d.A.). Vrijdagmiddag rond kwart voor één raakte op het terrein van de IBC aan de Valeriaanstraat het 6-ja. rxg jongentje van de familie A. de Knop aan van de bouwlift. 'Het knaapje dat ongemerkt op 't terrein was geklommen, ging met de lift mee omhoog naar de uiterste top. Ongelukkigerwijze was hij er niet ingeslaagd op het platform te geraken. Een passant die een en an der zag, zette 'de 'lift weer in een neerwaartse beweging, maar voor dat het jongentje met lift en al be neden was, viel hij, omdat hij zich bengelend aan het platform, niet meer vasthouden kon van 6 meter neer op de grond'. Hij 'kreeg zware ■verwondingen, en werd vervoerd naar het ziekenhuis, waar hij giste ren nog in levensgevaar verkeerde. WAALWIJK In de nacht van vrijdag op zaterdag merkte nacht waker Schalken aan de Tuinstraat een auto op, die volgeperst was met textiel, voornamelijk kledingstuk ken, naar later kon worden vastge steld voor een waarde van ca. 3000,- gulden. Er kwam toen een man naar hem toe, die vroeg voor hem een taxi te bestellen. De heer Schalken vertrouwde de zaak niet en kreeg assistentie van de politie, die met een surveillance wagen ter plaatse verscheen. J. C. v. d. H uit Tilburg werd aangehou den en 'bekende, dat de textielgoe- deren uit de 'zaak van Cash en Carry aan 'de Tuinstraat waren ont vreemd. Er stond n'og voor een waarde van oa. 2000,klaar om ook meegenomen te worden, maar daar kreeg v. d. H. geen gelegenheid meer voor. De politie heeft intussen ook L. van H. uit Tilburg aange houden, die békende samen met v. d. H. de inbraak te hebben gepleegd. Beiden worden, tevens verdacht van een soortgelijke inbraak, eveneen van textiel, in Tilburg. 1 M. van Eijl (leraar Dr. Moüiercol- lege); 2 Mej. Mr. N. van Doorn (Consulente Vormingswerk leer- plichtvrije jeugd)3 K. J. van Laack (Belanstinlgadviseur)4 J. L. M. Lar- dmois (Detail handelaar)5 J. A. v. Loon (Werknemer); 6 M. v. d. Bo- gaart (Bouw- en waterkun'dig be drijfsleider); 7 J. C. van Beurden (Adjunct-directeur R.K. Huishoud school); P. W. v. d. Hoven (Land bouwer) A F. Pullens (Vertegen woordiger); 10 A. P. W. de Kort Export-anager11 Mej. C. E. A. v. d. Bosch (Wijkverpleegster); 12 J. E M. van Boxtel (Hoofd van de school); 13 Mevr. W. Jenniskens v. Erp (Hoofdleiidster Jongerencursus Mater Arrïaibilis.); 14 G. J. M. Kleij- berg (Onderwijzer); 15 Mevr. M. Bayens den Bieman (Huisvrouw); 16 J. A J. van Lier (Assistent ac countant); 17 A. A. J. van Oss (Dro gist); 18 Th. Verwiel (Directeur N.V.). De leden van de jonge Waalwijk se Duivenvereniging c.c. Waalwijk gaan zich steeds beter weren tegen bun sportvrienden uit de omgeving. Zondag werd een wedvlucht vaunit Neufvilles gehouden met de c.c. Kaatsheuvel, met een deelname van 814 duiven. Bij e;en bewolkte lucht, was het een vrij taaie vlucht. De heer R. v. Heumen wist met de 3e prijs de hoofdprijs, een prachtige Junior- constateur te winnen. Ook de ande re leden wisten zich best te plaatsen. Wij latten hier de namen volgen van de Waalwijkse 'leiden, welke zich on dier de eerste 50 prijswinnaars wis ten te plaatsen. R. v. Heumen 3 en 40; H. Lombarts 5; A. Schilders 10 10 37; G de Man 19; J. Mulder 33 en 43; L. Reynders 36. Ook in het verder verloop van de prijslijst kwamen nog veel Waal wijkse liefhebbers voor. Zondag 26 april wordt met de combinatie een wedvlucht vanuit St. Ghislain ge houden. AGENDA Maandag 8 uur; Genarele reptitie dames en heren Liedertafel in zaal Musis-Ssacrum. Dindisdaf 8 uur: Opera „De Parel vissers" in Musis Sacrum. Ondanks een veldoverwidht is White Boys er zondag weer niet in geslaagd winst te boeken. Ook in de wedstrijd tegen Terheijden ontbrak de afwerker bij de thuisclub. Ben v. d. Velden opende in de 10e mi nuut met een doelpunt alle perspec tieven voor White Boys maar de bezoekers zorgden voor een gelijke ruststand, 11. Ook na de rust moest Terheijden vaak in de ver dediging maar bij een uitval scoor de het een beslissend doelpunt, 1-2. Degradatiecandi'daat PCP speelde gelijk waardoor de voorsprong van White Boys op 'de hekkesluiter met nog 4 wedstrijden voor de boeg nog maar 2 punten bedraagt. In een sportieve wedstrijd deelden White Boys 2 en Waspik 3 de winst, 0C'. De pupillen van White Boys kunnen zaterdag kampioen worden a'ls zijn-in Capelle tegen Wit Zwart gelijk spelen. 1 De laatste kans die de Waalwijkse hockeyers hadden om alsnog de twee de klasse te bereiken, is niet benut. Hopbel, ook in de eerste wedstrijd winnaar, zegevierde gistermiddag met dezelfde cijfers als destijds in Waal wijk: 2-1. Er schijnt een fatum te rusten op Waalwijks' kampioenschap3 jaar achtereen greep KMHC's eerste he renelftal net naast de titel. Hopbel ging tegen de zenuwachtige Waal wijkse heren meteen fel in de aanval, hetgeen na 5 min. resulteerde in de openingstreffer. Langzaam maar ze ker kreeg KMHC meer vat op het spel en dwong Hopbel in de verdedi ging terug, maar tot aan de rust bleef de stand ongewijzigd. .Na de hervat ting drongen de Waalwijikers op en P. van Helvoirt bracht de stand in evenwicht. Even keerde de kampi- oensvlam terug, toen maakte Hopbel zijn tweede doelpunt, terwijl de de fensie van Waalwijk bleef staan in de mening dat de scheidsrechter had af gefloten, betgeen niet waar was. Na deze ongelukkige treffer gingen de roodwitten massaal in de aanval, maar Hopbel hield de kleine voor sprong vast en ontnam Waalwijk het kampioenschap. Warande zal nu naar de tweede 'klasse promoveren. De competitie is nu geëindigd, maar de Waalwijkse heren zijn nog niet uitge speeld. Volgende week treden zij aan in Blerick in de kwartfinale om de Nederlandse hockeybeker. Onder gunstige omstandigheden moest Waalwijk in Vught aantreden Vrijdagavond werd er in café Pulles de jaarvergadering van het O. L. Vr. Schuts gehouden. Om 20.30 uur wa ren 28 gildebroeders aanwezig 'en opende de Deken deze jaarvergade ring. Hij heette allen van harte wel kom, in het bijzonder de bescherm heer burgemeester mr. H. Stieger en Schutsvrouwe mej. C. Klerks. Pastoor van Osch was door werk zaamheden verhinderd, maar kwam later op de avond kennis maken met de Schuts. De heren J. Lommers en G. van Sluisveld werden weer voor 2 jaar in het bestuur gekozen. Er was nog een aanvulling in het bestuur no dig, daar de heer A. Veltman wegens omstandigheden zijn functie moest neerleggen en voor de heer J. van de Wiel die in maart j.l. in overleden. De heer Fr. van Iersel werd met 20 stemmen en de heer J. Klerks met 15 stemmen gekozen. Als kapitein werd benoemd Fr. v. d. Wiel die 19 stem men op zijn naam kreeg. De schei dende kapitein ontving een gouden sdhutsspeld als blijk van waardering voor het vele werk voor de Schuts verricht. De heer Veltman was zeer onder de indruk van deze mooie ges te. Later op de avond stond de instal latie van pastoor van Osch als gilde- heer op het programma. Deze werd door de heer Veltman (die tevens tot ere-kapitein is benoemd) toegespro ken. De installatie vond plaats door een kort inleidingswoord en het over handigen van 2 zilveren schilden. Hierna sprak de beschermheer, bur gemeester H. Stieger. Hij feliciteerde de nieuwe kapitein en de nieuwe be stuursleden en hoopte dat zij hun hes- te 'krachten aan de Schuts zullen ge ven. Ook de nieuwe gildeheer bood hij zijn gelukwensen aan. Hij vond dat pastoor van Osch zich nu toch wel trots moest voelen om van zo'n gilde de funktie van gildeheer te mo gen vervullen. Verder werd de avond zeer genoeglijk doorgebracht en de plannen voor het komend jaar door genomen. Het eerste team van Waspik heeft zondag op Elzenhage met vier gave treffers de spanning in de vierde klas F teruggeschoten. Leider Don gen moest het danig ontgelden en degenen onder de 1000 toeschouwers die Dongen hier in Waspik hun voorlaatste stap naar het kampioen schap hadden willen zien zetten kwamen bedrogen uit. Wat voor Waspik traditie wordt gebeurde ook in deze ontmoeting: klasse-voethal van de blauwwitten tegen een top- ploeg. Waspik legde al vrij snel 'n solide basis voor de overwinning maar het duurde toch tot in de 15e minuut van de tweede helft voor dat Dongen door de knieën ging. Een derde doelpunt van Waspik deed het tumult van de Dongen- supporters middels kelen en toeters wegebben. Waspik ging voorzichtig van start maar toen het al vrij spoedig mocht ervaren dat 'het op geen enkel ter rein de mindere behoefde te zijn van kampioenspretendent nr. 1 schakel de het team ras over op een oppor tunistische partij voetbal. Het eerste succes kwam in de 30e minuut. Een voorzet van Hans Both, handig door geschoven door André Smits be reikte linksbuiten Tom Smits die hard inkogelde. De doelman kreeg geen schijn van kans. 10. Al even subliem kwam 10 minuten later de tweede treffer tot stand. Terwijl de verdediging van Dongen zich con centreerde op Cor Smits prikte Tom Smits de bal in een ruimte waar André Smits pijlsnel op rea geerde. Een effectvol schot was voor de doelman te machtig. 20. Don gen gooide zich nu voor 100 procent op de aanval. De druk werd voor de Waspik-verdediging vaak groot. Met het nodige geluk kon doelman Ad van Wezenbeek redding bren gen maar meteen sdhoot Dongen opnieuw fel in. Een aanvaller van Dongen kon zich echter niet tijdig uit de doelmond terug trekken zo dat het doelpunt door de goed lei dende scheidsrechter werd afge 'keund. Nog enkele kansen liet Don gen onbenut eer de rust volgde. Cor Smits liet zich wegens een bles sure vervang endoor Willy Ver voort. Ook na de hervatting zette Dongen zijn offensief voort. Toen dit al na 7 minuten tot succes leidde keerde de spanning terug. Uit een voorzet van Broeders schoot Mook zijn ploeg naar 21. De verdediging van Waspik kreeg echter weer de nodige rust en liet het niet meer tot gevaarlijke situaties komen. Zeker niet meer toen André Smits een kwartier later uit een vrije trap van 15 meter buiten het strafschopge bied de bal over de grond tussen een bos van benen door, naar de uiterste hoek dirigeerde, 31. Een derde treffer bracht hij nog op zijn naam na een goede combinatie met Hans Both en Tom Smits, 10 minu ten voor tijd, 41. Een verdiende overwinning van Waspik dat zowel aanvallend als verdedigend sterker was dan Dongen. tegen kampioenspretendent MOP Met twee invallers ging Waalwijk goed van start en ging direct ten aan val met na 3 min. al een goede sco ringskans, die jammerlijk werd ge mist. MOP kwam echter goed opzet ten en kwam met sterk spel tot goede aanvallen die na 20 min. resulteerde in een doelpunt, na aarzelen in de Waalwijkse achterhoede. Zo kwam de rust. Na de hervatting ging MOP steëds heter spelen en toonde zich inderdaad de beste ploeg van de afdeling. Na 20 min. leverde een hard schot uit 'n strafcorner 't 2e doelpunt op: 2-0. Waalwijk zette alles op alles en kwam tot goed tegenspel. Een keiharde bal van Annet Dingemans kon nog net door een back uit het doel worden gehaald. In de laatste minuten kon MOP nog een doelpunt scoren door zwak ingrijpen van de Waalwijkse verdediging. Al met al een verdiende 3—0 zege voor MOP. WANDELVER. DRUNEN Vrijdagavond heeft wandelvereniging Drunen een gezellige en vruchtbare ledenvergadering gehouden waarbij aanwezig waren vertegenwoordigers van de Bond van Wandelkring Noord Brabant en GSV, een wandelvereni ging uit Vlijmen. Besloten werd dat de senioren iedere zaterdagmiddag om 2 uur vanaf het Raadhuisplein zullen starten. De woensdagmiddag is voor de junioren. Verder zal 18 mei in Vlijmen de eerste officiële tocht worden gelopen en op 24 mei in Uderihout de tweede tocht, 's Woens dags om 13.30 uur wordt er ook in Elshout bij het gemeentelhuis gestart. Ook is er een aanvraag gedaan door verschillende inwoners, die zaterdag middag niet kunnen oefenen, of er 'n avond kan worden ingelast. Als daar voldoende interesse voor is zal daar zeker aan gewerkt worden. PV DE VREDESDUIF Gisteren werd er een wedvlucht ge houden vanuit Neufvilles. De uitslag was als volgt: Id. de Wit 1 15; H. van de Plas 2; J. van Keulen 3; j. Koevoets 4 8; P. Verhoeven 5; Gebr. van Kuik 6 12 13; H. van Nooy 7; Chr. Klerks 9; J. Imanse 10; A. van Huiten 11; M. de Brouwer 14. De Vlijmense Boys kwamen van een 20 voorsprong weer tot een 23 nederlaag tegen Valkenswaard en zijn nu vrijwel kansloos voor de bovenste plaats. In het begin golfde het spel goed op en neer. Eenmaal schoot v. d. Wiel naast. Valkenswaard kwam terug en een schot van de midvoor ging juist over. Bij de Boys kopte v. d. Wiel over en even later kwam een schot van dezelfde speler tegen de paal. Oremans deed het daarna beter en schoot raak; 10. Valkens waard kwam nu flink opzetten, maar de Boys-verdediging klaarde het goed. Ekels van Vlijmense Boys JUDOCLUB DRUNEN Judoclub Drunen heeft op het mo ment tussen de 90 a 100 leden. Elke vrijdagavond worden er 4 lessen en zaterdagsmorgens 2 lessen gegeven door sportleraar De heer van Gent uit Den Bosch. Nieuwe leden kunnen zich steeds melden. De leeftijd vari eert van 5 tot 28 jaar. Deze judo club is van plan op 30 april 'n fancy fair te organiseren ten bate van de Sporthal Drun'en. Dit evenement zal plaatsvinden in de Voorste Vennen. Er is veel aandacht besteed aan de prijzen. Voor dé kinderen zal er een grabbelton zijn. Een pater van On- senoort heeft zidh bereid verklaard, op deze fancy fair als omroeper te fungeren. In de wintersportplaats d'Asfy in Frankrijk heeft ten gevolge van lawines een geweldige aardver schuiving plaats gehad, waarbij gro te massa's sneeuw en modder op 'n sanatorium terecht 'kwamen. 72 mensen onder wie 55 kindieren wer den bedolven; 7 zijn gereid; de an deren zijn vermoedelijk allen oom- gekomen onder de 2o meter dikke sneeuw- en modderlaag; 20 lijken waren zaterdag geborgen. In Gent (B.) is een cartjonage- fabriek geheel door brand verwoest, waarbij 8 mensen zijn omgekomen en 26 ernstig gewond. Schade 25 miljoen. De wereld is vrij dagavond op schitterende wijze door de televisie getuige geweest van de hachelij'kste reddingsactie in 'de geschiedenis der ruimtevaart. De gehavende Apollo 13 landde precies op het bepaalde tijdstip 19.07 uur in de juist aange geven plaats in de Grote Oceaan. De landing en berging slaagd'en per. fect, zowel de 'mensen in Houston, als de capsule en de helicopters, de kikvorsmannen als de rubberboten deden alle prachtig hun werk en de •astronauten stapten monter uit de cabine of er niiets gebeurd was in die angstige dagen.. Voor de' kijkers was deze landing een onvergetelijk schouwspel. De hotels in ons land word'en geclasificeerd naar outilage, als naar kwaliteit en verzorging. -De margarine wordt vanaf van daag 2 cent perp akje duurder. UW in bereikt een KOOPKRACHTIG EN KOOPLUSTIG PUBLIEK schoot ook naast, waarna de rust aanbrak. In de tweede helft pakte Vlijmen se Boys flink aan en spoedig had dit succes door Joosten, die er 20 van maakte. Men deed het nu wat kalmer aan, waardoor Valkenswaard meer in de aanval kwam en hier van dan ook wist te profiteren door de achterstand tot 21 te verklei nen. Dit inspireerde hen om er nog een schepje bovenop te doen, wat inderdaad tot de gelijkmaker leidde; 22. Met nog vijf minuten te spelen dacht eenieder aan een gelijk spel, maar een achterspeler van Valkens waard dacht er anders over en ging met de bal naar voren, passeerde enkele achterspelers van de Boys en scoorde; 23. De Boys probeer den nog om gelijk te maken, maar Valkenswaard stond geen doelpunt meer toe. HANDBOOGVER. CONSTANTIA Omdat Handboogvereniging Con- stantia uit Drunen nog niet over haar nieuwe doelen kon beschikken, werd het koningschieten gehouden op de banen van Victoria in Elshout. De heer Nic. van de Wiel werd koning en de heer Kees Brok ondemkoning. SC ELSHOUT Pupillen A van SC Elshout hébben zaterdag van Helvoirt met 1—0 ge wonnen. Pupillen B eindigden met 'n gelijkspel. Zondag wonnen pupillen A met 1-0 van pupillen RKDV'C A. De senioren ging het edhter niet zo voor de wind en moesten met 5-0 verlies tegen Enschot het onderspit delven. TE KOOP maat 34 36. Niet in Waalwijk gedragen. Na 7 uur. Wilhelm inastraat Waalwijk 13 GEVRAAGD 15 tot en met 17 jaar. Sollicitaties C. JAMIN Grotestraat 212, Waalwijk. Na 7 uur; Mevr. Severijns Wilhelminastraat 13 Waalwijk TE KOOP Bouwjaar 1968. Met Bovag-garantie. Simca Garage „de Amer" Geertruidenberg. RUIME EN VOORDELIGE KOLLEKTIE bij Grotestraat Waalwijk HÈT ADRES VOOR UW INLIJSTWERK

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 6