Leen Pfrommer sprak voor leden „De Snelle Schaats" Raadsleden Sprang-Capelle vol lof over wethouder Minnaart Burgem. Schweitzer opende „De Ster" in Nieuwkuyk Raad Sprang-Capelle werkte agenda vlot af PROGRAMMA viering Koninginnedag donderdag 30 april te Waalwijk Feestelijkheden in Drunen op Koninginnedag NU OOK SPECIALITEITEN-RESTAURANT „Koninginnedag" Besoyen Groenvoorzieningen In Drunen DE ECHO VAN HET WIDEN VAN MAANDAG 27 APRIL 1970 Centraal Oranje-Comité „Trouw aan Oranje" „Oranje Boven" Baardwijk steekt allen op 30 april de vlag uit! In Elshout Artisten voor de maand april Trio Vere's Antonio del Madrid Duo Aspecos THE BLUE NOTE Tilburg Hans v. Beek door supporters gehuldigd 78-jarige ex-wethouder nu naar Zeeland Capelle Voor 750 personen Waspik BARAKCONCOURS duivensport 21.00 uur Vuurwerk Het vuurwerk zal worden gehouden op het terrein ten oosten van de Burg. Smeelelaan en ten zuiden van de Groenewoudlaan, nabij het bejaardentehuis St. Anto- niushof. ORANJEVERENIGING WAALWIJK-ZUID 7.45 uur H. Mis 14.00 uur Kinderspelen voor de jongens en meisjes van de le t/m 4e klas. De spelen worden gehouden op de speel weide van de Aloysiusschool. 14.00 uur Fietstocht voor de jongens en meisjes van de 5e en 6e klas. De start is op het Bloemenoordplein en de finish bij café „De Lindeboom", 19.30 uur Lampionoptocht. De tocht wordt opgeluisterd door de Jeugddrumband „Ons Genoegen" en het Waalwijkse Majorettenkorps. Vertrek aan de nieuwe kerk. ORANJEVERENIGING 9.00 uur Tractatie voor de kinderen van de kleuterscholen. 9.00 uur Bezorging van de tractatie bij de bejaarden. 13.00 uur Kinderoptocht. Opstelling op de speelplaats van de Ireneschool aan de Molenstraat, waarna vertrek onder muzikale begeleiding naar het feestterrein. Route: Molenstraat - Besoyensestraat - Mercatorlaan - Gemma Frisiusstraat - Orteiiuslaan - Liefrinckstraat - van Berckeiirodelaan - Mercatorlaan - Tolstraat - Kas teellaan - feestterrein. Prijsuitreiking met voor iedere deelnemer een tracta tie. (om 15.00 uur) 14.15 uur Start oriëntatie-voettocht voor alle jongens en meisjes vanaf de 5e klas t/m de leeftijd van 14 jaar. Vertrek vanaf de v.m. jongensschool, Grotestraat 58. Inlevering formulieren op het feestterrein tot 16.00 u. Daarna tractatie aan alle deelnemers. Prijsuitreiking 's avonds om 7.30 uur in de toneelzaal van bovengenoemde school. 14.30 uur Aanvang der kinderspelen voor de kinderen van de le t/m 4e klas. Na afloop prijsuitreiking met voor iedere deelnemer een tractatie. 20.30 uur Lampionnenoptocht. De tocht wordt opgeluisterd door de Koninklijke Har monie en Drumband „Marijke" uit Sprang-Capelle. De lampionnen zullen op 29 april a.s. aan de lagere scho len worden uitgereikt. Route: Vertrek bij overweg (café Heemskerk) - Kray- enhofflaan - van Berckenrodelaan - Mercatorlaan - Besoyensestraat - Grotestraat - Burg. Verwielstraat - Kasteellaan - van Assendelftstraat Floris V-laan. ORANJEVERENIGING 13.30 uur Kinderspelen. Verzamelen van de deelnemers bij het Gemeenschapshuis. Vandaar gezamenlijk met de drumband en majorettes van Kunst Kracht" naar het terrein aan de v. d. Merwedelaan, waar de spelen zullen worden gehouden. Vriendelijk verzoek aan alle inwoners: (vervolg van pag. 1) ten van 't Hollands Steegje de Van Duvenvoordestraat. De reeds be staande Van Duvenvoordestraat wordt dus doorgetrokken. Nu plan Bloemenoord zijn voltooi ing nadert, moeten er ook groenbe- plantingen worden aangebracht en speelvelden worden aangelegd. Voor de flats die dit jaar gereed komen en waarover wij donderdag publi ceerden, wil men een plantsoen aan leggen tussen de Valeriaanstraat, de Herikstraat, de Wederikstraat en de Klaproosstraat. Ook komt er een plantsoen tussen de Wijnruitstraat en de Klaproosstraat, dit voor de daar gelegen 30 woningen. Op het plantsoen bij de flats komt ook een speelveld. 9.40 uur Kleine rondwandeling Drumband S.H.J. 9.50 uur Korte rondwandeling Harmonie Drunen. 10.00 uur Muzikala aubade door Harmonie Drunen, 10.30 uur Grote Foto-zoektocht voor jong en oud. Vertrek na af loop van de aubade. 10.30 uur Officiële opening van de tentoonstelling „Drunen en Elshout in beeld, voor, tijdens en na de oorlog". 11.00. 12.00 uur Carillonbespeling door beiaardier Heiman Bojnen- kamp. 13.30 uur Stratenloop georganiseerd door Atletiekcluib D.A.K. 15.00 uur Sportdemonstraties op het Raadhuisplein. 1. Judoclub Drunen 2. Handbalvereniging S.H.J. 3. Handbalclub Avanti 20.00 uur Oranjebal Hotel Royal m.m.v. Tiroler kapel. 9.15 uur Kinderoubade met medewerking van Fanfare E.M.M. Na de zanghulde tractatie op school. Daarna kan men ook vanuit Elshout aan de Foto-zoektocht deelnemen. MUZIEK STRIP-TEASE SPAANS TRIO ATTRACTIE-NUMMER Geopend van 22.00 uur tot 04.00 uur. VEEMARKTSTRAAT 36 - 38 Telef. 04250 - 25287 Onder leiding van voorzitter, de (heer H. Kommers, hield de supporters vereniging De Snelle Schaats op don derdagavond in het Stationskoffie huis van de heer P. Pruyssers, haar algemene ledenvergadering. In zijn openingswoord deelde de voorzitter méde, dat het hem verheugde dat zo- velen deze vergadering bijwoonden. Een speciaal welkomstwoord werd gericht tot de heer L. Pfrommer, de coach van de Nederlandse kernploeg, die deze avond voor de leden een le zing zou houden. De heer Kommers gaf vervolgens een overzicht van de aktiviteiten van de vereniging in het afgelopen jaar. Spreker kon met ge noegen vaststellen, dat de uitzending van Hans van Beek naar Hamar en Inzeil vruchten hadden afgeworpen. De heer C. de Rooij gaf hierna een keurig verzorgd overzicht van de fi nanciële stand der vereniging. Al hoewel de vereniging grote kosten had gëhad in 1969 kon hij de verga dering toch meedelen dat de kas een keurig batig saldo sloot. Dit moet ook Aan het einde van de raadsverga dering j.l. vrijdagavond sprak bur gemeester Van Prooijen een af scheidswoord tot wethouder F. Min- naard, wegens zijn vertrek naar Zeeland. Op 1 december 1950, aldus burge meester Van Prooijen, bent u in Sprang-Capelle gekomen en op 2 september 1958 bent u beëdigd als gemeenteraadslid. Tot voor van avond hebt u in totaal 130 raads vergaderingen bijgewoond en maar twee maal was u op een raadsver gadering absent. U was een vooruit strevend man met nieuwe methodes, u was aktief en reeds snel werd u opgenomen in het plaatselijk ver enigingsleven. Als u zich ergens voor gaf, deed u dat ook zo snel mogelijk, want als op een avond iets besproken werd of aan u ge vraagd, ging u de volgende dag al op pad. Ook uw vrouw was aktief en bracht o.a. veel leven in de brou werij in de plaatselijke afdeling van de plattelandsvrouwen. U zelf was reeds snel bestuursfunctionaris bij het paardenfonds, gevolgd door de kiesvereniging van de C.H.U. Ook maakte u deel uit van het bestuur van de Stichting dorpshuis, waar van u vele jaren tot heden toe pen ningmeester was. Het open bejaar- denwerk dat in de afgelopen winter in onze gemeente op gang is geko men, nad in u een bijzonder aktief persoon. Op 29 augustus 1963 werd u tot wethouder gekozen als opvolger van wijlen de heer Timmermans en de gemeente heeft op een goede wijze geprofiteerd van uw handelen en vooral de aangelegenheden in de agrarische sector betreffende kopen en verkopen van grond en pacht overeenkomsten had altijd zeer uw aandacht; merenedels werden voor deze aangelegenheden door u de be sprekingen gevoerd. In verband met uw kennis van grond, hebt u zich ook nog verdien stelijk gemaakt voor de tuinbouw- stiehting. Namens de gemeente raadsleden betuig ik u hiervoor on ze hartelijke dank voor uw advie zen en de prettige samenwerking, zowel met de gemeenteraadsleden als met het college van B. en W., dat in totaal met u 284 maal in ver gadering is bijeen geweest. Als blijk van waardering bood de burgemeester aan de heer Minnaard een portefeuille aan, waarop een afbeelding van het gemeentehuis is aangebracht. Namens de raadsleden werd hem een tuinstoel aangeboden. Burgemeester v. Prooijen sprak tot slot de wens uit dat de heer Min, naard met zijn vrouw nog vele ja ren zou mogen wonen in Zeeland, de geboortestreek, waar ze nu naar terugkeerden. Wethouder Minnaard sprak een dankwoord, waarin hij vertelde dat hij altijd met plezier hier had ge woond en gewerkt en hij was blij dat hij op zulk een prettige wijze al die jaren met de gemeenteraads leden had mogen samenwerken. wel, want ook dit jaar zal de vereni ging weer voor hoge onkosten komen. De voorzitter bracht dank aan de heer de Rooij voor zijn keurig opgesteld verslag, waarna hij de bestuursver kiezing aan de orde stelde. Het (be stuur had voor een bestuursfunktie aanbevolen de heer G. v. d. Wiel. De ze moest zich echter terugtrekken, waarna uit de vergadering de namen van de heren Vos en Bakkeren naar voren werden gébracht. Na twee stemmingen werd de heer Vos als nieuw bestuurslid gekozen. Op een vraag van de voorzitter of deze funk- tie aangenomen werd, werd door de heer Vos bevestigend beantwoord. Hierna hield de heer Pfrommer zijn lezing over het söhaatswezen. In een keurig betoog zette de heer Pfrom mer de training van de schaatsers uit een. In het tweede gedeelte van zijn lezing gaf hij aan de hand van dia's de technische kanten van de training. Het dankwoord aan de heer Pfrom mer was dan ook zeer verdiend. Hier na volgde een kleine huldiging van Hans van Beek i.v.m. het behalen van het kampioenschap van Brabant- Limburg-Zeelapd. De heer Kommers sprak er zijn voldoening over uit, dat Hans de opgedane ervaringen op de buitenlandse banen tijdens dit kam pioenschap had bewaarheid.De heer Kommers deelde mede dat ook in het komende seizoen Hans volledig zal kunnen rdkenen op de supportersver eniging. Als vaststaand kan worden aangenomen, dat Hans, voor het schaatsseizoen op de banen aanbreekt zeker voor enkele weken zal worden uitgezonden naar Inzeil. Uit de le zing van de heer Pfrommer kon men opmaken, dat ook hij deze baan als de beste aanbevool voor 'n trainings programma. Namens het bestuur en leden overhandigde de heer Kommers aan Hans van Beek een zeer fraaie beker. Met een kort dankwoord werd deze zeer geanimeerde vergadering door de voorzitter gesloten. LEDENVERGADERING In het Stationskoffiehuis van de heer P. Pruyssers zal de v.v. HNC a.s. vrijdagavond een algemene ledenver gadering houden. (Van onze verslaggever) NIEUWKUYK - Burgemeester mr. L. Schweitzer tapte donderdagmiddag het eerste glas bier in de nieuwe bar van het geheel verbouwde café-rest. De Ster in Nieuwkuyk. Het nieuwe pand, dat een capaciteit voor 750 per sonen heeft, is in de laatste veertien jaar al zeven maal uitgebreid. Don derdag werd echter het eindpunt be reikt. Dit horecabedrijf met een op pervlakte van 600 m2 biedt nu mo gelijkheden genoeg. Burgemeester Schweitzer vond De Ster van betekenis voor de gemeen schap. Hij roemde de werklust van de heer en mevrouw Van de Sterren, die de zaak in veertien jaar van een klein dorpscafé tot een enorm res taurantbedrijf hébben uitgebreid. Mr. In een vlot tempo werden jl. vrij dagavond tijdens de gemeenteraads vergadering een aantal voorstellen van B. en W. door de raadsleden goedgekeurd. In verband met de uitbreiding van de sportvelden aan de Juffrouwsteeg, werd besloten om grond aan te kopen van de heer H. de Bont te Waspik, alsmede van de diakonie der Ned. Herv. Kerk te Waspik. Door de aankoop van deze percelen land, kunnen nu de sport velden worden opgevoerd tot 4 vel den en een qefenstrook, alsmede een parkeergelegenheid. Eén van de vier velden is eveneens een oefen- veld, doch op dit veld kunnen even eens competitiewedstrijden worden gespeeld door de junioren en lagere elftallen. Ook aan het voorstel van het col lege tot het aangaan van een over eenkomst tot ontbinding van pacht met de heer J. Timmermans, gaf de raad haar fiat. Ook dit perceel land is n.l. nodig i.v.m. de uitbreiding der sportvelden aan de Juffrouwsteeg. Van de erven J. Meter werd de woning en het bijbehorend perceel grond in de Heistraat gekocht, het geen gebruikt zal worden voor uit breiding van de parkeerplaats bij 't cultureel centrum „Zidewinde". Aan de landelijke rij vereniging „De Margrietruiters" werd een sub sidie toegekend van 500,daar deze vereniging grote reizen moet maken om deel te kunnen nemen aan concoursen, terwijl de vereni ging deze kosten alleen niet meer kan dragen. Tevens werd een voor stel goedgekeurd om de subsidies aan de zang- en muziekverenigingen te verhogen en om aan de drum bands eveneens een verhoogde sub sidie toe te kenen. De raadsleden keurden eveneens het voorstel goed om garant te blijven voor een geld lening, die wordit aangegaan door de Stichting Protestants Bejaardencen trum ter financiering van de stich- tingskosten voor een complex van 31 bejaardenwoningen. De totale grond- en bouwkosten voor deze woningen zullen in totaal 980.000,bedragen- Schweitzer dacht dat het gebouw zo wel voor de gemeenschap als voor de toeristen van belang is. Met plezier tapte hij in de bar het eerste glas bier. Tevoren had pastoor van Mil de zaak ingezegend. Nieuw in De Ster is de sfeervolle bar en het restaurant. Dit gedeelte is ook afgescheiden van de rest van de zaak. Men wil hier een specialiteiten res taurant van maken waar de gasten kennis zullen maken met de Franse keuken. In het restaurant kunnen 40 personen dineren. Een deel van de bar is ook nog in te richten als res taurant. In de grote zaal kunnen 750 perso nen worden opgevangen. Vooral in de zomermaanden is De Ster bij de bus ondernemingen bijzonder in trek. Veel gezelschappen gebruiken hun di ner of een koffietafel in dit Nieuw- kuykse bedrijf. Verder kan men ieder weekend in De Ster dansen. Bekende dans- en showorkesten zorgen voor de muziek. Om het restaurant wat meer bekendheid te geven, voert de heer Van der Sterren speciale week eind menu's in. De verbouwing werd uitgevoerd door het Vlijmense aannemersbedrijf Van Bijnen. Oorspronkelijk zal het pand pas eind mei gereed komen, maar aannemer Van Bijnen slaagde er on danks de strenge winter in om een maand eerder de zaak op te leveren. Architect was de heer Bel uit Dord recht, terwijl de heer Hommes uit Maastricht als binnenhuis-aréhitekt zijn medewerking verleende. Op de openingsdag mochten de -heer en me vrouw Van der Sterren vele geluk wensen in ontvangst nemen. NOG GEEN TITEL VOOR PUPILLEN De pupillen van White Boys zijn er niet in geslaagd bij Wit Zwart winst te boeken. Daardoor is het kampioenchap dat zo dicht in het bereik ligt nog geen feit. Als de knapen het aanstaande weekeinde edhter in Waspik winnen dan kan het feest alsnog worden gevierd. WINST VOOR ATAK Het Waspikse At'ak heeft de com petitie met winst kunnen afsluiten. Het won met 23 van Flamingo's met setstanden 415; 815; 152; 15U en 1315. De start van Atak was veel belovend maar uiteindelijk kwam de overwinning toch maar moeizaam tot stand. De kanarievereniging Vogellust 'houdt in Het Wijnhuis te Waspik 'n groots barakconcours. De speelda gen zijn 30 april en 1, 2 en 3 mei. Aan prijzen ontbreekt het bij Vogel- lust niet. DE REISDUIF De Reisduif, St Quinfin: W. Broek mans 1; A. A. de Wit, 2 3; J. Pagie 4; B. Verduyn 5 21 27; A. Kuyten 6 10 20 28; P. v. d. Elshout 7 14; Dr. Smits 8 15 22; G. Kemmeren 9 25 26; C Fitters 11; Gebr. Selders 12 23; H. Nërinhs 13; Dré de Wit 16; A. Donks 17 18; Kuyten Govaerts 19; Th. Gijsman 24. P.V. WASPIK P.V. Waspik, St. Ghislain: W. Donks 1 4 7 10 15 24; A Faro 2 19; F. v. d. Mosselaar 3; H. Treffers 5 8 11 17 26 32 34; 39; Jac Oerlemans 6 25 28 40; J. v. d. Vleuten 9 16; P. de Graauw 12 13 29 33 36 38 41; A. v. d. Mosse laar 14 22 31; F. v. Onzenoort 18 21; Ant Smits 20 27; A. van Tilborgh 23 35; G. Kuyten 37 42; P. v. d. Mosse laar 30. EEN LENTE AVOND Voorzitter L. Kuysters van het comité recreatiezorg voor bejaarden mocht in De Statie z:o'n 125 bejaar den, leden van de organisatie wel kom heten op een ontspannings avond, welke was getiteld „Zomaar een lente-avond". Toen de leiding van de avond aan de heer H. v. Dongen was overgedragen zette de ze de klok zo ongeveer 30 jaar te rug, daarbij geassisteerd- doorondter- rneer A. v_ d. Ven, hammondorga nist, G. van Dongen, die twee to neelwerkjes voor zijn rekening nam, mej. N. van Iersel en de heer H. van Iersel, zang, leden van de KPJ, die voor een toneelstukje zorgden, mevr. Wagemakers, zang, en last 'but not least de sextet-groupe, zijn de leden van het comité die gewel dig succes oogstten met De Oude Jacob. Daarnaast was er een fikn van Waspik uit de jaren veertig die geweldig insloeg. Mevr. A. Ruyten. berg-Boezer verzorgde de pianobe geleiding De bejaarden hebben zichtbaar en hoorbaar genoten van deze non-stop-bonte-avond. BIBLIOTHEEK Met ingang van zaterdag 9 mei wordt i.v.m. de repetities van het onlangs opgerichte jongerenkoor de openingstijd van de parochiefoibliO'- theek in Waspik-Beneden ver plaatst van zondag naar zaterdag middag en wel van 1 tot 2 uur. De bibliotheek blijft gevestigd in de voormalige meisjesschool, Kerk straat 27. GOUDEN BRUILOFT Wegens hun gouden bruiloft ston den de heer en mevrouw Antonie M. Smits en Maria M. Smits-van D|elft in Waspik-Boven in het middelpunt van de belangstelling. Een buurtco. mité rond het pand Schotse Hoog- landersstraat 109 waar de feestelin gen woonachtig zijn gaf aan dit ge beuren een gepaste omlijsting. De receptie in café Het Nieuwe Cen trum werd door velen bezocht om het gouden paar persoonlijk geluk te wensen De harmonie verklankte 's avonds de felicitaties van de Was pikse bevolking. HARMONIE De harmonie Volksvlijt en Volks vermaak heeft twee nieuwe be stuursleden. De heren R. van Don gen en W. Savelkouls vulden de va catures van A. van Gorp en C. Ber- kelmans aan. Het muziekgezelschap bracht aan de' twee nieuwe functio narissen een klinkende serenade waarbij veelbelovende en waarde rende woorden werden uitgewis seld. WISSELBEKER VOOR WASPIKSE B.B. De wedstrijden van de zelfbe scherming Burger Bevolking welke in Goirle werden gehouden leven dien voor Waspik een geweldig re sultaat op. Mét Loon op Zand en Moergestel behaalde Waspik een eerste prijs maar van deze drie ploegen vergaarde Waspik de mees te punten zodat de fel begeerde wis- Felbeker voorlopig één jaar in de Waspikse prijzenkast komt te staan. De Waspikse B.B.-ploeg bestond uit 3 blussers, 4 EHBO-ers en 5 redders. Algemeen ploegcoanmandant was de heer C. Fitter. Het hoofd zelfbe scherming van Waspik, de heer H. Smits kon wegens familie-omstan-, digheden de wedstrijden niet bij wonen. De heer A. de Graauw ont popte zich tijdens deze wedstrijden mèt de man uit Berkel-Enschot als de beste ploegcommanidant van de blussers. De jury 'braébt het volgen de resultaat Op papier: 1 Waspik, 19814 p.; 2 'Loon op Zand, 19714 p.; Moergestel, 19614 p.; 4 Drunen, 18214 p.; 5 Oisterwijk, 181 p.; 6 Diesen, 174 p.; 7 Berkel-Enschot, 171 p.; 8 Udenhout, 16814 p. SCHOOLSTRAAT AFGESLOTEN Na de iSchotse Hooglandersstraat is nu ook de Schoolstraat in Waspik afgesloten. In het kader van de uit voering van de eerste fase van het Dorpsplein moest deze verbindings weg met het kerkdorp Waspik-Bo-' ven voor het verkeer worden afge sloten tot aan de brug over het Zui_ der Afwateringskanaal.

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 3