wAAlwijkse en lAnqstRAAtse coimant Willem Duys verricht opening van titelstrijd neo-anker kader 47-2 Deze week drie verjaardagen bij de koninklijke familie Woningbouwver. Baardwijk bouwt in plan Laageinde 68 riante woningen ht EM-TË supermarkt Profiteert U van ons spaarsysteem JUBILERENDE B.V. 'T ZWAANTJE ORGANISEERT VAN 21-24 MEI IN HET LIDO NEDERLANDS KAMPIOENSCHAP Koningin viert 61e verjaardag Kroonprins Willem-Alexander Mr. Pieter van Vollenhoven Mim Eerste officiële titelstrijd in neo-anker kader Biljarters HUURPRIJS ONGEVEER f 290,- PER MAAND Organisatie Bejaarden Programma Televisie DE ECHO Woningen van belang voor de doorstroming SlO-school Straatnamen F WAALWIJK - DRUNEN CARBONADE 2.98 ANDIJVIE GEHAKT 1.79 Raapsteeltjes SLAVINKEN KROPSLA 29 ct. MAANDAG 27 APRIL 1970 93e JAARGANG No. 34 VAn het Zuiöen Uitgever: Waalwyksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredakteur: JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2 x per week Losse nummers 20 cent Abonnement p. week (0,33+ 2 ct. inc.k.) ƒ0,35 p. mnd. (1,45+10 ct. inc.k.) ƒ1,55 p. kwrt. (3,95+10 ct. inc.k.) ƒ4,05 p.kwrt. p.post ƒ4,75 bij girobetaling Advertentieprijs: 15 cent per mm Contractadvertenties: speciaal tarief Brieven onder nummer 50 ct. extra Opgericht 1878 Bureaus: Waalwijk, Grotestraat 205, Tel. 04160-2621-2746 Kaatsheuvel, Dr. van Beurdenstraat 8, Tel. 04167-2002 Telegram-adres: „Echo" Van onze verslaggeer) WAALWIJK Als men in Nederland over een „biljartnest" spreekt weten velen dat daarmee op Waalwijk wordt bedoeld. De stad telt vele tientallen biljartverenigingen met ieder even zovele leden. Waalwijk kent grote biljarters, zoals Henny de Rilyter en Rini van Bracht, terwijl ook de naam van Kees de Ruyter (een Europees kampioennog bekend in de oren klinkt. Hit biljartminnende Waalwijk buigt zich van 21 tot en met 24 mei aanstaande weer over een nationale titelstrijd, ,,'t Zwaantje" organiseert dan in het Lido het kampioenschap neo-anker kader 4-7-2, een in Nederland nog onbekende spelsoort. Het is ook het eerste kampioenschap dat in Nederland wordt georganiseerd. Biljartvereniging 't Zwaantje houdt van primeurs. De ope- ningsstoot in dit kampioen schap in de nieuwe spelsoort wordt ook niet - zoals in bin nen- en buitenland gebruike lijk - door de burgemeester ver richt. 't Zwaantje nodigde daar voor een van Nederlands beken de tv-persoonlijkheden uit: Wil lem Duys. De man van „Voor de vuist weg" weet uitstekend met de biljart keu om te gaan. In Waalwijk dus geen goudvissen- Willem maar biljart-Willem. In vergelijking met de spelsoort 47 2 is bij het neo-kader de moei lijkheidsgraad vergroot. Het biljart telt nu vijf vakskaders, namelijk drie in het midden en twee aan de kop van het biljart. De spelsoort is vorig jaar ingevoerd 47-2 aangewe zen voor de E.K. De Koninklijke Nederlandse Biljart Bond - met voorzitter P. van Engelen, die lid is van 't Zwaantje - wilde dit jaar een „echte" Nederlandse neo-an ker kader kampioen, vandaar deze titelstrijd. In de biljartarena van Het Lido spelen acht biljarters vier dagen om de hoogste eer. Zeven deelne mers zijn al bekend: Europees kam pioen Hans Vultink, Tini Wijnen, Jan de Haan, Hans Sunquist, Joop Roodenburg, Janus Jacobs, en John Bessems. Wie de achtste wordt is nog een vraagteken. Momenteel ko men daar voor in aanmerking Flip Beekman, Lambert van Leur en Van Nijnatten. Volgende week zal de K.N.B.B. de definitieve inschrij ving bekend maken. Dit Nederlands kampioenschap wordt door 't Zwaantje georgani seerd in het kader van het 30-jarig bestaan van deze vereniging. In die drie decennia heeft 't Zwaantje heel wat bekende biljarters onder haar leden gehad, zoals b.v. de op richters André Hamers (wereld-ar biter), Tom Burmanje (K.N.B.B.- bestuurslid en Bondsridder) en Marinus van Bracht; alsmede de ere-klasser driebanden Rini van Bracht en bondsvoorzitter P. van Engelen. Het kampioenschap neo-anker ka der kent geen ere-comite's en comi- te's van aanbeveling. Ook daarmee springt 't Zwaantje uit de gebrui kelijke organisatieband. Tournooi- organisator Alessie verduidelijkt: „Zoveel hoofden, zoveel zinnen. Bo vendien haal je er dan allerlei men sen bij die helemaal geen verstand van een biljart toernooi hebben. Dat is overbodig. Wij hebben geen ere-comite's nodig. Onze elf leden organiseren het toernooi. Buiten de medewerking van de gemeente en de directie van het Lido, hebben we van niemand hulp nodig. Wij klaren dat zelf wel. „Gezien de voorbereidingen geloven we ook wel dat 't Zwaantje daarin is ge slaagd". De organisatoren rekenen op veel publiek. In de grote zaal van het Lido - bereidwillig door directeur S. van Hooff beschikbaar gesteld - is ruimte genoeg. Biljartkenners re kenen deze accomodatie tot een van de beste biljartzalen van Nederland Bovendien is er elders in het Lido nog ruimte genoeg voor mensen die wat anders willen dan biljarten. 't Zwaantje heeft ook de be jaarden van Waalwijk niet ver geten. Op de twee eerste midda- ge van dit toernooi, namelijk donderdag- vrijdagmiddag mo gen de bejaarden voor f 1,- dit kampioenschap bezoeken. Bo vendien ontvangen zij dan één gratis consumptie. Wat er dus in feite op neer komt dat men gratis naar de wedstrijden kan. Ook het reisbureau en busonder neming MUSA is niet achter ge bleven. MUSA brengt donderdag 21 en vrijdag 22 mei de bejaar den gratis vanaf de bejaarden huizen en enkele punten in Waalwijk naar het Lido. Tijdens dit kampioenschap baadt 't Lido in het licht. De gemeente heeft namelijk toegezegd voor een feeërieke feestverlichting te zorgen. Ook zal de zaal door de gemeente worden versierd. Het gemeentebe stuur heeft ook een prijs beschik baar gesteld voor de winnaar van dit kampioenschap. De nieuwe kam pioen kan verder deelnemen aan de Europese titelstrijd. De deelnemende biljarters behoe ven zich op de morgens van dit toernooi beslist niet te vervelen. Donderdagmiddag worden ze in 't Lido verwelkomd, waar zij nadat Willem Duys hiertoe het sein heeft gegeven aan de titelstrijd begin nen. Op vrijdagmorgen maakt men een excursie naar de Graanfabrie- ken van Teurlings aan de haven, welk bezoek met een rondrit door de stad wordt afgesloten. Zaterdag morgen bezoekt men het automu seum van de firma Lips in Drunen. Later op de morgen volgt er 'n ont vangst door het college van b. en w. op het gemeentehuis, waarna de di- rektie van 't Lido een koffietafel aanbiedt. Het neo-anker kader kampioen schap wordt verspeeld op Root- haert-biljarts. De biljarts worden zo opgesteld, dat iedereen een goed zicht op de wedstrijden heeft. Er komen ongeveer 250 zitplaatsen, ter wijl eenzelfde aantal bezoekers nog via staanplaatsen de strijd kan vol gen. Er is reeds kontakt geweest met de NTS over een eventuele rechtstreekse televisie-uitzending. Omdat het hier om een nieuwe spel soort gaat en er dit jaar nog niet veel biljartwedstrijden rechtstreeks zijn uitgezonden, heeft de NTS het verzoek van 't Zwaantje, dat wordt ondersteund door de KNBB, in be raad gehouden. De biljartliefhebbers uit Midden- Brabant die nogal verknocht zijn aan het driebandenspel krijgen door dit kampioenschap de gelegen heid kennis te maken met 'n nieuwe spelsoort. De deelnemers alle maal ere-klassers 47/2 staan borg voor spannende wedstrijden. WAALWIJK In verband met de viering van Koninginnedag, don derdag 30 april, verschijnt De Echo van het Zuiden niet a.s. donderdag, maar VRIJDAGMIDDAG 1 mei. Zowel onze administratie- als re- daktiekantoren zijn op 3o april ge sloten. De Direktie. (van onze verslaggeer) WAALWIJK Ook Waalwijk kan mee profiteren van een extra pro vinciaal woningcontingent. Ged. Staten hebben de gemeente namelijk 68 corporatiewoningen toegewezen. Deze woningen zullen moeten wor den gebouwd en geëxploiteerd door de woningbouwvereniging „Baard wijk". De woningen komen op een bouwterrein, gelegen tussen de Tal- mastraat en de Groen van Prinstererlaan in het plan Laageinde. Het worden laagbouwwoningen, voorzien van een individuele c.v.-installa- tie. De gemeenteraad zal in de vergadering van a.s. dinsdag dit voor stel behandelen. Het gaat hier om 68 bijzonder ri ante en ruime woningen, die naast een grote woonkamer vier slaapka mers bevatten. De badcel is voor zien van een tweede toilet. Verder is er een vaste trap naar de zolder. De bergingen van de woningen zijn vrijstaand. B. en W. menen dat door de bouw van deze huurwoningen meer evenwicht wordt geschapen tussen zgn. goedkopere en duurdere huurwoningen in Waalwijk. Men denkt aan een huurprijs van ƒ290,- per maand, exclusief de stookkos ten. In het pré-advies schrijven B. en W. dat, wil Waalwijk een bijdrage leveren aan de van rijkswege zo noodzakelijk geachte doorstroming in de woonruimte, men ook voor voldoende differentiatie in de wo ningbouw moet zorgen. Ged. Staten houden bij de verdeling van de wo ning-contingenten met deze belang rijke doorstroimingsfactor rekening. Het bouwplan moet voor 15 mei a.s. worden ingezonden. Verwacht mag dan ook worden dat zeker nog dit jaar met de bouw wordt begonnen. Het is een algemeen bekende noodkret dat de School voor Indivi dueel Onderwijs uit haar „jasje" groeit. Het schoolbestuur heeft het gemeentebestuur medewerking ge vraagd voor uitbreiding van het nog te stichten schoolgebouw in Waal wijk-Zuid met één lokaal, zodat het gebouw dan 10 lokalen omvat. Deze uitbreiding is noodzakelijk in ver band met het verbinden aan de school van een klas voor kinderen, die op 7- of 8-jarige leeftijd de mo torische en psychische rijpheid mis sen voor het volgen van onderwijs. In december is men met deze klas begonnen. In afwachting van een definitieve huisvesting is deze klas in het St. Nicolaasziekenhuis onder gebracht. De commissie van advies en bij stand voor de vaststelling van straat namen, heeft een aantal straatna men vastgesteld. Voorgesteld wordt om het plein, gelegen in het plan Bloemenoord en omsloten door de Klaproosstraat, de Wederikstraat, de Herikstraat en de Valeriaanstraat de naam Distelplein te geven. Het plein de wijk Groenewoud en om sloten door de Esdoornstraat, de Ei kenlaan en de Berkenlaan krijgt de naam Larixplein. Verder wordt de straat, gelegen in Besoijen, ten zui den van de Grotestraat en ten oos- (vervolg op pag. 3) Donderdag 30 april viert onze koningin haar 61ste verjaardag. Door het gehele land zullen op deze koninginnedag weer festivi teiten plaatsvinden om de vreugde over deze dag tot uiting te brengen. Is koningin Juliana niet geliefd om haar warm mense lijk gedrag? In de loop der jaren heeft zij bewondering afge dwongen. Niet alleen als vorstin, maar ook als moeder. Zij heeft altijd een voorbeeld gegeven van een goed gezinsleven. Ook tij dens de spanningen en de verdeelheid die de huwelijken van haar dochters teweegbrachten heeft zij zich wijs getoond. En zij heeft gelijk gekregen. Zijn wij nu niet allemaal blij met het groeiend aantal kleinkinderen. Wij wensen de koningin nog vele jaren van geluk en gezondheid toe, temidden van haar gezin èn haar volk. VANDAAG is het drie jaar geleden dat Nederland werd ver blijd met de geboorte van onze toe komstige kroonprins Willem-Ale xander. Tijdens zijn nog korte leven heeft de kleine prins zich al laten kennen als een goedgehumeurd vriendelijk ventje dat altijd bereid L toch lachen. Hij heeft dit van geen vreemde, wordt zijn moeder niet „prinses glimlach" genoemd. Omdat zij er tijdens zijn derde le vensjaar weer een broertje heeft bijgekregen is zijn tegenwoordig thuis, het kleine .Groot Drakestein', te klein geworden. Het zal voor de prins een hele belevenis zijn te ver huizen naar het landgoed „De Hoge Vuursche" dat onlangs door de ko ninklijke familie werd aangekocht. Al zullen zijn eigen vertrouwde spullen, die iedere jongen van zijn leeftijd heeft, natuurlijk mee ver huizen. Hij zal zeker op zijn ver jaardag weer met gechenken wor den overgeladen. Op dezelfde dag als de koningin, verjaart ook mr. Pieter van Vollen hoven. Wij hebben hem leren ken nen als een spontane jongeman met een veelzijdige interesse. Hij be oefent vele sporten en is een uitste kend musicus. Zijn eenvoudig optre den maakt hem tot een uitstekend echtgenoot voor prinses Margriet en een goed vader voor hun kinderen. Wij wensen hem in zijn jonge ge zin nog vele mooie jare toe. iJk. mm 'MrTillnl' v* hm - DINSDAG 500 gram panklaar, p. zak 59 ct. WOENSDAG 500 gram 3 BOSSEN (Keeltjes) 59 {jt. DONDERDAG per stuk 39 ct.

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 1