LINTJESREGEN IN DE LANGSTRAAT DE ECHO VAN HET ZUIDEN VRIJDAG 1 MEI 1970 M. J. van Zeist ontving in de raadszaal koninklijk zilver grote verdiensten voor lederindustrie J.Gompen, direkteur ,De Amstel' Waalwijk benoemd tot Officier Orde v. Oranje Nassau wijk en J. Withaar uitW'wijk Ere-medaille in goud voor C. van Drunen Ere-medaille voor W. Troost bouwman brillen MEDE-OPRICHTER PRO PATRIA Ere-medaille in goud voor W. v. Willigenburg uit Sprang Aktief in verenigingsleven in Besoijen VOORZITTER BOERENLEENBANK - DRUNEN WERKNEMERS BLOCH STIBBE N.V. grotestraat 231 waalwijk tel: 3866 Koninklijke Onderscheidingen in de 'Langstraat SPRANG-CAPELLE - Woensdag morgen had in het gebouw van de Chr. Volksbond in Sprang de uitrei king plaats van de ere-medaille in goud aan de heer W. J. van Willigen burg, die in verband met de verjaar dag van H.M. de Koningin deze on derscheiding ten deel viel, voor zijn velerlei arbeid voor de gemeenschap van Sprang-Capelle. Bij deze gelegen heid waren naast de familieleden aan wezig, het gemeentebestuur, t.w. bur gemeester M. van Prooijen, wethou der Jac. Vos en gemeentesecretaris A. Zonneveld, voorts deputaties van de Chr. Volksbond, de woningbouw- stichting, de oranjevereniging, Chr. Gymnastiekvereniging Pro Patria en de vrijwillige brandweer. De voorzitter van de Ghr. Volksbond de heer C. van Caem sprak een wel komstwoord tot de aanwezigen waar na burgemeester van Prooijen begon met te zeggen dat het zeer op prijs mag worden gesteld dat we hier in dit gebouw mogen samenkomen, dat vorig jaar in het teken stond van het 50-jarig bestaan en waaraan de heer van Willigenburg altijd zijn werk kracht en toewijding heeft gegeven. Verenigingsleven De heer van Willigenburg heeft als het ware zijn leven neergelegd in dit gebouw, dat hier staat in dienst van de gemeenschap van Sprang. Het was voor u een grote voldoening dat vo rig jaar het gebouw in luisterrijke zin werd omgezet. Sedert 1946 was u be stuurslid en tijdens de verbouwingen trad u op als architect. Voor het ge hele verenigingsleven in Sprang is 't van bijzondere betekenis. Dat vereni gingsleven waarvan u één van de meest opvallende bestuurders bent ge weest. U was mede-oprichter van de gym nastiekvereniging Pro Patria op 26 november 1926 en al die tijd bent u bestuurslid geweest van deze meer dan 250 leden tellende vereniging. U was ook mede-oprichter van de oranjevereniging waarvan 18 jaren als voorzitter terwijl u 19 jaar lang, tot 1968 voorzitter bent geweest van het comité dat de jaarlijkse tocht voor de bejaarden organiseert. Ook nu nog bent u bestuurslid van de woning- bouwstichting terwijl u van 1 januari 1926 tot 15 mei 1956 commandant van de vrijwillige brandweer was en vanaf 1 januari 1933 tot 1 oktober 1960 hebt u de funktie vervuld van technisch ambtenaar der gemeente Goud voor de heer v. Willigenburg Sprang-Capelle", zei de burgemees ter. "Dit alles overziende mogen wij zeg gen u had uw hart aan het vereni gingsleven in Sprang verpand en aan uw liefde voor het Kon. Huis was dat niet minder, want zeer veel feesten zijn mede door u georganiseerd. U had grote liefde voor het Huis van Oranje. Voor de lichamelijke ontwik keling van de jeugd in Sprang is zeer veel gedaan. U bent hierin de stimu lans geweest. Wij mogen zeggen, u hebt de hele gemeenschap van Sprang belangrijke diensten bewezen vandaar dat het de koningin heeft behaagd u de onderscheiding toe te kennen van de ere-medaille in goud, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, waarna de burgemeester de versierse len op de borst speldde. De heer van Caem bood hierna aan mevr. Willi genburg bloemen aan en feliciteerde namens het bestuur van de Chr. Volksbond de heer van Willigenburg met deze koninklijke onderscheiding, hetgeen eveneens de heer J. Volkers deed namens Pro Patria. De heer van Willigenburg sprak een dankwoord aan de burgemeester, aan de deputaties van de verenigingen, terwijl hij in zijn dankwoord ook be trok H.M. de Koningiing voor de toe kenning van deze onderscheiding. De heer van Caem dankte allen voor hun aanwezigheid en zei dat de Volks bond gaarne deze receptie kosteloos had aangeboden. raadszaal dat iemand met zoveel ver diensten wel eens voor het voetlicht geplaatst mag worden. Hij noemde de 'heer van Zeist een toegewijd man, die niet geïsoleerd door het leven gaat, maar op allerlei terreinen aktief is, met name op het maatschappelijk en cultureel gebied. "Niets was voor u te veel. In al die jaren hebt u blijk gegeven een goed burger te zijn, die een belangrijk steentje bijgedragen heeft aan de sa menlevingsopbouw, met name in het stadsdeel Besoyen". Burgemeester Teijssen was van me ning dat er eens een moment is ge komen dat al deze funkties gememo reerd moeten worden. Vandaar deze kleine hulde in de raadszaal. De bur gemeester had nog een grote verras sing voor de heer van Zeist in petto. Hem was namelijk de ere-medaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau toegekend. De burge meester noemde dit de kroon op het werk, wat de heer van Zeist ruim 'n halve eeuw heeft verricht. Verenigingen Ook de verenigingen en instellingen, waarvan de heer van Zeist zitting had in het bestuur lieten zich niet onbe tuigd. Lovende woorden werden er gesproken door de heer Duyster (van zangver. Hallelujah), C. v. d. Hoven (Groene Kruis), wethouder J. van Heeswijk (College van Bijstand) A. Louter (Oranjever. (Besoyen). Het bleef niet bij woorden, de heer en mevrouw van Zeist mochten ver schillende bloemstukken in ontvangst nemen. Northern Tanning Co." te Kano-Ni- geria. Verder is hij commissaris van Duracarb N.V. te Weert. Lederindustrie De heer Gompen heeft zich bijzon der verdienstelijk gemaakt voor de bedrijfstak lederindustrie. Zo is hij bestuurslid van de Federatie van Ver. van Ned. Lederfabrikanten. In 1964 en 1965 was hij zelfs voorzitter. In deze federatie bekleedt hij tal van funkties in diverse commissies, ter wijl hij namens de federatie zitting heeft in het Europese Huiden Comité van de Internationale Léderfabrikan ten Vereniging te Londen. Ook is hij bestuurslid van de Bond van Neder landse Lederfaibrikanten, bestuurslid van TNO te Waalwijk, bestuurslid van de Ver. van Huiden- en Leder- beurzen en lid van de Commissie van Advies van het Bedrijfschap Lederin dustrie. Nadat burgemeester Teijssen de heer Gompen de ere-tékenen van het Offi cierschap had opgespeld was het me- de-direkteur H. Gompen die als eer ste de gedecoreerde feliciteerde. „Je verdient deze onderscheiding ten vol le. Het wordt op. een goed moment verleend, in het jaar dat we de be vrijding herdenken. Deze onderschei ding is een bekroning voor je inspan nende arbeid voor het bedrijf', aldus de heer Gompen. De heer A. Menco, die namens de Raad van Commissa rissen sprak, noemde de heer Gom pen een hard werkende man, waaraan het bedrijf veel dank verschuldigd is. Dat het personeel verheugd was met de hoge onderscheiding die haar di rekteur ten deel viel bleek uit de woorden van de heer P. van Vugt. Maatschappelijk terrein Ook in het maatschappelijke en cul turele vlak is de heer Gompen (die in Vught woont) zeer aktief werkzaam. Hij is o.m. bestuurslid van de Maat schappij tot Nut van het Algemeen te Den Bosch, bestuurslid pan de Nuts- spaarbank te Den Bosch, voorzitter van de Ned. Zionisten Bond Den Bosch, lid van het algemeen bestuur van de Gefusioneerde Instellingen op Joods maatschappelijk gebied te Am sterdam, bestuurslid van het Joods Historisch Museum De Waag te Am sterdam, voorzitter van de Rotary- Club Den Bosch en bestuurslid van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel in het Departement Den Bosch. (Van onze verslaggever) WAALWIJK - Bij de Schoenfa brieken N.V. Bloch Stibbe - JHol- landia wapperde woensdag de natio nale driekleur. Het bedrijf toonde djn vreugde over het feit dat twee van zijn werknemers een koninklijke onderscheiding was verleend. Burge meester Teijssen kwam namelijk de beren W. Troostwijk en J. Withaar de verheugende mededeling brengen dat hun de ere-medaille in brons ver bonden aan de Orde van Oranje Nas sau was verleend. De beide werknemers werden met hun echtgenotes ontvangen in de con- ferentiökamer van het kantoor in Waalwijk. President-direkteur D. Stibbe herinnerde er aan dat beide 'heren reeds zeer lang aan het bedrijf verbonden zijn. De heer Troostwijk reeds vanaf 1925 en de heer Withaar vanaf 1949. Beiden hébben de lang ste tijd van hun dienstverband door gebracht in de Amsterdamse vesti ging van Bloch Sr Stiibbe. Burgemeester J. Teijssen wees er in zijn toespraak op dat de heren Troost wijk en Withaar hun gehele arbeids- zaam leven werkzaam zijn geweest bij de n.v. Bloch Stiibbe. Hij bracht hun dank voor ales wat zijl in het be lang van het bedrijf hébben gedaan in de afgelopen decennia. Hoewel beide heren reeds hun bedrijfsjulbi- leum gevierd hébben was het opnieuw een feestelijke dag. „Bij gelegenheid van haar 61e ver jaardag heeft Koningin Juliana U namelijk de ere-medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau toe gekend. U moet deze onderscheiding zien als een bekroning voor uw ar beid in dienst van dit bedrijf", aldus de burgemeester die vervolgens de beide heren het eret-eken opspeldde. Hun echtgenotes ontvingen een boe ket bloemen. Burgemeester J. Teijssen en de heer Stibbe temidden van de geridderden W. Troostwijk en J. Withaar. Veel funkties in agrarische sektor (Van onze verslaggever) DRUNEN - Een man met veel ver diensten, voornamelijk in de agrari sche sector werd woensdagmorgen dank gebracht voor de vele inspan nende werkzaamheden- die hij in een reeks van jaren voor de gemeenschap heeft verricht. Het was de heer C. van Drunen, die tijdens een bijeen komst op het kantoor van de Boeren leenbank in Drunen uit handen van burgemeester mr. H. Stieger de ere medaille in goud verbonden aan de Orde van Oranje Nassau mocht ont vangen. De bijeenkomst in de bestuurskamer van de bank werd door tal van verte genwoordigers uit het verenigingsle ven bijgewoond. Burgemeester Stie ger noemde de heer van Drunen een man die het liefst op de achtergrond blijft. Zijn vele funkties vragen ech ter om het tegenovergestelde. Zo is de heer van Drunen reeds 25 jaar voorzitter van de Boerenleenbank, 25 jaar lid van het kerkbestuur, voorzit ter van de Boerenbond, (bestuurslid van de Centrale Bank, lid van de Commissie Ruilverkaveling en lid van het Waterschap. „Vooral uw funktie als voorzitter van de bank spreekt momenteel zeer aan. De spectaculaire groei is méde door uw inzet bereikt", aldus de burge meester die de heer van Drunen een voortrekker noemde. In dit verband wees hij op de vele funkties. „In de agrarische sector bent u overal bij be- (Van onze verslaggever) WAALWIJK - In het verenigings leven van het stadsdeel Besoyen is de heer J. van Zeist een bekend figuur. Vele tientallen jaren is hij als be stuurslid aktief verbonden aan o.m. de zangvereniging Hallelujah (50 jaar), het Groene Kruis (25 jaar), de Oranjevereniging Besoyen (40 jaar) en 't College van Bijstand voor Maat schappelijke Zorg (20 jaar). Burge meester J. Teijssen zei woensdag avond tijdens een bijeenkomst in de Burgemeester mr. H. Stieger speldt de heer v. Drunen het goud op. trokken. De gemeenschap is u daar voor veel dank verschuldigd, aldus de burgemeester, die de heer van Drunen vervolgens de ere-medaille in goud opspéldde. Verschillende bestuursleden van ver enigingen en organisaties waarvan de heer van Drunen deel uitmaakt roem de daarna de verdiensten van de ge decoreerde. Namens de Centrale Boerenleenbank te Eindhoven deed dat drs. Wieringa. Gratis brilverzekering De haardenfabriek Beckers, Bec king en Bongers te Bergen op Zoom heeft op staande voet te Bergen op Zoom 600 en te Ulft 193 arbeiders ontslagen. Men verwacht faillisse ment, daar de fabriek ten zeerste in financiële nood verkeert. Nadat eerst de 8-jarige zoon van Prinses Margaret in Engeland werd bedreigd met ontvoering, is nu hetzelfde gebeurd met de 19-ja- nige docher Sarah van de rijke ban kier Nabarro, lid van het Lagerhuis. Beiden worden streng door de poli tie bewaakt. (Van onze verslaggever) WAALWIJK - Als blijk van waardering voor de grote verdiensten voor de bedrijf staf lederindustrie en de verdiensten op het maatschappelijke en culturele vlak is de heer J. G. Gompen, direkteur van de n.v. Chroomleder- fabriek ,,De Amstel" te Waalwijk, benoemd tot Officier in de Ordef van Oranje Nassau. Deze hoge koninklijke onderscheiding werd de heer Gom pen woensdagmorgen in het bedrijf door burgemeester J. Teijssen uitge reikt. officier" J. G. Gompen. Burgemeester J. Teijssen feliciteert Veel funkties in maatschappelijke en culturele leven De heer Gompen was geheel verrast toen hij door mede-direkteur van Stokkum uit een bespreking werd ge haald, met het verzoek even in de conferentiekamer te komen. Daar trof bij zijn familie, stafpersoneel, onder nemingsraad en een met ambtsketen getooide burgemeester Teijssen. Het moet de heer Gompen toen duidelijk zijn geworden dat de bijeenkomst te zijner ere belegd was. Burgemeester Teijssen liet daar niet veel twijfels over bestaan. Hij wees er op dat door de persoonlijke inzet van de heer Gompen de lederfabriek tot een belangrijk bedrijf is uitge groeid. Hij noemde hem in dit bedrijf de stuwende kradht. „Na de moeilijke oorlogsjaren was u het die De Amstel mede de kracht gaf zich te ontwikke len tot een internationaal bedrijf. De toekenning van het predikaat „Ko ninklijke" in 1964 wijst op de be langrijkheid van het bedrijf." „U hébt de kunst verstaan het bedrijf op een uitstekende wijze te leiden. Daarnaast wist u nog tijd en gelegen heid te vinden in de bedrijfstak en op maatschappelijk terrein vele funkties te vervullen. Dat is een groot compli ment waard", aldus burgemeester J. Teijssen. Bedrijven De heer Gompen heeft zich aan de Universiteit van Leeds in Engeland bekwaamd in de lederchemie. In 1939 kwam hij in 'de familie-on derneming N.V. Chroomlederfabriek „De Amstel" v.h. L. S. Gompen te Waalwijk. Na in de oorlogsjaren te zijn gedeporteerd werd de heer Gom pen in 1945 direkteur van het bedrijf. Momenteel is de heer Gompen oök nog direkteur van de Lederfabriek „De Amer" te Waspik, van „Amstel- Gamma" te Waalwijk, van „Bel-Gam- ma" te Brussel en van de „Great WAALWIJK Bij gelegenheid van de 61ste verjaardag van H. M. de Koningin zijn woensdag aan verschillende personen on derscheidingen uitgereikt. De di rekteur van de N.V. Chroomleder- fabriek De Amstel te Waalwijk, de heer J. G. Gompen werd be noemd tot Officier in de Orde van Oranje Nassau. Deze hoge on derscheiding werd hem op het bedrijf uitgereikt door burge meester J. Teijssen. In Waalwijk werd de ere-medaille verbonden aan de Orde van meester Oranje Nassau in goud toegekend aan de heer A. J. Slaats, direkteur van H. L. van Leeuwen n.v. De heer M. G. van Zeist, bestuurslid van de Oranje vereniging, ontving de ere-me daille in zilver. Twee jubilerende werknemers bij de n.v. Bloch Stibbe, de heren W. Troostwijk en J. Withaar ontvingen de ere medaille in brons. In Sprang-Capelle was er goud voor de heer W. J. van Willegen- burg. De heer C. van Drunen, voorzitter van de Boerenleenbank in Drunen werd eveneens begif tigd met de ere-medaille in goud. De heren De Gouw en De Kruijf uit Drunen ontvingen wegens hun langdurig lidmaatschap van de Schutterij "De Wet's Zonen" de ere-medaille in zilver. Ook in Vlijmen twee koninklijke onderscheidingen: goud voor de heer J. Wijkmans, alsmede voor mej. W. Nijholt (zuster Maria Ro- mualda) hoofdleidster van de kleuterschool. Zilver voor M. J. van Zeist

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 13