Nieuwkuykse wijk De Vliedberg krijgt een buurthuis «r Winkelpand in Sprang-Capelle werd na brand een puinhoop Titels in FST-tournooi voor L. Stehman en A. de Jong A.C. Kaatsheuvel organiseert op 30 april Raadhuis-rit Leerlingen Waalwijkse Muziekschool gaven verdienstelijke uitvoering Lido De Ster Roestelberg El Terreno Romantica r KAATSHEUVEL OUDERS BODEN CADEAU AAN 8 8 Leerlingenconcert in kader le lustrum in Bernadettekerk Fijn programma Ensemble Kermïs-suite Vlijmen Uitgaan op Koninginnedag DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 27 APRIL 1970 WAALWIJK - Zaterdagmiddag werd in de Bernadettekerk aan de Dr. Schaepmanlaan in Waalwijk de laatste van een drietal uitvoeringen ge geven in het kader van de eerste lustrumviering van de Waalwijkse Mu ziekschool. Reeds eerder traden de leraren van de muziekschool op tijdens concerten in de Ned. Herv. Kerk aan de Haven 'en in het Lido. Zaterdag middag waren de leerlingen aan de beurt. De resultaten, die tijdens het 5-jarig bestaan van de muziekschool reeds zijn bereikt, bleken verheugend. Er werd door de vaak jeugdige muzikanten op verdienstelijke en enthou siaste wijze gespeeld voor het talrijke publiek. Na de pauze was het woord aan Dr. Hermans, die namens de leerlingen en de ouders van de leerlingen dank bracht aan Hans Timm, direkteur van de Waalwijkse muziekschool, voor 't vele werk, dat hij samen met de lera ren in de afgelopen vijf jaar heeft verzet. Dr. Hermans wees op het gro te succes van de Waalwijkse muziek school, die zich niet alleen mag ver heugen in een groeiend aantal leer lingen uit Waalwijk en omgeving, maar ook in de vrucht afwerpende onderwijsmethode, waarvan zaterdag middag duidelijk de resultaten naar voren kwamen. Namens de leerlingen en hun ouders bood hij de heer Timm een bedrag van 800,- aan voor de aanschaf van iets wat nuttig is voor de mu ziekschool en wat op andere wijze niet haalbaar zou zijn geweest. Dr. Hermans sprak de hoop uit dat dit geschenk een stimulans zou zijn voor de komende jaren en dat op dezelfde enthousiaste en bevredigende wijze zou worden gewerkt aan de uitbouw van het muziekonderwijs in Waal wijk. Mevrouw Timm werd met een bloemhoeket in de hulde betrokken. Directeur Timm dankte allen "harte lijk voor het lustrumgeschenk en hij deelde mee, dat het bedrag besteed zal worden aan de aanschaf van een intercom-installatie voor de muziek school. Hij dankte voorts de gemeen te Waalwijk, die door de subsidie- bijdrage voortzetting en verdere ont wikkeling van het muziekonderwijs mogelijk maakt en pastoor Oomens voor het bereidwillig beschikbaar stel len van de Bernadettekerk, die zater dagmiddag een bijzonder gesohikte ruimte bleek voor het geven van leer lingenuitvoeringen. Tevens deelde de heer Timm mee, dat nog voor de zomervakantie ook de leerlingen die zaterdagmiddag, van wege het overladen programma niet meer aan de beurt konden komen, nog de kans zullen krijgen om hun prestaties en vorderingen te laten ho ren en wel in de aula van de muziek school. Het was een fijn muziekprogramma dat de leerlingen zaterdag ten gehore brachten. De uit te voeren stukjes waren gekozen met een grote variatie. Veel aandacht was besteed aan het ensemble-werk, waarbij ook de aller kleinsten aan de beurt kwamen. Ver der was er een zangkoortje, 'n groot aantal instrumentale en enkele voca le solisten. Hierbij viel vooral 'het goede spel van Joanneke van Esch (dwarsfluit) en de prachtige stem van Ellen de Wind op. De zang-, Orff- en blokfluitklassen van de muziekschool openden het programma. De zangklas bracht de volksliedjes "Wij zijn al bijeen" "An- nemarie moet nu binnenkomen", "Al onder de weg van Maldegem" en "Moeke daar staat een vrijer aan de deur" ten gehore. De Orff-klas speel de twee stukjes van C. Orff, terwijl de blokfluitklas drie stukken van J. Arden speelde: Koningsdans, Echo en Kanon. Aan 't orgel speelde Kees van Osch van G. F. Handel "Volun tary in C", Henk van Tilburg vertolk te het Menuet in G van G. Ph. Tele- mann en het Trumpet Menuet van J. C. Clarke. Fred Vonk speelde uit de partita van J.S. Bach "O Gott Du frommer Gott". Een ensemble, bestaande uit zeer jeugdige violisten speelde twee stuk ken uit "Om te beginnen" van H. P. Keuning. Sietske Smits, Guus Koe ken en Mirjam van Haaren brachten elkaar afwisselend het Concertino in G. opus 34 van O. Rieding ten ge hore, hierbij kundig begeleid door Ben de Rooij aan de piano. Ben de Rooij verzorgde ook de begeleiding bij de uitvoering van Gavotte van G. F. Handel door Maria v. d. Meijs (cello). Lia Mol begeleidde zichzelf op de gitaar, terwijl zij op gevoelige wijze Lenny Kuhr's "De Vogel" zong. Ellen de Wind zong een recita tief en aria uit "Le nozze di Figaro" van W. A. Mozart, aan de piano be geleid door Frans Wilmont. Ton de Bont en Marcel Maas zongen een du et uit de opera "La forza del destino" van G. Verdi. Na de pauze speelde Joanneke van Esch op haar dwarsfluit twee delen uit een sonate van Loeuillet en Mé- lanie Stokwielder (hobo) het adagio van A. Corelli. Beide solisten werden aan de piano begeleid door mevrouw L. Verhoeven-van Gent. Rini van de Leur, Anton Koopman en René Klerxs (allen klarinet) speelden Ga votte van C. W. von Glück, terwijl Peter Vennink en Arnold Mulders samen op hun trompet een stuk ten gehore brachten. De bijzonder leuke en gevarieerde uit voering werd besloten met de Kermis- shite van T!h. Cranen door een en semble, dat dit zó goed deed, dat door de aanwezigen ook nog een toegift werd afgedwongen. De Waalwijkse muziekschool bewees zaterdagmiddag haar bestaansrecht, niet alleen door 't peil van het gebodene, maar vooral door het enthousiasme, waarmee al le jeugdie debutanten voor het voet licht traden. Zoals bekend heeft het Instituut voor Maatschappelijk en Socaal Cul tureel Werk in Vliedberg- grootse plannen om op het terrein aan de Nassaulaan het gemeenschapshuis te gaan bouwen. Het verenigingsle ven in het algemeen en vooral de verenigingen, die werkzaam zijn op het terrein van de jeugdvorming, vormen een essentiëel bestanddeel bij de maatschappelijke en sociale opbouw van een samenleving. Deze verenigingsactiviteiten komen vaak te weinig tot ontplooiing omdat zich, vooral in nieuwe woonwijken een groot te kort voordoet aan noodza kelijke ruimtelijke accommodatie. In januari 1969 werd op initiatief van het Instituut voor Maatschappe lijk en Sociaal Cultureel Werk en de Stichting Jeugdbelangen Nieuw- kuyk-Vliedberg een comité samen gesteld, dat zich ten doel stelden de mogelijkheden voor de bouw en ex. ploitatie van een accommodatie voor jeugdwerk en verenigingsleven in het bestemmingsplan Vliedberg en zo mogelijk deze accommodatie te realiseren. Uit een advies van het Provinciaal Opbouw Orgaan is in 1967 gebleken, dat d° aanwezige ac commodatie zeer beperkt is en dat men voor activiteiten binnen of buiten, het formele verenigingsver band in sterke mate aangewezen is op de accommodatie in de andere kernen. Die accommodaite hebben te weinig capaciteit om functies voor Vliedberg te kunnen vervullen. Slot conclusie was dat in de wijk Vlied berg een accommodatie voor jeugd werk en het verenigingsleven nood zakelijk is. het comité gaf de voorkeur om het gemeenschapshuis te realiseren in het kader van de rijkssubsidierege- Dr. Hermans overhandigt de direkteur van de muziekschool de heer Timm (rechts) de cheque met 800,-. ling voor het buurthuiswerk, het geen tevens noodzakelijk maakte, dat het buurthuis wordt gebouwd en geëxploiteerd door het Instituut voor Maatschappelijk en Sociaal Cultureel Werk. Uit de exploitatie begroting is gebleken, dat de exploi tatie van het toekomstige buurthuis sluitend is. De 'bouw en de inrichtingskosten worden door architekt Loonen uit Dongen begroot op ƒ338,509. Deze raming dient te worden verhoogd met renteverlies tijdens de bouw en kostenstijging tussen het tijdstip van begroting en realisering van het gebouw, en wel 29.858. Dan be dragen de totale kosten 368,367, waarvan uit eigen financiering uit bijdrage van het Julianafonds, de kerk, de industrie en de bevolking een bedrag van ruim 25.000,weer kan worden afgetrokken. Het res tant 343.287 zal uit een geldlening moeten komen. De ondergrond van het gebouw bestrijkt een oppervlak te van circa 865 vierkante meter. PROGRAMMA VOOR DE GEMEENTE VLIJMEN TER HERDENKING EN VIERING 4 EN 5 MEI Programma 4 mei: 19.00 uur ope ning Tentoonstelling „Vrijheid en Onderdrukking'' in de school 't Pa- Iet, Vliedberg door de burgemeester van Vlijmen. 19.45 uur: Onthulling monument 19401970 op het plantsoen St. Ca- tharinastraat/Korte Heistraat, door de burgemeester met medewerking van de Vlijmense Harmonie „Con cordia". 20.15 uur: Oecumenische kerkdienst in de R.K Kerk van Vlijmen met medewerking van het Jongerenkoor Vliedberg, het Christelijk Gemengd koor en het Gemengd koor Vlijmen, plaatsen zijn gereserveerd voor de nabestaanden van de slachtoffers, die hiermede nadrukkelijk zijn uit genodigd. V anaf 's avonds zes uur tot zonson dergang zullen de vlaggen van alle opedbare gebouwen halfstok wor den gehesen. Particulieren wordt verzocht deze gedragslijn te volgen van kwart voor acht tot dertig se conden voor acht zullen de klokken van alle kerken luiden en van acht uur tot twee minuten over acht zal volkomen stilte in acht worden ge nomen. Haarsteeg 10.00 uur film. Kleuterschool 10.00 uur ballonnen wedstrijd op de speelplaats. 14.00 uur: Lagere school foto-zoektocht voor de klassen 3, 4, 5 en 6. 14.00 u.: tekenwedstrijd klassen 1 en 2. Nieuwkuyk: Lagere school, Oriën- tatierit klasse 4, 5 en 6. 10.00 uur kinderspelen klassen 1, 2 en 3. 13.3o uur film in het partonaat. Vliedberg: Lagere school tentoon stelling. 13.C-0 uur Oriëntatierit klas sen 4, 5 en 6. 13.30 uur wandeltocht klasse 1 tot en met 6. 5 of 10 km. 16.00 uur film in het patronaat Nieuwkuyk. Vlijmen: Lagere school 10.00 uur film klassen 1, 2 en 3. 14.00 uur: film klassen 4, 5 en 6 café Ant. Klerks .Voetbalwedstrijd: 5 mei 's avonds 19.00 uur Vlijmense Op koninginnedag, donderdag a.s. zal in Lido een groots oranje bal Worden gehouden met medewerking van het alom bekende orkest The All Stars. Het vocale deel wordt verzorgd 'door John Davis. 'Oim eens gezellig uit te zijn op ko- ninginnedag-avond biedt De Ster in Nieuwkuyk vrolijke muziek, die ge bracht wordt door Het Silvio Sextet. De izang wordt vertolkt door Danny Cardo. Het is muziek voor iedereen, dus trek er eens op uit! Vanzelfsprekend klinkt er muziek in De. Roestelberg aan de rand van de Duinen donderdagmiddag van 2 tot 6 uur. Hier zijn The Blue Birds uit Kaatsheuvel aanwezig om de teeners, en twens te vermaken. In Zaal Smit, Kaatsheuvel weet de Soos El Terreno de jeugd bezig te houden met een disco-bal. Hier brengen haar disc-jockeys 's avonds de nieuwste singles, die gezellig aa,n eikaar geregen worden. In Dancing Romantica start men op Koninginnedag met een groot ba. rakooncours. Er wordt gespeeld op 30 april, 2 mei, 3 mei, 5 mei, 7 mei, 8, 9 en 10 mei. De eerste prijs is een levend varken, de tweede prijs een elektrisch scheerapparaat. Daar naast is er een poedelprijs van f 20,- en een extra damesprijs van f 15,- V'erder 'zijn er een 'aantal dagprij zen. Na bijna een jaar niet met orkest te hebben gewerkt, introduceert Ro mantica thans het Sun Set Kwartet, een orkest dat in Brabant grote be kendheid geniet. Men kan vrijdag, zaterdag en zondag alsmede op be vrijdingsdag 5 mei van dit Sun Set Kwartet genieten. De amateur fotograaf W. Driessen uit Sprang-Capelle knipte direkt na het uitbreken van de verschrikkelijke brand in de Van der Duinstraat deze foto. De beide winkelpanden werden door de brand geheel vernield. J.l. donderdagmiddag omstreeks kwart over vier ontstond er tenge volge van een aardgasexplosie een hevige brand, die het gehele winkel pand en het daar bovengrenzende woongedeelte van de familie P. v. d. Mei in de Van der Duinstraat ver anderde in een troosteloze puin hoop. De brand greep zo snel om zich heen, da,t mevr. v. d. Mpl en drie kinderen, alsmede een winkel meisje, niet meer via de trap naar beneden konden komen, maar zich via een plat dak in veiligheid moes ten stellen. Bij deze explosie werd de heer J. Timmermans uit 's-Gra- venmoer nogal ernstig gewond, zo dat opname in het ziekenhuis nood zakelijk was. De aannemer, de heer J. v. d. Schans, raakte eveneens licht gewond. Het gehele winkel pand en woonhuis werd een prooi der vlammen en na een paar uur was er van het grote pand niets meer te herkennen. Behalve 't levensmiddelenbedrijf L. Stehman uit Zaltbommel en Annelies de Jong uit Den Bosch. Zij waren het die als grote favorieten in dit grote tweedaagse toernooi hadden ingeschreven en die hun kracht door hun overwinning nog eens hebben onderstreept. Vele an- re kanshebbers werden door de zeer sterke bezetting al in de voorronden uigeschakeld. Mede door deze sterke bezetting van buitenaf gingen de meeste ereprijzen dan ook naar niet-Waalwijkers. Zeer verdienstelijk waren dan ook de tweede plaatsen in de damesdub- foëls van F.S.T.-speelsters mevr. Overbeek, E. Jansen en M. v. d. Boogaart, terwijl A. Els-hout en P. Leytens van High Speed in het he- rendubbel een fraaie tweede plaats wisten te veroveren. Na afloop van de finales reikte Wethouder van Heeswijk de prijzen uit, terwijl hij teven-s het organiserende F.S.T. het prettige verloop en de perfekte or ganisatie van het zo sterk bezette- toernooi. De uitslagen luidden: Klasse A, B. Damesenkel: 1 A de Jong, Den Bosch; 2 Mevr. Adank, Den Bosch. Herenenkel: 1 L. Stehman, Zalt bommel; 2 W.. Melchers, Den Bosch. Damesdub'bel: 1 Mej. A. de Jong- Mevr. Adank, Den Bosch; 2 E Jan- sen-M. v. .d. Boigaart, F.S.T'. Berendubhel: 1 L. Stehman-D, v. Gameren, Zaltbommel; 2 A. Els- hout-P. Leytens, Waalwijk. Mixeddubbel: 1 Mevr. Adank-W. Melchers, Den Bosch; 2 Mej. A. Quick-P. v. Gameren, Zaltbommel. Klasse C-Junioren Damesenkel: 1 E. v. Eeuwijk, Hedel; 2 S. Kronenburg, Hedel. Herenenkel: 1 R. Roeters, Den Bosch; 2 R. Simon, Den Bosch. Damesdubbel: 1 S. Kronenburg-E. v. Eeuwijk, Hedel; 2 Mevr. Florenti- 'nus-Mevr. Overbeek, F.S.T. Heren'dubbel: 1 F. Roeters-P. Beyen, Den Bosch; 2 R. Snijders-R. Roeters, Den Bosch. Mixeddubbel: 1 Mej. H. v- Gendt-R. Roeters, Den Bosch; 2 Mevr. Floren,- 'tinus-J. Simon, Den Bosch. Zoals eerder aangekondigd wordt de Raadhuisrit op donderdag a.s. (Ko ninginnedag) verreden. Het is een "puur technische zeer goede oriën tatierit" welke verreden zal worden over uitsluitend goede wegen, voor namelijk in Kaatsheuvel en Loon op Zand. De rit is uitgezet en gecontro leerd door 'ervaren leden van de AC Kaatsheuvel. Voor de A-klasse is de lengte 60 km, te rijden met een ge middelde snelheid van 24 km per uur, volgens het NRB-reglement 1969 met een kleine aanvulling. Voor de B- klasse is de lengte 40 km, te rijden met een gemiddelde snelheid van 20 E oy s-Haar s teeg/N i eu Wkuy k combi natie op het sportpark Hoge Heidë. 20.45 tot 21.00 uur vuurwerk op het portpark de Hoge Heide, Vlied berg. De inwoners worden verzocht zo wel op 30 april als op 5 mei te vlag gen. Op 30 april te 14.00 uur aan de Voordijk koningschieten door de Scherpschuttersvereniging Juliaha. De Prot. Christelijke School viert de nationale feestdag op 30 april met diverse aktiviteiten, op school van 9 tot 12.00 uur. D'e bejaarden zullen op 5 mei in hun eigen soos wordlen getrakteerd (Haarsteeg ca fé v. d. Lee). De Vlijmense harmonie Concordia houdt op 5 mei een muzikale rond gang door Vlijmen. km per uur. Eenieder die geïnteres seerd is om eens een echte "oriënta tierit" mee te rijden en die niet in de A-klasse thuis hoort, kan in de B- klasse meedoen. Voor hen is een zeer eenvoudig reglement gemaakt, welk reglement in de mogelijkheid voorziet om de Raadhuisrit met een sportief genoegen uit te rijden. Voor de be ginnelingen die het oriëntatie-rit"- rijden onder de knie willen krijgen be staat hiertoe donderdag a.s. volop ge legenheid. Startbureau bij café P. van Dun te Kaatsheuvel. Het startbureau zal ge opend zijn vanaf 13.00 uur. Hier kan men inschrijven tot deelname aan de rit, waarbij tegen betaling van 6,- de controlekaart en het reglement voor de Raadhuisrit verstrekt zullen worden. De A-klassers die niet in het bezit zijn van het NRB-reglement '69 kunnen dit bekomen tegen betaling van 1,50. Start bij het Wit-Gele Kruis-gebouw, Vossenbergselaan Kaatsheuvel. De start is 'n zgn. "vrije start"". Het eer ste equipe zal de rit ingestuurd wor den om 14.00 uur. Vervolgens kun nen de deelnemers aansluiten en wor den dan om de minuut gestart. De route-beschrijving wordt bij de start verstrekt, Tijdcontrole voor de A-klasse is na van de heer v. d. Mel, was in dit pand ook gevestigd de winkel van de heer J. v Tilborgh, in land- en tuinbouwartikelen, auto-accessoires, kampeerbenodigdheden etc., waar van de officiële opening enkele we ken geleden had plaatsgevonden. De familie v. Mei is thans onder gebracht in een woning in de Van der Duinstraat, welke juist op die dag was leeggekomen. De heer J. v. Tilborgh is voorne mens om een noodwinkel op touw te zetten. KPV RAYON B De KPV Rayon B de Sportwereld vloog met 372 duiven vanuit St. Quentin. De prijzen werden als volgt verdient. M. van Boxtel 1 18 20 48; J. Damen 2; H. Severijns 3 71 81; W. Oomens 4; Sj. Pijnenburg 5 29 57; H. Pas 6; Fr. Krol 7 23; Fr. Damen 8 36 67; B. v. d. Lee 9; J. van Beers 10 25 50; W. Jansen 11 35 56; A. Voermans 12; L. v. Geel 13 28 38 44 64 65 83 93; A. Groots- wagers 15 19 91; G. van Riel 16 74 76; Chr. van Heeswijk 17 37 79; Fr. v. d. Linden 21 26 62; J. van Wan- rooij 22 61; C. de Bondt 27; Gebr. Dingemans 30 40 89; G. Schrauwers 31 58 88; M. de Vries 32 48 53 78; J. Voogd 33 66; H. v. d. Pas 34; A. de Bie 39 55 77 80; H. van Hel- voirt 41 69; J. van Heeswijk 4 2 43; Fr. v. d. Assem 45; Linco 46 84; H. Robben 47 67; Jac. Molenschot 51; Jo van Heeswijk 52 54; A. Pijnen burg 59 60; J. P. Brouwers 63 72; A. v. d. Hoven 68; W. Snaphaan 73; H. van Es 75; J. Jansen 82 85; Gebr Pijnenburg 86; J. van Bavel 90 92. Gouden horloge gewonnen door M. van Boxtel met de le prijs. Troost prijs 10,- J. Damen. rest. 3,- H. Severijns. Geluksprijzen 10,- vanaf Ohrislain J. van Wanrooij en M. de Vries. 1 paar schoenen: J. van Beers, scheerspiegel: A. de Bie. Woensdag avond 29 april inmanden Vilvoorde tussen 7 en 8 uur. Vrijdagavond 1 mei inmanden Noyon. - In Zuid-Afrika heeft de partij van Vorster, die de apartheidspolitiek voert, voor de eerste maal na 22 jaar zetels verloren aan de Verenigde Par tij, die gematigder is. - In Londen is in de juwelierswijk een pakje diamanten gestolen ter waarde van ruim 1 miljoen gulden. 40 km bij Hotel De Kroon, Gast huisstraat te Kaatsheuvel. Finish voor A- en B-klasse. Voor de B-klasse is deze na 40 km bij Hotel De Kroon, Gasthuisstraat. Voor de A-klasse na 60 km bij Café-Restaurant De Steen bakker, Horst te Kaatsheuvel. Prijzen en prijsuitreiking. Er zijn bij zonder waardevolle prijizen beschik baar gesteld, zowel door het oranje- comité als door de Automobielclul) Kaatsheuvel, waarbij als eerste prijs voor A- en B-klasse een zeer fraaie draagbare radio. Ook wordt er door de A-klasse gestreden om de mooie wisselbeker, beschikbaar gesteld dooi het gemeentebestuur van Loon op Zand. Vorig jaar werd deze beker gewonnen door het equipe C. van Gils en E. van Gils. Uitreiking van de prijzen zal plaats vinden bij "De Steenbakker" rond 19.00 uur dooi burgemeester Van Erp. Vóórinschrijving. Gezien de te ver wachten grote deelname aan de rit heeft de AC Kaatsheuvel de moge lijkheid geopend om vóór de rit reeds in te schrijven en wel tot woensdag avond a.s. bij het secretariaat van Automobielcluib Kaatsheuvel Langen- dijkstraat 26 te Kaatsheuvel.

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 8