Sterker DESK moet Schijndel punt toestaan RWB nog niet veilig; 3-1 nederlaag bij Bavel NEO moet genoegen nemen met 2-1 nederlaag bij NDSM Tachos door legde basis voor titel zege op Taxandria Kleine maar verdiende zege van WSC bij SVG Dubieus doelpunt velt SSC tegen Spijkenisse 0-1 Veel favorieten aan start in motorcross Zaltbommel 1 Waalwijkse en Langstraatse courant MÊÊÊSÊËÊÊÈË Waspik deelde de punten met VVR White Boys bedwong Groen Wit Dames-team won met 10—7 van BVC Wit Zwart wint van Wilhelmina R.K.C. ECHO MAANDAG 11 MEI 1970 De vooral in de eerste helft over wegend dominerende thuisclub heeft geen kans gezien een zich verbeten verwerend Schijndel op de knieën te krijgen. DESK had reeds voor de rust een overwinning in de zak moeten hebben. Zo hoog lag het tempo bij de Kaatsheuvelse ploeg, zo overrompelend en snel waren de aanvallen, dat de Schijndeldefensie nauwelijks gelegenheid kreeg op adem te komen, diverse corners ca deau moest geven, maar in ieder ge val, mede dank zij een flinke dosis geluk, een achterstand wist te voor komen. Zelfs de opgedrongen achterspe lers waagden enkele malen 'n po ging, maar de ballen verdwenen over het Schij ndel-heiligdom of be landden tegen tegenstanders, die zich in de baan van het schot be vonden. Tot overmaat van ramp na men de gasten tijdens die aanvals golven bij een van hun schaarse uit vallen zelfs de leiding en hielden deze tot de rust vast. DESK-topscorer Henk van Rooij had deze middag weinig geluk. Hoe wel hij nauwlettend werd gescha duwd, zag hij eerst z'n kopbal na een flitsende combinatie tussen Soe. terboek en linksachter Voogd over de lat gaan en even later kon hij net niet bij een voorzet van Joos- ten. Een goed schot van stopper Boor belandde in de handen van de Schijndeldoelman, terwijl een vrije trap resulteerde in een schot van rechtsachter v. d. Bogaard, dat via een Schijndel-been net naast de paal ging. Nadat Soeterboek voor een be nauwd moment had gezorgd, was 't opnieuw v. d. Bogaard die z'n schot uit een corner zag mislukken. Een fraaie actie van v. Esdonk resul teerde in een inzet van Joosten, maar de Schijndel-doelman stond op de juiste plaats. Na een handige manoeuvre van v. Rooij schoot deze buiten bereik van de doelman tegen de paal. Nadat DESK ook diverse corners nog had zien mislukken, volgde plotseling na ruim een half uur een van de sporadische uitval len van de gasten via hun linksbui ten, die vanaf de vleugel een schot loste, dat vermoedelijk via de toe schietende Voogd doel trof; 0—1. De aanvalswoede van DESK bleef ook nadien aanhouden, maar zonder re sultaat. Zo vruchteloos als DESK voor de rust naar succes had gestreefd, zo simpel en vlot werd dit na de her vatting bereikt. Reeds bij de eerste aanval wist H. Damen v. Rooij te bereiken, die zich met een enkele beweging in schietpositie bracht en onhoudbaar het net trof; 11. Dit snelle succes stimuleerde DESK en toen v. Esdonk een voorzet op het hoofd van v. Rooij plaatste, kon de Schijndeldoelman nog net ten koste van een corner redden. De gasten lieten zich echter niet opnieuw in de verdediging drukken en wisten het spel geleidelijk aan te verplaat sen. Een vrije trap vormde de in leiding tot enkele benauwde mo menten voor het DESK-doel, terwijl doelman Lugters goed ingreep bij enkele corners. In de resterende tijd hielden beide ploegen elkaar in ba lans. H. Damen schoot na 'n fraaie combinatie nog eens naast en in de slotfase miste DESK de zege toen de Schijndel-doelman misgreep en nie mand present was om van dit bui tenkansje te profitéren. RWB heeft in Bavel geen kans gezien zich definitief veilig te stel len. De vrij stevige, maar sportief spelende Bavelploeg nam voor de rust een vrij stevige 30 voor sprong en gaf dit niet meer uit handen. Het was reeds na 'n kwar tier spelen dat de veel aan de bal zijnde Bavelploeg het eerst tot een doelpunt kwam. RWB bleef veelal staan en nam een afwachtende hou ding aan, wat tot gevolg had dat Bavel een stempel op de wedstrijd zette. De bal werd vrij veel in de hoogte gespeeld, zodat er veel kop duels ontstonden, die meestal door de forse Bavelspelers werden ge wonnen. Na 't eerste Baveldoelpunt kwam RWB gevaarlijk voor het Bavel - doel, maar vooral Han Bruurmijn zat het met zijn pogingen om te doelpunten niet mee. Na ongeveer een half uur kwam er opnieuw te genslag voor RWB. Bij een Bavel- aanval over rechts meende RWB met buitenspel te doen te hebben, maar de scheidsrechter liet door spelen. De bal werd in het straf schopgebied tegen de hand van Treffers geschoten, wat voor Bavel een strafschop opleverde, 't Werd 2—0. Nadien kwam RWB nog even goed weg, toen Bavel voor een leeg doel gekomen, naast kopte. RWB antwoordde met een serie aanval len, maar de dubbele stopper van Bavel keerde gelijk alles. Toen RWB een vrije trap mee kreeg, dacht men het eerste RWB-doelpunt te zien scoren, maar de reactie van de Ba- vel-doelman was zo subliem, dat iedereen de handen op elkaar bracht. Vlak voor rust moest Avon tuur uit zijn doel komen, maar de Bavel-voorwaartsen wisten hem te verschalken en het was 30. Na de rust zagen wij een sterker aanvallend RWB, dat echter geen geluk had. H. Bruurmijn zag zijn schoten gekeerd en ook een goede kopbal van v. d. Schans ging naast. Het was stopper Snéls die voor RWB een doelpunt scoorde, 12 min. na rust; 31. Er zat toen voor RWB beslist meer in, want vlak hierop kwam Kuijsten met een droomkans voor het Bavel-doel, maar zenuwen deden hem kennelijk helemaal de verkeerde richting zoeken. Bavel kwam nog meer in het nauw en doelpuntte zelfs bijna in eigen doel. Toen even later Huub Bruurmijn, alleen doorgebroken, in het straf schopgebied werd gehaakt en de ar biter geen strafschop toekende, leg de RWB het moede voetbalhoofd in de schoot. In de stand kwam verder geen verandering meer. Weer is het NEO niet gelukt in een uitwedstrijd een winstpuntje mee naar huis te nemen. Hoewel zeker niet minder dan de Amsterdammers zagen de Sprangenaren een 10 voorsprong veranderen in een 21 nederlaag. NEO begon direct met goed opge zette aanvallen, waardoor de Am sterdamse verdediging zwaar onder druk kwam te staan. Na ongeveer 10 minuten gaf Chris Rijnders een Prima voorzet, die door Karei Pau- lides net gemist werd. Maar Ad Vos kreeg de bal recht op zijn voet en onhoudbaar voor de NDSM-doel- man verdween het leder in 't net. NDSM begreep dat er steviger aan getrokken moest worden en pro beerde in het offensief te komen. Door een overtreding van een der NEO-verdedigers kreeg NDSM een vrije trap te nemen. Zoals reeds va ker in deze competitie, werd het muurtje door de NEO-spelers zeer slecht opgebouwd en onhoudbaar voor doelman van Riel verdween de bal achter hem in het net. Met deze 11 stand kwam de rust. Kort na de hervatting scheen NEO opnieuw te kunnen juichen, want Toon de Jong deponeerde de bal na een doelworsteling achter de keeper. De scheidsrechter keurde dit doel punt af wegens buitenspel. De wedstrijd zelf bleef spannend en beide partijen kwamen beurtelings in de aanval. NEO kreeg nog wel de meeste kansen, maar paal en lat stonden succes in de weg. Bij een NDSM-aanval werd door de NEO- verdediging weer op de beruchte manier „mooi" gevoetbald en dat betekende te lang wachten met weg werken. En evenals reeds vaker ge beurd werd daardoor de halve winst In Rijsbergen reikten de talenten van het vorige week zo slagvaardig spelende Waspik niet zo ver. Men bracht het niet verder dan een doel puntloos gelijk spel en meer ver diende het team ook niet. Gelukkig stak doelman Ad v. Wezenbeek in een goede vorm. Hij moest vaak handelend optreden om zijn ploeg voor een achterstand te behoeden. Waspik ging duidelijk in een va kantie-stemming van start en slaag de er later niet meer in van 't par tijtje zomeravondvoetbal over te schakelen naar meer wedstrijdinzet. Met behulp van de scheidsrechter hanteerde VVR later in de wedstrijd ook uitstekend de fouitenspelval. 'n Uitgeblust muziekgezelschap van Rijsbergen dat 's middags nog naar de dauw zocht die het in de vroege morgen al had weggetrapt, had dui delijk meer van haar conditie ge vraagd dan het Waspikse team in deze wedstrijd van zichzelf eiste. White Boys heeft van de topploeg Groen-Wit een kostbaar puntje af gesnoept. Het speelde in hoog tem po een goede wedstrijd en was ken nelijk bereid alles te geven voor 't behoud van het le klasserschap. Doelman Luyten opereerde dit keer in de aanvalsspits. Zijn plaats onder de lat werd ingenomen door Mar- tienus. Groen-Wit had weliswaar 't betere veldspel, maar White Boys wist zich toch enkele goede sco ringskansen te scheppen. Doelpun ten bleven echter uit. - Minister-President De Jong heeft in het Catshuis het Feijenoord-elftal en trainer Happel ontvangen en hen dank gebracht namens het gehele Nederlandse volk voor hun prestatie, waardoor zij de naam van ons land over de gehele werld hebben verbreid. Ook Minister Klompé sprak dank woorden en overhandigde de spelers ieder de sport-medaille van het De partement van Sport en Recreatie. Bij de heren is gisteren de genadeslag voor Were Di uit Tilburg gevallen door een nederlaag tegen Internos uit Etten en Tachos werd de grote over winnaar met een zege op Taxandria uit Oisterwijk. Internos heeft nog 1 punt voorsprong, maar zij moeten nog 2 wedstrijden spelen, terwijl Tachos in haar beslissende strijd tegen DESK moet waar maken wat nu voor de hand ligt. Het niet verwachte is ge beurd. De tegenstand van Taxandria was alleen in de eerste helft gevaar lijk en dat Internos van Were Di zou winnen lag helemaal niet in de lijn der verwachting. Maar het mentaal ijzersterke Internos vecht voor alle kansen en Tachos hoeft tegen DESK maar een steek te laten vallen en niet Waalwijk maar Etten heeft een hand bal-team in de le klas. Toch kan Ta chos wel handballen, want als zij te gen DESK spelen zoals gisteren in de tweede helft, dan zal DESK hard moeten vechten om Tachos de voet dwars te kunnen zetten. Tachos speelde in Oisterwijk en de tbuisspelende ploeg hal bal uit en zij speelden het 3-3-systeem. Tachos va rieerde iets meer, maar beide teams speelden in de beginperiode op zeker heid. Er standen te grote belangen op het spel. In de 6e min. kwam Tachos toch op voorsprong, maar Taxandria ging dit fel beantwoorden en vooral bun break-outs waren elke keer weer doel rijpe kansen. In de 11e minuut moest de Tadhos-keeper kapituleren en het was 1 1. Het werd 1 - 2 en de keeper van Taxandria had mazzel toen de bal net over ging, bij een door hem totaal verkeerd beoordeelde bal. Weer stond Tachos toe dat Taxan- - Op vliegtuigen van de Spaanse luchtvaartmaatschappij libera zijn zon dag aanslagen met lidhte brandbom men gepleegd. Kort na elkaar ont ploften in keffertjes verstopte hom men in of vlakbij de Iheria-toestellen op de luchthavens van Genève, Lon den en Frankfurt. Op Schiphol ont plofte een brandbom in de vertrekhal van het stationsgebouw. Bij de ex plosie werd niemand gewond en de schade bleef beperkt. Bij de bomont ploffing op Schiphol werd zelfs in het geheel geen schade aangericht. - Bij een auto-botsing onder Leid- sendam zijn 4 personen gedood en 2 ernstig gewond. - Bij hevige gevechten in Cambod ja zouden 300 Vietcong-strijders zijn gedood. weggegeven en stond men met 21 achter. Wat NEO ook nog probeer de, het baatte allemaal niet meer en de nederlaag was een feit. dria het break-out wapen ging hante ren en er moesten doelpunten vallen. Bij een stand van 3-2 gingen zij het spel vertragen. Dit lukte vrij aardig, maar verdedigend moesten zij teveel doen om de aanvallen van Tachos te stoppen. De scheidsrechter stond veel toe, maar het werd te bar. Twee pe nalty's brachten Tachos op een 3-4 voorsprong en pal daarop op 3- 5. Taxandria kwam terug tot 5 - 5 maar Tachos verhoogde de score tot 5-8. Dit was de ruststand. Na de rust ging Tachos met dit spel door en Taxandria kon er totaal niets tegenover stellen. Tachos speelde bij zonder goed en liep uit naar 5 15 en pas in de 18e min. werd 't 6 - 15. Tachos scoorde toen nog 2 keer en hun tegenstander kreeg nog maar liefst 4 penalty's toegewezen, zodat een 10 - 17 stand een goede over winning werd op een sterke tegen stander. Toen telefonisch vernomen werd dat Were-Di verloren had was er vreugde in de Tadhos-kleedkamer. De dames houden hun kansen in eigen hand en ook al was de rust stand maar een kleine voorsprong van 4-3, de einduitslag van 10 - 7 gaf het spelbeeld beter weer. Een verdiende overwinning dus en zowel de dames als de heren hebben hun kansen op het kampioenschap in eigen hand al zullen de laatste lood jes heel zwaar gaan wegen. WSC verscheen met invallers voor v. Bladel en Kleevens, terwijl ook Berkelmans en Pullens nog niet van de partij konden zijn. Het mag daar om een verdienstelijke prestatie ge noemd worden om met dit geha vend elftal toch nog een overigens verdiende overwinning te behalen. Direct na de aftrap had WSC een licht overwicht, maar schoten van invallers Trommelen en Leijtens hadden niet de juiste richting. SVG nam het initiatief over en de ach terhoede van WSC moest alle zeilen bijzetten om onheil te voorkomen. Met een prachtig doelpunt van Dalmaijer uit een voorzet van Dor- resteijn, nam Wit-Zwart de leiding; 01. In de beginfase was Wit-Zw. duidelijk de betere ploeg. Een tijd lang had Wilhelmina daarna 't ini tiatief, maar slaagde er niet in te scoren. Tegen het einde van de eer ste helft sloeg Wit-Zwart toe. Het was Albert v. Beek die de bal uit een pass van Dalmaijer langs kee per v. Ballegooijen joeg; 02. Twee minuten voor rust was het opnieuw Albert v. Beek die succes had; 0-3. Wit-Zwart kreeg in de tweede helft de kans verder uit te lopen, maar er kwamen geen doelpunten meer. Verdiende zege voor Wit-Zw. Sportieve wedstrijd, goed geleid door scheidsrechter A. P. Hoogen- boom uit Zwijndrecht. In deze periode was het doelman Pijnenborgh die reddend optrad, eerst bij een laag hard schot van rechtsbuiten De Bruin en later bij 'n hoge inzet van dezelfde speler, waarbij de bal door de WSC-doel- man tot corner werd gestompt. Deze leverde niets op, maar WSC putte moed uit het solide optreden van haar achterhoede en bijna had bij een WSC-uitval v. d. Nieuwengies- sen succes met een ver hard schot. Na de rust waren de aanvallen van WSC veel gevaarlijker en in de 15e minuut kreeg WSC op rechts 'n corner te nemen. Uit deze corner kopte Jan Schapendonk de bal in, maar deze werd op de doellijn door een achterhoedespeler met de hand gestopt; strafschop. Aanvoerder P. Hens voltrok feilloos het vonnis; 01. Direct daarna dachten we dat het zelfs 0—2 zou worden, maar om onbegrijpelijke reden werd de inge schoten bal van v. d. Nieuwengies- sen door de scheidsrechter afge keurd. Toen Jan Schapendonk daar na wegens een blessure het veld moest verlaten en P. Brok inviel, trok WSC zich meer in de verdedi ging terug. Bij een uitval echter kwam v. d. Nieuwengiessen nog 'n keer oog in oog te staan met de Tilburgse doelman; deze laatste ech ter kon de ingeschoten bal nog net met de vingertoppen langs de paal werken. De laatste aanvallen van SVG waren opnieuw een prooi voor de WSC-verdediging en bij 't laat ste fluitsignaal had WSC 'n kleine, maar verdiende 01 overwinning behaald. Aan het gehele spelbeeld van de wed strijd SSC - Spijkenisse kon men wel merken dat de strijd voor de eerste vier en de laatste plaats gestreden was. SSC moest met enkele invallers aantreden, doch de opstelling van 't elftal van SSC was zo gewijzigd, dat er van goed spel weinig viel te be speuren. Het is soms een matte en lome wedstrijd geweest, die men zo spoedig mogelijk moet vergeten. Bij vlagen kon men even een leuk spel letje zien. Een 'enkele maal ging het hard. Aanleiding tot het iets harde spel was het toekennen van een zui ver handsgoal van de Spijkenisser v. d. Ban. Alhoewel SSC's lines-man de arbiter hiervan op de hoogte stelde, bleef de heer Folmer bij zijn beslis sing. Niettemin had SSC deze wed- Maandag 18 mei, 2e Pinksterdag, organiseert de Motorsportvereni ging De Waai, onder auspiciën van de KNMV, voor de 23e maal op het befaamde uiterwaardencircuit langs de Waal, de jaarlijkse motorcross. Voorzitter Merks en zijn medebe stuurderen zijn er ook dit jaar weer in geslaagd een uitstekend renners- veld bijeen te brengen. Allereerst in de 500 cc. klasse inter nationalen waarin Pierre Karsema- kers en de Belg Vermeiren, de gro te winnaar in Gemert, als favorie ten starten, maar ook Frans Sig- mans, Jo Lammers en de weer in uitstekende vorm rijdende J. Kei zer, alsmede Ton van Heugten, Stef v. d. Sluis enz. Als buitenlanders treden aan W. v. Loon, W. v. d. Broek uit België, de Zweed Johan- son, de Zwitsers Rolf Bauman en Walter Kalberer en niet in het minst de Engelsen Dave Clark en John Banks en de Duitsers Wolf gang Muller en Laus Kocjas fel strijden om op het ere-podium te komen staan en de prijizen in de wacht te slepen. Naast dit individueel uit te vechten motorgeweld hébben de organisa toren ook nu weer de zijspanraces op hun programma staan. Niet min der dan 18 équipes zullen om de erepalm strijden met als grote favo rieten de kampioen van Nederland Broer Dirkx en zijn rivaal J. G. ten Thije die op Hemelvaartsdag in Rhenen een strijd op leven en dood hebben gestreden. Met de Zwitser Max Morf en de Belgen de Kort en Cox en de Engelsman Dave Fox, tellen zij geducht mee. Ook de Ne derlanders B. Snijder, D. Gijsbert- sen, v. d. Goorbergh, S. van Heug ten en Braakhekke zijn niet kans loos. De cross wordt om kwart over een geopend met een voorwedstrijd 50 cc. junioren met 33 deelnemers, ter wijl tussen de manches door 21 ju nioren in de 500 cc. klasse om de mooie prijzen zullen strijden op het 1800 meter lange circuit dat door de grote hoge dijk, tienduizend bezoe kers kan herbergen en een goed overzicht kan geven van dit grootse evenement waarmee de KNMV het cross-seizoen gaat besluiten. Het is het zevende elftal niet ge lukt om in de laatste competitie wedstrijd de kampioensvlag te hij sen. Bij een gelijk spel was men al zeker geweest van de titel, maar men moest in Dussen tegen Dussen- se Boys aantreden en dat dit geen gemakkelijke opgave is, heeft het strijd in het geheel niet behoeven te verliezen, maar de SSC-voorwaartsen konden geen enkele treffer plaatsen. Gedurende de eerste 25 minuten in de eerste helft was het een gelijk op gaande strijd. Beide partijen waren beurtelings in de aanval maar het luk te aan beide zijden niet het doel te treffen. De beide verdedigingen do mineerden de gehele wedstrijd. Ver dediger Viergever ging meerder ma len mee naar voren, maar het geluk met zijn kopstoten was deze middag niet met hem. Voor rust wist SSC nog enkele goede aanvallen op te bouwen, maar wat ook werd gepro beerd, doelpunten bleven uit. Ook Spijkenisse wist het net niet te vin den. Met de 0 - 0 stand brak de rust aan. Direct na de hervatting zette SSC 'n groot offensief in. Al in de eerste minuut zagen we een goed schot van Van den Broek over gaan. Even later ging een schot van dezelfde speler weer over. Ook Faro zag een prach tige kopbal tegen de lat belanden. In de 10e min. brak alweer Van dén Broek door, maar hij zag zijn schot nu gekeerd door doelman Rijs, een doelman die deze middag bijzonder op dreef was. In de 15e min. ont stond 'het Spijkenisse doelpunt. De bal werd over links goed opgebracht en het was Smit die een voorzet lan ceerde. Bij Spijkenisse was midden- speler v. d. Ban mee naar voren ge komen en in éen wirwar van spelers werkte hij de bal met de hand in het doel. Hevige protesten aan SSC-zijde doch wat men ook aanvoerde, arbiter Folmer bleef bij zijn beslissing. Een kwartier voor het einde werd J. den Rooijen nog vervangen door Paulides maar ook deze wist SSC niet naast de tegenstander te brengen. Wat een mooie wédstrijd had kunnen worden, is niet geschied, want voor beide par tijen stond er niets meer op het spel. verleden wel bewezen. Tot zo'n 10 minuten voor het einde was de stand nog 00 en waren de uitzich ten gunstig te noemen. Een fout van de verdediging bracht toen echter Dussense Boys nog op 10, zodat beide teams in een extra wedstrijd nog moeten uitmaken op neu traal terrein wie de eer toekomt zich kampioen te mogen noemen.

Echo van het Zuiden | 1970 | | pagina 5