Burg. J. Teijssen opende Juwelierszaak H. Stassar vanmorgen in Waalwijk Hoe laat is het? Kijk op uw Pnsma horloge! prÏsM^ Stassar^ NEiO. OOK «DOR de anoER Feestelijkheden op 4 en 5 mei in Loon op Zand Moederdag STASSAR PROGRAMMA ZAAK AAN STATIONSSTRAAT BELANGRIJK UITGEBREID P JAARVERGADERING AFD. WAALWiJK-DRUNEN N.V.V.-voorzitter J. Sperber vroeg aandacht voor de vrouw in het arbeidsproces GIRO ZWi Dodenherdenking maandag 4 mei Bevrijdingsfeest dinsdag 5mei t t Drunen 7 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 1 MEI 1970 7 Mevrouw Stassar 50 jaar aan de zaak verbonden Eerste verbouwing Brilien- speciaalzaak prisma HORLOGES BUS Vlijmen wedvlucht de reisduif Waspik Eerst denken aan juwelier voor een mooi geschenk 2. 3 5. 6. 7. Elshout 2. 3. 4. 5. WAALWIJK - In de loop van tdeze morgen is door burgemeester J. Teijssen de officiële heropening verricht van juwelierszaak H. Stassar aan de Stationsstraat 88 te Waalwijk. De zaak is weer uitgebreid en heeft nu een oppervlakte van zo' n 50 m2. Een en ander is zeer smaakvol in gericht. Men heeft er naar gestreefd en dat is ook wel gelukt om speciale hoekjes te creëren. Zo is er onder meer een apart hoekje, waar de bou- tique-sfeer ademt voor de jongere generatie. Er is meer kleur en fleur in de zaak gebracht dan tot nu toe het geval was. Het assortiment aan klok ken, horloges en zeker niet te vergeten de sieraden is zeer uitgebreid en op een meer dan overzichtelijke wijze voor het winkelend publiek opge steld. Een tweetal artikelen heeft de heer Stassar weer aan het assortiment toegevoegd, cassettes te weten WMF-presentation en pleet. Tot de eerste verbouwing in 1965 zag het pand van juwelier Stassar er zo uit. De zaak, die burgemeester Teijsen vanmorgen opendelijkt er in het geheel niet meer opHet is nu een fraaie juwelierszaak. Het is allemaal begonnen in 1919 toen de heer Rivers die in Wagenin- gen woonde hoorde dat er in Waal wijk een drietal winkelpanden leeg stonden. Hij waagde de stap en ves tigde op de plaats waar nu het uit gebreide en gemoderniseerde pand staat een zaak, gespecialiseerd op het gebied van klokken en horloges. In 1923 overleed de heer Rivers en dreef zijn vrouw de zaak voort, al leen, tot 1925. De behandeling van de horloges en de klokken liet zij over aan een aangetrokken kracht, terwijl zij zelf de winkel dreef. Zij is toen ook onmiddellijk begonnen met een uitbreiding in die zin, dat er voortaan ook brillen gekocht konden worden. Glazen werden door haar zelf gesle pen, waarvoor zij een cursus 'had ge volgd. Enkele jaren na het overlijden van haar echtgenoot hertrouwde zij met de heer Stassar, die horlogema ker van zijn professie was. De zaak kwam langzamerhand weer meer tot bloei, mede als gevolg van het feit, dat de vakbekwaamheid van de heer Stassar zeer groot was. Aan de an dere kant is het mevr. Stassar ge weest, wiens ijver nooit te ver ging en zelfs per fiets klokken ging afle veren in Nederhemert. In 1932 vond er een verbouwing plaats, die resulteerde in het pand zoals dat voor enkele jaren bestond. De heer Stassar oefende zijn metier eerst boven de winkel uit, maar nam in 1936 een werkplaats in gebruik, die in 1960 weer een aanpassing be hoefde voor wat betreft de grootte. Op gezag van de bezetter moest de heer Stassar in 1941 een examen af leggen voor de brillenzaak, iets wat hij weigerde met als gevolg dat de brillen vanaf dat moment niet pieer tot het normale assortiment gingen behoren. Tien jaar later kon hij er echter wel toe overgehaald worden en hij slaagde dan ook prompt. Het was in 1949 dat de heer Stassar jr. in de zaak kwam. Op den duur bleek de zaak toch wel te klein te worden en vond er in '65 een ingrijpende verbouwing plaats. De gehele pui werd gemoderniseerd en ook werd de oppervlakte vergroot. Cassettes en pleet gingen toen ver dwijnen. In 1969 werd besloten tot een totale wijziging van de optiekafdeling ge scheiden van de juwelierszaak, het geen resulteerde in de opening van 'n brillenspeciaalzaak aan de Stati onsstraat 54. Gezien de aandacht die een bril vraagt was er aan nog een dergelijke speciaalzaak in Waalwijk zeker behoefte. Niet ongememoreerd mag blijven dat het pas sinds kort is, dat de moe der van de heer Stassar zich uit de zaak heeft teruggetrokken, na gedu rende 50 jaren haar beste beentje tot op hoge leeftijd te hebben voorgezet. Mevrouw Stassar is ruim 50 jaar aan de zaak verbonden geweest. Sinds en kele jaren heeft zij de leiding over gelaten aan haar zoon. De heer Rivers, de stichter van de Stassar. doublé dameshorloge, exclusief model 105,- Stationsstraat gesloten Maandagmorgen 6 WAALWIJK - Door de Bestuur- dersbond van het NVV Waalwijk- Drunen werd dinsdagavond de jaar vergadering gehouden in café J. Pas sier. In zijn openingswoord kon de voorzitter de heer J. Sperber vol trots aankondigen dat het voor de afdeling in 1969 een bijzonder jaar was ge weest ten aanzien van de zeer gun stige resultaten. Er was met name sprake van een grote ledenwinst. Vooral de Algemene Metaalbedrijfs- bond heeft hieraan veel gedaan. Met vreugde iverd in 1969 ook begroet het toetreden van de afdeling Mercu- rius. Goed genoemd kon worden de indivi duele belangenbehartiging. De (be langenbehartiging van de leden in zijn algemeenheid is zeer goed te noemen. Speciale dank was hier voor de heer Lengkeek, de belastingdeskundige. Een en ander resulteerde toch wel in een ledenwinst. De ABC heeft in het afgelopen jaar niet stilgezeten, maar daar was toch sprake van een leden verlies, als gevolg van de ontwikke lingen in de schoenindustrie. Naast de ontwikkelingen in de schoenindus trie geven ook de ontwikkelingen ten aanzien van het bouwbeleid van Mi nister Schut geen reden tot vreugde. Velen blijven namelijk verstoken van goede woningen. De heer Sperber spoorde de leden aan om een en an der nauwlettend te volgen. Aandacht dient er ook geschonken te gaan worden aan de vrouwelijke werknemers in het arbeidsproces. Een goede voorlichting daarbij van de zij de van het NVV is onontbeerlijk. Het jeugdwerk komt nog niet goed van de grond. Een oorzaak hiervan is dat er vanuit de afdelingen te weinig geac tiveerd wordt. De instuifavonden zo als die georganiseerd worden zijn 'n groot succes en hoopt dan deze acti viteiten te kunnen continueren. Een overlegorgaan is er nog piet tussen de drie vakorganisaties in Waalwijk. Van de hoofdbesturen uit wordt dit zeer sterk gepropageerd. Het NKV heeft positief gereageerd, maar van de zijde van het CNV heeft men nog steeds niet besloten. Van de bestuursleden werd de heer J. Sperber herkozen. In plaats van de niet meer herkiesbare leden L. Ren t-ink en A. Pol werden gekozen de he ren G. Meyer en W. v. d. Linden. iff WEDVLUCHT DE ZWALUW De P.V, De zwaluw hield een wed vlucht vanuit Quevij, België. De duiven werden gelost 12.50 uur. Eerste duif 15. 24. 12,laatste prijs- duif 16. 17. 11. De uitslag is als volgt Jo Merkx 1 7; M. de Laat 2; G. A. v. d. Hout3, v. Lieshout-Parijs 4; H v. d. Wiel enZn. 5 12; Pried Libregts 6; P. v. Bers 8; Fr. v. Bokhoven en Zn. 9; H. v. Overdijk it); M. Libregts 11; Th. Stupers 13; Th. v Esdonk 14; Jos Kuys 15. De P.V. De Reisduif hield een wed vlucht vanuit Ghislaip, België. Af stand 170 km, los 10. 20. Eerste duif 12. 30. 55. De uitslag is als volgt:. P. v. Dal 1; H. Boom 2 3 12; B. Kuys 4; C IJpelaar 5; R. Berkelmans 6; Th. v. Overdijk 7 10; W. v. Raven- steijn 8 13; J. Biezemmans 9; J Boom 11; R. de Vaan 14; M. Klomp' 15. KORFBAL NEVER DOWN De Vlijmense korfbal vereniging Never Down speelt a.s. zondag op de Hoge Heide tegen WO uit Hapert. De opstelling is als volgt: Aanval L. Sanders; A. Fitters; B v. Son; W. v. Esdonk. Midden J. Dék- kers; J. de Groot; R. v. Son-H v. d. Wiel. Verdediging M. Kivits; T. Kivits; T. Brok; J. Beekmans. Re serve B Beekmans. VOETBAL VLIJMENSE B.—DE SPECHTEN Zondag spelen de Vlijmense Boys een thuiswedstrijd tegen De Spech- ten.Hopelijk zullen de Vlijmense Boys zich nu herstellen, want de laatste wedstrijden bracht weinig succes, warrt als de Boys tot winst waren gekomen hadden, zij Geldrop dicht benaderd. Geldrop die zondag j.l. vani St. Michielsgestel een ne derlaag te slikken kreeg is er, met nog twee wedstrijden tegen UNA ook no,g niet, omdat Una ook nog niet geheel kansloos is. Boys zoendag tegen De Spechten met alle wilskracht en de puntjes kun nen in Vlijmen blijven, zodat nog een goede plaats op de ranglijst wordt behaald. Supporters ook alle present. Aanvang van de wedstrijd half drie. VOETBAL Ook al leed Waspik zondag j.l. een nederlaag, de spanning in 4F is beslist nog niet gebroken. Met nog drie wedstrijden voor de boeg blijft de ontmoeting van Waspik zondag tegen Gloria van groot belang. Zeer zeker ook voor de bezoekers die door Raamsdonk naar de laatste plaats zijn terug verwezen. Waspik-Gloria kan derhalve zowel voor het kam pioenschap als voor de degradatie beslissend zijn, temeer daar Dongen nu twee nederlagen in successie kreeg-te incasseren, is het nog lang geen uitgemaakte zaak dat het de voorsprong van drie punten op Was pik zal weten te behouden. White Boys krijgt zondag het eer ste team van Right 'Oh uit Geert- Iruidenberg o-p bezoek. Nu hekke- sluiter PCP uit Breda voor het eerst in dit seizoen het zo-et van de over winning heeft mogen- smaken wordt het voor White Boys dubbel oppas sen. Een nederlaag kan -voor White Boys fataal zijn. Right 'Oh zal in Waspik-Boven -dan ook geduchte tegenstand kunnen reken.en MEDISCHE DIENST Zaterdag 2 en zondag 3 mei a.s. zal dokter Gerlach ui-t Ca-pelle de dok- tersdienst in Waspik waarnemen Telefoon 350. WIJK VERPLE GING In het weekeinde van 2 en 3 mei a.s. zal zuster Vissers uit Geertrui- denberg de wijkverpleging in Was pik waarnemen. Tel. 2292. Donderdag 7 mei, Hemeivaartdag neemt -zuster van Elten uit Hank waar. Telefoon 390. ZATERDAG 2 MEI Het oranje- en bevrijdingsbal heeft dan plaats in Zaal de Bie te De Moer om 8 uur. Hier wordt de mu ziek verzorgd door Het Enclave Combo, bekend van radio en TV. HERDENKINGSDAG 4 MEI Deze wordt gehouden in het hart van de gemeente en wel 's-avonds om 8 uur in het gemeentehuis te Kaatsheuvel. Vocaal verzorgt het jongerenkoor van Kaatsheuvel het programma. Het koperkwartet van „Sophia" neemt het instrumentaal deel voor haar rekening. Om 8 uur -zal „The Last Post'' klinken om gedurende twee minuten de doden te herden ken die in de oorlogsjaren hun le ven lieten Voor de goede zaak van ens land. Een geestelijke zal een toespraak houden. Door een der koorleden zal het gedicht worden voorgedragen „De Ballade van de ter doend veroordeelde". De familie leden van de in de oorlog gevalle nen zullen hierbij worden uitgeno digd. DE BEVRIJDINGSDAG 5 MEI ■Aan de schoo-l vertrekt om 9.30 uur de fietsenralley voor de 5de en 6de klassen -tot 16 jaar. Om 10 uur -begint de wijk-voetbal voor Loon op Zand op 'het Un-o Ani- Stationsstraat 88, Waalwijk Telefoon 04160 - 3037 Vanaf 19.45 uur tot 30 seconden voor 20.00 uur zullen de klokken van de parochiekerken luid-en. Tijdens het luiden van de klokken verzamelen de belangstellenden zich op het Raadhuisplein. 20.00 uur: Samenkomst ter herdenking der gevallenen bij de ge denkplaat aan het gemeentehuis 1. Declamatie "De Achttien Doden" van Jan Cam-pert, door een li'd van Toneelvereniging ONA. Tromgeroffel -door St. Hubertusgilde. Voorlezen van de namen van de gevallenen, gelijk tijdige kranslegging door burgemeester mr. H. Stie- ger en een deputatie van de Groep Poolse Oudstrij- 'ders in de Langstraat. Trompetsolo "The Last Post" door een lid van Har monie Drunen. Vendelgroet en eerbetoon door St. Hubertusgilde. Koraalmuziek door Harmonie Drunen. Wilhelmus. 8. Onder tromgeroffel afm-ars naar de kerk. Samenkomst ter herdenking van de- gevallenen in de parochiekerk St. Lambert us, met medewerking van meisjes-koor Romantica en kinderkoor De Duinzangertjes. 18.45 uur tot 30 seconden voor 19.00 uur luiden der kerkklokken. Tijdens het luiden 'der klokken verzamelen zich de belangstellenden bij de kerk. Programma van de Herdenking der gevallenen: 1. Tromgeroffel door Onze Lieve Vrouwe S-oh-uts. Kranslegging door burgemeester mr. H. Stieger. Muziek door Fanfare Eendracht Maakt Macht, waarna binnen trekken in -de kerk. Opstelling en vendelgroet door Onze Lieve Vrouwe Schuts. Voorlezen van de namen van de gevallenen. Ecco Quomode Moritur gezongen door de Gemengde Zang vereniging UDI. Toespraak door burgemeester mr. H. Stieger. Kyrie en Gloria ge-zongen door het kerkkoor. Schriftlezing. Sanctus gezongen door het kerkkoor. Sluitingsgefoed door pastoor van Osdh. 12. Die Ehre Go-ttes" gezongen door Gem. Zangvereniging UDI. 13. Wilhelmus, gespeeld door Kerkelijke Fanfare en gezongen door alle aanwezigen. 08.00 uur: Reveille in Drunen en Elshout. 09.30-10.30 uur: Luiden der klokken van de parochiekerk in Dru nen en Elshout en Carillonlbespeling door Beiaardier Herman Bonenlka-mp. 10.20 uur: Vertrek van het défilé vanaf Kastanjélaan richting Raad huisplein. Route van het défilé: Kastanjelaan, Stationsstraat, Raad huisplein, Grotestraat, Burg. v. d. Heijdenstraat, Linde straat, Burg. Snelsstraat, Dr. Akkermansstraat, Plataan- plein. De stoet wordt in de Kastanjelaan ontbonden. 13.30 uur: Sterrit. Pleziertocht bejaarden en gehandicapten. Deze sterrit is uitgezet als foto-zoékrit met een eenvou dige, trefzekere routebeschrijving. Deelgenomen kan worden met auto's en bromfietsen. De lengte van de rit is 22 km. Gerekend met een snel heid van plm. 1,5 km per uur. Aan het startbureau in Hotel Royal, Raadhuisplein 13, krijgt de bestuurder na inschrijving het adres van een bejaarde of gehandicapte teneinde deze eerst af te halen om daarna bij de start in de Stationsstraat voor Hotel Ter Hunen aan de sterrit te 'beginnen. Het startbureau is open vanaf 12J30 uur. De eerste deelnemer kan om half twee starten. De prijsuitreiking vindt plaats zo snel -mo gelijk na binnenkomst van de laatste deelnemer in café Remise door burgemeester mr. H. Stieger. 14.00-17.00 uur: Jeugdbal voor de jeugd van 12 tot 15 jaar in De Hoge Braken m.m.v. jeugdgroep Soft uit Drunen (Toe gang gratis). 20.00-24.00 uur: Tienerhal voor de jeugd vanaf 1-6 jaar in De Hoge Braken m.m.v. beatgroep Moan uit Arnhem, Toe gang ƒ1,- per persoon. 20.45-21.00 uur: Vendelsaluut door het St. Hubertusgilde op het Raadhuisplein. 21.00-22.00 uur: Taptoe op het Raadhuisplein door: drumband St. Jan, Elshout; Kefkelijke Fanfare -Edracht Maak Macht, Elshout; Drumband St. Herman Jozef, Drunen en Har monie Drunen met Drumband. Na afloop der taptoe, met begeleiding van Harmonie Drunen afmars naar -het vuurwerkterrein nabij de Mavo- school aan de Kastanjelaan, waar tot slot van de feeste lijkheden een grandioos vuurwerk zal woéden gegeven. 9. 10. 11. •W -m-o terrein. Deze sportdag wordt ge opend door Wethouder van No-ij e en de finale zal zijn om plm 4 uiur, waarna burgemeester van Erp dè prijzen- zal uitreiken. In Kaatsheuvel hebben op de mid dag sportdemontraties en wedstrij d-en plaats. Hier kunnen de inwo ners van Loon op Zand en De Moer eens gaan kijken naar sporten welke hier nog -niet bedreven worden. Het bevrijdingsbal is -dan in Kaats heuvel en wel in De Gildenbond. Hier woridt de muziek verzorgd door Interval Het begint om 8 uur. Op 4, 6 en 8 mei worden voor 4e schooljeugd en- grotere Meuters filmvoorstellingen gehouden in de gemeente en wel op: -4 mei voor Loon opZand jen De Moer om 10 uur, klassen 1, 2 en 3; om 14.00 uur voor de klassen 4, 5 en 6. De film die gedraaid wordt is: Makker's Trioimph. Het comité verzoekt op 4 mei de vlaggen -half-stok uit te steken en op 30 april en 5 -mei deze de hele dag -van -de gevels te laten waaien.

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 7